Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Anayasa, Hukuk Devleti, Yargı ve Demokrasi

Kavramlar anlam taşır. Anlamı dışında algılanması ve uygulanması halinde zihinler karışır. Çatışmacı ortam doğar.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Duyurusu

Açık Ortaokul Sınavı Boyabat'ta Yapılabilir

11 Arap Üniversitesi İle Sinop Üniversitesi İkili Anlaşma İmzaladı

Türkiye ve 19 Arap Ülkesinden 190 Yükseköğretim Kurumunu bir araya getirenTACHE 2016 Kongresi’nin ikinci gününde, Sinop Üniversitesi önemli ikili anlaşmalara imza attı.

Dubai’de Turizm Bağlantıları Tamam

Ortadoğu başta olmak üzere tüm Arap dünyasının en büyük turizm fuarlarından olan “Arabian Travel Market Dubai 2016 Fuarı”na Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteği ile katılım sağlayan Kastamonu, Çankırı ve Sinop, Arap dünyası turizm temsilcileri ile görüştü.

Boyabat’ta Zincirleme Trafik Kazası

28 Nisan 2016 perşembe saat 17:00 sıralarında Adnan Menderes Bulvarı, Büyük Cami karşısında, bankaların önünde zincirleme trafik kazası meydana geldi.

2016 Yılı Mayıs Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Mayıs Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Boyabat'ta Vandal Terörü

Boyabat'ta Alparslan Türkeş, Teyyareci Nuri Bey ve Mevlana Parkı'na, Boyabat Belediyesi halkımızın kullanması için çeşitli yatırımlar yapıyor, bunları fotoğraflarda görebilirsiniz. Ancak maalesef Boyabat'ta yaşayan vandallar bunlara zarar veriyor. Öncelikle aile ve okul terbiyesi almamış bu vandalları şiddetle kınıyoruz.

2016 Yılı Yaz Kur'an Kursu Geçici Öğretici Alımı İlanı

İlçemizde 2016 Yaz Kur'an Kursunda görevlendirmek üzere geçici öğretici alınacaktır. ​

Sinop’tan Akşener’e tam destek

Milliyetçi Hareket Partisi’nde olağanüstü genel kurul tartışmaları devam ederken, Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Meral Akşener İl-İl, İlçe-İlçe gezerek çalışmalarını sürdürüyor.

Ayancık'ta Okullarda Dezenfeksiyon Çalışmaları Devam Ediyor

Ayancık Belediye Başkanlığı Veterinerlik Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen okullarımızın ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları titizlikle devam ediyor.

Yeşilyurt Köyü Muhtarı Sinan Aşcı'dan Teşekkür Mesajı

Boyabat Yeşilyurt Köyü Muhtarı Sinan Aşcı köy içerisindeki yolların genişletilmesi ve sıcak asfaltın serilmesinden sonra emeği geçenler için bir teşekkür mesajı yayımladı.

MAVİŞ: Boyabat Doğalgazında Büyük Adım Atıldı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, beraberinde Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ile 19.04.2016 tarihinde Sinop ve Boyabat Doğalgazı ile ilgili gelişmeleri görüşmek üzere BOTAŞ Genel Müdürü Mehmet Konuk’u makamında ziyaret etti.

“Naat Okuma ve Yazma” Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Sinop Üniversitesi tarafından “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında “Naat Okumave Naat Yazma” yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Mehmet Şevket Eygi o camilere gitmeme kararı

Mehmet Şevket Eygi, Diyanet hutbelerinin okunduğu camilere gitmeme kararı aldı.

Sinop’lular “Yağmur Akşamları”nda Buluştu

Sinop İl Müftülüğü ve KYK İl Müdürlüğü işbirliği ile, “Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor”temasıyla “Yağmur Akşamları” programı Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlendi.

Sinop Üniversitesi, Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi’ne Katıldı

İstanbul'da düzenlenen, Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi'ne 19 ülkeden toplam 190 üniversite katılım sağladı. Sinop Üniversitesi açtığı tanıtım standı ile Arap ülkelerinin üniversite rektörleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.

Boyabat TSO Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda Eylül ayında İtalya'da yapılacak fuar ve Genel Sekreter alımı sınavı konusunda karar alındı.

Sonar'ın Anketi; MHP İkiye Katlıyor

Cumhuriyet Gazetesi'nin internet sitesinde SONAR araştırma şirketi tarafından yapıldığı iddia edilen bir anket yayımlandı. Seçim anketine göre, Türkiye'de en çok güvenilen kurum TSK olurken, en az güvenilen kurum da AKP hükümeti oldu.

Boyabat Lisesi Mezunları ve Mensupları Grubu Kuruldu

Boyabat'ın sevilen simalarından Şükrü Doyum, Boyabat Lisesi'nin bütün mezunlarını ve mensuplarını bir araya getirmek için Facebook'ta Boyabat Lisesi Mezunları ve Mensupları Grubu'nu kurdu.

Büyük Camii ve Kaya Camii Restorasyon Bedelleri Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde restorasyonuna neredeyse aynı anda başlanan Büyük Camii ve Kaya Camii'nin restorasyan bedeli ve süresi merak konusu olmuştu. Restorasyonu yapan firma iki camii içinde bu bilgilerin bulunduğu tabela dikildi.

Ergenekon ödülleri

Hürriyet Gazetesi'nde Ahmet Hakan "Ergenekon ödülleri" isimli bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Kalkınma Kurulu Üyelik Başvurusu

Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanunun 8 inci maddesinde “Bölgesel gelişme hedefine yönelik olarak; bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, özel kesim, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirmek ve ajansı yönlendirmek üzere kalkınma kurulu oluşturulur” hükmü yer almaktadır.

Doğum yapmaya hazırlanan kedi, polise sığındı

Sinop’ta doğum sancısı çeken kedi, Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliğinin kapısına gitti. Burada görevli polislerce korumaya alınan kedi, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı veterineri tarafından doğumu yaptırılmak üzere barınağa götürüldü.

Boyabat OSB'de 2. Firma Üretime Geçmeye Hazırlanıyor

Kaymakam Güney, Boyabat Organize Sanayi Bölgesi'nde deneme üretimine giren Kuzey Kristal Mozaik ve Cam Sanayi fabrikasında incelemelerde bulundu.

Şaban Kolazlı Ameliyat Oldu

Belediye Personeli Şaban Kolazlı, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde başarılı bir fıtık ameliyatı oldu. Şaban Kolazlı'ya geçmiş olsun diyerek, acil şifa diliyoruz.

Tacettin Ay vefat etti

Orta Çarşı Esnaflarından, Zekeriya ve Osman Ay'ın babası, Emekli Zabıta Memuru Hüseyin Ay'ın kardeşi, Ayakkabıcı, Tacettin Ay vefat etti.

Ekmekte Büyük Oyun

Boyabat'ta geçtiğimiz günlerde ekmek fiyatına Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yüzde 20 zam yapılmış ve 250 gr ekmek 1 TL. olmuştu.

Boyabat Askerlik Şubesi Duyurusu

Boyabat Askerlik Şubesi Duyurusu

Kasap Şakir Elmacı, Ebediyete Yolcu Edildi

Kasap Şakir Elmacı, akrabalarının ve sevenlerinin eşliğinde ebediyete yolcu edildi.

Sinop 57. Alay Vefa Yürüyüşüyle Şehitlerine Vefasını Gösterdi


Balkanlardan Anadolu'ya Müzik Esintileri Konseri

Sinop'ta yaklaşık 2 senedir faaliyet göstermekte olan Sinop Mübadele ve BalkanHalkları Kültür ve Araştırma Derneğince, 29 Nisan 2016 Cuma akşamı saat: 20.00’de Sinop Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonunda “BALKANLARDAN ANADOLU’YA MÜZİK ESİNTİLERİ” adı altında bir konser verileceği belirtildi.

Kozanoğlu Nuri

1998-1999 Eğitim-Öğretim Yılı… Aralık ayının ikinci haftasının son ders günü… Yani, Cuma günü… İlk ders… Hayat Bilgisi dersi… İşlenen konu hem çok ilginç, hem çok güncel ve hem de çok ciddi bir konuydu…

KUZKA, Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta “Dış Ticaret Eğitimi” Düzenleyecek


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlediği sportif faaliyetler 18 – 23 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Muratlı Köyü'ne Kar Yağdı

25 Nisan 2016 Pazartesi günü, saat 13:00'te, değerli ağabeyimiz Yaşar Naci Uğur, eski ismiyle Katırlı Köyü, yeni ismiyle Muratlı Köyü'ne yağan karın fotoğraflarını paylaşmış. Bizde sizinle paylaşıyor ve kendisine teşekkür ediyoruz.

Kasap Şakir Elmacı vefat etti

Gökdere Mahallesi'nde oturan, Merhum Kasap Bahattin Elmacı'nın oğlu, Bahattin ve Hasan Elmacı'nın babası, Mehmet, Mustafa ve Galip Elmacı'nın ağabeyi, Kasap Şakir Elmacı vefat etti.

Mor Kaplanlar Emin Adımlarla İlerliyor

SİYAD Ali Karakuş 6. Geleneksel Futbol turnuvasında Bayamca Gedikoğulları Derneği Futbol Takımı Mor Kaplanlar 5. galibiyeti ile turnuvada emin adımlarla ilerliyor.


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa

Çanakkale Şehidi Boyabatlı Mustafa'nın yazdığı şiir 7 Haziran 1915 gecesi Arıburnu Merkez Cephesinde şehit düşen (Boyabatlı Ömeroğlu Mustafa) tarafından kaleme alınmış olup, kimlik kontrolü esnasında merhumun üzerinde bulunan destandır.

Minik Erkekler Serbest Güreş İl Seçmeleri Boyabat'ta Gerçekleştirildi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Güreş İl Temsilciliğinin 2015 – 2016 yılı faaliyet programında yer alan Minik Erkekler Serbest Güreş İl Seçmeleri 24 Nisan 2016 tarihinde Boyabat'ta gerçekleştirildi.

Boyabat’lı Genç Mucidin İcadı Engellilere Umut Oldu

Hemşehrimiz Ankara’da işadamı Hayrullah Türker’in oğlu İlçemiz’in medarı iftiharı, onurumuz, grurumuz Mehmet Türker, Bedensel engelliler ve yatalak hastalar için büyük kolaylık sağlayan projeler gerçekleştiyor.

DEMSA, Kasap, Şarküteri ve Manav Hizmete Açıldı

DEMSA, Kasap, Şarküteri ve Manav, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde, Türkiye İş Bankası yanında hizmete açıldı.

Boyabat Yağ, Peynir ve Yoğurt Pazarı

Her hafta pazartesi günü, Eski Postane Mevkii olarak kabul edilen, Kemaldede Camii yanında ve civarında Sabah Namazı ile Öğle Namazı arasında kurulan yağ, peynir ve yoğurt pazarından görüntüler.

Fide Pazarı Taşındı

Boyabat'ta pazartesi günleri Büyük Camii Meydanı'nda kurulan Fide Pazarı, Kur'an Kursu Kermesi nedeniyle Orta Çarşı girişine taşındı.

Boyabat CHP Örgütü, Nükleere Hayır Dedi

24 Nisan 2016 Pazar günü, Sinop'ta yapılan Nükleere Hayır, yürüyüşü ve mitingine, Boyabat CHP İlçe Örgütü tüm birimleriyle iştirak etti.

Hayatın süreçleri

Çağımızda insan hüsranda, insanlık ise yoğun bakımdadır.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop Turizmi Ortadoğu’ya Açılıyor

Kastamonu, Çankırı ve Sinop, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteğiyleturizm destinasyonlarını Ortadoğulu turizmcilere tanıtmak amacıyla bu yıl 22.’si düzenlenen ve Arap dünyasının en önemli turizm etkinliği olan “Arabian Travel Market Dubai 2016 Fuarı”na katılım sağladı.
Yeni HaberlerEski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Otoriter Rejim ve Demokrasi


Bahar Yürüyüşünün Geçen Seneki Resimleri..


Nisan 2016 Raporu


9 Mayıs Dünya Çölyak Günü


Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, Mayıs 2016 Mesai Dışı


Gerçek Kabadayı


Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri


Yeni Anayasa’da, AKP yolsuzluk yapanların kollarının kesilmesini…


Unutturulan Tarihimiz, Kut'ül Amare Zafer Bayramı 100. Yılı


Ergenekon ödülleri


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Hayatın süreçleri


Kutlu doğum haftası kutlamak Bid'attır


Boyabat Fotoğrafları


Horoz ve Tilki Hikayesi


Boyabat Çiğdem Fotoğrafları


Anlayamadıklarım


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Sinop'tan Kar Manzaraları


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Seçmen ve siyasi partiler


Sallım Çorba


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:227173 DtGaNi