Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Bakan Lütfi Elvan Sinop’a Geliyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 19 Ekim 2016 Çarşamba günü Sinop Üniversitesi 2016 – 2017 Akademik Yılı Açılış törenine katılmak üzere Sinop’a gelecek.

Kocasakal'dan CHP Genel Başkanlığına adaylık açıklaması!

Ümit Kocasakal, görevine vedasına sayılı günler kala, kulislerde konuşulan “CHP Genel Başkanlığı’na aday olacak” iddiasına yanıt verdi. Kocasakal, “CHP Genel Başkanlığı için bir çalışmanız var mı?” sorumuza, “Su akar yatağını bulur!" cevabını verdi.

Boyabatlı Talha Cıbır Yağlı Güreşlerde Birinci Oldu

Muktedir ve Ayşe Cıbır'ın evladı Talha Cıbır, bugün yapılan Boyabat Panayırı kapmasındaki yağlı güreşlerde teşvik birde birinci oldu.

Ali Dedeş vefat etti

Boyalı Köyünden Mehmet Koca’nın eniştesi, Hafız, Ali Dedeş vefat etti.

Boyabat Barajı Görüntüleri

Gazetemiz yazarı Hüseyin Cömert'in, 9 Ekim 2016 Pazar günü, "Yürüyelim Arkadaşlar" gurubu ile yaptığı Boyabat Barajı etrafındaki yürüyüş esnasında çektiği Boyabat Barajı görüntüleri.

2016 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Ekim Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Parsel Paraları Yine Resmi Makbuzla Tahsil Edildi

2014 yılında panayır parsellerinin parasının küçük bir miktarı resmi makbuzla, geri kalanı ise ne olduğu belirsiz kağıt parçalarıyla tahsil edilmiş, Hüseyin Cömert bu konu hakkında şikayette bulunmuş ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri sorumlular hakkında dava açılması için dosyayı Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığına göndermişti.

Pehlivanlar Boyabat'ta ter döktü

Bu yıl 3.'sü düzenlenen Boyabat Yağlı Güreşlerinde, dünya ikincisi ve Avrupa Şampiyonu Serhat Balcı başpehlivan oldu.

Ağaçtan düşen muhtar yaralandı

Erfelek ilçesinde ağaçtan düşen muhtar yaralandı.

Erfelek Belediye Başkanı Şimşek kaza geçirdi

Sinop'ta iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek ile eşi hafif yaralandı.

Panayırın Gözdesi Bu Yıl Develer

Bu yıl Boyabat Panayırında, ilk defa gelen develerin üzerinde tur atmak için genç, yaşlı, çocuk demeden herkesin rağbet göstermesi ve develere vatandaşların ilginin yoğun olması dikkatlerden kaçmadı.

Devlet Hastanesi, Ekim 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, mesai dışı çalışan doktorların, Ekim 2016 ayı çalışma günlerini ve çalışma saatlerini sizinle paylaşıyoruz.

MHP Erdoğan’ı Bu Belgeyle Vurdu

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Türkiye’de idam cezasının kaldırılmasıyla ilgili belgeleri sosyal medya hesabından paylaştı. Halaçoğlu’nun paylaştığı 2004 yılına ait belgelerde, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunuyor.

Hüseyin Kaya vefat etti

Gökdere Mahallesinde oturan, Orta Çarşı eski esnaflarından, Hasan Kaya'nın babası, Hüseyin Kaya vefat etti.

Boyabat Panayırı'ndan Görüntüler

12 Ekim 2016 Çarşamba günü başlayan Boyabat Panayırı yine bilindik görüntülere sahne olurken, bu sene farklı olarak vatandaşın binmek için heves ettiği develer ve çocukların hoşuna giden küçük boyutlu midilli cinsi at ilgi odağı oldu.

Yoldan Kayan Otomobil Bariyerlere Çarptı: 1 Yaralı

15 Ekim 2016 Cumartesi akşam saatlerinde, Sinop Kabalı Köyü Mevkiinde, yoldan kayan otomobil bariyerlere çarptı.

Türkiye bu görüntüleri konuşuyor

Seyyar satıcıya zabıtaların müdahale etme şekli sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

KESK 15 Ekim 2016 Mitingi İptali Basın Açıklaması

15 Ekim 2016 Cumartesi saat 12.00'de Sinop Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Eker tarafından okunan, “İşimize ve Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz, Bu Ağır Saldırıyı Da Püskürteceğiz!” şiarıyla yapılan basın açıklaması metni.

Bu haksızlıkları durdurun

Emin Çölaşan, 15 Ekim 2016 tarihli Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazısında, kendisine Sinop'tan yollanmış bir mektubu paylaşmış. Bizde Emin Çölaşan'ın yazısının bu bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

Bizim Çocuklar Çay Evi Hizmete Açıldı

Boyabat'a eğitim için gelen üniversite öğrencileri Bahtiyar ve Adil kardeşimiz, Durağan yolu üzeri, Çamlıca Mahallesi, Kozanoğlu Mescid-i Karşısı'nda 'Bizim Çocuklar Çay Evi' adlı bir mekan açtı.

Borcunu cami satarak ödeyen AKP'li Belediye, 233 kilo som altından cami maketi yaptırdı !

 

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt'un İkinci Önerisi

Sayın Kaymakamım, Belediye Başkanım, AK Parti, CHP ve MHP yöneticileri, bir önceki yazımda, Boyabat'ın dört ana sorunun tespit etmiştim. İlk olarak içme suyu konusundaki tesbitimi ve önerimi yazmıştım.

İşte GATA gerçeği

14 Ekim 2016 Cuma günü Sözcü gazetesinde, Yılmaz Özdil, MHP Gazinatep Milletvekili Ümit Özdağ'ın TBMM'de, GATA'ya yapılan hıyanet ve Sağlık Bakanı Recep Özdağ'ın yalanlarını ortaya çıkardığı basın açıklamasını köşe yazısında yazdı. MHP Gazinatep Milletvekili Ümit Özdağ'ın, Sözcü hariç hiçbir gazete ve televizyonda yayımlanmayan ibret dolu basın açıklamasının yer aldığı köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Bunalıma Giren Genç Banyoda Kendini Astı

Sinop’ta bunalıma giren bir kişi kendisini banyoda tavana asarak intihar etti.

Eren Erdem'den hükümete vergi tepkisi

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, konutlarda elektrik, su ve doğalgazdan alınan KDV’nin %1’e düşürülmesini istedi.

Öğrencilere 25 kuruşluk indirim

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’ün talebi üzerine, öğrenci dolmuş ücretlerini değerlendirmeye alan Sinop Dolmuşçular kooperatifi yönetimi, öğrenci dolmuş ücretlerinde 25 kuruşluk indirime gitti.

Cemil Demir vefat etti

Yaylacılı Köyünden Recep, İsa, Yusuf ve Ömer Demir’in babası, Cemil Demir vefat etti.

Köprübaşı'nda Trafik Kazası

14 Ekim 2016 saat 12.15 sularında Boyabat Köprübaşı’nda trafik kazası meydana geldi. Kaza araçların hızlarının düşük olması ile ucuz atlatıldı. Meydana gelen kazada sadece araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Ormancı Niyazi

Boyabat’ın Dodurga Köyü… Odun bol… Çıra bol… Ya Kömür? Mangal kömürü? Kıyamet gibi!.. Hem de en kalitelisi!..

“Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı” Sunulan Bildirilerle Sona Erdi

Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde Su Ürünleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen veKaradeniz balıkçılığının tüm yönleriyle ele alındığı “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı”sona erdi.

Çoktan Şeçmeli Sorunlar

Hemşehrimiz Hukukçu Hakkı Maviş'in "Çoktan Şeçmeli Sorunlar" isimli şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Osmanlıca Uzmanı, Türkolog Abdullah Karaca Seminer Verdi

Osmanlıca Uzmanı, Türkolog Abdullah Karaca, Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nda, Perşembe Sohbetleri kapsamında 13 Ekim 2016 Perşembe akşamı Seyyid Ahmet Arvasi hayatı ve Türk İslam Ülküsü üzerine seminer verdi.

AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Şentop, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, bunun gerçekleşmemesi halinde milletin yeni bir parlamentoyu oluşturabileceğini açıklaması, siyasi kulislerde, erken seçim sinyali olarak algılandı.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Vali İpek'e Teşekkür Etti

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız Facebook üzerinden yapmış olduğu açıklamada "Sinop Valimiz Sayın Hasan İpek ilçemizi ziyaret ettiler. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dilerim." dedi.

Bir Kilo Domatese Bir Adet Televizyon

Teknolojinin hızla ilerlediği tarımın hızla gerilediği son yıllarda bir kilo domatese bir adet televizyon alınmasına ramak kaldı.

Karadeniz: AKP İktidarında KPSS’nin Başına Gelmedik Kalmadı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Pazar günü yapılacak ortaöğretim ve önlisans düzeyinde yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) adaylarına başarılar diledi. “AKP iktidarında KPSS’nin başına gelmedik kalmadı” diyen Karadeniz, kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Gerze Ülkü Ocakları’ndan Belediye Başkanına Ziyaret

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Gerze Şubesi Başkanı Ufuk Abalı, Başkan Yardımcısı Göktuğ Aytekin, Basın ve Yayın Sorumlusu Ömer Ünallı ve Sosyal Faaliyetler Sorumlusu Hakan İngüç  Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’yı ve Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Otomobilin Çarptığı İnek Dirayetli Çıktı

Sinop'ta bir otomobilin çarptığı ineğin yıkılmadan ayakta durması görenleri şaşkına çevirdi.

Erik Ağacı Çiçek Açtı

Sinop Mertoğlu köyünde erik ağacı sonbaharda çiçek açtı.

Türkeli - Ayancık karayolu ulaşıma kapandı

Türkeli - Ayancık karayolu Büyükdüz mevkisinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu tır şarampole düştü. Kaza sonucu Türkeli - Ayancık karayolu ulaşıma kapandı.

Genel Sağlık Sigortalılarının Gelir Testi İçin Son Gün 2 Ocak 2017

Bilindiği üzere; 6736 sayılı Kanunla bazı alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun 19/08/2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Türkiye'nin Gururu DSİ, Balkanlardan Afrika'ya Kadar Mazlumlara Su Oluyor


6736 Sayılı Kanun Hakkında Yapılan Sunum

13 Ekim 2016 Perşembe günü, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda 6736 sayılı Kanun hakkında GİB Daire Başkanı Kaan Kasım, Sinop Defterdar V. Mutlu Şahin ile Boyabat Vergi Dairesi Müdür V. Mehmet Yılmaz tarafında verilen bilgi esnasında yapılan sunumu mükelleflerin bilgilenmesi amacıyla paylaşıyoruz.

Boyabat Vergi Dairesi, 6736 Sayılı Kanun Hakkında Bilgi Verdi

Boyabat Vergi Dairesi, 13 Ekim 2016 Perşembe günü, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda 6736 sayılı Kanunla Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında bilgi verdi. Mükelleflere konu hakkında GİB Daire Başkanı Kaan Kasım, Sinop Defterdar V. Mutlu Şahin ile Boyabat Vergi Dairesi Müdür V. Mehmet Yılmaz bilgi verdi.

Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı Başladı

Yerel, bölgesel ve eğitimsel kalkınma hedefiyle birçok başarılı proje, çalıştay vesempozyuma ev sahipliği yapan Sinop Üniversitesi “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı” ilebilim adamları ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Gençlik Merkezlerinde Akademik Dönem

Boyabat Gençlik Merkezinden alınan bilgiye göre Değerler, İnovasyon, Dil eğitimleri, Dini ilimler, Sosyal bilimler ve Kişisel gelişim atölyesi altında gençlerimize birçok alanda eğitim verilmesi planlanıyor.
Yeni HaberlerEski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Kabadayı Masası


AKP en büyük Kürt Partisidir


O ürünü çöpe de atsam dert değil


Güçlüler, Zayıflar ve Adalet


Boyabat Barajı Görüntüleri


Bu haksızlıkları durdurun


Çoktan Şeçmeli Sorunlar


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


İşte Bu Yaa!


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Devlet Hastanesi, Ekim 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Kaybederken de Kazanmak


Olaylar hepimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır..


Beyaz Tavşan


Teşrik tekbiri başladı


Gerçek bir halk hekimi


Temmuz 2016 Raporu


Şehir ve insan


Biz Bir Aileyiz, Çok İyi Bir Ekibiz...


Anlayamadıklarım


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:603566 DtGaNi