E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Vekil Nazım Maviş Müjdeyi Verdi, Sinop’a Rekor Köy-Des Ödeneği

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında Sinop’un son üç yılın toplamı değerinde 25.948.541 TL’lik bir ödenek desteği aldığını müjdeleyerek, “Söz verdiğimiz gibi 2019’a Kadar Tüm Grup Yollarımız Asfaltlanacaktır” dedi.

Türkiye’nin İlk Kadın Komandosu, Sinoplu “Tülin Tepedeldiren”

Tülin Tepedeldiren, (13 Şubat 1976, Türkeli, Sinop), 5 Ekim 1998-8 Ocak 1999 tarihleri arasında gerçekleştirilen 12.Dönem Subay-Astsubay Komando kursunu 94 erkek silah arkadaşı ile beraber ve başarıyla tamamlayarak Türkiye’nin ilk Kadın Komandosu ünvanını kazanmıştır.

Çanakkale

Türk Eğitim-Sen Karaman Şubesi mensubu kıymetli dostumuz Osman Kuş beyefendinin "Çanakkale" isimli şiirini sizinle paylaşıyoruz.

CHP’li Karadeniz: 'Çanakkale Zaferimiz Kahramanlık Destanımızdır'

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü’nde yaptığı yazılı açıklama ile şehitleri andı, Çanakkale Zaferi’nin 102.  yıldönümünü kutladı.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın 18 Mart mesajı...

Belediye Başkanı Çakıcı’nın mesajı şöyle:
“Türk milletinin kahramanlık destanın adıdır Çanakkale Zaferi...

25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak 18 Mart Mesajı

Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere destan yazan tüm kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyor, tüm şehitlerimize de rahmet diliyorum...

SİAD Başkanı Rafet Orhan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

SİAD Başkanı Rafet Orhan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bir Grup Vatansever, Hayır Çalışması Yaptı

Bir grup Vatansever, Boyabat Küçük Sanayi Sitesi'nde Başkanlık Sistemini getiren Anayasa değişikliği için, Hayır çalışması yaptı.

Deli Mustafa Z

Çok sıcak bir yaz akşamında yatsı namazını Büyük Cami’de kılmak için Yıldız Mahallesindeki evinden çıkan Orhan Gümüş; daha namaza vakit var, hele şu yolumun üzerindeki Kolaz Palas Kahvesinde bir iki bardak çay içeyim de namaza öyle giderim, diye düşünürken cep telefonu çalar:

Şükriye Güriş hanımefendi vefat etti

Merhum Nazif Usta ve Merhum Sırmanın Nadir'in gelini, Salim Güriş'in hanımı, Nazif, Saim ve Nadire Güriş'in annesi, Şükriye Güriş hanımefendi vefat etti.

Tuğla Yüklü Kamyon Toprağa Çakıldı, 1 Ölü

17 Mart 2017 Cuma günü, bu sabah saatlerinde Boyabat’tan tuğla yükleyerek Giresun’a hareket eden kamyon Dranaz Tüneli'ni geçtikten bir süre sonra saat 11.00 sıralarında trafik kazası yaptı.

Karadeniz'den Başbakan'a ‘Örtülü’ Sorusu

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Başbakan Binali Yıldırım’ın yazılı yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vererek, örtülü ödenekteki artışın nedenini sordu.

Okul Sporları Yıldızlar Kız – Erkek Hentbol İl Birinciliği

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan 15 – 17 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen Yıldızlar Kız – Erkek Hentbol İl Birinciliği müsabakaları Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Öğrenci Konseyi Başkanlığı’ndan Çanakkale Menüsü

Çanakkale Deniz Zaferi'nin zorlu şartlarda kazanıldığını anlatmak ve o günleri tekraryaşatmak amacıyla, Sinop Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından,öğrencilere buğday çorbası ve kepek ekmeği dağıtıldı.

“Çanakkale; Türk’ün Var Olma Savaşı” Konulu Konferans

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yılı münasebetiyle Sinop Üniversitesi Türk Dünyası ve Tarihi Öğrenci Kulübü tarafından “Çanakkale; Türk’ün Var Olma Savaşı” konulu konferans düzenlendi.

Mehmet Çankaya vefat etti

Belediye personeli Nihat Çankaya ve Dursun Çankaya'nın babası, Mehmet Çankaya vefat etti.

Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri

Sinop İli 2015 yılı Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve Gayri Menkul Sermaye İradı (Kira) Vergisi, vergi rekortmeni ilk 10 mükellef açıklandı. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Naile Dilsiz hanımefendi vefat etti

Daylı Köyü'nden merhum Ahmet Sami Dilsiz’in hanımı, Akbank'tan emekli Ediz Dilsiz, İmam Hatip Lisesi'nden emekli Cemil Dilsiz ve Samim Dilsiz’in annesi, Naile Dilsiz hanımefendi vefat etti.

Boyabat İİBF’de İstiklal Marşı programı

Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Tıkandı Baba

Sultan Mahmut kıyafet değiştirip, beraberinde sadrazam ve birkaç muhafız ile halkı teftişe çıkmış. Dolaşırken bir kahvehaneye girip oturmuşlar. Bakmışlar müşteriler kahvehaneciye seslenip duruyor: "Tıkandı Baba, çay getir"; "Tıkandı Baba kahve getir". Tıkandı Baba lakabı Sultan Mahmut'a ilginç gelmiş. Merak edip kahvehaneciyi çağırmış.

Sinop Kamu Hastanelerine bağlı Atatürk Devlet Hastanesinde ilk kez üst düzey Laparoskopik ameliyat yapıldı


Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti

Sinop Üniversitesi “Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü” Öğrencileri, Sinop Şehit ve Gaziler Derneği mensubu Gazilerimiz ile birlikte Merkezde bulunan şehitlikleri ziyaret etti.

Gençler A/B Kız-Erkek Puanlı Atletizm İl Birinciliği

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2016 – 2017 yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan 14 – 15 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen Gençler A/B Kız-Erkek Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışmaları Merkez Dokuzoğlu Stadyumunda gerçekleştirildi.

“Genç İşsizlerimiz AKP Hükümetinin Umurunda Değil”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, TÜİK tarafından bugün açıklanan resmi verileri değerlendirerek AKP hükümetini eleştirdi. Karadeniz, “İşsizlikte son 7 yılın en yüksek artışı gerçekleşmiş. AKP Hükümetinin umurunda mı? Ekonominin çok iyi olduğu yalanını söylüyorlar. Ama gerçek öyle değil.

Geçmişten Günümüze Türkiye Hollanda İlişkileri

Türkiye ile Hollanda arasında arasında vuku bulan diplomatik kriz sürüyor. İki ülke arasında yaşanan tarihin en büyük krizinde açıklamalar peşi sıra geliyor.

Altay; ''Yaşanan kriz en büyük prestij zafiyeti''

Hollanda ile yaşanan krizi Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşadığı en büyük prestij zafiyeti olarak değerlendiren Engin Altay, ”Yalancı pehlivan edasıyla devlet işleri görülmez” dedi.

BDDK’dan kredi kartı açıklaması

Kredi kartının internet alışverişine açık olup olmaması isteğe bağlı hale geliyor. Bankalar vatandaşlara kartlarının online harcamalara açık olmasını isteyip istemediklerini soracak. BDDK'nın açıklamasına göre eski kredi kartları mevcut halde internet alışverişine talep alma sürecine kadar açık olacak.

Ve Hollanda'ya "dev" yaptırım: 40 inek sınır dışı

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Bülent Tunç, Hollanda'ya tepki olarak 40 ineği sınır dışı ettiklerini açıkladı.

Şehri Dağıstanlı hanımefendi vefat etti

Saraydüzü Tepeköy'den Şükrü Dağıstanlı (Totili)'nın annesi, Şehri Dağıstanlı vefat etti.

Şaziye Tavukçuoğlu  hanımefendi vefat etti

Merhum Haydar Tavukçuoğlu'nun hanımı, Turan ve Merhum Kadir Tavukçuoğlu'nun annesi, Şaziye Tavukçuoğlu vefat etti.

Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV’ye çıkmadığınız sürece kimin yalancı, kimin iftiracı olduğunu..


Boyabat'ta nefes kesen atlayış

Boyabat ilçesinde bulunan Kırkkızlar Kayası, adrenalin dolu bir gösteriye sahne oldu. Türkiye'nin ilk ve tek profesyonel Serbest Aklayış (BASE JUMP) sporcusu Cengiz Koçak, Tarihi Boyabat Kalesinin karşısında bulunan doğa harikası Kırkkızlar Kayasında kurulan platforma çıkarak kendisini boşluğa bıraktı.

Havva Açıkbaş hanımefendi vefat etti

Merhum (Dana Yavuzun) Mehmet Açıkbaş'ın hanımı, Cuma Tabaklı Köyü'nden Ali ve Şükrü Güngör'ün ablası, Mustafa Açıkbaş'ın annesi, Havva Açıkbaş  vefat etti.

Durağan-Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Yaralı, 1 Ölü

15 Mart 2017 Çarşamba günü, bugün saat 12.00 sıralarında Durağan istikametinden Boyabat istikametine gelmekte olan Hayati S. yönetimindeki otomobil kaza yaptı.

Bakkalı temsil eden isim süpermarket yönetiyor

Bakkalı temsil eden TESK Başkanı, süpermarket zincirlerinin yönetim kurulu üyesi çıktı.

Sinop’ta Kaza 1 Polis Öldü, 6 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 polis memuru hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.

Kabalı'da Otomobil Takla Attı

Kabalı yol ayrımında kaza meydana geldi. Kazada bir kişi yaralandı.

Ayancık'ta kamyon devrildi: 1 yaralı

Ayancık'ta kamyonun devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

“Avrupa ile Kavga ‘EVET’ Oylarını Artırmaz”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “AKP Hükümeti Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımıza zarar veriyor” dedi.

Liseli Öğrenciler Sinop Üniversitesini Gezdi

Sinop Emir Gazi Tayboğa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde Sinop Üniversitesi'ni gezerek, bölüm ve programlar hakkında bilgiler aldılar.

Hasan Gümüş vefat etti

Halyeri esnaflarından, Mahmut ve Uğur Gümüş'ün babası, Hasan Gümüş vefat etti.

Kontrolden Çıkan Tır Duramayınca Devrildi

Edinilen bilgiye göre, 14 Mart 2017 Salı günü, saat 19.30 sıralarından Boyabat Çulhalı köyü mevkinde bir Tır trafik kazası yaptı.

Boyabat Uçuyor...

Base Jump'ın Dünyada tanınmış isimlerinden olan Cengiz Koçak'ın ilçemizin muhteşem Kalesini tanıtmak amacıyla gerçekleştirmiş olduğu nefes kesen şow. Cengiz Koçak, Kırkkızlar Kayasından paraşütle atladı.

Sayın Cumhurbaşkanına Cevabımızdır

Sayın Cumhurbaşkanı'nın 13 Mart 2017 tarihli ATV - A Haber kanallarındaki ortak yayında Türkiye Barolar Birliği'ni ve birlik başkanını hedef alan konuşmasına cevabımızdır.

'Hayır' diyen Çiğdem Akdemir, Bengütürk'ten kovuldu!

Başkanlık sistemine 'hayır' diyen Genel Yayın Yönetmeni Murat İde'nin gönderilmesinin ardından, ekran yüzü Çiğdem Akdemir ile de aynı sebepten yollar ayrıldı.

Gençlere mektup


Evet mi? Hayır mı?


Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Adaletin Bakanı Geldi


Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse milletin yüzde 99'u “hayır”


Şimdilik Kötüler güçlüdür. Neden?


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Yaşlılara Saygı Haftası


Deli Mustafa Z


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Tıkandı Baba


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Devlet Hastanesi, Mart 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:773832
DtGaNi


* ANASAYFA *