E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Doğa harikası Akgöl dondu!

Ayancık’ın önemli turizm alanlarından Akgöl, hava sıcaklıklarının eksi derecelere kadar inmesi sonucu dondu. Akgöl’de gezinti yapan Ayancık Doğa Grubu ekibi de, bu muhteşem doğanın keyfini çıkardı.

S.S. Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı Genel Kurul Daveti


CHP’li Karadeniz'den Asgari Ücretliyi Sevindirecek Teklif

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Anayasa değişikliği görüşmeleri Çarşamba günü ikinci tur oylamaları ile devam edecek. Halkın gündeminin Anayasa değişikliği olmadığını vurgulayan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, halkın sorunlarına neşter vurmaya devam ediyor.

Sinop'ta Otomobil şarampole uçtu; 1 yaralı

Sinop'ta otomobilin kontrolden çıkması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Yaşlı Adam Feci Şekilde Yanarak Öldü

Villa Kent Mercanlar Caddesi'nde sobadan çıktığı tahmin edilen yangında yaşlı adam yanarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Ayancık-Türkeli Yolunda Otomobil Takla Attı: 1 yaralı

Ayancık - Türkeli karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Özdağ'dan "ilk 4 madde değişebilir" diyen AKP'liye çok sert cevap

MHP Genel Başkan Adayı Özdağ, Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değiştirilebileceğini söyleyen AKP Bursa Milletvekili Aydın'a çok sert bir cevap verdi. Özdağ, "O maddeler değiştirilmeye kalkılırsa, o 4 maddeyi yazarken ne yaptıysak yine aynısını yaparız" dedi.

Ben kediyim!

Ne nankörüm ne de bencil aslında! Ben karakter sahibiyim. Öyle karşımdakine göre eğilip bükülecek değilim.

Sinop Sikkeleri

Toplumsal Tarih dergisinin Ocak 2017 tarihinde yayımlanan nüshasında Oya Yağız tarafından kaleme alınmış "Sinop Sikkeleri" konulu bir yazı yayımlandı. Bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Boydef Gençlik Kolları Olagan Aylık Toplantısını Gerçekleştirdi

İstanbulda Sinop Boyabat Dernekler Federasyonu kuruldu. Federasyonun gençlik kolları olan, Boydef Gençlik Kolları olagan aylık toplantısını gerçekleştirdi.

Döndü Taşçı hanımefendi vefat etti

Yenimahallede oturan, Nakliyeci Recep Taşçı'nın hanımı, Döndü Taşçı hanımefendi vefat etti.

Safiye Tekin hanımefendi vefat etti

Yenimahalle Mis Ekmek Fırını sahibi İbrahim Aktaş'ın anneannesi, Belediye personeli Bayram Aktaş'ın kayınvalidesi, Murat Tekin'in annesi, Safiye Tekin hanımefendi vefat etti.

Boyabat Kar Manzaraları -2

Sevgili hemşehrimiz Şükrü Kaya geçtiğimiz günlerde Boyabat'a yağan kar sonrası, Boyabat ve Saraydüzü'nden çekilen kar manzaralarını bize ulaştırdı bizde sizinle paylaşıyoruz.

Hüseyin Cömert'ten Cumhurbaşkanımıza Tam Destek

Gazetemiz Yazarı Hüseyin Cömert, Cumhurbaşkanımızın doların yükselmesi karşısındaki tepkisine destek  vererek yayımlamış olduğu 'Doyduğum Değil Doğduğum Şehir Boyabat' isimli kitabını 10 dolar bozdurana hediye kampanyası düzenledi.

Gençler Şarampole Yuvarlandı

Gerze'ye bağlı Yaykıl köyünde kaza meydana geldi.

Kemik Dansitometrisi Boyabat’ta

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi bir ilke daha imza attı. Kemik ölçümü yaptırmak, tarama ve mineral yoğunluğunu ölçtürmek, kemik yoğunluğu kaybını değerlendirmek için Boyabat dışına gitmeye gerek kalmadı. Artık Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde Kemik Dansiometrisi ile bunların hepsi Boyabat'ta yapılıyor.

MHP Teşkilatından Medya Ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanı Ali Çakır parti teşkilatı üyeleriyle birlikte, Vitrinhaber Gazetesi'ni ziyaret etti.

Tarihi iskele yol çalışması nedeniyle yıkılacak

Türkeli'de geçmiş yıllarda deniz şenliklerinin yapıldığı ve Türkelili vatandaşlarının anılarını yaşatan Tarihi Türkeli İskelesi, sahil yolu dolgu çalışmaları kapsamında yıkılacak.

Emine Dallı hanımefendi vefat etti

Paşalıoğlu Köyü'nden, Merhum Osman Dallı'nın hanımı, Merhum İbrahim Dallı'nın annesi, Kaymakam Meftun Dallı'nın babaannesi, Emine Dallı hanımefendi vefat etti.

Metin Aytekin vefat etti

Durağanlı otobüs şoförü, Tekin ve Hakan Aytekin'in babası, Hacı Metin Aytekin vefat etti.

Okul Sporları Futsal Yıldızlar Kız/Erkek İl Birinciliği Ödül Töreni

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan 2–12 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Futsal Yıldızlar Kız/Erkek İl Birinciliği Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda oynanan müsabakalarla sona erdi.

Şefik Çakıcı, Marangozlar Odasına Teşekkür Etti

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı "Boyabat Marangozlar ve İnşaatçılar Odası Başkanı Murat Yükselecek ve Yönetim kurulu üyeleri Karacaören'de yapılacak olan Marangozlar Çarşısı için Bismillah diyerek çalışmaları başlattılar. İnşa edilecek çarşının tapusunu alarak çalışmanın temelini attılar...

Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden LÖSEV’e Destek

Sinop Üniversitesi SİNLÖSEV Öğrenci Kulübü örnek bir davranışa imza attı. Kulüp üyesiöğrenciler, Sinop Şehir Merkezinde kurdukları stantla; hem vatandaşlarıbilgilendiriyor, hem de lösemili çocukların anneleri tarafından yapılan malzemelerisatarak, ailelere destek sağlıyorlar.

Okul Sporları Badminton Gençler Kız/Erkek İl Birinciliği Ödül Töreni

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan 12 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen Badminton Gençler Kız/Erkek İl Birinciliği Boyabat Spor Salonunda oynanan müsabakalarla sona erdi.

Okul Sporları Voleybol Yıldız Kızlar İl Birinciliği Ödül Töreni

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan 28 Aralık 2016 – 12 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Voleybol Yıldızlar Kız/Erkek İl Birinciliği Ayancık, Boyabat ve Atatürk Spor Salonunda oynanan müsabakalarla sona erdi.

Okul Sporları Futsal Gençler Kız/Erkek İl Birinciliği Ödül Töreni

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan 21 Aralık 2016 - 13 Ocak 2017tarihleri arasında düzenlenen Futsal Gençler Kız/Erkek İl Birinciliği Gerze Spor Salonu ve Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda oynanan müsabakalarla sona erdi.

Ayancıklıların Yol Çilesi Meclis Gündeminde

Barış Karadeniz, Ayancıklılar’ın “yol çilesi”ni Meclis gündemine taşıdı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a 2 aydır kapalı olan yolun ne zaman açılacağını soran Karadeniz, “Servis yolunu açmadılar, çalışmalar yavaş ilerliyor. Ayancıklıların yol çilesi ilgili ile sorumlular derhal çözüm üretmeli. Bu çözüm de kalıcı olmalıdır” dedi.

Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencilerinden Muhteşem Başarı

Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla UZEYAD tarafından tüm dünya öğretmen ve öğrencileri arasında düzenlenen “Dünya Barışı” konulu uluslararası karikatür yarışmasında Yaşar Topçu YBO Görsel Sanatlar Öğretmeni-karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu ve öğrencileri iki “Birincilik” ve bir “Üçüncülük” kazanarak bir büyük başarıya daha imza attılar…

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik Görevine Başladı

Sinop İl Müftüsü olarak atanan Ali Hayri Çelik görevine başladı.

Saime Balcı hanımefendi vefat etti

Gökdere Mahallesi'nde oturan, Halil Balcı'nın hanımı, Saime Balcı hanımefendi vefat etti.

Fadime Akbudak hanımefendi vefat etti

Darıözü Köyünden, Sabri Akbudak'ın annesi, Fadime Akbudak hanımefendi vefat etti.

Dudu Şimşek hanımefendi vefat etti

Muratlı Köyünden, Merhum marangoz Kazım Şimşek'in hanımı, Dudu Şimşek hanımefendi vefat etti.

Osman Koca vefat etti

Yenice Köyünden, İhsan Koca'nın oğlu, Osman Koca vefat etti.

Uğur Bekir İnebeyli, Taziye ve Teşekkür Mesajı Yayımladı

Uğur Bekir İnebeyli, ağabeyi Mehmet İnebeyli'ini vefatı nedeniyle, bir taziye ve teşekkür mesajı yayımladı.

MHP Teşkilatı, Kaymakam Fatih Aksoy'u Ziyaret Etti

MHP İl Başkanı Ali Çakır, MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan, Sinop MHP Merkez ilçe Başkanı Hasan Demir, Sinop MHP Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Cinci, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Meşe, Boyabat MHP Ilçe Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Demiray, Boyabat Kaymakamılığına atanan Fatih Aksoy'a hoşgeldin ziyaretinde bulundu.

Sarıkamış Şehitleri ve Tüm Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Boyabat Kemaldede Camii'nde Sarıkamış Şehitleri ve tüm Şehitler için Gençlik Merkezi müdürlüğü tarafından Mevlid okutuldu.

Boyabat Köprübaşın da Trafik Kazası

Bu akşam (12 Ocak 2017 Perşembe) saat 20.30 sıralarında Boyabat Köprübaşında trafik kazası meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Adnan Menderes Bulvarı'nda aynı yönde seyir halinde bulunan iki otomobil çarpıştı. Meydana gelen trafik kazasında her iki otomobilde de maddi hasar oluştu.

Mehmet İnebeyli Ebediyete Yolcu Edildi

Sinop Eski Senatörü Op. Dr. Nazım İnebeyli'nin oğlu, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uğur Bekir İnebeyli'nin ağabeyi, Mehmet İnebeyli ailesi, akrabaları ve sevenlerinin eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Altay Rakibini Ensesinden Yakaladı

CHP’li vekiller ile AK Partili vekiller birbirlerine girdi. Sinoplu milletvekilleri Barış Karadeniz ve Engin Altay da kavganın içinde yer aldı.

"Bu sisteme Türk demek, Türk milletine hakarettir"

İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, dünyada üç tip başkanlık sistemi olduğunu belirtip, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili olarak, "Şimdi Türk tipi diyorlar buna. Bu sisteme Türk tipi demek, inanın bana Türk milletine bir hakarettir" dedi.

Anayasa teklifinin kabulü demokrasiden vazgeçmektir

Sinop Barosu Başkanı Avukat Hicran Kandemir, Anayasa değişiklik teklifi ve başkanlık sisteminin kabulünün demokrasiyi yok edeceğini söyledi. Kandemir; “Bu haliyle mevcut anayasa teklifi, demokrasiden ve onun yerleşik kurumlarından vazgeçmek anlamını taşımaktadır” dedi.

“15 Temmuz Destanı” Fotoğraflarla Üniversitede Yaşatılacak

15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘15 Temmuz’ konulu fotoğraf sergisinde yer alan 100 adet fotoğraf, Sinop Üniversitesi öğrencilerine yönelik mekânlarda sergilenmek üzere Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’a takdim edildi.

Karda mahsur kalan hasta kurtarıldı

Kar nedeniyle mahsur kalan diyaliz hastasının imdadına özel idare ekipleri yetişti.

Çatılardan Sarkan Buzlar Tehlike Saçıyor

İlçemize yağan kar yaklaşık 16 santimi buldu, havanın dona çekmesi ile buzlanma meydana geliyor. Özellikle gündüz havanın yumuşaması ve çatılarda karların hafif ermesi sonucu buz sarkıtları meydana geliyor.

Dönmeler, Dönekler ve Siyaset


Boyabat Barajı'ndan Kış Fotoğrafları


Boyabat Turizme Hazır mı?


Gel Vatandaş Gel !.....


2016 Raporu


Cep Telefonu


2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 lira olacak iddiası


Hal-i Pür Melal


Mustafa Meral Çörtü Hocamız da Hakk’a Yürüdü


Mustafa Meral Çörtü, Cumhurbaşkanını sevmişti


Devlet Hastanesi, Ocak 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


DNA Testi


Biz insanoğlu insanız kısaca


Verem (Tüberküloz) Hastalığı


Travel Turkey İzmir Fuarı


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-3


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


Topal Osman Sinop’ta


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Teşrik tekbiri başladı


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:595444
DtGaNi


* ANASAYFA *