Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Hayvansal Üretim İstatistikleri Açıklandı

TÜİK Başkanlığının yayınladığı 2015 yılı Hayvansal Üretim İstatistıkleri hakkında Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapıldı. Sinop'ta büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığında artış olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Sevgi Altınbaş şunları kaydetti.

Çok üzgün

Sinop gündemini sarsan “Paralel yapılanma“ operasyonu esnasında evi ve makam odası kendisi izinde iken polis tarafından basılan Sinop İl müftüsü Mustafa Erkan, iznini tamamlamadan yarım bıraktı ve Sinop’a dönerek savcının karşısına çıkarak ifadesini verdi.

Mesut Çınlar: "İhanet bir değil ki, hangi birini söyleyim"

Sinop’un Durağan ilçesi AK Parti’li il genel meclis üyesi Mesut Çınlar, ilçelerine gerekli yatırımların yapılmadığını ve çeşitli haksızlıklar yaşatıldığını ileri sürerek “DURAĞAN SÖMÜRGE İLÇE DEĞİLDİR“ dedi.

Türkeli'de sağanak yağış, ulaşımı aksatıyor

Türkeli ile Çatalzeytin ilçelerini birbirine bağlayan D-010 karayolunda sağanak yağış, toprak kaymalarına neden oldu.

Tarihi lahitler yalak olmuş!

Sinop'ta jandarma tarafından başlatılan çalışma kapsamında, bir evin bahçesinde Roma dönemine ait iki adet lahit ile birlikte taş yapılı 5 adet tarihi eser ele geçirildi. Lahitlerin yalak olarak kullanıldığı anlaşıldı.

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Gerze'de 7 Kişi Ölümden Döndü

25 metre uçuruma yuvarlanan araçtan 7 kişi kurtarıldı.

Heyelan nedeniyle kapanan yol açıldı

Türkeli'ne bağlı Direkli köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan yol, ekiplerin çalışmasıyla ulaşıma yeniden açıldı.

Fatma Menteş hanımefendi vefat etti

Çattepe Köyü'nden, Bağlarda oturan, Mustafa ve Muammer Menteş'in annesi, Fatma Menteş hanımefendi vefat etti.

Türk’lüğe el Fatiha !...

Ülkenin, işsizlik, yoksulluk, terör, yolsuzluk sorunu bitti sıra geldi Türk’lüğün çıkarılmasına BOP projesi tıkır, tıkır işliyor. Taksim'de TÜRK'lere özgürlük diye bağıracağımız günlere sayılı günler kaldı. Türk’lüğe karşılar ama 14 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Her milletten oldular ama bir türlü Türk olamadılar.

Şehit Sadık Aparangil'in adı, Özel Kuvvetler Komutanlığı,
Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi'ne verildi


Boyabat'tan Güncel Görüntüler

06.02.2016 Cumartesi günü Boyabat'ın değişik mahallerinden çekilmiş güncel fotoğrafları......

Sinop göç veren iller arasında

TÜİK verilerine göre Türkiye’de 50 il göç verirken, 31 il ise göç aldı. Türkiye’de en fazla göç veren il Diyarbakır, göç alan ise Ankara oldu. Sinop göç veren 50 il arasında yer aldı.

Anne Kedinin Fedakarlığı

Yangında alevler arasında kalan yavrularını kurtarmak için beş kere alevlerin içine girerek, kendisini feda eden anne kedinin ve kurtardığı yavrularının fotoğrafını sizinle paylaşıyoruz. Bu fotoğraf anneliğin ne olduğunu gösteriyor.

Durum bu!

Sinop’un Erfelek ile Ayancık ilçeleri arasında bulunan Sali köyü bölgesinde 2 yol ağzında nereye gidildiğine dair hiçbir tanıtıcı levha bulunmazken, Sadece Köy muhtarı Mustafa Başdağ’ın evine giden yönü belirten levhanın aslı olması “Burası Türkiye!” dedirten bir cinsten.

Sinopspor’da hedef 3. Lig

Sinopspor Kulübü yönetimi düzenledikleri basın toplantısı ile Sinop’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan, Sinopspor’u 3.’lige taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Boyabat Dernekleri Tek Çatı Altında Birleşiyor

“BOYDEF”, Boyabat’lılar Federasyonu kurmak için girişim başlatıldı.

Tarık artık konuşulanları duyacak

Doğuştan işitme engelli Durağan ilçesi Gölalan köyündeki Tarık Kara’ya Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in desteği, Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk’un talimatı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından işitme cihazı alındı.

Karıncaezmez Şevki

Ayakkabısından çorabına, gömleğine kadar her şeyi sarı kırmızı renklerde bir amigo, 1960'lı ve 1970'li yıllarda Galatasaray tribününde herkes tarafından bilinir hale gelmişti.

Afetzede Sanayiciler Tepkili ve Kırgın

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Organize Sanayi Bölgesinde işyerleri zarar gören fabrika sahipleri Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ile görüştü. Vali Çetinkaya’dan istedikleri desteği alamadıklarını söyleyen fabrika sahipleri mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Sosyal Proje ile Yüzme Eğitimi

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan sosyal entegrasyon projesi kapsamında  16 gencimiz Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Havuzunda antrenörler eşliğinde yüzme öğrendiler.

TIR'la Otomobil Çarpıştı: 4 yaralı

Kargı ilçesi, Beygircioğlu Köyü yakınlarında otomobil ile TIR'ın çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.

Kargı'da Kamyonet Devrildi: 3 Yaralı

Çorum’un Kargı ilçesinde, kamyonetin devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Almanlar'dan Yeni Enerji Kaynağı

Rüzgar enerjisi, baraj, nükleer santral gibi tartışmaları ülke olarak gerçekleştirirken Almanlar yeni bir başarıya imza atarak 'hidrojen plazması'ile yeni bir enerji kaynağına sahip oldular. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

GS Taraftarlar Derneği Olağan Genel Kurulu

Boyabat Galatasaray Taraftarlar Derneği olağan genel kurul toplantısı geçekleştirildi. Dernek lokalinde yapılan kongrede yeni yönetim kurulu seçildi.

Köylülerin yol isyanı

Sinop’un Durağan ilçesine bağlı Sarıkadı köyünde yaşayan vatandaşlar köy yollarının yapılmaması nedeniyle yetkililere isyan etti.

Arçelik'ten Hatıra Ormanı

TEMA Vakfı aracılığıyla oluşturulan Arçelik Hatıra Ormanı'na, Arçelik'ten 500 TL ve üzeri alışveriş yapan tüketiciler için ağaç dikilecek.

Şerife Tülen hanımefendi vefat etti

Okçu Mehmetli Köyü'nden, eski muhtar Muhsin, Arif, Muammer ve Muhlis Tülen'in annesi, Şerife Tülen hanımefendi vefat etti.

Bafra Taş Dünyası, Boyabat OSB'de Yatırım Talebinde Bulundu

Bafra Taş Dünyası firma sahibi Aziz Nacak, firma kurucusu Selamettin Nacak, beraberlerindeki heyet ile birlikte Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Vali Özata Çatinkaya’ya Boyabat Organize Sanayi Bölgesi'nde kurmayı planladıkları Mermer Fabrikası için yer tahsis taleplerini iletti.

Orta Çarşıda Bıçaklı Kavga: 1 Yaralı, 4 Gözaltı

3 Şubat 2016 Çarşamba gecesi saat 22:00 sıralarında Orta Çarşı'da, iki kişi arasında başlayan tartışma bir anda kavgaya dönüştü, tarafların akrabaları ve arkadaşlarının da araya girmesi ile büyüyen kavgada bıçaklar çekildi ve bir kişi yaralandı.

Boyabat Ülkü Ocakları'nda Bayrak Değişimi

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Boyabat Temsilciliğine Ali Meşe atandı. Daha önce bu görevi Adem Işık yapıyordu. 3 Şubat 2016 tarihinde yapılan devir teslim töreniyle, Ali Meşe'nin görev ataması Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Şener tarafından yapıldı.

Nazım Maviş, Zeki Mor'u Ziyaret Etti

Milletvekili  Nazım Maviş, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Rıza Mor'un kardeşi, Zeki Mor'a taziye ziyaretinde bulundu.

Ocak ayında 1.231.149 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Ocak ayında (1 Ocak - 31 Ocak) 1.231.149 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 39.714 ziyaret sayısına denk geliyor.

Toprak kayması yaşanan köyde inceleme

Sinop İl Özel İdare Genel Sekreteri Bülent Bayraktar, ilçeye bağlı Turhan köyünde meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle yolda yaşanan göçmelerden dolayı ulaşıma kapanan Turhan köyü yolu villa mevkiinde incelemelerde bulundu.

Açık Cezaevi'nde Sona Doğru

Durağan'da açılacak olan Açık Cezaevi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor. Kısa bir zaman içersinde açılacak olan Cezaevi’nin İdari Bina, Koğuş, Yemekhane yapım işi tamamlandı. Temizlik çalışmaları başladı. Belediye Başkan Ahmet Kılıçaslan, çalışmaları yerinde inceledi.

Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı.

Kanserden Korunmada Sihirli Formül Var mı?

Hisar Intercontinental Hospital Medikal Onkoloji Bölümü Uzmanı Dr. Betül Açıkalın 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde, kanser hastalığından korunmak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Atatürk Spor Salonu Yanındaki, Sentetik Çim Saha Bilgilendirmesi

Spor Kulüpleri, Okul Takımları ve vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde kullandığı Atatürk Spor Salonu yanındaki, Sentetik Çim Saha’nın Güney Cephesi'nde bulunan taş istinat duvarı aşırı kar yağışı ve yağmur nedeni ile çökmüş, güvenlik zaafiyeti nedeniyle kullanıma kapatılmıştır.

Şaban Kara vefat etti

Esentepe Mahallesi'nde oturan, Lokumcu İbrahim Kara ve Hastanede çalışan Ali Kara'nın babası, Şaban Kara vefat etti.

Sosyal Medya BU AYETİ Konuşuyor

Başbakan Davutoğlu'nun Kabe'de yaptığı miting gibi selamlama videosu çok konuşulmuştu. Kabe'deki sloganlı ve ıslıklı selamlaşma videosu sosyal medyada Kuran-ı Kerim'de Enfal Suresi 35. ayeti hatırlattı.

Sinop’ta Binin Üzerinde Yabancı Uyruklu Vatandaş Yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından İllere ve tabiiyete göre yabancı uyruklu nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Türkiye’de 650 bin 308 yabancı uyruklu kişinin yaşadığı tespit edilirken bu sayının Sinop’ta bin 479 olduğu bildirildi. Yapılan bilgilendirmede ayrıca Sinop’ta ikamet eden yabancıların yüzde 88’inin Asya ülkeleri vatandaşları olduğu aktarıldı.
Yeni HaberlerEski Haberler Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Kaddafi’de, NATO’ya, Avrupa’ya ABD’ye meydan okumuştu !...


Devlet Bahçeli'ye açık mektup


Erişilebilir kent ödülleri


Boyabat'ta Elektrik Kesintileri


Kimlik Bunalımı, Dönekler ve Dönmeler


''Suyu Arayan Adam''


Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?


Almanlar'dan Yeni Enerji Kaynağı


Ocak 2016 Raporu


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Kiralık Dükkan


Kara Destan - Elmas Yıldırım


Şems ve üç ateist


Boyabat'ın Eski Fotoğrafları


Bugün pazartesi ve ilçemizin pazarı…


Sinop'tan Kar Manzaraları


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!


Bizim İstanbullular


Seçmen ve siyasi partiler


Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti


Sallım Çorba


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:665064 DtGaNi