Nazım Maviş

1601_ersoy.jpg


ERSOY'dan Derici'nin Sözlerine Açıklama

Sinop Ticaret Sanayi Odası (STSO) seçimlerine siyasetin karıştırıldığını iddia eden Erol Derici’ye AK Parti Milletvekili Mehmet Ersoy’dan yanıt geldi. AK Parti  Milletvekili Mehmet Ersoy, Erol Derici'nin açıklamalarına cevap verdi.

 5 Mayıs tarihinde yapılacak olan Sinop Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) seçimleri öncesi bir toplantı yaparak çeşitli açıklamalarda bulunan STSO Başkanı Erol Derici, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşeceğine inanmadığını, ilin AK Partili İl Başkanı ve Milletvekilinin yaklaşan seçimlere siyasi baskı yaptığını öne sürmüştü.

Bu iddialar üzerine  bir açıklama yapan AK Parti Milletvekili Mehmet Ersoy, STSO Başkanı Erol Derici tarafından yapılan açıklamaları, kaybedileceği garanti olan bir seçim sonucuna kılıf hazırlama gayretkeşliği olarak değerlendirdi. Ersoy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

'Kaybedilecek bir seçime kılıf hazırlıyor'

“Bazı internet gazetelerinde Sinop STSO Başkanı'nın açıklamalarını okudum. Her şeyden önce bu açıklamaları kaybedilecek görülen bir seçim sonuçlarına şimdiden kılıf hazırlama gayretkeşliği olarak değerlendirdiğimi ifade etmek isterim. Söylediklerinde yanıt vermeyi gerektirecek ciddiyette bir iddia yoktur. Ama her hemşehrimizin bilmesini isterim ki, kimseyle kavgalı değilim derken bile sataşmaya İlin Valisi'nden başlayan, başkalarını hep suçlu ama kendini mükemmel ötesi konumda gören, cehaletini saldırganlıkla kapatmaya çalışan anlayışlarla birlikte hareket etmemiz mümkün değildir. Her zaman Sinop'a hizmet için; kavga değil işbirliği, çatışma değil diyalog, tek adamcılık değil uzlaşma ve paylaşım, laf değil icraat öne çıksın isteriz. Bunu bile bile meseleyi siyasi bir kamplaşmaya çekerek yıllardır oturduğu koltuğu bir kez daha bu yolla kurtarmaya kalkışan zihniyetin oyununa gelinmeyecektir. Kişisel ikbal kavgalarına siyaseti alet etmek isteyenlere halkımız ve siyasetçiler sadece gülecektir. Arzumuz herkesin işini iyi yapması, işgal ettiği makamları Sinop'a hizmet için kullanmasıdır. Bugüne kadar her kurum ve kuruluşla bu çerçevede işbirliğimizi sağlıklı tutmaya gayret gösterdiğimiz, kimseyle kavganın tarafı olmadığımız, enerjimizi yatırım ve hizmete adadığımız bütün Sinop tarafından bilinen bir gerçektir. Bu açıklamalardan sonra kısa bir hatırlatma da yapmak istiyorum.


'Bunlar boş insanların işidir'

Bugünün Türkiye Cumhuriyeti'nde, sosyal tesislerde oturup çay içmek için devletin en üst yöneticinden izin almak zorunda değilsinizdir. İzin ancak size tahsisini istemeniz durumunda gereklidir. Devletin Valisi'nin görevi de akşamları kimlerin nerede çay içtiğini takip etmek değildir. Bu ancak köhnemiş zihniyetlerin hayallerinde kalmış ve çoktan yok olmuş yönetim anlayışlarında mümkündür ve boş insanların işidir. Mesela Sayın STSO başkanı da seçim çalışmaları sırasında yorulursa arkadaşlarıyla öğretmenevi bahçesinde bir mola verebilir, kimseden izin almak zorunda değildir. Kimse de onu geri göndermez. Bizce de sakıncası yoktur. Yeter ki, orada kendi haline oturmuş sohbet eden insanlara benim aleyhimde konuşuyorlar diye saldırıp kavga etmesin, anarşi çıkarıp huzuru bozmasın.” dedi.

Tarih:01 05 2013 11:18(468) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: karahan 02 05 2013 09:12
stso başkanı zarf atmış vekilde atlamış , belliki dokunmuş bu kadar sert açıklama yaptığına göre , akp bir çalışma başlatmış ki stso başkanı bu açıklamayı yapmış ,büyük ihtimal akpe kendi adamlarından birini yerleştirecek

2. Yorum: boyabatlı 01 05 2013 21:16
sayınvekilim ciddiye almayın önemli değil akp pkk iş birliği nasıl gidiyor milletimize bu çok ciddi gidişattan bilgiverin daha iyi olur

1. Yorum: halk 01 05 2013 17:28
sayin vekilin aciklamasina bakilirsa sanki aralarindan soguk su geciyormus gibi sert bir dilde elestirmis olmamis.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Toplu Sünnet Kesimi Bitti, Şenlik 30 Haz
Boyabat Anadolu İmam – Hatip Lisesi Öğre
Boyabat Gençlik Hizmetleri'nden Ücretsiz
Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Belde Hafı
Vali Köşger’e Barış FM’den Z
Devlet Hastanesinde Büyük Değişim
Cengiz Tokmak, "Ahlaksızlık Değil Siyase
Eğitim-Bir-Sen'den Basın Açıklaması
Tarihi binada tarih anlatılacak
Altın Dibe Vurdu,Yatırımcılar Şokta
Şap Vurdu,Durağan Karantinda....!
KUZKA Kalkınma Kurulu Toplandı
Emniyetten Operasyon
Hususi Araç Sürücülerine Sigara İçme Yas
Trafik Çizgileri Yenileniyor
Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu
Boyabat Belediyesi'nin Düzenlediği Sünne
Akçakese Köyü Yağmur Duası
Sağlık Çalışanları Doktora Şiddeti Kınad
Saraydüzü’nde Feci Trafik Kazası.(
Feci Trafik kazası 1 Ölü 1 Yaralı
Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk Boyab
Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Karne Tören
Din Gönüllüleri Göç Veriyor
Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Belde Hafı
Boyabat Ata Savunma Sanatı Takımı Türkiy
Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi…
Sinop Tema Vakfı: Toprak Yaşamdır!
Vali Köşger: Toprak Varsa Hayat Var!
Aşkın Ayrancıoğlu’na “Dünya Birinciliği…
Bağlıca Köyü Yağmur ve Şükür Duası Yaptı
Çatpınar Köyü Yağmur Duası
Tümü

Kurucu
İsmail Hakkı Özdilek

Kuruluş Tarihi
1 Temmuz 2005
Yayın Sahibi
Hakkı Küçükbaş

Adres:
Hükümet cad. No:40
BOYABAT-Sinop
Ticaret Sicil No: 1710
E-posta:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
E-posta gönderebilirsiniz

DUYURU:
20 Eylül 2013 tarihi itibariyle Ömer Aytekin'in sitemizle alakası kalmamıştır

Mart ayı ziyaretci sayısı:1184166 DtGaNi