E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
0502_CemilElmaci.JPG 

 

Cemil Elmacı: “Üvey evlat muamelesi görüyoruz”


Yukarı Divan Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemil Elmacı ağır konuştu: “Bizler 12 Muhtarlık ve 26 yerleşim yeri halkı olarak üvey evlat muamelesi görüyoruz.”

Köy yollarının bakımsız bırakıldığından yakınan Başkan Cemil Elmacı; “Biz Esentepe, Sarıyer, Aşıklı, Karamusalı, Kavak, Dereçatı, Pirefendi Deresi, Bürüm, Kozanlı muhtarlıkları ve bu muhtarlıklara bağlı 26 yerleşim yeri halkı olarak üvey evlat muamelesi görüyoruz. Köylerimizin Boyabat’a uzaklığı 40, Taşköprü’ye uzaklığı 30 kilometredir. Taşköprü tarafının yolları Boyabat sınırına kadar çok güzeldir. Bu nedenle köylülerimiz ihtiyaçları olduğunda Boyabat’a gitmektense Taşköprü’ye gitmektedirler. Üç yıldır dernek olarak festival yapıyoruz. Bu sene 10 Ağustos tarihinde dördüncüsünü gerçekleştireceğiz. Festivalimize 10 bin kişi katılmaktadır. Taşköprü’den katılanlar oluyor ama yol durumu yüzünden Boyabat’tan katılan olmuyor. Bu bizi çok üzüyor. Bu sene bekliyoruz. Yollarımız yapılmayacaksa, ihmal edileceksek, Yukarı Divan Köyleri olarak Taşköprü’ye geçmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Tarih:02 05 2013 06:43(1561) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: mustafa gür 06 05 2013 01:31
b aşkan cok haklısın biz bukafayla hep üvey evlatmuamelesi görürüz seçimler yanaşıyor orada oy kullananlaar hiçbir partiye milletvekili için oy atmasınlar millet vekilleri o boş hiç bir işeyaramıyolar o bölge için neyapıyorlar sadece meçliste evet veya hayır için el kaldırmayı biliyorlar sinop ve ilçeleri için hiç birçalişma yapmıyolar hiç olmasalarda ekşiklikleri hissedilmez bizi yoksayanları bizde seçim zamanı yok sayalım..................
........

8. Yorum: misafir 06 05 2013 00:12
köy yollarının düzeltme çalışmaları yapılmalımıdır kesinle yapılmalıdır ama bir dernek başkanının çocuksu bir tavırla yolumu yapmadınız küstüm başka şehre bağlanıcam gibi talihsiz bir açıklamada bulunması talihsizliktir sayın millet vekilimiz mehmet ersoy'a yada kaymakamımız sayın bilal bozdemir'e lisanı münasiple bu durum arz edilse bir çözüme kavuşacaktır boyabatımız için yapılan çalışmalar yapılacaklar teminatı niteliğindedir son olarakda bizi temsil eden dernek başkanlarının yeterliliğini irdelememiz gerekir

7. Yorum: mustafa 03 05 2013 19:07
sinop boyabat nüfusuna bağlı kavak köyü doğumlu bir birey olarak sayın yetkililerimizden bu konuya duyarlı bakmaları ve akyörükten itibaren devam eden köy yolları malesef syn dernek başkanı cemil beyin değindiği gibidir.
biler syn yetkililerden aş,yemek vs istemiyoruz istanbuldan, ankarada,izmirden samsundan, çankırdan, kastamonudan köyümüze gitmeye yaz tatilinde gitmeyi dört gözle bekliyoruz ama 600-700-300-500- klm.den gelipde 40 klm.yi nasıl gideceğiz diye düşünmemeliyiz. syn başbakanımızın talimatları köy yollarının yapılması için ilgili birimler talimatlar vermekte ama malesef bizim köylümüz kasabalarına ulaşımları zordur. doğuya yapılan hizmetleri bizde istiyoruz takdir edersiniz ki istemeye hakkımız var sinop milletvekilmiz mehmet bey den bu konuya duyarlı olmasını diler saygılar sunarım istanbulda ikamet eden köy sevdalısı bir kardeşinizim

6. Yorum: hüseyin ünlüoğlu 03 05 2013 12:29
biz kolaz yolu için çok söylendik.aldıran olmadılar.senin için aldıran olacak sanki...kolaz yoluda üvey evlat muamelesi gördü yıllarca.

5. Yorum: boyabat 03 05 2013 08:26
çok güzel değinmişsin konuya senin kadar yukarı divan köyleri muhtarları mücadele etmiyor demekki, eğer etseydi ormandan kış ve yaz aylarında nakliye yapan kamyon ve tırlara dur diyen çıkardı,malisef onlar diyemediyse siz dernek başkanları olarak neden ses çıkarmıyorsunuz.

4. Yorum: gundogan 02 05 2013 19:09
sayın dernek başkanına bu konuda grçekten hak veriyorum hakkatten çok koye gitmeme ragmen geçen sene bu festivale katıldım inanın çok istekli gittim festivalde taşkopru belediyesinin afişinini gordum üzüldüm oysa biz boyabata baglıyız boyabatın afişini gormek isterdim ama taşkopru belediyesinin yaptıgı yardım ve desteklerinide gerçekten takdire deger festivalden sonra koyume ve koylere gittim gerçekten yoldan nefret ettim bu yolların düzelmesi lazım duzgun olsa belkide senede iki üç kere giderim

3. Yorum: mustafa sakaoğlu 02 05 2013 12:18
sayın başkan önemli bir konuya değinmişsin,ankara düzder olarak (kavacık,oğulkadın,doğrul
,kozluca fındıcak,düzkarağaç,alıça
tı kabaelma olukkıyı,büyükkarağaç,kil
lik,terziahmetli,taşanlı,
bekirli,toklar)köyleri yollarımız çok kötü defalarca yetkililere,ankarada milletvekilimize baş vurmamıza rağmen ağzımıza bir bal sürüp gönderiyorlar boyabatta yetkililerce üvey evlat muamelesi görmekteyiz.yolların kötü olduğundan köylerimize gurbetten gelenler azalmaya başladı.gelenlerde yavaş yavaş taşköprü yolunu kullanmaya başladı hatta cuma günleri arabası olanlar taşköprüye pazara gitmeye başladılar.başkan yolların kötülüğünden köylerimizden sizin festivalinize katılamıyoruz.aynen sizin gibi düşünüyorum yollarımız yapılmayacaksa taşköprüye bağlasınlar bizi kurtulalım boyabat birokrasisinin bu zülmünden.

2. Yorum: okuyucu 02 05 2013 11:06
köprü çek köyünden yukarısını köyden bile saymıyorlar kanıt mı asfaltı bile oraya kadar yapıldı.bu işler böyle ateşe yakın olan ısınır derler.bunun hesabını seçimlerde siyasilere sorabilirsiniz ancak. geçin taşköprü'ye destek ve hizmet konusundan boyabat'tan daha fazla alacağınızı umuyorum.

1. Yorum: görünen köy 02 05 2013 10:17
işte bu. kastamonu ile sinop ilinin anlayış farkı, kastamonu ile sinop ilinin ilçelere bakış farkı, kastamonu milletvekilleri ile sinop milletvekilleri farkı, icraat ile lafın farkı. bu örnek yetiyor herşeyi açıklamaya. "ayinesi iştir lafa bakılmaz"


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Toplu Sünnet Kesimi Bitti, Şenlik 30 Haz Boyabat Anadolu İmam – Hatip Lisesi Öğre Boyabat Gençlik Hizmetleri'nden Ücretsiz Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Belde Hafı Vali Köşger’e Barış FM’den Z Devlet Hastanesinde Büyük Değişim Cengiz Tokmak, "Ahlaksızlık Değil Siyase Eğitim-Bir-Sen'den Basın Açıklaması Tarihi binada tarih anlatılacak Altın Dibe Vurdu,Yatırımcılar Şokta Şap Vurdu,Durağan Karantinda....! KUZKA Kalkınma Kurulu Toplandı Emniyetten Operasyon Hususi Araç Sürücülerine Sigara İçme Yas Trafik Çizgileri Yenileniyor Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu Boyabat Belediyesi'nin Düzenlediği Sünne Akçakese Köyü Yağmur Duası Sağlık Çalışanları Doktora Şiddeti Kınad Saraydüzü’nde Feci Trafik Kazası.( Feci Trafik kazası 1 Ölü 1 Yaralı Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk Boyab Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Karne Tören Din Gönüllüleri Göç Veriyor Anadolu Gençlik Derneği'nden 'Belde Hafı Boyabat Ata Savunma Sanatı Takımı Türkiy Yaz Spor Okullarına Büyük İlgi… Sinop Tema Vakfı: Toprak Yaşamdır! Vali Köşger: Toprak Varsa Hayat Var! Aşkın Ayrancıoğlu’na “Dünya Birinciliği… Bağlıca Köyü Yağmur ve Şükür Duası Yaptı Çatpınar Köyü Yağmur Duası Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Başlıy Demircan Kardeşler Bilgilendirmeye Devam Fiş Kabusu Geri Dönüyor Hafız Nuri Efe vefat etti Kılıçaslan-Ayhan Ailesinin Mutlu Günü.(V Jandarma Teşkilatı 174 Yaşında İsmail Kösebey Vefat Etti Çulhalı Köyünde Yağmur DuasıYapıldı. İl Emniyet Müdürü Aytekin Gazetemizi Ziy Kabalı Kavşağında Feci Trafik Kazası Ayancık'ta Çevreçiler Kazandı.(HES)İptal Başbakan Erdoğan Sinop'a Canlı Bağlandı Tümü

KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:711736
DtGaNi


* ANASAYFA *