E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Stadyum Caddesinde Tutuşan Baca Korkuttu

12 Ocak 2019 Pazar günü sabah saatlerinde neredeyse Boyabat’ın en fazla dairesi bulunan apartmanının bacası tutuştuşunca itfaiye alarma geçti.

Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının Tanıtımı Yapıldı

Üniversite öğrencileri arası düzenlenen “Umre Ödüllü Bilgi Yarışması” nın tanıtımı Sinop Üniversitesi fakültelerinde stand açılarak yapıldı.

Recep Kuş vefat etti

Karacören Köyünde oturan, Paşalıoğlu Köyünden, Recep Kuş vefat etti.

2019 Yılında 9.408.809 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

2019 yılında (1 Ocak - 31 Aralık) 9.408.809 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 25.778 ziyaret sayısına denk geliyor.

Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık

Rahim ağzı kanseri, dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra üçüncü sıklıkta görülürken ülkemizde onuncu sıradadır. Rahim ağzı kanseri nedeni tamamen aydınlatılmış ve önlenebilen tek kanserdir.

Evcil hayvan sahiplerini sevindiren karar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmeliğe göre, evcil hayvanlar, özel kafes şartıyla yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilecek.

Boyabat Yerel Basını Gençlik Merkezinde Buluştu…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu, ilçemizde faaliyet gösteren gazetecileri Gençlik Merkezinde ağıladı.

2020 Yılı Hac Heyecanı Başlıyor

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyon 298 bin 800 hacı adayının heyecanla beklediği 2020 Hac kuraları çekildi. Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik yaptığı açıklamada;

Necati Çelik vefat etti

Çamlıca Mahallesinde oturan, Şinasi ve Hüsnü Çelik'in babası, Erkeç Köyünden, Telloğun, Necati Çelik vefat etti.

Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Cinayet Zanlısı Tutuklandı

9 Ocak 2019 Perşembe günü gecenin ilerleyen saatlerinde av tüfeği ile arkadaşı Yaşar Gümüş'ü çıkan tartışma sonrası vuran H.K. Boyabat İlçe Jandarma ekipleri tarafından Boyabat Adliyesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.

Sinop Üniversitersi Rektörü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Yayımladı


Boyabat Emniyetinde Yeni Yılın İlk Huzur Toplantısı Yapıldı

9 Ocak 2020 - Saat 14.00 Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü 2020 yılınan ilk huzur toplantısında gündeme aile içi şiddeti ele aldı. Son yıllarda artan aile içi şiddetin önlenebilmesi ve sık sık sorun yaşayan aileler için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

1961 Anayasasında gazeteciler lehine yer alan hükümlerden sonra “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kabul edilen fakat 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine 10 Ocak çalışan gazeteciler günü olarak değiştirilmiştir.

Ayten Çilden hanımefendi vefat etti

Enginekin Köyünden, Merhum Selahattin Çilden'in hanımı, Belediyeden emekli Mustafa Erdal ve Terzi Recep Erdal'ın ablası, Ayten Çilden hanımefendi vefat etti.

SGC’den, ”10 Ocak İdareciler Günü” Kutlaması

Sinop Gazeteciler Cemiyeti (SGC) Yönetim Kurulu, “10 Ocak İdareciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Yaşar Gümüş vefat etti

Kayaboğazı Köyünden, Çamlıca Mahallesinde oturan Sabahattin Gümüş'ün oğlu, Karayollarında çalışan Mehmet Gümüş'ün kardeşi, Oto tamircisi, Yaşar Gümüş vefat etti.

Boyabat’ta Cinayet

9 Ocak 2020 - Boyabat’ta gecenin ilerleyen saatlerinde alkol alan 2 arkadaşın sohbeti cinayetle son buldu.

Ocak Ayı Serviks Kanseri (Rahim Ağzı Kanseri) Farkındalık Ayı

Rahim ağzı kanseri, dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra üçüncü sıklıkta görülürken, ülkemizde onuncu sıradadır. Rahim ağzı kanserinin nedeni tamamen aydınlatılmış ve önlenebilen tek kanserdir.

Gerze Sel Felaketinin Eşiğinden Döndü

Gece saatlerinde başlayan yağışın sabah saatlerinde artmasının ardından yaşanan yoğun yağış sebebiyle bazı evleri su bastı.

Ömer Yaman vefat etti

Emekli öğretmen Veysel Yaman, Keseköy İmam hatibi Mesut Yaman, Celal, Ahmet ve Meftun Yaman'ın babası, Ömer Yaman vefat etti.

İhbar Asılsız Çıktı

6 Ocak 2020 Pazartesi akşam saatlerinde yangın ihbarı alan Boyabat İtfaiye ekipleri trafik akışındaki yavaşlığa rağmen Yıldız Mahallesi, Ay Sokakta verilen adrese en kısa sürede gittiler.

Alp Bozkurt vefat etti

Karayollarından emekli, Olcay Bozkurt'un babası, Alp Bozkurt vefat etti.

Hakan Erdoğan vefat etti

Cuma Kayalı Köyü, Gürlen Mahallesinden, Selim Erdoğan’ın oğlu, Şahin Erdoğan'ın yeğeni, Hakan Erdoğan vefat etti.

Hüseyin Vural vefat etti

Muratlı Köyünden, Kumluk Mahallesinde oturan, Devlet hastanesinden emekli Mehmet Vural ve Kadostro müdürlüğü personellerinden Osman Vural'ın babası, Orta çarşı esnaflarından, zahireci, Hafız, Hüseyin Vural vefat etti.

Başkan, Bu Ağaçlarda mı Riskli? Nereye Gitti Bu Ağaçlar?

Boyabat Belediyesine ait ve Boyabat Kalesi eteklerinde bulunan, yeşillik olduğu için gezi yolu olarak kullanılan Kalebağı yolunda yapılan katliam diyebileceğimiz bu çalışma sessiz sedasız yapıldı. Peki, nereye gitti onlarca ağaç?

2020 “BİLGE TONYUKUK” YILI

UNESCO tarafından alınan kararla; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan ve Türkiye‘nin desteğiyle 2020 yılı, “Bilge Tonyukuk” Abidesinin dikilişinin 1300. yıl dönümü olarak kutlanacak.

Bekçiler kimlik sorabiliyor mu? Mahkeme kararı

"Bekçiler kimlik sorabiliyor mu?" sorusu Google'da en çok aratılan ifadelerden biri olurken, İzmir’in ardından bekçilerin kimlik sorma yetkisi ile ilgili bir mahkeme kararı da Mardin’de verildi.

Döndü Turhan hanımefendi vefat etti

Darıözü Köyünden, Orta çarşı esnaflarından, Derici Mustafa Turhan'ın gelini, Ali Turhan'ın hanımı, Muhammet Turhan'ın annesi, Döndü Turhan hanımefendi vefat etti.

Verem (Tüberküloz) Hastalığı

Verem, mycobacterium tuberculosis (Koch basili) adındaki bir bakterinin neden olduğu bulaşıcı, iltihabi bir hastalıktır..

Safiye Güneş hanımefendi vefat etti

Eski şoförlerden Merhum Rasim Güneş'in hanımı, Ali Güneş'in annesi, Safiye Güneş hanımefendi vefat etti.

Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


"Kırmızı Gezegenin Beyaz Perileri"

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Antre Sanat Merkezi katkıları ile çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini aşılamak, diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, diş çürükleri oluştuğunda neler yapılacağı ve...

YEDAŞ’ta Hedef ‘Sıfır Atık’

YEDAŞ, Çevre ve Şehircilik bakanlığının başlatmış olduğu sıfır atık projesinden ilham alarak, plastik bardak kullanımından cam sürahi ve cam bardak kullanımına geçip 3 yılda ortalama 5 ton geri dönüşüm yaparak çevremize vermiş olduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırdı.

Havva Bozkurt hanımefendi vefat etti

Yiğren Bölüklü Köyünden, Mahir ve Abbas Bozkurt'un annesi, Şerafettin ve Seyit Bozkurt'un yengesi, İnşaat mühendisi Metin ve Çetin Bozkurt'un teyzesi, Merhum Kazım Bozkurt'un hanımı, Havva Bozkurt hanımefendi vefat etti.

Boyabatlı Çizerlerimizin Eserleri Japonya'da…

Boyabat’lı Karikatür sanatçıları Aşkın ve Behiç Yalçın Ayrancıoğlu kardeşlerin karikatürleri 2019-Saitama Uluslararası Karikatür Festivali’nde yer aldı…

Otomobil Refüje Çıktı

3 Ocak 2020 Cuma gecesi saat 01.30 sıralarında İ.K. idaresindeki 57 DU XXX plakalı otomobil refüje çıkarak kaza yaptı.

Boyabat İİBF’de KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Deneme Sınavı Yapıldı


Sinop'ta köy okulunda Kanal İstanbul propagandası!

AKP iktidarı siyaseti camilerin ardından okullara da taşıdı. Sinop’un merkeze bağlı Eymür Köyü’nde AKP Merkez İlçe Başkanı Faruk Şanoğlu, köy okulunda Kanal İstanbul propagandası yaptı. Şanoğlu’nun Kanal İstanbul projesinin yanında yerli otomobili de anlattığı belirtildi.

Kontrolden Çıkan Tır Şarampole Devrildi

Kastamonu’dan Samsun istikametine seyir halinde bulunan ve içinde sunta bulunan tır Bektaş Köyü mevkinde sürücüsünün kontrolünden çıkınca devrildi.

Tedavisi tamamlanan karaca doğaya salındı

Sinop'ta, araç çarpması sonucu yaralanan ve sonrasında Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğünce tedavisi tamamlanan karaca yeniden doğaya salındı.

Barış Karadeniz, Yılbaşında Görev Başındakileri Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili TBMM Başkanlık Divan Üyesi Barış Karadeniz ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, yılbaşını görevleri başında karşılayan kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

2020 Seni Çok Şeyler Bekliyor

Bir yılı acısıyla, tatlısıyla geride bıraktık. Geride bırakmış olduğumuz yılın ilk yazsına “Huzurlu, mutlu ve güler yüzlü insanlarla dolu bir Türkiye hayal ederek 2019 da ilk yazıma başlıyorum” cümlesiyle başlamışım. Ayni duygularla bu yılın ilk yazısını sizlerle paylaşıyorum.

5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Boyabat Polisi Esrar Ele Geçirdi, 3 Gözaltı Var

31 Aralık 2019 - Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, toplam 256,98 gram esrar maddesi ele geçirdiler.

Sinop'ta trafik kazası 1 yaralı

Sinop'ta Sanayi bölgesindeki otoyolda karşıdan karşıya geçmek isteyen yaşlı vatandaşa otomobil çarptı.

TEMA Vakfı Sinop Boyabat’ta faaliyetlerine başladı

TEMA Vakfı Sinop Boyabat İlçe Sorumlusu Gönül Yiğit Kaya göreve başladı.

Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir

Mekke’nin fethi, tarihi kaynaklara göre; (İbn İshâk, İbn Hişâm, Belâzûrî, Vâkıdî, İbn Esir, İbn Kesir, Taberî gibi pek çok tarihçinin ittifakla verdiği tarih) Hicrî takvime göre 20 Ramazan 8’de (Hicretin 8. yılı) gerçekleşmiştir. Bu Hicri fetih tarihi Milâdî takvime uyarlanınca 11 Ocak 630  tarihi elde edilir.

2020 Yılı Ocak Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2020 Yılı Ocak Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

NUNCO'dan Yılbaşına Özel

Açılışımıza ÖZEL fiyatlarla birbirinden lezzetli yılbaşı pastalarımız sizleri bekliyor. Ayrıca 31 Aralık günü yılbaşı pastası alan her misafirimize yeni yılda içeceği ilk cafe latte veya Türk kahvesi ikramımız olacaktır. NUNCO, Adliye Arkasında. Telefon: 0 368 315 10 57
Yeni HaberlerEski Haberler

Hisar Tuğla Kiralık Traktör Aranıyor


Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:718479 DtGaNi

* ANASAYFA *