E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

1601_ersoy.jpg


ERSOY'dan Derici'nin Sözlerine Açıklama

Sinop Ticaret Sanayi Odası (STSO) seçimlerine siyasetin karıştırıldığını iddia eden Erol Derici’ye AK Parti Milletvekili Mehmet Ersoy’dan yanıt geldi. AK Parti  Milletvekili Mehmet Ersoy, Erol Derici'nin açıklamalarına cevap verdi.

 5 Mayıs tarihinde yapılacak olan Sinop Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) seçimleri öncesi bir toplantı yaparak çeşitli açıklamalarda bulunan STSO Başkanı Erol Derici, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşeceğine inanmadığını, ilin AK Partili İl Başkanı ve Milletvekilinin yaklaşan seçimlere siyasi baskı yaptığını öne sürmüştü.

Bu iddialar üzerine  bir açıklama yapan AK Parti Milletvekili Mehmet Ersoy, STSO Başkanı Erol Derici tarafından yapılan açıklamaları, kaybedileceği garanti olan bir seçim sonucuna kılıf hazırlama gayretkeşliği olarak değerlendirdi. Ersoy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

'Kaybedilecek bir seçime kılıf hazırlıyor'

“Bazı internet gazetelerinde Sinop STSO Başkanı'nın açıklamalarını okudum. Her şeyden önce bu açıklamaları kaybedilecek görülen bir seçim sonuçlarına şimdiden kılıf hazırlama gayretkeşliği olarak değerlendirdiğimi ifade etmek isterim. Söylediklerinde yanıt vermeyi gerektirecek ciddiyette bir iddia yoktur. Ama her hemşehrimizin bilmesini isterim ki, kimseyle kavgalı değilim derken bile sataşmaya İlin Valisi'nden başlayan, başkalarını hep suçlu ama kendini mükemmel ötesi konumda gören, cehaletini saldırganlıkla kapatmaya çalışan anlayışlarla birlikte hareket etmemiz mümkün değildir. Her zaman Sinop'a hizmet için; kavga değil işbirliği, çatışma değil diyalog, tek adamcılık değil uzlaşma ve paylaşım, laf değil icraat öne çıksın isteriz. Bunu bile bile meseleyi siyasi bir kamplaşmaya çekerek yıllardır oturduğu koltuğu bir kez daha bu yolla kurtarmaya kalkışan zihniyetin oyununa gelinmeyecektir. Kişisel ikbal kavgalarına siyaseti alet etmek isteyenlere halkımız ve siyasetçiler sadece gülecektir. Arzumuz herkesin işini iyi yapması, işgal ettiği makamları Sinop'a hizmet için kullanmasıdır. Bugüne kadar her kurum ve kuruluşla bu çerçevede işbirliğimizi sağlıklı tutmaya gayret gösterdiğimiz, kimseyle kavganın tarafı olmadığımız, enerjimizi yatırım ve hizmete adadığımız bütün Sinop tarafından bilinen bir gerçektir. Bu açıklamalardan sonra kısa bir hatırlatma da yapmak istiyorum.


'Bunlar boş insanların işidir'

Bugünün Türkiye Cumhuriyeti'nde, sosyal tesislerde oturup çay içmek için devletin en üst yöneticinden izin almak zorunda değilsinizdir. İzin ancak size tahsisini istemeniz durumunda gereklidir. Devletin Valisi'nin görevi de akşamları kimlerin nerede çay içtiğini takip etmek değildir. Bu ancak köhnemiş zihniyetlerin hayallerinde kalmış ve çoktan yok olmuş yönetim anlayışlarında mümkündür ve boş insanların işidir. Mesela Sayın STSO başkanı da seçim çalışmaları sırasında yorulursa arkadaşlarıyla öğretmenevi bahçesinde bir mola verebilir, kimseden izin almak zorunda değildir. Kimse de onu geri göndermez. Bizce de sakıncası yoktur. Yeter ki, orada kendi haline oturmuş sohbet eden insanlara benim aleyhimde konuşuyorlar diye saldırıp kavga etmesin, anarşi çıkarıp huzuru bozmasın.” dedi.

Tarih:01 05 2013 11:18(931) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: karahan 02 05 2013 09:12
stso başkanı zarf atmış vekilde atlamış , belliki dokunmuş bu kadar sert açıklama yaptığına göre , akp bir çalışma başlatmış ki stso başkanı bu açıklamayı yapmış ,büyük ihtimal akpe kendi adamlarından birini yerleştirecek

2. Yorum: boyabatlı 01 05 2013 21:16
sayınvekilim ciddiye almayın önemli değil akp pkk iş birliği nasıl gidiyor milletimize bu çok ciddi gidişattan bilgiverin daha iyi olur

1. Yorum: halk 01 05 2013 17:28
sayin vekilin aciklamasina bakilirsa sanki aralarindan soguk su geciyormus gibi sert bir dilde elestirmis olmamis.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Toplu Sünnet Kesimi Bitti, Şenlik 30 Haz Boyabat Anadolu İmam – Hatip Lisesi Öğre Boyabat Gençlik Hizmetleri'nden Ücretsiz Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Belde Hafı Vali Köşger’e Barış FM’den Z Devlet Hastanesinde Büyük Değişim Cengiz Tokmak, "Ahlaksızlık Değil Siyase Eğitim-Bir-Sen'den Basın Açıklaması Tarihi binada tarih anlatılacak Altın Dibe Vurdu,Yatırımcılar Şokta Şap Vurdu,Durağan Karantinda....! KUZKA Kalkınma Kurulu Toplandı Emniyetten Operasyon Hususi Araç Sürücülerine Sigara İçme Yas Trafik Çizgileri Yenileniyor Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu Boyabat Belediyesi'nin Düzenlediği Sünne Akçakese Köyü Yağmur Duası Sağlık Çalışanları Doktora Şiddeti Kınad Saraydüzü’nde Feci Trafik Kazası.( Feci Trafik kazası 1 Ölü 1 Yaralı Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk Boyab Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Karne Tören Din Gönüllüleri Göç Veriyor Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Belde Hafı Boyabat Ata Savunma Sanatı Takımı Türkiy Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi… Sinop Tema Vakfı: Toprak Yaşamdır! Vali Köşger: Toprak Varsa Hayat Var! Aşkın Ayrancıoğlu’na “Dünya Birinciliği… Bağlıca Köyü Yağmur ve Şükür Duası Yaptı Çatpınar Köyü Yağmur Duası Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Başlıy Demircan Kardeşler Bilgilendirmeye Devam Fiş Kabusu Geri Dönüyor Hafız Nuri Efe vefat etti Kılıçaslan-Ayhan Ailesinin Mutlu Günü.(V Jandarma Teşkilatı 174 Yaşında İsmail Kösebey Vefat Etti Çulhalı Köyünde Yağmur DuasıYapıldı. İl Emniyet Müdürü Aytekin Gazetemizi Ziy Kabalı Kavşağında Feci Trafik Kazası Ayancık'ta Çevreçiler Kazandı.(HES)İptal Başbakan Erdoğan Sinop'a Canlı Bağlandı Tümü

KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:906978
DtGaNi


* ANASAYFA *