E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Zabıta Ekipleri Affetmiyor! Denetimler Devam Edecek

Boyabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un 54. maddesi kapsamında etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Hasan Akay vefat etti

Yaylacık Köyünden, Yaşar Akay ve muhtar Niyazi Akay'ın babası, Hasan Akay vefat etti.

1 Melek 2 Şeytan

Takvimler 1991 yılının ilk gününü gösterirken memur bir ailenin tek evladı olarak doğdu Fırat bebek. Konya’nın Akşehir ilçesinde hayata gözlerini açan ve ilerleyen yıllarda çok sevdiği vatanının yılmaz bekçisi olacak olan Fırat’a, ‘’42,5 Fırat’’ lakabı da yine Akşehir’den gelecekti (Malum 42 Konya’nın plakasıdır).

Boyabat’ta Servis Şoförleri ile kahvaltı yapıldı

Boyabat’ta taşımalı eğitim kapsamında hizmet veren servis şoförlerine yönelik 10.10.2018 Perşembe günü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda servis şoförlerine bilgilendirme yapılmıştı.

Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

6 Asırlık Kestane Ağacı

Sinop'un Erfelek ilçesinde anıt ağacı olarak tescillenen 600 yıllık kestane ağacı, köylünün geçim kaynağı olmaya devam ediyor.

Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Meme kanseri memedeki hücrelerin kontrolsüz çoğalmasıyla ortaya çıkar. Meme kanserinin neredeyse tamamı kadınlarda görülür. Ancak erkeklerde de meme kanseri görülebilir. Meme kanseri ülkemizde ve dünyada kadınlarda en sık görülen ve aynı zamanda en sık ölüme neden olan kanser türüdür.

"Sinop'ta Bir Gün" Etkinliği

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Mutlu Şehir, Güvenli Gelecek” isimli projesi içeresinde yer alan “Sinop’ta Bir Gün” etkinliği çerçevesinde;

İkinci El Oto Alım Satım Mesleki Yeterlilik Sınavı Tamamlandı

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirilen İkinci El Motorlu Taşıt Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavına ilçemizden 53’ü 5. seviye ve 2’si 4. seviye olmak üzere toplam 55 aday başvurdu.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Başladı


Hüseyin Uçar vefat etti

Keseköy, Tehneli mahallesinden, Saadet Partisi eski ilçe başkanı, Hacı, Hüseyin Uçar vefat etti.

Bozkurt mu? Mankurt mu?

Ey benim MHP'li kardeşim...
Bu yazacaklarımı MHP'nin “parti okulu“nda bulamazsın.
Unutturdular sana çünkü...

Durağan-Vezirköprü Yolu Erduası Köyü Mevkiinde Tanker Devrildi

11 Ekim 2018 Parşembe günü saat 15:10 sularında Durağan-Vezirköprü yolu Erduası Köyü mevkinde asfalt yüklü seyir halindeki treyler virajı alamayarak devrildi.

Hasan Baş vefat etti

Kemaldede Mahallesi eski muhtarı Merhum Eyüp Baş'ın oğlu, Belediyeden emekli Kemal Baş'ın ağabeyi, Öğretmen, Hasan Baş vefat etti.

Sosyal Medya Ödülünü Siz Belirleyin

Sosyal Medya Ödülünü siz belirleyin Boyabat’ta düzenlenen Foto Maraton yarışması kapsamında Sosyal Medya Ödülü’nü vatandaşların beğenileri belirleyecek.

Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sinop’ta iki otomobilin çarpıştığı trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Kestane Ağacından düşen adam hayatını kaybetti

Ayancık Karakestane Köyü’nde kestane sirkelemek için çıktığı ağaçtan düşen Şükrü Işıyan hayatını kaybetti.

Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin’i Ziyaret Ettiler

9 Ekim 2018 Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Faruk Alpaslan ve Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Sekreteri Ahmet Çeltikçi, Başsavcı Akın’ı ziyaret ettiler.

Şüpheli Araçtan Silahlar Çıktı

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler şüpheli bir araçta yaptığı aramada 2 silah yakaladı.

Bıçaklı kavgada bir kişi yaralandı

Gerze ilçesi liman içi mevkiinde bulunan parkta meydana gelen kavga da bıçaklar konuştu.

Siyasal/Ekonomik Şekillendirme

Belli odakların emireri olarak planlandığı gibi gücü/yetkiyi ele geçiren bir kesim diyor ki; artık kabul edin. Atatürk Cumhuriyet rejimi bitti, parlamenter sistemini yargı bağımsızlığını kuvvetler yarlığını hukukun üstünlüğünü, ifade ve düşünce özgürlüğünü unutun. Tek ses, tek yönetim tek oligarşik yapıya göre düşünmeye, yaşamaya alışın.

Yapılan Aramada 400 gr Esrar Maddesi Ele Geçirildi

3.10.2018 tarihinde A.Ş isimli şahsın ikametinde yapılan aramada 400 gr esrar maddesi ele geçirilmiş, şüpheli yakalanarak Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup, konu ile ilgili adli süreç devam etmektedir.

Hacizli Arabaları Parçalayanlar Yakalandı

Sinop Sanayi Sitesi içerisinde bulunan bir iş yeri önünde kısmen parçalanmış araçların olduğu tespiti üzerine, işyerinde yapılan aramada; 6 adet kısmen parçalanmış, 3 adet parçalanmaya hazır bekleyen plakasız araç ve 2 adet plakasız motosiklet ile çok sayıda değişik araçlara ait mekanik ve kaporta parçaları ele geçirilmiştir.

Kaçak Tütün Operasyonu Yapıldı

Kaçak tütün ve tütün mamullerinin toplum nezdinde ulaşılabilirliğinin engellenmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce; 26 Eylül 2018 ile 2 Ekim 2018 tarihleri arasında Sinop il merkezi ile Boyabat, Gerze, Ayancık ve Türkeli ilçelerinde operasyonlar yapıldı.

YEDAŞ, AGİS ile Dijitalleşmeyi Alçak Gerilim Şebekesine Taşıyor

Özelleştirmeden bu yana modern şebeke anlayışıyla, kaliteli ve sürekli elektrik dağıtım hizmeti sunmak için dijitalleşme yolunda pek çok proje hayata geçiren YEDAŞ, Türk Mühendis ekibi ile geliştirdiği AGİS ile dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Çoban ve Dindarlık

Koyunlarını otlatıp öğle sıcağında ırmak kenarına gelen çoban namaz kılarken iki atlı gelir. Çobanın namaz kılması dikkatlerini çeker. Çobana namazı nasıl kıldığını sorarlar. Çoban da anlatır. Namaz kılarken ne okuyorsun diye sorarlar. 

“Boyabat Foto Maraton Yarışması” Sonuçları Açıklandı

Boyabat Belediyesi tarafından (Boyfod) Boyabat Amatör Fotoğrafçıları Derneği ortaklığında (TFSF) Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu katkılarıyla 6-7 Ekim tarihlerinde düzenlenen “ KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ BOYABAT” Ulusal Foto Maraton Yarışması sona erdi.

CHP Sinop İl Başkanı, Yüksel oldu

CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan’ın, Belediye Başkanlığı aday adaylığı için görevinden istifa etmesi ardından, Ayhan’dan boşalan İl Başkanlığı görevine Avukat İnan Savaş Yüksel getirildi.

Terörün ve terör yanlılarının karşısındayız

Milliyetçi Hareket Partisi Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy; “Bizler; Ülkücü Hareketin mensupları olarak, dağda eli silahlı düz ovada eli kalemli ne kadar terörist ve terörist sevici varsa hepsinin karşısında dimdik durmaya yeminli bu ülkenin neferleriyiz” dedi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’den Boyabat Ziyareti

2014 ve 2016 yılları arasında Boyabat Kaymakamlığı yapan sosyal ve kültürel zenginliği ile ilçede tanınan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Boyabat’ı ziyaret etti.

Ayhan Ergün’ün Acı Günü

2004-2018 yılları arasında Ayancık Belediye Başkanı olarak görev yapan Ayhan Ergün’ün annesi hakkın rahmetine kavuştu.

Ağaçtan Düşen Kadın Hayatını Kaybetti

İncir Ağacından Düşen Yaşlı Kadın hayatını kaybetti.

İbrahim Uzunöz vefat etti

Darıözü Köyünden, Bayram, Şaban, Şükrü, Emrullah, Ramazan ve Ömer Uzunöz'ün babası, İbrahim Uzunöz vefat etti.

Bunu yapan aday olamayacak...

31 Mart Pazar günü yapılması öngörülen yerel seçimler için seçim takvimini hazırlayan ilk parti AK Parti oldu. Aday adaylarında aranacak özellikler sıralandı. Buna göre vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterilmeyecek.

NASA'dan ürküten uyarı: Dünya donacak

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yeni iklim araştırması raporunu yayınladı. Rapora göre, 18'inci yüzyılda görülen 'Mini Buzul Çağı' tekrar yaşanabilir...

Türkiye'nin Boy Ortalaması 1.74 Metre

Ülkelere göre erkek boy ortalamaları belli olurken, Türkiye’deki erkeklerin boy ortalamaları 1.74 m olarak saptandı.

Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler

Ülkeleri yıllarca diktatörler yönetmiştir. Hitler, Mussolini, Stalin ve Franco bunlardan bazılarıdır. Neyseki günümüzde bunlardan sadece birkaç geri kalmış ülkede var.

Aracın çarptığı ayı yavrusu telef oldu

Kargı'da bir aracın çarptığı boz ayı yavrusu telef oldu.

Hemşehrimiz Cemil Deveci, 'Atakum'a adayım'

CHP Atakum İlçe Başkanı hemşehrimiz Av. Cemil Deveci yaklaşan yerel seçimlerde Atakum'a aday olacağını belirterek, "Kazanamayacağım seçime girmem. Atakum'u çağdaş hizmet anlayışına kavuşturacağız" dedi.

Sinop’ta Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Eğitimi Başlıyor!

KOSGEB Sinop Müdürlüğü ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) işbirliğinde 23-24 Ekim 2018 tarihlerinde Sinop’taki KOBİ’lere yönelik müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) eğitimi verilecek.

Barbaros Baltacı Aday Adaylığını Açıklıyor

Barbaros Baltacı, Ak Parti'den Erfelek Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklıyor.

1-7 Ekim Emzirme Haftası

1-7 Ekim tarihleri Dünya’da ve ülkemizde Emzirme Haftası olarak kutlanmakta. Bu haftanın amacı; anne sütüyle beslenmenin önemine yönelik toplumu bilinçlendirip, farkındalık oluşturabilmek.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Basın Açıklaması

5 Ekim 2018 Cuma saat 12.30'da Uğur Mumcu Meydanında Eğitim Sen Sinop Şube Başkanı Hakan Eker tarafından "5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü" kapsamında basın açıklaması yapıldı.

Ümit Özdağ; Kimsenin Çocuğu Üzerinden Siyaset Yapmayın…

İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Ümit Özdağ Boyabat’a geldi. Genel başkan yardımcısını İYİ Parti ilçe yönetimi karşıladı. Ümit Özdağ’a vatandaşlarında ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Hüseyin Kanlı vefat etti

Kelperen Köyünden, Orta çarşı eski esnaflarından Merhum Bakkal Çavuşun oğlu, Hüseyin Kanlı vefat etti.

Ümit Özdağ Boyabat’a geliyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, İYİ Parti Milletvekilleri ve Genel Merkez Yöneticilerinden oluşan bir heyetle, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için 5 Ekim 2018 Cuma günü Boyabat’a geliyor.

Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerime Karşı Saygıya Davet Ediyoruz

Boyabat’a son 40-50 yıl içerisinde yapılan camilerin en büyüğü olan, harika görünüme sahip içinde en fazla sayıda cemaati barındıran 3 katlı, 1967 yılında ibadete açılan Kemaldede Camisi çatı izolasyonun neden olduğu su sızdırması bahane edilerek...

Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldılar

Boyabat Kaymakamlığı olarak İlçede tarihi, doğal güzelliklerini tanıtmak, geçmişten günümüze gelen kültürünü fotoğraflarla ortaya koymak, Boyabat’ın turizm şehri haline gelmesi için katkıda bulunmak amacıyla Haziran ayında ‘’Turizm ve Kültür Şehri Boyabat’ ’konulu fotoğraf yarışması düzenlendi.

Yılmaz Yanılmaz vefat etti

İbrahim, Murat ve Abdullah Yanılmaz'ın babası, Cafer Özkan'ın kayınpederi,Bafralı, Yılmaz Yanılmaz vefat etti.

Şevket Okutucu vefat etti

Yalmansaray Köyünden, Ayhan ve Şaban Okutucu'nun babası, Şevket Okutucu vefat etti.
Yeni HaberlerEski Haberler

Eleştirmek mi, eşelemek mi?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Çoban ve Dindarlık


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:638236 DtGaNi

* ANASAYFA *