E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İşler karışıyor gibi!

23 Eylül akşamı AK Parti İstanbul Milletvekili Sinoplu Emekli general Şirin Ünal’ın evinde, Ünal’ın tabancasından çıkan kurşunla ölen Özbek bakıcı Nadira Kadirova’dan sonra, evin öteki Özbek bakıcısı Khılola Onarboeva (Hilal)’in de kaçak işçi olduğu ortaya çıktı.

Nadira’nın öldüğü gece Hilal’e GBT kontrolü kaydının yapılmadığı anlaşıldı. Hilal’in kaçak olduğu Nadira’nın ölümünden bir gün sonra sokakta “tesadüfen” hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine yapılan GBT kontrolünde ortaya çıktı.

Babıali Yokuşu programında Hilal için olaydan 4 gün sonra deport (sınır dışı edilme) işlemi yapıldığını anlatan gazeteci Suat Toktaş, kaçak işçi olarak çalıştırılan Özbek bakıcının cumartesi gününe kadar Türkiye’de olduğunu söyledi.

İşte Toktaş’ın Babıali TV’de anlattıkları ve Şirin Ünal’a sorduğu sorular…

23 Eylül’de AK Parti milletvekili emekli general Şirin Ünal’ın evinde, Ünal’ın tabancasından çıkan kurşunla ölen ve Ünal’ın “intihar” ettiğini söylediği Nadira Kadirova’nın vize sorunu yoktu ama kaçak işçi statüsünde Türkiye’de bulunuyordu. Şirin Ünal, Meclis’teki konuşmasında “Nadira’nın birkaç aydır psikolojik sorunları olduğu için ikinci bir bakıcı almıştık” dedi. İkinci bakıcı 1995 Özbekistan doğumlu Khılola Onarboeva. Polis kayıtlarında “Hilal” diye geçen Onarboeva, Nadira’nın öldüğü gece ifade veren isimlerden biri.

“TESADÜFEN” GBT KONTROLÜ

Hilal de, Nadira gibi kaçak işçi olarak Şirin Ünal’ın evinde çalışıyordu. Polis o gece Hilal’in ifadesini aldı ama herhangi bir sınırdaşı işlemi yapmadı. Yaptıysa da bu polis kayıtlarına geçmedi. Polis, ertesi gün sokakta hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine “tesadüfen” GBT kontrolü yaptı. Fakat usule aykırı olarak, kontrol pasaport üzerinden yapıldı. Pasaport üzerinden herhangi bir aksilik görmeyen polis ekipleri, pasaportu “gözle kontrol” edince Hilal’in vize süresinin geçtiğini tespit etti.Bunun üzerine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde işlem yapıldı. Hilal’e 27 Eylül’de “terke davet kararı” tebliğ edildi. Türkiye’yi terketmesi için kendisine 16 gün mühlet tanındı. O süre 12 Ekim cumartesi günü doluyordu. Fakat gazeteci Suat Toktaş, Nadira Kadirova’nın yakınlarının, “Hilal, 12 Ekim cumartesi günü de Türkiye’de, hatta Şirin Ünal’ın evindeydi” dediğini aktardı ve programda Şirin Ünal’ın cevaplaması gereken soruları sıraladı:

ŞİRİN ÜNAL’A SORULAR

Nadira’nın öldüğü gece Hilal’in ifadesi alınırken GBT kontrolü yapıldı mı, yapıldıysa kaçak olduğu o gece neden anlaşılamadı?

Hilal, Nadira’nın ölümünden bir gün sonra sokakta ne gibi şüpheli hareketler yaptı da “tesadüfen” GBT kontrolüne takıldı?

Nadira’nın yakınları Hilal’in, hala Türkiye’de, hatta Şirin Ünal’ın evinde olduğunu iddia ediyor. Gerçekten öyle mi, yoksa ülkesine döndü mü?

Hilal hala Türkiye’de ise Şirin Ünal, deport kararı verilmiş birini elinde tutarak hangi hesapları yapıyor?

Şirin Ünal, Hilal’i Türkiye’de tutma veya yurtdışına göndertme seçeceğini elinde bir koz olarak mı tutuyor?

Şirin Ünal, Hilal’in konuşmasını engellemek ya da istediği zaman konuşturtma hesapları mı yapıyor?

Kaçak işçi statüsünden dolayı Hilal’e veya Şirin Ünal’a para cezası kesildi mi?

Kaynak: Halk Sesi.com

Tarih:17 10 2019 11:35(1108) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: kerim tıhkırcıoğlu 31 10 2019 11:00
nedense tv de göremiyoruz hiç konusu bile geçmedi ama fazla düşünmemek gerekir biz sadece allah rahmet eylesin diyelim

3. Yorum: salih yıldız 22 10 2019 13:57
türk adaletine güveniyoruz

2. Yorum: vasıf 17 10 2019 14:08
nerde tecavüz, hırsızlık, yolsuzluk varsa................... o nda çıkıyor. hepside müslüman.dindar insanlar

1. Yorum: aydın 17 10 2019 14:07
bu olay medyaya düştü. ya boyabat'ta olan olay ne oldu. üstü kapandı gitti. küçücük bir kız, intihar etti, hemde hamile. ve hiçbir inceleme yapılmadı...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Emeklilerin bayram ikramiyeleri kaldırıl Sinop'ta teşvik süresi uzatıldı Gerze Güne Yangınla Uyandı Satılmış Köseoğlu vefat etti Hanönü’nde 125 Kişi, Arkadaşlarına Ayşe Keleş hanımefendi vefat etti Ahmet Dönmez vefat etti Ünzüle Özdemir hanımefendi vefat etti Gençler Arası Şiir Okuma İlçe Finali Yap Makbule Tolu hanımefendi vefat etti Ortaokullar Arası "Hayalimdeki Halı" Res Trafik Güvenliği Toplantısı Yapıldı Muzaffer Kasab vefat etti Boyabat'ta Pastane İmalathanesi Yandı Yere batsın sizin insanlığınız! Sinop Yeşile Sahip Çıkabilecek mi? Bu Besinler Ağız ve Diş Sağlığımızı Bozu Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anıldı Boyabat Otogarı Karanlığa Gömüldü İş Adamından Cumhurbaşkanına Zehir Zembe Fatma Boğa hanımefendi vefat etti Gülizar Mert hanımefendi vefat etti Sinop’un Merkezindeki Tek Mesire Alanı S Mehmet Öksüz vefat etti Osman Orhanoğlu vefat etti Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Otomobi Sinop'ta filmleri aratmayan kovalamaca Sinop için TOKİ kura tarihleri belli old Kamyon ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı Türkeli'de ahşap ev alevlere teslim oldu Beyza Nur Arabacı hanımefendi vefat etti Boyabat OSB Toplantısı yapıldı Boyabatlı Genç Çizerlerin Eserleri Porte Hamdi Çoban vefat etti Burak Kaya vefat etti Kezban Koç hanımefendi vefat etti Halil Özgökçe vefat etti Boyabatlı Asker Burak Kaya Hayatını Kayb Durağan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Türkiye, çok kısa bir sürede seçime gitm Sinop Erfelek'te maç ardından olay çıktı Sorunlarına Çözüm Bekliyor, Başkan İstan CHP Sinop Kongresinde Yüksel güven tazel Ayşe Betül Aslan hanımefendi vefat etti Dörtyol'da Dikkat Çeken Bina Tadilatı Sö Eski Boyabat-Kargı Yolunda Heyelan Oldu Boyabat Anlam Okulu Öğrencileri Kuşları Boyabat’ın ‘HUZUR’u ka Gazeteciye Beraat, İddiaların Araştırılm Tümü

KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz


Temmuz ayı ziyaretci sayısı:1253156 DtGaNi

* ANASAYFA *