E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinoplular sandık başında

Anayasa değişikliği için Sinop’ta da oy verme işlemi başladı. Sinop merkezde ve ilçelerindeki okullarda kurulan sandıklardaki görevliler, sabah erken saatlerde görev yapacakları okullara giderek hazırlıklarını yaptı.

YSK, Geçerli Geçersiz Oy Pusulası Örnekleri

YSK, Geçerli Geçersiz Oy Pusulası Örnekleri

Bir devlet ne zaman çöker ve sonunda ne olur?

Yavuz Sultan Selim’in kafasına takılan ve onu yoran bir soru vardı.
Bir devlet ne zaman çöker ve sonunda ne olur?

Adnan Menderes'in, Celal Bayar'ın nesilleri Hayır diyor

Hür Genç 71 sene önce olduğu gibi aynı duruş ve aynı kararlılıkla, yine, yeni Milli şefliğe Hayır, diyor.

Mutlaka Oy Kullanın

Bir kişinin sandığa gitmemesi demek, halkın iradesinin tam olarak sandığa yansımaması demektir. Tercihimiz ne olursa olsun. Birinci sınıf demokrasi istiyorsak, katılım hakkımızı kullanarak ülkenin kaderini etkileyeceğiz.

Camları Kırdı, 2 Tabanca, 1 Otomatik Tüfek Aldı

14 Nisan 2017 Cuma, Yaklaşık 45 gün önce Boyabat orta çarşıda bir esnaf’tan para isteyerek olay çıkmasına neden olan Rıza A. ve aynı gece Boyabat Yusuf kemal bey caddesinde bir Tüfek satan iş yerinin camlarını kırmak suretiyle içeri girerek otomatik Tüfek alıp çarşı içinde güvenlik güçlerince yakalanmıştı.

Karadeniz'den Sinop Sanayi Sitesive Ziyaret

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti. Küçük Sanayi Sitesi esnafının sorun ve taleplerini dinleyen Karadeniz; Sinop’un gelişmesinin ana unsurlarından biri olan sanayi sitesi esnafının sorunlarının çözümü noktasında her türlü katkıyı ve desteği vereceklerini söyledi.

Son referandum anket sonucuna göre ‘hayır’ oyları yüzde 56,4’e yükseldi


Aytun Çıray'ın Adil Gür iddiası sosyal medyanın gündeminde

Aytun Çıray, Adil Gür'ün 'Evet' oylarını yüzde 60.8 oranında olduğunu açıklamasının ardından daha önce attığı bir tweeti paylaştı...

En farklı anket sonucunu Adil Gür açıkladı

Referanduma sayılı günler kala bir anket şirketi daha tahminlerini açıkladı. Adil Gür, 8-13 Nisan'da yaptıkları anketin sonuçlarını duyurdu.

Yarbay Tarık

Öğretmen Mete Vardar, 2003 yılının mart ayında, iki katlı bir ev yaptırabilmek için kolları sıvadığı zaman, sigorta işlemleri için de tanıdık bir muhasebecinin kapısını çalar.

Senin Ayakkabın açılışı yapıldı

Zehra ile Muhammed Akdemir çiftine ait Senin Ayakkabın mağazası, 14 Nisan 2017 Cuma günü, Eski Otogarda, Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, kamu amirleri, yetkililer, esnaflar ve misafirlerin katılımıyla açıldı.

CHP'li Karadeniz: Gün, Türkiye’ye sahip çıkma günüdür

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Gün, Türkiye’ye sahip çıkma günüdür. Hayırlısıyla Türkiye’ye sahip çıkacağız” dedi.

YEDAŞ 16 Nisan Referandum İçin İlave Tedbirleri Aldı

YEDAŞ, 16 Nisan Anayasa Değişikliği referandumu için ilave tedbirlerle, kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmaya hazır. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Valiliklerle koordineli çalışarak, sandık güvenliğinin sağlanması için bütün tedbirleri aldı.

Bir yastıkta ihtiyar, bir yastıkta bahtiyar olun…

Bir yastıkta 40 yıl projesi kapsamında yapılan tören, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, belediye yetkilileri, kamu yetkilileri ve misafirlerin katılımıyla Darızözü Köyü'nde düzenlendi.

Engin Altay, Sinop'ta halka hitap etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Engin Altay, partisinin düzenlediği Sinop mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Çok konuşulacak "16 Nisan" Hadis'i

MHP Genel Başkan adaylarından Prof. Dr. Ümit Özdağ, Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda gündeme oturdu.

Atatürk Yine Yok

Sevgili büyüklerim ve küçüklerim....
Paylaştığım fotğraflardaki alan Boyabat 15 Temmuz Şehitleri Kültür Merkezi inşaatı önü..

Engin Altay Boyabat’ta Hayırlı işler diledi, Hayırlı sohbet yaptı

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Durağan dönüşü Boyabatta esnaflara hayırlı işler diledi, hemşehrileriyle hayırlı sohbetler etti. Boyabat'a ve Boyabatlılara kendisine ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür etti.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi için stant açıldı

Sinop Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla stant açtı.

Devlet Bahçeli'den 'hayır' çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmalarının 'eyalet' açıklamalarına Bahçeli'den tepki geldi. Bahçeli, "Cumhurbaşkanı da bunu kabulleniyorsa, o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan Ülkücülerin kararı ne olacaktır?" diyerek 'hayır' çağrısı yaptı.

Son dakika... Son referandum anketi açıklandı... Flaş sonuçlar var!

Themis Araştırma şirketi pazar günü yapılacak yeni anayasa referandumu ile ilgili son anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. 08-12 Nisan tarihlerini kapsayan son ankete göre; kararsızlar dağıtıldığında 'hayır' oranı yüzde 53,9 'evet' oranı ise yüzde 46,1.

Köprüden Önce Son Çıkış; ’’Anayasa değil Banayasa’’

Her şey geçen yıl ekim ayı içinde bir garip adamın uyuyamadığı bir gecenin sabahında yatağından kalkmasıyla başladı.

CHP’li Karadeniz: Milletimiz Federasyon Oyununu Bozar!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye’nin bölünmemesi için “hayır” dediklerini söyledi. Karadeniz, “Anayasa değişir de tek adam rejimine geçilirse, Türkiye’nin bölünme riski var.

Cengiz Tokmak, Boyabat’ta Belediyeyi ve Esnafları Ziyaret Etti

25. Dönem Sinop AK Parti Milletvekili Cengiz Tokmak, referandum çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Boyabat'ı ziyaret eden Tokmak, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcıyı makamında ziyaret etti.

Engin Altay, “Sayın Cumhurbaşkanım, gel şu siyasi hırsın, aklının önünden gitmesin”


Öldürülüp Göle Atılan Şaban Akça Memleketi Sinop'ta Defnedildi

İstanbul'da yaşayan 44 yaşındaki Şaban Akça 31 Mart günü esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştu.

Osman Pamukoğlu Referandum Oyunu Açıkladı

Gerzeli hemşerimiz, Hak ve Eşitlik Partisi Onursal Başkanı Osman Pamukoğlu referandumda ne oy verecek?

Bir Ev Tamamen Kül Oldu

Sinop’a bağlı Eymir Köyü’nde yangın çıktı. Yangında bir ev tamamen kül olurken, can kaybı yaşanmadığı edinilen bilgiler arasında.

Enise Çavdar hanımefendi vefat etti

Mahmutlu Köyü'nden, Yıldız Mahallesi'nde oturan, Gerzeli Boyacı Hüseyin'in hanımı, Boyacı Hakan Çavdar'ın annesi, Enise Çavdar hanımefendi vefat etti.

Türkiye'nin Halk Takvimi

Türkiye'de Miladi, Rumi ve Hicri takvimler çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Ancak Türkiye'de bir de halkın takvimi vardır.

Sevr, Nur, Hira

“Romen Diyojen batarya batarya, gülle gülle saldırırken, Sultan Alparslan ve askerleri Allah Allah diye saldırıyordu” dedi… 1071'de batarya, top filan yoktu. Barut anca 250 sene sonra toplarda kullanılmaya başlandı.

Aynur Turgut hanımefendi vefat etti

Merhum Kabakçının Hasan Atılgan'ın kızı, Emekli Tapu müdürü Ayla Aytur'un kızkardeşi, Recep Turgut'un hanımı, Aynur Turgut hanımefendi vefat etti.

Hasan Kurtoğlu vefat etti

Bağlıca Köyü'nden, Gavasın Ali'nin oğlu, Şahin ve Şencan Kurtoğlu'nun babası, Hasan Kurtoğlu vefat etti.

2010 Yılı Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)

2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması sonuçlarını sizlere aktarıyoruz (12 Eylül 2010).

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz: Tek Adamın Hayrına Değil, Milletin Hayrına Olsun Diye ‘Hayır’ Diyoruz”


'Evet çıkarsa dükkanı kapatırız' diyen şirketten son anket tweeti

Daha önce “Evet çıkarsa dükkanı kapatırız” diyen Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) son referandum anketini sosyal medya hesabından duyurdu.

Boyabat İlçe Seçim Kurulunun Duyurusu

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak halk oylamasında Boyabat merkez mahallelerde kayıtlı seçmenler aşağıda isimleri gösterilen Okullarda oylarını kullanacaklardır.

Boyabat Belediyesine Gelen Araçlar İçin Tören Düzenlendi

Boyabat Belediyesi’ne yeni alınan araçların hizmete alınması üzerine tören düzenlendi. Boyabat İtfaiyesi önünde gerçekleşen törene Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Coşar ve Satılmış Demir, belediye meclisi üyeleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldılar.

MHP İlçe Kongrelerini Tamamladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop genelinde ilçe kongrelerini tamamladı.

Son anketler ne söylüyor?

16 Nisan anayasa ve sistem değişikliği referandumuna günler kala kamuoyu araştırma şirketlerinin tahminleri merak konusu oldu.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Boyabat’ı Ziyaret Etti

Başbakan yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş 12 Nisan 2017 Çarşamba günü Boyabat’a geldi. Saat 11.00 sıralarında Boyabat’a gelen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u çok sayıda kalabalık karşıladı.

Samsun Diş Hekimleri Odası 13. Bahar Sempozyumu

“Geleneksel Karadeniz 13. Bahar Sempozyumu”na Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Dr. Ali Rıza İlker Cebeci, Türk Diş Hekimleri Birliği Akademi Başkanı Prof. Dr. Murat Akkaya, Türk Diş Hekimleri Birliği Eski Genel Başkanı Celal Korkut, Samsun-Ordu-Sinop-Amasya Diş Hekimleri Odası Başkanı Abdullah İlker ve diş hekimleri katıldı.

Kılıçdaroğlu'ndan Suriyeli eleştirisi

CHP Lideri Kemal Kıiıçdaroğlu Sinop'un Boyabat ilçesinde düzenlenen mitingde "Ülkemizin içinde Suriyeliler var. 'Vatandaşlık vereceğiz' diyorlar."

Engin Altay Durağan’a Geliyor

Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Altay, Durağan’a geliyor.

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


Kraliçe Duysa Ödül Verir


Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?


Referandum değerlendirmesi


Referandumdan Önce Ne Demiştik?


Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembol Olarak Seçti?


Atatürk Yine Yok


Sevr, Nur, Hira


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


1-7 Nisan Kanser Haftası


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:775126
DtGaNi


* ANASAYFA *