Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sıcakta Terlediğiniz İçin Kendinize Kızmayı Bırakın!

Sıcak havanın etkisini iyice hissettirmeye başladığı bu günlerde, aslında terlemenin ne kadar sağlıklı bir tepkiolduğunu ve vücudunuzun ısı dengesini ancak bu şekilde koruyabildiğini, Hisar Intercontinental Hospital Klinik Laboratuvarlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık’tan öğrendik.

CHP’Lİ Karadeniz Muhtar ve İl Genel Meclis Üyelerini Unutmadı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, muhtarlar ve il genel meclis üyelerinin ödenek ile özlük haklarında iyileştirme yapılması için hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Hukuk Mücadelesini Kazanan Vatandaş Caddeyi Trafiğe Kapattı

Sinop'ta yaşayan bir vatandaş, bir bölümü kendisine ait olan caddeyi mahkeme kararı ile trafiğe kapattırdı.

Sinop otogarından insan manzaraları

Sinop’ta aşırı sıcaklar sebebiyle otogarda ilginç insan manzaraları ortaya çıktı.
Haber: Vitrin Haber


Düşmanlarımın Sevinçleri Kursağında Kaldı

29 Temmuz 2015 günü saat 00.30 sularında Kültür Sarayı inşaatındaki çalışmaların fotoğraflarını çekerken tanımadığım bir kişinin saldırısına uğradım.
Sonra mı !.........
Tıklayın o zaman….


Kargı Kavşağı İçin Özel Toplantı

Kargı İlçesinde, ilçe girişinde bulunan Kargı-Sinop kavşağında art arda meydana gelen trafik kazaları, trafik komisyonunu harekete geçirdi. İlçe trafik komisyon kavşak için özel toplanacak.

Sinop Sahilleri Tıklım Tıklım

Yaz geldi Sinop sahilleri tıklım tıklım doldu.

Ekonomik işgal altındaki Türkiye

Ülkemizin yer altı, yer üstü zenginlikleri ipotek altındayken, har vurup harman savurduk. Çocuklarımıza, torunlarımıza miras olarak bol sıfırlı iç ve dış borç bıraktık. Açlık sınırı altında yaşayan 17 milyon insanı, ortalama bin lira maaş alan 11 milyon emekli, hipnozite etkisi ile kalkındığını zannetti.

Sinop Üniversitesi Rektörü Dalgın’dan YÖK’e Ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Ankara ziyaretleri kapsamında Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) ziyaretlerde bulunarak, ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Türkeli'de Traktör devrildi: 1 ölü

Türkeli'ne bağlı Turhan Köyü'nde meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Arçelik Eleman İlanı

Köprü başındaki Arçelik Bayii, Yayla Kollektif Şirketi'ne Bay elemanlar aranmaktadır. İlgililerin Arçelik Bayii'ne şahsen müracaatları rica olunur.

Uyanık dedeyi kandıramadılar!

Dikmen ilçesinde telefonla dolandırılmak istenen 83 yaşındaki vatandaş, dolandırıcılara papuç bırakmadı. Kendini arayan şahıslardan şüphelenen ve durumu jandarmaya anlatan Yunus dede, jandarmanın talimatları sayesinde dolandırıcalardan son anda kurtuldu. .

Jandarma Boyabat'ta esrar ele geçirdi

Boyabat ilçesinde jandarma tarafından uyuşturucu madde tacirlerine yönelik gerçekleştirilen çalışma neticesinde 68 kök kenevir ile yaklaşık 120 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.
Haber: Vitrin Haber


Kaymakam Suat Yıldız'a Veda Yemeği

Belediye Başkanımız Ayhan Ergün, İlçemizde yaklaşık beş yıldır görev yapan ve Mersin (İçel) Bozyazı ilçesine atanan Kaymakamımız Sayın Suat Yıldız için veda yemeği verdi.

Yunus Hocanın Mutlu Günü

Boyabat'ın  tanınmış yüzlerinden ve aynı zamanda Sinop Üniversitesi öğretim elemanlarından Yunus Emre Karslıoğlu geçtiğimiz gün  düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi. Bayburt'ta düzenlenen düğün törenine....

Aras Kargo Dostlarımızın Yanında

Aras Kargo, "Doğadaki dostlarımız bizim içi önem taşır." sloganıyla, hazırlamış olduğu su veya mama konulabilen kapları değişik yerlere koydu. Emin Demirbek, bu kaplardan bir tanesini de gazetemizdeki dostlarımıza hediye etti. Kedimiz Çoşkun kaptan mama yemeyi çok sevdi. Boyabat Gazetesi olarak bu hizmet için Aras Kargo'ya ve Emin Demirbek'e çok teşekkür ederiz.

Ayancık'ta Otomobil şarampole uçtu

Ayancık ilçesinde kontrolden çıkan otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu sürücü yaralandı.
Haber: Fatmanur Tiryaki - Vitrin Haber


Sinop'ta şüpheli çanta paniği

Sinop'ta şüpheli çanta polisi alarma geçirdi

Sinop'ta Roma Dönemine Ait Mezarlar Bulundu

Sinop'ta başlatılan kazı çalışmalarında Genç Roma Dönemine ait olduğu tahmin edilen mezarlar bulundu.

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası yeni başkanı seçildi

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına Haydar Gündoğdu getirildi.

Milletvekili Cengiz Tokmak’tan Rektöre Ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’a, Ak Parti Milletvekili Cengiz Tokmak veberaberindeki heyet hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MÜSİAD’dan Rektör Dalgın’a Ziyaret

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Selim Sar, Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Abdullah Koçakoğlu vefat etti

Çamlıca Mahallesi'nde oturan, Şoför Sarı Mustafa'nın oğlu, Rahmi, Mustafa ve Hasan Koçakoğlu'nun ağabeyi, Halis ve Salih Koçakoğlu'nun babası, Abdullah Koçakoğlu vefat etti.

Boyabat Plajı'ndan Görüntüler

Pazar günü Sinop'tan çektiğimiz fotoğrafları paylaşmıştık. Bugün de Boyabat Gazidere Çayı'nın kenarında suya giren miniklerin neşeli görüntülerini paylaşıyor ve oraya Boyabat Plajı diyoruz.

Operasyonlardan Sonra İlk Erken Seçim Anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, son olaylar ve operasyonlar sonrası yaptığı erken seçim anketi sonuçlarını açıkladı. İşte partilerin olası bir erken seçimde alacağı oy oranları...

Kargı'da Trafik Kazası: 8 Yaralı

Çorum'un Kargı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki aracın çarpışması sonucunda 8 kişi yaralandı.

Riyakar, sözde vatanseverlere karşıyım, karşı...

Türkiye'de yaşayıp, ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan, sözde vatanını, ulusunu sevdiğini söyleyen, bilerek, veya bilmeyerek, riyakar siyasetçilerin yalanlarına, dolanlarına, ülkemize yapılan ihaneti siyaseten görmezden gelenlere karşıyım.

Sinop Üniversitesi'ni 3 bin Öğrenci Tercih Etti

2015 LYS yerleştirme sonuçlarına göre Sinop Üniversitesi'ni 3 bin 29 öğrenci tercih etti. Bugöre Sinop Üniversitesi'nde ön lisans ve lisansta yerleşme oranı yüzde 97,83’e ulaştı.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden Duyuru

Kurumumuz tarafından 01/08/2015 ve 30/08/2015 tarihleri arasında hafta sonları yapılmak üzere 80 saatlik ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU planlanmaktadır. Kursumuz 5 hafta sonu sürecektir. Kurs başvuruları 31/07/2015 tarihine kadar devam edecektir.

Atm'de Unutulan Banka Kartından Para Çekti

Sinop'ta ATM'de unutulan banka kartından para çeken şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.

Herhalde Kurban Bayramı'na Kadar Kalacak

Şehrimizde kullanıma açılan ancak açıldığı günden bu yana sadece Belediye ve AKP propogandalarının kullanımına sunulan modern bilboardlarda, onbeş gündür hangi bayram olduğu belirtilmeden Bayram kutlanıyor. Herhalde bu kutlama mesajı Kurban Bayramı'na kadar kalacak.

Sinop'tan Pazar Günü Görüntüleri

26 Temmuz 2015 Pazar günü yani dün Sinop'un değişik yerlerinden çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Plaj Otoparkından Liman Yoluna Düştü

Türkeli Kirazlı Plajı'nda bir otomobil, otoparktan çıkmak üzereyken otoparkın yanındaki liman yoluna düştü.

İnsanın Arayışı; Akıl, Bilim ve Din'ler

Tarih boyunca Egemenler; yoksul halkın cehaletinden nemalandıkları için sosyalistleri halka din düşmanı, kapitalistleri din dostu, demokratları özgürlükçü, muhafazakarları da dindar olarak tanıtmışlardır. Her bakış ta yanıltıcı alan vardır.

Aynur Tavalıoğlu hanımefendi vefat etti

MHP Eski İlçe Başkanı Mustafa Tavalıoğlu'nun hanımı, Cemal, Fatih ve Mert Tavalıoğlu'nun annesi, Aynur Tavalıoğlu hanımefendi vefat etti.

Nevin Akgün hanımefendi vefat etti

Edil Köyü Muhtarı Yakup Akgün'ün annesi, Nevin Akgün hanımefendi vefat etti.

Taziye Mesajı

Necla Mor'un vefatı dolayısıyla, Oktay Küçükbaş ve Ailesi bir taziye mesajı yayımladı.

Ayı Remzi 3 Yaşında

Sinop'ta, 2013 yılının şubat ayında bir mezarlıkta donmak üzereyken bulunan yavru ayı, Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Ovakorusu Ayı Barınağı'na teslim edildi. Donmaya bağlı olarak ayakları tutmayan ve vücudunda doku zedelenmesi tesbit edilen yavru ayı kısa sürede sağlığına kavuştu.

Dünya lideri denir mi?

Ülkenin iç ve dış borcunu, 218 milyar dolardan, 600 milyar dolara çıkaran, 17 milyon vatandaşı açlık sınırının altında yaşarken saraylar yaptırana dünya lideri denir mi? Her toplumun dünya lideri kriterleri farklıdır Türkiye’de ise…!

Pet şişeyle yakın temas hastanelik etti!

Sinop'ta cinsel organını pet şişeye sıkıştıran vatandaşı doktorlar başarılı bir operasyonla kurtardı.

Gazetemiz Baskıya Verilirken Çok acı bir kayıp

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 21 Haziran 1964 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

“Güneşli Cadde” İsmi Daha Uygun Değil mi?

Boyabat Belediyesi'nin Stadyum Caddesi üzerindeki çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalar esnasında Stadyum Caddesi'nde bulunan tüm ağaçlar kesilirken, bu konuyu haber yapan Boyabat Gazetesi internet haber sitesi caddeye çeşitli isimler önermiş, Boyabat Gazetesi'nin önerilerine bir öneride bizden geliyor.

Necla Mor Ebediyete Uğurlandı

Dün gece vefat eden, Rıza, Zeki ve Hüseyin Mor'un annesi, Necla Mor, Büyük Camii'de Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra, Boyabat Şehir Mezarlığı'nda yoğun katılımın olduğu bir törenle ebediyete uğurlandı.

Yerinden Sökülen Suluğu Zabıtaya Teslim Ettik

Dün yürüyüş yapmak ve gördüklerimizin fotoğraflarını çekmek için Kalebağı'na gittik. Kalebağı'nda gördüklerimizin bir taneside Kedi ve Köpeklerin susuzluğunu gidermek için yapılmış olan ve demir kısmı yere gömülen suluklar oldu. Ancak geçerken bu suluklardan bir tanesinin çayın içine atılmış olduğunu gördük.

Dörtyol'da Trafik Kazası, Ağaç Devrildi

Dörtyol'da dün gece saat 23:30'da meydana gelen kazada, bir kamyon, meşrubat dağıtım aracına çarptı. Çarpmanın etkisiyle meşrubat dağıtım aracıda, Yeni Eczane önündeki ağaca çarparak, ağacı devirdi. Kazada araçlarda ufak çapta maddi hasar meydana geldi. Kaza anında ağaç kaldırıma devrilirken, kaldırımda kimsenin olmadığı belirtildi.

Necla Mor hanımefendi vefat etti

Çarşı esnaflarından Rıza, Zeki ve Hüseyin Mor'un anneleri, Necla Mor hanımefendi vefat etmiştir.

Cemaat Camiden kovdu….

Dün Akşam Namazı'na Çamlıca Camii'ne ekip ile gelen ve camide üzerime saldırmaya yeltenenleri, Çamlıca Camisi'nin cemaatı defol git buradan diyerek kovdu.

Tatile gelen vatandaşlara kaza şoku! 6 yaralı

Sinop'ta tatile gelen vatandaşların içinde bulunduğu otomobile baka bir otomobilin çarpıp kaçması sonucu 6 kişi yaralandı.

Sinop'ta 14 Can Kurtarıldı

Sinop Belediyesine bağlı cankurtaranlar Sinop sahillerinde boğulma tehlikesi geçiren 14 vatandaşın hayatını kurtardı.

Ayancık'ta Denize giren genç hayatını kaybetti

Ayancık'ta serinlemek için denize giren bir kişi boğularak hayatını kaybetti.

Başkan Tütüncü hayatını kaybetti

Geçen hafta beyin kanaması geçiren Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESO) Başkanı Ali Fevzi Tütüncü (62) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Haber: Vitrin Haber


Hain Ağaçlardan Kurtulduk

Stadyum Caddesi'nde gölge yaparak caddede yürüyen insanların güneşini engelleyen, yeşil yapraklarıyla caddenin rengini bozan hain ağaçlar kesildi. Boyabat halkı ağaçların kesilmesiyle ferah bir caddeye kavuştu. Şimdi birde caddenin ismini değiştirmek kaldı. Naçizane kabul görürse,  Belediye yetkililerine bizim bir kaç isim önerimiz var.

Sinop Üniversitesi'nde Yeni Atamalar

Sinop Üniversitesi'nde Rektör Yardımcılığı, Dekanlık ve Yüksekokul Müdürlükleri'ne yeni atamalar yapıldı. Yapılan atamalara göre Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Berber ve Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Sezgin Rektör yardımcılığı görevine getirildi.

Prof. Dr. Nihat Dalgın Basın Bayramı Mesajı

Mesai gözetmeksizin çalışarak görevlerini büyük özveriyle yerine getiren, Ülkemizdeki her görüş ve düşünceyi kamuoyu ile paylaşarak halkın haber alma özgürlüğüne katkı sağlayan basın mensuplarımızın, evrensel basın ilkelerine bağlı olarak başarılı çalışmalarının devamını diler, Bayramlarını gönülden kutlarım.

Türkiye, Kimlerin Tezgahında ?

Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren  IŞİD denen bu örgüt, neden İsrail'e hiç dokunmaz. Dost denilen IŞİD, konsolosluğumuzu basıyor, çalışanları rehin alıyor. Türkiye’nin hastanelerinde tedavi oluyor, Lojistik destek alıyor iddiaları ise ayrı bir trajedi.

Tatil Dönemini Kilo Almadan Atlatmanın Püf Noktaları

Ramazanla birlikte alınan fazla kilolardan kurtulma telaşına, bayramda zengin sofralar karşısında ne yapacağız endişesi de eklenmiş durumda. Zengin iftar sofralarından sonra şimdi de zengin bayram sofraları kilo almamız için hazırda bekliyor.

Son Seçim Anketi ! Bu Pazar Seçim Olsa...

ORC Araştırma Şirketi'nin son seçim anketinde AK Parti ve CHP'nin oyları yükselişte. İşte diğer sonuçlar...

Tayyareci Nuri Bey Parkı'ndaki Uçak İlgi Odağı Oldu

Özellikle Ramazan Bayramı nedeniyle şehrimize gelenler olmak üzere son günlerde herkes, Tayyareci Nuri Bey Parkı'ndaki uçağın yanında veya önünde, gece, gündüz hatıra fotoğrafı çektirdi. Böylece Tayyareci Nuri Bey Parkı'ndaki uçak ilgi odağı oldu.

Çocuklara Eğlence Mekanları

Çocukların eğlenmesi için, Alparslan Türkeş Parkı'nda tren, yapımı mehkemece durdurulan Kültür Merkezi'nin arkasında ise kaydırak hizmete sunuldu. Çocuklarını eğlendirmek isteyenler, buralara çocuklarını götürebilirler.

Saraydüzü'lü Genç Kız Fırıncı Oldu

Erkek mesleği olarak bilinen fırıncılığa bayan eli değdi.
Sinop’un Saraydüzü ilçesinde baba mesleği fırıncılığa merak salan 18 yaşındaki Emine Cebeci, kendine meslek olarak fırıncılığı seçti.


“Otosansür, Sansürden Daha Tehlikeli”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, tarihimizde önemli yer tutan “Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı” ile “Lozan Antlaşması”nın yıldönümleri nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kılıçaslan’dan Sinop Ziyareti

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Sinop’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Durağan içingecesini gündüzüne katan Başkan Ahmet Kılıçaslan, Sinop ziyareti ile ilgili yaptığı değerlendirmede:

Saime Üstün hanımefendi vefat etti

Daylı Köyü'nden, PTT'den Emekli Mithat Üstün'ün hanımı, Saime Üstün hanımefendi vefat etti.

Araba Çeltik Tarlasına Uçtu

22 Temmuz 2015 Çarşamba günü Sinop istikametinden Boyabat istikametine gelmekte olan araç Bektaş Köyü mevkinde yoldan çıkarak çeltik tarlasına uçtu. Edinilen bilgiye göre araçta bulunan 4 kişi, 112 Acil Servis ambulansları ile Boyabat 75. Yıl Devlet Hatanesine kaldırıldı.
Haber: Boyabat Haberleri.net


Bu markalara dikkat! Sinoplu firmada kara listede!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, et ve süt ürünleri, takviye edici gıdalar ve benzer ürünler, zeytinyağı, bal, alkolsüz ve alkollü içecekler, kahve, çikolata ve tahin üretiminde taklit ve tağşiş yapan işletmeler ve ürünlerini açıkladı.

Sinop'ta Dur İhtarına Uymayan Araca Polis Ateş Açtı

Sinop'ta polisin "dur" ihtarına uymayan bir araca ateş açıldı.

Boyabat Belediyesi'nin Gerçek Yüzü

Beni enayi yerine koymaya çabalayan yetkililer !......
Siz o sivri zekanızı başkaları üzerinde deneyin… Lütfen okuyunuz….


Boyabatlılar Hem Serinledi, Hem Piknik Yaptı

Bugün de Kalebağı'nı dolduran Boyabatlılar, hem çaya girip serinledi, hem piknik yapıp eğlendi. Sıcak ve bunaltıcı havadan bir nebze olsun kaçmak isteyen Boyabatlılar Kalebağı'na akın etti.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın'ın Basın Açıklaması

Cumhurbaşkanı tarafından Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne yeni atanan Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın'ın basın açıklaması.

Sıcaktan bayılan sürücü kaza yaptı: 6 yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 6 kişi yaralandı.
Haber: Vitrin Haber


Boğulmaktan Son Anda Kurtuldu

Sinop'ta denize giren bir vatandaş, boğulmaktan son anda kurtuldu.
Haber: Vitrin Haber


Sıcak Hava Dalgası

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürlüğü'nün gazetemize yolladığı basın bültenine göre, Basra alçak basıncının etkisi altında olan ülkemizde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmektedir.

Dr. Bilge Pişkin hanımefendi vefat etti

Çarşı esnaflarından Merhum Recep Pişkin'in oğlu, Dr. Salih Pişkin'in hanımı, Dr. Bilge Pişkin hanımefendi vefat etti.

Yalı Mahallesi Taşkından Korunuyor

Ayancık Belediyesi Fen işleri ekiplerince ilçe merkezi Yalı Mahallesine 6 binlik koruge borular döşeniyor.

Boyabat'ın Horozları Dövüştü

Boyabat'ı gezerken iki adet horozun dövüşmesine şahit olduk. Horozlar birbirlerine saldırarak galip gelmeye çalışıyorlardı. Bizde dövüşen Boyabat Horozlarını görüntüledik. Bu arada dövüşen bu horozları görüntülerken, aklımıza öncelikli olarak geçinemeyen insanları getirdi. Bu görüntüler sizin aklınıza ne getirir bilemiyoruz.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Taşköprü yolunda kaza: 4 Yaralı

Kocaeli’nden Sinop’a giden Mehmet Şeker(65) yönetimindeki araç, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu Germeç-Alatarla’ya bağlı Tekev mevkiinde yoldan çıkarak takla attı. Kazada araç içerisinde bulunan 4 kişi yaralandı.
Haber: Kastamonu Açıksöz


Boyabat Çay’a Hücum Etti (Çayda Çimmeye Gitti)

Yaz sıcaklarının bastırması ile birlikte vatandaşlar kendilerini serin noktalara atmaya çalışırkenken, denize gidemeyen çocuklar ise ilçemizde halka açık havuz olmaması nedeniyle çayda akan suya girerek çimmeyi tercih ettiler.

Suruç'taki bombalı saldırıda ölenlerden biri Sinoplu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamada ölenlerden birinin 7 Haziran 2015 genel seçiminde HDP’nin Sinop adayı Cemil Yıldız olduğu ortaya çıktı.
Haber: Vitrin Haber


Durağan’da Cenaze Hizmetleri Artık Ücretsiz

Durağan Belediyesi’nce vefat eden vatandaşların tüm cenaze hizmetlerinin ücretsiz verilmesi kararı alındı. Durağan’da uygulanmaya başlanan yeni kararla vefat eden vatandaşın “yıkama ücreti, kefen bedeli, mezar açma, cenaze oto bedeli, görevli imam vb." gibi hizmetlerden artık ücret alınmayacak.

ANSSİAD Başkanı Mustafa Başdoğan Mustafa Kurt'u ziyaret etti

ANSSİAD Başkanı Mustafa Başdoğan, mobilya mağazası sahibi Mustafa Kurt'u ziyaret etti. Ziyareti esnasında mağazayı gezdi. Boyabata yaptığı yatırımlar sebebiyle Mustafa Kurt'a teşekkür eden Başdoğan, vedalaşarak ayrıldı.

Sinoplu Başkan'dan Cumhurbaşkanına Ziyaret

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ecz. Ersan Ercan, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı makamında ziyaret etti.

Ayancık Festivali İptal Edildi

Festival Komite Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre Ayancık 25. Kültür-Keten ve Ahşap Festivali iptal edildiği bilgisi verildi.

Sinop Üniversitesi Personeli Bayramlaşma Töreninde Buluştu

Bu yıl 16-19 Temmuz 2015 tarihleri arasına denk gelen Ramazan Bayramı tatilininardından 21 Temmuz 2015 günü Sinop Üniversitesi Rektörlük binasında bayramlaşma töreni düzenlendi.

Dr. Hüseyin Ünnü vefat etti

Osmanköy'ünden Merhum Emekli Niyazi Ünnü'nün oğlu, K.B.B. uzmanı, Dr. Hüseyin Ünnü vefat etti.

ASİDER‘de Bayramlaşma Töreni

Avrupalı Sinoplular, Avrupalı Sinoplular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (ASİDER) düzenlediği bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Akbelenli Ahmet Dede

Basri KAPTAN tarafından  20.08.2011 tarihinde araştırılıp kaleme alınmış olan ve Akbelenli Ahmet Dede'nin hikayesini anlatan yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Teras Kilo İşi Et Mangal Hizmetinizde

Boyabat’ta ilk defa kilo işi et mangal keyfi ile hizmetinizdeyiz…
Sizlerde mangal keyfi için pikniğe gitmeyecek, dost, arkadaş, misafir ve ailenizle mangal keyfini Teras’ta süreceksiniz..


Kan, gözyaşı, Müslüman coğrafyasının kaderi olmamalıdır

Ortadoğu'da kan, gözyaşı, açlık, sefalet, savaşların olması Ortadoğu insanlarının kaderi olmamalıdır.
Neden, Avrupa ülke insanlarının kaderleri değil de, Müslüman ülke insanlarının kaderidir?


Muammer Kayık vefat etti

Zincirlikuyu Mahallesi'nde oturan, Merhum Recep, Recai, Ali ve Aykut Kayık'ın babası, Orman İşletmesi'nden emekli, Muammer Kayık vefat etti.

Türkelili aile Bolu Tüneli'nde kaza yaptı: 1'i ağır 3 yaralı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinden bayram tatili nedeniyle Türkeli'ne gelmek için yola çıkan Türkelili Çağlayan ailesi, Bolu Tüneli'nde kaza yaptı, 1'i ağır 3 kişi yaralandı.
Haber: Vitrin Haber


0105_DoganSezgin2.jpgBizim İstanbullular

Okullar açıldı. Bizim İstanbullular memleketlerine çoktan döndüler. Boyabat yine bize kaldı.

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan, Gazetemizi Ziyaret Etti

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan, bugün gazetemizi ziyaret etti. Mustafa Başdoğan'la, gazetemiz ve Boyabat'ın sorunları üzerinde konuştuk. Kendisi bize gazetemizin yayımları nedeniyle teşekkür ederek ayrıldı. Bizde ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Boyabat'tan Muhteşem Manzaralar -2 (Çöpler)

Bilboradlarda "Başka Boyabat Yok" yazıyor, ayrıca Boyabat'ın Marka şehir olacağı ifade ediliyor. Bizde bu söylemlerin üzerine bundan böyle Boyabat'tan Muhteşem Manzaralar serisini hazırlamaya karar verip, serinin ilk görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

Suruç'taki Katliamla İlgili Basın Açıklaması

Urfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamada onlarca gencin öldüğü ve onlarcasının da yaralandığı vahşi katliamı protesto etmek için 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 19.30'da Sinop Uğur Mumcu Meydanı'nda yapılan ve KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Metin Gürbüz tarafından okunan basın açıklaması.

Demokrasilerde Kanun Önünde Herkes Eşittir

Birlikte demokratik işleyişi, hukuku, dini, ahlakı, istismar ettiler, bozdular. Pişkinlikle sırıtarak birbirlerini suçluyorlar. Birbirlerine hırsız, yalancı, sahtekar, alçak, ajan diyorlar.

Kerziban Ak hanımefendi vefat etti

Orta Çarşı esnaflarından Toptancı Ömer Ak'ın annesi, Ahmet ve (Merhum) Mehmet Ak'ın babaannesi, Kerziban Ak hanımefendi vefat etti.

Boyabat İHL Mezunları Pilav Gününde Bir Araya Geldi

Boyabat İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel mezunlar pilav ve bayramlaşma gününde bir araya geldi.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


CHP’den Öğretmenlere Ek Gösterge

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz polislerin ek göstergelerinin artırılması kanun teklifinden sonra öğretmenlerin de ek göstergelerinin 3600 olması için teklifte bulundu.

Babasıyla Yolun Karşısına Geçerken Otomobil Çarptı

Sinop’ta yolun karşısına geçerken Otomobilin çarptığı adamın kucağındaki çocuğu yaralandı.
Haber: Milliyet


Ambulans şoförü babanın en zor görevi

Babaannesinin ilaçlarını içen 2 yaşındaki Senagül hayatını kaybetti.
Haber: Vitrin Haber


AKP Bayramlaşmasında Hüseyin Cömert'e Saldırı

AKP Bayramlaşmasının fotoğraflarını çeken Hüseyin Cömert'e, Sinop Eski AKP Milletvekili Mehmet Ersoy'un fotoğrafını çekerken, sözlü saldırı oldu. Hüseyin Cömert'in yargıya taşıdığı konulardan dolayı kendisine, o sırada konuşma yapan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı tarafından topluluğun önünde "Aramızda Kültür Sarayını yaptırmak istemeyen seviyesizler var" denildi.

CHP Ramazan Bayramı Bayramlaşmasını Gerçekleştirdi

CHP Boyabat İlçe Başkanlığı'nda Ramazan Bayramı, bayramlaşmasını gerçekleştirdi. Bayramlaşmaya CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP İl Başkanı Kadir Yavuz, Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk ve partililer katıldı.

Rıdvan Kanber vefat etti

Hastanede çalışan Abdurrahman Kanber'in oğlu, Rıdvan Kanber vefat etti.

Şefik Başkan Cübbede Giyseydin Bari!.....

Gözlerimle görmesem inanmazdım, riyanın bu kadarına da ne denir yani. Şefik başkana bir de sarık ve cübbe giydirseydiniz bari..

Nuran Okuyucugil hanımefendi vefat etti

Yiğren Yeni Camili Köyü'nden, Camikebir Mahallesi'nde oturan, Nakliyeci Ahmet Okuyucugil'in hanımı, Mehmet Okuyucigil'in annesi, Nuran Okuyucugil hanımefendi vefat etti.

Bir toplum, hırsızlığı, yolsuzluğu meşru görüyorsa…

Hırsızlığı, yolsuzluğu meşru gören ve savunan toplumlarda din, iman, ilke, kural vatan, millet sevgisi aranır mı? Siyasette zenginleşen kim olursa olsun, hırsızdır. Hiç bir şekilde hırsızlığın yolsuzluğun savunması olmaz ve olmamalıdır. Bir toplum, siyaseten hırsızlığı, yolsuzluğu meşru görüyorsa…

Köylülerin Topladığı Mantarlar Avrupa'ya İhraç Ediliyor

Sinop'un Erfelek İlçesi'ndeki 46 köyde toplanan mantarlar yurt dışına ihraç ediliyor.
Haber: Haberler.com


Erfelek Barajı -1

24 Mayıs günü Erfelek Barajı'na gittik. Erfelek Barajı'nın fotoğraflarını çektik. Barajın kenarında, arkasında şelale akan ve iki hanımefendi tarafından açılan çok güzel mekanda çay içtik, İsteyen çeşitli yiyeceklerle karnını da doyurabilir.. Kendilerine böyle bir mekan hazırladıkları teşekkür ederek ayrıldık. Bugün sadece bu mekanın ve etrafının görüntülerini paylaşağız.

Bayramda Barıştılar

Dörtyol'da ara sıra işyerimizde karnını doyurduğumuz, bir ayağı kırık kedi Minnoş ile kara köpek bayramda barıştı. Daha önce kara köpek, gördüğü yerde Minnoş'u kovalıyordu, bazende Minnoş kara köpeği tırmalayıp canını yakıyordu. Ancak Ramazan Bayramı gelince, Minnoş ile kara köpek barıştı ve bereber uyudular. Ramazan Bayramı sonu ne olacak merakla bekliyoruz.

Boyabat'tan Muhteşem Manzaralar -1 (Mevlana Parkı)

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nin Adnan Menderes Bulvarı'na bakan kısmında bulunan, önceleri "Sağlıklı Yaşam Parkuru" denilen, şimdi ise adı "Mevlana Parkı" olarak değiştirilen parktan muhteşen manzaralar. Gerçi Boyabat bu manzaraları çok gördü ama, biz yinede sizinle paylaşıyoruz.

Gönülden Gönüllere

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç'un güzel bir şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Güvenlikte Son Nokta - 2

20 Haziran 2015 tarihinde, Müftülük Camii'si ile Eski Mezbaha arasında kalan ve yeni yapılan yolda alınan güvenlik önlemlerine, güvenlikte son nokta diyerek haber yapmıştık. En sonunda buradaki mazgalların demirlerinin bir kısmı takıldı. Takılanlar için teşekkür ediyor, takılmayanlarında biran önce takılmasını talep ediyoruz.

Tüm zamanlarda sevgi engelleri aşıyor!

Bayram dolayısıyla insanlarımızda bir telaş almış başını gidiyor… Bugün arefe, yarın bayram. Ramazan Bayramıyla coşacak müslümanlar. Sevinç kaplayacak her yanı.

Prof, Dr. Nihat Dalgın'ın Rektörlüğü Kesinleşti

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan resmi açıklama ile Prof. Dr. Nihat Dalgın'ın rektörlüğü kesinleşti. Bu açıklama ile Prof. Dr. Nihat Dalgın Sinop Üniversitesi Rektörü oldu.

Erdem: "Türkiye'yi Bir Gün Bile Hükümetsiz Bırakmak İstemeyiz"

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sinop'a gelen Erdem, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'yı makamında ziyaret etti. Ardından Sinop'a geçen Erdem, burada partisince Halk Eğitim merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen Temmuz Ayı İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
Haber: Haberler


Yeşil Yol Basın Açıklaması

Karadeniz'de "Yeşil Yol" adı altında sürdürülen doğa katliamına karşı 15 Temmuz 2015 Çarşamba günü saat 17.45'te  Sinop Uğur Mumcu Meydanında yapılan basın açıklamasında Sinop NKP Yürütme Kurulundan Saygın Doğan tarafından okunan basın açıklaması.

Ali Fevzi Tütüncü beyin kanaması geçirdi

Sinop Esnaf Sanatkarlar Odası (ESO) Başkanı Ali Fevzi Tütüncü, geçirdiği beyin kanaması sonucu yoğun bakıma alındı. Tütüncü'nün hayati tehlikesi devam ediyor.
Haber: Vitrin Haber


Durağan'a Giderken Kaza Yaptılar

İstanbul'dan Sinop'un Durağan İlçesi'ne bayram tatili için giden İsmail Demiröz yönetimindeki 34 DU 9923 plakalı otomobil, İstanbul–Samsun D-100 karayolu üzerinde, Çorum'un Kargı İlçesi'nde karşı yönden gelen, Ayhan Erman yönetimindeki 54 RY 800 çekici ve 54 YY 472 plakalı dorseli TIR'a çarptı.

Arefe Günü Mezarlık Ziyaretine Yoğun İlgi Vardı

2015 yılı Ramazan Ayı'nın son günü olan 16 Temmuz 2015, Arefe günü, Boyabat Mezarlığı'nda ebediyete intikal edenlerini ziyarete gelenlerin yoğun ilgisi vardı.

Tayyareci Nuri Bey Parkı'ndaki Heykel Kefeni Yırttı

Tayyareci Nuri Bey Parkı'na 29 Nisan 2015 tarihinde dikilen Tayyareci Nuri Bey Heykeli dün kefeni yırtarak vatandaşın önüne çıktı. Anlaşılmaz biçimde yaklaşık üç aydır üzeri bir bezle kapalı duran Tayyareci Nuri Bey Heykeli böylece ortaya çıkmış oldu. Heykel ve kaidesinin üzerindeki rölyefler ilgi odağı oldu. İnşallah bir daha üzeri kapatılmaz.

Hırsız, Yalancı, Katil Olmayan Müsülümanların Bayramının Kutlama Mesajı

İnsan; varlığının anlamını sorgulamak yaşamını anlamlı kılmak ve ölümü sonrası için sorular sormuştur. Bilinmezlik dünyasına ilişkin düşünce, görüş ve uygulama kodlarını sunmuştur. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop Üniversitesi rektörünü atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sinop Üniversitesi Rektörlüğü için atama kararını imzaladı...
Haber: Vitrin Haber


Ramazan Bayramı Öncesi Çarşı Pazar

Ramazan Bayramı öncesi, Arefe Günü Boyabat'ın Çarşı ve Pazar'ından çektiğimiz görünüleri, sizinle paylaşıyoruz.

Seyfettin Demir Ebediyete Yolcu Edildi

Dün vefat eden Durağan eski Belediye Başkanı Ümit Demir'in babası, Seyfettin Demir, sevenlerinin katılımıyla, Durağan Şehir Mezarlığı'nda ebediyete yolcu edildi.

Küçük Sanayi Sitesi'nin Giriş Kapısı Yapıldı

Boyabat Küçük Sanayi Sitesi'nin girişindeki inşaat halindeki kapı, yapılarak hizmete sokuldu.

Boyabat'taki ATM Cihazları

Boyabat'ta şubesi bulunmayan ancak ATM'si bulunan banka sayısı üçe çıktı. Bu ATM'lerden Türkiye Garanti Bankası ATM'si Adliye Sarayı karşısında bulunurken, diğer ikisi Kapalı Spor Salonu'nun altında yeni yapılan ATM noktasında hizmet veriyor. Ancak Finansbank ATM'si heniz hizmete başlamadı.

Ramazan Bayramı'nda Nöbetçi Eczaneler

Boyabat İlçesi'nde Arife ve Ramazan Bayramı süresince nöbetçi olacak eczaneleri bilginize sunuyoruz.
Haber: Boyabat Haberleri.net


Bu iddialar doğru mu?

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici’nin Yönetim Kurulu kararı olmadan, harcama yaptığı ve oda meclisi tarafından yapılan toplantıda ödemelerin reddedildiği öğrenildi.
Haber: A. Fatih YILMAZ - Bizim Karadeniz


Sinop’ta Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sinop’ta bugün saat 10: 20 sıralarında trafik kazası meydana geldi.
Haber: Bizim Karadeniz


AKP, nereden buldun yasasını neden kaldırmıştı?

AKP’nin ‘Nereden buldun’ sorgulamasını kaldırdığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenin. AKP Hükümeti kurulur kurulmaz, çıkardığı ilk yasalardan biri, vergi yasalarında yer alan “nereden buldun?” sorgulamasını kaldırmak oldu!

Boyabat’ın Merkezi'nde Rezalet Görüntüler!

Boyabat Dörtyol'da bu enkazla kim ilgilenecek? Aylardır bu vaziyette duran ve adeta trafiğin aksaması için yapılmışcasına yolu daraltan bu bölüm ne işe yarıyor?
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Toplu Sözleşme Görüşmeleriyle İlgili Olarak Bordro Yakma Eylemi

2016-2017 yıllarını kapsayan ve 3 Ağustos tarihinde başlayacak olan 3. Dönem "Toplu Sözleşme" görüşmeleri ile ilgili olarak 15 Temmuz 2015 Çarşamba günü saat 17.30'da Sinop Uğur Mumcu Meydanında yapılan Bordro Yakma Eylemi ve Basın Açıklamasında Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan EKER tarafından okunan basın açıklaması

Köprübaşı Mevkii'nde Maddi Hasarlı Kaza

Ankara plakalı ticari taksinin park halindeki araçlara çarpması sonucu maddi hasarlı kaza meydana geldi. Kazaya Polis müdahele etti.

Seyfettin Demir vefat etti

Durağan eski Belediye Başkanı Ümit Demir'in babası, Emekli Öğretmen Doğan Sezgin ve Diş Hekimi Ferit Sırımoğlu'nun kayınpederi, Seyfettin Demir vefat etti.

Kur’an-ı Kerim Çöpten Çıktı

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim, Boyabat’ta çöpten çıktı. YORUMSUZ…
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Sinoplu CHP Milletvekilleri Meclis'te Biraraya Geldi

CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’i Meclis’teki makamında ziyaret etti. Altay, Karadeniz’i tebrik ederek “hayırlı olsun” temennileri iletti.

Kamyon Yan Yattı: 2 Yaralı

Kargı ilçesinde freni patlayan kamyon yan yattı, kazada 2 kişi yaralandı.

Ayancık Festival Programı

Bu yıl 25.'sı düzenlenecek olan Ayancık Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı'nca organizesi yapılan 24-25-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Kültür, Keten ve Ahşap Festivali Yaz Konserleri sanatçıları belli oldu. Lara ve Yusuf Güney geliyor.

Yaşa Takılanların Emekli Olabilmesi İçin Kanun Teklifi Meclise Sunuldu

CHP, emeklilikte yaşa takılanlar için kanun teklifi hazırladı. Teklif meclis başkanlığına sunuldu. Teklif kanunlaşırsa yüz binler hemen yararlanacak.

Sinop'ta Çıkan Anız Yangını Bir Samanlığı Küle Çevirdi

Sinop’ta çıkan anız yangını büyüdü ve bir samanlığı kül etti.

‘Bin hanede Bin ramazan’

İstanbul Sinop İş Adamları Derneği (SİAD) düzenlediği kampanya ile Sinop genelinde yapmış olduğu “bin hanede bin ramazan” gıda yardımları çerçevesinde ilçemizde de yaklaşık olarak ihtiyaç sahibi 100 haneye yardım gerçekleştirdi…

Gergedan Böceği Yakalayana Para Cezası…

Son günlerde bazı basın-yayın organlarında sıkça yer alan, maddi değeri olduğu gerekçesiyle vatandaşlarca tabiattan toplanarak, alıcı bulmaya çalışılan gergedan böcekleri ile ilgili aşağıda yer alan açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Sinop Üniversitesi Personeli İftar Yemeğinde Buluştu

Sinop Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Haber: haber57.com.tr


Başkan Ergün'den Belediye Personeline İftar

Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün gazhane caddesi üzerinde bulunan belediye sosyal tesisin teras kısmında düzenlediği iftar yemeğinde belediye personeli ile bir araya geldi.

Başkan Kılıçaslan Engellilere İftar Yemeği Verdi

Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, iftarınıfarklı gönül sofralarına açmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Engelli vatandaşlara iftar verdi.

Hocam, randevuya geç gitmek kul hakkına girer mi?

Ülkeyi yöneten, prof ünvanı olan bir başbakan randevusuna neden geç gelir. Randevusuna sadık olmayan bir insan ister başbakan, ister cumhurbaşkanı, isterse sıradan bir vatandaş olsun. Ciddiyetsizliğini ortaya koymaz mı? Randevuya geç gelmek kul hakkına girmez mi?

Hasan Demirkol vefat etti

Kılıçlı Köyü'nden Ali ve Halil Demirkol'un amcası, Hasan Demirkol vefat etti.

AK Parti Vekili Tokmak; Boyabat İçin Doğalgaz Projesi Onayı Alındı

AK Parti Sinop milletvekili Cengiz Tokmak yaptığı açıklamada, Boyabat ilçesi için doğalgaz işinin enerji bakanlığınca onaylandığını açıkladı.

CHP Sinop Merkez İlçe Örgütü TBMM’ye Çıkarma Yaptı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 40 kişilik Sinop Merkez İlçe örgütünden oluşanheyeti TBMM’de ağırladı.  Karadeniz “ Ziyaretiniz bizi mutlu etti ve bizlere daha çok çalışma şevki verdi” dedi

Dostlarımızı Susuz Bırakmayalım

Son günlerde Boyabat'ın belirli yerlerine, kim tarafından konulduğu bilinmeyen, ancak sevimli dostlarımızın su ihtiyacını gideren su kaplarının konulduğunu gördük. Ayrıca bu konuyu irdelerken bir tanede Boyabat Belediyesi'ne ait bir su kabı gördük. Bu su kaplarını koyanlara Boyabat Gazetesi olarak çok teşekkür ediyoruz. ALLAH su kaplarını koyanlardan razı olsun.

Şeyh Şaban Veli Hazretleri

Kastamonu'ya gittiğimizde, Şeyh Şaban Veli Hazretleri'ni ziyaret ettik ve fotoğraflar çektik. Bu manevi ortamı sizinle paylaşmak istedik. Bu nedenle çektiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Geleneklerle geleceğe yürümek…

İstanbul'da ikiyüzün üzerinde Sinop ve Sinoplular’a yönelik faaliyet gösteren hemşehri derneği var. Hemşehri derneklerin kahır çoğunluğu köy derneklerinden oluşuyor.

Boyabat Final Dershanesi'nden Basın Açıklaması

Anayasa Mahkemesi'nin 14 Temmuz 2015 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda dershaneler eğitim-öğretim hizmeti vermeye devam edeceklerdir. Biz de Boyabat Final Dershanesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Boyabat ‘ta öğrenci ve velilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden Duyuru

20/07/2015 - 09/08/2015 tarihleri arasında devam edecek olan İşaret Dili Eğitimi ile ilgili başvurular devam etmektedir. Kursumuzun kontenjanı 25 ile sınırlıdır. Kursa şu an itibariyle ön kayıt yaptıran 19 kişi bulunmaktadır. Kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarının merkezimize şahsen müracaatları gerekmektedir. Kurs kayıtları yarın 15/07/2015 tarihinde son bulacaktır.

Sinop Radar Üssü ile ilgili şok iddia

"ABD radar üssünde Sinop'u kobay olarak kullandılar. Arılar üzerinde yapılan deneylerle sinop'ta arıcılığı yok ettiler" İşte bu iddia çok konuşulacak..
Haber: Vitrin Haber


Çatıdaki problem çözülmeli

TÜSİDEF Genel Başkanı Nihat Altaş, STK'lar arasında özellikle Feshane etkinlikleri ardından sıkıntılar yaşandığını belirterek, çatıdaki sorunun bir an önce tamir edilmesi gerektiğini söyledi.
Haber: Vitrin Haber


Ayancık'ta Ramazan Coşkusu

Ayancık Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda hayırsever vatandaşların destekleri ile mahalle iftarları ve çocuklara yönelik ramazan eğlence programları yapıldı.

SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı Ankara’da idi

ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü tarafından verilen iftar yemeğinde İstanbul’dan şeref konuğu Keramettin Arpacı oldu. Keyifli bir iftar yemeğinin ardından tanışma ve sohbet toplantısına geçildi.

Kırk Yıllık Kani, Oluverdi Yani

Sakına olmaz demeyin, hem de bal gibi oldu. 230 imzalı dilekçe ses getirdi, hem de bomba gibi !...

Büyük Camii'de Sakal-ı Şerif Ziyarete Açıldı

Büyük Camii'de bu akşam (13 Temmuz 2015 Pazartesi) Teravih Namazı sonrası, Kadir Gecesi, nedeniyle Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Vatandaşların Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak Ramazan Bayramı Mesajı

İnsana özgü değerlerin paylaşılmasını olanaklı kılan, toplumsal yapıyı güçlendiren ve toplumsal yaşamı zenginleştiren bir Bayram'ı daha karşılamanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in Ramazan Bayramı Mesajı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Biz siyasetçilerin, bayramlarımıza önemini kazandıran sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde toplumsal uzlaşma ile halkımızın sorunlarına çözüm üretmek temel önceliği olmalıdır” dedi.

Başkan Kılıçaslan’dan Bayram Mesajı

Başkan Ahmet Kılıçaslan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.Bayramların, sevgi ve kardeşlik duygularının güçlendiği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa ulaştığı günler olduğunu hatırlatan Başkan Kılıçaslan, Ramazan Bayramı’nın tüm ülke ve tüm dünya insanlığına sağlık, barış ve huzur getirmesi dileğinde bulundu.

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün'den Ramazan Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Ayhan Ergün, bütün hemşerilerinin ve İslâm âleminin Ramazan Bayramını kutladı.

İl Müftüsü Mustafa Erkan'ın Ramazan Bayramı ile İlgili Açıklaması

Oruçla, teravih namazıyla, okuduğumuz, dinlediğimiz ve hayatımıza rehber edindiğimiz yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile hemhal olarak geçirdiğimiz bir Ramazan ayını daha geride bıraktık.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan'ın Bayram MesajıM. Ali Özgür Bayram Tebriği

Mübarek Ramazan Bayramı'nızı tebrik eder, nice bayramlar dileriz.

ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün Bayram Mesajı

Rahmet, mağrifet ve bereket ayı olan Ramazan ayını idrak etmiş olarak paylaşma yardımlaşma kardeşlik birlik beraberlik mutluluk huzur gibi fazıletli duyguları en yoğun şekilde yaşadığımız bir Ramazan Bayramına daha erişmiş bulunmaktayız.

AYM'den kritik dershane kararı

Dershanelerin kaldırılmasını düzenleyen kanun hükmü Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi. İptal kararı oy çokluğuyla alındı.

Merkez Kur'an Kursundan Hatim Programı

Sinop Merkez Kur’an Kursunda Ramazan ayı boyunca Mukabele okuyan bayanlar, Alaaddin Camiinde görkemli bir Hatim Programı gerçekleştirdi.

Arif Hafız Dedemin Evinde Ailecek İftardayız

Biricik dedem… Namı diğer Arif Hafız… Sanırım, Boyabat’ta tanımayan yoktur. Bütün aile, eniştelerim, halalarım, kuzenlerim dedemin evinde iftar yaptık. Dedemin evinde dediysem dedem öleli 12 yıl oldu, ama evin her köşesinde babaanneme ve dedeme ait anıları görebilir, kokularını hissedebilirsiniz.

Eğitim -Bir -Sen'den Sevgi Evleri'ne ziyaret

Sinop Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa ASLAN Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Komisyonu Yönetimi ile birlikte geçtiğimiz günlerde Sevgi Evleri'ni ziyaret etti

Taksi Durağı'na Karşı Verilen 230 İmzalı Dilekçenin Cevapları Geldi

Hükümet Konağı'na yapılan Taksi Durağı'na karşı 230 imza toplanmış ve dilekçeler Sinop Valiliği'ne ve Boyabat Kaymakamlağı'na verilmişti. Bu dilekçelere hem Valilik, hem de Kaymakamlık cevap göndermiş. Gönderilen cevapları ve eklenen krokiyi bu dilekçeye imza atan 230 kişinin ve kamuoyunun bilgilenmesi için sizinle paylaşıyoruz.

Hüsnü Dağcı vefat etti

Maruf Köyü'nden, Merhum Marangoz Cemil Dağcı'nın oğlu, Hastane personeli Hayati, Cemil ve Hakan Dağcı'nın babası, Belediyede çalışan Süleyman Dağcı ve Nüfus Müdürlüğü'nde çalışan Hüdaver Dağcı'nın ağabeyi, PTT'den emekli,  Hüsnü Dağcı vefat etti.

Sanayi'de Yıkama - Yağlama ve Lastik Tamir Dükkanı Devren Satılık

Adres: A-4 Blok, No:12
Müracaat: 0 542 840 09 55


Sökülen Parkeler Çayın Kenarına Yığıldı

Boyabat Belediyesi, daha önce söktüğü parkeleri Boyabat Çöplüğü'ne atıyordu. Ancak son zamanlarda sökülen parkeler çayın kenarına yığıldı. İnşallah bu parkeler yeniden kullanılmak amacıyla buraya yığılmıştır. Bu parkelerde hepimizin parası var ve bu parkeler her yerde kullanılabilir.

Ramazan'ın Son Pazarı Çarşıdan Görüntüler

Bugün 13 Temmuz 2015 Pazartesi Boyabat Çarşısı'ndan görüntüler çektik. Boyabat'tan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Barış Karadeniz, “Yeşil Yola” Karşı Direniyor

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Halka karşı yapılan yatırım, kabul edilir bir anlayış değil aksine çağın dışında kalmış bir anlayışın ürünüdür” dedi.

Boyabat Ülkü Ocakları Başkanı'nın Kadir Gecesi Mesajı

İnsanlara dünyada ve ahirette mutlu olmanın yollarını gösteren dinimizin kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim, Peygamberimize Ramazan Ayı içinde Kadir Gecesi'nde inmeye başlamış, Hz. Muhammed (s.a.s.)'e peygamberlik görevi bu gecede verilmiş ve İslâm güneşi bu gecede doğmuştur.

Başkan Kılıçaslan'ın Kadir Gecesi Mesajı

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Müftümüz Mustafa Erkan'ın Kadir Gecesi ile İlgili Açıklaması

Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi, insanlık için kurtuluş vesilesi ve rehberi olan, Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, duaların ve tevbelerin kabul olunduğu mübarek bir gecedir.

Prof. Dr. Sedat Karayücel, Kadir Gecesi Mesajı

Prof. Dr. Sedat Karayücel, Kadir Gecesi mesajı yayımladı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Taşındı

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası, Öğretmenevi'nin yanındaki yerinden, Eski Kız Meslek Lisesi Binası'na taşındı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bundan böyle Eski Kız Meslek Lisesi binasında hizmet verecek.

Neler Bekleniyor?

Türkiye dış ve iç karar alıcılarla, karar vericilerin ve uygulayıcıların arenasıdır. Kim karar alıyor, kim karar veriyor, kim uyguluyor sorusuna herkes farklı açıklama getirebiliyor.

Boyabat'ta Pazar Günü Eğlenen Çocuklar

Bugün (12 Temmuz 2015 Pazar) Boyabat'ın değişik yerlerinde eğlenen çocukları görüntüledik. Çocukları bu neşeli görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

Atatürk Köşesi'ne Bayrak Çıkartması Takıldı

Boyabatlılar'ın taksi durağı yapılacağı iddasıyla tepki gösterdiği, ancak Belediye tarafından taksi durağı olacağı yalanlanan ve Atatürk'ün Selanik'teki doğduğu evin replikasının yapılarak, Atatürk Köşesi oluşturulduğu belirtilen yerde, Hükümet Konağı Bahçesi'ndeki bilboardın arkasına Türk Bayrağı çıkartması yapıştırıldı.

"BAŞKANİMİZ" Yazısı Düzeltildi

Boyabat Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan "www.boyabat.bel.tr" sitesinde Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın fotoğrafının üzerinde yazılı olan "BAŞKANİMİZ" yazısı, uyarımız üzerine "BAŞKANIMIZ" olarak düzeltildi. Uyarımızı dikkate alan yetkililere çok teşekkür ediyor, aynı sitede bir an önce eski logonunda yenisiyle değiştirilmesini bekliyoruz.

İşte 680 Yıl Öncesinin Sinop'u

Anadolu’yu seyahatinde en son adım attığı yer ise Sinop olmuş Batuta’nın. Burada geçirdiği zamanlardan sonra gemi ile Kırım’a doğru yol almış seyyah...... Ayşe Sevim'in araştırması...
Haber: Vitrin Haber


Boyabat'ta salyangoz sattırmayanlar...

Türk siyasetinin duayenleri arasında yer alan Yaşar Topçu'yu tanırsınız. Sinop'un yolları için muhalefet milletvekilleri tarafından hakkında iki sefer gen soru verilmişti. Anayol Hükümeti'nde Sinop'un yolları için İmar İskan Bakanlığını talep edeceğim demişti.

Sağlığım Yerinde Diyerek Ramazan’da Ölçüyü Kaçırmayın!

Diyabet ya da kilo probleminiz olmasa da, bana bir şey olmaz diyerek iftarda gereğinden fazla besin tüketmeniz sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir. Hisar Intercontinental Hospital Klinik Laboratuvarlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık’la özellikle iftarda ölçülü beslenmenin önemini konuştuk.

Boyabat 112 Acil Servisi'nin Yolu 4 Gündür Kapalı Duruyor

Boyabat Belediyesi kaldırım ve kanal çalışmaları nedeni ile 112 Acil Servisi çıkışını kazdı. 4 gündür kapatılmayan çıkış nedeniyle, acil servis elemanları gerekli malzemeleri araçlara taşıyarak hizmet vermeye çalışıyor. Ambulansların dışarı da beklemesi, 112 Acil Servisi'nin hızlı hizmet vermesini engellediği gibi, 112 Acil Servis çalışanlarını da zor duruma düşürüyor.

Cengiz Tokmak; Yatırım Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ayancık İlçesinde gerçekleştirilen yatırımları yerinde inceleyen AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak yatırım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve yakinen takip ettiğini ifade etti.

Hacı Sevim Mumcu hanımefendi vefat etti

Boyabat eşrafından Hasan Mumcu'nun hanımı, Ahmet, Tolga ve Rahime Mumcu'nun annesi, Merhum Nedim Ağaoğlu ve Ertuğrul Ağaoğlu'nun kız kardeşi, Hacı Sevim Mumcu hanımefendi vefat etti.

Metin Şehitoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Oldu

Sinop İl Genel Meclisi'nde Ahmet Küçükbaş'ın istifasıyla boşalan İl Genel Meclisi Üyeliği'ne, yedek seçilen Metin Şehitoğlu geldi. Böylece Sinop İl Genel Meclisi'ndeki tek MHP üyeliği Metin Şehitoğlu tarafından temsil edilmeye başlandı.

Köpeğin Araba Keyfi

Boyabat Dörtyol'da arabada oturan köpek, insanların ilgisini çekti. Arabanın arka koltuğuna kurulan köpeğin keyfi görülmeye değerdi. Sevimli köpek arka koltuktan etrafı inceleyerek yoluna devam etti.

Kalebağı'ndan Ramazan Görüntüleri

Bugün 11 Temmuz 2015 Cumartesi Ramazan'ın 24. günü, öğle vakti Kalebağı'ndan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Tayyareci Nuri Bey Parkı'nda Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı

Dün akşam (10 Temmuz 2015 Cuma) saat 22:15 sıralarında Tayyareci Nuri Bey Parkı'nda iki gurup arasındaki sözlü tartışma kavgaya dönüştü.
Haber: Boyabat Son Haber


Sinoplu iş adamı silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Sinoplu iş adamı İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Haber: Vitrin Haber


Trafodan düşen elektrikçi hayatını kaybetti

Trafodan düşen 55 yaşındaki elektrikçi hayatını kaybetti.
Haber: Vitrin Haber


Sinop'ta Sahte Para Operasyonu

Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda sahte banknot ele geçirildi.

Münevver Çeltikçi hanımefendi vefat etti

Çatpınar Köyü'nden Merhum Şöfor Şükrü Çeltikçi'nin hanımı, Sağlık memuru Orhan Çeltikçi'nin annesi, Münevver Çeltikçi hanımefendi vefat etti.

Sayın Müftü bey !.....

Son günlerde halk sizin icraatınızı konuşur oldu. Aldığınız kararla kimse hoşnut değil, bu konuda daha sağlıklı düşünmenizi talep ediyoruz.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nın Tekzip Metni

Boyabat İlk Haber internet sitesinin, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nın Tekzibine cevap verdiği yazıyı yayımlayınca, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nın Tekzip Metni'ni ve altına eklenen notuda sizinle paylaşmamız gerekti. Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'nın Tekzip Metni'ni ve altına eklenen notuda sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat İlk Haber'den, Boyabat TSO'nun Tekzip Metnine Cevap

Boyabat İlk Haber internet sitesi, e-postamıza yayımlamamız için bir metin göndermiş. Bizde Boyabat Gazetesi olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu metni sizinle paylaşıyoruz.

Beşir Derneği'nin Faaliyetleri Ramazan Ayı'nda Katlanarak Arttı

Beşir Derneği Boyabat Temsilciliği Boyabat, Durağan ve Saraydüzü ilçemizdeki sosyal yardım faaliyetlerine Ramazan ayında daha da hız verdi.

İnsan gibi yaşamak için, riyakarlıklara biat mı edelim?

Yalanı, talanı, yolsuzlukları bizde mi alkışlayalım?

AK Parti'li Vekilden 5.5 Milyon TL’lik Yatırım Müjdesi

AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak’tan 5.5 Milyon TL’lik yatırım müjdesi.

Kalebağı'nda Yangın Var, Başkan Sihirbaz İzliyor…

Çarşamba akşamı iftar saati sıralarında Kalebagı'nda meydana gelen yangın, Boyabat Belediyesi, Yenimahalle Mahallesi halkına yangın yerine 500-600 metre mesafede iftar yemeği verdiği esnada çıktı. Boyabat Belediye Başkanı yangın yerine gitmek yerine sahnede sihirbazlık gösterisini izlemeyi tercih etti. Yorum siz halkımızın….Haber: Boyabat Haberleri.net

Olur mu hiç?!

Sinop-Boyabat yolunda çekilmiş bu fotoğrafa iyice dikkat edin. Bu fotoğraf sosyal medyada yer aldı. Tünay Anık, "Bu yolda Tır'ın üzerinden düşen iş makinasının bir aileyi yok ettiğini hatırlayan var mı?" diye bir yaşanmışlığı hatırlattı. Fotoğrafı paylaşan kişi de "Umarım birilerinin canı yanmadan yetkililer gereğini yapar." diyerek iyi niyetli temennide bulundu.

Seçmen ve siyasi partiler

Seçim sonuçları, seçmenin daha çok demokrasi ve uzlaşıdan yana oy kullandığı yönünde işaret verdiğisadece parti temsilcilerinin değil siyaset bilimcilerinin de ortak görüşü.

MHP İl Başkanı; “Milliyetçi Hareket ilkelerinden asla vazgeçmeyecek”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, partisinin düzenlediği iftar yemeğinde konuştu. MHP’nin koalisyona neden sıcak bakmadığını anlatan Demir, olası bir koalisyonun nasıl kurulabileceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Karadeniz'den Polisleri Sevindirecek Teklif

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, polislerin ek gösterge mağduriyetinin giderilmesi için kanun teklifi verdi. Karadeniz, TBMM Başkanlığı’na sunduğu 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik teklifinde emekliliğe esas ek göstergesi 2200 olan Emniyet Teşkilatı personelinin ek göstergesinin 3600 olarak düzenlenmesini öngördü.

Anız Yangınlarının Önlenmesi Hakkında Genelge Yayınlandı

Sinop Valisi Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, toprağın biyolojik, kimyasal ve fiziksel yapısı ile çevrenin zarar görmesine neden olan anız yakılması kültürünün engellenmesi için alınan alternatif tedbirler ve anız yangınına sebep olanlar hakkında, cezai işlem uygulanacağını belirten bir genelge yayınladı.

Snowy Ulu Kardeşler Geleneksel İftar Yemeğinde bir araya geldi

Her yıl Ramazan Ayı’nda düzenlenen Geleneksel İftar Yemeği’nde, Snowy Ulu Kardeşler çalışanları, Ramazan Ayı’nın manevi havasına, birlik ve beraberliğe ortak oldu.

CHP’li Karadeniz Türkeli'ne Meslek Yüksek Okulu İstedi

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkeli’ne Sinop Üniversitesi bağlı olarak Meslek Yüksek Okulu açılmasını istedi. “Üniversiteler, eğitimin en üst halkasıdır ve toplumsal yaşamın dinamiklerini etkileyecek güçlü bir öneme sahiptir” diyen Karadeniz, hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Sinop'ta Yeni Bir Dernek Kuruldu

Sinop’ta kurulan ve kısa adı “EKODER” olan Sinop eğitim kültür organizasyon derneği Sinop’ta eğitim, kültür ve organizasyon alanlarında Sinop’a hizmet edecek.

Vatandaş Böcek Avında, İddilar Doğrumu

“90 bin dolarlık gergedan böceği" haberlerinin ardından vatandaşlar böcek avına çıktı. Düzce’de de görülen böcekle ilgili iddiaları Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Beşir Yüksel cevapladı.

Bu Logoyu da Değiştiriverin Lütfen

Bugün (9 Temmuz 2015 Perşembe) Boyabat Belediyesi'nin hizmet binasının camlarındaki eski logoların fotoğrafını çekince, öğleden sonra bu logolar yenisiyle değişti. Şimdi size bir önerimiz var. Boyabat Belediyesi'nin resmi internet sitesi olan boyabat.bel.tr'de hala eski logo duruyor. Bu logoyu da değiştiriverin lütfen. Ayrıca "BAŞKANİMİZ" yazısını da düzeltiverin.

Ahmet Küçükbaş İstifa Etti

21 üyeden oluşan Sinop İl Genel Meclisi'nin, tek MHP'li İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Küçükbaş, Temmuz ayı oturumları sonrası istifa etti.
Haber: Boyabat Haberleri.net


Stadyum Caddesi'ne Aydınlatma Direkleri Dikildi

Stadyum Caddesi'nde yeni yapılan kaldırımlara, bugün (9/7/2015) aydınlatma direkleri dikildi.

Meclis Önünde “Yeşil Yol” Eylemi

Samsun'dan Artvin'e uzanarak Karadeniz’in doğal zenginliklerini katledecek “Yeşil Yol” projesine tepkiler sürüyor. TBMM Dikmen kapısı önünde Ankara’da yaşayan Artvinlilerin gerçekleştirdiği eyleme CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de destek verdi.

Sayın, Hallaçoğlu, sizde inanç ölçer bir alet mi var?

MHP'de mi din, inanç üzerinden siyaset yapmaya başladı? MHP Genel Başkan Yardımcısı, Prof. Dr. Yusuf Hallaçoğlu, kimin inançlı, kimin inançsız olduğunu tespit eden bir alet mi var diye size sormazlar mı?

Dün Akşamki, Yangının Sabah Görüntüleri

Dün akşam, 8 Temmuz 2015 saat 20:30'da Boyabat Kalebağı'nda meydana gelen yangından kalanların görüntülerini sizlerle paylaşıyor.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Mantar Tezgahları Süslemeye Başladı

Boyabat’ta Kanlıca ve diğer mantarlar yavaş yavaş tezgahlarda yerini almaya başlarken, fiyatları yüksek bulun vatandaş seçici davranıyor. Kanlıca mantarı 10 liradan, Ayıca mantarı 5 liradan, Dazlak veya İçi Kara diye isimlendiren mantarlar 5 liradan, satışa sunuluyor.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Martıların balık keyfi

Sinop'ta iskeleye bırakılan balık artıkları, yüzlerce martı tarafından kısa sürede tüketildi.
Haber: Vitrin Haber


Sinop'ta Sahile Vuran Varil Yetkilileri Harekete Geçirdi

Sinop'ta sahile vuran varil AFAD ekiplerini harekete geçirdi. Radyoaktif ölçümler yapıldı.

Diş Ünitleri Yenileniyor

Sinop İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Alper Delier birliğimize bağlı hastanelerimizde diş tedavilerinin daha verimli yapılabilmesi ve hastalarımızın memnuniyetini arttırmak için yeni diş ünitlerinin alındığını ve sağlık tesislerimize teslim edildiğini belirtti.

ASİLDER Genel Sek. Burhan Akdoğan'dan Sinop'lu Gençlere Çağrı

Kısa adı ASİLDER olan Ankara Sinop İli ve İlçeleri Derneği Genel Sekreteri ve Dernek Sözcüsü Burhan Akdoğan bir mesaj yayınlayarak, Sinop'lu gençlere çağrıda bulundu. Burhan Akdoğan mesajın da şu ifadelere yer verdi.

Kalebağı'nda Yangın Çıktı

Boyabat Kalabalığında 8 Temmuz 2015 Çarşamba akşam saat 20:30 sıralarında meydana gelen yangında can kaybı olmaması sevindirirken, yangında bir traktör, bir hızar motoru ve çeşitli ev eşyaları kullanılamaz hale geldi.
Haber: Boyabat Haberleri.net


Sinopluların yüzde 43'ü İstanbul'da yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 yılına ilişkin doğum yeri istatistiklerini açıkladı. Buna göre Sinop'ta yaşayan T.C. vatandaşlarının neredeyse her 10 kişisinden 8'i Sinop doğumlu. Sinop doğumluların en çok ikamet ettiği illerin başında ise İstanbul geliyor.
Haber: Vitrin Haber


Gençler Müjde! Şehirler ve Kültürler Projesi Başlıyor

Bakanlığımızca gençlerin farklı coğrafi bölgelerde yaşayan akranları ile tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amacıyla gençlerimizle buluşturuyoruz.

Kazım Kahramanoğlu vefat etti

Sanayi esnaflarından Muhittin Kahramanoğlu'nun babası, Çarşı esnaflarından, Kazım Kahramanoğlu vefat etti.

Bir Gergedan Böceği’de Boyabat’ta Bulundu

İlk olarak Bursa İznik’te bulunarak haber manşetlerine taşınan 90 bin dolara satılıyor iddiaları ile gündeme oturan Gergedan Böceği'ne bir yenisi de Boyabat’tan eklendi.
Haber: Boyabat Haberleri.net


7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Partilerin Oy Oranlarına Göre Analizi

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde Boyabat Merkez, Boyabat Geneli, Sinop Geneli ve Türkiye Geneli oy oranlarına göre partilerin analizini sizinle paylaşıyoruz.

Yeni Bilboardları, Vatandaşlar Niçin Kullanamıyor?

Boyabat'ın önemli yerlerine yeni bilboardlar dikildi. Yaklaşık 2 ay önce dikilmeye başlayan yeni bilboardlara nedense bugüne kadar hiç bir vatandaşın veya firmanın reklam yayınlattığı görülmedi. Bunun nedeninin ise reklam yayınlatmak isteyene, yetkililerce izin verilmediği olduğunu öğrendik. Yetkililere soruyoruz, yeni bilboardları vatandaş niçin kullanamıyor?

Barış Karadeniz'den, Sinop'a Orman Bölge Müdürlüğü Adımı

CHP’li Barış Karadeniz'den, Sinop'a Orman Bölge Müdürlüğü'nü yeniden kazandıracak adım. Karadeniz, Sinop’a Orman Bölge Müdürlüğü’nün geri getirilmesi ve Gerze’ye de Orman İşletme Müdürlüğü açılması için çalışmalarını başlattı. Karadeniz, ilk kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na verdi.

Güneş çarpmasını ciddiye alın

Güneş çarpması, aşırı sıcak sonucu beden ısısını ayarlayan mekanizmanın bozulmasına bağlı gelişen sıcak çarpması tedavi edilse bile öldürücü olabilir ya da kalıcı zararlar verebilir. Bu nedenle de önlem alınması büyük önem taşır.

Emekliler, maaşlarına yapılan süper zamla bayram yapıyor!

Emekliler, duydum ki; maaşlarınıza yapılan süper yüzde 2.32 zamla hayatınızdan çok memnunsunuzdur. Bundan iyisi Şam’da kayısı… Bu zam ile, dünya turuna çıkarsınız ! Hatta çocuklarınıza gemicik bile alabilirsiniz. Ne mutlu emekliyim diyebilmek, sizin sonuna kadar hakkınız. 5 vakit namaz dualarınızda, AKP’ye dua edebilirsiniz.

Rektörlük Seçimi Tamamlandı

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gerçekleştirilen Rektör Adayı Belirleme Seçimi sonucunda Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan 75 oy alırken, Prof. Dr. Sedat Karayücel 37, Prof. Dr. Nihat Dalgın 27, Prof. Dr. Kamil Demirci 25 oy aldı.

AKP'lilerin iftarındaki fotoğraf tepki çekti

AKP'lilerin iftar yaptığı sırada masaya bakan çocuk dikkat çekti.
Haber: Haberimsen Gazetesi / Ali Osman Önder - Odatv.com


Sinemasız Kent; Sinop

Türkiye’de Sinemasız 7 ilden birinin Sinop olduğunu biliyor muydunuz?

Ayancık Belediyesi Sosyal Tesisler Yenileniyor

Ayancık Belediyesi, yaz sezonun gelmesi ve vatandaşların daha iyi şekilde yararlanabilmesi için ilçemiz gazhane caddesi üzerinde bulunan belediye sosyal tesisteki çalışmalarda sona geliniyor.

İl Spor Merkezlerinde Eğitimler Devam Ediyor..

29 Haziran'da Sinop ilinde açılan yaz spor okullarında eğitimler aralıksız devam ediyor.

Direnen Artvinliler’e Sinoplu Desteği

Siyanürle maden aranmasına karşı çıkan Artvinliler’in TBMM önündeki eylemine Sinop’tan da destek geldi. Artvinlilerin gerçekleştirdiği eyleme CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı da katıldı.

Şükran Kavuncu hanımefendi vefat etti

Daylı  Köyü'nden, Camikebir Mahallesi'nde oturan, Orta Çarşı esnaflarından Merhum Yaşar Kavuncu'nun hanımı, Muhammet, Satılmış, İzzet ve Emre Kavuncu'nun annesi, Erdoğan ve Ergün Kavuncu'nun yengesi, Şükran Kavuncu hanımefendi vefat etti.

Mustafa Erk vefat etti

Gökdere Mahallesi'nde oturan, eski şoförlerden Garip lakaplı, Talih ve Mustafa Erk'in babası, Mustafa Erk vefat etti.

Eski Köye Yeni Adet

Okuyun beyler okuyun!....
Hem de elinizi çenenizin altına koyarak 30 Mart 2014 seçimlerinde kimlere oy vermişiz diye, kara kara düşünerek okuyun..


Polis Hemen Müdahele Etti

Ellerindeki 200 TL paralarla alış veriş yapmak isteyerek, vatandaşları kandırmak isteyen kişileri, yapılan ihbar üzerine hemen müdahele eden Polis, bu kişileri toplayarak Emniyete götürdü. Buradan vatandaşları uyarıyoruz, eğer şüpheli bir durum görürseniz, en basit yöntem olarak bozuğumuz yok diyerek, durumu Emniyet yetkililerine bildiriniz.

Boyabat Sağlık M. L. Mezunları Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu

İstanbul Küçük Çamlıca'da, İftar Yemeği için buluşan Boyabat Sağlık Meslek Lisesi mezunu öğrencilere, Emekli Öğretmen Doğan Sezgin, Tarih Öğretmeni Fuat Şerolar ve Din Kültürü Öğretmeni Mehmet Ulusoy eşlik etti. Yoğun katılımın olduğu iftar yemeği sonrası, mezun öğrenciler önümüzdeki sene 3. iftar yemeğinde buluşmak üzere söz vererek ayrıldılar.

Sahibinin camiden çıkışını böyle bekledi

Sinop'ta sahibinin camiden çıkmasını bekleyen köpek ilginç bir görüntüye neden oldu.
Haber: Vitrin Haber


Bayraksız Belediye Olur mu?

Boyabat Belediyesi'nin bir kaç yıldır hizmet binası olarak kullandığı binaya hala Türk Bayrağı takmadı. Bir çok yeri denetlemekle yükümlü olan ve siyah plaka araç kullanan, aracında siren taşıyan, Boyabat halkını temsil eden kurumun hizmet binasında bayrak takacak direği olmadığı gibi, takılı olarak bulunan bayrağı da bulunmamaktadır.

Boyabat Belediyesi Logosundan T.C. Kaldırdı

Boyabat Belediyesi yıllardır kullandığı logosunu değiştirdi. Belediyenin eski logosunda T.C. Boyabat Belediyesi yazarken, yeni yaptırılan logoda sadece Boyabat Belediyesi yazıyor. Yeni logo ile birlikte Boyabat Belediyesi logosunun baş tarafında Türkiye Cumhuriyetinin kısa yazılışı T.C. kaldırıldı.- Haber: Boyabat Haberleri.net

OMU UZEM 2015-2016 yılı ön lisans ÖSYM tercih süreci başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (OMU UZEM) bünyesinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ön lisans ÖSYM tercih süreci başladı.

İnşallah, Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın kaderi Menem’e benzemez

İki binlerde, bir Arjantin milletvekili şöyle diyordu: “Biz neden el kaldırdığımızı bilmeden kanunları oyladık. Aslında farkına varmadan ülkemizi satıyormuşuz.” 24'ncü dönem AKP Milletvekilleri, TBMM'de torba yasalar hakkında bilgileri olmadığı halde oylamışlardı.

Ezanı En Güzel Okumak İçin Yarıştılar

2015 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri BaşkanlığıDin Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tertip edilen Ezanı Güzel okuma Bölge finali Sinop Alaaddin  Camiinde yapıldı.

İstismarcılıkta Çok Yetenekliler Çokk.

Her canlı da farklı yetenekler vardır. İnsanlarda ve hayvanlarda bu değişir. Eğitim, sosyal çevre gibi etkenlerle kişideki yetenekler geliştirilebilir veya köreltilebilir.

38 yaşındaki kadın doğum sonrası hayatını kaybetti

Sinop'ta doğum yapan 38 yaşındaki kadın, doğumdan bir kaç saat sonra hayatını kaybetti.
Haber: Vitrin Haber


Haziran ayında 1.447.984 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Haziran ayında (1 Haziran - 30 Haziran) 1.447.984 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 48.266 ziyaret sayısına denk geliyor.

Boyabat Belediyesi Yeni Logosu

Boyabat Belediyesi'nin 20 yıldan fazladır kullandığı logo, geçtiğimiz günlerde değiştirildi. İdemama şirketine yaptırılan ve 35 tasarımın içinden seçilen yeni logo, kullanıma başlandı. Yeni logonun Boyabat halkına sorulmadan, ben yaptım oldu anlayışıyla değiştirilmesi ise duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu. Hazırlanan logo tasarımlarını sizinle paylaşıyoruz.

Biraz Daha Dikkatli ve Saygılı Olalım

Boyabat'ın çeşitli yerlerinden çektiğimiz bu çirkin görüntüleri kimin yaptığını bilmiyoruz, ancak bu çirkin görüntülerin insan kaynaklı olduğunu anlayabiliyoruz. Bu konuda Boyabatlılar'dan biraz daha dikkatli ve saygılı olmalarını istiyoruz. Unutmayın bu yerler Boyabat'ta yaşayanların hepsine ait ve hepimizin koruması gereken alanlar.

Boyabat’ta Ülkücüler Doğu Türkistan İçin Yürüdü -2

Ülkü Ocakları'nın dün tertiplediği ve Çin'in, Doğu Türkistan'da ki mezaliminin, telin edildiği yürüyüş ve basın açıklaması ile ilgili elimize geçen yeni fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Ortalık “ÇINLAR “artık!

Sinop AKP İl Genel Meclis üyesi ve Durağan AKP eski İlçe Başkanı Mesut Çınlar, sosyal medya hesabında yaptığı itiraf niteliğindeki olay açıklamalarıyla partisini yerden yere vurdu.
Haber: Halk Sesi.com


Kamile Katırcı hanımefendi vefat etti

Çukurhan Köyü'nden, Boyabat Devlet Hastanesi personellerinden Nazım Katırcı'nın hanımı, Kamile Katırcı hanımefendi vefat etti.

Necati İnceoğlu vefat etti

Aşağı Arım Köyü'nden, Ali İnceoğlu'nun ağabeyi, Murat ve Ali İnceoğlu'nun babası, Necati İnceoğlu vefat etti.

Döndü Sarıoğlu hanımefendi vefat etti

Daylı Köyü'nden Hacı Avni Sarıoğlu'nun hanımı, Satılmış, Halil ve Adnan Sarıoğlu'nun annesi, Döndü Sarıoğlu hanımefendi vefat etti.

Şahin Cafe ve Bistro, Sinop'ta Açıldı

Şahin Cafe ve Bistro, Sinop'ta Aşıklar Caddesi'nde, Kütüphane karşısında hizmete açıldı.

Boyabat’ta Ülkücüler Yürüdü!

Boyabat Ülkü Ocakları, Çin yönetiminin Doğu Türkistan'da yaptığı mezalimi protesto etmek için yürüyüş ve basın açıklaması yaptı. Boyabat Ülkü Ocakları'ndan, Büyük Camii önüne kadar slogan atarak yürüyen Ülkücüler, Beyazıt Cami önünde basın açıklaması yaptı ve protesto etkinliği son buldu.

Ayancık Festivali Sanatçıları Belli Oldu

Bu yıl 26. düzenlenecek olan Kültür, Keten ve Ahşap festivali sanatçıları belli oldu.

Ramazan’ı Kilo Almadan Geçirmenin 12 Püf Noktası…

Ziyafet sofralarına dönüşen Ramazan sofralarından kilo almadan sağlıkla kalkmanın püf noktalarını Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’ndan öğrendik…

TGT Sinop İl Başkanı Cısdık; Doğu Türkistan’ı Unutmadık

Türkiye Gençlik Teşkilatı Sinop İl Başkanı Hüseyin Cısdık tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. "Ortadoğu'da bir İsrail varsa, Uzakdoğu'da da bir İsrail var, onun adı da Çin'dir. Ortadoğu'da bir Filistin var, Müslümanlar kan ağlıyor, Uzakdoğu'da da Doğu Türkistan var, Müslümanlar kan ağlıyor"

Başkan Çakıcı açıkladı "Atatürk Köşesi oluşturmuş olduk"

Boyabat Haberleri.net internet sitesinin Buraya ne Yapılıyor? haberinin akabinde Boyabat Belediyesi açıklama yaparak “Atatürk köşesi oluşturmuş olduk” dedi. Boyabat Belediye Başkanı'na ve Boyabat Belediyesi'ne yakınlığı ile ile bilinen haber sitesinden yapılan açıklama şöyle....

Yedaş Budadı!

Boyabat Yedaş tehlike arz eden dalları budadı.Boyabat bazı bölgelerinde yeşillenen ağaçlar elektrik tellerine kadar uzanması tehlike yaratmaya başlayınca Boyabat Yedaş’ta harekete geçerek önlem aldı. Meydana gelebilecek bir olumsuzluğa meydan vermemek için elektrik tellerine ulaşan dallarda budamalar yapıldı.

Gerze İskelede Yaralamalı Kavga

Gerze'de İskele mevkiindeki çarşıda meydana gelen kavgada 2 kişi bıçakla yaralandı.
Haber: Gerze Gündem Haber.com


Sinop'ta Çay Ocağı Önünde Silahlı Saldırı: 1 Ölü

Sinop'ta 37 yaşındaki Erdal K. aralarında alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunan 54 yaşındaki Orhan Ş.'yi tabancayla vurarak öldürdü.

Emine Abacıoğlu hanımefendi vefat etti

Durağanlı, Aşıklı Tekke Mevkii'nde oturan, Hakkı Abacıoğlu'nun hanımı, Emine Abacıoğlu hanımefendi vefat etti.

Ayşe Çengel hanımefendi vefat etti

Cemalettin Köyü'nden Ali Çengel'in kızı, Ayşe Çengel hanımefendi vefat etti.

Rektör adayı Prof. Dr. Nihat Dalgın sert konuştu!

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Nihat Dalgın, "Son günlerde acımasızca bize ve bize oy vermek isteyen arkadaşlarımıza saldırıyorlar. Ama şafak yakındır. Kardeşlerimiz 25 gün daha sabretsinler. Akademisyenlere ürkmek korkmak ve düşüncesini ipotek altına aldırmak yakışmaz" dedi.

Hacı Mustafa Taştekin vefat etti

Eğlence Köyü'nden, Türk Telekom'da çalışan İsmail Taştekin, Ankara Numune Hastanesi'nde çalışan Cavit Taştekin, Belediyede çalışan Ömer Taştekin, SMS Bilgisayar Ahmet Taştekin ve Soner Taştekin'in babası, Ömer Akay, Talip Akbaş ve Beytullah Polat'ın kayınpederi, Hacı Mustafa Taştekin vefat etti.

Doğu Türkistan İçin Bizimle Yürü Boyabat

Çin'in Doğu Türkistan'daki kardeşlerimize uyguladığı baskı ve zulmüne tepkilerimizi ortaya koymak amacıyla, 4 Temmuz Cumartesi günü 17:30'da Boyabat Ülkü Ocakları'nda toplanarak, Şehitlik Mevkii istikametinde yürüyüş ve basın açıklaması yapılacaktır. Doğu Türkistan'da eziyet gören Müslüman kardeşlerimiz için, Boyabat halkını cumartesi günü yürüyüşe bekliyoruz.

İşte Meclis'te MHP ve HDP'yi Birleştiren Yasa Tasarısı

MHP’liler her fırsatta, “HDP ile birlikte asla hareket edilmeyeceğini” belirtiyor ama, TBMM Başkanlığı’na 7 Mayıs 2013’te verilen ve içinde milletvekili maaşı zammınında bulunduğu, “TBMM Üyeliği Kanun Teklifi”nde, yani milletvekillerinin özlük haklarını düzenleyen, onlara ayrıcalıklar getiren tasarı, bütün partileri birleştirmiş.

En çok tok tutan besin

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı Akın yumurtanın 36 saat tok tutan tek besin olduğunu açıkladı.

Türkiye tiyatro sahnesi...

Oyuncuları ise, siyasetçiler. Birileri tarafından sahneye konan oyun yarım asırdır hep aynı. Sadece, dönem, dönem baş rol, yardımcı oyuncular sözde milletin oyu ile değişiyor. Bunun adına da demokrasi diyorlar.Yeni oyunda birinci perde Bahçeli’nin muhteşem gösterisi ile kapandı.

Buraya Ne Yapılıyor?

Stadyum Caddesi'nde kaldırım iyileştirme çalışmaları esnasında Dörtyol’daki taksi durağı kaldırılardı. Aynı yerde Hazineye ait Kaymakamlık bahçesine bir ahşap ev maketi yapılmaya başlandı. Ancak bu ahşap ev maketi sırrını koruyor. Yapılan bu ahşap ev acaba taksi durağı olarak mı, yoksa Atatürk heykelini hemen yanında, Atatürk evinin maketi olarak mı kullanılacak?

Engin Altay, Mal Varlığını Açıkladı

Uluslararası Şeffaflık Derneği öncülüğünde, "Açık Koalisyon" katılımcısı 16 sivil toplum kuruluşunun yürüttüğü "Açık Siyaset" kampanyası kapsamında TBMM'ndeki milletvekilleri mal beyanını ve seçim kampanya bütçelerini açıklamaya başladılar.

Altınkaya'da su seviyesi 15 metre yükseldi

Samsun'da Kızılırmak Nehri üzerinde bulunan ve Türkiye'nin 4. büyük barajı olan Altınkaya Baraj Gölü'ndeki su miktarı 150 milyon metreküp artarak, kot seviyesi gecen seneye göre 15 metre yükseldi.

“Hediyem Kur’an Olsun”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesi ile kişi ve kurumlara Kur’an-ı Kerim hediye edilecek. 

Rektör Adayına STK’lardan Tam Destek

Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne aday olan Prof. Dr. Nihat Dalgın’a Sivil Toplum Kuruluşlarından tam destek.

Sinop Üniversitesi Engelleri Kaldırıyor

Sinop Üniversitesi gerçekleştirdiği proje ve yatırımlarla “Engelsiz Üniversite” olma yolunda hızla ilerliyor.

Başkan Belovacıklı Milletvekili Karadeniz'i TBMM’de Ziyaret Etti

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’e TBMM’deki makamında ziyaretler sürüyor. Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Karadeniz’i makamında ziyaret ederek tebrik etti.

Vekil Cengiz Tokmak Çalışmaları Yerinde İnceledi

Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak yol çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Tornacı Hüseyin Altan, Ebediyete Yolcu Edildi

Tornacı Hüseyin Altan, bugün Cuma Namazı'nı takiben kılınan cenaze namazı sonrası Boyabat Şehir Mezarlığı'nda ebediyete yolcu edildi.

Mahalle İftarlarının İkincisi Belediye Caddesinde Yapıldı

Ayancık Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısı ile düzenlenen mahalle iftarlarının ikincisi Salim Acar ve Aziz Güney katkılarıyla Yalı mahallesi belediye caddesinde verildi.

Durağan Belediye Başkanı Yetim Çocuklarla İftarda Buluştu

Ramazan Bayramı öncesinde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini daha sergileyen Durağan Belediyesi, ilçedeki yetim ve öksüz çocukları da unutmadı.

Sivas Katliamının 22. Yılı Basın Açıklaması

2 Temmuz 2015 Perşembe 17.30'da "Sivas'ın Hesabı Sorulacak!" şiarıyla Uğur Mumcu Meydanında yapılan basın açıklamasında Eğitim Sen Şube Örgütlenme Sekreteri Musa Uzun tarafından okundu.

Tornacı Hüseyin Altan vefat etti

Kumluk Mahallesi'nde oturan, Hüseyin Çetinkaya, Ramazan Özbey ve Yakup Demir'in kayınpederi, Tornacı Hüseyin Altan vefat etti.

Şefik Başkan'a, Boyabat Halkının Beş Teklifi

İlçemizin sorunlarına çözüm getiren bu tekliflere şapka çıkartılır diyoruz ve bu teklifin muhatabı olan yetkililere de buradan sesleniyoruz..

Bu Ramazan'da Elini Türkmen Kardeşine Uzat!

Sinop Türk Ocakları Şubesi Başkanı Metin Oktay FINDIK yaptığı basın açıklamasıyla Irak,Suriye ve Doğu Türkistan’da zulme uğrayan ve yerlerini yurtlarını tek etmek zorunda kalan soydaşlarımızla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Boyabat Gazetesi'nde Yayımlanan İlk Haber

1 Temmuz 2015 günü Boyabat Gazetesi 10. yaşına girdi. Bu nedenle bizde hem kendi merakımızı gidermek, hem de sizlerle tekrar paylaşmak için 10 Kasım 2005 tarihinde yayımladığımız ilk haber olan "Ne Olacak Bu Boyabat'ın Hali" isimli haberi sizinle paylaşıyoruz.

PTT A.Ş.'de Çalışanlar Huzursuz

Bizler, PTT’de görev yapan Devlet Memurlarıyız.Görevimiz; Haberleşme hizmetini Ülkemizin her bir köşesinde bulunan tüm vatandaşlarımıza SÜRATLİ, KALİTELİ,  KESİNTİSİZ ve ZAMANINDA sunmaktır.

Boyabat Gazetesi'nin 10. Yılını Kutladık

Dün Boyabat Gazetesi 10 yaşına bastı. Bizde dün akşam Teravih Namazı'ndan sonra, gazetemize gelen sevenlerimizle 10. Yıl pastasını kestik.

Flaş Heber..AK Parti'de Sinop Teşkilatını Neler Bekliyor..!

Aldığımız duyumlara göre 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası Sinop’ta ki başarısız seçimleri sonuçlarının sorumluları ve nedenleri Ak Parti Genel Merkezi tarafından tespit edilmiş ve gerekli yaptırımların ve tedbirlerin alınacağı ileri sürülmektedir.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Yeter Altınbağ hanımefendi vefat etti

Bektaş Köyü'nden Merhum Nurettin Altınbağ'ın hanımı, Hastane personeli Necati Altınbağ ve Taşköprü Kağıt Fabrikası'ndan emekli Osman Altınbağ'ın annesi, Yeter Altınbağ hanımefendi vefat etti.

İyilik Standı Sizleri Bekliyor

Türkiye Diyanet Vakfı, vatandaşların zekât ve fitrelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yurt genelinde olduğu gibi Sinop’ta da stant açtı.

Baturalp Eliçevik teşekkür mesajı yayımladı….

Baturalp Eliçevik, Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne atanmasının ardından Boyabat’a ve Boyabat halkına bir teşekkür mesajı yayımladı….

Başkanlardan Rektör Adayı Prof. DALGIN'a Ziyaret

MÜSİAD Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen ve Ensar Vakfı Sinop Şubesi Başkanı Muhammed Başoğlu, Sinop Üniversitesi Rektör Adaylarından İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Dalgın’ı makamında ziyaret ettiler.

Sinop Üniversitesi'nde Coğrafya Öğretmenlerine Eğitim

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaklaşa 'Coğrafya Öğretiminde Coğrafi Bilgi Sistemleri Kullanımı' projesi gerçekleştirildi.

Yeni Seçilen Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Gazetemizi Ziyaret Etmişti

Yeni Seçilen Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, 22 Mart 2014 günü Milli Savunma Bakanı olarak, yerel seçim çalışmaları için Boyabat'a gelmiş ve gazetemizde kısa bir mola vererek bizi ziyaret etmiş ve gazetemizi inceleyip, değerlendirmelerde bulunmuştu. Boyabat Gazetesi olarak kendisine hayırlı olsun diliyoruz.

TEOG Kabusu ve Boyabat'ta Eğitimin Son Hali - Öğretmenlerin konuşmadığı okul müdürü - Emaneti ehline verinizAnanın bahçesinden gelmiyor!

Sinoplu manav sattığı erikleri otlananlardan bıkınca, tepkisini ilginç bir yöntemle gösterdi. Manav Gökhan Canel, tadımlık tek eriğe 25 kuruş fiyat biçerken, üzerine 'Ananın bahçesinden gelmiyor. Tanesi 25 kuruş' yazdı.
Haber: Vitrin Haber


Sinan'dan Hala Haber Yok

Sinop’un Boyabat İlçesinde 26 Ocak 2001 tarihinde Anadolu Lisesi 2. Sınıf öğrencisi olan Sinan Kirencioğlu’nun evinden “Arkadaşımda kalacağım” diyerek ayrılıp, o günden bu güne kadar kendisinden haber alınamadığı bildirildi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Bircan Haberaks’a Konuk Oldu

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Samsun Haberaks TV’nin canlı yayın konuğu oldu.

Hangi Numara Ne Manaya Geliyor?

Hepimizin  yaygın olarak kullandığı "pet" diye tabir edilen şişelerin aslında birçok türü mevcut. Peki hangi plastikler diğerlerine göre daha sağlıklı; bunu nereden anlayabiliriz? Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Boyabat Gazetesi 10. Yaşında
Boyabat Gazetesi 1 Temmuz 2005 tarihinde kurulmuştu.Hükümet Konağı'na Yapılan Taksi Durağı'na Karşı 230 İmza Toplandı

Stadyum Caddesi'nde, yerinden kaldırılan taksi durağının, Hükümet Konağı bahçesinde ATATÜRK heykeline bitişik olarak yeniden yapılmasına karşı olan vatandaşlar, attıkları 230 adet imzalı dilekçeyi, Sinop Valiliği'ne ve Boyabat Kaymakamlığı'na teslim ettiler. Teslim edilen 230 adet imzalı dilekçeyi sizinle paylaşıyoruz.

Nuh Tandoğan: İftar Çadırını Tekrar Kuracağız

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı Boyabat Kalebağı Tesisleri'nde yapıldı. Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuh Tandoğan, Boyabat Belediyesi'nin izin vermemesi nedeni ile 2 yıldan beri kuramadıklan iftar çadırını tekrar kuracaklarını ve bunu geleneksel hale getireceklerini vurguladı.

Müslüman örnek insan ise…

Mübarek 11 ayın sultanı Ramazan ayını eda ediyoruz. Ramazan ayı  gerçek anlamda idrak edebilene, dini ve insanı çok büyük önemi vardır. Müslüman'lık hoşgörü dinidir.  İnsanlar arasında ayırım yapmaz. Müslüman örnek insansa… neden yalan, dolan, gösteriş ve bencillik, yolsuzluk peşindedir?

İlim Yayma Cemiyeti'nden Destek Ziyareti

MÜSİAD'dan sonra İlim Yayma Cemiyeti'de rektör adayı Prof. Dr. Sedat Karauücel'e desteğini açıkladı.

CHP’li Karadeniz: “Sivas'ın Acısı Yüreklerimizi Dağlamaya Devam Ediyor”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sivas Katliamının 22’inci yıldönümü nedeniyle Sivas’a gidiyor.Karadeniz, CHP Milletvekillerinden oluşan heyet ile birlikte katliamın yıldönümünde yapılacak etkinliklere katılacak.

Hüseyin Efe Özbey vefat etti

Bayat Köyü'nden, Yıldız Mutfak firmasının sahibi Bilal Özbey'in oğlu, Hüseyin Efe Özbey vefat etti.

Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri İçin Duyuru

3. Dönem Kayıt Yenileme 30-31 / Mayıs / 2015 sınavlarının açıklanması ile birliktebaşladı. Kayıt Yenileme 08/07/2015 tarihine kadar devam edecektir.

Eğitim-Bir-Sen İftarda Biraraya Geldi

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Eğitim-Bir-Sen Sinop Şubesi tarafından, üyelerine yönelik bir iftar programı düzenlendi.

Boyabat'ta Ramazan Topu Atılışı

Bu akşam Boyabat'ta Ramazan Topu atılışını sizin için görüntüledik. Ramazan Topu, görevli Hüseyin Irmak tarafından eski belediye ek binasından atılıyor. Ramazan Topu atılışını ve manzarayı sizinle paylaşıyoruz.

'HDP oy verirse biz vermeyiz'

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den TBMM Başkanlığı için flaş bir açıklama geldi. Bahçeli, "Eğer yarın HDP, Deniz Baykal'a desteğini açıklarsa, biz Baykal'a oy vermeyiz" dedi.

Ankara'da ki Sinoplular ASİLDER'in İftar Yemeğinde Buluştu

Kısa adı ASİLDER olan ve (Bir gün değil, her gün SİNOP, biz SİNOP'uz, biz değeriz) sloganı ile yola çıkan Ankara Sinop İli ve İlçeleri Derneği düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde hemşehrilerini buluşturdu.

Renkli ve Sağlıklı Ramazan Sofrası…

Ramazan meyve ve sebzenin her renginin en bol olduğu zamana gelince sofralar da o kadar renkli. HisarIntercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’ndan ile sağlıklı ve renkli Ramazan sofrasını öğrendik.

MÜSİAD Sinop'un Destek Ziyareti

MÜSİAD Sinop Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen ve işadamı İzzet Ayata, Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat Karayücel'i, Su Ürünleri Fakültesi'nde ziyaret etti.

Boyabat Size Ne Yaptı?

ÖSYM Sinop Üniversitesi'nin kontenjanlarını yayımladı. Sinop Üniversitesi'nin yetkilileri, yine Boyabat'a bir şey vermediler. Üniversitenin diğer birimlerine yeni bölümler açılırken, ne Boyabat Meslek Yüksekokul'unda, ne de Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yeni bölüm açılmadı. Boyabat Gazetesi olarak soruyoruz, Boyabat Size Ne Yaptı?

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, Üyelerine İftar Yemeği Verdi

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, Kalebağı Tesisleri'nde Oda üyelerine İftar Yemeği verdi. Yemek esnasında başlayan yağmur nedeniyle, bahçeye kurulan İftar sofraları, kapalı alana taşındı. Oda üyeleri iftarlarını kapalı alanda açtı. İftara çok sayıda oda üyesi katıldı.

Vatandaşlar Kalebağı'nda İftar Yapıyor

Bu akşam üstü Kalebağı'nda iftar hazırlığı yapan vatandaşları görüntüledik.

25'nci dönem Milletvekillerimiz yeminlerine....

TBMM'de 25'nci dönem milletvekillerimiz, namusları, şerefleri üzerine yemin ettiler. Dini, insani değerleri , ilkeleri olan her insan yeminine sadık kalır. Acaba, iktidar, muhalefet vekillerimiz yeminlerine ne kadar sadık kalacaklardır?

Asfaltı Yeni Atmıştık Ama..

Stadyum Caddesi'nde yeni atılan asfalt, meydana gelen arıza nedeniyle kazıldı. Merak içinde soruyoruz, alt yapıyı düzeltmeden, yolları betonlamak veya asfaltlamak ne derece akıllıca bir hareket? Boyabatlıların parasıyla yapılan bu işler, alt yapı düzeltilmediği için her arızada kazılacak veya kırılacak mı?

Cengiz Tokmak Her Yerde

AK Parti Sinop milletvekili Cengiz Tokmak Sinoplu vatandaşların davetlerine katılmak için adeta zamanla yarışıyor. Geçtiğimiz günlerde TBMM’de yemin ederek resmen AK Parti Sinop milletvekili olan Cengiz Tokmak Sinoplu hemşerileri ile bir araya geliyor.

İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Gerçekleştirildi

İl Spor Merkezleri açılış töreni bugün (29.06.2015) Atatürk SporSalonu'nda gerçekleştirildi.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Boyabat Pazarı ve Halyeri'nden Görüntüler

Bugün 29 Haziran 2015, Boyabat Pazarı ve Halyeri'nden görüntüler çektik. Pazar Yeri'nde fiyatları ve pazar görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

Belediye’de Müdüre mi, İşçiye mi İhtiyaç Var?

Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağış ve gelen sel, Boyabat’ta bazı yerlerde hasarlara sebep oldu. Meydana gelen hasarların fazla olmaması sevindirirken, aksaklıkların hala giderilmemesi, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Kazım Keleş vefat etti

Maruf Köyü'nden Mevlüt ve Faik Keleş'in babası, Lütfü Akbaş ve Hasan Taşkın'ın kayınpederi, Harita Mühendisi Adem Keleş'in dedesi, Kazım Keleş vefat etti.

Tartışalım, Sorgulayalım Ama Neyi?

Türkiye’nin en önemli sorunları neler? Herkes kendine göre sorunu masaya yatırıyor. Pek çok hayati konuda her etnik grup, her siyasi grup, her çıkarcı grup, her ideolojik grup mensubu kendisi açısından yorumlar yapıyor, analizler yapıyor. Yapıyor da ne oluyor, kafalar karışıyor.

Kültür Sarayı İnşaatına Yürütmeyi Durdurma Kararı Verildi

Temeli 15 Mayıs 2015 tarihinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından atılan, Kültür Sarayı İnşaatı, bir takım kanuna aykırılık nedediyle Samsun 2. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu. Bu inşaat aynı nedenlerden ötürü Eski Belediye Başkanı Mehmet Ermiş zamanında da durdurulmuştu.

Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti

Ramazan-ı Şerif oniki ayın en kıymetlisidir. Peygamber Efendimiz "Ramazan gelince, Cennet kapıları açılır, Cehennem kapılaı kapanır, Şeytanlar bağlanır" buyurdu.

Boyabat'ta Hafta Sonu

Boyabat'ta dün ve bugün vatandaşlar hafta sonunu değişik etkinliklerle geçirdi. Hatta Gazidere Çayı'nda balik tutan bile oldu. Bizde size bu anları görüntüledik ve sizinle paylaşıyoruz.

Büyük Camii Tuvaleti Tamir Ediliyor

Şiddetli yağmur neticesinde su basan ve bir kısım göçükler oluşan Büyük Camii tuvaleti tamir ediliyor.

Kalebağı'nda Temizlik Çalışması Devam Ediyor

Yağan şiddetli yağmur ve oluşan sel sonucu tahrip olan Kalebağı'nda, temizlik çalışmaları devam ediyor.

Saraydüzü, Durağan, Ayancık ve Erfelek Kaymakamları Değişti

İçişleri Bakanlığı’nda yapılan atamalarla çok sayıda vali yardımcısı ile kaymakamın görev yeri değiştirildi. Birinci ve üçüncü derece kadrolara yapılan söz konusu atama kararları, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sinop İl Milli Eğitime Flaş atama

Bir süre önce uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanırken, Sinop'da Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan getirildi.

Boyabat'a 4 Okul Daha Yapılıyor

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 7 Haziran 1964 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Ramazan’da Bitki Çaylarını Daha Dikkatli Tüketin!

Beslenme düzeninin değişmesiyle birlikte kabızlığın daha fazla görüldüğü Ramazan’da imdada yetişen bitki çayları tüketimine aslında ne kadar dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Türkiye'nin vergi rekortmenleri açıklandı

İsmi açıklananlar arasında AKP döneminin zengini olan birçok inşaatçı iş adamının yer almaması AKP'ye oy verenlere bir şey ifade ediyor mu?

Tarihi Yalı Camii İbadete Açıldı

Ayancık ilçesinin önemli tarihi eser ve ibadethanelerinden sahil camii Ramazan’ın başlamasıyla birlikte ibadete açıldı.

KÖYDES'ten 2015 Yılı için Boyabat'a 3 milyon 698 bin TL Ödenek Ayrıldı

KÖYDES'ten 2015 Yılı için Sinop İli geneline 20 milyon 980 bin TL ödenek ayrıldı. Sinop İli geneline ayrılan 20 milyon 980 bin TL ödeneğin 3 milyon 698 bin TL'si Boyabat'a ayrıldı. En fazla ödenek 4 milyon 616 bin TL ile Türkeli ilçesine ayrıldı.

Gökçeağaç Koçak Yolunda Kaza: 2 Yaralı

Dün (26 Haziran 2015 Cuma) saat 19.00 sıralarında Boyabat istikametine gitmekte olan şantiye aracı takla attı.
Haber: Boyabat Son Haber


Kadın Vali Çetinkaya’dan annelik itirafı

Türkiye’nin 3. Kadın valisi olarak görev yapan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, “Annelik, valilik makamından çok daha zor” itirafında bulundu.

Minibüs istinat duvarına çarptı: 3 yaralı

Sinop- Samsun karayolu üzerinde bir minibüsün istinat duvarına çarpması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.

...Sen Gelince...

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Sinop’un lezzetleri Nursel’in Mutfağında

Show Tv ekranlarında yayınlanan Nursel’in Mutfağı adlı yemek programına konuk olan Sündüz Yuvacı Sinop’a özgü yöresel yemekleri yaparak izleyicilerin beğenisine sundu.

Yunanlılar, Türkeli’de atalarının yaşadığı toprakları ziyaret etti

Yunanistan’dan gelen 25 Yunanlı turist grubu, ilçemizi ziyaret etti.

Otomobilin Çaptığı Yaşlı Kadın Yaralandı

Sinop’ta otomobilin çarptığı yaşlı kadın hastanelik oldu.

2015 Yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (7 Haziran 2015)

2015 yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (7 Haziran 2015)
NOT: Bütün Sonuçlar Kesindir


Diyabet Hastalarının Ramazan Rehberi

17 saatlik açlık ve susuzluk süresinin söz konusu olduğu Ramazan’da diyabet hastalarının dikkat etmesi gerekenleri Hisar Intercontinental Hospital Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Mertol Bulur’dan öğrendik…

Ramazan ayı ve istihdam

Yazımızın başlığını umarım Ramazan ayı ve ihsan şeklinde okumamışsınızdır. Bu kezkonumuz Ramazan ayı ve istihdam.

Engin Altay Yeniden Grup Başkan Vekili Seçildi

25. dönem İstanbul milletvekili olarak meclise giren eski Sinop Milletvekili Engin Altay yeniden CHP Grup Başkan Vekili Seçildi.

Barış Karadeniz Hızlı Başladı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, TBMM CHP Grup Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

Prof. Dr. Sedat Karayüsel, Eğitim Bir-Sen Ziyareti

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat Karayücel, sivil toplum kurumlarını ziyaretlerini sürdürüyor. Katıldığı bir iftar programının ardından Eğitim Bir Sen’i ziyaret eden Karayücel, sendika temsilcileriyle gündeme dair sohbet etti.

Fakirin Çorbasını Paylaşma, Kendi Çorbanı Evinde Fakirle Paylaş

Son yıllarda özellikle facebook isimli paylaşım sitesinde, bir moda aldı başını gidiyor. Teyzeyi, amcayı, halayı veya dayıyı ziyaret ediyor. Hep beraber sofrayı paylaşıyor ve bunun resmini çekip paylaşıyoruz. Anlaşılmaz garip bir durum. Dinimiz hastayı, yaşlıyı ziyaret etmeyi tavsiye ediyor, ama bunun da reklamını yapın demiyor.

Bahşaşlı Köyünden Mustafa Aslan vefat etti

Bahşaşlı köyü Zeyve Mahallesinde oturan, Tahir, Faruk, Harun, Rukiye ve Hava Aslan'ın Babaları, Fatma Aslan'ın eşi Mustafa Aslan vefat etti.

Yargı kararlarını uygulamak yeni mi akıllara geldi ?

Genel seçimlerin ardından, AK Parti tek başına iktidarı kaybetti. Hazine garantili, yap işlet devret devlet yatırımlarının bir, biri ardına mahkeme kararı ile durdurulması tesadüf mü? Yüce Türk Yargısı, Beştepe Aksaray Külliyesi’ne de durdurma kararı vermişti, neden o karar uygulanmadı?

12 yıldır kayıp oğlunu arıyor

Boyabat İlçe Müftülüğü'nde Şoför olarak görev yapan Ahmet Kirencioğlu 2003 yılında ortadan kaybolan ve bir daha da kendisinden haber alamadığı oğlu Sinan Kirencioğlu'nu arıyor.

Ramazan Geldi Baharatlarla Sofralar Şenlendi!

Besinlere tat katmak için mutfağımızın baş tacı olan baharatların tatlandırma dışında da görevleri olduğunu biliyor muydunuz?

Durağan Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor

Durağan Belediyesi, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek dağıtmaya başladı.

Çamurca Sahili Düzenleniyor

Ayancık Belediyesi, plajlarda yaptığı çalışmalarla turizme katkı sağlamayı hedefliyor.

Boyabat’tan 600 genç seyyah, çevre illeri gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesikapsamında ücretsiz günübirlik gezilere, İlçemizdeki çeşitli orta dereceli okullardan ve üniversiteden 600 genç katıldı.

İntihar eden Öğretim Üyesi Yavuz, Türkeli’de toprağa verilecek

Kayalıklardan atlayarak intihar eden Sinop Üniversitesi öğretim üyesi Celil Yavuz (38), memleketi Türkeli'ne bağlı Ayaz Köyü'nde toprağa verilecek.

Sinop milletvekilleri yemin ederek görevlerine resmen başladı

Sinop'un yeni milletvekilleri Cengiz Tokmak ve Barış Karadeniz TBMM'de yemin ederek görevlerine başladı.

Türkeli’de silahlı kavga: 1 yaralı

Türkeli ilçesinde çıkan silahlı kavgada bir kişi yaralandı.

Ramazanda Beslenme Önerileri

Ramazan ayında da yeterli ve dengeli beslenmek insan sağlığı için olmazsa olmazların başında geliyor. Öncelikle sadece sahurdan ve iftardan oluşan bir beslenme düzeninin; vücut dengesini bozacağı gibi; metabolizmayı yavaşlatacağı ve alınan besinlerin enerji olarak harcanmayıp, yağ olarak depolanmasına neden olacağının bilinmesi gerekiyor...

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

Kenedeki mikropların sebep olduğu, ölümcül seyredebilen bir hastalıktır.

Bir Ramazan Günü Boyabat'tan Görüntüler

Bugün Boyabat'tan görüntüler çektik. Boyabat'tan çektiğimiz bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Meliha Küçükbaş Ebediyete Uğurlandı

Bugün vefat eden Meliha Küçükbaş, sevenlerinin eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Afet mi, Yoksa Beceriksizlik mi ?

Cumartesi günü yarım saat devam eden sağanak yağmur ilçemizde hayatı felç etti. Bize göre bu ne bir felaket ne de bir beceriksizlik, düpedüz………………

Yusuf Halaçoğlu: Erdoğan'ın Diploması Sahte

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın diplomasının sahte olduğunu hatırlatarak "Neden beni mahkemeye vermiyor" dedi.

Japon gazetesinden Türkiye için şok nükleer santral iddiası

Japon gazetesi Sinop nükleer santralinin 16.3 milyar dolara mal olacağını duyurdu. Daha önce 22 milyar dolara yapılacağı tahmin edilen proje için ortaya çıkan 6 milyar dolarlık fark kafaları karıştırdı.

Sinop'ta Gümrük Müdürlüğü Kuruldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatı bünyesinde, Sinop ve Adıyaman gümrük müdürlükleri kuruldu.

Motosikletiyle 40 Günde 28 Kenti Gezecek

İstanbul Şile'den, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için motosikleti ile yola çıkıp Akçakoca, Amasra ve İnebolu üzerinden 4 gün sonunda Sinop'a ulaşan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülşah Merve Yüksel, 40 gün boyunca yaklaşık 7 bin kilometre yol yapıp, 28 ili ziyaret etmek istediğini söyledi.

Meliha Küçükbaş vefat etti

Kasaplar Çarşısı esnaflarından Eski Kumluk Mahallesi Muhtarı Kasap Rıfkı Küçükbaş'ın Hanımı Meliha Küçükbaş vefat etti.

Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası

Yıldız Mahallesinde, 22 Haziran 2015 Pazartesi akşam saatlerinde, iftara 15 dakika kala iki araç çarpıştı. Kazada herhangi bir yaralanma olmazken maddi hasar meydana geldi.
Haber: Boyabat Son Haber


Sağlıklı Atıştırmalıklarla Sağlıklı Ramazan…

Ramazan geldi… Sofraların zengin, sohbetin doyumsuz olduğu aile kavramının bir kez daha öneminin hatırlandığıbu özel dönemi sağlıkla geçirmek için sağlıklı atıştırmalıkları sofranızdan eksik etmeyin.

Durağan Belediyesi Toplu Sünnet Kayıtları Başladı

Durağan Belediyesi’nde 2’inci Sünnet Şöleni için kayıt alma işlemleri başladı.

Sinop SGK’da Personelin Babalar Günü Kutlandı

Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde, 21 Haziran 2015 Pazar gününün tatile rastlaması nedeniyle, 22 Haziran 2015  Pazartesi günü erkek çalışanların “Babalar Günü” kutlandı.

Optimist Türkiye Yelken Şampiyonası Sona Erdi

15 ilden 35 spor kulübü 200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Optimist Türkiye Şampiyonası yapılan ödül töreniyle sona erdi.

Arif Nural vefat etti

Merhum Nalbur Hacı Bekir Nural'ın oğlu, Arif Nural vefat etti.

Olcay Cebecioğlu vefat etti

Yenimahalle'de oturan Muhtalip Cebecioğlu'nun oğlu, Olcay Cebecioğlu vefat etti.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi'nde Bilgisayar Kursu

Yaz dönemi kurslarına birini daha ekleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde hafta sonlarısaat 13.00-17.00 saatleri arasında 160 saatlik Bilgisayar Kullanımı Kursu açılmıştır.

Yaz Kur'an Kursları Açılıyor

Yaz Kur’an Kurslarının başlaması dolayısıyla Sinop İl Müftülüğü tarafından bir açılış programı düzelendi.

Türk Milleti'ne Tuzak: Din, Barış, Kardeşlik Diyerek Böldüler

Karanlık odaklarca; hayalperest yetenekli cahillerle, hırslı ama zaafları olan tipler tespit edildi. Rol oyuncu eğitiminden geçirildiler. Planlar, programlar, yol haritaları hazırlandı, kendilerine verildi. Demokrasi oyununda, kumpaslarla hilelerle etkili ve yetkili kılındılar.

Kayıp Vatandaş Ölü Olarak Bulundu

Yenimahalle Mahallesi'nde oturan ve 7 Haziran 2015  Pazar gününden beri kendisinden haber alınamayan, Olcay Cebecioğlu (31) dün 21 Haziran 2015 Pazar günü Topalçam Mevkii'nde asılı olarak bulundu.
Haber: Boyabat Haberleri.net


TFF U13 Türkiye Şampiyonu Kadıköy Spor Oldu

TFF U13 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakaları 17-20 Haziran tarihlerinde Samsun, Çorum, Çankırı, Karabük, Bartın ve Zonguldak il takımlarının katılımı ile ilimiz merkez Dokuzoğlu Şehir Stadyumundagerçekleştirildi..

Daire fiyatına satılan kamu kuruluşlarının hesabı sorulacak mı?

AKParti İktidarı döneminde, özelleştirme kapsamına alınan Balıkkesir SEKA yalnızca 1 milyon 100 bin dolara Albayraklar'a,  fabrika ile birlikte ambardaki 4 trilyonluk yedek parça, 20 milyar değer biçilen 185 lojman, 2.8 trilyonluk enerji tribünü ve 47  makinesi satıldı.

Boyabat Çok Şiddetli Yağmur ve Sel Görüntüleri -2

Boyabat'ta dün yağan çok şiddetli yağmur ve oluşan sel ile ilgili, Boyabat Haberleri.net'in paylaştığı fotoğrafları, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Çok Şiddetli Yağmur ve Sel Görüntüleri -1

Boyabat'ta dün yağan çok şiddetli yağmur ve oluşan sel ile ilgili, Boyabat Son Haber'in paylaştığı fotoğrafları, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kuzey Yarım Kürede Müslümanlar, 33 Yılın En Uzun Orucunu Tutacak

Kuzey yarım küredeki Müslümanlar, 33 yılın en uzun orucunu bugün tutuyor.

Süleyman Demirel Sinop'ta neler yaşadı?

Yıl 1979. Süleyman Demirel, Türkeli üzerinden Ayancık'a hareket etti. Demirel'in geçeceği ol üzerine bomba kondu ve yol taşlarla kapatıldı.

Kalebağı Yürüyüş Yolu'na Kaya Düştü

Son günlerde yağan yağmur veya başka bir sebeple, Kalebağı Yürüyüş Yolu'na kaya düştü. Yayaların sıklıkla kullandıkları yola düşen kayanın, vatandaşlara zarar vermemesi sevindirdi. Kayanın etrafına güvenlik amaçlı şerit çekildi.

Eski Belediye Düğün Salonu Havuz Oldu

Eski Belediye Düğün Salonu, sel sularının doldurması sonucu havuz gibi oldu.

Sel Büyük Cami Tuvaleti'nde Göçme Meydana Getirdi

Bugün yağan çok şiddetli yağmur nedeniyle oluşan sel neticesinde Büyük Camii Tuvaleti'ni su bastı. Ayrıca tuvaletin havalandırma mazgalında göçük oluştu.

Alt Kattaki Daireleri Su Bastı

Başta Kumluk Mahallesi olmak üzere, Boyabat'ta alt kattaki daireleri su bastı.

Boyabat'a Çok Şiddetli Yağmur Yağdı

Bugün 20 Haziran 2015, saat 14:10'da Boyabat'a çok şiddetli yağmur yağdı. Bizde bu şiddetli yağmur sırasında çekebildiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Kalp Hastasıysanız ve Oruç Tutmak İstiyorsanız Bu Uyarıları Dikkate Alın!

11 ayın sultanı Ramazan geldi. Oruç tutmanın vereceği huzur ve ziyafet sofralarına dönüşen iftar sofralarının görüntüsü heyecanlandırmaya başlarken; kronik hastalıkları olanları ise oruç tutabilecek miyim sorusunun yanıtı endişelendirmeye başladı…

Kalebağı'ndan ve Gazidere Çayı'ndan Sel Sonrası Görüntüler

Bugün 20 Haziran 2015 günü Kalebağı'ndan ve Gazidere Çayı'ndan çektiğimiz son görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Teyyareci Nuri Bey Parkı Hizmete Girdi

Yapımı tamamlanan Teyyareci Nuri Bey Parkı vatandaşların hizmetine girdi. Ramazan nedeniyle gündüz kapalı olan park, akşamları açıktır.

Güvenlikte Son Nokta

Yeni yapılan ve Müftülük Camii'si ile Eski Mezbaha arasında kalan yolda alınan güvenlik önlemlerine, güvenlikte son nokta diyoruz.

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Boyabat’a Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Kadir Yavuz ve partililer Boyabat İlçe Başkanlığını ziyarete etti.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Gerze'de Trafik Kazası: 3 Yaralı

Edinilen bilgiye göre 19 Haziran 2015 Cuma saat 17 15 de Gerze Sinop karayolu üzerinde seyir etmekte olan 57 FF 164 plakalı Mehmet Burma yönetimindeki araç Yaykıl Karlı kavşağından dönerken Sinop Gerze Karayolu istikametine seyir etmekte olan 55 RE 449 plakalı Burak Karaoğlu yönetimindeki araçla çarpıştı.

Devlet Kurumunda Silahlı Kavga!

Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde Silahlı Kavga...

Küçük Sanayi Sitesi'nde Bu Görüntülerden Kim Suçlu?

Küçük Sanayi Sitesi'nde biriken çöpler, oldukça çirkin görüntülerin oluşmasına neden oluyor. Peki bu çirkin görüntülerin oluşmasında kim suçlu? Bu çöpleri gelişi güzel atanlar mı, bu çöpleri atıldıkları yerden almayanlar mı, yorumu sizlere bırakıyoruz.

Ramazan’ın Vazgeçilmezi Çayın Güçlü Bir Antioksidan Olduğunu Biliyor muydunuz?

17 saatlik açlık ve susuzluğun söz konusu olduğu Ramazan’da iftarla sahur arasında susuzluğunuzu gidermek içinneler yapabileceğinizi Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’ndan öğrendik…

17-25 Aralık'ın ucu nereye uzanır?

17-25 Aralık'taki pislikler ülkenin her yerini kapladı. Pis kokuları yurtdışına kadar yayıldı. Adeta insanın burnunu sızlatıyor. Çukuru patlatan ülkenin savcısı, hakimi, emniyet müdürü yargılanıyor. Toplumun yüzde 41'nin pis kokulardan rahatsız olmaması düşündürücü değil mi?

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden Duyuru

İlçe Müftülüğü tarafından Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesinde Erkeklere ve Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesinde (SEGAL) Kızlara yönelik yatılı yaz Kuran Kursları açılmıştır.

En Uzun Oruç 22 Saat 34 Dakika ile İzlanda'da Tutulacak

Dünya genelinde en uzun oruç 22 saat 34 dakika ile Kuzey Kutbuna yakın bölgelerde, en kısa oruç ise yaklaşık 9 saat ile Arjantin'in en güneydeki kenti Ushuaia'da tutulacak.

ASİLDER Genel Sekreteri Burhan Akdoğan Davet Ediyor

Kısa Adı ASİLDER olan Ankara Sinop İli İlçeleri Derneği Genel Sekreteri, Burhan Akdoğan düzenlemiş oldukları İftar Programı'na hemşehrilerini davet ediyor.

YSK kesin seçim sonuçlarını açıkladı

YSK 7 Haziran seçimlerinin kesin sonuçlarını, milletvekili dağılımı açıkladı. Süreç başlıyor. Milletvekilleri 23 Haziran Salı günü TBMM Genel Kurulu'nda yemin edecek. TBMM Başkanı seçim takvimi de aynı gün başlayacak ve ilk tur oylama 28 Haziran Pazar günü yapılacak. Koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamazsa Türkiye bir ilki yaşayacak.

Panayır Parası Nedeniyle Soruşturma İzni Verildi

Boyabat Panayırı'nda Belediye tarafından toplanan yer paraları nedeniyle Hüseyin Cömert'in yaptığı şikayet üzerine müfettiş gelmiş ve yapılan teftiş sonucunda, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve belediyenin çeşitli kademelerinde görevli 12 kişi hakkında, İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermiştir.

2015 Yılı Yaz Kur’an kursları Boyabat’ta yatılı olarak açılıyor

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesinde Erkeklere ve Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesinde (SEGAL) Kızlara yönelik yatılı kurslar açılacaktır.

Eğitimde Siyasi Kadrolaşma Durdurulmalı, Yüksek Yargı Kararları Derhal Uygulanmalıdır!

Türkiye’de siyasi iktidarlar yıllardır, eğitim sistemini kendi siyasal-ideolojik çıkarlarıdoğrultusunda düzenlemek için çalışmış, bunun için başvurulan en etkili yöntem ise “siyasal kadrolaşma” olmuştur.

Gerze'de Yıldırım Can Alıyordu

Yıldırım düşmesi sonucu Yılmaz Ünal ağır yaralandı.
Haber: Gerze Gündem Haber


Türkeli'de Otomobil Şarampole Uçtu: 1 Yaralı

Türkeli'ne bağlı Yazıcı Köyü'nde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Haber: Türkelihaber.com - Fotoğraflar: Cüneyt YAMAN


Sallım Çorba

Sallım Çorba

Ramazan’a Özel Ağız ve Diş Sağlığı Önerileri…

Ramazan’da Çorbayı Çok Sıcak; Suyu Çok Soğuk İçmeyin!

Ramazan Özgün vefat etti

Muratlı Köyü'nden, Adliye'den emekli, Cezaevi'nde çalışan Selver Özgün'ün babası, Ramazan Özgün vefat etti.

Bu kargadan kılavuz olur

İZMİR Kültürpark’ta yaşayan bir karga, yeşil alana bırakılan strafor tabağı, içinde bırakılan az miktardaki pilavı yedikten sonra, ağzıyla götürüp çöpe attı.

En Uzun Süre Sinoplular, En Kısa Süre Hataylılar Oruçlu Kalacak

Ramazan'ın ilk gününde en uzun süre Sinoplular, en kısa süre Hataylılar oruç tutacak. Vatandaşlar Sinop'ta 17 saat 37 dakika, Hatay'da 16 saat 38 dakika oruçlu kalacak.

Muhasebe ve analiz

Girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıkan Ak Parti, 2015 genel seçimlerinden oy kaybederek çıktı.

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Sedat Karayücel Ramazan Kutlaması

Mübarek Ramazan Ayı'nın Öncelikle Üniversite Camiamıza ve Tüm İslam Alemine Hayırlara Vesile Olmasını Cenab-ı Allah'tan Niyaz Ederim.

TFF U13 Türkiye Şampiyonası Başlıyor

2014-2015 sezonu U13 Türkiye Şampiyonası Birinci Kademe müsabakaları 17-20 Haziran 2015 tarihleri arasında Sinop Merkez Dokuzoğlu Şehir Stadyumunda gerçekleştirilecektir.

Süleyman Demirel, Boyabat'ta Şapkasını Kaptırmamıştı

Süleyman Demirel'in Boyabat ziyareti sonrası, Boyabat Şehir Stadyumu'nda dönüş için helikoptere giderken, elindeki şapkasını kapmak isteyen vatandaşla mücadelesi yıllardır televizyonlarda binlerce kez gösterildi. Bizde bu görüntüyü sizinle paylaşmak istedik.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı Başsağlığı Mesajı

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel vefat etmiştir. Mesleki ve siyasi yaşamı ile büyük sanayi yatırımlarına öncülük eden kalkınmış Büyük Türkiye özlemi ile çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletinin kurumsallaşması sürecinde önemli çabalar gösteren Süleyman Demirel'e rahmet, yakınlarına, sevenlerine başsağlığı dilerim. Nurullah AYDIN

Cambaza bak, cambaza...!

Ülkenin, vatanseveri, milliyetçisi, inananı, inanmayanı, işçisi, memuru, emeklisi, çiftçisi, işsizi, öğrencisi, ülke gerçeklerini çıplak gözle gören herkes, geleceklerinden endişe etmeye, pembe vaatlerden, yalandan, dolandan cambaza bakmaktan ne zaman vaz geçeceğiz

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Vefat Etti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

El İnsaf Be !.. Ağzı Olan Konuşuyor

Bugünlerde kimileri nalına, kimileride mıhına vurup duruyor. Birileri de fırsattan istifade ederek sarıyor yükü abalının sırtına. Bizde bu duruma seyirci kalmayıp El İnsaf Be !.. diyoruz.

Türkiye Yelken Federasyonu "Optimist Türkiye Şampiyonası" Bugün Sinop Liman İçinde Başladı

15-21 Haziran 2015 tarihlerinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu "Optimist Türkiye Şampiyonası" bugün Sinop Liman içinde başladı.

Yıldız Mahallesi, Sel Kanalı Tehlike Arz Ediyor

Yıldız Mahallesi, Sel Kanalı üzerindeki Köprü'den Mezarlık tarafına dönüşteki yolun altı yağan yağmurla boşalmış durumda, bu durum yaya ve araçlar için tehlike arz ediyor. Buradan yetkilileri uyarıyor ve tedbir alınmasını istiyoruz.

Bir Olay, İki Ayrı Haber

Belediye Başkanlığı Ramazan Ayı nedeniyle İmsakiye bastırmış. Bu imsakiyelerin bir kısmı ise çöp kutusuna atılmış. Boyabat'ta yayım yapan Boyabat Haberleri.net ve Boyabat İlk Haber sitesi ise bu olay üzerine iki farklı haber yapmış. Bizde sizinle bu iki haberi paylaşıyor ve yorumu size bırakıyoruz.

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan Genel Seçimleri Değerlendirdi

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan Genel Seçimleri Değerlendirdi

2015 - 1436 Ramazan İmsakiyesi

2015 - 1436 Ramazan Ayı İftar ve İmsak vakitleri ile oruçlu kalınan süre.
Bayram Namazı Saati - 06:06


Boyabat Halk Eğitim Merkezinden Duyuru

Boyabat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Katı Yakıt Ateşçiliği (Kalorifer Ateşçiliği) Kursu açılacaktır.

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat Karayücel Basın Toplantısı Düzenledi

Sinop Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Sedat Karayücel, Sinop Öğretmenevi'nde Basın Toplantısı düzenledi.

Mecit Değirmenci vefat etti

Maruf Köyü'nden Recep, Ali, Ramazan, Turgay, İbrahim ve Hasan Değirmenci'nin babası, Mecit Değirmenci vefat etti.

Necibe Özdemir hanımefendi vefat etti

Osmanköy'ünden merhum Mazlum Özdemir'in hanımı, Necibe Özdemir hanımefendi vefat etti.

Ramazan Ayı Öncesi Pazar ve Fiyatlar

Mübarek Ramazan Ayı tam olarak üç gün sonra başlıyor. Bizde hal yeri, pazar ve et fiyatlarına bir bakalım ve sizinle paylaşalım dedik.

Star'ın Ayakkabı Kutularını Aklama Haberi Çöktü

Star Gazetesi'nin bugün manşetten verdiği 17 Aralık'ta Halkbank Müdürü Süleyman Aslan'ın evinde çıkan ayakkabı kutularındaki paraları aklamak için yaptıkları haberi yalan çıktı. O bina okul değil tiyatroymuş

Önemli Olan Ne? Türkiye'nin Dünya'daki Yeri

İslam ülkelerinin durumu ortada, birbirlerini katletmeye devam ediyorlar. Herbiri İslamiyetin kutsal kitabı Kur’an’ı farklı anlıyor ve uyguluyor. Her biri Peygamberleri farklı anlıyor ve uyguluyor.

Boyabat Ülkü Ocaklarından Başkanlık Devir Teslim Töreni Yapıldı

Boyabat Ülkü Ocaklarında Pazar akşamı Başkanlık Devir Teslim Töreni Yapıldı. Başkanlık devir teslimtörenine, Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Şenel, MHP 25. Dönem Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

13. Kuruluşlararası Açık Masa Tenisi Turnuvası Sona Erdi

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü , İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Derneği ,Sinop Masa Tenisi İl Temsilciliği ile birlikte yapılan Kuruluşlararası Açık Masa Tenisi Turnuvası 14.06.2015 Pazar günü yapılan final müsabakaları ve ödül töreni ile sona erdi.

Rektör Bircan Basın Toplantısı Konuşma Metni

Seçim Takvimi Açıklaması

Mehmet Ekiz vefat etti

Gazidere Tabaklı Köyü eski muhtarı Zekeriya Ekiz'in kardeşi, Telekom'dan emekli, Mehmet Ekiz vefat etti.

Yüzde 40.5, AKP'nin 13 yıllık vahim ekonomi karnesine oy verdi !

AKP İktidarı 13 yılda 1 litre benzinin fiyatını da 1.7 liradan 4.90 liraya çıkardı. Kıymanın fiyatını 8 liradan 33, ekmek 15 kuruştan bir lira, yoksul sayısını 12 milyondan 17 milyona, dış borcu 129.5 milyar dolardan 402 milyar dolara, yüzde 6.2 büyümeyi, 2.9 düşürdü.

Kalebağı'ndan ve Gazidere Çayı'ndan Görüntüler

Sel sonrası Kalebağı ve Gazidere Çayı'nın kenarından görüntüler çektik. Bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

En Sonunda Yeni Çöp Kutumuza Kavuştuk

Biliyorsunuz çöp kutumuz 18 Ağustos 2014 Pazartesi günü işlevini kaybettiği için yerinden sökülmüş, kullanılmışda olsa yenisi 6 ay 8 gün sonra 25 Şubat 2015 Çarşamba günü takılmıştı. Bu geçici takılan çöp kutusunun yerine ise en son sistem çöp kutuları yaptırılarak 5 Haziran 2015 Cuma takıldı. Böylece çöp kutusu hikayemizin sonuna gelindi.

Recai Bozkurt vefat etti

Taşköprü Kağıt Fabrikası'ndan emekli, Metro Turizm personeli Nihat Bozkurt'un babası, Recai Bozkurt vefat etti.

Vedat Yücel vefat etti

Boyabat Telekom'dan emekli, Oğuzcan ve Sedat Yücel'in babası, Vedat Yücel vefat etti.

Sel Kalebağı'ndaki Yolu Çökertti

Perşembe akşamı başlayan, dün devam eden sel, Kalebağı mesire alanındaki yolun bir kısmını önündeki istinad duvarıyla beraber çökertti. Çöken kısıma tedbir amaçlı bariyer ve şerit çekildi.

Yurtdışına para çıkarma  yasası ne anlama geliyor?

Genel seçim sonuçları netleşmesinden sonra 8 Haziran sabahı ilk işi yurtdışına kayıtdışı para kaçırma yasası çıkarması ne anlama geliyor? Düşündürücü değil mi? 

Engin Altay ve Barış Karadeniz Mecliste Buluştu

7 Haziran seçimleri sonucu İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili seçilen Engin ALTAY ve Sinop!tan Milletvekili seçilen Barış KARADENİZ TBMM de buluştu.

Boyabat'ta Genel Seçimin En'leri

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan genel seçim sonuçlarına göre Boyabat'ta Genel Seçim'in En'lerini sizinle paylaşıyoruz.

“Başka Boyabat yok” haberi Ezgi FM‘i Susturdu

Boyabat Haberleri.net sitesinde yayımlanan, bizimde alıntı yaparak sizinle paylaştığımız, “Başka Boyabat yok” haberi üzerine, Boyabat Ezgi Fm Radyosu'nun yayını yeniden durduruldu.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Seçim Akşamı Konuşması

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, sonuçlar belli olduktan sonra seçim bürosunda konuşma yaptı. Bu konuşmanın görüntüsünü sizinle paylaşıyoruz. Ayrıca bu konuşmayı yayıma hazırlayan, seçim sürecinde MHP'ye ve gazetemize yardımda bulunan Serkan Baş, Ali Meşe, Salih Yıldız, Fatih Koyun, Esat Erkeç, Arif Kara ve Harun Çelik'e teşekkür ederiz.

HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı

HSYK 1. Dairesi'nin 2015 Ana Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre 2 bin 401'i adli, 263'ü idari olmak üzere toplam 2 bin 664 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Kararnameye göre Boyabat Adliyesi'nde de görev değişikliği oldu.

AK Parti'li Milletvekili Tokmak, Mazbatasını Aldı

7 Haziran 2015 seçimlerinde Milletvekili olarak seçilen Ak Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, mazbatasını aldı.

Sinop'ta Dolmuş Devrildi: 11 Yaralı

Kaza, saat 12.30 sıralarında Sinop'un Korucuk mevkisinde bulunan hastane kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sinop istikametinden Samsun'a doğru gitmekte olan Metin Turan'ın kullandığı 57 KK 134 plakalı minibüs, İbrahim Sarı idaresindeki 57 M 3077 plakalı dolmuş minibüs ile çarpıştı.

Kimsenin Başına Düşmeden Kaldırdılar

Dün "Bakalım Kimin Başına Düşecek" diye bir haber yapmıştık. Haberimiz üzerine tehlike arz eden demir korkuluklar kaldırıldı. Haberimizi dikkate alarak, tehlikeyi bertaraf edenlere teşekkür ederiz.

Sel Sonrası Kalebağı'ndan Son Görüntüler

Sel sonrası Kalebağı adeta oturan mil nedeniyle, çamur deryasına döndü, istinad duvarının bir kısmı yıkıldı, ağaçlar kökünden söküldü, Günel Ailesi'nin yapmış olduğu köprü kısmen çöktü. Bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

İhsan Naimoğlu vefat etti

Merhum Bakırcı Hacı Mahmut Naimoğlu'nun oğlu, İhsan Naimoğlu vefat etti.

Gazidere Çayı'ndan Sel Sonrası Görüntüler

Dün gece Gazidere Çayı'na gelen sel sonrası oluşan görüntüler.
Fotoğraf: Boyabat Son Haber


AKP iktidarının 13 yıldır yediği hurmalar yeni hükümeti tırmalayacak

Ülkenin, ekonomik verilerini incelediğinizde, AKP'nin seçim sloganlarında olduğu gibi hiçte iç açıcı değil. Seçim vaatleri olsa bile siyasi partilerin vatandaşını  kandırmalarının ahlaki, insani olmadığını düşünüyorum.

Çaya Çok Sel Geldi -3

Çaya gelen sel sonrası Kalebağı Yürüyüş Yolu'nun ve Kalaebağı'nın sel görüntülerinin fotoğrafları elimize ulaştı, bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz. Her halde eskiden Kabak Seli denilen seller böyle oluyordu.
Fotoğraflar: Hüseyin Cömert


Çaya Çok Sel Geldi -2

Çaya gelen sel sonrası Kalebağı Yürüyüş Yolu'nun ve Kalebağı'nın sel görüntülerinin fotoğrafları elimize ulaştı, bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.
Fotoğraflar: Hüseyin Cömert


Çaya Çok Sel Geldi -1

Bu akşam Kolaz Köyleri'ne yağan şiddetli yağmur sonucu, Gazidere Çayı'na son yıllarda görülmeyen bir sel geldi. Gazidere Çayı'nın ve meraklıların fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Elektrik Mühendisleri Odası Basın Açıklaması

Türkiye`nin Enerji Endeksi 12 Yıl 4 Ayda Yüzde 223.6 Artarken; YalnızcaElektrik Fiyatları ise Yüzde 149 Zamlandı…

“Başka Boyabat yok”

Boyabat Belediyesi, Stadyum Caddesi'nde çalışmalarına hızla devam ederken, yeni yapılan kaldırımlarda bulunan ağaçlar teker teker kesildi. Dörtyol ile Yurtiçi Kargo arasında kalan bütün ağaçlar kesildi. Kesilen bu ağaçlardan sonra, şimdi de kesilme sırasını resimlerini çekmiş olduğumuz ağaçlar mı alacak? - Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net

Bakalım Kimin Başına Düşecek

Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nin duvarının üzerine takılan korkulukların bir kısmı yerinden oynamış, bir parçası kopmuş durumda ve kaldırımdan geçenler için büyük tehlike arz ediyor. Yaklaşık 1 ay boyunca belki düzeltirler diyerek bekledik, ancak birşey değişmedi. Yetkililere sesleniyoruz, bu korkuluk birinin başına düşmeden lütfen tedbir alın. Nahoş durumlara sebep vermeyin.

Mehmet Vural vefat etti

Bektaş Köyü'nden, Yenimahalle'de oturan Süleyman ve Erol Vural'ın babası, Mehmet Vural vefat etti.

1 Haziran “Ulusal Fenilketonüri Günü”

“Fenilketonüri” anne ve babadan kalıtım yoluyla geçebilen bir hastalıktır. Çocukta hastalık oluşması için hem anne hem de babadan bozuk gen alması gerekir.

Ceyhan Demir’den 7 Haziran değerlendirmesi

MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir 7 Haziran seçimlerini değerlendirdi. 2011 milletvekili seçimlerine göre MHP’nin 2015 seçimlerinde oylarını yüzde 110 artırdığına dikkat çeken Demir, “Bizlere destek veren vefakar Sinoplu kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.
Haber: Vitrin Haber


CHP'li Altay: "Chp'nin Kırmızı Çizgileri Milletvekili Yemininin İçinde"

CHP Grup Başkanvekili Sinop Milletvekili Engin Altay, CHP’nin olası bir koalisyon hükümeti içinde yer alması durumunda kırmızı çizgilerinin milletvekillerinin Genel Kurul’da yapacakları yeminin içinde olduğunu söyledi. - Haber: Haberler.com

CHP'li Barış Karadeniz Mazbatasını Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Sinop milletvekili seçilen Barış Karadeniz mazbatasını aldı.
Haber: Haberler.com


Gerze'de Göçen Yola Çare Bulunamadı

Karadeniz Sahil yolunun Gerze girişinde yapımı tamamlanan yolda meydana gelen göçmeler devam ediyor.
Haber: Gerzenin Sesi


“Minik Kızlar”'da Hentbol İl Birincisi Belli Oldu

Triatlon Spor Kulübü, Kız Meslek Lisesi Spor Kulübü(A), Gençlerbirliği Spor Kulübü, Kız Meslek Lisesi Spor Kulübü(B)’nün katıldığı Minik Kızlar Hentbol İl Birinciliği Müsabakaları 85.yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda oynanan müsabakalar ile sona erdi.

Deniz Yıldızları Büyüledi

Sinop Üniversitesi Deniz Yıldızları Anaokulu Öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlayıp sahnelediği yıl sonu gösterileri, veliler tarafından beğeniyle izlendi.

“Naili Moran” Atletizm İl Birinciliği Yarışmaları Gerçekleştirildi

Naili Moran Atletizm İl Birinciliği yarışmaları Merkez DokuzoğluŞehir Stadyumunda gerçekleştirildi.

Hanife Deveci hanımefendi vefat etti

Akyörük Köyü'nden, Yenimahalle'de oturan Nakliyeci Halit, Faik ve Recep Deveci'nin annesi, Hanife Deveci hanımefendi vefat etti.

İnönü İlkokulu Piknikte

Yıl sonu yaklaştı okullar da dersler bitti karneye kadar kalan zamanı çeşitli aktivitelerle geçiren eğitimciler havanın güzel olduğu günlerde kalebağı mesire alanını tercih ediyorlar.


Sinop Seninle Gurur Duyuyor..!

Merve Kayacan’ın, Anadolu’nun dört köşesinden derlenmiş türkülerden oluşan “Sevdanın Türküsü” albümü Z Müzik /Kalan etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Y Topçu YBO’da Muhteşem Ödül Töreni

Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu’nda Karikatürist-Ressam-Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu’nun Resim ve Karikatür Atölyesinde yetişen minik sanatçıların ulusal ve uluslararası ödüllerinin sunulduğu tören,...

Durağan’a Yüksekokul İçin Yer Tahsisi Yapıldı

Durağan’a açılması istenilen Yüksekokul için çalışmalar devam ediyor.

Yurtdışı Oylarda Hangi Partiler Önde ?

Yurt dışı oylar en çok HDP ve Ak Parti’ye yaradı. Japonya'dan bile HDP'ye oy geldi.

Sözde Ülke çıkarlarını düşünüyorlar...

Söze gelince, vatansever, milliyetçi, dindar, Müslüman, onlar için ülke çıkarları şahsi çıkarlarının üstünde gelir. Güzel Türkçe'mizde bunun adına riyakarlık, yalancılık denmez de ne denir?

Sel sularının yıktığı köprüden otomobil uçlu: 1 yaralı

Çorum'un Kargı ilçesine bağlı Karaboya köyünde sel sularının yıktığı köprüyü fark edemeyen sürücü, otomobiliyle köprüden aşağı uçtu.

Türkeli Ayaz Köyü’nde ev yangını

Türkeli ilçesine bağlı Ayaz Köyü’nde meydana gelen yangında bir ev tamamen yandı.

Kaybeden Kim?

7 Haziran seçiminde vatandaşlar hiçbir partiyi tek başına iktidar yapmadı. Bu, sanki bütün partilere bir uyarı gibiydi.. Acaba AK Parti niçin tek başına tekrar iktidar olamadı?..

Sinop SGK’dan Sinop'lu Öğrencilere Kitapçık Dağıtımı

Amacı, geleceğin sigortalıları çocuklarımıza sağlıklı yaşam ve sosyal güvenlik bilincini aşılamak olan; Kurumumuz, Sosyal Güvenlik Eğitim Serisinin üçüncüsü “GÜVEN İLE SAĞLIKLI YAŞAM” adlı kitapçık, Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün...

Vatandaşlık Görevi

7 Haziran 2015 günü yapılan seçimlerde, yaşlı bir vatandaşın, vatandaşlık görevini yapmak için göstediği gayreti bir okurumuz bize yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İşte Seçim Sonucuna En Çok Yaklaşan Anket Şirketi

7 Haziran seçimleri öncesinde yaptıkları kamuoyu araştırmasıyla seçimin sonucunu en yakın tahmin eden şirket KONDA oldu.
NOT: 4 Haziran 2015 günü KONDA'nın anketini gazetemizde sizinle paylaşmıştık.


AKP Artık Bunları Yapamayacak

"Tarafsız" Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlık sistemi için 400 vekil istemişti. AKP tek başına iktidarı bile kaybetti. Tek parti iktidarına güvenip istediğini yapan, hukuk tanımayan AKP bundan sonra neleri yapamayacak?

Ak Parti seçimi kazandı

Bir genel seçim daha pazartesiden itibaren geride kaldı. Bazı il ve ilçelerde seçim sandıklarına itirazların olduğu, yereldeki seçim kurullarına başvuranlar yapıldığına dair haberler gelmekte.

Kamu Kurum ve Kuruluşlar Arası “Valilik Kupası” Futbol ve Basketbol Müsabakaları Sona Erdi

13 Mayıs'ta 23 takımın katılımıyla başlayan futbol turnuvasının şampiyonu “Yedaş” olmuştur. 25 Mayıs'ta 5 takımın katılımıyla başlayan basketbol turnuvasının şampiyonu “Sinop Üniversitesi” olmuştur.

Milli İradeye Saygılıyız

MÜSİAD SİNOP Şube Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Millet sözünü söylemiştir. Bugün, sonuçlara olgunlukla saygı göstermek, her vatandaşın ve siyasi partilerimizin en önemli görevidir. Bu meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyoruz’ dedi.

Gerçekte Ne Arıyoruz?

İnsan; zengin olmak ister, makam sahibi olmak ister, şöhret olmak ister.
İnsan; adalet ister, özgürlük ister, eşitlik ister.


ERSOY Veda Yazısı Yazdı, Teşekkür Etti, Hizmetleri Özetledi

TBMM 24. Dönem Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy dün yapılan genel seçimlerin ardından sosyal paylaşım sitesi üzerinden kaleme aldığı bir değerlendirme-özet yazısında 24. dönem milletvekilliği döneminde Sinop genelinde Ak Parti Hükümeti tarafından yapılan yatırımlardan da bahsederek teşekkür mahiyetinde bir veda yazısı yazdı.

Hemşehrimiz Hüda Kaya, HDP'den Meclis'e girdi

HDP'nin dikkat çeken milletvekili adaylarından Hemşehrimiz Hüda Kaya, milletvekili seçildi.

Engin Altay Milletvekili Seçildi

CHP Grup Başkanvekili ve Sinop Milletvekili Engin Altay 25. dönem için aday olduğu İstanbul 3. bölgeden seçilerek milletvekili oldu.

Sinop'un yeni vekili Barış Karadeniz ilk açıklamasını yaptı

Sinop'un yeni milletvekili CHP'li Barış Karadeniz'de ilk açıklamasını sonuçların belli olması ardından yaptı.

Sinop'un yeni milletvekili Tokmak'tan ilk açıklama

Sinop'ta dün yapılan genel seçimlerde iktidar ve ana muhalefet partisinin il başkanlıklarında nefesler tutuldu.
Haber: Vitrin Haber


Mustafa Meftun ÇAĞLAR, Teşekkür Mesajı Yayımladı

Sevgili Dost, Arkadaş, Hısım, Akraba, Hemşehri, Gönüldaş, Ülküdaş cümle sevdiklerim.

Tek başına iktidar dönemi sona eren AKP Meclis'te artık bunları yapamayacak:CHP'liler Seçim Zaferini Kutladı

CHP'liler bugün gerçekleşen seçim sonucunda hem Sinop'ta kazandıkları milletvekilini, hem de AKP'nin seçim mağlubiyetini Boyabat caddelerinde kutladılar.

Sinop Seçim Sonucu 2015

7 Haziran 2015 Genel Seçimi Sonucuna göre AKP -1, CHP -1 milletvekili aldı.

Gökırmak ve Osmanköy'de Çeltik Tarlaları

Dün ikindi vakti Gökırmak ve Osmanköy'ün çeltik tarlalarının fotoğraflarını çeken, bir dostumuz bunları bize ulaştırdı, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Vekil Adayları M.Meftun Çağlar ve Nazım Maviş Oylarını Kullandı

İlimizin vekil adayları, MHP’li M.Meftun Çağlar ve AK Partili Nazım Maviş Cengiz Topel Okulunda gelerek oylarını kullandılar.
Haber: Boyabat Son Haber


Birtat Otel ve Lokantaları'nda Çalıştırılacak, Pide ve Lahmacun Ustası ile Aşçı Aranıyor
Müracaat: Birtat Lokantası Çarşı Girişi
Telefon: 0 368 315 34 05 - 0 368 315 00 05Çaya Sel Geldi

Son günlerde yağan kuvvetli sağanak yağış Boyabat Çayı'na sel getirdi. 6 Haziran 2015 Cumartesi günü çayın yatağını tamamen kaplayan su gece ve gündüz yüksek debide aktı.

Yıldız’ın 8’leri veda etti

Boyabat’ta eğitim faaliyetleri veren Özel Boyabat Yıldız Koleji mezuniyet gecesi düzenledi. Okulun 8.’ci sınıfında okuyan öğrenciler yapılan törenle okula veda etti.

AK Parti Boyabat Mitingi ve Yürüyüşü

6 Haziran 2015 Cumartesi saat 16:00 ile 18:00 arasında Eski Otogar'da AK Partili'ler miting yaptı. Miting sonrası yürüyüşe geçen AK Parti'liler Adnan Menderes Bulvarı'nda yürüyüp, Emniyet Müdürlüğü'nün önünden dönüp, AK Parti seçim bürosu önünde yürüyüşe son verdiler. Mitinge katılım yoğun olduğu görüldü.

MHP Boyabat'ta Konvoy Yaptı -4

Milliyetçi Hareket Partisi, Boyabat'ta konvoy yaptı.

MHP Boyabat'ta Konvoy Yaptı -3

Milliyetçi Hareket Partisi, Boyabat'ta konvoy yaptı.

MHP Boyabat'ta Konvoy Yaptı -2

Milliyetçi Hareket Partisi, Boyabat'ta konvoy yaptı.

MHP Boyabat'ta Konvoy Yaptı -1

Milliyetçi Hareket Partisi, Boyabat'ta konvoy yaptı.

Teşekkürler Sinop

Kıymetli Hemşehrilerim; Sinop’umuzda 27 Nisan Pazartesi günü onlarca aracın ve yüzlerce zatandaşımızın bizleri karşılama nezaketi gösterdiği bir programla startını verdiğimiz seçim çalışmalarımızı, 6 Haziran Günü (Bugün) seçim yasaklarına girmeden son dakikaya kadar azim, özveri, heyecan ve istikrarla sürdürdük.

Mehmet Ali Özgür, Teşekkür Turu Attı

Seçim kampanyasının son günü olan 6 Haziran günü Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür seçim otobüsüyle Sinop’un ilçelerini gezerek vatandaşlara seçim dönemi boyunca göstermiş oldukları ilgi, alaka ve destekten dolayı teşekkür etti.

Oy Kullanma ve Seçim Kuralları

Halk kendisini yönetecek olanları seçimle iş başına getirir. Seçime katılan yurttaşlar görüşlerini oy vererek belirtirler. Bu bakımdan oy kullanmak kaçınılmaması gereken bir görevdir.

Sinop SGK'dan Sinop'lu Öğrencilere Kitapçık Dağıtımı

Amacı, geleceğin sigortalıları çocuklarımıza sağlıklı yaşam ve sosyal güvenlik bilincini aşılamak olan; "GÜVEN İLE SAĞLIKLI YAŞAM" adlı kitapçık, Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün "kurumlar arası işbirliği" çerçevesinde yürüttüğü projeyle İlimiz genelindeki tüm ilkokullara üçüncü sınıf seviyesinde dağıtılacaktır.

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi FLORJEL uygulaması kapsamında çocuklar için çalışıyor.

Kuruluşlar Arası Valilik Kupası Voleybol Turnuvası

13 Mayıs - 04 Haziran 2015 tarihlerinde Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Kamu Kurum ve Kuruluşlar arası Valilik Kupası Voleybol turnuvası oynanan final müsabakaları ile sona erdi.

Tek başına iktidar ekonomiyi düzeltse idi..

Tek başına iktidar ekonomiyi düzeltse idi, 17 milyon yoksul, 6 milyon 200 bin işsiz, emekliler ortalama bin lira maaş almazdı. 1923-2002 arasında 57 hükümet 79 yılda toplamda 1,5 trilyon dolar harcarken, AKP gibi 13 yılda 1 trilyon 900 milyar doları harcayamazdı.

Saadet Partisi'nden İlginç Seçim Çalışması

Sinop’ta yoğun bir çalışma temposu tutturan Saadet Partisi ilginç ve bir o kadar da beğenilen bir seçim çalışması gerçekleştiriyor. Davulcular, bayrakçılar ve tellal eşliğinde Sinop ilçelerinde sokak sokak gezen Saadet Partisi ekibi neşeli görüntülere sahne oldu.

Saadet’e Ayancık'tan Tam Destek!

Saadet Partisi’nin seçim kampanyasındaki son duraklarından biri Ayancık’tı. Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, İl Müfettişi Ramazan Bulca, İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu ve çok sayıdaki partili ile yağmurlu havaya rağmen tüm Ayancık esnafını tek tek ziyaret etti.

Son Gün Miting Saatlerinde Hava Tahmini

Seçime saatler kala son gün öğrenebildiğmiz kadarıyla, Boyabat'ta saat 16:00 ile 18:00 arasında, AKP Eski Otogar'da, MHP ise Kasaplar Çarşı'sında miting yapacak. Bizde mitinge katılacakları bilgilendirmek için 12:00 ile 18:00 saatleri arasındaki hava tahminini sizinle paylaşıyoruz.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Ziyaretlerde Bulundu

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Boyabat'ta ziyaretlerde bulundu.

Ak Parti'den Gövde Gösterisi

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından sevgi yürüyüşü düzenlendi.

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan İstişare Toplantısına Katıldı

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan İvedik Organize Sanayi ve Ostimli İş Adamları derneğinin düzenlemiş olduğu yemekli istişare toplantısına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Durağan Ziyareti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Durağan'da esnaf ve vatandaşı ziyareti etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Durağan Ziyareti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Durağan'da esnaf ve vatandaşı ziyareti etti.

Sinop MHP İl Başkanı Ceyhan Demir’den Flaş Açıklama

Sevgili Sinoplular
7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine hazırlık çerçevesinde, Sinop il, ilçe, köy ve mahallelerinde gitmedik mahalle, çalmadık kapı bırakmadık. Bu çalışmalar sonunda MHP olarak Sinop halkı ile tarihin en büyük ittifakını kurarak halkla birlikte iktidar yürüyüşümüzü başlattık.


CHP Boyabat İlçe Örgütü Göve Köyünü Ziyaret Etti

Boyabat CHP İlçe örgütü Göve köyünü ziyaret etti Köyün ortak sıkıntılarını dinledi çözümün adresinin CHP olduğunu projeleriyle anlattılar.

Türkiye İmam Hatipler Arası Karikatür Yarışması

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Mizah Derneği ve Cafcaf Dergisi tarafından birlikte organize edilen 2015 Türkiye İmam Hatipliler Arası Karikatür Yarışması'nda, Boyabat İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi Gülcan Külcü birinci oldu.

Sinop İli ve İlçeleri Seçmen Sayısı

YSK'nın yayımladığı verilere göre, Sinop İli ve İlçeleri'nin merkez ve köylerinin seçmen sayılarını sizinle paylaşıyoruz.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar'ın, Boyabat TÜVTÜRK Ziyareti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Boyabat TÜVTÜRK araç muayene istasyonunu ziyaret etti.

Açıkgöz Ticaret'ten Şok Kampanya
12 Kg BP Marka Ev Tüpü 45 TL

Her marka ev tüpleriniz ücretsiz değiştirilir. Dedantörünüz Hediye
Telefon: 315 57 17 - 0 541 315 12 43 NOT: Pazar günleri açığız.


2014 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları

2014 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları

Erfelekte kaza; 4 yaralı

Erfelek ilçesinde iki aracın kafa kafaya çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.
Haber: Fatmanur Tiryaki - Vitrin Haber


Saadet Partisi Türkeli'yi Salladı !

Seçimlere 3 gün gibi kısa bir süre kala Saadet Partisi, Türkeli ilçesindeydi. Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, İl Müfettişi Ramazan Bulca, İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, Türkeli İlçe Başkanı Veli Tunç ve çok sayıda partiliyle birlikte Türkeli esnaflarını ve vatandaşlarını ziyaret ettiler.

Sinop NKP "5 Haziran Dünya Çevre Günü" Basın Açıklaması

Sinop NKP "5 Haziran Dünya Çevre Günü" nedeniyle hazırladığı basın açıklaması.

Hacı Adayları Seminerde

Hacı adaylarının Haccı daha iyi anlaması ve öğrenmesi amacıyla, Sinop İlMüftülüğünün organize ettiği Hac Eğitim Semineri 04-08 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat İlçe Başkanlığı'ndan
BÜYÜK KONVOY'a Davet

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat İlçe Başkanlığımızın tertip etmiş olduğu "BOYABAT EVLADI İÇİN SEFERBER OLUYOR, ZAFERE SON SEFER" adlı büyük konvoya partili partisiz tüm halkımızı aileleri ile birlikte davet ederiz.

Nazım Maviş ve Şefik Çakıcı'ya Açık Mektup

Bildiğiniz gibi, Boyabat Gazetesi'nde, sırasıyla Barış Karadeniz, M.Meftun Çağlar ve Engin Altay'ın ropörtajları yayımlandı. Aynı ropörtajları Nazım Maviş ve Şefik Çakıcı ile de yapmak istedik. Bu girişimimizi müsbet hale getirmek içinde, isteğimizi telefonla değil, mektupla yaptık. Nazım Maviş ve Şefik Çakıcı'ya yazmış olduğumuz bu mektupları sizinle paylaşıyoruz.

Orta Çarşı Esnafı Muzdarip

Orta Çarşı esnafı, son zamanlarda meydana gelen olaylar nedeniyle muzdarip ve şikayetlerine muhatap bulamamaktan şikayetçi.

Bu Anketin Sonuçları Çok Konuşulacak !

Türkiye'nin güvenilir kamuoyu araştırma şirketlerinden KONDA, 7 Haziran Pazar günü yapılacak olan milletvekili genel seçimleri için son araştırma sonuçlarını abonelerine bir mektupla iletti.
Haber: Haber 3


Milletin Vekili Olmak Yetmez Vicdanların Vekili Olmak

Toplum önüne çıkıp, toplum önderi olacak kişinin her şeyden önce “yiğit” olması lazım. Yiğit, güçlü, kuvvetli, gözü pek, düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmeyen, sözüne güvenilen, sözünün eri ve korkmayandır.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Lala Köyü'nü Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Lala Köyü'nü ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Gerze'de Resmi Daireleri Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Gerze'de Resmi Daireleri ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Gerze'de Fabrikaları ve Esnafı Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Gerze'de fabrikaları ve esnafı ziyaret etti.

Engin ALTAY Seçim Çalısmalarını Aralıksız Sürdürüyor 2

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Engin ALTAY seçim bölgesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği gerçekleştirildi

T.C Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü İş Birliğince düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Merkez Dokuzoğlu Şehir Stadyumunda gerçekleştirildi.

Aşkın Ayrancıoğlu'ndan Çevre Karikatürleri

Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu Marmaris’te bu yıl 5.’si düzenlenen UluslararasıDoğArt Kültür Sanat ve Çevre Festivali kapsamında karikatür sergisi

Durağan Belediyesine 300 Bin TL değerinde Hibe Su Malzemesi...

İlbank tarafından Durağan Belediyesine 300 Bin TL değerinde hibe su malzemesi gönderildi.

Engin Altay'ın Babası Kazım Altay Boyabat'ta Dostlarını Ziyaret Etti

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili adayı Engin ALTAY'ın babası Kazım ALTAY bugün (04 Haziran Perşembe) Boyabat'ta dostlarını ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar'ın, Basın Açıklaması

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, bir basın açıklaması yayımladı, basın açıklamasını sizinle paylaşıyoruz.

Oy hırsızlığı kaygısı ile seçime giden bir ülke!

7 Haziran gerçek Müslüman'ların, dini, insani iradesini sandığa yansıtmasına sayılı günler kaldı. Ne üzücüdür ki; yüzde 99'nun Müslüman olduğu ülkemizde, bazı, bencil, kendi çıkarlarını düşünen din tacirlerine göre, dini bütün, alınları secdeye varan, rabbiyeli insanların 13 yıldır yönettiği ülkede sandıklardan oy çalınacağı kaygısı ne kadar düşündürücü ve üzücü değil mi?

TOKMAK; Bu Seçim Vaad Edenlerle, Hizmet Edenlerin Seçimi, Vaad Edenler Belli Hizmet Edenler Belli, Halkımız Her Şeyi Görüyor

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak seçim gezisi kapsamında Sinop Gazeteciler Cemiyeti üyelerini ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.

MHP'den Kararsız Seçmene Çagrı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar, "MHP ile CHP arasında kararsız kalan seçmenlere özellikle sesleniyorum. Ayancık, Gerze ve Sinop'ta bu manada kararsız seçmen var. Oylarını heba etmesinler. MHP'ye son derece güvenerek, inanarak oylarını versinler" dedi.

Mehmet Ali Özgür Saraydüzü Köylerinde

Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, seçim çalışmalarını Saraydüzü İlçesi ve Köyleri'nde sürdürdü. Partili bir heyetle Çorman Köyü’nden çalışmalarını başlatan Saadet Partisi Ekibi, Bahçeköy, Yukarı Akpınar, Tepeköy gibi köyleri sırasıyla gezdiler.

Sinop İl Müftülüğünden Bir İlk

Sinop İl Müftülüğü tarafından bu yıl, Yatılı Yaz Kur'an Kursu Programı düzenlenecek.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Türkeli Ayaz ve Gaziler Köyü Ziyareti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Türkeli'nde Ayaz Köyü ve Gaziler Köyü'nü ziyaret etti.

Engin ALTAY Seçim Çalısmalarını Aralıksız Sürdürüyor

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Engin ALTAY seçim bölgesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Boyabat’ta OYlatıp, “Tokmak”ı Oynatmayız

Boyabatlı gençler dün sosyal medyada güzel bir slogan paylaşmışlar;
Boyabat’ta Oylatıp, Tokmak’ı Oynatmayız,
Evladımız Meftun’u, sahipsiz bırakmayız.


CHP Boyabat İlçe Örgütü Kayaboğazı Köyünü Ziyaret Etti

Boyabat CHP İlçe örgütü Kayaboğazı Köyünü ziyaret etti. İlçe Başkanı Mustafa TÜRK partililer ve 24. dönem Milletvekili adayı Abdullah ŞİŞEK sorunları dinlediler çözüm CHP dediler.

CHP Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun Organize Sanayi Bölgesini Gezdiler

CHP Mşlletvekili Adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN Sinop Organize Sanayi Bölgesindeki tekstil atölyelerini ziyaret ettiler.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Sinop Atatürk Devlet Hastanesini Ziyaret Etti

CHP Milletvekili Adayı Barış KARADENİZ Sinop Atatürk Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesinde Fetih Coşkusu

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, İstanbul’un Fethi’nin 562’inci yılıkutlamaları kapsamında öğrenciler arasında “İstanbul Fetih ve Fatih” konulu kitap okuma yarışması düzenledi. Ödüllü kitap okuma yarışmasına Artemiz Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda SİYAD Genel Başkanı olan Keramettin Arpacı destek verdi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Güzelkent'i Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Güzelkent'i ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Ayancık'ta Vatandaşları Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Ayancık'ta partilileri ve vatandaşları ziyaret etti.

Tokmak 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak ve partililer seçim çalışmaları kapsamında 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Haber: Haber57.com.tr


İbre MHP’yi Gösteriyor

Gerze Köylüsü MHP’ye daha sıcak ve farklı bakıyor.
Haber: Gerze Gündemhaber.com


Saadet Partisi Sahile İndi

2 Haziran Salı günü seçim çalışmaları kapsamında Sinop Merkez’e gelen Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür burada sahil esnaflarını ve çay bahçelerinde oturan vatandaşları ziyaret etti.

ANSSIAD Panele Katıldı

Orta Doğu'nun en büyük sanayi sitesi olan Ostim Sanayici İş Adamları Derneği'nin düzenlemiş olduğu panelde derneğimizin ismi salonda ilk sıralarda okundu. ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan, üyeleri Recep Atmaca ve Yılmaz Akkaya ile panele katıldılar. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya seçimler sonrasında ANSSIAD'ı makamına davet etti.

Vali Dr.Yasemin Özata Çetinkaya GHSİM'nü Ziyaret Etti

Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Merkez Dokuzoğlu Şehir Stadyumu'nu , Sporcu Kamp Eğitim Merkezini ve İdari binayı gezerek incelemelerde bulundu ve İl Müdür V. Haşim Murat Öztürk‘ten kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

KPSS Skandalında Kimin İsmi Var

Kamuoyuna saygı ile duyurulur!
Geçen gün (21 Mayıs 2015) kulağıma bir haber geldi. Haber şu şekildeydi:
Bildiğiniz üzere 2012 KPSS soruları çalınmıştı. Soruları çalan komisyonun içinde Nazım Maviş’ in de adı geçiyordu.


AKP’de Yüzler Niçin Gülmüyor?...

Sinop AKP milletvekili adayları topluma hitaben yapmış oldukları konuşmada Sinop 2015 seçimlerinde tarih yazacak demiş. Doğru söze ne denir ki Sinop 2015 seçimlerinde gerçekten tarih yazacak.

Hüseyin Güleryüz, AK Parti ile yollarını ayırdı

Ak Parti'nin Gerze Belediye Başkan adayı Hüseyin Güleryüz partisinden istifa etti.

Çanakkale "Bir Hilal Uğruna" Programı Sinop Gençlik Merkezi'nde Gerçekleştirildi

Çanakkale'de verdiği 1488 şehitle en çok şehit veren iller arasında yer alan Sinop'ta "Çanakkale Bir Hilal Uğruna" programı düzenlendi.

Yaz Kur'an Kursları İstişare Toplantısı

Yaklaşan "Yaz Kur'an Kursu" sezonu münasebetiyle İl Müftülüğümüzün Çok Amaçlı Salonunda İl Müftümüz Mustafa Erkan, İl Müftü Yardımcımız Fatih Tavlaşoğlu, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Hüseyin Konukçu ve Din Hizmetleri ve Eğitimi Şefi Nejat Pişkinel’in katılımıyla...

Kılıçdaroğlu Sinop'ta halka hitap etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Getirdiler nükleer santarali buraya kuracağız diyorlar. Sizden izin aldılar mı?, referandum yaptılar mı? Sözüm söz cennetin ortasına cehennemi kurdurtmayacağız. Ben sizden bir milletvekili değil iki milletvekili istiyorum. İki milletvekili verin Sinoplu bakan sözünü de ben size veriyorum" dedi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Durağan'da Kermes ve Ziraaat Bankası'nı Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Durağan'da Kermes ve Ziraaat Bankası'nı ziyaret etti.

Vali Çetinkaya'dan Müftülüğe Ziyaret

Son valiler kararnamesi ile Sinop’a atanan Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya kurum ziyaretleri gerçekleştirerek, kurum amirlerinden çalışmalar hakkında brifing almaya devam ediyor.

ASİLDER İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Kısa adı ASİLDER olan Anlara Sinop İli ve İlçeleri Derneği, ilk genel kurulunu Yeni Mahalle Belediyesi, Yeni Salon'da hemşehrilerimizin katılımı ile gerçekleştirdi.

Gezi Direnişinin 2. Yıldönümü Basın Açıklaması

Gezi Direnişinin 2. yıldönümü nedeniyle 01 Haziran 2015 Pazartesi günü saat: 06.00'da Sinop Uğur Mumcu Meydanında yapılan basın açıklamasında Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Eker tarafından okundu.

CHP Grup Başkan Vekili Altay: Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler İstanbul

CHP Grup Başkan Vekili Altay: "Yaklaşık yürüyerek 6 kilomtre yaptığım günler oldu. Günde ortalama 1.500 seçim süresince yaklaşık 30 bin kişi ile tokalaştım. Vatandaş CHP'nin seçim bildirgesine, CHP'ye Kemal Kılıçdaroğlu'na inanıyor ve güveniyor."

Sağlık Çalışanları, İş Bırakma Eylemi Yaptı

Boyabat ilçesinde, Samsun'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Azmi Çetin vefat etti

Gazidere Köyü'nden, Kumluk Mahallesi'nde oturan, Çarşı esnaflarından Şevket Çetin'in babası, Azmi Çetin'in dedesi, eski nakliyeci, Azmi Çetin vefat etti.

Seyit Şahin vefat etti

Gazetemiz Yazarı, Boyabat Belediye Meclis Üyesi, Mali Müşavir Ayşe Şahin'in amcası, Mustafa, Harun ve Esma Şahin'in babası, Seyit Şahin vefat etti.

MHP Seçim Bürosu İl ve İlçe Başkanları Ziyaret Etti

MHP Boyabat seçim bürosunu, MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Milletvekili Adayı Rahmi Öztürk ile beraberinde MHP İlçe Başkanları ile birlikte ziyaret etti. Ziyaret esnasında son hafta yapılması düşünülen çalışmalar hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Girişimcilik ve yenileşim

Toplum içerisinde insanı yücelten iki şey vardır: Birincisi dimağındaki zenginlik, ikincisi kolundaki/bedenindeki kuvvettir. Bilgi de emek de insanı yüceltir.

Boyabat İlçe Müftülüğü'ndenYaz Kur'an Kursları Bay-Bayan Geçici Öğretici Alımı İlanıCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Sinop'ta Miting Yaptı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Sinop Uğur Mumcu Meydanı'nda miting yaptı. Yaklaşık 5000 kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, CHP'nin vaatlerini tekrarlayarak, iktidara geldikleri takdirde hepsinin gerçekleştirileceğini belirtti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Kalebağı'nı ve Vatandaşları Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Kalebağı'nı ve vatandaşları ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Çarşak Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Çarşak Köyü yağmur duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Kozkule Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Kozkule Köyü yağmur duasına katıldı.

Sinop Saadet'e Geliyor!

Saadet Partisi Sinop İl Başkanlığı, yaklaşan Genel Seçimler öncesi son hafta sonunda "Sinop Saadet'e Geliyor" sevgi yürüyüşleri düzenledi. Sinop Milletvekili adayları Mehmet Ali Özgür ve Hasan Üçüncüoğlu’nun yanı sıra Sinop İl Sorumlusu Beşir Elmacı ve İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu da yürüyüşte hazır bulundu.

Sinop‘ta Düzenlenen Off-Road Şampiyonası'nın 3.Ayak Yarışlarında Sinop Off-Road Spor Kulübü 1. Oldu

Türkiye Otomobil Federasyonu’nun organize ettiği ve Sinop Off-Road Spor Kulübünün ev sahipliğini yaptığı Türkiye Şampiyonası 3. Ayak yarışları hafta sonunda yapıldı.

Belediye Başkanı Kılıçaslan'ın Berat Kandili Mesajı

Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sinop KHB Basın Açıklaması

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan hekimimiz Op. Dr. Kamil Furtun’u menfur bir saldırı sonucu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

2011 yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Haziran 2011)

2011 yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Haziran 2011)

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Berat Kandili Mesajı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Berat Kandili Mesajında; "Berat kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Rabbimize sığınarak günahlardan arındığımız, ilahi lütuf ve bereketlere eriştiğimiz önemli zaman dilimlerindendir. Berat günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmaktır."

İl Müftümüzün Berat Kandili İle İlgili Açıklaması

“Berat kelimesi; borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi manalara gelir.

Hipnoz Altındaki Türkiye Yugoslavlaşma Sürecinde mi?

Soğuk savaş sonrası Balkanlarda Tito önderliğinde Yugoslavya kuruldu. Üçüncü dünya liderliğine de öncülük yaptı. Ancak etnik ve dinsel ayrımcılık tohumları atıldı. Kısa sürede çatışmalar sonrası parçalandı, bölündü ve nihayet devletçikler kuruldu.

Prof. Dr. Sedat Karayücel''in Berat Kandil'i Mesajı

Başta üniversite personelimiz, öğrencilerimiz ve Sinoplular olmak üzere bütün İslam Alemi'nin Mübarek Berat Kandilini kutlarım.

MHP'li Kadın Kolları Birlikte Yemek Yedi

Sinop ili ve ilçeleri MHP Kadın Kolları Teşkilatı, Boyabat'ta birlik ve beraberlik çatısı altında bir yemekli toplantı gerçekleştirdi. Ulusoy Kebap Salonu'nda yapılan toplantı Sinop il ve ilçelerinin bugünkü birlik ve beraberliği, seçim çalışmaları ve teşkilatlanma konularını içerdi. Toplantıdan sonrada seçim bürosu ziyaret edildi.

Köylerdeki Seçim Çalışmalarından Anekdotlar

7 Haziran 2015 günü yapılacak olan seçimler için yaklaşık olarak 200 köye MHP bayrağı taktık. Bu arada çok vatandaş ile de siyaset hakkında fikir alış verişi yaptık. Neler neler!....Buyurun okuyun…

Kalebağı Piknikçiler

Bugün serin havaya rağmen Kalebağı'nda piknik yapanlar çoğunluktaydı. Mayıs ayının son günü piknik yapanları görüntüledik.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Yaylacık Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Salar Köyü yağmur duasına katıldı.

Salim Özçetin vefat etti

Çatpınar Köyü, Sakız Mahallesi'nden Merhum Ali Osman Özçetin'in oğlu, PTT'den emekli Yaşar Özçetin'in kardeşi, PTT'den emekli, Salim Özçetin vefat etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Salar Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Salar Köyü yağmur duasına katıldı.

Engin ALTAY Boyabat'ta Esti Gürledi

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3.Bolge Milletvekili adayı Engin ALTAY ve Sinop Milletvekili adayları ile birlikte bölgemizdeydi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Koçak Köyü Yörük Deresi Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Koçak Köyü Yörük Deresi yağmur duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Fabrika Ziyareti -6

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaların bir kısmını ziyareti etti.

Yaşar Akça'nın kayınvalidesi Zehra hanımefendi vefat etti

Ortaçarşı esnafı Yaşar Akça'nın kayınvalidesi, Seçim Müdürü Recai Bahçe'nin halası, Zehra hanımefendi vefat etti.

CHP Kadroları Saraydüzü'ndeydi

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Engin ALTAY ve Sinop CHP Milletvekili adayları Saraydüzün'deydi.

HDP aslında PKK, PKK ise AKP'dir!

AKP'den kurtulmak isteyen bir kesim çareyi HDP'ye sığınmakta buluyor. Kimler yok ki bukesimde. Başta ''yetmez ama evet''çiler. Akiller, sanat ve edebiyat çevreleri (sözde). Bazı Cihangir veModa müdavimleri (sakinleri değil), dizi oyuncuları, gayler, lezbiyenler, transseksüeller ve daha birçokları.

31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü

Mark Twain "Sigarayı bırakmak kolay, ben bunu bin kere yaptım" demiş. Belki siz de bırakmaya çalıştınız. İsterseniz neden bu kadar zorlandığınıza bir göz atalım.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

CHP Adaylarını Karşıladı

CHP Boyabat İlçe örgütü bu gün saat 10.00 da Osman köyü mevkiinde CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY CHP Sinop Milletvekili Adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN'u coşkuyla karşıladı.

Eski Bakanımız Yaşar Topcu Saraydüzü İlçemizi Ziyaret etti

Hemşehrimiz eski Bakanımız Yaşar TOPCU DP Sinop Milletvekili adayı olan oğlu Mahir TOPCU'nın seçim çalışmalarına destek için Saraydüzü ilçemizi ziyaret etti.

Engin ALTAY: 16 Temmuz günü emeklinin ikramiyeleri hesabında

Engin Altay, Boyabat seçim bürosunun önünde çoşkulu bir kalabalığa, çoşkulu bir konuşma yapan Engin Altay, biz ALLAH'tan başkasına kulluk yapmayız dedi. İktidar olduktan sonra arefe günü, olan 16 Temmuz günü, emeklinin ikramiyeleri hesaplarına yatacak dedi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Oğlakçılar Köyü'nü Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Oğlakçılar Köyü'nü ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Kuyucakpınar Köyü ve Hamzalı Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Kuyucakpınar Köyü ve Hamzalı Köyü yağmur duasına katıldı.

YBO’lu Karikatüristler Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali'nde…

9 Mayıs’ta açılışı yapılan, 46 ülke ve Türkiye’nin de 35 ilinden katılımın olduğu 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’ne Boyabat Yaşar Topçu YBO’lu öğrencilerimiz de “Barış” konulu karikatürleriyle katıldılar.

Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Sergileri

Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu’nun Eskişehir ve İstanbul karikatür müzelerinde açtığı kişisel karikatür sergileri sona eriyor…

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Fabrika Ziyareti -5

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaların bir kısmını ziyareti etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Fabrika Ziyareti -4

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaların bir kısmını ziyareti etti.

Canikli: CHP ve MHP, HDP'nin Barajı Geçmesi İçin Destek Veriyor

Sinop'a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, CHP ve MHP'nin HDP'nin barajı geçmesi için destek verdiklerini öne sürererek, "CHP ve MHP olarak çıkıyorsun milletin karşısına destek, oy istiyorsun ama el altından gizlice başka siyasi bir partinin barajı geçmesi için destek veriyorsun. Bu ahlaki değil. Sağ gösterip sol vuruyorlar. Bu kirli bir proje" dedi.

Bakan Canikli Destek için Sinop'ta

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Sinop’a gelerek partisinin seçim çalışmalarına katıldı.
Haber: Boyabat İlk Haber, Fotoğraf: Boyabat İlk Haber - Gerze Gündem Haber


Okul Öncesi Eğitim Şenliği Yapıldı

Okul öncesi eğitim şenliği programı hava muhalefeti nedeniyle Boyabat Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Gençler Alaaddin Camii'nde Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, caminin gençler için entelektüel düzeyi üst seviyede sohbetlerin yapıldığı mekanlar olduğu...

Sinop Kendine Geliyor!

7 Haziran Genel Seçimlerine hızla yaklaşırken Saadet Partisi olarak aralıksız sürdürdüğümüz seçim çalışmalarımızı "Sinop Kendine Geliyor" sevgi yürüyüşlerimizle sürdürüyoruz. İlkini BOYABAT’ta 30 Mayıs Cumartesi günü, saat 12.00’de Alparslan Türkeş Parkı’ndan başlatıyoruz.

İstanbul'un Fethi'nin 562. Yılı

29 Mayıs 1453 tarihi insanlık için bir dönüm noktasıdır. Hazreti Peygamberin (S.A.V.) fetihten yaklaşık 900 yıl önce övgüyle bahsettiği Fatih Sultan Mehmet Han ve ordusu, Peygamber duası almış, Peygamberin hüsnü nazarına mazhar olmuş nadir devlet adamlarından, komutan ve askerlerdendir.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Fabrika Ziyareti -3

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaların bir kısmını ziyareti etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Fabrika Ziyareti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaların bir kısmını ziyareti etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Fabrika Ziyareti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaların bir kısmını ziyareti etti.

Bakan Canikli Kampüs Alanını İnceledi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan ile birlikte Sinop Üniversitesi Yeni Kampüs Alanında incelemelerde bulundu.

Uluslararası İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Töreni

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen, "Uluslararası İmam Hatip Liseleri Mezuniyet Töreni" yapıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Saraççayı ve Yeşilyurt Köylerini Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Saraççayı ve Yeşilyurt köylerini ziyaret etti.

Bizans, Kimliksiz İslamcılar ve Türkler

Bizans İmparatorluğu’nun 1000 yıllık başkenti İstanbul’un Türkler tarafından fethinin yıldönümü.
Türkiye'de Bizans’ın çocuğu olmayı, Müslüman kisve altında benimseyenler yanında, Bizans çocuğu olmaya meraklılar da çoğalmış durumdadır.


MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Esnafı Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Boyabat'ta Resmi Daire ve Esnafı ziyaret etti.

Kur'an Kursundan Yılsonu Programı

Alaaddin Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Gülay Kuş tarafından eğitim gören 40 öğrencisi içinBelge Töreni düzenlendi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Daylı Köyü'nü Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Daylı Köyü'nü ziyaret etti. Daylı Köyü dönüşünde Alparslan Türkeş Parkı'nda yorgunluk çayı içtiler.

Ülkenin Durumunu Anlatan Bir Fıkra

Gazetemizi takip eden ve bize zaman zaman çeşitli haber ve yazı yollayan çok kıymetli bir kardeşimiz bu sefer çok güzel bir fıkra yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama

Cumhurbaşkanlığı Kaynakları, Ayasofya çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olarak ortaya atılan iddia tümüyle gerçekdışı olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programında ve gündeminde Ayasofya ile alakalı bir konunun bulunmadığını açıkladı.

Engin ALTAY'a Coşkulu Karşılama

CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY 28 Mayıs 2015 perşembe bugün saat 16:00'da Sinop hava alanında partililerce coşkuyla karşılandı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Karikatür Dalında Türkiye ve Dünya Şampiyonu Olan Fatmagül Gökçe'yi Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin ile birlikte, Karikatür Dalında Türkiye ve Dünya Şampiyonu olan Fatmagül Gökçe'yi ziyaret etti.

Stadyum Caddesi'ne BSK Asfalt Seriliyor

Şehitlik Yürüyüş Yolu Projesi kapsamında yapımına başlanan Stadyum Caddesi'nde, BSK Asfalt serilmeye başlandı. Stadyum Caddesi'nde daha önce kilitli parke taşı döşeliydi.

Sinop Üniversitesi İnşaatları Hızla Yükseliyor

Sinop Üniversitesi Yeni Kampüs Alanı içerisinde yer alan Fakülte ve Yüksekokul inşaatları büyük bir hızla yükseliyor.

ATM'ler İçin Yer Hazırlandı

Kapalı Spor Salonu'nun önünde çalıştırılmayan şelalenin yanında bulunan boşluğa bankalara ait ATM ve BTM cihazlarının yerleştirilmesi amacıyla yer hazırlandı. Belediye'den yer isteyen bankalara burasının uygun bulunduğu ve yerin hazırlandığı belirtildi.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Ayancık'ta

CHP Milletvekili Adayı Barış KARADENİZ Ayancıkta resmi kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

MHP Adayı M.Meftun Çağlar ile Röportaj

Sinop MHP Milletvekili adayı M. Meftun Çağlar ile 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan Genel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

Son Seçim Anketleri

Yarından itibaren seçim anketi yayınlanamayacağı için, anket şirketleri yaptıkları seçim anketlerini peş peşe açıkladı. Ancak sonuçlar çok farklı, bizde bu anket sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

AKP 13 yılda, 1 trilyon 900 milyar doları ne mi yaptı?

1923-2002 arasında 57 hükümet 79 yılda toplamda 1,5 trilyon dolar harcadı. Bunun karşılığında, fabrikalar, yollar, okullar, üniversiteler,barajlar, hastahaneler, İstanbul'a iki Boğaz Köprüsü yapıldı,saymakla bitiremeyiz.

Yapılmayan Anketi, Yapılmış Gibi Yayımlamak

Son günlerde Sinop ve Boyabat'ta yayım yapan bazı internet sitelerinde, Gezici Anket şirketinin yaptığı iddia edilen bir anketin sonuçları yayımlandı. Gezici Anket şirketinin 0212 337 57 88 numaralı telefonunu aradığımızda belirtilen tarihte böyle bir anketin Sinop ilinde yapılmadığını söylediler. Bu sahte anket ve haberi sizinle paylaşıyoruz.

Anaokulu Öğrencileri Yürüdü

Boyabat’ta faaliyet gösteren anaokullarının öğrencileri tarafından şenlik yürüyüşü yapıldı.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Kemal Kılıçdaroğlu Sinop'a geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Seçim Çalışmaları kapsamında 1 Haziran 2015 Pazartesi günü Sinop’a geliyor.

Sinop'un STK'ları Hizmette Yarışsın

Sinop dernekleri hizmette değil ama düzenledikleri gece ve yemekli toplantılarla yarışır halinde.. Bu yarışın Sinoplu hemşehrime bir faydası var mı?. Yok.. Sadece o geceye katılanlar yiyip içip eğlenerek bir gece geçirmiş oluyor o kadar.. Evet, STK'lar gece düzenler ama bunun bir anlamı olur.. Bakıyoruz bu gecelere içi bomboş.. Sadece kendilerini eğlendiriyorlar o kadar..

MHP’ye büyük çelme: Afişleri toplatılacak

MHP'nin afişlerine "halkı kin ve düşmanlığa tahrik"ten toplatma kararı.

Yüksekokul İçin Sinop Üniversitesi Rektörüyle Görüştüler

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Durağan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Usta ve Durağan İl Genel Meclis Üyesi Hamit Topçuoğlu, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan’ı makamında ziyaret etti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Bugün Sinop'ta

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin ALTAY bu gün 28 Mayıs 2015 Perşembe günü Sinop'a geliyor.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Bektaşağa Panayırındaydı

CHP Milletvekili adayıBarış KARADENİZ her yıl Mayıs ayında düzenlenen Bektaşağa hıdırellez ve panayır şenliklerindeydi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Resmi Daireleri Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Boyabat'ta Resmi Daireleri ziyaret etti.

CHP Boyabat İlçe Örgütü Kırsal Çalışmalarında

CHP Boyabat İlçe örgütü kırsal çalışmalarında köy köy geziyor bayrak asıyor afiş yapıştırıyor. Yaşanacak Bir Türkiye için gelin oy verin diyor.

Tokmak İstiklal Gazisi'ni Unutmadı

AK parti Milletvekili adayı Cengiz Tokmak seçim turlarına devam ederken İstiklal Gazisi Rıza dedenin mezarını ziyaret etti.

Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi Ketem Duyurusu

Sinop'ta hizmet vermekte olan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından yürütülen taramaları desteklemek amacıyla, Boyabat Belediyesi'nin tahsis ettiği araçla 27.05.2015 tarihinde Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi tarafından vatandaşlarımızın Sinop'a gidiş ve dönüşü sağlanarak kanser taramaları yapıldı.

Projeler Görücüye Çıktı

Boyabat İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Projeler görücüye çıktı.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


ASİLDER İlk Genel Kurulunu Gerçekleştiriyor

Kısa adı ASİLDER olan Ankara Sinop İli ve İlçeleri Eğitim ve Kültür Derneği ilk Genel Kurulunu 30.05.2015 tarihinde Yenimahalle Belediyesi, Yeni Salon'da saat 11:30 hemşehrilerinin katılımıyla gerçekleştirecektir.

BTP Sinop Milletvekili Adayları Boyabat’ta Basın-Yayın Kuruluşlarını Ziyaret Etti

Boyabat seçim çalışmaları esnasında basın kuruluşlarını da ziyaret eden milletvekili adayları boyabatgazetesi.com haber sitesi İmtiyaz Sahibi Hakkı Küçükbaş ve Boyabat haberleri net haber sitesini de ziyaret ederek basın kuruluşlarının önemi hakkında vurgulamalar yaptılar.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Resmi Daireleri Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Boyabat'ta Resmi Daireleri ziyaret etti.

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (22 Temmuz 2007)

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (22 Temmuz 2007)

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Iraklı Türkmenlere yardım

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Irak’taki çatışmalar nedeniyle topraklarını terk ederek Kerkük kentine sığınan 500 Türkmen aileye yardım elini uzattı.

Davut Çalhan: Yolumuz Atatürk’ün yolu, hedefimiz, saltanatın sonu

DSP Sinop Milletvekili adayları Davut Çalhan ve Necati Yıldırım, beraberinde DSP Türkeli İlçe Başkanı Recep Keser ile birlikte ilçemizdeki kamu kurumlarına, esnaflara ve vatandaşlara ziyaret gerçekleştirdi.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Boyabat Dörtyol “Duman altı” Oldu…!

Dün akşam Galatasaray'ın lig şampiyonu olması sonucunda, Dörtyol’da Galatasaray taraftarlarının yapmış olduğu kutlama, gençleri eğlendirirken, araçlara atılan patlayıcılar güvenlik güçlerine ara ara zor anlar yaşattı, kutlamalar kameralara bakın nasıl yansıdı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Semerkand Kermesi Açılışına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Semerkand Kermesi'nin açılışına katıldı ve açılış kurdelesini Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile birlikte kesti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Demiray Kuaför Salonu Açılışına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Demiray Kuaför Salonu açılışına katıldı ve açılış kurdelesini Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile birlikte kesti.

Mehmet Ali Özgür'den, Özhan'a Tebrik

Geçtiğimiz günlerde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen Sinop Amatör Spor Kulüpleri 9. Olağan Genel Kurulu’na katılıp kurulda konuşma yapan Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür bir tebrik mesajı yayımladı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Edil, Paşalıoğlu ve İsaoğlu Köyleri Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Edil, Paşalıoğlu ve İsaoğlu Köyleri yağmur duasına katıldı.

SAADET, Sinop'ta 2. Turlara Geçti!

7 Haziran Genel Seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi, Sinop’ta baş döndürmeye devam ediyor. Her iki adayıyla ilçe ilçe, köy köy programdan programa koşan adaylar Sinop’ta Millî Görüş’ün en etkili çalışma dönemlerinden birini gerçekleştiriyorlar.

Son Seçim Anketi Mayıs 2015

SONAR'ın Mayıs ayı içinde yaptığı son anketi sizinle paylaşıyoruz.
Haber: Haber 3


Türkiye Uyanıyor, Türk Milleti Ayakta

Uyuşturucuların etkisi dağılıyor. Türk Milleti oynanan oyunu görmeye, anlamaya ve hesap sormaya hazırlanıyor.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Osmanköy,Ilıca ve Keseköy Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili adayı M.Meftun Çağlar ve MHP'liler Osmanköy, Ilıca Köyü ve Keseköy yağmur duasına katıldılar.

ASKF Özhan'la Devam Kararı Aldı

Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurula tek liste halinde giren mevcut başkan Ayhan Özhan yeniden başkanlığa seçildi.

Sinop'ta büyük yürüyüş

Sinop'ta düzenlenen Mehteran Yürüyüşü ve ardından düzenlenen konser büyük ilgiyle izlendi. Sinop Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen 'Bir Millet Uyanıyor, Sinop Şahlanıyor' adlı program büyük bir katılımla yapıldı.

Maviş'in Beyaz Kalemi

Türkiye 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine giderken son zamanlarda ulusal basında sıklıkla haber yapılan 2010 KPSS soruşturmasını duymayan kalmamıştır. Aradan 5 yıl geçmiş olmasına rağmen sonuçlanamayan bu ‘skandal’ ardı arkası kesilmeyen yeni skandallar doğurmaya devam etmektedir.

Engin ALTAY Seçim Çalısmalarını Aralıksız Sürdürüyor

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Engin ALTAY, YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN çalışmarını Çatalca'nın köylerinde sürdürüyor

MHP Kırsalda Çalışmasını Tamamladı

MHP Boyabat İlçe Teşkilatı kırsaldaki tüm köy ve köylerin mahallelerinde bayrak çalışmasını tamamladı. MHP bayrak çalışması esnasında kopan yada kesilen diğer parti bayraklarını da yerlerine yeniden taktı. MHP'nin bu süreçte sadece Çatpınar Köyü'ndeki bayrakları 5 kez kesildi ve yeniden takıldı. Diğer köy ve köy mahallelerinde ise herhangi bir sorun çıkmadı.

Durağan Belediye Hamamı Açıldı

Uzun zamandan beri kapalı kalan Durağan Belediye Hamamı tekrar hizmet vermeye başladı. Hamamın işletmesini üstlenen Şükrü Aksoy, bu mesleğin yok olmaması için büyük çaba sarf ediyor. Hamamın açılması yöremiz tarafından sevinçle karşılandı.

İstanbul’a demir atmak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) üç dönem boyunca Sinop milletvekili olarak görev yapan Sayın Engin Altay, bu kez İstanbul üçüncü bölgeden milletvekili adayı.

Engin ALTAY CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU İle İstanbul'da 2

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU İstanbul 3.Bölge de seçim otobüsü üzerinden mini mitingler düzenledi.

Hüseyin Hamza vefat etti

Esentepe'de oturan, Saraydüzü Emniyeti'nde memur Burhan Hamza'nın babası, Saraydüzü Merkez Camii İmamı Hamza Hamza'nın amcası, Kaportacı Adem Hıdır'ın kayınpederi, Aşağı Darıçay Köyü Emekli İmamı, Hüseyin Hamza vefat etti.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Bektaşağa Güreşlerindeydi

CHP Milletvekili Adayı Barış KARADENİZ.Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL Sinop CHP İl başkanı Kadir Yavuz ve partililerle Bektaşağa güreşlerindeydi.

MHP'liler Sinop'ta Yürüdü -2

MHP'liler Sinop'ta YürüdüMHP'liler Sinop'ta Eski Otogar'dan, Kapalı Spor Salonu'na kadar yürüdü. Yürüyüş kortejine yol boyunca yoğun ilgi ve teveccüh gösterildi. Yürüyüşe katılım da oldukça yoğundu.

DSP Kendisini Kanıtlamıştır

Sinop ve ilçelerinde yine tek araçla seçim çalışmalarını yürüten cefakar milletvekili adayı tek başına ilçe ilçe gezmeye devam ediyor.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Kara Avcılar Kulübü Binası Yenileniyor

Uzun süredir bakımsız olan ve Boyabat’ın en eski beton yapılarından olan, Boyabat Kara Avcılar Kulübü'nde tadilat var. Bina üzerinde estetik olarak değişikliğe gidilerek, kapatılan balkon tekrar açılıyor.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


Sinop NKP Bektaşağa Basın Açıklaması

Sinop Nükleer Karşıtı Platform tarafından bugün Bektaşağa'da gerçekleştirilen basın açıklaması metni aşağıdadır. Basın açıklaması platform dönem sözcüsü Saygın Doğan tarafından okunmuştur.

Danıştay Üyesi Osman Tural’dan Başarı Hikayesi

Sinop Üniversitesi ve Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ortaklığındadüzenlenen kariyer günlerinin son gününde Sinop Üniversitesi'nin konuğu Danıştay Üyesi, PTT eski Genel Müdürü Osman Tural oldu.

Engin ALTAY CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU İle İstanbul'da

''Yaşanacak Bir Türkiye İçin CHP İktidara'' diyen CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun İstanbul proğramında Engin ALTAY da yanındaydı.


Engin ALTAY Beylikdüzü Sinoplular Derneği Kahvaltısındaydı

CHP Grup Başkanvekili İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin ALTAY Beylikdüzü Sinoplular derneğinin düzenlediği kahvaltıya katıldı.


Muzaffer Yaylaoğlu vefat etti

Yaylacılı Köyü'nden, İzzet Yaylaoğlu'nun oğlu, Abdullah Yaylaoğlu ve Nefise Demirbek'in kardeşi, Emekli Öğretmen, Muzaffer Yaylaoğlu vefat etti.

MHP'den AKP'li adaya KPSS suç duyurusu

MHP Bakırköy İlçe Başkan Yardımcısı Av. Semih Erdoğan, AKP Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş hakkında 2012 KPSS’ye ilişkin soru hırsızığı yapığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulundu.

Boyabat nereye koşuyor?

Hemşehrimiz Bekir Kayık, sitemizde yayımlanması için, özellikle Boyabat'ın kanayan bir yarasına parmak basan, bir yazı göndermiş. Bekir Kayık'ın yazısını yayımlamaktan mutlu olduğumuzu belirterek, Bekir Kayık'a teşekkür ediyor, yazısını sizinle paylaşıyoruz.

MHP'liler Sinop'ta Yürüdü

MHP'liler Sinop'ta Eski Otogar'dan, Kapalı Spor Salonu'na kadar yürüdü. Yürüyüş kortejine yol boyunca yoğun ilgi ve teveccüh gösterildi. Yürüyüşe katılım da oldukça yoğundu.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Saraydüzü'nde Resmi Daireleri Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Saraydüzü'nde Resmi Daireleri ziyaret etti.

Sinop 7 Haziran’da tarih yazacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Sinop’tan ayrılmasından sonraMilletvekili adayları Cengiz Tokmak ve Nazım Maviş seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Her şey orta da !

Başbakan Ahmet Davutoğlu Dün Sinop’ta bir miting düzenledi. Yaklaşık 7 bin kişinin doldurduğu miting alanında, daha çok ilçelerden araçlar ile taşınan vatandaşlar göze batıyordu. Çok sıkı korunan ve vatandaşı bezdiren koruma fobisi mitinge gölge düşüren ayrı bir etken oldu.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Saraydüzü İlçesi'ni ve Köyleri'ni Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Saraydüzü İlçesi'ni ve Köyleri'ni ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Saraydüzü İlçesi'ni ve Köyleri'ni Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Saraydüzü İlçesi'ni ve Köyleri'ni ziyaret etti.

Engin ALTAY Seçim Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor 2

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili adayı Engin ATAY seçim bölgesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Davutoğlu'nun Korumaları Engelli Vatandaşı Ağlattı

Başbakan Davutoğlu'nun 21 Mayıs'taki Sinop mitinginde korumalar, engelli bir vatandaşın Başbakan'a yaklaşmasına izin vermedi. Vatandaş gördüğü muamele karşısında gözyaşlarına boğuldu.

AKAM'ın Yaptığı Son Seçim Anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi (AKAM) 7 Haziran seçimleri için yaptığı Mayıs ayı anket sonuçlarını açıkladı. İşte yapılan son ankete göre partilerin oy oranları.

Türkeli’de otomobil işyerine girdi

Türkeli Cumhuriyet Caddesi’nde görünmez kaza, ucuz atlatıldı...

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Taşmanlı Güreşlerinde

CHP Milletvekili adayı Barış KARADENİZ Taşmanlı güreşlerine katıldı. KARADENİZ'e ilgi büyüktü.

Acun'dan Mavis'e; 'Sinop'u tanımayan aday!'

CHP Sinop 2. sıra milletvekili adayı Mustafa Acun, AKP'nin 2. sıra adayı Nazım Maviş'in "Sinop'tan 2 milletvekili çıkarmak için çalıştıklarını" söylemesine tepki göstererek, "Daha Sinop'u tanımayan adayın 2-0'dan söz etmeye hakkı yoktur" iddiasını ortaya attı.

AKP Hükümetlerinin 13 Yıllık İcraatı

2023 yılını hedef gösteren AKP, S.O.S. sinyalleri veriyor. Resmen her şeyin Arap saçına döndüğü bir ülkede yaşıyoruz. Bunun baş mimarı da AKP hükümetleridir.

Tayyareci Nuri Bey Parkı'nın Son Hali

Yapımına devam edilen Tayyareci Nuri Bey Parkı'nın son halinin fotoğraflarını çektik. Tayyareci Nuri bey Parkı'nın fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Eski Halyeri'ndeki Çınar Ağacı Kırıldı

Eski Halyeri'ndeki Çınar ağacı kırıldı. Eski Halyeri, Kasaplar Çarşısı'nda, Eski Belediye binasının önünde dikili olan Çınar ağaçları, binaya yakın dikildikleri için zamanla güneş ışığına ulaşmak için eğrilmiş ve yana doğru uzamıştı. Dün bunlardan biri kırıldı. Şans eseri can ve mal kaybı meydana gelmedi. Tehlike arz eden ağaç budandı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Durağan'da Esnafı Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Durağan'da esnafı ve halkı ziyaret etti.

Türkiye Diyanet Vakfı Adak Kurbanları Muhtaçları Sevindiriyor

Türkiye Diyanet Vakfı, yıl boyunca halkımızın emanet ettiği adak, akika ve şükür kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Durağan'da Resmi Daireleri Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte, Durağan'da Resmi Daireleri ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Durağan Devlet Hastanesi'ni Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP'liler ile birlikte Durağan Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

Kız Kur'an kursu öğrencileri il finalinde ter döktü

Sinop İl Müftülüğü tarafından, merkez ve ilçe kız Kur'an kurslarında daha önce düzenlenen Dini Bilgiler Yarışması’nın il birinciliği yapıldı.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Gece Çalışan Tuğla Fabrikalarındaki İşçileri Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Beraberinde MHP yetkilileri ile birlikte, gece çalışan tuğla fabrikalarındaki işçileri ziyaret etti, işçilerin sorunlarını dinledi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Alparslan Türkeş Parkı'nda Gençlerle Biraraya Geldi

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Alparslan Türkeş Parkı'nda gençlerle biraraya geldi ve onların sorunlarını dinledi. M.Meftun Çağlar gençlerden tavsiye istedi ve gençlerin her zaman daha özgün fikirlerinin olduğunu belirtti.

Saadet Partisi Boyabat Köylerinde

Saadet Partisi, Sinop’ta seçim çalışmalarına Boyabat köylerinde aralıksız devam ediyor. Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, Sinop İl Sorumlusu Beşir Elmacı, Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu ve beraberlerindeki partili heyetle birlikte Boyabat'ın Emiroğlu, Boyalı ve Bengübelen Köyleri'nin yağmur dualarına katılıp, köylüler ve diğer katılımcılarla birlikte sohbet ettiler.

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (Kene)

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Nedir?: Kırım-Kongo Hemorajik Ateş (KKHA),keneler tarafından taşınan Nairovirüs isimli bir mikrobiyal etken tarafından neden olunan ateş, cilt içi ve diğer alanlarda kanama gibi bulgular ile seyreden hayvan kaynaklı bir enfeksiyondur. Son yıllarda tedavide görülen gelişmelere rağmen, bu enfeksiyonlarda ölüm oranları hala yüksektir.

Engin ALTAY'ın 22 Mayıs Programı

Yaşanacak bir Türkiye için bugün Büyükçekmece ilçe Örgütümüzle birlikte sivil toplum kuruluşlarını,esnafları ve dernekleri ziyaret edeceğiz.

Sinop Üniversitesi 5 Dilde Yayına Başladı

Sinop Üniversitesi bünyesinde kurulan ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik hizmet veren web sitesi “study.sinop.edu.tr” İngilizce, Arapça, Azerice, Rusça ve Türkçe olmak üzere beş dilde yayına başladı.

Boyabat'tan Fotoğraflar (Yeni Mahalle ve Bağlar Mevkii)

Bugün (19 Mayıs Salı) Yeni Mahalle ve Bağlar mevkiinde uzun soluklu bir gezinti yaptım. Boyabat fotoğrafları köşesi için bir kaç fotoğraf çektim..Özellikle il dışında oturan Boyabatlılar bu fotoğrafları merakla bekliyor.......İyi seyirler..
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda


Başbakanım Allah benim ömrümü sana versin!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sinop’ta miting sonrası bir vatandaşın evine konuk oldu. Evden ayrılırken bir vatandaş, “Allah benim ömrümü sana versin” diyerek Başbakan Davutoğlu’na sevgisini dile getirdi.

Engin ALTAY Seçim Çalısmalarını Aralıksız Sürdürüyor

CHP’nin İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Grup Başkanvekili Engin Altay İstanbuldaki seçim kampanyasını aralıksız sürdürüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu; Sinop'u Karadeniz'in incisi yapacağız

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu; "İktidara geldiğimizde Sinop'ta sadece 4 kilometre bölünmüş yol vardı. Ona 109 kimolemetreyi biz ekledik. 2016 başında doğalgazınız geliyor. Sinop'u inşallah bölünmüş yollarla, havalanıyla, bu güzelliği herkesin göreceği Karadeniz'in inci şehri yapacağız" dedi.

CHP Milletvekili Adayları ve Kadın Kolları Başkanlarının Saraydüzü Ziyareti

CHP Milletvekili adayları Barış KARADENİZ Mustafa ACUN Kadın kolları Sinop il başkanı Hacer İNCEOĞLU ve Boyabat Kadın Kolları başkanı Şenay SEZER yönetim kurulu üyesi arkadaşları ile birlikte Saraydüzü Kadın kollarını ziyaret ettiler

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Üretim Yapan Tekstil Fabrikasını Ziyaret Etti

Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat'ta üretim yapan tekstil fabrikasını ziyaret etti, fabrika sahiplerinin ve çalışanlarının sorunlarını dinledi.

Başbakan Davutoğlu; Onlardan Mega proje çıkmaz!

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun çok methettiği projesini dinlerken acı bir şekilde tebessüm ettim. Çünkü çok geriden geliyor. Bütün kavramlar bize ait. Benim 2001 yılında yazdığım 'Stratejik Derinlik' kitabımın arka sayfasını okusaydı, ‘merkez ülke’ tabirini biz 15 yıl önce kullandık. Kendisine oy veremeyen adamdan mega proje çıkar mı?" dedi.

Eski Otogar Önünde Kaza

Eski Otogar önünde maddi hasarlı kaza meydana geldi. Eski Otogar önünden dönüş yapmak isteyen araç ile ana yoldan geçen araç çarpıştı. Kazada araçlarda maddi hasar meydana geldi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat Küçük Sanayi Sitesini Ziyaret Etti -3

Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat Küçük Sanayi Sitesini ziyaret etti, site esnaflarının ve çalışanlarının sorunlarını dinledi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat Küçük Sanayi Sitesini Ziyaret Etti -2

Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat Küçük Sanayi Sitesini ziyaret etti, site esnaflarının ve çalışanlarının sorunlarını dinledi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat Küçük Sanayi Sitesini Ziyaret Etti -1

Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat Küçük Sanayi Sitesini ziyaret etti, site esnaflarının ve çalışanlarının sorunlarını dinledi.

Genç yaşta Hanımağa oldu

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (SİYAD) bu yıldüzenlediği geleneksel Yağlı Güreş Müsabakaları için yapılan ağalık arttırmasında en yüksek teklifi veren Mualla Arpacı hanımağa oldu. Genç yaşta ağalığı kazanan Arpacı henüz lise öğrencisi.

Saadet Partisi'nden Sinop'a İkinci Çıkarma!

7 Haziran seçimlerine doğru yaklaşırken Saadet Partisi, Sinop’ta yeni bir hamle daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Genel Merkez Sinop İl Sorumlusu Beşir Elmacı şunları söyledi.

Çocuk Hakları Karikatür Yarışmasına Boyabat Damgası

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği “Çocuk Hakları” konulu 8. Ulusal Karikatür Yarışması’nda Boyabatlı ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencileri bir Türkiye İkinciliği, altı adet Mansiyon Ödülü ve iki adet sergileme ödülü kazandılar…

İşte Son Anketin Sonucu ! Partilerin Son Oy Oranı..

Metropoll'ün en son seçim anketi sonucuna göre AK Parti oy oranı % 42.8. HDP ise baraj altında..

Yeni Bilboardlar Takılmaya Devam Ediyor

Boyabat Belediyesi şehrin değişik yerlerine yeni bilboardları takmaya devam ediyor. Takılan bilboardların bir kısmı Boyabat Belediyesi'nce kullanılmaya başlandı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Üretim Yapan Fabrikaları Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaları ziyaret etti ve fabrikada çalışanların sorunlarını dinledi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat'ta Üretim Yapan Fabrikaları Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat'ta üretim yapan fabrikaları ziyaret etti ve fabrikada çalışanların sorunlarını dinledi.

Saadet Partili Adaylar Emekçinin Yanında

Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayları Mehmet Ali Özgür ve Hasan Üçüncüoğlu seçim çalışmalarında deyim yerindeyse baş döndürüyorlar. Her gün birkaç farklı ilçe ziyaret eden adaylar programdan programa koşuyor. Geçtiğimiz günlerde Sinop Organize Sanayi Bölgesi’ne gelen Saadet Partisi adayları Sinop OSB Müdürlüğü’nü ve ardından fabrikaları ziyaret ettiler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramında Çelenk Koyma Töreni Yapıldı

Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat haberleri.net

Yaşanacak Bir Türkiye İçin Engin Altay

Yaşanacak Bir Türkiye İçin Engin Altay 20 Mayıs Çarşamba proğramı

Şirin Osmanlı Kasabaları Turizme Kazandırılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi doku ve özgün mimarisini muhafaza eden, geçmişteki izleri silinmemiş, gündelik hayatın kaos ve stresinden uzak, huzurlu ve sakin Anadolu kasabalarının kültür turizminde ön plana çıkarılmasına yönelik bir çalışma başlattı.

İki Çizgi Vahdettincilik ve Atatürkçülük

Türkiye’de devlet, millet, vatan, rejim din, kimlik tartışılıyor. Rejim değişikliği, düzen değişikliği, hukuk sistemi değişikliği tarih boyunca elbette olmuştur, olacaktır. Bu doğal gelişme ve değişmedir. Ancak devlet, millet, vatan algısındaki değişim ve dönüşüm yıkım getirir. Türk tarihinde dönüm noktaları vardır.

Engin ALTAY İstanbul'u Karış Karış Dolaşıyor

CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY seçim bölgesi İstanbulu'u karış karış geziyor.

Boyabat'ta Yeni Hastane İnşaatı Yakında Başlayacak

Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde gündeme gelen Boyabat'a yeni hastane projesinde inşaat aşamasına gelindi.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz İle Röportaj

Bu hafta sizlere Sinop CHP 1. sıra adayı Barış KARADENİZ ile 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

ANSSIAD Başkanı Ziyarette

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan hafta sonu Boyabat'ta ziyaretlerde bulundu. Mustafa Başdoğan ilk olarak Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, İş adamı Zeki Mor'u iş yerinde ziyaret etti. Daha sonra ise Boyabat Belediye Başkanını, Kalebağı Hıdırellez kutlamalarında ziyaret etti.

Boyabat'ta Et Fiyatları

Boyabat'taki et fiyatlarını merak ettik ve sizin için kasapları gezdik. Kaspalardaki fiyatları sizinle paylaşıyoruz.

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (3 Kasım 2002)

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (3 Kasım 2002)

Göl'ün 19 Mayıs şehitleri

1969: Kastamonu'nun en acı 19 Mayıs'ı - Kastamonu Gazetesi'nin bugünkü sayısında, 1969 yılında, 19 Mayıs törenleri için Kastamonu'ya gelirken geçirdikleri kazada hayatını kaybedenleri anlatan bir yazı yayımlanmış. Mezkur kazada hemşehrimiz Mehmet Haskırış'ta vefat etmişti. Mehmet Haskırış'ın naaşının nakil fotoğrafınında olduğu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Doç. Dr. Şennan Yücel, MHP Seçim Bürosunda Konferans Verdi

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Şennan Yücel MHP Boyabat İlçe Teşkilatı'nın tertiplediği "Türk Milliyetçiliği ve Türkiye'nin Bugünkü Sorunları Hakkında" bir konferans verdi.

Trafik Kazasında Hayatını Kaybedenler Defnedildi

Dün Alaçam'da geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden Nazım Bozkurt, Binnaz Bozkurt ve Yasin Eren Bozkurt, Büyük Camii'de kılınan cenaze namazının ardından Yiğren Bölüklü Köyü'nde defnedildi.

Mutlu kent Sinop'a ne oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) araştırmasına göre Türkiye'nin en mutlu kenti Sinop.. Çünkü en başta huzur vardı. Ancak Sinop son zamanlarda pek mutlu değil.. Neler oldu da bizim Sinopumuz silahların patladığı, intiharların, hırsızlığın, uyuşturucu kullanımının arttığı bir yer haline geldi.

Başbakan Davutoğlu Sinop'a Geliyor

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu , 21 Mayıs Perşembe günü Sinop’a geliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü şunları söyledi;

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat Pazarını ve Esnafı Ziyaret Etti -3

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat Pazarını ve Esnafı ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat Pazarını ve Esnafı Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat Pazarını ve Esnafı ziyaret etti.

Sahibinden Satılık

Ev ve İş Yeri olarak kullanılabilen, Hükümet Konağı karşısı, Kumru Apartmanı'nda 65 m2 Kaloriferli, 2+1 daire satılıktır.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyabat Pazarını ve Esnafı Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyabat Pazarını ve Esnafı ziyaret etti.

AK PARTİ, 2002 yılında hangi vaadlerle iktidara gelmişti ?

AKP, 2002 yılında seçim bildirgesindeki hangi vaadlerini yerine getirdi? " YOLSUZLUK, İŞSİZLİK, TERÖR, EKONOMİ, TÜRBAN benim namusumdur" demişlerdi... Ülke tarihinin en büyük yolsuzluk iddiaları ile 4 bakanı istifa etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Karayolları 79. Şube Şefliğini Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Karayolları 79. Şube Şefliğini Ziyaret Etti

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısı ile mesaj yayınladıMilliyetçi Hareket Partisi Milletvekli Adayı Meftun Çağlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısı ile mesaj yayınladıGerze'de Yaşlı Adam İntihar Etti

Esat O. isimli yaşlı adam Gerze Bayraktar Sokakta bulunan evinde ipe asılı bir şekilde ölü bulundu.

Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi

Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesine KETEM'DE görevli personeller tarafından "Taranabilen Kanserler Tarama Yöntemleri Ve Zararlı Alışkanlıklar" konulu eğitim düzenleneceğinden halkımıza ve İlçe Müftüğüne bağlı kuran kursundaki kursiyerlere 20.05.2015 tarihinde saat 14.00'da Boyabat İlçe Halk Kütüphanesi Toplantı Salonunda eğitim verilecektir.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkışı ile Türk Milleti’nin tarih sahnesinden silinmesine kasteden dış güçler ve iç ihanet şebekelerine karşı bir büyük mücadele liderine kavuşur.

CHP Grup Başkanvekili Sinop Milletvekili Engin Altay'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı MasajıNazım Bozkurt, Binnaz Bozkurt ve Yasin Eren Bozkurt vefat etti

Yiğren Bölüklü Köyü'nden, elim bir trafik kazasında aramızdan ayrılan, Nazım Bozkurt, Binnaz Bozkurt ve Yasin Eren Bozkurt vefat etti.

Emine Gölet hanımefendi vefat etti

Zincirlikuyu Mahallesi'nde oturan Merhum Manifaturacı Sıtkı Gölet'in hanımı, Ziraat Bankası'ndan emekli Bekir, Emekli öğretmen Ali ve Orta Çarşı esnaflarından Salih Gölet'in annesi, Emine Gölet hanımefendi vefat etti.

Mehmet Ali Atmaca Defnedildi

Durağan Çampaşasakızı Köyü'nden yıldırım çarpması nedeniyle vefat eden Mehmet Ali Atmaca defnedildi.

Şok ! AK Parti'nin Oyları Yüzde Kaça Düştü ?

Gezici araştırma şirketinin son anketi AK Partili yöneticilerin yüreğine indirecek türden..

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Bengübelen Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Bengübelen Köyü Yağmur duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Boyalı Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Boyalı Köyü Yağmur duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Muratlı Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Muratlı Köyü Yağmur duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Göve Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Göve Köyü Yağmur duasına katıldı.

Hıdırellez Şenliği

17 Mayıs 2015 Pazar günü Boyabat Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu “Hıdırellez Bahar Şenliği”, Boyabat Kalebağı mesire alanında yapıldı.
Haber: Davut Koçyiğit - Boyabat Haberleri.net


ERSOY: Boyabat 100 Yataklı DevletHastanesi Hayırlı Olsun..

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy projelendirilmiş olan Boyabat Devlet hastanesinin ihale sürecinin tamamlandığını ifade ederek müteaahhit firmaya yer tesliminin yapıldığını belirtti.Önümüzdeki günlerde inşaatın başlaması bekleniyor...

Otomobil Menfeze Uçtu: 3 Ölü, 1 Yaralı

Edinilen bilgiye göre, Boyabat istikametinden Samsun`a doğru seyir halinde olan Nazım Bozkurt (43) yönetimindeki 57 DE 396 plakalı otomobil Alaçam çıkışı Kelikler mevkisinde yol kenarındaki menfeze uçarak kapalı su kanalına çarptı.

Başkan Ergün İlçede Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi

Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Fen İşleri Müdürlüğü tarafında ilçemiz merkezinde devam eden çevre düzenlemelerini yerinde inceleyerek, Fen işleri Müdürü Şehettin Özcan’dan bilgiler aldı.

Yıldırım Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti..

Durağan ilçesine bağlı Çampaşasakızı köyünde dün saat 10:30 sıralarında arazide çalışmakta olan Mehmet Ali Atmaca’nın üzerine yıldırım düştü. 30 yaşında evli ve 3 çocuk babası olan Atmaca olay yerinde can verdi.

Sinop Üniversitesi'nde Ece ve Kıraç Rüzgarı

Sinop Üniversitesi'nin 7. Bahar Şenlikleri kapsamında konser vermek için Sinop’a gelen sevilen sanatçılar Ece Seçkin ve Kıraç, birbirinden güzel şarkılarıyla izleyenlere mükemmel bir gece yaşattı.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar - Çeltikte Ekim Dönemi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl bazı yörelerde 15 Nisan’dan itibaren yapılan çeltik ekiminin özellikle Trakya’da Nisan ayından itibaren gerçekleşen aşırı yağışlar nedeniyle geciktiğini bildirdi.

Tekzipdir

08.05.2015 tarihli haber Boyabat Gazetesi İnternet Habersitenizde yayınladığınız ‘Yazıklar olsun insanlığınıza’ başlıklı haberinizde Belediyemiz bünyesinde bulunan Hayvan Barınağında köpeklerin aç bırakılarak ölüme terk edildiği ve açık kuyulara atıldığı belirtilmiştir.

CHP Kadın Kolları Göve ve Muratlı Köylerindeki Yağmur Dualarına Katıldı

Boyabat CHP kadın kolları başkanı Şenay SEZER yönetim kurulu üyeleri Sinop CHP il kadın kolları başkanı Hacer İNCEOĞLU ve arkadaşlarıyla Yağmur duası etkinliklerine katıldılar.


Yaya Geçitlerine Baba Dikildi

Yaya geçitlerinin belli olması ve araba çekilmemesi için babalar dikildi. Bu arada bazı resmi dairelerin etrafına da babaların dikildiği görüldü. Bu babalar daha öncede resmi dairelerin etrafına dikilmiş, ancak Boyabat halkından büyük tepki çekince kaldırılmıştı.

MHP Bayrakları Aynı Yerde İkinci Kez Kesildi

MHP'nin Çatpınar Köyü, Yalak Mahallesi'ne asmış olduğu propoganda amaçlı bayraklar kimliği belirsiz kişilerce ikinci kez kesildi. Olay yerine giden MHP yetkilileri, güvenlik güçlerini çağırarak olay hakkında tutanak tutturup, şikayetçi oldular. Olayın aynı yerde ikinci kez meydana gelmesi kafalarda bazı soruların oluşmasına neden oldu. Kesilen MHP bayrağı yeniden yerine asıldı.

Elektronik Bilboardlar Yerlerine Konmaya Başladı

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın 40 projesinden biri olan Elektronik Bildoardlar yerlerine takılmaya başladı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Tepeköy Ziyareti

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Tepeköy'ü ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Yukarı Akpınar Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Yukarı Akpınar Köyü Yağmur Duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Akyörük Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Akyörük Köyü Yağmur Duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Tekke Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Tekke Köyü Yağmur Duasına katıldı.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Kadınlı Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, beraberinde MHP İlçe Teşkilatı ve partililerle, Kadınlı Köyü Yağmur Duasına katıldı.

Kaldırımdaki İnsanlar!

Boyabat'ta araba parketmede son nokta.. Yenimahallede çekilen bir görüntüyü sizinle paylaşıyoruz.. Yorum sizin.
Haber: Boyabat Son Haber


Basketboldaki Temsilcimiz Alparslan Tartıcı Gururumuz Olma YolundaCHP Bayrakları Kesildi

CHP'nin Çatpınar Köyü, Yalak Mahallesine seçim propogandası yapmak için asmış olduğu bayraklar kimliği belirsiz kişilerce kesildi.

Birgül Bayburt hanımefendi vefat etti

İstanbul'da oturan, Mahir Bayburt'un hanımı, Atila ve Engin Bayburt'un annesi, Birgül Bayburt hanımefendi vefat etti.

İstanbul'da Bir Sinop'lu Engin ALTAY

CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY seçim bölgesindeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Boyabat ta Milletvekili Gibi Karşılandı

CHP Milletvekili adayı Barış KARADENİZ Boyabat ziyaretinde davet edildiği bir düğün alanında Milletvekili gibi karşılandı.

CHP Milletvekili Adayları Gerze Esnafını Gezdi

CHP Milletvekili adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN Gerze de esnaflarla bazı kurumları gezdiler.

Göve Köyü Yağmur Duasına Davet

Göve Köyü Muhtarı Veysel AHTIVAR 17 Mayıs 2015 Pazar günü geçekleitirecekleri yağmur duasına tüm Boyabat halkı ve çevre köylerimiz davetlidir dedi.

Tenhalı Köyünden İzzet Uçar (Pehlivan) Vefat Etti

Keseköy Tenhalı Mahallesinden Ormancı İzzet Uçar (pehlivan) vefat etti. Cenazesi yarın (17 Mayıs 2015 Pazar günü) saat 11.00'de toprağa verilecek.

Yıldız’ın Boyama Şenliği’ne Büyük Rağbet

Özel Boyabat Yıldız Koleji’nde yapılan ücretsiz-ödüllü pastel boya yarışmasına çok sayıda öğrenci katıldı. Minikler hem yarıştı hem de doyasıya eğlendi. Resimler jüri üyeleri tarafından değerlendirilirken, minikler ve veliler okul bahçesine kurulan eğlence alanında müzik ve eğlence gösterisi sunumu ile eğlendi.

Maviş’in Hayali, Çağlar’ın Gerçeği

Her aday gibi Ak Parti ikinci sıra adayı Nazım Maviş’in de büyük ideali milletvekili olabilmek. Belki gençliğinden beri bunu hayal ediyordu, istiyordu bilemiyoruz. Refah Partisi, Saadet Partisi, HAS Parti derken şimdi AK Parti’den aday oldu.

TEÇ-SEN Basın Açıklaması

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Sinop ilinde Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş'ın yaralanması ile sonuçlanan üzücü bir olay yaşanmıştır. Akabinde Sinop İl Başkanımız Hakan Akıncı'nın karıştığı bu üzücü olayla ilgili kamuoyunda bir cadı avı başlatılmış, gerek sendikamız gerekse eğitim çalışanları hedef gösterilmeye çalışılmıştır.

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yenilendi

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılan fiziki ve teknolojik olarak baştan aşağı yenilenerekSinopluların hizmetine sunuldu. Sinop halkına çok daha iyi hizmet vermek amacıyla, hem hizmet kalitesi artırılarak hem de yenilenerek çok daha konforlu bir hizmet verebilir hale getirilen ağız ve diş sağlığı merkezi halkın hizmetine sunuldu.

Doğaçlama Tiyatro Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

Sinop Hayaller Tiyatrosu oyuncuları tarafından Sütlü Kafe’de gerçekleştirilen “Doğaçlama Tiyatro Gösterisi” büyük beğeni topladı.

İrfan Özsoy vefat etti

Kumluk Mahallesi'nde oturan, Ayakkabıcı Reşat Moray'ın dünürü, Üniversitede çalışan Okan Özsoy'un babası, Emekli Öğretmen, İrfan Özsoy vefat etti.

Necdet Avcı vefat etti

Orta Arım Köyü'nden, Merhum İbrahim Avcı'nın oğlu, Hilal Mobilya'da çalışan İbrahim Avcı'nın babası, Necdet Avcı vefat etti.

Türkiye’de her 3 kişiden biri hipertansiyon hastası

Bu yıl da 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü ile toplumun hipertansiyon konusundaki farkındalığının artırılması ve bilgilendirilmesi hedefleniyor.

Kültür Merkezi'nin Temeli Atıldı -2

7 Haziran Genel Seçimi çalışmaları için Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Boyabat’a geldi. Halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Başbakan Yardımcısı yaptığı konuşmada, Hükümetin yapmış olduğu olumlu çalışmaları anlattıktan sonra “Seçim sonuçlarını özellikle takip edeceğim, inşallah Sinop’ta Ak Parti iki milletvekili alacak. Bende sırık kebabı yemeğe geleceğim “ dedi.

MHP Milletvekili Adayları Türkeli'de Esnafı Ziyaret Etti -3

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım ve partililer ile birlikte Türkeli esnafını ziyaret etti.

Makine Nakış Kursu Sergisi Çattepe Köyü Ortaokulunda Açıldı

Boyabat Kaymakamlığı İlçe Halk Eğitim Merkezinin düzenlemiş olduğu Makine Nakış Kursu sergisi Boyabat Çattepe Köyü Ortaokulunda açıldı.

MHP Milletvekili Adayları Türkeli'de Esnafı Ziyaret Etti -2

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım ve partililer ile birlikte Türkeli esnafını ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Türkeli'de Esnafı Ziyaret Etti -1

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım ve partililer ile birlikte Türkeli esnafını ziyaret etti.

Kültür Merkezi'nin Temeli Atıldı

Kültür Merkezi'nin temeli Başbakan Yadımcısı Numan Kurtulmuş tarafından atıldı. Törene Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpcü, AK Parti Sinop 1. Sıra Milletvekili adayı Cengiz Tokmak ve 2. Sıra Milletvekili adayı Nazım Maviş, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve partililer katıldı.

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Mirac Kandili münasebetiyle bir kandil mesajı yayımladıDemokrat Parti İlçe Başkanlığı Mirac Kandili Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladıİl Müftüsü Mustafa Erkan'dan Mirac Kandili Açıklaması

“Mirac; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in, Hicretten yaklaşık bir yıl önce Allahu Teala’nın daveti ile Cebrail (a.s)’in rehberliğinde manevi bir binit olan Burak ile, Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya gelmesi ve oradan da harika bir surette göklere çıkması mûcizesidir.

Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, Miraç Kandili Münasebetiyle Bir Tebrik Mesajı Yayımladı19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

15-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan GençlikHaftası etkinlikleri bugün saat:09.30’da Valilik önüne çelenk bırakılmasıyla başladı.

ASİLDER Resmi Ziyaretlerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a 14 Mayıs 2015’te makamında bir ziyaret gerçekleştirildi.

Sinop’ta ilk kez Obezite Cerrahisi gerçekleştirildi

Sinop'ta Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Tuna Bilecik tarafından yapılan başarılı bir operasyonla, ilk kez obezite ameliyatı gerçekleştirildi.

Merkez Kur'an Kursundan Hatim Programı

Sinop Merkez Kur’an Kursunda Kurs süresi boyunca Mukabele okuyan bayanlar,Alaaddin Camiinde görkemli bir program gerçekleştirdi.

M.Meftun Çağlar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı

En güzel sebzeyi meyveyi tahılı üretmek için fedakarca çaba harcayan çiftçimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlarız.

Galatasaray Dergisi'nde Boyabatlı Şehit

Galatasaray Dergisi'nin bu ay ki sayısınında "Galatasaraylılar Yüz Yıl Önceki Gibi Çanakkale'ye Gidiyor" isimli makalenin içinde, derginin 7. sahifesinde, Galatasaray camiasının kesin olarak saptanan şehitlerinin içinde, mekteb müstahdemi Boyabatlı Halit'ten bahsediyor. Bizde aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve derginin ilgili bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

Hemşirelik Öğrencileri Eğlenceli Bir Etkinliğe İmza Attı

Sinop Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Öğrencileri, 12-18 Mayıs “Dünya Hemşireler Haftası” münasebetiyle keyifli bir etkinliğe imza attı.

15 Mayıs 1919 - Yunanlılar İzmir'de

“Şimdi ki fustanella İzmir’e geldi, Fes ortadan kalkacak.
Türk’ün kanı akacak, Şimdi ki İzmir’i aldık.
Ayasofya’yı açalım Camiler yerle bir edilecek
Ve üzerlerine haç dikilecek.”


MHP Milletvekili Adayları Ayancık'ta Resmi Kurumları Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililer ile birlikte Ayancık Devlet Hastanesi ve Resmi Kurumları ziyaret etti.

Boyabat’ta Parti Afişlerinin Yanına Erdoğan Afişi Asıldı

7 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimleri öncesi siyasi partilerin afiş yarışı devam ediyor.

Soralım

Büyüklerim, "Geçmişteki dertleri, acıları tazelemek kimseye bir şey kazandırmaz, aksine derdini dillendirdiğinin acısına acı katar, yüreğine ateş salarsın." derler.

Görüntü avcıları Sinop'a geliyor

Kısa adı "DASK" olan "Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği" tarafından bu yıl on dokuzuncusu yapılacak olan DOGAY (Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması) 15-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında Sinop'ta düzenlenecek.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 2-0 İçin Sinop'ta Çalışacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Sinop Milletvekili adaylarına destek vermek ve Boyabat’ta yapımına başlanılacak Kültür Merkezinin temel atma törenine katılmak için 15 Mayıs Cuma günü Sinop’ta olacak.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık'ta Sanayi, Otogar ve Esnafı Ziyaret Etti -3

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililer ile birlikte Ayancık Esnafı, Sanayi Sitesi, Otogar, Cevizli Mahallesi esnaflarını ve S.S 10 Nolu Ayancık Nakliyeciler Koopereratifini ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık'ta Sanayi, Otogar ve Esnafı Ziyaret Etti -2

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililer ile birlikte Ayancık Esnafı, Sanayi Sitesi, Otogar, Cevizli Mahallesi esnaflarını ve S.S 10 Nolu Ayancık Nakliyeciler Koopereratifini ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık'ta Sanayi, Otogar ve Esnafı Ziyaret Etti -1

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililer ile birlikte Ayancık Esnafı, Sanayi Sitesi, Otogar, Cevizli Mahallesi esnaflarını ve S.S 10 Nolu Ayancık Nakliyeciler Koopereratifini ziyaret etti.

İlk Fabrikasına Kavuşuyor

GFC Yangın Güvenliği ve Dan. Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından inşaatına başlanan Yangın tüpü imalatı ve dolum fabrikası tüm hızıyla inşaatına devam ediyor.
Haber: Boyabat Son Haber.com


Yılın Ahisi Kaftanını Giydi

11-17 Mayıs Ahilik Haftası etkinlikleri Sinop’ta başladı. Yılın Ahisi seçilen Haydar Gündoğdu’ya Ahilik kaftanı 2014 yılı Ahisi Kemal Onur tarafından giydirildi.

Mehmet Ali Özgür'ün Gençlere İlgisi Çok Büyük

7 Haziran Genel Seçimlerine doğru giderken Saadet Partisi Sinop’ta çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Resmi Kurum, STK, Esnaf, Emekli, İşçi, Memur demeden her kesimi ziyaret eden Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür’ün çalışmalar esnasında seçmen olsun veya olmasın her yaştaki gençlerle olan ilişkisi ve ilgisi dikkat çekiyor.

Sinop Üniversitesi Bahar Şenliği Etkinlikleri

Sinop Üniversitesi Bahar Etkinliği çerçevesinde, 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Ece Seçkin ve Kıraç bir konser verecek.

Yıldızlı Öğrenciler O’nu okudu dereceleri topladı

Sinop Çalışanlar Derneği tarafından bu yıl düzenlenen Herkes O’nu Okuyor Yarışmasında Özel Boyabat Yıldız İlk ve Orta Okulu öğrencileri derece yaptı. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

MHP Kırsalda Çalışmaya Devam Ediyor

MHP kırsal kesimde propoganda amaçlı çalışmalarına devam ediyor. Propoganda çalışmalarında diğer partilerin çalışmalarına saygı gösterilerek onlara zarar vermeden propoganda yapılıyor.

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Duygulandı Merdivene Kendisi Çıktı

CHP Milletvekili adayı Barış KARADENİZ Köy ziyaretinde afiş ve bayrak lama yapan geçen gençleri görünce duygulandı ve onlara yardım etti.

CHP Milletvekili Adayları Boyabat Orta Çarşı Esnaflarını Ziyaret Ettiler

CHP Milletvekili adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN Boyabat orta çarşı esnaflarını gezdi sorunlarını dinlediler.

Mehmet Ali Özgür, Eski Başkanları Unutmadı

Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, Resmi Kurum ve STK ziyaretlerinden sonra, eski belediye başkanlarıyla da bir araya geliyor. Bu kapsamda ilk olarak geçtiğimiz akşam Boyabat Belediyesi Eski Başkanı Abdullah Çağlar ile akşam yemeğinde bir araya gelen Özgür, görüşme hakkında kısa bir açıklamada bulundu.

Engelliler Haftası (10–16 Mayıs)

Doğuştan veya sonradan kazalar sonucu bir veya daha fazla organını kaybeden insana "engelli" denir. Engelliler genellikle, ihtiyaçlarını bir başkası olmadan tek başlarına karşılayamazlar. Engellilik çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bunlar genel olarak doğuştan engellilik ve sonradan kazalar sonucu oluşan engellilik olmak üzere iki guruba ayrılabilir.

13 Mayıs Soma Anması Basın Açıklaması

Soma'da, Ermenek'te yitirdiğimiz yüzlerce madencilerimizi ve iş cinayetlerinde her yıl katledilen binlerce yurttaşımızı anmak için bugün 17.30'da Uğur Mumcu Meydanındaydık. DİSK ve KESK tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması DİSK/Genel-İş İl Başkanı Bülent Eroğlu tarafından okunmuştur.

Demokrasi düşmanları iş başında

Seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde demokrasiyi özümseyememiş bazı kişi ve kişiler çirkin yüzlerini göstermeye başladılar...

MHP İlçe Teşkilatı Köy Gezilerinde

Gerze MHP İlçe Teşkilatı Acısu, Yaykıl, Sazak Köyü üzerinde bulunan çeşmeleri boyama çalışmaları ile güzelleştiriyor.

Anneler, CHP Anneler Günü Programında Buluştu

Boyabat CHP Kadın Kolları tarafından düzenlenen, Deniz Düğün Salonu'ndaki Anneler Günü kutlamasna CHP Sinop Milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun, CHP Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk, CHP Boyabat Kadın Kolları Başkanı Şenay Sezer, CHP Sinop Kadın Kolları Başkanı Hacer İnceoğlu, CHP Boyabat Kadın Kolları Başkanı Şenay Sezer ile yönetimi, partili ve partisiz kadınlar katıldılar.

Boyabat'ta Kaza: 1 yaralı

Boyabat ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 81 yaşındaki sürücü yaralandı.

Baba oğul birbirini vurdu

Doğu Çevre Yolu üzerinde meydana gelen olayda 2 kişi hayatını kaybetti.

Sırık Kebabı'nın Ustası, Ulusoy Kebap Salonu'nda

Herkesin tanıdığı bildiği ve tadın damağında kaldığı anı veren, lezzeti farklı kılan asırlardan beridir, Boyabat ilçesinin, ustaların ustasının torunu olan, meşhur sırık kebapçısı Kumarlılı lakaplı Mustafa Kahraman usta ve oğlu Ahmet Kahraman usta, Ulusoy Kebap Salonu'ndalar.

Engelliler Haftası Dolayısıyla Mini Voleybol Turnuvası Düzenlendi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Atatürk Spor Salonu'ndaMini Voleybol Turnuvası düzenlendi.

CHP Milletvekili Adayları Gerze Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

CHP Sinop Milletvekili adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI ile birlikte sanayi esnafını ziyaret ettiler.

Neredeyse, Yolsuzlukları biz yapmadık, muhalefet yaptı diyecekler !

Ülke nüfusunun yüzde 99’u Müslüman olan bir ülke seçmeni, İnsanı Allah-ü Teala katında en büyük suç kapsamında olan , yolsuzluklara, hırsızlıklara, fakir, fukara hakkı yiyenlere oy verir mi?

Gazetemizi CHP Sinop Milletvekili Adayları Ziyaret Etti

Gazetemizi CHP Sinop Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun ziyaret etti. Bizde kendilerine başarılar diledik ve hatıra fotoğrafı çektirdik.

Meral Akşener: Böyle Bir Haysiyetsizlikle, Alçaklıkla, Şerefsizlikle Karşılaşmamıştım

MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener,"Havuz Medyası"nın dibi A Haber'dehakkında çirkin iftiralarda bulunan Latif Erdoğan ve Cemil Barlas'a çok ağır cevap verdi.

Sebze Fideleri Satışa Sunuldu

Sebze fideleri Büyük Cami önünde satışa sunuldu. Çeşit çeşit sebzelerin fideleri, yemyeşil görüntüleriyle, vatandaşların ilgisini çekti. Vatandaşlar bahçelerine, tarlalarına, hatta saksılarına dikmek için fidelerden aldılar.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık'ta Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililerle Ayancık'ta esnaf ve pazarı ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık'ta Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililerle Ayancık'ta esnaf ve pazarı ziyaret etti.

"Dünya Hemşireler Günü" Nedeniyle SES'in (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) Yaptığı Basın AçıklamasıÇirkin Görünümlü Yazı Kaldırıldı

Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü'nün önünde bulunan ve oldukça çirkin bir görünüm arz eden yazı kaldırılarak, yerine çim döşendi.

CHP Kırsalda Seçim Çalışması Gerçekleştirdi

CHP kırsalda seçim çalışması çerçevesinde, yerleşim yerlerini ziyaret etti, afiş ve bayrak çalışması yaptı.

O yar benim kime ne!

Bahar geldi. Tabiat canlandı. Topraklar her yerde yeşile bürünmüş. Nehirler çağlayarak akıyor. Ağaçlar kuş cıvıltısından geçilmiyor.

MHP Milletvekili Adayları Gerze Yakadibi Hıdırellez ve Güreş Şenlikleri

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan, MHP Gerze İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, Gerze Yakadibi Hıdırellez ve Güreş Şenliklerine katıldı.

MHP Milletvekili Adayları Gerze Karlı Köyü'nü Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP Gerze İlçe Başkanı Mustafa Çelebi ile birlikte Gerze Karlı Köyü'nü ziyaret etti.

MHP’li Kadın Adaya Ağlayarak Dert Yandı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), seçim çalışmaları kapsamında Kargı İlçesini ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri sırasında MHP Milletvekili Adayı Aybüke Topçubaşı Ekici’nin yanına gelen Vahit Arslan isimli vatandaş göz yaşlarını tutamayarak ağlamaya başladı.

Yıldız'dan Kutlu Doğum Yarışması

Özel Boyabat Yıldız İlk ve Ortaokulu Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla öğrenciler arasında yarışma düzenledi. Salavat, pano, sünnet ve 40 hadis dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Op. Dr. Alper Delier’den Hemşireler Haftası Mesajı

Hemşirelik mesleği, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Tıp biliminin ilerlemesi ile önemli mesleki aşamalar kaydederek günümüze gelen hemşirelik mesleği sağlık sisteminin de vazgeçilemez bir unsuru haline gelmiştir.

Sinop Üniversitesi “DOMİF 2015”te Stant Açtı

Sinop Üniversitesi, Kocaeli’nde düzenlenen Doğu Marmara İnsan Kaynakları,Fuarı (DOMİF) ve Üniversite Tanıtım Günlerine katıldı.

1999 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

1999 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

Sinop'ta Yapılan Son Anketin Sonuçları

Türkiye'nin sayılı anket kuruluşlarından birine, oldukça önemli bir kurum tarafından, Türkiye çapında 58 ilde yaptırılan, ancak sonuçları açıklanmayan anketin, Sinop ili için alınan sonuçları elimize ulaştı. Anket sonuçlarına göre AKP ve CHP birer milletvekili çıkartıyor ve yıllar sonra İç Kesimden milletvekili çıkmayarak, iki milletvekilide sahilden oluyor. Anketin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

MHP Kırsalda Çalışmaya Devam Ediyor

MHP kırsal kesimde propoganda amaçlı çalışmalarına devam ediyor. Propoganda çalışmalarında diğer partilerin çalışmalarına saygı gösterilerek onlara zarar vermeden propoganda yapılıyor. Ancak bazı kendini bimezlerin MHP malzemelerine karşı saldırı yaptığı öğrenildi. Bu kendini bilmezler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Vaat etmekle yalan arasındaki ince çizgi

Seçimler yaklaştıkça partilerin abartılı vaatleri de çok tartışılır oldu. Kimisi işsizliği bitireceğini söylüyor, kimisi emekliye 1500 veya 1800lira vereceğini… Çıta şimdilik 5 bin lira. Daha bunun gibi bir çok vaat var.. Acaba muhalefet partilerinin bu vaatlerini, iktidardaki parti düşünemiyor mu da vatandaşa vermiyor?..

Ali İhsan Yıldırımoğlu vefat etti

Camikebir Mahallesi, Saraçoğlu Sokak'ta oturan, Yeşilköy'den (Yanalak Köyü) Satılmış Yıldırımoğlu'nun oğlu, Kavaklıdere Sirkeleri sahibi Ali, Ahmet ve Yılmaz Yıldırımoğlu'nun halasının oğlu, Şoför, Ali İhsan Yıldırımoğlu vefat etti.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık Köylerini Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililerle Ayancık köylerini ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Ayancık Köylerini Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ve partililerle Ayancık köylerini ziyaret etti.

Barış İçinde Yaşamak Varken Düşmanlık Niye

Bir süreliğine yaşadığımız dünya’da; düşmanlık niye sorusunu insanlık tarihi boyunca soranlar olmuştur. Ancak kinden nefretten düşmanlıktan beslenenler, sömürmeyi, ezmeyi, savaşı katliamı tercih etmişlerdir. Çoğu insan ise ezen ve sömüren ve katledenlere biat ederek kölelik yapmaktan vazgeçememiştir.

Belediye Başkan Ayhan Ergün, Engelliler Haftasını Kutladı

Belediye Başkanı Ayhan Ergün, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ nedeni ile mesaj yayınladı.

MHP Ayancık Çayiçi Seçim Bürosu Açılışı

MHP Ayancık Çayiçi'nde, MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat'ın katılımıyla seçim bürosu açtı.

Kazada Yıkılan Dükkanın Enkazı Kaldırıldı

Dün gece Orta Çarşı'da otomobil çarpması sonucu yıkılan dükkanın enkazı bugün kaldırıldı. Enkaz kaldırılırken oldukça enteresan görüntüler oluştu.

Mutlu İnsan, Güçlü Türkiye

Biz Demokratik Solcular'ın İki Gücü Vardır; "Biri HAK Yolu, Biri Halk Yolu"

Kılıçlı Köyü'nde Yağmur Duası Yapıldı

Bugün Kılıçlı Köyü'nde yağmur duası yapıldı. Duaya çok sayıda misafir katıldı. Duaya gelen misafirlere yemek ikram edildi.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Gökçukur Köyü Avlu Mahallesi, Hıdırellez Şenliklerine Katıldı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Gökçukur Köyü Hıdırellez Şenliğine katıldı ve Uzunçay Köyü'nde vatandaşlarla sohbet etti. Meftun Çağlar ziyareti esnasında karşılaştığı Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar ile sohbet etti.

Anneler Günü Eğlence Programı

Ayancık Belediyesi tarafından organize edilen ‘’Anneler Günü’’ programı Belediye Sosyal Tesisinde gerçekleşti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Dikmen'de, CHP Seçim Bürosunu Ziyaret Etti

Dikmen'de CHP Seçim Bürosu'nu ziyaret eden MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Dikmen'de seçim çalışması yapan CHP Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun ile sohbet etti.

MHP Milletvekili Adayları Dikmen'de Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, bereberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan, MHP Dikmen İlçe Başkanı Ahmet Yıldız ve partililerle, Dikmen'de esnaf ve pazar yerini ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Dikmen'de Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, bereberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan, MHP Dikmen İlçe Başkanı Ahmet Yıldız ve partililerle, Dikmen'de esnaf ve pazar yerini ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Dikmen'de, Kaymakam ve Emniyet Müdürü'nü Ziyaret Etti

MHP Milletvekili Adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, Beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP Dikmen İlçe Başkanı Ahmet Yıldız ile birlikte Dikmen Kaymakamı Soner Özer ve Emniyet Amirini ziyaret ettiler.

Saadet Adayları Ayancık'taydı

7 Haziran seçimlerine yaklaşırken Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayları Mehmet Ali Özgür ve Hasan Üçüncüoğlu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Ayancık ilçesindeki programlara katılan adaylar, başta Kaymakam Suat Yıldız ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün olmak üzere kamu kurumlarına ziyaretlerde bulundular.

CHP Milletvekili Adayları Dikmen İlçesini Ziyaret Etti

CHP Milletvekili adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN Dikmen İlçesini ziyaret ettiler.CHP İl Başkanı Kadir Yavuz Boyabat ta Çok Sert Konuştu

AKP 2. sıra adayının gittiği her yerde ve basında Engin ALTAY hakkında oluşturmak istediği asılsız ve mesnetsiz, iddialar ve yorumlara karşı çok sert yanıt verdi.

Orta Çarşı'da Otomobil Dükkanı Yıktı

Dün gece saat 01:00'de, Orta Çarşı'da Savaş Sokak'ta bulunan tuhafiye dükkanının köşe direğini çarparak yıkan otomobil, dükkanı kullanılamaz hale getirdi. Otomobilin içindeki biri kadın iki kişiye bir şey olmadı, ancak çok büyük çaplı maddi hasar oluştu. Kaza ile ilgili canlı görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Batur Caddesi Esnafını Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan ve partililer ile birlikte Sinop Batur Caddesi esnafını ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Batur Caddesi Esnafını Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Şanlan ve partililer ile birlikte Sinop Batur Caddesi esnafını ziyaret etti.

Milli İttifak Adayları Gerze'de

7 Haziran seçimlerine birlikte giren Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi Sinop Milletvekili adayları Gerze'de kurum çalışanları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Orta Çarşıda Kaza

Dün gece geç saatlerde Boyabat orta çarşıda görünmez denecek bir kaza meydana geldi. Çarşı içinde seyir halinde bulunan bir otomobil bir tuafiye dükkanına girdi.

AKP’nin Tek Alternatifi MHP Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Çarşamba günü hem İlimiz Sinop’u hem de ilçemiz Boyabat’tı ziyaret ettiler ve miting yaptılar. 6 Haziran Mitingi Sinop tarihinde bir dönem noktası olacak mıdır? Bunu 7 Haziran gecesi göreceğiz ancak şüphesiz MHP ve MHP’liler için unutamayacakları, daima hatırlayacakları ve anacakları bir gün olmuştur.

MHP Kırsalda Çalışmaya Devam Ediyor

MHP kırsaldaki seçim çalışmalarına bugün yağan yağmura rağmen devam etti. Köylerin görünen yerlerine bayrak asıldı ve köylüler ziyaret edildi.

CHP Seçim Bürosu Açıldı

CHP bugün Boyabat seçim bürosunu açtı. Açılışa CHP Milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun katıldı. Açılışta Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk, CHP İl Başkanı Kadir Yavuz ve milletvekili adayları konuşma yaptı. Açılışa MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, çok sayıda partili ve davetli katıldı.

Ersoy'dan Kınama

Milletvekili Mehmet Ersoy bugün yapmış olduğu bir açıklamasında dün Sinop'ta seçim çalışması yapan Ak Partili gruba yapılan "silahlı saldırıyı" kınadı.

Engin Altay'dan Çok Sert Yazılı Basın Açıklaması

Son günlerde bazı internet siteleri ve haber sitelerinde hiçbir gerçek bilgiye, veriye dayanmayantam anlamıyla sokak ağzı ve mahalle dedikodusu ile yapılan bir haber üzerine bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığım için öncelikle sizlerden özür diliyorum.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ni Ziyaret Etti -2

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Kendisine Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Belediyesi Eski Başkanı Hasan Kara, Boyabat MHP Kadın Kolları Başkanı Sabire Demir, Kadın kolları mensupları ve partililer eşlik etti.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ni Ziyaret Etti -1

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Kendisine Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Belediyesi Eski Başkanı Hasan Kara, Boyabat MHP Kadın Kolları Başkanı Sabire Demir, Kadın kolları mensupları ve partililer eşlik etti.

Resimlerle Sinop'a Gidelim

Geçtiğimiz akşam üzeri bir grup arkadaş ile Sinop'a kısa bir gezinti yaptık.. Araç camına yerleştirdiğimiz kamera ile yol güzergahından otomatik olarak bir çok fotoğraf çektik.. Böylece sizleri Boyabat'tan Sinop'a fotoğraflar ile götürelim dedik.. İyi seyirler.. .
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da


Barış Karadeniz'e Sinop'ta Sevgi Seli

CHP Sinop Milletvekili adayı Barış KARADENİZ Sinop cadde ve sokaklarını gezdi esnafları ziyaret ettiSinop halkıyla kucaklaştı.

CHP Kırsalda Seçim Çalışmasına Hız Verdi

CHP kırsalda seçim çalışması çerçevesinde, yerleşim yerlerini ziyaret etti, afiş ve bayrak çalışması yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sinop Mitingi -3

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Sinop mitinginde, miting meydanından çekilen fotoğraflar elimiz ulaştı, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Nazım Maviş'in Dostları Destek İçin Sinop'a Geliyor

AK Parti Sinop Milletvekili adayı Nazım Maviş’in İstanbul, Ankara, Samsun ve Kastamonu gibi illerde bulunan arkadaşları, Maviş’in seçim çalışmalarına destek olmak için 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü Sinop’a geliyor.

Nazım Maviş’ten Anneler Günü Mesajı

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, Anneler Günü ile ilgili yayınlandığı açıklamasında “Annelerimiz hepimizin varlık sebebidir. Onlar olmasa biz olmazdık ve büyüyemezdik, annelerimiz olmasa dünya olmazdı” dedi.

Aşkın Ayrancıoğlu’ndan İstanbul'da Karikatür Sergisi

Boyabatlı karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu İstanbul’da karikatür sergisi açtı… “Ulusal ve Uluslararası ödüllü Karikatürler” başlıklı sergisi 9 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Karikatür ve Mizah Merkezi’nde açıldı.

CHP Boyabat İlçe BaşkanıAnneler Günü Kutlaması

Cumhuriyetimize bağlı değerlerimize emek veren tüm annelerimizle, kadınlarımızla, ve genç kızlarımızla, birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi ve dostluk inşa edeceğimiz aydınlık bir Türkiye için azimle, kararlılıkla ve çalışma aşkıyla hedefimize yürüyeceğimize tüm kalbimle inanıyorum.

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar'ın Anneler Günü Mesajı

MHP Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, Anneler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Annelerin insan yaşamında çok önemli bir yere sahip olduğunu ve yaşam boyunca haklarının ödenemeyeceğini ifade eden Çağlar, mesajında şu ifadelere yer verdi;

MHP Boyabat İlçe Başkanlığı Anneler Günü Mesajı

MHP Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin Anneler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Anneler Günü Kutlama Mesajı

Toplumun temelini aile, ailenin temelini ise anne olarak kadın oluşturur.

AK Parti İl Başkanı Ali Çöpcü, Anneler Günü Mesajı YayımladıBelediye Başkanı Ayhan Ergün’den Anneler Günü Mesajı

Belediye Başkanı Ayhan Ergün, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutladığını belirterek, ‘Anneler, hoşgörünün, merhametin ve saf bilginin tükenmez kaynağıdır’ dedi.

Altınkök'ten Davet ve Kutlama Mesajı

Bir anne olmak, candan önce canan olmak demek. Bir anne olabilmek dünyanın en büyük hediyesine sahip olmakve hayata bakış açısının tamamen değişmesi demektir.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan'ın Anneler Günü Mesajı YayımladıASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü Anneler Günü Mesajı10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü

Sağlık İçin Hareket Et! Fiziksel aktivite, kas ve eklemlerimizi kullanarak enerji tüketimi ile gerçekleşen herhangi bir bedensel hareket olarak tanımlanmaktadır.

"Gençlik Kampları" başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın her sene ücretsiz olarak düzenlediği Deniz ve Doğa Gençlik Kamplarına başvurular başladı.

''Dünya'nın En Pahalı Hac Ücreti Türkiye'de''

CHP'nin müftü kökenli vekil adayı İhsan Özkes, hac ve umre ücretlerinin ucuzlayacağını söyledi.

Yazıklar olsun insanlığınıza

Sinop'un Ayancık ilçesindeki hayvan barınağında köpeklere yapılan muamele hayvanseverleri dehşete düşürdü. İddiaya göre köpekler aç bırakılarak ölüme terk edildi, ölüleri kuyuya atıldı

Chp’li Altay’ı Seçilememe Endişesi Mi Sinop’tan Vazgeçirdi?

"CHP’nin güçlü isimlerinden Grup Başkanvekili Engin Altay, 7 Haziran 2015 seçimlerinde, daha önce 3 kez seçildiği Sinop yerine İstanbul'dan aday oldu. Sinop kulislerinde Engin Altay’ın milletvekilliğini riske sokmamak için böyle bir yola başvurduğu konuşuluyor... "

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz Türkeli İlçesindeydi

CHP Milletvekili adayı Barış KARADENİZ Türkeli ilçesinde partilileriyle esnafları gezdi ve Türkeli Belediyesini ziyaret etti.

AK Parti milletveki adayına silahlı saldırı

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş ve AK Partili gruba halk toplantısı sırasında silahlı bir kişi tarafından saldırıldı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı olayda panik yaşandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 6 Mayıs 2015 "Sinop Mitingi"nde yapmış olduğu konuşmaProf.Dr. Nihat Dalgın Rektörlük İçin Aday

Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Dalgın önümüzdeki aylar içerisinde gerçekleştirilecek olan Sinop Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde Rektör Adayı olacağını bir basın bildirisi ile kamuoyununa duyurdu:

CHP Milletvekili Adayı Barış KARADENİZ Türkeli Köyleri Hıdırellez Şenliklerinde

CHP Sinop Milletvekili adayı Barış KARADENİZ Türkeli ilçesine bağlı Turhan Yapraklı ve Taç Ahmet köylerindeki Hıdırellez şenliklerine katıldı

Feci kazada 3 kişi hayatını kaybetti

Aralarında AK Partili meclis üyesi ve dernek yöneticisinin de bulunduğu 3 Sinoplu, İstanbul Büyükçekmece'de geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetti.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürüne silahlı saldırı

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sinop Mitingi -2

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinop Uğur Mumcu Meydanı'nda yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sinop Mitingi -1

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, miting için geldiği Sinop'ta MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Milletvekili adayları M.Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk ile birlikte patililerce Sinop girişinde karşılandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Boyabat Seçim Bürosunda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinop mitingi sonrası Ankara'ya dönerken Boyabat'ta partililerce karşılandı. Partilileri kırmayan Devlet Bahçeli seçim bürosunu ziyaret ettikten sonra, Ankara'ya dönmek için yola çıktı.

AK Parti Adayları Hıdırellez Şenliklerinde

AK Parti Sinop Milletvekili Adayları Cengiz Tokmak ve Nazım Maviş, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü ve partilerle beraber Türkeli ve Ayancık ilçelerinde köyleri ziyaret ederek, Hıdrellez şenliklerine katıldı.

Sinop Müftülüğünden Kermes

Sinop İl Müftülüğü, yapımı devam eden Yatılı Kız ve Erkek Kur' an Kursları yararına 8-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kermes düzenleyecek.Sakarya Caddesi No:57/A adresindeki kermeste dönerden sarma dolmaya, gözlemeden nokula, mantıdan börek çeşitlerine, ev tatlılarından katlamaya kadar bir lezzet misafirlerin ikramına sunulacak.

Patatesin Kilosu 5 Lira Oldu, 4 Ayda Yüzde 80 Zamlandı

Merkez Bankası açıkladı. Patatesin kilosu 4 ayda yüzde 80 zamlandı. Kilosu 5 lira oldu...

Sinop'ta bir günde 9 nikah!

Sinop'ta evliliklerini unutulmaz bir tarihte yapmak isteyen 9 çift, nikah tarihlerini 05.05.2015'e denk getirerek hayatlarını birleştirdi.

Boyabat Belediyesi Halı Saha Tesislerinin Bakıma İhtiyacı Var

Boyabat Belediyesi tarafından işletilen Belediye halı saha tesisinin biranönce bakıma ihtiyacı olduğunu bugün birkez daha anladık. 2010 yılından beridir faaliyette olan tesis zamanla halısı ve tellerinin eskidiğini bugün birkez daha gördük.

AK Parti 10. Zafere Kilitlendi

AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, 13 yılda 9 seçimde zafere imza attıklarını söyleyerek “10’uncu zafer için var mısınız?” dedi.

Şefik Başkana Birkaç Sorum Olacak

Görev süresinin 14. ayında olan Şefik Başkan seçimlerde şeffaf olacağına ve günübirlik halk toplantısı düzenleyeceğine dair söz verdi. Bu güne kadar sözünü tutmayan Başkana bende medya aracılığı ile sesleniyorum.

MHP Kırsalda Çalışmaya Devam Ediyor

MHP bugün kırsalda, 7 Haziran seçimleri için propoganda faaliyetlerine devam etti. Kırsaldaki faaliyet esnasında, diğer parti çalışmalarına saygı gereği, diğer boşluklar değerlendirildi. Bu çalışmaların seçim süresince devam edeceği belirtildi.

CHP Milletvekili Adayı Mustafa Acun Gerze Esnafını Ziyaret Etti

CHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa ACUN beraberindeki partililerle Gerze de esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Hamit Tekin Ortaokulu TÜBİTAK Türkiye Finali için yarışıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK koordinesinde İlköğretim öğrencilerinin Matematik ve Fen bilimleri kapsamındaki projelerinin yer aldığı ‘10. Bu Benim Eserim’ projesinin "Samsun Bölge Sergisi" bugün açıldı.

Boyabat Yerleşkesi Gelişerek Büyüyor

Büyüyen ve gelişen yapısıyla Sinop Üniversitesi Boyabat Yerleşkesi, Sinop Üniversitesi personeline ve öğrencilerine kaliteli bir hizmet sunmaya devam ediyor.

Ayrancıoğlu’ndan Karikatür Müzelerinde Sergi

Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu Eskişehir ve İstanbul’da karikatür sergileri açıyor… “Sevgi ve Çevre İle Barış” adlı ilk sergisi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde, sanatçının “Ulusal ve Uluslararası ödüllü Karikatürler” başlıklı ikinci sergisi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde açılacak.

Yıldız’da Boyama Şenliği heyecanı başlıyor

Özel Boyabat Yıldız İlkokulu’nda Boyama Şenliği heyecanı başlıyor. 16 Mayısta yapılacak olan boyama şenliğine bütün anaokulları katılabilecek.

Şehirler ve Kültürler Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yılda yeniden hayata geçirdiği "Şehirler, Kültürler ve Yörelerimiz" adlı hareketlilik projesi kapsamında bin 600 gencin Sinop’un da içinde bulunduğu farklı şehirlerde akranlarıyla diyaloglarını arttırması bekleniyor.

CHP Milletvekili Adayı Mustafa Acun, Gazetemizi Ziyaret Etti

CHP Milletvekili Adayı Mustafa Acun, Boyabat'ta seçim çalışması esnasında, beraberinde CHP İlçe Başkanı Mustafa Türk ve 2014 yılı CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara ile gazetemizi ziyaret etti.

Yalanlara oy vererek kefil olacaklar

Gün geçmiyor ki, iktidar sahiplerinin yalanlarından birine daha maruz kalmayalım.

MHP Sinop Milletvekili Adayı Meftun Çağlar, Gökdoğan Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Sinop Milletvekili Adayı Meftun Çağlar, beraberine MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin ve MHP'liler ile birlikte, Gökdoğan Köyü yağmur duasına katıldı.

Batı Karadeniz'in en zengini biziz!

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Batı kültürel mimari kentinin Sinop'ta ki Pafhlagonia Kaya Karadeniz Turizm havzasının en zengin antik dönem Mezarları olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Adayı Maviş'ten, Sinop'ta Çatkapı Ev Ziyaretleri

AK Parti milletvekili adayı Nazım Maviş Sinop'ta çat-kapı ev ziyaretleri yapıyor.

Sinop’taki korku tünelleri!

Sinop’ta geçtiğimiz yıl ışıklandırmaları yapılmadan, belediye seçimleri öncesi hizmete açılan “Çiftlik ve Demirci Köy Tünelleri” tehlike saçmaya devam ediyor. Işıklandırması yapılmadan hizmete açılan tüneller sürücüleri ve vatandaşlarımızı ürkütüyor.

Burası Türkiye Sınırları İçinde Değil mi?

Her geçen gün artarak devam eden karayolu üzerindeki heyelan artık bu bölge kazaya hazır diye seslenirken yetkililerden ses çıkmıyor.

Dere Cuma Mevkiinde Kaza: 3 Yaralı

Dere Cuma Mevkii'nde kontrolünü kaybeden sürücü şarampole yuvarlandı. Kazada 3 kişi yaralandı.

İtfaiye Bu Sefer Ağaçtan Arıları Kurtardı

Sinop’ta bir okulun bahçesinde bulunan ağaca konan arılar mahalle sakinleri ve itfaiye ekiplerinin çalışması ile kurtarıldı.

8 Aydır Çalışmayan Tarihi Saat Kulesi Tamir Edildi

Sinop'ta yaklaşık 8 aydır çalışmayan şehrin sembollerinden olan saat kulesi, tamir edilerek yeniden çalışması sağlandı.

Mustafa Başdoğan Yemekte Konuştu

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan Kastamonulu iş adamlarının yemeğinde konuştu.

Engin Altay İstanbul'da Seçim Bölgesinde Tam Gaz

22.23.24.dönemlerde CHP Sinop Milletvekili olarak TBMM sinde görev yapan Engin ALTAY 25.dönemde de İstanbuladayı olarak çalışmalarına tam gaz devam ediyor..

Haydar Tavukçuoğlu vefat etti

Kumluk Mahallesi'nde oturan, Turan, Tülay ve Merhum Kadir Tavukçuoğlu'nun babası, Haydar Tavukçuoğlu vefat etti.

1995 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (24 Aralık 1995)

1995 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (24 Aralık 1995)

MHP Seçim Bürosuna CHP ve AKP Ziyareti

Bugün açılan MHP Seçim Bürosuna CHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Acun ile CHP İlçe Başkanı Mustafa Türk hayırlı olsun ziyaretinde bulundular, bu esnada AKP Sinop Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak ve AKP İlçe Başkanı Ferhat Yıldız'da hayırlı olsun ziyaretine geldi, üç adayın bir araya gelmesi oldukça hoş görüntülere neden oldu.

Sevgi gönül pınarından beslenir

Sevgi ruhun gıdasıdır. Gönül pınarından beslenir. Sevmeyen kalp ölüdür.

MHP Boyabat Seçim Bürosu Açılışı -3

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat Seçim Bürosu açıldı. Açılışa MHP Sinop Milletvekili adayları Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Eski Belediye Başkanları Abdullah Çağlar ve Hasan Kara, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Uçar, MHP diğer ilçe başkanları, partililer ve halk katıldı.

Yeni Bir Spor Kulubü-Gerze Gücü

Gerze Gücü Spor Kulübü Başkanı Fatih Ergün ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Gerze Gücü Spor Kulübü Tescil Belgesi imzalanarak resmiyete kavuştu.

MHP Boyabat Seçim Bürosu Açılışı -2

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat Seçim Bürosu açıldı. Açılışa MHP Sinop Milletvekili adayları Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Eski Belediye Başkanları Abdullah Çağlar ve Hasan Kara, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Uçar, MHP diğer ilçe başkanları, partililer ve halk katıldı.

Saadet Partili Adaylar Durmak Bilmiyor

Önceki günlerde Sinop, Durağan ve Saraydüzü’nde halkla buluşan Saadet Partili adaylar Mehmet Ali Özgür ve Hasan Üçüncüoğlu, 2 Mayıs Cumartesi günü Boyabat’ta halk ve esnafla buluştu. Ziyaretlerde milletvekili adaylarının yanı sıra Saadet Partisi Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, Boyabat İlçe Başkanı Hüseyin Uçar ve çok sayıda partililerden oluşan heyet de hazır bulundu.

Mehmet Ali Özgür Durağan'da

Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özgür, seçim çalışmalarına Durağan ilçesinde devam etti.

MHP Boyabat Seçim Bürosu Açılışı -1

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat Seçim Bürosu açıldı. Açılışa MHP Sinop Milletvekili adayları Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, Boyabat İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Eski Belediye Başkanları Abdullah Çağlar ve Hasan Kara, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Uçar, MHP diğer ilçe başkanları, partililer ve halk katıldı.

Okumamış Cahiller, Okumuş Cahiller

İnsanlar doğumundan itibaren eğitilir. Her insan bilgi edinmede ve yaşayarak tecrübe edinmede farklı gelişim gösterir. Kimisi okumuş cahil olur, kimisi okumamış cahil kalır.

AK Parti’li adaylar “GÜCÜMÜZ HALK, GÖNLÜMÜZ AK” dediler

AK Parti Sinop Milletvekili Adayları Cengiz Tokmak ve Nazım Maviş seçim çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor.

Engin Altay: Milletimiz 8 Haziran'da bu hükümetten kurtulacaktır

CHP Grup Başkanvekili ve Sinop Milletvekili Engin Altay, 7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçim çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla Arnavutköy'e geldi, Altay, Kent Yaşam gazetesine yaptığı açıklamada, hükümetin uygulamalarını ağır bir dille eleştirerek, "Milletimiz 13 yıldır ülkeyi yönetemeyen AKP hükümetinden kurtulacak" dedi.

Yağmur zor anlar yaşattı

Sinop'un Boyabat ilçesinde yapılan Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü'nde aniden yağmur bastırdı. Etkinliğe katılan vatandaşlar kadar, yürüyüşü haberleştirmeye çalışan gazeteciler de zor anlar yaşadı. 6'ncısı düzenlenen Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü, Boyabat'ta yapıldı.

Jandarmadan Sahte Para Operasyonu

Sinop’ta Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 10 bin TL sahte para ile birlikte 4 adet kuru sıkı tabanca ve 2 adet av tüfeği ele geçirildi.

MHP’ye Sakın Oy Vermeyin

Her vakit namazında koltuğunun altına aldığı seccadesi ile göstere göstere camiiye koşan , her yıl umreye , hacca giden ,dükkanda durmadan tesbihini çekip zikreden , ama iş paraya geldimi sakalını sıvazlayıp her türlü fırıldağı çevirip, yalan söylemekten , hile yapmaktan , müşteri kazıklamaktan , kul hakkı yemekten geri durmayan ahlaksız esnaftan oy istemiyoruz,

Boyabat Kaymakamı Sembolik Olarak Katılmadı, Bizzat Yürüdü…

Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney “Tarihten Doğaya, Bahar Yürüyüşüne” sembolik olarak değil, şiddetli yağan yağmura rağmen, vatandaş gibi, vatandaşlarla beraber ıslanarak yürüdü. Yürüyüşün başlangıcında poz verenler ise, daha sonra ortadan yok oldu.

Sosyal medyayı doğru kullanmak

AK Parti 1. sıra adayı Cengiz Tokmak'ın sosyal medya sayfasında İncil'den Aziz Pavlus'un Hz. İsa için sarf ettiği "Biz seviyoruz. Çünkü önce Allah bizi sevdi" sözlerini paylaştığı öne sürüldü.. Acaba Sayın Tokmak böyle bir sözü paylaştı mı?.. Ya da onun sayfası, başka partili tarafından kullanılıyor da etiketleniyor?.

Bahar Yürüyüşünden İlk Fotoğraflar...

Bu yıl 6.sı düzenlenen "Tarihten Doğaya Bahar Yürüşü " etkinliği şu saatler itibarı ile gerçekleştiriliyor. Yürüyüş sırasında çekmiş olduğum fotoğrafları paylaşıyorum..İşte ilk fotoğraflar..

Boyabat'ın Güncel Fotoğrafları

Bugün Boyabat'ta önce güneşli sonrasında kısa süren yağmurlu bir hava var idi...2 Mayıs Cumartesi itibarı ile Boyabat'ın en son çekilmiş güncel fotoğrafları.....
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da


İki Kardeş Ölümden Döndü!

Gayri resmi kaynaklardan edinilen bilgiye göre 2 Mayıs Cumartesi gecesi saat 23.30 Mustafa Ç. ve kardeşi Murat Ç.'nin içinde bulunduğu 06 HYT 62 plakalı Ford Transit Kapalı Kasa Minibüs, Dereyeri Mevkii'nden Sinop istikametine doğru hareket halindeyken araç sürücüsü Mustafa Ç.'nin kontrolünü kaybetmesiyle takla attığı öğrenildi.

CHP Seçim Bürosunun İlkini Sinop Merkezde Açtı

CHP Seçim bürosunun ilkini Sinop merkezde Tersane caddesinde CHP eski dönem Milletvekillerinden rahmetli Fikret ÖVET'e ait binada açtı.

Lütfen Biraz Daha Dikkat

Bugün Adliye Sarayı karşısındaki yaya geçidinin üzerine bir milletvekili adayımızın aracı park edildi. Bunun yanlışlıkla olduğuna inanıyoruz. Milletvekili adayımızdan bu konularda biraz daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

Dünya basın meslek örgütleri özgürlükleri daha da geliştirmenin yollarını ararken, Türkiye’de medya; Basın özgürlüğü gününü buruk bir şekilde kutlamaktadır.

Naciye Gürbüz hanımefendi vefat etti

Terzi Merhum Saim Gürbüz'ün hanımı, Orta Çarşı esnafı Şekerci Mehmet, Hastane Personeli Haşim, Hasan, Hüseyin ve Abdullah Gürbüz'ün annesi, Naciye Gürbüz hanımefendi vefat etti.

Ayşe Efe hanımefendi vefat etti

Aşağı Seyricek Köyü'nden, Orman İşletmesi'nden emekli Hazım Efe'nin annesi, Ayşe Efe hanımefendi vefat etti.

Süleyman Yanan vefat etti

Kayaboğazı Köyü'nden, Milli Eğitimden emekli Şevket Yanan'ın babası, Süleyman Yanan vefat etti.

Mehmet Demirci vefat etti

Çıraklık Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Kemal Demirci'nin babası, Şekerbank Eski Müdürü, Mehmet Demirci vefat etti.

CHP Milletvekili Adayları Ayancık Köylerini Ziyaret Etti

CHP Sinop Milletvekili Adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN Ayancık köylerini ziyaret ettiler.

MHP Milletvekili Adayları Saraydüzü'nde Esnafları Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, Saraydüzü MHP İlçe Başkanı Ferdi Canoğlu, Boyabat Eski Belediye Başkanı Hasan Kara ve partililerle birlikte Saraydüzü'nde esnafları ziyaret ettiler.

Yaya Geçidi Çizgileri Yenileniyor

Boyabat'ta gece parlama özelliğini kaybeden ve silikleşen yaya geçidi çizgileri yenileniyor.

Bu Heykel Üşümesin Diye mi Sarıldı?

Tayyareci Nuri Bey’in aziz hatırasını hatırlatmak için getirtilen tayyarenin bulunduğu parka Tayyareci Nuri Bey’in heykeli kondu. Vinçle yerleştirilen heykelin koruyucu naylonları söküldü ve heykel yerine dikildikten bir müddet son heykel beyaz bir bezle sarılarak beklemeye alındı.

Bu Minik Çocukların Hakları Yok mu?

Sabah saatlerinde Kolaz Çayı'nda yüzen çocukları görüntüledik. Boyabat Kalebağı Tesisleri önündeki havuzun kaldırılmasıyla birlikte bu görüntüler artmaya başladı.

MHP Milletvekili Adayları Erfelek'te Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -2

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, Erfelek MHP İlçe Başkanı Murat Yıldırım ve partililerle birlikte Erfelek'te esnaf ve pazarı ziyaret ettiler.

MHP Milletvekili Adayları Erfelek'te Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -1

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir, Erfelek MHP İlçe Başkanı Murat Yıldırım ve partililerle birlikte Erfelek'te esnaf ve pazarı ziyaret ettiler.

Sinop'ta 1 Mayıs kutlamaları

Sinop’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları geniş güvenlik önlemleri altında olaysız bir şekilde yapıldı. İşçiler yaptıkları yürüyüş ardından Uğur Mumcu Meydanında halaylar çekip oynadı.

Devlet Bahçeli Sinop’a Neden Geliyor?

Bu soruyu duyunca ilk olarak; “-Neden olacak kardeşim seçim var o nedenle geliyor.” İyi ama Niçin demedim, Neden dedim. İşte bulabildiğimiz cevaplar;

Kim Şampiyon Olacak

Spor Toto Süper Lig’de 28. hafta karşılaşmaları tamamlandı. Haftanın kapanış mücadelesinde Ankara’da Kardemir Karabükspor ile karşılaşan Beşiktaş, rakibini son dakika golüyle mağlup ederek averajla liderlik koltuğuna oturdu. Zirve her hafta el değiştirirken, gözler de şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerin kalan maçlarına çevrildi.

1 Mayıs Mitingi Konuşma Metinleri

Bugün 1 Mayıs Mitinginde Tertip Komitesi adına KESK/Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Eker'in ve Sinop Kadın Platformu adına Ayancık Eğitim Sen İlçe Kadın Sekreteri Mehtap Temiz'in okuduğu metinler.

Karacaören Mevkii'nde Kaza: 2 Yaralı

Karacaören Mevkii'nde, Karayolu geçişine uygun olmayan geçişten, akaryakıt istasyonuna girmek isteyen tuğla yüklü kamyona, arkadan çarpan minibüsteki iki kişi yaralandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat Seçim Bürosu Açılışına Davet

Milliyetçi Hareket Partisi, Boyabat Seçim Bürosu, 4 Mayıs 2015 Pazartesi saat 14:00'de, Adnan Menderes Bulvarı No:35'te açılacaktır.
Tüm halkımız davetlidir.


Nazım Maviş Ayancık seçim gezileri -2-

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, seçim çalışmalarına Ayancık ilçe ziyaretiyle devam ediyor.

MHP Milletvekili Adayları Durağan'da Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -3

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde Boyabat MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Durağan MHP İlçe Başkanı Hasan Cicioğlu ve partililerle birlikte Durağan'da Esnaf ve Pazarı ziyaret ettiler.

CHP Milletvekili Adayları Durağan Esnafını Ziyaret Etti

CHP Sinop Milletvekili adayları Barış KARADENİZ ve Mustafa ACUN beraberlerindeki partilierle Durağan esnafını ziyaret ettiler.

Nazım Maviş Ayancık seçim gezileri -1-

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, seçim çalışmalarına Ayancık ilçe ziyaretiyle devam ediyor.

MHP Milletvekili Adayları Durağan'da Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -2

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde Boyabat MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Durağan MHP İlçe Başkanı Hasan Cicioğlu ve partililerle birlikte Durağan'da Esnaf ve Pazarı ziyaret ettiler.

Sinop Üniversitesi Rektörünün makam aracı kaza yaptı

Çorum’un Kargı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kazaya karışan araçta bulunan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan kazayı yara almadan atlattı.

Devlet Bahçeli Sinop'a Geliyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6 Mayıs 2015 günü saat 17:00'de, Sinop Uğur Mumcu Meydanı'nda halka hitap edecek. Tüm halkımız davetlidir.

Aşçılık kursu katılımcıları, hünerlerini sergiledi

Boyabat Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Aşcılık Kursu’nda eğitim alan kursiyerler, Öğretmenevinde protokol üyeleri ve daire amirlerine hünerlerini sergiledi.

CHP adayı kaza atlattı!

CHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Acun ve partililer, Sinop girişinde büyük bir tehlike atlattı.

Başkan Çakıcı çocuklara diş fırçası ve macun dağıttı

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ilçe merkezinde mahalle ve sokak gezilerinde bu kezde oyuncakların yanı sıra diş fırçası ve macun hediye etti.

MHP Milletvekili Adayları Durağan'da Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti -1

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde Boyabat MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Durağan MHP İlçe Başkanı Hasan Cicioğlu ve partililerle birlikte Durağan'da Esnaf ve Pazarı ziyaret ettiler.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın 1 Mayıs mesajı

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Sanayi Sitesi'ni Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve partililerle birlikte Sinop Sanayi Sitesi'ni ziyaret ettiler.

CHP Milletvekili Adayları Saraydüzü Esnafını Ziyaret Etti

CHP Milletvekili adayları Barış KARADENİZ Mustafa ACUN ve beraberindeki partililerle Saraydüzü ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundular.

Emek, Barış, Kardeşlik ve Demokrasi Mesajı

Gün; 1886 yılından bu yana kutlanan ve emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşma günüdür.

6.sı Yapılacak...

3 Mayıs Pazar Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşünün 6.sı yapılacak...Hiç katılmayanlar merak ediyor... Katılanlar tekrardan izlemek istiyor..Yaşlısı genci ünlüsü ünsüzü toplumdan her kesimin zevkle katıldığı "Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşüé isimli bu zevkli....... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

AK Parti Neden Yüzde 10 Barajını Geçemez ?...

Muhalefet partileri, TBMM'ye, verdiği önergelere AKParti Milletvekilleri, Bonzai araştırılsın HAYIR, Paralel araştırılsın HAYIR, Faiz lobisi araştırılsın HAYIR, Aselsan ölümleri araştırılsın HAYIR, kumpas, montaj araştırılsın HAYIR, yolsuzluklardan istifa eden bakanlar yüce divana gitsin HAYIR.

Gezici Araştırma şirketi Nisan sonu 2015 anket sonuçları yayımlandı

K.K.T.C. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini 1. Tur ve 2. Tur seçimlerini tek bilen, Türkiye 30 mart yerel seçimlerini, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini en yakın bilen ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa gitmeme oranını % 24 olarak ifade eden (resmi rakam halkın % 26’sı sandığa gitmedi) Gezici Araştırma şirketi Nisan sonu 2015 anket sonuçları yayımlandı.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Lala'da Esnafları Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP'li yetkililerle Sinop Lala'da esnafları ziyaret etti.

Maviş “2-0 yolunda emin adımlarla ilerliyoruz”

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş seçim çalışmalarına Ayancık’ta devam etti.

'Santral kuracağına kaçağı önle!'

İzmir’deki Sinoplular ile piknikte buluşan Sinoplular Derneği Başkanı Hüseyin Ayrancıgil, Türkiye’de kaçak enerji kullanımının önüne geçilirse nükleer santralin de kurulmasına gerek kalmayacağını vurguladı.

Şehir Merkezine 200 adet Poşet Çöp Kutusu

Boyabat Belediyesi ilçenin muhtelif yerlerine 200 adetpoşet çöp kutusu koyuyor.

MHP Milletvekili Adayları Kabalı'da Esnaf ve Pazarı Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP'li yetkililerle Kabalı'da esnafları ve pazarı ziyaret etti.

Ziraat Bankası Önünde Kaza

Ziraat Bankası önünde inanılmaz bir kaza meydana geldi. İki aracın, diğer bir aracı sıkıştırması sonucu, araç orta refüjden atlayarak, karşı şeride geçti.

Allah, AKP’lileri kayırıyor mu?

Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut, bugünkü köşe yazısında, AKP Sinop Milletvekili 1. sıra adayı Cengiz Tokmak'ın, sosyal medya sayfasında İncil’de Yuhanna’nın 1. Mektubu’nda geçen “Biz seviyoruz. Çünkü önce Allah bizi sevdi” sözlerini, önce paylaşıp, sonra silmesi hakkında bir yazı yazmış.

MÜSİAD Genel Kuruluna Sinop Çıkarması

MÜSİAD 23. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. 11 bin üye ve 46 bin işletmeyle Türkiye’nin en büyük STK’larından biri olan MÜSİAD’ın genel kuruluna aralarında Sinop’un da bulunduğu 4 bin iş adamı katıldı…

İsmail Özaslan vefat etti

Kumluk Mahallesi'nde oturan, Cuma Köyü'nden, Sucu Mehmet ve Mozaikci Halil Özaslan'ın kardeşi, Murat ve Mustafa Özaslan'ın babası, Belediye personeli Yaşar İnanoğlu'nun kayınpederi, İsmail Özaslan vefat etti.

Boyabat Belediyesi yolları betonluyor

Boyabat Belediyesi Kumluk Mahallesi Orman Sokak’ta yol beton kaplama çalışmalarına başladı.

Saadet Partisi’nden Başkan Çakıcı’ya ziyaret

Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı M. Ali Özgür ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı ziyaret etti.

Ayancık Belediyesi İtfaiye Personeli Eğitim Görüyor

Ayancık Belediyesi itfaiye personeli Kocaeli Üniversitesi İtfaiyecilik Uzmanları tarafından meslek içi eğitim alıyor.

Protokol eşleri Boyabat’ı gezdi

İçişleri Bakanlığı Mensupları Eşleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Mensupları Boyabat’ı ziyaret etti.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Sergileri Başlıyor

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü köy ve mahalle sergileri 30 Nisan 2015 tarihinde Osmanköy’debaşlıyor. 3 Haziran 2015 tarihinde yapılacak merkez sergisine kadar 10 ayrı sergi yapılacağını belirten kurum müdürü İbrahim Açıkgöz tüm ilçe halkının sergilere teşriflerini beklediklerini belirtti.

Mahmut Demirci vefat etti

Kılıçlı Köyü'nde oturan, Fahrettin Demirci'nin babası, Mahmut Demirci vefat etti.

Munise Yolcu hanımefendi vefat etti

Yenimahalle'de oturan, Mahmut Yolcu'nun annesi, Mustafa Özkan'ın kayınvalidesi, Munise Yolcu hanımefendi vefat etti.

Bekir Karaoğlu vefat etti

Yaylacılı Köyü'nden, Kumluk Mahallesi'nde oturan İzzet Karaoğlu'nun babası, Bekir Karaoğlu vefat etti.

Yüce Dinimiz ile Dalga Geçenler

AKP sözde yüce dinimize önem veren ve savunan bir parti konumundadır. Fakat aşağıdaki sözleri okuduğunuz zaman AKP’nin ne kadar din istismarlığı yaptığını, hatta daha ileri giderek AKP'lilerin yüce dinimizle nasıl alay ettiklerini göreceksiniz.

Belediye Sağlam Parke Taşlarını Çöpe Atıyor

Boyabat Belediyesi, çeşitli nedenlerle yerinden söktüğü sağlam parke taşlarını, yeniden kullanması gerekirken, götürüyor ve Bazalt Yolu'ndak Şehir Çöplüğü'ne atıyor. Şehir Çöplüğü'nde bu sağlam taşlar çöpün içine karıştırılarak yok ediliyor. Bu sağlam parke taşları acaba bedava mı alınıyor?

Şehitlik Yürüyüş Yolunda hummalı çalışma

Stadyum Caddesi İyileştirme Projesi adı altında başlatılan “Şehitlik Yürüyüş Yolu” çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.

Nazım Maviş Türkeli gezilerine devam ediyor -2-Nazım Maviş Türkeli gezilerine devam ediyor -1-MHP Milletvekili Adayları Gerze Sanayi Sitesi'ni Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP'lilerle birlikte Gerze Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti.

Tayyareci Nuri Bey’in Anıtı ilgi odağı oldu

Boyabat’ta Tayyareci Nuri Bey Parkı çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda, Boyabat Belediyesi tarafından parkın bulunduğu alana Tayyareci Nuri Bey’in anıtı dikildi.

MHP Milletvekili Adayları Gerze'de Esnafları Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP'li yetkililerle Gerze'de esnafları ziyaret etti.

AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak Hakkındaki Haber

AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak hakkında başta Oda.tv olmak üzere, bir çok internet sitesinde çıkan haber ile ilgili basın açıklaması yapmıştı. Basın açıklamasına konu olan haberi sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak'ın Basın Açıklaması

AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak'ın adına açılan ve yönetilen hesaplarda bilgisi dışında paylaşımlarda bulunulmuştur. Bu konuda AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Cengiz Tokmak Facebook hesabında paylaştığı mesajı kastederek, basın açıklamasında bulundu.

Tayyareci Nuri Bey'in Heykeli Yerine Kondu

Tayyareci Nuri Bey'in aziz hatırasını hatırlatmak için getirtilen tayyarenin önüne yapılan kaideye, Tayyareci Nuri Bey'in heykeli kondu. Vinçle yerleştirilen heykelin koruyucu naylonları söküldü ve heykel sergiye açıldı.

Kanalizasyon Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

Durağan ilçesinin önemli eksiklerinden olan Kanalizasyon Şebekesi Projesi çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Hoşlanmadan sevmek

Gözler kalbin aynasıdır. Karşısındakine gerçekleri yansıtır.
Hoşlananı görür; hoşlandığını belli eder.


Kesintisiz Hizmet

Gerze Belediyesi ve Türk Telekom arasında protokol imzalandı. Gerze Belediyesi fiber alt yapıya geçiş sağladı.

Nazım Maviş Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan’ı ziyaret etti

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Nazım Maviş Türkeli gezisi

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş seçim gezilerine Türkeli'de devam etti.

Hayır Sayın Maviş OLMAYACAK Bir Şey!

Ak Parti Sinop 2.sıra Milletvekili adayı Nazım Maviş beş-on gün evvel sahaya indi ve çalışmalara başladı. Sanırım Cengiz Tokmak ile iş bölümü yapmışlar; “ Sahil’de sen çalış, içeride ben.” Allahı var görevini iyi yapıyor. Mesela geçen hafta sonu Durağan Yağbasan köyünde konuşmuş. Konuşmasını sosyal medyadan seyrettim. Şöyle demiş;

Kültür Merkezinde çalışmalarabaşlandı

Boyabat Belediyesi tarafından ihalesi yapılmış olan Kültür Merkezinde çalışmalara başlandı.

Kültür Merkezi İnşaatı'nın Bilirkişi Raporu

Kültür Merkezi İnşaatı'nın Bilirkişi Raporu elimize geçti. Raporu inceleyince durumu tüm açıklığı ile göreceksiniz. Yetkililerin alacağı kararlar kamu zararı oluşmasına sebep olmamalı. Unutmayın, kamu zararını oluşturan paralar Boyabat'ın parası ve bu parada hepimizin hakkı var.

Boyabat'taki Parkların İşletmesi İhaleye Çıkıyor

Boyabat'ta bulunan parklardan 5 tanesinin 3 yıllık, 1 tanesinin 1 yıllık, işletme ihalesi 5 Mayıs 2015 Salı günü yapılacak. Boyabat Belediyesi söz konusu ihaleler ile ilgili ilan yayınladı.

Bu Görüntüler İçin Çok Özür Diliyoruz!

Bu haberi yapmak istemezdik ama önce yüce dinimizin gereği, sonra insani yönden bu haberi yapıyoruz. Bugün Boyabat'ta bir çöp konteynerinin içinde iki adet "Yaban Domuzu" kalıntısı tesbit ettik. Bu kalıntıların devamını göremedik. Bu yaban domuzlarının etinin ne olduğunu bilemiyoruz, ancak inşallah kimse bu yaban domuzlarının etini yememiştir.

Havuz Açılıyor

Boyabat Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, yapılan bakım ve onarım çalışmalarının ardından yeniden hizmete açılıyor.

AK Parti'liMaviş Muhtarlara hitap etti

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş'in Muhtarlar toplantısında yapmış olduğu konuşma..

Çöp Konteynerlerinin Yanına Kırmızı Bordür Kondu

Bir süre önce Boyabat'taki çöp konteynerlerinin yanına kırmızı bordür kondu. Biz bunların neden konduğu hakkında bir açıklama olur diyerek bekledik, ancak herhangi bir izahat olmadı. Bizde bu borderlerin fotoğraflarını sizinle paylaşıyor ve izahat bekliyoruz.

Yaban hayatı bakanlık ihalesiyle yok edilecek

Yaban hayatı ihaleye çıktı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne bağlı bölge müdürlüklerince yapılacak iheleler sonucu Türkiye'nin birçok ilinde 15 ayı, 109 yaban keçisi, 4 çengel boynuzlu dağ keçisi avlanacak. Birçok ihalede ise avlanacak yabani hayvan sayısı belirtilmedi.

İsa Yılmaz vefat etti

Camikebir Mahallesi, Bağlar Mevkii'nde oturan, Cuma Tabaklı Köyü İmamı Mehmet Yılmaz'ın babası, İsa Yılmaz vefat etti.

1991 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (20 Ekim 1991)

1991 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (20 Ekim 1991)

M.Meftun Çağlar Boyabat'ta Çarşı ve Pazarı Ziyaret Etti -4

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, bugün Boyabat'ta Çarşı esnaflarını ve Pazar Yeri'ni ziyaret etti.

AK Parti MilletvekiliAdayı Maviş Muhtarlarla bir araya geldi

Adalet ve Kalkına Partisi Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, bu gün(27 Nisan Pazartesi) yemekli toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.

Seçim Yaklaştı Vaatler Hortladı

Gel vatandaş gel!..yetişen alıyor!.. batan geminin malları burada!.. ne alırsan bedava!.. Bu sözleri Pazar esnafından çok duyarız. Fakat son günlerde buna benzer sözleri Şefik ÇAKICI’dan da çok duyar olduk.

M.Meftun Çağlar Boyabat'ta Çarşı ve Pazarı Ziyaret Etti -3

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, bugün Boyabat'ta Çarşı esnaflarını ve Pazar Yeri'ni ziyaret etti.

M.Meftun Çağlar Boyabat'ta Çarşı ve Pazarı Ziyaret Etti -2

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, bugün Boyabat'ta Çarşı esnaflarını ve Pazar Yeri'ni ziyaret etti.

M.Meftun Çağlar Boyabat'ta Çarşı ve Pazarı Ziyaret Etti -1

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar, bugün Boyabat'ta Çarşı esnaflarını ve Pazar Yeri'ni ziyaret etti.

Seçmenin Pusulası - Saraydüzü

Saraydüzü'nde kafalar karışık...
Sinop Pusulası Gazetesi'nden Şevki Yıldırım, Seçmenin Pusulası isimli yazısında Saraydüzü'nde çalışma yapmış bizde sizinle paylaşıyoruz.


Alışverişe 'geri al' tuşu geliyor

1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek düzenleme ile internetten yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin korunması için güvenlik sertifikası şartı getirildi. Alışveriş sitelerine müşterinin hatalı verdiği sipariş için ‘geri al’ ve ‘değiştir’ seçeneği konulacak

Snowy Ulu Kardeşler yeni şubesi GOP4 mağazası, 24 Nisan’da kapılarını açtı

İstanbul PERDER üyesi Snowy Ulu Kardeşler yeni şubesini, 24 Nisan Cuma günü törenle hizmete açtı. Açılış kurdelesini Snowy Ulu Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulu ile birlikte Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yıldız, Sinop Milletvekili ve İç İşleri Komisyon Başkanı Mehmet Ersoy kesti.

Dün (26 Nisan 2014) Yapılan Halk Oylamalarının Sonucu

Dün (26 Nisan 2014) yapılan halk oylamalarında, Kemaldede Mahallesi'nin adının Yenimahalle olması ve Karacaören Köyü'nün Sefa Mahallesi'nin Boyabat merkezine bağlanması oylandı.

Saadet Partisi, Aday Tanıtım Programı ve Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı Yapıldı

Saadet Partisi, Aday tanıtım programı Büyük Camii Meydanında gerçekleştirildi. Devamında seçim koordinasyon merkezi açılışı yapıldı.

Ali Çakır kalp krizi geçirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop eski il başkanı Ali Çakır, geçirdiği kalp krizi ardından hastaneye kaldırıldı.

Adalet Solduğu Zaman

Çağdaş insan toplum ve devlet değerlerine yönelik saldırıları izledikçe, bunlar kim yahu, nerden geldiler, bu toplumun insanları değil mi diye sorası geliyor.

Dağlar Umut Ayrancıoğlu’na Karikatürde “Türkiye Birinciliği”

Hürriyet Gazetesinin 23 Nisan Hürriyet’i kapsamında düzenlediği ve binlerce çocuğun katıldığıkarikatür yarışmasında Y. Topçu YBO’da 8. Sınıfta okuyan Dağlar Umut Ayrancıoğlu “Türkiye Birinciliği”ni kazanarak diz üstü bilgisayarın sahibi oldu...

Cengiz Tokmak AKP Milletvekili Adayı Değil mi?

7 Haziran seçimlerinde AKP milletvekili birinci sıra adayı olarak Cengiz Tokmak, ikinci sıra adayı ise Nazım Maviş olarak açıklandı. Ancak nedendir bilinmez, Boyabat'ta AKP'yi destekleyenler, sanki Cengiz Tokmak yokmuş gibi, sanki Cengiz Tokmak aday değilmiş gibi davranıyorlar.

Vandallar boş durmadı

Boyabat Cengiz Topel İlköğretim Okulu önü yürüyüş yolları yer aydınlatmaları kimliği belirsiz kişiler tarafından kırıldı. Vandallar bununla da yetinmedi

AKAM'ın Genel Seçim Anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi'nin 19-22 Nisan 2015 tarihleri arasında 26 il, 84 ilçede, 2140kişiyle yaptığı genel seçim anketinin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Pazarı'nda Sebze ve Meyva Fiyatları

Bugün Boyabat Pazarı'ndaki sebze ve meyva fiyatlarının görüntülerini çektik ve sizinle paylaşıyoruz.

Siyaset yapın ama din üzerinden değil..

Dünyada en kolay siyaset din üzerinden yapılandır.. Çünkü insanların duygularını sömürürsünüz.. Değiştim deyip daha çok insanın duygularına dokunursunuz.. Sonrasında değişmediğinizi kanıtlayacak işler yaparsınız, laflar söylersiniz...

AK Partili Nazım Maviş Durağan'da konuştu(VİDEO HABER)

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, Durağan'da halka hitap etti. Dua istedi, destek istedi.

Sinop seçmeni ne zaman kendilerinin asıl olduğunu anlayacak?

Saygı değer Boyabat Gazetesi Okurları...
Her ne kadar 7 yaşımdan bu tarafa İstanbul'da yaşamış olsam da Ata memleketim olan Sinop'u unutmuş değilim. Uzun yıllar İstanbul'da Sinop dernekciliğine, karınca kararınca hizmet etmeyi görev bilmiş bir hemşehrinizim.


Yeniyol'da Maddi Hasarlı Kaza

Yeniyol'da, Ziraat Bankası önünde maddi hasarlı kaza meydana geldi.

M.Meftun Çağlar, Durağan Yağbasan Köyü Yağmur Duasına Katıldı

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar ve beraberindeki partililer, Durağan Yağbasan Köyü'nde bugün yapılan yağmur duasına katıldı. M.Meftun Çağlar, duaya katılanlar tarafından oldukça büyük ilgi gördü.

Kalebağı Piknikçilerle Doldu

Uzun süren soğuk günlerin ardından, havanın ısınmasıyla bu pazar Kalebağı piknikçilerle doldu.

Dörtyol'da Kaza: 2 Yaralı

Bu sabah (26 Nisan 2015 Pazar) Dörtyol'da iki aracın çarpışması sonucu sürücülerin yaralandığı kaza meydana geldi. Kaza Stadyum Caddesi'nden gelen Toros model araç ile Yeni Mahalle tarafından gelen aracın çarpışması neticesinde meydana geldi.

HDP Sinop'ta ilk kez meydana indi

Dün düzenlenen Nükleer karşıtı eyleme, tüm sol gruplar gibi Karadeniz'de örgütlenen Halkların Demokratik Partisi'de (HDP) destek verdi.

Taksici Baki Gören vefat etti

Akyörük Köyü'nden, Bülent, Telat ve Cevat Gören'in amcası, Taksici, Baki Gören vefat etti.

Bu İşte Bir Yanlışlık Var

Konumuz yine İnönü İlkokulu önündeki, üst geçide asılan ilan veya reklamlar. Buraya ben ilan asarsam karayolunda seyreden araçlardaki sürücüler ve yayalar tehlikede, sen asarsan karayolunda seyreden araçlardaki sürücüler ve yayalar selamette, bu işte bir yanlışlık var.

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Durağan'da Ziyaretlerde Bulundu

MHP Sinop Milletvekili Adayı M.Meftun Çağlar Durağan'da ziyaretlerde bulundu. Durağan merkezde vatandaşları ziyaret etti ve Alpuğan Köyü'nde yağmur duasına katıldı.

Saadet Partisi Boyabat İlçe Başkanlığı Duyurusu

27 Nisan 2015 Pazartesi günü Öğle Namazı'nı müeakiben, Büyük (Bayezit) Camii önünde adaylarımız için karşılama ve tanıtım programı yapılacaktır, tüm halkımız davetlidir.

Sinop'ta Nükleer Eylemi -2

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santral protesto ediliyor. Sinop'ta düzenlenen mitinge İstanbul ve Ankara başta olmak bir çok İl'den nükleer karşıtı vatandaş katıldı. Eski Otogar mevkiinde toplanan Polis raporuna göre yaklaşık 40 bin kişi daha sonra nükleer karşıtı sloganlar atarak Uğur Mumcu meydanına yürüdü.

Sinop'ta Nükleer Eylemi -1

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santral protesto ediliyor. Sinop'ta düzenlenen mitinge İstanbul ve Ankara başta olmak bir çok İl'den nükleer karşıtı vatandaş katıldı. Eski Otogar mevkiinde toplanan Polis raporuna göre yaklaşık 40 bin kişi daha sonra nükleer karşıtı sloganlar atarak Uğur Mumcu meydanına yürüdü.

Nazım Maviş, AK Parti birlik ve beraberliğin adresidir

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, dünkü mesaisini sevenlerine ayırdı. AK Parti'de emek sahibi tüm isimlerle bir araya geldi.

MHP Gerze Esnafıyla Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk Gerze esnafını gezdi.

Emekli olan Emniyet Müdürlerine veda yemeği

Boyabat Emniyet Müdürü Ümmet Demir ve Müdür Yardımcısı Muzaffer İncekara’nın emekliye ayrılması nedeniyle veda yemeği verildi.

Yörük Yolu Ayrımı'nda Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı

Yörük Köyü istikametinden Boyabat'a gelen otomobil, Yörük Yolu ayrımında şarampole yuvarlandı. Araç içindeki sürücü ve yolcular yaralandı. Yaralılar Boyabat İtfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarılarak, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Durağan Hamamı Haftaya Açılıyor

Yaklaşık bir ay önce özel haber olarak Durağan’a “Durağan ilçesinin ihtiyacını karşılayacak” kapasitede hamam yapılacağının haberini yapmıştık.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Sanayi Sitesi'ni Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve partililerle birlikte Sinop Sanayi Sitesi'ni ziyaret ettiler.

Yıldız’ın Birleri Okuma Bayramı Yaptı

Boyabat’ta eğitim öğretim veren Özel Boyabat Yıldız Koleji öğrencileri Okuma Bayramı yaptı. Birinci sınıf öğrencilerinin hazırladığı Okuma Bayramı Programı büyük ilgi gördü.

Müftü Yay'ın Acı Günü

Eski Gerze İlçe Müftüsü şimdi ki Serdivan İlçe Müftüsü Ömer Yay’ın annesi vefat etti.

Nazım MAVİŞ Durağan ‘da hastaları ziyaret etti

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş teşkilat üyeleriyle birlikte Durağan Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Köylü Pazarını Ziyaret Etti -2

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve partililerle birlikte Sinop Köylü Pazarı'nı ziyaret ettiler.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Köylü Pazarını Ziyaret Etti -1

MHP Sinop Milletvekili Adayları M. Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve partililerle birlikte Sinop Köylü Pazarı'nı ziyaret ettiler.

23 Nisan Kutlaması'ndan Renkli Görüntüler...Maviş baba ocağında halkın yoğun sevgisiyle karşılaştı

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş baba ocağında halkın yoğun sevgisiyle karşılaştı.

Esentepe Mahallesinde Yangın

Bugün (24.04.2015 Cuma) Sabah Saatlerinde Esentepe Mahallesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın çok fazla büyümeden Belediye Ekipleri olay yerine gelerek yangına müdahele etti.
Olayda maddi hasar meydana gelirken olayla ilgili soruşturma sürüyor


Geçen Seneki Yürüyüşten Renkli Görüntüler...

3 Mayıs Pazar Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşünün 6.sı yapılacak...Yaşlısı genci ünlüsü ünsüzü toplumdan her kesimin zevkle katıldığı "Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü"nün geçen seneki renkli görüntülerinin bir kısmını sizler ile paylaşıyorum.

Nazım Maviş Saraydüzü'nde ziyaretlerinde bulundu

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş seçim çalışmaları kapsamında farklı toplantı ve ziyaretlerle halkımızla birlikte olmaya devam ediyor.

0405sec.jpg2015 Sinop İli Milletvekili Kesin Aday Listesi Belli Oldu

7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçime girecek adayların kesin listesi YSK tarafından ilan edildi.

Abonelik Sözleşmelerinde Yeni Dönem

Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet gibi birçok mal veya hizmete ilişkin abonelik sözleşmelerinde tüketici lehine yeni dönem başladı.

Başkandan hastalara kandil simidi

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, 75. Yıl Boyabat Devlet Hastanesi’nde yatan hastaları ziyaret etti

Devlet Bahçeli Sinop'a Geliyor

MHP Sinop İl Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, MHP Genel Başkanı Dvelet Bahçeli'nin, 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü Sinop'a geleceği kesinleşti.

Başkan Çakıcı çocuklara oyuncak dağıttı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mahalleleri gezerek çocukların bayramlarını kutladı, çocuklara oyuncak dağıttı.

Sehitler.JPGBoyabatlı Şehitler

Boyabat'ta yaşayıp da savaş konusu açılınca, özellikle de Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili hikaye dinlemeyenin veya konuşmayan insan sayısı çok azdır.

Sehitler.JPG Boyabat'lı (Saraydüzü) Şehitler

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde benim Boyabat'lı kabul ettiğim bugün Saraydüzü nüfusuna kayıtlı 122 şehidimizin aziz anısına bu çalışmayı yayınlıyorum. Buradan bütün şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.

Dikkat: Kene sezonu açıldı

5 yılda beş binden fazla vakanın görüldüğü ve 2014 verilerine göre aynı bahse konu yıllarda 241 kişinin ölümüne neden olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşı yılın ilk toplantısı da yapıldı.

Çok konuşulacak seçim simülasyonu !

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemlerde koalisyon hükümetlerine yaptığı eleştirinin altından seçim sonuçlarına yönelik öngörüler çıktı.

Ayancık Gazi Stadı Aydınlatılıyor

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 2 Mart´da ihalesi yapılan ve 104 bin 800 TL mal olan ilçe stadına aydınlatma sistemi kuruldu.

Tecrübe Konuşuyor Hakan Ünsal ile Sinop'ta

Futbol yorumcusu ve eski oyuncu Hakan Ünsal tecrübelerini paylaşmak için 24 Nisan’da Sinop Gençlik Merkezi’nde Sinoplu gençlerle biraya gelecek.

Ebeler Haftası Etkinlikleri

Genel Sekreterimiz Op. Dr. Alper Delier Genel Sekreterliğimiz ve birliğimize bağlı sağlık tesislerimizde çalışan tüm ebelerimizin Ebeler Haftasını kutladı.

Türk Dünyası Şehitlikleri

18.Mart Çanakkale Zaferi ve aynı zamanda Şehitler günü ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Boyabat'tan 10 Genç Çanakkale'ye Gönderildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında 57. Alay Vefa Yürüyüşü kapsamında Boyabat’tan 10 genç Çanakkale’ye gönderildi.

23 Nisan coşkuyla kutlandı

Boyabat'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çelenk Sunma Töreni

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 95. Yıl dönümü yurt genelinde olduğu gibi Boyabat'ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Maltepe Meydanı’nda yapılacak Sinoplular Bahar Şenliği iptal edildi

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) tarafından MaltepeMeydanı’nda (Sahil) 30 Nisan-1-2-3-4 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılması planlanan “Sinop Tanıtım Günleri ve Bahar Şenliği” etkinliği genel emniyet ve asayiş işlerinden sorumlu birimlerin uyarısı ve isteği üzerine iptal edildi.

MHP Milletvekili Adayları Sinop'ta Esnafları ve Kızılay Derneği'ni Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP'li yetkililerle Sinop'ta esnafları ve Kızılay Derneği'ni ziyaret etti.

Yaralı Yavru Baykuş Koruma Altında

Çankırı'nın Ilgaz İlçesi'nde, yolda bulunan yaralı baykuş yavrusu, Sinop Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

MHP Milletvekili Adayları Sinop Belediye Başkanı'nı Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP'li yetkililerle Sinop Belediye başkanı Baki Ergül'ü ziyaret etti.

Sinop'ta Bulunan Mezarlar Roma Dönemine Ait

Sinop'un Dikmen ilçesinde yol çalışması sırasında bulunan mezarlar ve hamam olduğu tahmin edilen tarihi eserlerin Roma dönemine ait olduğu ortaya çıktı.

İsmet Yayla Defnedildi

Dün vefat eden İsmet Yayla, bugün öğle namazı sonrası Şehir Mezarlığı'nda dualar eşliğinde defnedildi.

MHP Milletvekili Adayları, Sinop Valisi'ni Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP İl Başkanı Ceyhan Demir ve MHP'li yetkililerle Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Sinop Eğitim Sen, 22 Nisan Basın Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Öğretmenlere Eziyet Etmeyi Sürdürmektedir!

İsmet Yayla vefat etti

Şamlı'nın Merhum Mahmut Yayla'nın oğlu, Hüseyin ve Hasan Yayla'nın ağabeyi, Mahmut, Kemal ve Merhum Zafer Yayla'nın babası, İsmet Yayla vefat etti.

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş'in bugünkü gezisinde kareler

Ak Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, halk gezilerine ve kurum ziyaretlerine bu günde(22 Nisan Çarşamba) devam etti.

Cengiz Tokmak Niçin AKP'nin Birinci Sıra Adayı Oldu?

Milletvekili listelerinin YSK'ya teslim edildiği 7 Nisan 2015 Salı günü saat 17:00'den sonra, AKP'nin aday sıralamasında yıllar sonra AKP'nin kaleleri olan Boyabat, Durağan ve Saraydüzü'nden değilde sahilden birisi olan Eski İl Başkanı Cengiz Tokmak'ın seçilmesi çok büyük bir şoka sebep oldu.

Sürücü Ehliyetine Dönüştürülmeyen Sertifika 29 Mayıs'ta İptal Olacak

Sürücü Kursu Yönetmeliği uyarınca 29 Mayıs 2013'ten önce alınan sertifikaların 29 Mayıs'a kadar sürücü belgesine dönüştürülmemesi durumunda iptal olacağı bildirildi.

Billboardlara yer bakılıyor

Boyabat Belediyesi İlçe merkezine kuracağı elektronik billboardlar için yere bakıyor.

Başkan Çakıcı öğrencileri kabul etti

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İnönü İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul etti.

CHP ve MHP Seçimlere Katılmıyor mu Yoksa?

Son günlerde ilçemizde AKP Sinop’ta 2-0 yapacakmış nidalarıyla çığırtkanlık yapanlara bir çift sözümüz olacak "Deve kuşu gibi kafanızı kuma sokmuşsunuz, etraftan bi habersiniz."

Liseli Yeliz'in Katil Zanlısı Tekirdağ'da Yakalandı

Sinop'ta 7 yıl önce boğazı kesilerek öldürülen 14 yaşındaki Yeliz Özdoğru'nun katil zanlısı olduğu gerekçesiyle hakkında ömür boyu hapis cezası verilen Kurtuluş Elmacı Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde polis ekiplerince gözaltına alındı.

Sinop’ta Silahla Yaralama

Sinop’ta bir kişi silahlı saldırıya uğrayarak yaralandı.

Bir AKP'linin itirafı: Allah bizi af etsin !

AKP'ye verdiğimiz ve verilmesini istediğimiz oyların vebalini nasıl ödeyeceğiz ? Allah bizi af etsin ! İktisat alanında kariyer yapmış, finans piyasalarını ve ekonomiyi çok iyi biliyor.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Açık Spor Tesislerinde Bahar Temizliği

Kış aylarında kulüp müsabakaları ve okul sporları müsabakalarına ev sahipliği yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Şehir Stadı, Karayolları Boyabat 79.Şube Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün işbirliği içinde bakıma alındı.

Şehir Parkı yenileme çalışmaları devam ediyor

Boyabat Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de bulunan Şehir Parkı baştan sona yenileme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Sinop'ta Seçim Satrancı

Geçtiğimiz hafta kısa da olsa Boyabat, Saraydüzü ve Durağan ilçelerini ziyaret etme şansı buldum. İlçelere yaptığım bu ziyarette de en çok siyaset konuşuldu.. En çok da AK Parti adayları ve birinci sıranın sahil kesimine kaptırılması oldu.. Boyabat ilçemizde hiç kimse birinci sıranın Sinop'a gitmesini bir türlü kabullenemiyor..

Milletvekili ERSOY'un Kandil Mesajı

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY Regaib Kandili dolayısı ile bir mesaj yayımlamıştır.

CHP Grup Başkanvekili Sinop Milletvekili Engin Altay'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı MesajıMHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar'ın, Üç Ayların Başlaması ve Regaib Kandili MesajıCHP İlçe Başkanı Mustafa Türk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutladı

23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve ilk toplantınında yapıldığı tarihdir.

Milletvekili Mehmet Ersoy'un 23 Nisan Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mehmet Ersoy 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. ERSOY Mesajında şunları kaydetti:

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş’in Regaip Kandil kutlama mesajıAK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım MAVİŞ’in 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı MesajıAK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız’ın 23 Nisan mesajı

AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle mesaj yayınladı.

Başkan Çakıcı’nın 23 Nisan mesajı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çakıcı’dan Regaip Kandili Mesajı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Regaip Kandili Nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız’ın Regaip Kandil mesajı

AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

ASİL-DER'in Kandil Mesajı

Kısa adı ASİL-DER olan Ankara Sinop İli ve İlçeleri Derneği Genel Başkanı Kenan Güllü, Üç Aylar ve Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile Türk Milleti; hür ve bağımsız yaşama iradesini ortaya koymuştur.

Başkan Kılıçaslan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, bayramın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

22 Nisan Çarşamba 17.30 Uğur Mumcu Meydanınayız!

Bugüne kadar defalarca değiştirilen MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, 17 Nisan Cuma günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Uzun süredir tartışılan öğretmenlere zorunlu rotasyon, aday öğretmenlere performans, sözlü sınav ve özür grubu tayinleri gibi konular başta olmak üzere öğretmenlerin atanması ve yer değiştirmesi ile ilgili pek çok başlıkta büyük tepki çeken değişiklikler yapılmıştır.

Belediye Bahar Temizliği Başlattı

Kış mevsiminin ardından baharın gelmesiyle birlikte çevre temizliği için harekete geçen Belediye ekipleri, ilçe merkezinde genel temizlik çalışması başlattı.

1987 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (29 Kasım 1987)

1987 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (29 Kasım 1987)

Yıldızlı Öğrencilerden Kutlu Doğum Birinciliği

Diyanet İşleri Başkanlığı Boyabat İlçe Müftlüğü tarafından yapılan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ki ‘‘Kitap Okuma’’ yarışmasında bu yıl Özel Boyabat Yıldız Koleji öğrencilerinin başarısı damgasını vurdu. İlkokullar düzeyinde 1. ve 2. kademede ki dereceler de birincilik, Yıldızlı öğrencilerin oldu.

Sinop İl Finali Sona Erdi

Diyanet İşleri Başkanlığının, Kur’an Kurslarına ilgi ve katılımı artırmak, Kur’an-ı Kerim-i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla başkanlığımıza bağlı Kuran Kurslarında okuyan öğrenciler arasındaki yarışmaların Sinop etabı gerçekleştirildi.

MHP Sinop Milletvekili Adayları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, beraberinde MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir ve Yusuf Çakıcı ile birlikte MHP Ganel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti.

AK PartiMilletvekili Adayı Nazım Maviş gezilerine devam ediyor

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, halkı gezdi resmi kurumları ziyaret etti.

AK Partili Maviş, İmam Hatipler ülkemizin medarı iftiharıdır

Boyabat İmam Hatip Ortaokulu "Kutlu Doğum Haftası" etkinliğinde konuşan AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, "İmam Hatip okulları İnsanlığın hizmetkârı ve de ülkemizin medarı iftiharı olmaya devam edecektir” dedi.

Emniyet Müdürümüz Emekli Edildi

Yaklaşık 20 aydır Boyabat İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan 3. sınıf Emniyet Müdürü Ümmet Demir 20 Nisan 2015 itibariyle emekli edildi.

MHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Meftun Çağlar'ın Sinop Merkez İlçe Hizmet Binası Açılış Konuşması Görüntüsü

MHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Meftun Çağlar'ın Sinop Merkez İlçe Hizmet Binası Açılış Konuşması görüntüsüne haberin içeriğinden ulaşabilirsiniz.

İmam HatipOrtaokulundan muhteşem program

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Boyabat İmam HatipOrtaokulu tarafından program düzenlendi.

CHP Milletvekili Adayları, Kaymakam Güney'i Ziyaret Etti

CHP Milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun, beraberinde İlçe Başkanı Mustafa Türk, CHP Sinop Milletvekili aday adayı Erdinç Şimşek ve ADD Başkanı Dursun Eker ile birlikte, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kum Ocağı Hizmete Açılacak

Yıllardır atıl durumda olan Durağan Belediyesi Kum Ocağı yeniden faaliyete geçiyor. Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Akbel çayında bulunan kum ocağı tesisinin yeniden açılacağını söyledi. Durağan Belediyesi’ne kendi imkanlarıyla kum ocağı tesisi kazandıracaklarını dile getiren Başkan Kılıçaslan, ocağın bulunduğu bölgede yapılan çevre düzenlemesini yerinde inceledi.

Sinop İl Müftüsü Erkan Üç Ayların Başlamasıyla İlgili Açıklama Yaptı

İl Müftüsü Mustafa Erkan, üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Erkan, toplumda 'üç aylar' diye bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bir maneviyat mevsimi olduğunu belirtti.

Macide Yılmaz hanımefendi vefat etti

Daylı Köyü'nden Hacı Ahmet Yılmaz'ın hanımı, Malmüdürlüğü'nden emekli Dursun Yılmaz'ın annesi, Macide Yılmaz hanımefendi vefat etti.

Süleyman Karaman vefat etti

Gazidere Köyü'nden Mehmet ve Mustafa Karaman'ın babası, Belediyeden emekli Şaban Çömez'in kayınpederi, Süleyman Karaman vefat etti.

AK Parti Adayı Maviş’ten İlçe Kaymakamı Güney’e ziyaret

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i makamında ziyaret etti.

CHP Milletvekili Adayları Başkan Çakıcı’yı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk, CHP Sinop Milletvekili Adayı Barış Karadeniz ve Mustafa Acun Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı ziyaret etti.

CHP Milletvekili Adayları Boyabat'ta Pazarı Gezdi

CHP Milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun, Boyabat Pazarı'nı gezdi ve vatandaşlarla sohbet etti.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız'ın Üç Aylar mesajı

AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, girmiş bulunduğumuz Mübarek Üç Aylar nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kutlu Doğum Aş ikramında bulunuldu

Boyabat Müftülüğünce yürütülen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Boyabat Belediyesi tarafından vatandaşlara et, pilav ve ayran ikram edildi.

MHP Sinop Merkez İlçe Başkanlığı Hizmet Binası Açılışı

MHP Sinop Merkez İlçe Başkanlığı Hizmet Binası açılışının yeni fotoğrafları elimize ulaştı. Açılış ile ilgili bu yeni fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Sanayi Çevre Düzenleme ve Peyzaj çalışmaları kaldığı yerden

Boyabat Belediye Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü tarafından Küçük Sanayi Sitesi için hazırlanan Çevre Düzenleme ve Peyzaj çalışmalarına başlanıyor.

Sizin Modern Pazar Anlayışınız Bu mudur?

Yıllardır Boyabat’ın vazgeçilmez pazarı olan, Yoğurt Pazarı'ndan manzaralar. İmkanların kısıtlı, yerleşimin yeni olduğu yıllarda mekan edinilen bu Yoğurt Pazarı'nın durumu, 2015 yılında da aynı görüntülere sahip.

Çağrı: Nükleere Karşı 25 Nisan'da Sinop'ta, 26 Nisan'da Kadıköy'deyiz!

Yaşamımızı, havamızı, suyumuzu, toprağımızı, tüm canlıları, yüzyıllar boyunca radyasyon belasına mahkum etmiş olan Çernobil katliamının 29. yılında, egemenlerin doymak tükenmek bilmeyen para hırsı için yaşamlarımız üzerinde oyun oynanmasına izin vermeyeceğiz.

Gerze Belediyesi 23 Nisan Etkinlileri

5. Uluslararası Gerze Belediyesi 23 Nisan Çocuk festivali başlıyor.

Ak Parti Aday Adayından Centilmence Açıklama

Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı öncelikle tüm Sinop, Ayancık, Gerze, Türkeli, Erfelek, Durağan, Dikmen, Saraydüzü ve Boyabat’lı hemşehrilerime, her zaman destekleri ile yanımda olan eş, dost, arkadaş ve akrabalarıma il içinden ve il dışından desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Başkan Çakıcı’nın, Üç Aylar mesajı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, yaptığı yazılı açıklama ile Müslüman Aleminin ve Boyabat’lı hemşerilerimizingirmiş bulunduğumuz Mübarek Üç Aylarını kutladı.

Nazım Maviş Durağan' da konuştu, Hedef 2-0(Video Haber)Boyabat-Durağan-Saraydüzü Hazır, Hedef 2-0

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş, 19 Nisan Pazar günü Boyabat-Durağan ve Saraydüzü Ak Parti teşkilatları ileDurağan Gölet Tesislerinde buluştu.

Maskeli Oyun ve Oyuncular

Halkın inancı, düşüncesi, duyguları, umudu, yaşamı, geçimi, geleceği, siyaset malzemesi yapılıyor.
Hile, tuzak, kumpas, yalan, kayırma, yağcılık, yandaşlık, menfaatlenme ile hertürlü ahlaki değerler altüst oluyor.


İl Müftüsünden Hastalara Moral Ziyareti

Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan başkanlığındaki heyet, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Başkan Kılıçaslan’dan Üç Aylar Mesajı...

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, 20 Nisan Pazartesi günü başlayacak olan Üç aylar dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Nuri Tülen vefat etti

Okçu Mehmetli Köyü'nden, Merhum Göçmen Hamdi Tülen'in kardeşi, Ahmet ve Metin Tülen'in babası, Nuri Tülen vefat etti.

MHP'den Sinop'ta Gövde Gösterisi -2

Bizim Karadeniz Gazetesi'nden Fatih Yılmaz'ın objektifinden Sinop Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı Binasının açılış töreni ve aday tanıtım toplantısı.

MHP'den Sinop'ta Gövde Gösterisi -1

Sinop Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı Binasının açılış töreni ve aday tanıtım toplantısına yüzlerce kişi katıldı.

Arslan Emekliye Sevkedildi

2 yıldan bu yana Gerze İlçe Emniyet Müdürlüğü Görevini yürüten Ünal Arslan emekliye sevk edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkeli ve Helaldı Seçim Çalışmaları

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun, Türkeli ve Helaldı'da seçim çalışması yaptı.

Sinop MHP Merkez İlçe Başkanlığı Hizmet Binası Açılışına Davet

19 Nisan 2015 Pazar günü (Yarın) Milletvekili adaylarımızın katılımı ile Sinop MHP Merkez İlçe Başkanlığı Hizmet Binası açılışına tüm halkımız davetlidir.

MHP Ayancık Aday Tanıtım Programı -2

MHP Sinop Milletvekili adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, Ayancık'da aday tanıtım toplantısına katıldı. MHP adayları, Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ile Ayancık teşkilatına ve kendilerine yüksek teveccüh gösteren Ayancık halkına teşekkür ettiler.

Tarihi kitabe yaldızla boyandı

Sultan Abdülhamit döneminde 1909 yılında yapılan ve yıllarca "Vilayet binası" olarak kullanılan Tarihi Sinop Adliye Sarayı'nın Osmanlıca kitabesi, yaldız boya ile boyanarak belirgin hale getirildi.

MHP Ayancık Aday Tanıtım Programı -1

MHP Sinop Milletvekili adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, Ayancık'da aday tanıtım toplantısına katıldı. MHP adayları, Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat ile Ayancık teşkilatına ve kendilerine yüksek teveccüh gösteren Ayancık halkına teşekkür ettiler.

Tarihi konakta yangın çıktı

Sinop'ta tarihi konakta başlayan yangın korkuya neden oldu.

Ak Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş Boyabat Devlet Hastanesini ziyaret ettiCHP Milletvekili Adayları Ayancık ve Erfelek'te

CHP Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun, Ayancık ve Erfelek'te vatandaşları ziyaret etti.

Sinop Valisi, Turan Aslan'a Teşekkür Mektubu Gönderdi

Yazarımız Turan Aslan'ın, gazetemizdeki köşesinde yayımlanan "Mutlu Şehrin Mutsuz Valileri..." yazısından dolayı Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, yazarımız Turan Aslan'a teşekkür mektubu gönderdi.

Sahibinden Satılık Daire

Kumluk Mahallesi, Çorak Caddesi'nde, Yüksel Apartmanı, 3.Kat'ta, 3+1, Krediye Açık, Daire 135.000 tl'den Satılıktır.
Telefon: 0 546 773 17 29


Kutlu Doğum Fidanları Dikildi

Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü ve BoyabatGençlik Merkezi işbirliği içerisinde Boyabat Daylı Stadı çevresine fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Başkan Ergül'den ’Sit Alanı’ Önerisine Eleştiri

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Müzesi’nin “Sinop’un Ada mevkisinin sit alanı olarak ilan edilmesi" önerisini eleştirdi.

Boyabatlı Gençler, Kutlu Doğum Haftasında İl Birincisi

Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Sinop Gençlik Merkezi koordinesinde ve Sinop Gençlik Merkezleri işbirliğinde düzenlenen "Hz. Muhammed ve Hayatı" konulu Kitap Okuma Bilgi Yarışmasında Boyabatlı gençler İl Birincisi oldu.

ERSOY, Teşekkür Etti, Başarılar Diledi

AK Parti Milletvekili Mehmet ERSOY sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada geçtiğimiz 7 Nisan'da partisinin aday listelerinin açıklanmasının ardından bugüne kadar geçen zamanda bir çok mesaj,telefon ve ziyaret aldığını ifade ederek teşekkürlerini sundu ve

Ömür boyu ehliyet dönemi kapandı

Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ömür boyu ehliyet dönemini kapattı. Ehliyetler sınıfına göre 5 ile 10 yılda bir yenilenecek. Yeni ehliyet alma daha da zorlaşacak.

MHP Türkeli Aday Tanıtım Programı -2

MHP Sinop Milletvekili adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, Türkeli'de aday tanıtım toplantısına katıldı. MHP adayları, Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım ile ekibine ve Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan'a teşekkür ettiler.

MHP Türkeli Aday Tanıtım Programı -1

MHP Sinop Milletvekili adayları Mustafa Meftun Çağlar ve Rahmi Öztürk, Türkeli'de aday tanıtım toplantısına katıldı. MHP adayları, Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım ile ekibine ve Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan'a teşekkür ettiler.

Organ Bağışı Beş Kişiye Hayat Verecek

Boyabat ilçesinde beyin kanaması geçiren A.A, ambulansla MediBafra Hastanesi'ne kaldırıldı. Hasta, burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. A.A 'nın dün beyin ölümü gerçekleşti. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kızı ve eşi, A.A 'nın organlarını bağışlama kararı aldı.

Tutuşan Elbisesine Sürahideki Suyu Döktü, Hayatı Kurtuldu

Boyabat'ta sobanın üzerine düşürdüğü çakmağın patlamasıyla üzerindeki elbisesi alev alan 10 yaşındaki Şerife Tüysüz, odadaki sürahinin içindeki suyu üzerine dökerek alevleri söndürdü.

Yıldız Koleji Eğitime Yenilik Kattı

Boyabat’ın tek özel okulu olan Özel Boyabat Yıldız Koleji, eğitime yenilikler katarak kalitesini artırıyor. Okul eğitim öğretime yenilik getirmek amacıyla öğrenmeyi kolaylaştırmak ve eğlenceli hale getirmek için yeni materyaller aldı.

Sakine Yaman hanımefendi vefat etti

Esentepe Mahallesi'nde oturan İsmail Yaman'ın hanımı, Sakine Yaman hanımefendi vefat etti.

Greyder Kursuna kayıtlar devam ediyor

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bu hafta sonu başlayacak olan Greyder Kursuna kayıtlar devam etmektedir.Kursa kayıt yaptırmak isteyenler Halk Eğitim Merkezine başvurabilirler.

Sinop Üniversitesi Küçükçekmece'de Tanıtıldı

Sinop Üniversitesi Tanıtım Günler kapsamında Küçükçekmece Belediyesinin davetlisi olarak Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde stant açtı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u Boyabat’a davet ettiler

AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u Boyabat’a davet ettiler.

Dünya Bu Kediyi Tartışıyor!

Sosyal medyada insanlar bir kaç gündür fotoğraftaki kedinin, aşağı mı yoksa yukarı mı gittiğini tartışıyor.

SİYAD Başkanı Arpacı, Gazetemizi Ziyaret Etti

SİYAD Başkanı Keramettin Arpacı, Boyabat Gazetesi'ni ziyaret etti. Arpacı'nın ziyareti esnasında Boyabat Gazetesi yazarları Turan Aslan, Osman Çakır, Hüseyin Cömert ve Hakkı Küçükbaş hazır bulundu.

Hangi Seçim Anketine İnanalım !

2015 Genel seçimleri 5 ankette 5 farklı sonuç var.. İşte o anketler ve ilginç sonuçları..

KOSGEB, Sinoplu Girişimci Adaylarına 'Altın bilezik'lerini Verdi

KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu Sinop il müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursiyerlerine katılım belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Turizm Haftası etkinliklerle kutlandı

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Boyabat Tayyareci Nuri Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikler göz doldurdu.

Sinop Üniversitesi’nde “Kutlu Doğum Haftası” Etkinliği

Kutlu Doğum’un 1444’üncü yılı münasebeti ile Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" isimli bir panel düzenlendi.

Sinop SGK Video Konferans Usulü Eğitimlere Devam Ediyor

Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde Sinop ili genelinde Millî EğitimBakanlığı’nda görev yapan öğretmenlerin özlük işlemlerini yapan Kamu personeline 16 Nisan 2015 tarihinde video konferans usulüyle eğitim verildi.

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesinden Davet

18 Nisan Cumartesi günü ilçemizde Sinop İli Anadolu İmam Hatip Liseleri Kız Öğrenciler Hafızlık ve Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışması düzenlenecektir.

CHP Milletvekili Adayları Saraydüzü'nde

CHP Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun Saraydüzü'nde ziyarette bulundu.

CHP Milletvekili Adayları Durağan'da

CHP Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun Durağan'da ziyarette bulundu.

CHP Milletvekili Adayları Boyabat'ta

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun Boyabat'a geldi. Boyabatlılar milletvekili adaylarını Osmanköy Mevkii'nde karşıladılar.

Gençlerden Anlamlı Ziyaret

Boyabat Gençlik Merkezi öncülüğünde, Gençlik Merkezi üyesi gençler Şehitler Haftası ve Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Boyabat Şehitliğini ve müzesini ziyaret etti.

Başkan Çakıcı’dan hamam müjdesi

Boyabat Belediyesi Hizmet Binasının yıkılması ile birlikte hamamsız kalan ilçeye kazandırılacak yeni hamam için çalışmalara başlandı.

CHP’de Hedef İktidar Olmak!

CHP’nin Sinop Milletvekili Adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Rafet Akça vefat etti

Karacaören Köyü'nden Yalçın Küçükbaş Petrol'de çalışan Mahir Akça'nın babası, Fotoğrafçı Olcay Saraca ve Aslan Tuğla Fabrikası muhasebecisi Mahmut Demircan'ın kayınpederi, Rafet Akça vefat etti.

AKP Hükümeti: “Rus Ruleti” Oynamaktan Vazgeç!

Sinop Nükleer Karşıtı Platform Basın Açıklaması

15 Nisan Dünya Sanat Günü Resim ve Heykel Sergisi

Gerze Belediyesi tarafından Dünya Sanat Günü kutlamaları kapsamında Belediye konservatuarın da Resim ve Heykel Sergisi açılışı gerçekleşti. 15 Nisan 2015 Çarşamba günü açılan sergi 25 Nisan 2015 tarihine kadar açık kalacaktır.

Snowy Ulu Kardeşler Gaziosmanpaşa 4 Şubesini açmaya hazırlanıyor

Snowy Ulu Kardeşler, yeni şubesini 24 Nisan Cuma günü, saat 14.00’da, Şemsipaşa Mahallesi Küçükköy Caddesi No:159/BKüçükköy/Gaziosmanpaşa/İstanbul adresinde hizmete açmaya hazırlanıyor.

İlyas Bozdemir vefat etti

Belediye personeli Boyacı Sabri Bozdemir'in babası, İlyas Bozdemir vefat etti.

Selam Olsun....!

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Çamurlu yol kalmayacak

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Yeni Mahalle Karanlık Sokak’ta yapılan yol çalışmalarını yerinde inceledi.

MHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Meftun Çağlar Orta Çarşı'yı Gezdi

MHP Sinop Milletvekili adayı Mustafa Meftun Çağlar Orta Çarşı'yı gezdi

Padişahım Sen Çok Yaşa

9 Nisan 2015 günü AKP seçmeninin yapmış olduğu karşılama törenini görünce hayıflanarak insanlar bu kadar iki yüzlü olabilir mi dedim. Sen bağrında yetiştirdiğin kişiyi diskalifiye ettik diye sevin, elin oğlu için de sevinç naraları at. Bu ne lahana bu ne perhiz anlamış da değiliz.

Balıkçılar "pinger" ile yunus ölümlerinin önüne geçecek

Son zamanlarda balıkçı ağlarına takılarak ölen yunus sayılarındaki artış Sinop Üniversitesi ve balıkçılık kooperatiflerini harekete geçirdi. Balıkçılar, İtalya’dan ithal edilen “pinger” adlı cihaz ile yunus ölümlerinin önüne geçmeyi planlıyor.

AK Parti’nin Düşüşü ve Sinop

AKP ya da Ak Parti 2001 yılında Fazilet Partisi'nden kopan “yenilikçi” diye isimlendirilen önemli simaların önderliğinde, eski merkez sağ siyasetçilerini de içinde olduğu büyük bir ittifakla kurulmuştur.

ANSSIAD Başkanı Ziyarette

ANSSIAD Başkanı Mustafa Başdoğan zaman buldukça bürokrasi ziyaretlerinde de bulunuyor. Bugün de Sanayi Bakanı Danışmanlığı görevine atanan hemşehrimiz Cemalettin Tüney'i makamında ziyaret etti.

CHP Adayları Bugün Boyabat'a Geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Mustafa Acun bugünn Boyabat'a geliyor.

Çöpler yer altına alınıyor

Boyabat Belediyesi halk sağlığını korumak ve görüntü kirliliğini engellemek için 15 adet yer altına saklı ikili çöp konteyneri aldı.

Sinop İli Geçici Milletvekili Listeleri

Sinop İli Geçici Milletvekili Aday Listeleri bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Mustafa Meftun Çağlar'dan Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur1983 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (6 Kasım 1983)

1983 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (6 Kasım 1983)

Mustafa Meftun Çağlar Ziyaretlerine Devam Ediyor

Mustafa Meftun Çağlar yaptığı açıklamada; "Hemşehrilerilerimizle kucaklaşmaya devam ediyoruz. İnşallah teşkilat olarak kararlıyız, Sinop İl ve İlçelerinde çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Sağcı solcu, şucu bucu demeden tüm hemşehrilerimizle kucaklaşacağız."

Mahalleler de park çalışmaları devam ediyor

Boyabat Belediyesi, ilçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ederken, mevcut parkları da revize ediyor.

Adam olmak!

Her erkeğin işi değildir adam olmak.
Sözde bazılarına kolay gibi gözükebilir; lakin zordur hayatta.
Farklı bir duruş, erdemlik gerektirir.


Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti

Çaltu Köyü'nden Cafer Yılmaz'ın hanımı, Seyfettin, Şahabettin ve Muhammet Yılmaz'ın annesi, Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti.

Rahma Kösebey hanımefendi vefat etti

Dodurga Köyü'nden, Burhan Kösebey'in gelini, Hüseyin Kösebey'in hanımı, Ümit Kösebey'in yengesi, Rahma Kösebey hanımefendi vefat etti.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın Kutlu Doğum Mesajı

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Kutlu Doğum Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Bedava Türkçe mealli Kur'anı-Kerim

Sinop İl müftülüğü tarafından 2015 Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında halka bedava Türkçe Mealli Kuranı Kerim dağıtımı başladı.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Sinop il ve ilçelerinde Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Sinop Gençlik Merkezi koordinesinde ve Sinop Gençlik Merkezleri işbirliğinde "Hz. Muhammed ve Hayatı" konulu kitap okuma yarışması düzenlendi.

SEARGE'den Çetinkaya'ya Ziyaret

Sinop Eğitim Araştırma Geliştirme Derneği SEARGE yönetim kurulu üyeleri Talas kaymakamlığından ilimize tayin olan Sinop valimiz Yasemin Çetinkaya'yı makamında ziyaret etti.

İl Atletizm Takımına Boyabat’tan 4 sporcu seçildi

Türkiye Atletizm Federasyonu ve Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organizeedilen Atletizm yarışlarında İl Atletizm Takımına Boyabat’tan dört sporcu seçildi.

Kültür Merkezi yer teslimi yapıldı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat halkının hizmetine sunmayı planladıkları Kültür Merkezinin ihale sözleşmesini imzaladı.

Boyabat Belediyesi Zabıtasından örnek davranış

Boyabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kızılay’ın açtığı kan bağışı kampanyasına destek olmak amacı ile kan verdi.

Sinop Sit Alanımı Oluyor!

İl Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fahri Bostan, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün, Samsun Kültür Varlıkları Koruma bölge kuruluna Sinop şehir merkezinin tamamının III. derecede arkeolojik sit alanı olarak tescilini önerdiğini belirterek bu duruma tepki gösterdi.

Çanakkale ve Sinop Orman Bölge Müdürlüklerinin Kapatılması

Çanakkale ve Sinop orman bölge müdürlüklerinin kapatılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle açılan davanın duruşması, Danıştay 10. Dairesinde görüşüldü.

Başkan Ergün’den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Belediye Başkanı Ayhan Ergün, 14-20 Nisan tarihlerinde kutlanacak olan ‘’Kutlu Doğum Haftası’’ ile ilgili bir mesaj yayınladı.

ANFAD Üyeleri Boyabat'ı Görüntülüyor

ANFAD Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği üyeleri, Boyabat'a gelerek, Boyabat'ın tarihi ve doğal güzelliklerinin görüntülerini çekiyor.

Tayyareci Nuri Bey’in ismi yaşatılacak

Yıldız Mahallesi’nde yapımına başlanan Tayyareci Nuri Bey Parkında çalışmalar devam ediyor.

Son İki Anket İki Farklı Sonuç

MetropoLL ve Genar araştırma şirketleri son yaptığı seçim anketlerinin sonuçlarını açıkladı.

Sevim Can hanımefendi vefat etti

İsaoğlu Köyü'nden, Yenimehalle'de oturan Satılmış Can'ın hanımı, Demirci Yılmaz ve Mecit Can'ın annesi, Sevim Can hanımefendi vefat etti.

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar, Boyabat'ta Çarşı ve Pazarı Gezdi -2

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar ve beraberindekiler Boyabat'ta Yeni Yol, Çarşı ve Pazar yerini gezdi.

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar, Boyabat'ta Çarşı ve Pazarı Gezdi -1

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar ve beraberindekiler Boyabat'ta Yeni Yol, Çarşı ve Pazar yerini gezdi.

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'i Ziyaret Etti

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar, bugün beraberindeki heyetle Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'i makamında ziyaret etti.

Osmanlı Çeşmeleri beğeni topladı

Boyabat Belediyesi, ilçenin tarihi kimliğine uygunOsmanlı döneminin doku özelliklerini andıran çeşmeler yaptırdı.

MHP vekil adayından AK PARTİ’li başkana ziyaret

Mhp Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar, AK Parti’li Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı makamında ziyaret etti.

AKP'de Tokmak Sinop'ta, davul Boyabat'ta

AKP'de adayların belli olmasıyla birlikte, Sinop'un daha doğrusu sahil kısmı denilen bölgenin, yıllardır dile getirdiği ve sonunda özlem duyduğu o birincilik rüyası gerçekleşti. İç kesim daha doğrusu Boyabat ise yıllar sonra...

Tarım Kredi Samsun Bölge, Çiftçi ile Bütünleşiyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği’nde çiftçi bilgilendirme toplantıları tüm hızıyla devam ediyor.

ANSSİAD ve BOY-DER Esnaf Ziyaretinde

ANSSİAD ve BOY-DER Başkanları bu hafta mobilyacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan bir firmanın sahibi hemşehrimiz Mehmet Akgün'ü, Ankara ATO fuar alanında ziyaret etti.

CHP'li Karadeniz, startı gurbetçilerle verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop 1. Sıra Milletvekili Adayı Barış Karadeniz seçim startını gurbette yaşayan Sinoplularla birlikte verdi.

Diyecek Laf Bulamadık

Şehrimizde yolları temizleyen ve yaklaşık bir yıl önce 460 bin liraya alınıp hizmete giren süpürgenin, topladığı pislikleri çaya dökmesinin fotoğraflarını paylaşıyoruz. Çayın kenarına dökülen pisliği gördükten sonra diyecek laf bulamadık.

Sinoplular Kutlu Doğum Programında Bir Araya Geldi

ASİLDER ve BOY-DER tarafından birlikte organize edilen 4. Kutlu Doğum Programı, Yenimahalle Belediyesi Kongre Salonu'nda yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Eylemli Çökertme Süreci ve Yeni Gladio

Medyaya, Bürokrasiye, Orduya, Yargıya, Eğitime, Emniyete, İstihbarata, Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılan operasyon, psikolojik savaş aşamasından eylemli çökertme aşamasına geçmiştir. Zihinsel ve fiziksel ucube tipler işbaşında!

Ali Taşkın vefat etti

Sanayi Esnaflarından Hasan ve Ali Taşkın, Saraydüzü Merkez Camii İmamı Ulvi Taşkın'ın babası, Ali Taşkın vefat etti.

Çağlar'ın Pazar Günü Gezmesi -2

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar beraberinde MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Eski Belediye Başkanı Hasan Kara, MHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Ayyüksel ve MHP Yöneticisi Özkan Özgül'le birlikte pazar günü gezmesi yaptı.

AK Parti Sinop'ta geleneği bozmadı

Evet, AK Parti Sinop milletvekillerinin bir dönemlik geleneği yine bozulmadı.. Vekil Ersoy aday adayı olmasına rağmen tekrar aday gösterilmedi. Sebebi nedir diyecek olursanız? AK Parti Genel Merkezi de bilmiyordur herhalde...

Çağlar'ın Pazar Günü Gezmesi -1

MHP Sinop Milletvekili Adayı Mustafa Meftun Çağlar beraberinde MHP İlçe Başkanı Erdal Ertekin, Boyabat Eski Belediye Başkanı Hasan Kara, MHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Ayyüksel ve MHP Yöneticisi Özkan Özgül'le birlikte pazar günü gezmesi yaptı.

MHP'nin Yükselişi ve SiNOP

1969 yılında kurulan Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Siyasal hayatının en önemli partilerinden biri olmayı kısa zamanda başarmış, kendisini topluma kabul ettirmiştir.

Sıkmadık el bırakmadılar

AK Parti Sinop Milletvekili Adayları Cengiz Tokmak ve Nazım Maviş, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Tokmak ve Maviş, cadde cadde sokak sokak gezerek vatandaşlarla sohbet ediyor. Dilek ve temennilerini alıyor.

Emekli Öğretmen Hacı Halit Bölükbaş vefat etti

Bekir, Ramazan ve Merhum Mete Bölükbaş'ın babası, Kasap Hamdi Atılgan'ın kayınpederi, Emekli Öğretmen Hacı Halit Bölükbaş vefat etti.

“Sinoplular Bahar Şenliği ve Tanıtım Günleri” için çalışmalar başladı

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) büyük bir organizasyonahazırlanıyor. “Sinoplular Bahar Şenliği ve Tanıtım Günleri” etkinliği için çalışmalara başladı. 7-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Maltepe Sahili’nde bir araya gelecek.