E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Köylülerin Su Sorunu Çözülüyor mu?

4 Ağustos 2018 - İçme suları çamur olarak akan Boyabat Akçakese Köyü Üzümlü Mahallesi su sorunu çözülüyor.

Atlas ile Bilim ve Teknik Dergisinde Boyabat

Bilim ve Teknik ile Atlas dergisinin Ağustos 2018 sayılarında Boyabat Bazalt Kayaları Tabiat Anıtı, Salar Köyü Kaya Mezarı, Çukurhan Kalesi ve Kılıçlı Şelalesi hakkında yazı yayımlandı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT İçin Kanun Teklifi TBMM'de

Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Arzu Erdem seçimlerin tamamlanmasının ardından söz verilen EYT sorununun çözülmesi için ilk kanun teklifini verdi.

Rektör Dalgın'dan Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencilere Önemli Tavsiyeler


Kargı'da trafik kazası: 5 yaralı

Kargı ilçesi Beygircioğlu köyü mevkiinde bulunan üç yol kavşağında trafik kazası meydana geldi.

Zonguldak Odalarından Boyabat’a ziyaret

Zonguldak odaları, BAKAP Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri lobi faaliyetleri kapsamında 2 Ağustos 2018 Perşembe günü Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı'nın Girişi Rezalet Durumda

Kurusaray Köyü'nde bulunan Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı'nın girişinde bulunan çöp koyterneri dolmuş ve çöpler etrafa saçılarak Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı'nın girişi adeta çöplük gibi olmuş. Yetkilileden bir an önce Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı'nın girişindeki bu rezalete son vermesini talep ediyoruz.

Boyabat Domates Festivali

Boyabat Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Domates festivalinde Aroma ve Koku-Ağırlık-Şekil ve Renk olarak farklı kategorilerde yarışma düzenlenecek.

E.P. Üsteğmen Hüseyin Kocabaş Törenle Toprağa Verildi

Dün hayatını kaybeden Emekli Piyade Üsteğmen Hüseyin Kocabaş (Kolsuz Teğmen) (71) bugün akrabaları ve sevenlerinin eşliğinde Boyabat Şehir Mezarlığında toprağa verildi.

Ayancık'ta 49 yaşındaki vatandaş intihar etti

Ayancık'ta girdiği psikolojik bunalıma giren 49 yaşındaki vatandaş evinin 5. katından atlayarak intihar etti.

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Basın Açıklaması

Son günlerde deniz suyu kaynaklı bağırsak hastalıklarında artış olduğuna yönelik iddiaların yerel basında yer alması üzerine kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

Hüseyin Kocabaş vefat etti

Merhum Kasap Kadir Kocabaş’ın oğlu, Kasap Ali ve Mehmet Kocabaş'ın ağabeyi, Kasap Şükür, Ermiş, Boyabat Belediye Zabıta Amiri Şükrü Kocabaş’ın amcası, Hasan Kale Kocabaş'ın babası, halk arasında (Kolsuz Teğmen) olarak bilinen emekli subay, Hüseyin Kocabaş vefat etti.

Ömer Haskırış vefat etti

Benişli Köyünden, Emekli öğretmen Hasan Haskırış'ın babası, Zafer Haskırış'ın dedesi, Emekli ögretmen Orhan Sarıoğlu'nun dayısı, Ömer Haskırış vefat etti.

Ayancık MYO’dan Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'na ziyaret

Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve öğretim görevlisi Recep Aykan ile öğretim görevlileri Atakan Bekar ve İsmail Güçlü Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Ayının Saldırdığı Vatandaş Hayatını Kaybetti

Ayancık Kütük Köyü Taş Direk Mahallesinde ikamet eden Hasan Kaya ayı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

2018 Yılı Ağustos Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2018 Yılı Ağustos Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Hijyen Eğitimi Kursu Başlıyor!

4 Ağustos 2018 Cumartesi günü Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi kursu başlayacaktır.

Hayal Kırıklığı Yaşayanlar, Yaşatanlar

Toplumda; kırgınlar, dargınlar, küskünler artıyor. İnandığın güvendiğin çok yakınında olanlarca arkadan hançerlenirsin.

Köylülerin Su Sorununu Kim Çözecek?

Boyabat Akçakese Köyü Üzümlü Mahallesi sakinleri içme sularının çamur gibi olmasından şikayetçi. Haber merkezimize ulaşan bilgiye göre köy sakinleri 5 gündür köydeki evlerin musluklarından çamur geldiğini bildirdiler.

Osmanköy Kavşağında Trafik Kazası 1 Ölü

31 Temmuz 2018 - Boyabat Osmanköy mevkinde Doblo marka bir araç virajı alamayınca yol kenarında bulunan istinat duvarına çarptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti

Boyabat İlçe Sınırına Kadar Sıcak Asfalt Yapılıcak

Kastamonu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Karayolları 15’inci Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, "İlk hedefimiz Kastamonu ve Taşköprü'nün BSK'sını yapmaktır. Daha sonra Taşköprü'den Hanönü, Boyabat sınırına kadar BSK'yı devam ettirmektir." dedi.

Trafik’te Uygulamalar Netice Vermeye Başladı

Boyabat Adnan Menderes Bulvarı üzerinde 20 dakika ile sınırlı park yasağı uygulaması netice vermeye başladı. Tek sıra halinde 20 dakikalık park yapılabilen fakat 2. sırada park halinde duran sürücülere trafik aman vermiyor.

Kırkkızlar Efsanesi

Aksaray'dan başka Boyabat'ta, Ordu'da, Niksar'da, İznik'te, İskilip'te ve daha birçok yerde" Kırkkızlar" anlatılagelmiştir.

Festivale ilgi yoğun oldu

Gerze Belediyesi tarafından bu yıl 44.sü düzenlenen Gerze Kültür ve Sanat Festivali tarihi bir kalabalıkla gerçekleşti.

Ayancık Festivalle coştu

Bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen ve iki gün süren Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali büyük bir katılımla yapıldı.

Kamyonun altında kalan yaşlı adam öldü

Durağan ilçesinde kamyonun altında kalan yaşlı adam hayatını kaybetti.

Boyabat’ta Traktör Kazası

30 Temmuz 2018 Pazartesi günü Boyabat Kurusaray Köprürücek köyü mevkiinde traktör kazası meydana geldi.

Ana Cadde Üzerinde Trafik Kazası

Adnan Menderes Bulvarı, Adliye Karşısında maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Sinop Üniversitesine 27 Ülkeden 4 Bin 328 Başvuru

Sinop Üniversitesininin 2018-2019 Akademik Yılı için açtığı 340 yabancı uyruklu öğrenci kontenjanına, 27 ülkeden 4 bin 328 yabancı uyruklu öğrenci başvuru yaptı.

Otomobil Dereye Uçtu

28 Temmuz 2018 Cumartesi saat 23:45 sıralarında Yıldız Mahallesi Erna Market karşısındaki dereye bir otomobil uçtu.

Hastane Önünde Araç Park Çilesi!

29 Temmuz 2018 - Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde otopark çilesi vatandaşları da, görevlileri de yer yer çileden çıkarıyor. Yeterli gelmeyen otoparkta sorun yaşayan bazı vatandaşlar “eski hastaneyi arar olduk” diye yakınmaya başladılar.

Boyabat Pazarında Hafta Sonu Hareketliliği (Fiyatlar)

28 Temmuz 2018 - Boyabat Belediyesi Organik Boyabat pazarı hafta sonunda hal yerinden hareketli geçiyor.

Fırtına Ağaçları Devirdi

28 Temmuz 2018 - Son 1 haftadır bölgede yağıs öncesi fırtına yüksek yerlerde yer yer etkili olmaya devam ediyor

Trafikte “son sürat” Uygulaması Yapılıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı ve Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanlığının koordinesinde, 81 ilde uygulanan “son sürat” uygulaması Boyabat ilçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı trafik ve asayiş ekipleri tarafından genel asayiş, trafik ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla motosiklet sürücülerine yönelik uygulama yapılıyor.

Fetullah Gülen öldürülmüş ise...

1999 yılından bu tarafa ABD'de yaşayan, hain 15 Temmuz Darbe girişiminin bir numaralısı olarak bilinen Fetullah Gülen, Öldürülmüş...! Kim öldürdü? FBI tarafından çok sıkı korunan birisi nasıl öldürülenebilir? Devlet bu konuda neden resmi açıklama yapmaz?

2 Yaşındaki Çocuk 3 Kattan Düştü

27 Temmuz 2018 - Akşam saat 22.00 sularına Esentepe Çakıroğlu mahallesinde 2 yaşındaki küçük çocuk bir anda 3 kattan aşağı düştü.

Atatürk ile Uğraşan Densizler

Her geçen gün sayıları artan densizler var. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e hakaret etmekte yarışıyorlar. Bu densizlere kızdığım kadar Atatürk ve ilkelerini halka anlatmayanlara, savunmayanlara da kızıyorum.

İnönü Okulunun Öğretmenevine dönüştürülmesi projesi tamamlandı


Organik Köy Pazarı Hizmete Girdi

Boyabat’ın organik  pazarı yeni yerinde açıldı. 26 Temmuz 2018 perşembe günü Boyabat Adliyesi yanında bulunan yerli sebze ve meyve satan satıcı tezgahları kaldırıldı.

Sinop Üniversitesinde ‘Yetenekler’ Yarışacak

Sinop Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2018-2019 Akademik Yılında Resim ve Müzik Bölümleri için özel yetenek sınavı düzenleyecek.

28 Temmuz Dünya Hepatit Günü

Viral hepatitler tüm dünyada yaygın olarak görülen, ülke ekonomilerini çok yakından ilgilendiren ciddi bir halk sağlığı sorunudur.

Sinop'ta otomobil elektrik direğine çarptı

Edinilen bilgiye göre Selahaddin Bozkurt yönetimindeki 46 KD 607 plakalı araç, Sinop merkez Ada mahallesi, İl Jandarma komutanlığının bulunduğu bölgedeki bir ara sokaktan inerken aniden hızlandı ve son sürat sürüklenerek baş aşağıya doğru hızla inmeye başladı ve bir elektrik direğine çarptıktan sonra durabildi.

Ahmet Sözcü vefat etti

Bektaş Köyünden, Ata, Hayri ve Emekli öğretmen Musa Sözcü'nün babası, Ahmet Sözcü vefat etti.

Aranan Şahıs Polis Ekiplerince Yakalandı

26 Temmuz 2018 - “Çocukları suça teşvik” ettiği tespit edilen vatandaşın ve mahkemesi sona eren hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan bir süredir aranan F. İ. yakalandı.

Boyabat’taki Karayolları İşçilerinden 1 Günlük İşi Bırakma Eylemi

Boyabat KGM 7.Bölge 79.Şb Taşören Şirket Özdemireller adına çalışan 26 işçi maaşlarının zamanında verilmediği gerekçesi ile bu gün işe çıkmadılar.

Boyabat Adliyesi'nde Savcı ve Hakim Atamaları Yapıldı

HSK Kararnamesi ile Boyabat Adliyesi'nde görev yapan 4 hakim ile 2 savcı tayin olurken, Boyabat Adliyesi'ne 4 hakim ile 2 savcı atandı.

Boyabat Kanalizasyonu Hala Kolaz Çayı'na Akıyor

2014 yılında İller Bankası yatırım programına alındığı söylenen Boyabat Atık Su Arıtma Tesisi yapılmadığı için Boyabat Kanalizasyonu hala Kolaz Çayı'na akıyor. Bu zehir saçan su ile çocuklar oynuyor, çay boyunda bulunan bağlar ve köylerde bulunanlar bu kirli suyla bahçe ve tarlalarını suluyarak elde ettikleri ürünleri satıyor.

Germeç’te 17 yaşındaki genç 2 kişiyi vurdu 1 ölü 1 yaralı

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Alatarla köyünde meydana gelen olayda 1 kişi öldü 1 kişi de yaralandı.

Tuncar Ç.'yi Vuran Şahıs Yakalandı

24 Temmuz 2018 Salı günü akşam saat 20.45 sıralarında çarşı içinde bir kahvehane önünde patlayan silahtan çıkan kurşunlar 1 kişiyi yaralamıştı. Yaralanan Tuncar Ç.'nin sağlık durumu ciddiyetini korurken, 3 el silahla ateş ederek Tuncar Ç.'yi karnından vuran şahıs 25 Temmuz 2018 Çarşamba akşamı yakalandı.

Ali Savaş vefat etti

Fındıcak Köyünden, Hasan, Galip ve Menderes Savaş'ın babası, motorcu, Ali Savaş vefat etti.
Yeni HaberlerEski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Emniyeti Kurban Bayramı Öncesi Uyardı


Mesele Dolar Artışı Değil Arkadaş - Öz Eleştiri Zamanı


15 Temmuz Öncesi Sonrası


Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!


Çok Mu Zor?


Özen Market Eleman Aranıyor


Delege savaşları


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:523964 DtGaNi

* ANASAYFA *