Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Kimlik Bunalımı, Dönekler ve Dönmeler

Kimlik bunalımı, kültür çatışmalarının doğal sonucudur. Oysa bizler, yani insanlar kardeş değiliz de neyiz ki.

“Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” yardım tırları dualarla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyası kapsamında 20 yardım tırı yola çıktı.

İstiklal Ortaokulu Üst Üste 2. Kez Türkiye Yarı Finallerde

Okul Sporları Basketbol Grup Müsabakalarında, İstiklal Ortaokulu birinci olarak Türkiye Yarı Finallerine gitmeye hak kazandı.

Ankara Boyabatlılar Derneği (BOYDER) Kahvaltıda Buluştu

Ankara BOYDER Derneğinin düzenlemiş olduğu tanışma ve kaynaşma kahvaltısına geniş çaplı katılım oldu.

Akliman Oldu Çöpliman!

Batı Karadeniz’de dev dalgalar ve fırtına sonrası sahiller ve kumsallar çöple doldu.

Belovacıklı; Bu İş Bizim Gücümüzü Aşıyor

Son yağışların sebep olduğu heyelanlı yoldaki çalışmalar, “bir sonraki göçüğe kadar” tamamlandı.

Masa Tenisinde, Y. Topçu YBO Yarı Finallerde

Anadolu Yıldızlar Ligi Çeyrek Finali müsabakalarında YaşarTopçu YBO’lu öğrencilerden oluşan Sinop Masa Tenisi Takımı grubunda ikinci olarak Türkiye Yarı Finallerine yükseldi.

Ömer Uğur vefat etti

Yaşar Uğur ve Adnan Uğur'un babası, Ömer Uğur vefat etti.

Burası Dağ Başı mı?

Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun dahi radyo ve televizyon yayın kuruluşlarının yayınlarını durduramayıp, program cezası verdiği günümüzde Boyabat’ta hukuk dışı zorbalıkla radyo yayını durduruldu.

Çalıyor ama çalışıyor, yol yaptı...

John Perkins: Bir ekonomik tetikçinin itirafları kitabında, "Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlara arabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız."

İstanbul’da feci kaza! 2 ölü

7 Şubat 2016 Pazar günü Ümraniye'de, kontrolden çıkarak karşı şeride geçen otomobilin kamyonet ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada aralarında hemşehrimiz Recep Barış Tavalıoğlu'nunda bulunduğu 2 kişi öldü, 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Dünya Kanser Günü

Kanser belirli bir doku veya organdaki hasarlı hücrelerin kontrolsüz bir biçimde üreyerek bir kitle veya tümör oluşturmasıdır.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Kurs Duyurusu

Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bazı eğitim faaliyetleri hazırlığında kurs duyurusunda bulundu.

Cüzzam (Lepra) Hastalığı

Lepra mikobacterium lepra basilinin neden olduğu kronik seyirli bir hastalık olmasına karşın, erken teşhis ve tedavi edildiğinde kesinlikle iyileşen ve bildirimi zorunlu bir hastalıktır. Hastalığın tek taşıyıcısı insandır.

Recep Barış Tavalıoğlu vefat etti

Daylı Köyü'nden, Çetin Tavalıoğlu'nun oğlu, Recep Barış Tavalıoğlu vefat etti.

Sinop'un nüfusu, İstanbul'daki Sinopluların gerisinde kaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Sinop'un nüfusu 204 bin 133, İstanbul'da yaşayan Sinop nüfusuna kayıtlı kiş sayısı 373 bin 693 tespit edildi. İstanbul'da yaşayan Erzincanlı, Giresunlu, Kastamonulu, Sivaslı, Tuncelili, Bayburtlu ve Ardahanlı sayısının, bu kentlerin nüfusunu geride bıraktığını ortaya çıkardı.

Cevap ve Düzeltme Metni


''Suyu Arayan Adam''

''Biraz sonra etrafında maiyeti ile genç bir paşa göründü. İlk önce safların önünden geçti.Sonra safların uçları kırılarak bir kale nizamı meydana getirildi. Bu dörtgenin ortasında bu genç paşa bir zaman sessiz kaldı.

Sinop Üniversitesi, “Sinop Ticaret ve Sanayi Odası” ile Buluştu

Sinop Üniversitesi ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği, planlama ve geliştirme toplantısı yapıldı.

Biz iffetimizi kaybettikçe, buhranlarımız arttı

Ahmet Durmuş'un "BU YAZIYI UMARIM OKURSUNUZ..!!" diyerek paylaştığı yazıyı, bizde, sizinde okuyabilmeniz için paylaşıyoruz.

Sinop'un uçak saatleri sorunu çözüldü

Sinop’ta uçak sefer saatleri problemi çözüldü.

Okul Yolumu, Çöplük mü?

Geçtiğimiz günlerde, bir eğitim kurmunun yolundan ve etrafından bu çirkin görüntüleri çektik. Ancak bugüne kadar, temizlenir ümidiyle bu görüntüleri yayımlamadık. Bugün de temizlenmediğini görünce, bu görüntüleri sizinle paylaşıyor ve yetkililerden bu çirkin görüntüleri yok etmelerini istiyoruz.

Bir Türk Olarak Kürtlere Soruyorum

Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır?

Kargı'da, kamyonet ile otomobil çarpıştı; 7 yaralı

Boyabat-Kargı yolunda kamyonet ile otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.

Sinoplu derneklerin gençlik kolları SİYAD’da buluştu

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Sinoplu derneklerin gençlik kolları temsilcileri, SİYAD Gençlik ve Spor Komisyonu’nun koordine ettiği istişare toplantısında biraraya geldi.

Ali Demirel hayatını kaybetti

Sinop'un en eski gazetecisi Ali Demirel (88), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sinop’ta rıhtım genişletme çalışmaları

Sinop'ta, Bülent Ecevit Caddesi, Atatürk Anıtı karşısı sahil bölümünde rıhtım genişletme çalışmaları devam ediyor.

Yolun 60 metrelik kısmı çöktü!

Türkeli ilçe merkezi ile üç köyü birbirine bağlayan yolun 60 metrelik bölümünün çökmesiyle ulaşıma kapanan yol, çalışmalar sonrası yeniden trafiğe açıldı.

Analig Masa Tenisi Kız Takımı Yarı Finallerde…

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2015–2016 yılı Anadolu Yıldızlar Ligi Uygulama Talimatı gereğince, 6–7 Şubat 2016 tarihleri arasında Bartın‘da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Çeyrek Final müsabakalarında, Sinop Masa Tenisi Kız Takımı Yarı Finale yükseldi.

“Karadeniz Kültür ve Turizm Çalıştayı” Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde Karadeniz turizminin ele alındığı “Karadeniz Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı” Trabzon’da gerçekleştirildi.

Büyükler Voleybol Bölgesel Grup Müsabakaları Sona Erdi

Voleybol Federasyonunun 2015 – 2016 yılı Faaliyet programında yer alan Büyükler VoleybolBölgesel Erkek /Bayan Grup Müsabakaları 5 – 6 – 7 Şubat 2016 tarihlerinde Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Analig Hentbol Kız Takımı Yarı Finallerde…

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı'nın 2015–2016 yılıAnadolu Yıldızlar Ligi Uygulama Talimatı gereğince, 5 – 7 Şubat 2016 tarihleri arasında Amasya ‘da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Çeyrek Final müsabakalarında, Sinop Hentbol Kız Takımı, Yarı Finale yükseldi.

Dünya, Üsküdarlı imamı konuşuyor...

İmam Mustafa Efe, Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin kapılarını kedilere açtı.. Görüntüler yabancı basını salladı. Başta Almanya ve Fransa gibi İslamofobi'nin yüksek olduğu Avrupa ülkelerin gazete manşetlerinde "İslamofobi'yi yıkan kareler" olarak yansıtıldı.

Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?

Dil isterse insanı vezir, isterse rezil yapar demiş atalarımız. Şefik Çakıcı’da ne çekerse dilinden çekiyor mübarek. Duyduğuma göre…..

Sinop Hayvansal Üretim İstatistikleri Açıklandı

TÜİK Başkanlığının yayınladığı 2015 yılı Hayvansal Üretim İstatistıkleri hakkında Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapıldı. Sinop'ta büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığında artış olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Sevgi Altınbaş şunları kaydetti.

Çok üzgün

Sinop gündemini sarsan “Paralel yapılanma“ operasyonu esnasında evi ve makam odası kendisi izinde iken polis tarafından basılan Sinop İl müftüsü Mustafa Erkan, iznini tamamlamadan yarım bıraktı ve Sinop’a dönerek savcının karşısına çıkarak ifadesini verdi.

Mesut Çınlar: "İhanet bir değil ki, hangi birini söyleyim"

Sinop’un Durağan ilçesi AK Parti’li il genel meclis üyesi Mesut Çınlar, ilçelerine gerekli yatırımların yapılmadığını ve çeşitli haksızlıklar yaşatıldığını ileri sürerek “DURAĞAN SÖMÜRGE İLÇE DEĞİLDİR“ dedi.

Türkeli'de sağanak yağış, ulaşımı aksatıyor

Türkeli ile Çatalzeytin ilçelerini birbirine bağlayan D-010 karayolunda sağanak yağış, toprak kaymalarına neden oldu.

Tarihi lahitler yalak olmuş!

Sinop'ta jandarma tarafından başlatılan çalışma kapsamında, bir evin bahçesinde Roma dönemine ait iki adet lahit ile birlikte taş yapılı 5 adet tarihi eser ele geçirildi. Lahitlerin yalak olarak kullanıldığı anlaşıldı.

Gerze'de 7 Kişi Ölümden Döndü

25 metre uçuruma yuvarlanan araçtan 7 kişi kurtarıldı.

Heyelan nedeniyle kapanan yol açıldı

Türkeli'ne bağlı Direkli köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan yol, ekiplerin çalışmasıyla ulaşıma yeniden açıldı.

Fatma Menteş hanımefendi vefat etti

Çattepe Köyü'nden, Bağlarda oturan, Mustafa ve Muammer Menteş'in annesi, Fatma Menteş hanımefendi vefat etti.

Türk’lüğe el Fatiha !...

Ülkenin, işsizlik, yoksulluk, terör, yolsuzluk sorunu bitti sıra geldi Türk’lüğün çıkarılmasına BOP projesi tıkır, tıkır işliyor. Taksim'de TÜRK'lere özgürlük diye bağıracağımız günlere sayılı günler kaldı. Türk’lüğe karşılar ama 14 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Her milletten oldular ama bir türlü Türk olamadılar.

Şehit Sadık Aparangil'in adı, Özel Kuvvetler Komutanlığı,
Sıhhiye Simülasyon Eğitim Merkezi'ne verildi


Boyabat'tan Güncel Görüntüler

06.02.2016 Cumartesi günü Boyabat'ın değişik mahallerinden çekilmiş güncel fotoğrafları......

Sinop göç veren iller arasında

TÜİK verilerine göre Türkiye’de 50 il göç verirken, 31 il ise göç aldı. Türkiye’de en fazla göç veren il Diyarbakır, göç alan ise Ankara oldu. Sinop göç veren 50 il arasında yer aldı.

Anne Kedinin Fedakarlığı

Yangında alevler arasında kalan yavrularını kurtarmak için beş kere alevlerin içine girerek, kendisini feda eden anne kedinin ve kurtardığı yavrularının fotoğrafını sizinle paylaşıyoruz. Bu fotoğraf anneliğin ne olduğunu gösteriyor.

Durum bu!

Sinop’un Erfelek ile Ayancık ilçeleri arasında bulunan Sali köyü bölgesinde 2 yol ağzında nereye gidildiğine dair hiçbir tanıtıcı levha bulunmazken, Sadece Köy muhtarı Mustafa Başdağ’ın evine giden yönü belirten levhanın aslı olması “Burası Türkiye!” dedirten bir cinsten.

Sinopspor’da hedef 3. Lig

Sinopspor Kulübü yönetimi düzenledikleri basın toplantısı ile Sinop’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan, Sinopspor’u 3.’lige taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Boyabat Dernekleri Tek Çatı Altında Birleşiyor

“BOYDEF”, Boyabat’lılar Federasyonu kurmak için girişim başlatıldı.

Tarık artık konuşulanları duyacak

Doğuştan işitme engelli Durağan ilçesi Gölalan köyündeki Tarık Kara’ya Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in desteği, Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk’un talimatı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından işitme cihazı alındı.

Karıncaezmez Şevki

Ayakkabısından çorabına, gömleğine kadar her şeyi sarı kırmızı renklerde bir amigo, 1960'lı ve 1970'li yıllarda Galatasaray tribününde herkes tarafından bilinir hale gelmişti.

Afetzede Sanayiciler Tepkili ve Kırgın

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Organize Sanayi Bölgesinde işyerleri zarar gören fabrika sahipleri Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ile görüştü. Vali Çetinkaya’dan istedikleri desteği alamadıklarını söyleyen fabrika sahipleri mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Sosyal Proje ile Yüzme Eğitimi

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan sosyal entegrasyon projesi kapsamında  16 gencimiz Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Havuzunda antrenörler eşliğinde yüzme öğrendiler.

TIR'la Otomobil Çarpıştı: 4 yaralı

Kargı ilçesi, Beygircioğlu Köyü yakınlarında otomobil ile TIR'ın çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.

Kargı'da Kamyonet Devrildi: 3 Yaralı

Çorum’un Kargı ilçesinde, kamyonetin devrilmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Almanlar'dan Yeni Enerji Kaynağı

Rüzgar enerjisi, baraj, nükleer santral gibi tartışmaları ülke olarak gerçekleştirirken Almanlar yeni bir başarıya imza atarak 'hidrojen plazması'ile yeni bir enerji kaynağına sahip oldular. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

GS Taraftarlar Derneği Olağan Genel Kurulu

Boyabat Galatasaray Taraftarlar Derneği olağan genel kurul toplantısı geçekleştirildi. Dernek lokalinde yapılan kongrede yeni yönetim kurulu seçildi.

Köylülerin yol isyanı

Sinop’un Durağan ilçesine bağlı Sarıkadı köyünde yaşayan vatandaşlar köy yollarının yapılmaması nedeniyle yetkililere isyan etti.

Arçelik'ten Hatıra Ormanı

TEMA Vakfı aracılığıyla oluşturulan Arçelik Hatıra Ormanı'na, Arçelik'ten 500 TL ve üzeri alışveriş yapan tüketiciler için ağaç dikilecek.

Şerife Tülen hanımefendi vefat etti

Okçu Mehmetli Köyü'nden, eski muhtar Muhsin, Arif, Muammer ve Muhlis Tülen'in annesi, Şerife Tülen hanımefendi vefat etti.

Bafra Taş Dünyası, Boyabat OSB'de Yatırım Talebinde Bulundu

Bafra Taş Dünyası firma sahibi Aziz Nacak, firma kurucusu Selamettin Nacak, beraberlerindeki heyet ile birlikte Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Vali Özata Çatinkaya’ya Boyabat Organize Sanayi Bölgesi'nde kurmayı planladıkları Mermer Fabrikası için yer tahsis taleplerini iletti.

Orta Çarşıda Bıçaklı Kavga: 1 Yaralı, 4 Gözaltı

3 Şubat 2016 Çarşamba gecesi saat 22:00 sıralarında Orta Çarşı'da, iki kişi arasında başlayan tartışma bir anda kavgaya dönüştü, tarafların akrabaları ve arkadaşlarının da araya girmesi ile büyüyen kavgada bıçaklar çekildi ve bir kişi yaralandı.

Boyabat Ülkü Ocakları'nda Bayrak Değişimi

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Boyabat Temsilciliğine Ali Meşe atandı. Daha önce bu görevi Adem Işık yapıyordu. 3 Şubat 2016 tarihinde yapılan devir teslim töreniyle, Ali Meşe'nin görev ataması Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Şener tarafından yapıldı.

Nazım Maviş, Zeki Mor'u Ziyaret Etti

Milletvekili  Nazım Maviş, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Rıza Mor'un kardeşi, Zeki Mor'a taziye ziyaretinde bulundu.

Ocak ayında 1.231.149 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Ocak ayında (1 Ocak - 31 Ocak) 1.231.149 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 39.714 ziyaret sayısına denk geliyor.

Toprak kayması yaşanan köyde inceleme

Sinop İl Özel İdare Genel Sekreteri Bülent Bayraktar, ilçeye bağlı Turhan köyünde meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle yolda yaşanan göçmelerden dolayı ulaşıma kapanan Turhan köyü yolu villa mevkiinde incelemelerde bulundu.

Açık Cezaevi'nde Sona Doğru

Durağan'da açılacak olan Açık Cezaevi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor. Kısa bir zaman içersinde açılacak olan Cezaevi’nin İdari Bina, Koğuş, Yemekhane yapım işi tamamlandı. Temizlik çalışmaları başladı. Belediye Başkan Ahmet Kılıçaslan, çalışmaları yerinde inceledi.

Sinop'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi ağır yaralandı.

Kanserden Korunmada Sihirli Formül Var mı?

Hisar Intercontinental Hospital Medikal Onkoloji Bölümü Uzmanı Dr. Betül Açıkalın 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde, kanser hastalığından korunmak için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Atatürk Spor Salonu Yanındaki, Sentetik Çim Saha Bilgilendirmesi

Spor Kulüpleri, Okul Takımları ve vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde kullandığı Atatürk Spor Salonu yanındaki, Sentetik Çim Saha’nın Güney Cephesi'nde bulunan taş istinat duvarı aşırı kar yağışı ve yağmur nedeni ile çökmüş, güvenlik zaafiyeti nedeniyle kullanıma kapatılmıştır.

Şaban Kara vefat etti

Esentepe Mahallesi'nde oturan, Lokumcu İbrahim Kara ve Hastanede çalışan Ali Kara'nın babası, Şaban Kara vefat etti.

Sosyal Medya BU AYETİ Konuşuyor

Başbakan Davutoğlu'nun Kabe'de yaptığı miting gibi selamlama videosu çok konuşulmuştu. Kabe'deki sloganlı ve ıslıklı selamlaşma videosu sosyal medyada Kuran-ı Kerim'de Enfal Suresi 35. ayeti hatırlattı.

Sinop’ta Binin Üzerinde Yabancı Uyruklu Vatandaş Yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından İllere ve tabiiyete göre yabancı uyruklu nüfus sayıları açıklandı. Buna göre Türkiye’de 650 bin 308 yabancı uyruklu kişinin yaşadığı tespit edilirken bu sayının Sinop’ta bin 479 olduğu bildirildi. Yapılan bilgilendirmede ayrıca Sinop’ta ikamet eden yabancıların yüzde 88’inin Asya ülkeleri vatandaşları olduğu aktarıldı.

Boyabat’ta Lokantaya Hırsız Girdi

3 Şubat 2016 Çarşamba gece saat 2:00 sıralarında, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bir lokantada hırsızlık meydana geldi. Edinilen bilgiye göre gece 2:00 sıralarında, kimliği bilinmeyen kişi yada kişiler lokantaya girerek, lokantada bulunan 300 lirayı alarak kayıplara karıştı.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

İsveç ve sosyal hayat

İsveç, sosyal refah düzeyi yüksek ülkelerden biridir. Bireysel hak ve özgürlüklerinkoşulsuz uygulandığı, her türlü ayrımcılığın yasaklandığı bu ülkeye iki kez gitmek nasip oldu. Her ikisi de yaz dönemine rast geldi. Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gündüzler uzun, geceler kısadır.

Sinop’ta Paralel Yapılanma Operasyonu

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sinop’ta başlatılan “Paralel Yapılanma” operasyonuna ilişkin baskınlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında 2 Şubat 2016 Salı günü şu isimlerin ev ve işyerlerine baskın düzenlendi. Şu isimler göz altına alındı.

Nazım Maviş, Çevre Yolu'nu İnceledi

Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve teşkilat mensuplaryla beraber esnaflar, vatandaşlarla biraraya geldi. Yeni açılan işyerlerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Boyabat Çevre Yolu'nun son halini ve yapılması gerekenler hakkında incelemelerde bulundu.

Sinop'ta ki operasyonda çok sayıda gözaltı var!

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Parelel Yapı Operasyonu' kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sinop Havalimanını su bastı!

Sinop’ta etkili olan yağmur ve eriyen kar nedeniyle, Sinop Havalimanı sular altında kaldı.

Genç kız kazada yaralandı

Sinop’ta bisiklet turu yapan gençlerin bir anlık dikkatsizlik sonucu geçirdiği kazada bir kişi yaralandı.

Havva Çatak hanımefendi vefat etti

Yıldız Mahallesi'nde oturan, Orman İşletmesi'nden emekli Rahmi ve Neşet Çatak'ın annesi, Havva Çatak hanımefendi vefat etti.

Türkeli’de yol ikiye ayrıldı, bir ev yıkıldı

Türkeli'de heyelan nedeniyle ilçe merkezi ile Turhan köyü arası ulaşım yolu kapandı, bir ev yıkıldı, bir ev ise tedbir amacıyla boşaltıldı.

Karabük'te Yol İkiye Bölündü !

Karabük’te, sağanak yağmur ile su seviyesi yükselen Bulak Deresi taştı. Derenin üzerinden geçen Kastamonu-Karabük yolu ile mahalledeki köprü çöktü. Dere kenarındaki evler su altında kaldı, hayvanlar telef oldu.

Dolandırıcılara İnanmayın!

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) ve Teknik Destek (TD) Programlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti adı altında bazı kişi ve firmalar uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşları arayarak KUZKA’dan “garantili hibe kazandıracağı ve bunun için para talep ettikleri” tespit edilmiştir.

Kılıçlı, Kartaloğlu ve Darıözü Köyü'nden Görüntüler

Kılıçlı, Kartaloğlu ve Darıözü Köyü'nden kar ve kış görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

KAS Ayakkabı Mağazası Açıldı

KAS Ayakkabı Mağazası, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde, Hükümet Konağı karşısında açıldı.

Kulüpler Arası Genç Erkekler Hentbol İl Birinciliği Müsabakaları Gerçekleştirildi


Tabakhaneye Pislik(B..) Yetiştirmek

Osmanlı döneminde deri tekeli Safranbolu'daydı. Tabaklanmayan deriyi satanlardan, o dönemin tüccarları alış veriş yapmazlardı. O dönem çok para kazanan Safranbolu'lu iş adamları Köşkler, konaklar ve 99 odalı evler yaptırmış, bazı evlerin içine çeşme dahi getirilmiştir.

Sinop'tan Kış Fotoğrafları

Gazetemize Sinop'tan kar manzaralı, kış fotoğrafları ulaştı. Bu güzel fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

SSK’yı kim batırmış?

Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, “ SSK’nın 2 milyar 750 milyon lirasını ben batırdığımı iddia ediyorlar. Genel Müdürlük dönemimdeki bütün sorumluluğu üstleniyorum. AKP iktidarı 13 yılda SGK’na aktırılan para 80 milyar 629 milyon lira eski para ile 80 katrilyon 629 trilyon lira. SGK’yı kim batırmış oluyor?

Bizlere Bir Yudum Sıcak Çay Yeter!

Boyabat’ta pazartesi günleri kurulan hal yerinde havaların soğuk olmasıyla köylerden satış yapmak üzere gelen vatandaşlarımız soba yakarak ısınmaya çalışıyor.

Nazım Maviş İncelemelerde Bulundu

Sinop Milletvekili Nazım Maviş ile AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Boyabat Gençlik Merkezi'nde gençlerle biraraya geldi. İlçe Özel İdare Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 2016 yılında yapacak işlerle ilgili istişarelerde bulundu.

Kimlik ve Kişilik, Değiştirme ve Dönüştürme Stratejisi

İnsanların fizyolojik yapıları, biyolojik yapıları farklı olduğu psişik yapıları da farklıdır. Konuşmaları, davranışları, sevinçleri, üzüntüleri, tepkileri, heyecanları da farklıdır.

Yine Aynı Nokta, Yine Kaza

1 Şubat 2016 günü akşam saatlerinde Boyabat’tan Sinop istikametine doğru gitmekte olan 57 AS 280 plakalı Broadway marka araç Sinop ayrımında yol çalışması ilan edilen "Çırnık Köyü Çıkışında" bölümde yolun mucurlu olması nedeniyle şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle takla attı.

Zarife İnan hanımefendi vefat etti

Koçak Köyü'nden, Adil ve Fikri İnan'ın annesi, Zarife İnan hanımefendi vefat etti.

Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat

Sinop’un en büyük ilçesi Boyabat da değişim yaşadı.. Bu da bence normal.. Asıl anormal olan Boyabat’ın bu değişimi nasıl yaşadığı.. Teknoloji ile değişim yaşasın. Eğitimi ile değişim yaşasın.. Spor faaliyetleri ve sanatsal faaliyetlerle değişim yaşasın.. Bunlar Boyabatlıyı belirli seviyelere getirir.. Fakat pavyon kültürü ile değişim yaşarsa işte orada bir sorun var demektir..

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, Mesai Dışı Çalışmaya Başladı

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, mesai dışı çalışmaya başlayan doktorların, çalışma günlerini ve çalışma saatlerini sizinle paylaşıyoruz.

Türkmen Dağı'nda son durum ve çıkış yolları

Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanlarından Prof. Dr. Emin Kuru "Türkmen Dağı'nda son durum ve çıkış yolları" başlıklı makalesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emin Kuru değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi.

Sinop'ta Ev Yangını

Sinop’ta Korucuk köyünde çıkan yangında iki katlı bir ev tamamen kullanılamaz hale geldi.u

Sinop’ta hakimiyet kadınlarda

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı rakamlara göre, yurtta kadın nüfusunun fazla olduğu il sayısı 39'a çıktı. Bartın, Samsun ve Trabzon, kadın nüfus oranının en yüksek olduğu iller olurken, Sinop ili de kadın hakimiyeti altındaki iller arasında yer aldı.

23 Kedi Evi Örneği

Kış günlerinde üşüyen Sokak Kedilerini düşünen güzel insanlardan 23 Kedi Evi örneği

Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu, Mehmet Ermiş'i Ziyaret Etti

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri, geçirdiği rahatsızlık sonucu hastanede yatan, önceki dönem belediye başkanı Mehmet Ermiş'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ziyaret sonrası "Yüce Rabbim başkanımıza ve tüm hastalarımıza acil şifalar versin" dedi.

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Şubat Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Acun’dan suç duyurularına sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı Mustafa Acun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunanlara tepki gösterdi.

Sinop sıfır çekti

Türk Patent Enstitüsü (TPE) verilerine göre 2015 yılında yerli patent başvuru sayısı bir önceki yıla göre yüzde 13,39 artarak 5 bin 512'ye yükseldi. Patent başvuru sayısı ülke genelinde artış gösterirken Sinop’un da içinde bulunduğu 4 ilde hiç patent başvurusu olmadı.

Ferhat Yıldız ve Yönetim Kurulu, Hastane Yönetimini Ziyaret Etti

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve AK Parti Yönetim Kurulu, kurum ziyaretlerine devam etti. AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve AK Parti Yönetim Kurulu, Boyabat 75. Yıl Hastanesi yönetimini ziyaret etti.

Hemşehrimiz Rabia Kurnaz, Türkiye şampiyonu oldu

Kuşadası'nda düzenlenen 2016 Minikler - Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Muaythai Türkiye Şampiyonası'nda, hemşehrimiz Mili Sporcu Rabia Kurnaz, Minikler kategorisinde 44 kg'da 2015'den sonra, 2016'da ikinci kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Tesadüf Eseri, Bir İlke İmza Atan Boyabatlı Asker

Bu hafta Boyabat'ın olumsuzluklarından bahsetmeyeceğim. Bu hafta, baskıya hazır olan "Dünden Günümüze Boyabat" isimli kitabımın "Şehit ve Gazilerimiz" bölümünden bir gazimiz ile bir şehidimizin hayatından, kısa bir kesit aktaracağım. Acaba Şehit Komiser Erol Bal’ı hiç duydunuz mu?

Kalebağı'ndan Hafta Sonu Görüntüleri

Kalebağı'ndan çektiğimiz hafta sonu görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

Şehit Ömer oğlu Mustafa Bey Parkı Yapılıyor

112 Acil Servis İstasyonu'nun yanında bulunan parkta bulunan yeniden yapılan düzenleme nedeniyle ağaçlar kesilmişti. Geçtiğimiz günlerde parkın önüne Şehit Ömer oğlu Mustafa Bey Parkı tabelası asıldı. Parkta çalışmalar devam ediyor.

T.C. Ziraat Bankası Yarın Açılıyor

25 Ekim 2015 tarihinde, tadilata alındığı için geçici olarak, Panayır Caddesi'ne taşınan T.C. Ziraat Bankası, tadilatın tamamlanmasıyla, yarın 1 Şubat 2016 pazartesi gününden itibaren, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki binasında hizmet vermeye devam edecek.

Sinop'ta denize uçan otomobildeki 5 kişi son anda kurtarıldı

Sinop’ta denize uçan otomobilde bulunan 5 kişi, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Ortalama Yaşın En Yüksek Olduğu İl Sinop Oldu

Ortalama yaşın en yüksek olduğu il 39.3 ile Sinop oldu.

Cenazede Dağıtılan Yemek Helal Değildir

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun açıklamasına göre cenazede dağıtılan yemek helal değildir.

Boyabat'ın 2015 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2015 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 604 kişi artarak 27.334 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 639 kişi azalarak 16.492 kişiye indi.

S.S. Boyabat Esnaf ve Sananatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'ndan Duyuru

Esnaf ve sanatkârlarımıza finansal yönden destek amacıyla Halk Bankası kanalıyla ve Kooperatifimiz aracılığıyla 30.000 TL tutarına kadar faizsiz kredi imkânı sağlanmıştır.

Kiralık Dükkan

Camikebir Mahallesi, Ortaokul Sokak No: 14 adresinde (Kaymakamlık Lojmanı Arkası) bulunan, 480 m2 taban, 220 m2 çekme kat ve bodrumu bulunan, kaloriferli dükkan kiralıktır.
Müracaat: 0 543 772 19 97

Boyabat Sanayi Kavşağında Kaza: 1 Yaralı…

Boyabat yönünden gelen 52 EK 056 plakalı ticari araç, Boyabat Sanayi Kavşağı'nda yolun sağ tarafında bulunan duvardan aşağı uçtu. Yolun yağışlı olması nedeniyle sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen kazada, araç sürücüsü hafif yaralandı.

Savcı Arıcan'dan yeni torpil belgesi

Kızı, hakimlik sınavında 90 puan üzeri alan ancak mülakatta düşük puan verilerek elenen Savcı Menderes Arıcan, sosyal medya hesabından adliye yazı işleri personel alımıyla ilgili yeni torpil listesi paylaştı, listede Boyabat da var.

Mutlu Şehrin Nüfusu Azalıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015 yılını ilgilendiren Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarını açıkladı. Buna göre Sinop nüfusu 31 Aralık 2015 tarihi itibariyle 204 bin 133 kişi oldu. Yine TÜİK verilerine göre en mutlu il olarak belirlenen Sinop’un nüfusu bir önceki yıla göre 393 kişi azaldı.

Cumhurbaşkanın diplomasında şaibe iddiası var ise !...

Cumhurbaşkanın diplomasında şaibe iddiası var ise !...
Sahte diplomaları araştıran kişinin de diploması sahte çıkmış.

T.C. Ziraat Bankası'nın Tabelasından T.C. Kaldırıldı

T.C. Ziraat Bankası, Boyabat Şubesi'nin bulunduğu bina, 25 Ekim 2015 tarihinde bakıma alınmıştı. Binanın bakımında sona gelinirken, asılan yeni tabelada T.C yazısının kaldırıldığı görüldü.

Karikatüristlerimiz Eserleriyle Japonya'da Ülkemizi Temsil Ediyorlar…

Karikatür sanatçılarımız Boyabat’lı Aşkın Ayrancıoğlu ve Behiç Ayrancıoğlu ileSinop’lu Seyit Saatçi’nin karikatürleri Japonya’da “The Best Cartoons of Nippon” Sergi ve albümünde yer aldı…

Kılıçdaroğlu’na Bir Suç Duyurusu da Sinop’tan

AK Parti 25. Dönem Milletvekili Cengiz Tokmak Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'ndaki ifadeleri nedeniyle bir suç duyurusu da Sinop’tan geldi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli EMITT Fuarında Tanıtlıyor

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli, 20. Doğu Akdeniz UluslararasıTurizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMITT) yerini aldı.

Karadeniz, Gerzeli Muhtarları Ağırladı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Gerzeli muhtarları ağırladı. Karadeniz, bu yıl 20'ncisi düzenlenen Doğu Avrupa Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 2016’nın İstanbul’daki açılışından sonra Ankara’ya dönerek, Gerze Muhtarlar Derneği’nin heyeti ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Milletin ......koyuyorlar !

Hemşehrimiz Ali Osman Önder'in, gazetemize yolladığı yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

EMITT Açıldı

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Doğu Avrupa Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT 2016) başladı. 108 metrekarelik bir alan üzerinde kurulan standla turizmcilerle buluşan Sinop, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Denizde balık yerine karaca

Türkeli'de biri belediye mezarlığı mevkiindeki kayalıklarda, biri de denizde iki karacayı gören karayolları ekipleri, itfaiye ekiplerine haber verdi.

Demirsöz'den, MBSTS Sınavı'nın Kaldırılması‏ Açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurumunda uygulanan mesleki bilgi seviye tespit sınavı, kurum çalışanlarına külfet olmaktan öte bir yarar sağlamamaktadır. Hiç bir devlet kurumunda her sene personeli sınava tabi tutma yokken, maalesef Diyanet çalışanı bu adil olmayan uygulamayla karşı karşıya bırakılmaktadır.

Hamit Şenay vefat etti

Yenice Köyü'nden, Muhammet ve Mehmet Şenay'ın babası, Adem Pehlivan'ın kayınpederi, Hamit Şenay vefat etti.

Kara Destan - Elmas Yıldırım

Elmas Yıldırım, Türklüğün yetiştirdiği en büyük şairlerden birisidir. Azerbaycan Türküdür. "Kara Destan" Türklüğün gerileme dönemlerini anlatan bir ağıttır.

Voleybol Yıldız ve Küçük Erkekler Milli Takım Gelişim Kampı

24 Ocak tarihinde Gerze'de başlayan Voleybol Yıldız ve Küçük Erkekler Milli Takım Gelişim Kampı 5 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Dünya Yelken Şampiyonasında Ege Batmaz Rüzgarı Esecek

22-27 Ocak 2016 Muğla Bodrum Yalıkavak'ta yapılan yarıyıl kupası Türkiye Şampiyonası’nda 250 Optimist arasında sporcunuz Ege Batmaz Optimist genelde 3. olmuştur.

Yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı

Türkeli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ormanlık alanlarda yaban hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı.

Evlat ecdadına minnettar

Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Osmanlı Devleti'nin 717. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle günün anısına Osmanlı Beyliği'nin kurulduğu Bilecik'in Söğüt ilçesine 'vatan toprağı' gönderdi.

Sinop’ta sığınmacı sıkıntısı

Ülkemize gelerek iltica talebinde bulunan çok sayıda yabancı uyruklu sığınmacı Sinop’a yerleştirilirken, bu sayının her geçen gün artması tedirginlik yaratıyor.

Yusuf Hazer vefat etti

Alibeyli Köyü'nden, Zulfinin İsmail'in oğlu, Onur ve İsmail Hazer'in babası, İnşaat Ustası, Yusuf Hazer vefat etti.

2016 Yılı Ocak Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2016 Yılı Ocak Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Erfelekli Muhtarlar TBMM'ye Çıkarma Yaptı

Sinop Erfelek İlçesi köy muhtarları ve il genel meclis üyeleri Ankara’ya gelerek CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve AKP Sinop Milletvekili Nazım Maviş’i ziyaret ettiler.

Otomobil denize uçtu: 4 yaralı

Alınan bilgiye göre, Çatalzeytin'den Türkeli'ne gitmekte olan Dursun Akyol yönetimindeki 37 EC 840 plakalı otomobil seyir halindeyken, Oymayaka mevkiinde yoğun buzlanma dolayısıyla kontrolden çıkarak, yaklaşık 15 metreden denize uçtu.

Rektör, Sinop Üniversitesi İdari Yönetimiyle Bir Araya Geldi

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Üniversiteye bağlı Fakülte, Enstitü, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Araştırmaz Merkezi ve Rektörlüğe bağlı birimlerin idari temsilcileriyle bir araya geldi.

Umreciler Umre Yolundalar

Edinilen bilgiye göre 27 Ocak 2016 Çarşamba sabah saat 11.00 sıralarında, Umre yolcuları Boyabat'tan Medine’ye gitmek üzere yoğun bir kalabalıkla uğurlandı.

Safranbolu'ya 16 Kedi Evi

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde sokak kedilerinin barınması ve beslenmesi için ilçe mimarisine uygun 16 kedi evi yapıldı.

ANALİG Müsabakalarında Sinop İl Takımlarından Büyük Başarı

Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri DairesiBaşkanlığının 2015 – 2016 Yılı Faaliyet Programında Yer Alan Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) müsabakalarına katılan İl Karması takımlarımız büyük başarı elde ettiler.

Atinalı Solon ve engelliler

Batı uygarlığının engellilere yönelik yaklaşımı, Doğu medeniyetinden oldukça farklı şekilde tezahür etmiştir.

Boyabat Köylerinden Kış Manzaraları

Boyabat Köylerinden son bir aydır çektiğimiz kış manzaralarını sizinle paylaşıyoruz.

Faturalarda Hangi Bedeller ve Fonlar Var, Hangi Vergiyi Veriyoruz?

Elektrik ile ilgili bildiğimiz var, bilmediğimiz var, vatandaş aydınlansın diye faturalarda görülen ve görülmeyen kısımlarla ilgili ufak bir bilgi vermek istiyoruz.

Sinop'ta Rıhtım Genişliyor

Sinop Belediyesi, Bülent Ecevit Caddesi Atatürk Anıtı karşısı sahil bölümünde rıhtım genişletme çalışmalarına başladı.

Birlikte mücadele edelim, birlikte kazanalım

Sinop Nükleer Karşıtı Platform Yürütme Kurulu Üyeleri, “Nükleer Santrallere Karşı Destek Kampanyası” kapsamında ziyaretlerde bulundular.

Sinop'ta domuz gribi şüphesiyle 4 kişi yoğun bakıma alındı

Sinop'ta domuz gribi virüsü H1N1 taşıdıkları şüphesiyle 4 kişi, tedavi altına alındı.

Salim Teke vefat etti

Karacaören Köyü'nde oturan, Harun, Muhammet ve Beytullah Teke'nin babası, Salim Teke vefat etti.

Zika Virüsü Tehlikesi Büyüyor...

Zika virüsü salgını büyümeye devam ediyor. Özellikle gebe kadınlarda sakat doğumlara neden olan ve bebeklerde beyin deformasyonu yapan virüs nedeniyle sadece Brezilya’da kafaları anormal küçüklükte doğan bebek sayısı 4 bin kişiyi aştı.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Avustralya'ya Savaş Açan İki Türk Askeri

Avustralya Devleti, Çanakkale savaşlarından önce ilk resmi savaşını iki Türk ile yapmıştır.

PTT Önünde Trafik Kazası: 1 Ölü

Bugün 26 Ocak 2016, saat 14:00'de PTT civarında M.Ö. isimli şahıs arabası ile geri hamle yapması sonucu aracın arkasında bulunan F.T. (70) yaşındaki şahısa çarparak kazaya neden oldu.

Kaya Camii’de İbadete Ara Verildi

Bir süre önce restorasyon için ibadete ara verilen Büyük Camii’den sonra, şimdide restorasyon nedeniyle Kaya Camii’de ibadete ara verildi. Kaya Camii’ninde restorasyona alınmasıyla, ibadet için Çarşı Merkezi'ne yakın sadece Kemaldede Camii kaldı.

Şekerci Mehmet Gürbüz, EMİTT Fuarında

EMİTT Fuarı, 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında, TÜYAP Beylikdüzü/İstanbul adresinde gerçekleşecek. Şekerci Mehmet Gürbüz, 5. salondaki, Sinop Standı'nda olacak.

Boyabat'tan Güncel Görüntüler

Bugün öğlen saatlerinde çekilmiş olan güncel fotoğraflardan derlediğimiz Boyabat görüntüleri.

Fatih'in Sinop'ta ki Camisi

Fatih, askerleriyle sadece Cuma Namazı için konaklamıştı. Ama bu kısa mola, her yerde olduğu gibi konakladıkları bölgeye tarihi bir kimlik kazandırdı.

CHP, YDK ilk toplantısını Ahmet Zeytünlü başkanlığında yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi, Yüksek Disiplin Kurulu ilk toplantısını en yaşlı üyesi Ahmet Zeytünlü başkanlığında yaptı.

Ben kime mi hizmet ediyorum?

ABD, İsrail kuruluşu olan siyasi düşünceye, evinde yakacak, yiyecek olmadığı için kendisini yakan vatandaşını görmeyen, lüks saraylarda yaşayanlara, hırsızlıkları, yolsuzlukları kendisine rehber eden, ülkenin milli varlıklarını yandaşlarına peşkeş çeken, zinayı suç olmaktan çıkaran zihniyete hizmet etmediğim kesin.

Sinop'ta sokak köpekleri elektrikli sobalarla ısıtılıyor

Yoğun kar yağışı ardından dondurucu soğuklarla birlikte sokak hayvanları da ölümle burun buruna gelirken, Sinop'ta ki 'Can Dostları Bakımevi'nde misafir edilen çok sayıda köpeğin soğuklardan etkilenmemesi için çalışmalar sürüyor.

Ayancıkta iki kişi yanarak can verdi

Ayancık'ta bir evde çıkan yangında, yaşlı çift yaşamını yitirdi.

Merhamet et ki, merhamet bulasın...

Aç hayvanı doyurmak sadakadır. Fazla değil birazcık sevgi diyoruz. Onlar için kapımızın önünde bir kap yemek bir kap su bulunduralım. Yaşam hakkı kutsaldır. Bizim gibi bir can taşıyorlar ve bu Dünya'da bizim kadar onlarda yaşama hakkına sahipler.

Hubris-Kibir Sendromu ve Mitomani Hastalığı

İnsanlık toplum yaşamına geçtikten sonra yöneten-yönetilen, egemen-güdülen, zengin-fakir ikilemesi içinde yaşamışlardır. Aydınlar, bilim adamları, sanatçılar ve sonraki dönemde medya mensupları, dengenin kurulması için insan hak ve özgürlüklerinin laik ve hukuk devleti düzeninde sürmesi mücadelesi vermişlerdir.

Boyabat-Sinop Yolu'nun Görüntüleri

Dün 24 Ocak 2016 pazar günü saat 7:45 sıralarında Boyabat'tan Sinop'a giderken ve saat 11:00 sıralarında Sinop'tan Boyabat'a gelirken çektiğimiz yol görüntülerini sizinle paylaşmamız gerekti, bu nedenle bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Maddi Hasarlı Kaza

Yusuf Kemalbey Caddesi'nde, öndeki araç geri geri gitmeye çalışırken, arkasındaki araca çarpması neticesinde, maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Bir ibret bahsi olarak Mustafa Koç’un ölümü...

Yeni Şafak gazetesinden, Fatma Barbarasoğlu'nun, Mustafa Koç'un ölümü üzerine yazdığı, köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

32 Yıllık Fotoğraf

Kıymetli hemşehrimiz Bahadır Savaş, yaklaşık 32 yıl önce, 1984 yılında tahminen bir yaz günü Büyük Cami önünde çekilmiş olan, kıymetli diğer hemşehrimiz Mehmet Selçuk Küçük ve otobüslerinin fotoğrafını Facebook'ta paylaşmış. Bu fotoğrafı sizinle paylaşıyor, her iki hemşehrimize sağlıklı uzun ömür diliyoruz.

Her hafta muhtarlara seslenen Erdoğan bu muhtarın seslenişini duyar mı?

"Biz insan değil miyiz..."

Analig'te Erkek Voleybol Takımı Çeyrek Finalde…

Anadolu Yıldızlar ligi grup müsabakalarında Erkek Voleybol takımı grubundan 1. çıkarak Çeyrek Finale yükseldi.

Ya Gelecek, Ya Gelecek.. Vay be!…

Bu sözleri söyleyen şahıs, taklitcilikte bir numara, fakat iş icraata gelince kocaman bir sıfır. Etrafındaki şakşakçılar biraz da gaz verince bizim şahıs kendini dev aynasında görüyor.

Boyabat, Karayolları 79. Şube Şefliği'ne Teşekkür

Bugün Boyabat-Sinop Yolu'nda yoğun kar yağıyordu. Yolun fotoğraflarını çekerken bir şey dikkatimizi çekti. Boyabat Karayolları 79. Şube Şefliği yetki bölgesi dahilindeki karayolunu, araçların güvenli seyahati için mükemmel hale getirirken, şube sınırı olan Cuma Camii'nden sonra, can ve mal ALLAH'a emanetti.

Sayın Maviş, kabul olmayan duaya vatandaş amin demez

Milletvekili Nazım Maviş, Sinop ve ilçelerine bir şeyler yapma gayreti içinde.. Sayın vekilin bu gayretini takdir ediyorum.. Ancak sayın Maviş merdivenleri tek tek değil de çift çift çıkmak istiyor..

Hafta İçi Boyabat'ta Hava Durumu Nasıl Olacak

Meteorolojinin son tahminlerine göre önümüzdeki hafta içi Boyabat'ta hava durumu şu şekilde olacak:

Hasan Demir vefat etti

Yeni Mehmetli Köyü’nden, Ahmet, Zeki ve Fethi Demir'in babası, Hasan Demir vefat etti.

Mahkemeden gazeteciye AKP'den uzak dur cezası

AKP Sinop eski Gençlik Kolları Başkanı Rahman Cangül, hakkında haber yapan gazeteciye dava açtı. Mahkeme gazeteci Mete Çağdaş'a "Ailenin Korunması" ve "Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi" maddesi kapsamında "uzaklaştırma" verdi.

Sinop'ta Kaygan Zemin Kaza Getirdi

Sinop’ta yağışların gelmesiyle oluşan kaygan zemin kaza getirdi.

Murat Tuzcu vefat etti

Doğrul Köyü'nden, Murat Tuzcu vefat etti.

Kezban Koç hanımefendi vefat etti

Kılıçlı Köyü'nden, Mehmet ve Hüseyin Koç'un annesi, Osman Koç'un ablası , Kezban Koç hanımefendi vefat etti.

Veli Can vefat etti

Akçakese Köyü'nden, Fuat Can'ın kardeşi, Mehmet Can'ın amcası, Veli Can vefat etti.

Şems ve üç ateist

Şems ve üç ateistin hikayesi.

Sevimli Dostlarımızdan Selfie

Sadece insanlar mı selfie çekinir diyenler için sevimli dostlarımızın çekindiği selfieler.

Yeşilköy'den Kar Görüntüleri

Sevgili kardeşimiz Bülent Bükçüoğlu, şu anda Yeşilköy diyerek dört adet fotoğraf paylaşmış. Bizde bu fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Yaşam Memnuniyeti Endeksinde İlk Sıra Sinop'un Oldu

İnsanların yaşamlarının farklı zamanlarında ve alanlarında ortaya çıkan ihtiyaç ve isteklerinin karşılanmasından doğan tatmin düzeyini ifade eden yaşam memnuniyeti boyutunda en yüksek endeks değeri ile ilk sırayı Sinop aldı.

Boyabat‘ta Karne Heyecanı

2015-2016 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı sona erdi. İnönü İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Vekili Hayrettin Tuncay, Garnizon Komutanı Erdal Uçar, Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya katıldı ve öğrencilere karnelerini takdim etti.

İkinci, C Kollu Skopiİ Cihazı Hizmete Girdi

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, ikinci C kollu skopi cihazı kurularak hizmet vermeye başladı.

Otomobil Şarampole Yuvarlandı

Sinop'ta otomobilin şarampole yuvarlandığı kazayı sürücü yara almadan atlattı.

Milletin A… sına koyan iş adamları, arkanızdan kaç kişi ağlar…

Milletin A… sına koyan, siyasi iktidarın sözde dindar besleme iş adamları, sizler hakkın Rahmetine kavuşan bir Mustafa KOÇ olabilirmisiniz? Kibirinizden, riyakarlığınızdan gözleriniz kör olmuş. Arkanızdan ağlayan kaç kişi olur? Mustafa Koç için, 7’den 70’e Türkiye ağlıyor.

Okullararası Gençler B Güreş Grup Birinciliği Müsabakaları

Milli Eğitim Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğünün 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının Faaliyet programında yer alan Okullar arası Gençler B Güreş Grup Birinciliği Müsabakaları  20 – 22 Ocak 2016 tarihinde Çankırı’da gerçekleştirildi.

Boyabat Rehberi yolda

Boyabatlı fotoğraf sanatçısı Şevket Maviş, Boyabat’ın tanıtımına katkı sağlayacak olan bir tanıtım rehberi hazırlıyor.

Karadeniz'den Nogay'a Geçmiş Olsun Ziyareti

Sinop’un sevilen simalarından Nail Nogay’a Sinop milletvekilleri geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

CHP’li Sertel: TRT AKP’linin Çiftliği Olmuş

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT Alt Komisyon Toplantısı’nda TRT ile ilgili önemli iddiaları gündeme getirdi

Beş Bölümün Açılmasına Karar Verildi

Boyabat Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde“ Adalet” alanında Zabıt Katipliği ile İnfaz ve Koruma dalı, “İnşaat Teknolojisi” alanında Ahşap Yapı Sistemleri, Beton Çimento ve Zemin Teknolojisi ile Betonarme Yapı Sistemleri dalları açılmasına karar verilirken, “Bilişim Teknolojileri” alanındaki Web Programcılığı dalı kapatıldı.

Okul Sporları Voleybol Genç Kızlar İl Birinciliği

2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıllık Faaliyet Programında yer alan Okullar Arası Genç Kızlar Voleybol (A) İl Birinciliği Atatürk Spor Salonun’da oynanan final müsabakası ile sona erdi.

Okul Sporları Futbol Genç Erkek İl Birinciliği

Okul Sporları Yıllık Faaliyet Programında yer alan Okullar Arası Genç Erkek Futbol İl Birinciliği müsabakaları 80.Yıl Bostancılı Stadında oynanan final müsabakası ile sona erdi.

Okul Sporları Küçükler Badminton İl Birinciliği sona erdi

2015–2016 Eğitim-Öğretim yılı Sinop Okul Sporları Küçükler (Kız-Erkek) Badminton İl Birinciliği 21 Ocak 2016 tarihinde Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda yapılan final müsabakaları ile sona ermiştir.

Minikler’de Karne Heyecanı

Sinop İl Müftülüğü Seyitbilal 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunda Kur’an-ı Kerim okuma vekarne dağıtım programı yapıldı.

Okul Sporları Genç Kız/Erkek Yüzme İl Birinciliği

Okul Sporları Yıllık Faaliyet Programında yer alan Okullar Arası GençKız/Erkek Yüzme İl Birinciliği müsabakaları 20 – 21 Ocak 2016 tarihlerinde Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yapılan yarışmalar ile sona erdi.

Huriye Üstün hanımefendi vefat etti

Orta Çarşı esnaflarından Merhum Ayakkabıcı Hayrettin Üstün'ün hanımı, Orta Çarşı esnaflarından Musa Karataş'ın kayınvalidesi, Huriye Üstün hanımefendi vefat etti.

Led ışıklar sağlığa zararlı mı?

LED ve floresanların yaydığı mavi ışığın insan sağlığı için son derece tehlikeli olduğu ve vücudun ritmini bozduğu kaydedildi.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da
 

Boyabat'ın Eski Fotoğrafları

Zaman zaman hemşehrilerimiz, özellikle sosyal medyada Boyabat fotoğrafları paylaşıyor. Bizde bunları sizinle paylaşıyoruz.

22 Ocak 2016 Cuma Hutbesi

Bu hafta Sinop'taki camilerde okunacak "Söz Ahlakı konulu Cuma Hutbesi'nin metnini, Sinop Müftülüğü gazetemize yollamış. Bizde hutbeyi sizinle paylaşıyoruz.

Soğuk Havalar Kalbinizi Tetikliyor

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Uz. Dr . Oğuzhan Yücel, soğuk havanın koroner spazmı tetikleyerek kalp krizi riskini artırdığını ifade etti. Yücel, "Kış aylarında kalp krizi vakaları biraz daha fazla arttığını belirtiyor.

Boyabat Belediyesi Çiçek Dikiyor

Boyabat Belediyesi, kavşaklarda bulunan göbeklere, menekşe ve lale soğanı dikiyor.

CHP'li Altay: Devlet saklambaç oynayamaz

Altay, Hakkâri il merkezinin Yüksekova’ya, Şırnak il merkezinin Cizre’ye taşınmasına ilişkin, “Devlet kendi topraklarında kendi egemenliğinde saklambaç oynayamaz” dedi.

Peş peşe 3 araca çarparak durabildi

Erfelek'te sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkan otomobil 3 araca çarparak durabildi.

Otomobil şarampole uçtu

Türkeli’de kar ve buzlanma dolayısıyla bir otomobil şarampole uçtu.

THY'den Sinoplulara yeni tarife sürprizi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Mart ayında başlayacak olan yaz tarifesinde Sinop-İstanbul seferlerinde uçuşlar erken saatlere alınıyor. Değişiklik şimdiden yolcuları kara kara düşündürüyor.

Kaçak avcıya 2 bin 600 lira ceza

Türkeli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı avcılık yapanlara göz açtırmıyor.

Anssiad yönetimi Sinop Milletvekilini ziyaret etti

ANSSİAD Yönetimi Sinop Milletvekili Nazım Maviş'i ziyaret etti. Başkan Mustafa Başdoğan, Ankarada ki iş adamlarının bulundukları konumu, faaliyetlerini ve istihdam alanlarını anlattı.

250 Bin Şehide 250 Bin Hatim Kampanyası

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ÇanakkaleSavaşları'nın 100. Yıldönümü olması sebebiyle ."250 Bin Şehide 250 Bin Hatim" etkinliği başlatmıştır.

İl Müftüsü Erkan Vali Çetinkaya’yı Ziyaret Etti

12 Ocak'ta Umreden Dönen İl Müftüsü Mustafa Erkan  ve Grup Hocaları Vali Çetinkaya'yı makamında ziyaret ettiler.

Ağaçlarla Mücadeleye Devam

Boyabat Belediyesi'nin ağaçlarla mücadelesi devam ediyor. Bugünde Eski Hastane altındaki, 112 Acil Servis yanındaki parkta bulunan Yabani Keçiboynuzu ağaçları kesildi. Yeşil renkleriyle insanlara rahatsızlık veren bu ağaçlardan da kurtulundu. Boyabat'ta son ağaç kesilene kadar mücadelenin devam edeceğinden kuşku duyulmuyor.

Terör örgütünü davul zurna ile karşılayan, göz yumanlar vatansever oldu!...

Bir ülkeyi yönetenler, terör örgütünün 80 bin silah ve tonlarca bomba yığınağı yaptığını biliyorduk diyorsa şayet, dünyanın en geri kalmış ülkesinde bile bunun adına vatana ihanet denir. Ya sizce !...

Okul Sporları Voleybol Genç A Erkek İl Birinciliği Müsabakaları

2015–2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında Yer Alan Voleybol GençA Erkek İl Birinciliği Müsabakaları, 12-19 Ocak 2016 tarihleri arasında Boyabat Spor Salonunda, Ayancık Spor Salonunda ve Merkez Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi

Okul Sporları Genç Kızlar İl Birinciliği

2015–2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan 18 Ocak 2016 tarihinde 80. Yıl Bostancılı Futbol Sahası'nda gerçekleşen Futbol Genç Kızlar İl Birinciliği Müsabakaları oynanan final müsabakasının ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

DÜZ-DER Yönetim Kurulu Toplantısı

DÜZ-DER (Kolaz Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) 4. Olağan Genel Kurulu'nun ardından ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Bırakın Çocuğunuz Tatilin Keyfini Yaşasın

Yarıyıl tatili yaklaşırken çocukları karne heyecanı sarar. Bazı çocuklar aldıkları karne sayesinde kendisini çok mutlu hissedip gururlanırken, bazı çocuklar da karneleri yüzünden yetersizlik duygusu içinde olabilir, derin bir üzüntü yaşayabilirler.

Biz Bu Ölümün Tadına Doyamadık

Biz bazen yayımladıklarımız hakkında yorum yapamıyoruz, bu da onlardan bir tanesi.

Boyabat Esnaf Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin kuruluşunun 50. yılına denk gelen 51. Genel Kurulu, bugün saat 12:30'da ortakların ve misafirlerin katılımıyla Zafer Oteli Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Güngör Akça ebediyete yolcu edildi

Bugün, 19 Aralık 2016 günü vefat eden, Çeltikspor'un efsane başkanı Güngör Akça, ailesinin ve sevenlerinin eşliğinde, ebediyete yolcu edildi.

Yukarı Divan Köyleri Dernek Başkanı Cemil Elmacı güven tazeledi

Boyabat İlçesi Yukarı Divan Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Olağan Kongresini geçtiğimizpazar günü Üsküdar Belediyesi’nin Burhaniye Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdi.  Kongreye tek liste ile giren Başkan Adayı Cemil Elmacı güven tazeledi.

Sağlam ve Eraltan’dan İl Müftüsü Erkan’a Ziyaret

Boyabat İlçe Müftüsü İsa Sağlam, Sinop İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Eraltan veMüdür Yardımcısı Ümit Durak, Umreden yeni dönen İl Müftüsü Mustafa Erkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine Endoskopi Ünitesi açıldı

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Uğur Bekir İnebeyli, Endoskopi ünitesinin faaliyete geçtiğini belirtti. Endoskopi ünitesinin, Boyabat halkı için faydalı olacağını ileri süren İnebeyli, Endoskopi Ünitesi ile ilgili şu ifadelere yer verdi.

Ayancık’ta Otomobil 30 Metreden Denize Uçtu

Ayancık Gelincik mevkiinde meydana gelen kazada bir araç 30 metreden denize uçtu. Araçta bulunan iki kişi yaralandı.

Ayancık'ta iki ev tamamen yandı

Ayancık'a bağlı Hüseyinbey Köyü Terze Mahallesi'nde Şevki Çelik'e ait olan birbirine bitişik iki ahşap ev henüz bilinmeyen bir sebeple tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi.

Güngör Akça vefat etti

Belediye'den emekli, Satılmış ve Yaşar Akça'nın ağabeyi, Merhum Erdinç Akça'nın babası, Güngör Akça vefat etti.

Ahmet Zeytünlü, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi oldu

CHP'nin 35. OIağan Kurultayı'nda, Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerinin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Hemşehrimiz Ahmet Zeytünlü, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi. 

Boyabat Kaymakamı'na Teşekkür

Boyabat'ta anayol üzerine yapılan park nihayet yasaklanmış.  Geç de olsa park etme yasağını uygulatan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney beye teşekkür ederiz. Doğruyu yaptığı için. Biliyorsunuz anayol üzerinde araçların park yapmaması için ben de çok yazı yazdım.

3 Bant Bilardo İl Birinciliği Müsabakalarında Karakurt Fırtınası

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bilardo İl Temsilciliğinin 2016 yılı faaliyet programında yer alan ‘’ 3 Bant Bilardo İl Birinciliği ‘’ müsabakaları 12 – 16 Ocak 2016 tarihleri arasında Modi Bilardo Salonunda gerçekleştirildi.

Mekke'nin Fethi'nin 1386. Yıldönümü

“Mekke'nin Fethi'nin 1386. Yıldönümü" münasebetiyle, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen program Sinop Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirldi.

Bugün pazartesi ve ilçemizin pazarı…

Bugün pazartesi ve ilçemizin pazarı… Sabah saatlarinde çıktım pazara, ihtiyaçlarımı aldım.

Meteorolojik Değerlendirme

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürlüğü 18 Ocak 2016 tarihli Meteorolojik Değerlendirme bilgilerini gazetemize ulaştırmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

“Gelişim İçin Hareket” Projesi Sona Erdi

Sinop Hayaller Tiyatrosu tarafından Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında hazırlanan “Play For Improvability” (Gelişim İçin Hareket) projesi sona erdi.

Türkiye'de sürrealizm

Avrupa'da sürrealizm bireysel çabalarla yaşatılırken,Türkiye'de sürrealizm belediyeler tarafından yaşatılmaktadır. Çünkü Avrupalı'nın bilinçaltındaki korkusu bizim gerçeğimizdir.

Siyasetçilere Dokunulmaz, Ama Neden?

Yeni Türkiye’de; hukuk düzeni, ahlak, namus, dürüstlük, çalışmak, paylaşmak, adalet hak kavramlarının içeriği boşaltıldı. Daha fazla kamuyu soymanın, kadrolaşmanın planları ile vatan, bölünme sürecindedir. Açılımcılar; saçılımla ülkeyi kaosa sürüklüyorlar.

Boyabat Esnafspor Fırtına Gibi: 6-1

Sinop Amatör Lig'de bu hafta ilçemiz Daylı Stadı'nda temsilcimiz Boyabat Esnafspor ile Ayancık Cevizlispor karşılaştı. Her hafta daha iyi bir oyun sergileyen Esnafspor sahadan 6-1'lik skorla ayrıldı.

Ayancıkta traktör şarampole yuvarlandı: 1 ölü

Ayancık'a bağlı Zaviye köyünde meydana gelen traktör kazasında bir kişi yaşamını yitirdi.

Halil Aydın vefat etti

Keseköy'ünden Rafet Aydın'ın torunu, Selahattin Aydın'ın oğlu, Halil Aydın vefat etti.

İki katlı ev yandı, hayvanlar telef oldu

Türkeli’de meydana gelen yangında iki katlı ahşap ev tamamen yandı, 10 büyükbaş hayvan telef oldu.

Zekiye Bademci hanımefendi vefat etti

Belediye personeli Muhsin ve Mehmet Bademci'nin annesi, Zekiye Bademci hanımefendi vefat etti.

Süleyman Baş vefat etti

Gazideretabaklı Köyü'nden, Remzi, Hüseyin ve Mustafa Baş'ın babası, Süleyman Baş vefat etti.

Boyabat’ta neler dönüyor?

Şimdi sizlere Facebook’tan iki kişinin aralarında paylaştığı iki adet resim sunacağım. Bu resimleri ve paylaşımları gördüğünüz zaman, inanın Türkiye’nin, pardon Boyabat’ın da çivisi çıkmış diyeceksiniz.

Erol Kocaata hayatını kaybetti

Emekli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Erol Kocaata (60) geçirdiği kalp krizi ardından hayatını kaybetti.

Mıknatıslı kılıflar cep telefonlarına zarar veriyor

Cep telefonlarının karşılaşabileceği darbelere karşı önleyici bazı mıknatıs özellikli kılıflar ise, akıllı telefon ekranlarında sorun teşkil ediyor.

’Bir Yastıkta 40 Yıl’ projesi

Türkeli Belediyesi tarafından başlatılan "Bir Yastıkta 40 Yıl" projesi devam ediyor.

Asenalardan Sinop’ta Örnek Davranış

Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Asena Teşkilatı soğuk kış günleri sebebiyle sokak hayvanlarının kendilerini korumaları ve beslenebilmeleri amacıyla sokak hayvanları için barınaklar yaptı.

Sinop’ta 2015 asayiş raporu

Sinop’ta 2015 yılı genel asayiş değerlendirme toplantısında ilin asayiş raporu açıklandı.

Hüseyin Ermiş vefat etti

İsaoğlu Köyü'nden, Fevzi ve Niyazi Ermiş'in babası, Keşkekçi Ahmet Özdemir'in kayınpederi, Hüseyin Ermiş vefat etti.

Kedilerin dostu imam

Türkiye son günlerde kedilerin dostu imamı konuşuyor. Sosyal medya imam Mustafa Efe'nin fotoğraflarıyla çalkalanıyor. Kedileri güler yüzüyle sevip okşayan ve en önemlisi onları soğuk havada camiye alan imam Efe, bütün insanlığın yüzünü güldürdü.

Ben Ülkücüleri Hep Sevdim...

Ülkücü değilim ama ben bu ülkede ülkücüleri hep sevdim...
Ne zaman vatan millet söz konusu olduğunda onları hep ön saflarda gördüm...

Köprünün Kenarından Çaya Giriş Kapatıldı

Boyabat Köprüsü'nün kenarından, Gazidere Çayı'na inen araç yolu beton duvar ile kapatıldı.

Tuğla Yüklü Tır Devrildi

Kastamonu'da devrilen tuğla yüklü TIR, karayolunu 5 saat ulaşıma kapattı.

Ahşap Ev Ortadan İkiye Ayrıldı

Ayancık’ta etkili olan yoğun kar yağışının ardından çoğu bölgelerde heyelan meydana gelirken ahşap evler de kullanılmaz hale geldi.

Badminton'un Yıldızları Belli Oldu

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Sinop Okul Sporları Yıldız (Kız-Erkek) Badminton İl Birinciliği 15 Ocak 2016 tarihinde Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda yapılan final müsabakaları ile sona ermiştir. Sporcular şampiyonluk için kıyasıya mücadele etmişlerdir.

Narta ve Eravcı’dan İl Müftüsü Erkan’a Ziyaret

Sinop Derterdarı Mehmet Emin Narta ve İl Özel İdare Genel sekreter yardımcısı AbdullahEravcı Umreden yeni dönen İl Müftüsü Mustafa Erkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Türkkan’dan İl Müftüsü Erkan’a Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan ve Şube Müdürü Ahmet Demir Umreden yeni dönen İl Müftüsü Mustafa Erkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yaygın ve Güçlü Acımasızlık

Milli Gazete'den Mehmet Şevket Eygi'nin yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Nihal Ergün hanımefendi vefat etti

Merhum Emekli Öğretmen Celal Ergün'ün hanımı, Nihal Ergün hanımefendi vefat etti.

Taziye Mesajı

Rıza Mor'un vefatı dolayısıyla, Oktay Küçükbaş ve Ailesi bir taziye mesajı yayımladı.

1128 Vatan Haini Üniversitelerden Defol!

Milliyetçi Öğrenci Konseyleri Platformu bir bildiri yayınlayarak ,1128 sözde akademisyenin Üniversitelerden gönderilmelerini istedi. İşte o bildiri;

Polis Baba ve Minik Kızı Al Bayraklı Tabutlarda!

Minik İrem şehit babasının arkasından küçük bir tabutla son yolculuğuna uğurlandı.

Yalak Köyünde Trafik Kazası

Bugün, 14 Ocak 2016 Perşembe günü, öğle saatlerinde, Boyabat’tan Durağan istikametine gitmekte olan otomobil önüne çıkan köpeğe çarpmamak için, direksiyonunu kırınca karşı şeride geçti, o sırada karşı şeritte seyreden hafif ticari araçla tüm çabalara rağmen çarpıştı.

Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı

Sinop'ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Ayancık HES Santral Binası Mühürlendi

İlk Enerji Üretim Sanayi A.Ş tarafından Sinop’un Ayancık ilçesinde yapılan Ayancık HES projesinin ana binası mühürlendi.

Çukura düşen eşeği, ekipler kurtardı

Türkeli'de kanala düşen eşek, belediye ekiplerinin çalışmasıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

Sinop'un Başarılı CHP'li Başkanlardan Ankara Çıkarması

Sinop’un başarılı ve çalışkan belediye başkanları, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı ile Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu Ankara çıkartması yaptılar.

Atatürk dönemine zaman kaybı diyenler sizler birer nankörsünüz

Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve onun gibi düşünenler, sizler Cumhuriyet tarihini bilmiyorsunuz. Sizler nankörsünüz. Atatürk olmasaydı, siz TBMM Meclis Başkanı, Bakan Cumhurbaşkanı milletvekili olabilirmiydiniz? Atatürk 15 yılda kaç fabrika kurdu...

Göreve Yeni Başlayan Dikmen İlçe Müftüsünden, İl Müftüsüne Ziyaret

2015 yılının son döneminde atanmış olduğu Dikmen İlçeMüftülüğü görevine 5 Ocak 2016 tarihi itibariyle başlayan İlçe Müftüsü Sami Sipahioğlu, İl Vaizi Oğuz Metin, İl Müftüsü Mustafa Erkan’ı makamında ziyaret etti.

CHP Milletvekili Sertel: İktidar yasa dışı kumara göz yumuyor

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye’de çok sayıda internet sitesi üzerinden yasa dışı kumar oynatıldığını belirterek, “Bu siteler Telekomünikasyon İdaresi Başkanlığı (TİB) tarafından bilinmesine rağmen kapatılmıyor. İktidarın yönetimindeki kurumlardan biri olan TİB, milyarlarca liranın döndüğü yasa dışı kumara göz yumuyor” dedi.

Boyabat Merkez ve Köylerinde Diş Taraması

Sinop Halk Sağlığı Merkezi tarafından Boyabat merkez ve köylerinde öğrenim gören ilkokul  1. Sınıf öğrencileri ile anaokulu öğrencilerine diş taraması yapıldı.

Hüseyin Yılmaz vefat etti

Camikebir Mahallesi'nde oturan, Kavacık Köyü'nden, Belediye Personeli Hayri ve Sait Yılmaz'ın babası, Hüseyin Yılmaz vefat etti.

Engin Altay, Yetiştirme Yurtları ile İlgili Önerge Verdi

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun cevaplaması için, yetiştirme yurtları ile ilgili soru önergesi verdi.

Boyabat Kaymakamlığı, Park Yasağı ve İçkili Mekanlar

Elini taşın altına koyan sayın Kaymakamımızı öncelikle tebrik ediyorum. Bunun nedeni ise, sayın Kaymakamımız gerek kamunun gücünü kullandığı ve gerekse kendisine yöneltilebilecek eleştirilere tek başına gögüs gerebilme cesaretini gösterebildiği içindir.

Sinop Üniversitesi Rektörü, Boyabat'ı Ziyaret Etti

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Boyabat'ta bir takım ziyaretlerde bulundu.

Sinop'ta Pompalı Saldırgan Dehşeti

Sinоp'tа bir kırtаsiyе dükkаnınа pоmpаlı tüfеkle sаldırı yаpıldı.

Sanayi Sitesi'nde Blok Bulmacası Çözülebilecek mi?

Sinop'un ilçelerinde en büyük sanayi sitesi konumunda olan, Boyabat Küçük Sanayi Sitesi'nde adrese göre dükkan bulmak, bulmaca çözmeye benziyor.

Sinop TSO’da Sular Durulmuyor!

Geçtiğimiz aylarda Bizimkaradeniz Gazetesi’nde yayınlanan haberde Erol Derici’nin Başkanlığı’nı yaptığı Sinop Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Kararı olmadan harcamalar yapıldığı iddiasında bulunulmuştu.

Mustafa Başdoğan Esnaf Ziyaretinde

ANSSİAD Başkanı Mustafa Başdoğan, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Bugün de Ankara'da, soğutma sanayi sahibi Erdoğan Menteşoğlu'nu işyerinde ziyaret etti.

Haberi araştırmak

Geçtiğimiz günlerde yerel seçimler sonrası yeni göreve seçilen Sinop İl Genel Meclisi’nin yeni başkanıŞükrü Gündoğdu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Boyabat Yeni Hastane İnşaatında Yangın

Bugün saat 09:00 sıralarında hastane inşaatında bulunan bir konteynerde yangın çıktı.

Rıza Mor vefat etti

Boyabat Eşrafı'ndan Sanayici, Zeki ve Hüseyin Mor'un ağabeyi, Esra, Sema ve Necla Mor'un babası, Rıza Mor vefat etti.

İşadamı Rıza Mor trafik kazasında hayatını kaybetti

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir Otomobilin defalarca takla attığı kazada, araç sürücüsü Rıza Mor hayatını kaybetti.-VİDEO-

Mekke'nin Fethi Kutlamaları

Mekke'nin Fethi Kutlamaları, 16 Ocak 2016 saat: 19.30'da Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Ayancık Kalkınma Çalıştayı Basın Bülteni

Bir süre önce, Ayancık'ta var olan bir çok sivil toplum unsuru ve temsilcileri ile Uzman Öğretmen Erhan Çelem, Naci Demiray, Erhan Apul, Hayrettin Kaya...

Karadeniz, Sinop Nükleer Santrali İçin Meclis Araştırması İstedi

CHP, Sinop’ta kurulması planlanan nükleer enerji santralinin Meclis tarafından araştırılmasını istedi.

Tehdit Büyük: Sürüklenen Türkiye

Türkiye; tarihine, kimliğine, birliğine, bütünlüğüne, değerlerine ihanete zorlanıyor.

Rektör, Ayancık İlçesini Ziyaret Etti

Sinop Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, inşaatı devam eden Ayancık Meslek Yüksekokulu’nu yerinde incelemek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ayancık İlçesi’ni ziyaret etti.

İtfaiye Yanında Kaza Meydana Geldi

Bu sabah saatlerinde İtfaiye binasının üst tarafında Yörük yolu istikametinden gelen özel otomobil şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu İtfaiye binasının yan tarafına uçtu.

THK Sinop Şubesi Kapatıldı!

THK Sinop Şubesi Başkanlığı Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından kapatıldı.

O Evlere Dokunulamayacak…

Yangın evlerinin kentsel sit alanı olarak koruma altına alınması teklif edildi.

Verem (Tüberküloz) Haftası

Verem (Tüberküloz) Hastalığı, halk arasında ince hastalık, tıp dilinde tüberküloz denmektedir.

Selçuk Top vefat etti

Kovaçayır Köyü'nden, Cengiz ve Cemal Top'un babası, Orman İşletmesi'nden emekli, Selçuk Top vefat etti.

Verdiği insanlık dersiyle hem ağladı, hem ağlattı

Altan Erkekli'nin sunduğu TRT1'de yayımlanan ''SEN OLSAYDIN NE YAPARDIN'' programındaki duyarlı vatandaş, verdiği insanlık dersiyle hem ağladı, hem ağlattı.

Meteorolojiden Yağış Uyarısı

Meteorolojiden yapılan açıklamada yağış uyarısı yapıldı

Dünyada engelliler

Tarih boyunca dünyada bazı insanlar engelli doğar. Diğerleri de bir hastalık veya yaralanma, yahut yaşlanma sonucu bir tür engelli olurlar.

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, Durağan İlçesi’ni Ziyaret Etti

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Durağan İlçesi’nin Meslek Yüksekokulu açılması talebini, yerinde incelemek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Durağan İlçesi’ne ziyarette bulundu.

'Ekmek Arası' Kutlama

Sevgili hemşehrimiz Murat Yılmazer'in, gazetecilik mesleğini yapanların sorunlarını dillendirdiği bu güzel yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Kanadı Kırık Doğan Emin Ellerde

Gerze'de pazaryeri yanında ki parkta bulunan kanadı kırık doğan, Milli Parklar Müdürlüğüne gönderildi.

Sinop'ta Karasu Çayı taştı; zarar büyük!

Sinop’ta eriyen kar ve yağmur yağışı sebebiyle sel baskınlarına neden olan Karasu Çayı çevreye büyük zarar verdi.

Sinoplulara şiddetli lodos uyarısı

Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Sinop ve çevresinde Kuvvetli Lodos uyarısı yapıldı.

Sinop Üniversitesi Gelişerek Büyüyor

Sinop üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın'ın öncülüğünde, 2015 yılında gerçekleştirdiğiyatırımlarla ve elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Sinop Üniversitesi, 2016 yılında da öğretim kalitesini geliştirmeye, sosyal ve fiziki altyapısını üst noktaya taşımaya, ulusal ve uluslararası akademik projelere imza atmaya devam ediyor.

"PLAY FOR IMPROVABİLİTY” Projesi Sinop'ta Başladı

Sinop Hayaller Tiyatrosu tarafından hazırlanan Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında "PLAY FOR IMPROVABİLİTY” (Gelişim İçin Hareket) projesi Sinop'ta başladı.

Okul Sporları Yıldız Kız/Erkek Voleybol Müsabakaları

2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet programında yer alan Yıldız Kız/Erkek Voleybol Müsabakaları  04 – 11 Ocak 2016 tarihleri arasında Boyabat İlçe Spor Salonunda yapılan Müsabakalar ile sona ermiştir.

Hayırdır Şefik Başkan

Duyduğuma göre Şefik Başkan Belediyede bir iş adamı ile bayağı atışmış. Kendine zatı muhterem dediğim için konuyu yargıya taşıyan Şefik Başkan, bu iş adamının hakaretlerine niçin suspus kalıyor acaba?

Ataist Japonya ile yüzde 99 Müslüman olan TÜRKİYE !...

İnsanlık tarihi 50 bin yıl, din tarihi 5 bin yıl… İnsanlara öğüt olarak gönderilen, Kuran-ı Kerim’in insanlık alemine gönderilişi 1.400 yıl. Dünyadaki Müslüman sayısı yaklaşık 1.5 milyar… Müslümanların elinde Kuran-ı kerim gibi bir rehberin olmasına rağmen, neden hırsızlık, yolsuzluk, insan ayırımı yaparlar?

Sinop İl Birinciliği Satranç Turnuvası gerçekleştirildi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç İl Temsilciliğinin 2015 –2016 sezonu faaliyet programında yer alan Sinop İl Birinciliği Satranç Turnuvası 8 – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Anadolu Yıldızlar Ligi Kız/Erkek Yüzme Takımı Yarı Finalde

9 – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Grup Müsabakalarında Kız/Erkek Sinop Yüzme Takımı Grup’tan çıkarak Yarı Finale yükselmiştir.

(ANALİG) Judo Yıldız Müsabakaları Gerze‘de gerçekleştirildi

Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2015 – 2016 yılı faaliyetprogramında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo Yıldız Erkek-Kız Grup Müsabakaları 9-10 Ocak 2016 tarihleri arasında Sinop/Gerze ‘de, Gerze İlçe Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Erkek Badminton Takımı Çeyrek Finale yükseldi

8–10 Ocak 2016 tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Grup Müsabakalarında Erkek Badminton Takımı Grup’tan çıkarak Çeyrek Finale yükseldi.

Şeker hastaları ilaçlardan ve insülinden kurtulabilirsiniz!

Gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla adından sıkça söz ettiren Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi, Metabolik Cerrahi ve Obezite Uzmanı Op. Dr. Kerim Güzel, Tip 2 şeker hastalığının dünyada giderek arttığını başarıyla yapılan bu operasyonlarda hastanın hem ilaç hem de insülin kullanımından kurtulduğunu söyledi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk'a Büyük Destek

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un “BAYRAK ŞİİRİ YENİDEN DERS KİTAPLARINA KONULSUN” çağrısı kamuoyunda ve medyada büyük destek buldu.

Engin ALTAY, bu akşam CNN TÜRK'de Ahmet Hakan'ın programında

CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY bu akşam saat 21:00'de CNN TÜRK TV'de Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılacak.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı yayımladı


CHP Sinop Merkez İlçe Danışma Kurulu gerçekleştirildi

Merkez İlçe Danışma Kurulumuz 10 Ocak 2016 günü saat 16.00’da gerçekleştirildi.

Adnan Menderes Bulvarı'na Kaza: 1 Yaralı

Adnan Menderes Bulvarı, Şamlı Kuyumcu'nun karşısındaki plastik ferforjeden atlayarak geçmek isteyen E.K. isimli yayaya yoldan geçen otomobil çarptı.

Can veya Mal Kaybı Olduktan Sonra mı Müdahale Edilecek?

Adnan Menderes Bulvarı, Ziraat Bankası karşına açılan bu geçiş adeta ölüme davetiye çıkarıyor.

Boyabat Esnafspor 2016'ya Galibiyetle Başladı (0-2)

Ligin ilk iki haftasında istediği oyunu oynamasına rağmen, gol yollarında etkili olamayan Esnafspor, Gerze deplasmanından galibiyetle döndü..

Saray'dan Şok Talimat ! MHP'de Değişime engel olun

"Saray'dan Şok Talimat ! " "MHP'de Değişime engel olun" Haber metni : Milliyetçi Hareket Partisinde kurultay çalışmaları devam ederken, Ülkücü Gazeteci Yazar İsmail Türk, sosyal medya hesabından şok bir iddiada bulundu.

İslamcılığın, İslamcıların geldiği yeni aşama

Levent Gültekin'in, insanları düşündüren, müslüman geçinenlerin hangi noktaya geldiğini gösteren, yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Duyarlı vatandaşlar doğaya yem bıraktı

Türkeli'de vatandaşlar tarafından kış aylarında aç kalan yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı.

Göz Ardı Edilmemesi Gereken 7 Ağrı

Son zamanlarda ağrılar yaşamaya başladıysanız ve bu sizi giderek daha fazla rahatsız ediyorsa bu yazıyı okumanızda fayda var.

Bazalt Kayalıkları'ndan Görüntüler

Hafta Sonu yapmış olduğumuz kısa çevre gezisinde yolumuz Bazalt Kayalıklarından geçti... Bazalt Kayalıklarını gezinirken sizler için için bir kaç fotoğraf çektim.. İyi Seyirler...  Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Karlar altındaki Sinop Limanı

Yoğun kar yağışının sona erdiği 3 Ocak tarihinde yapılan hava çekimleri izleyenleri adeta büyülüyor.

Odunlukta yanmış olarak cesedi bulundu

47 yaşındaki bir vatandaşımız evinin odunluğunda yanarak feci şekilde can verdi

10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Gazeteci Arkadaş!
İşin çok zor, biliyorum...
Bugün 10 Ocak.. Çalışan Gazeteciler Günü

Şeref Koyun vefat etti

Gökdere Mahallesi'nde oturan, Çattepe Köyü'nden, Şeref Koyun vefat etti.

CHP’li Karadeniz: “İktidar Kirli Oyunlarının Faturasını Gazetecilere Kesiyor”


Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kutlama Mesajı Yayımladı


Sedat Karayücel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Demokrasinin temel unsurlarından birisi de, hiç şüphe yoktur ki, özgür bir basının varlığı demokratik toplum olmanın da bir gereğidir.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Gazetecilik; halkı, kamuoyunu aydınlatma bilgilendirme mesleğidir.

Yalan Hala Günah Sayılıyor mu?

Diyanet'in yalanı ortaya çıktı. Diyanet'in "Böyle bir fetva kesinlikle olmamıştır" diyerek yalanladığı "Öz baba kızına şehvet duyarsa" fetvasının 30 Aralık 2015 tarihinden bu yana Diyanet'in sitesinde olduğu ortaya çıktı.

CHP Sinop İl Kadın Kolları Kongresi Yapıldı

Canan Atabek, CHP Sinop İl Kadın Kolları Başkanı seçildi.

Kedi Kulübeleri Yerleştirilmeye Başlandı

Gerze Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kedi Kulübeleri yerleştirilmeye başlandı.

1.İnönü Zaferi Kutlama mesajı

Türk-Osmanlının başkentinin işgali ile vatan toprakları İngiliz, Fransız, İtalyan ve Yunan birliklerince işgal edilmeye başlanır. Padişah yanlıları, Osmanlıcalar, Arapçılar, İslamcılar; İngiliz mandacılığını savunurlar, Kuva-yı Milliye'ye karşı düşmanlarla işbirliğine girerler.

Önlemler Artırılıyor

Sürücülerin korkulu rüyası haline gelen Boyabat Sanayi Sitesi Kavşağı'nda önlemler artırılıyor. Boyabat istikametinden gelen araçlar için bulunan uyarı ışıkları haricinde, Karacaören istikametinden gelen araçlar içinde uyarı ışıkları yerleştirildi.

Şimşek'in ilk görevi başarılı

Karadan havaya ve havadan havaya füze sistemlerinin kilitleme ve atış eğitimleri için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirilen "Şimşek Yüksek Hızlı hedef Uçak Sistemi" tatbikatla ilk kez denendi. Sinop'ta gerçekleştirilen eğitim tatbikatında "Şimşek" hava araçlarının ikisi vuruldu.

Hüseyin Cömert'ten, Başkana ve Müftüye mektup

Hüseyin Cömert, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile İlçe Mütfüsü İsa Sağlam'a gazetemiz aracılığı ile birer mektup yazmış. Bu mektupları sizinle paylaşıyoruz.

Sinop'tan Kar Manzaraları

Sinop Üniversitesi Basın Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından Geçtiğimiz hafta yağan kar ardından Sinop'ta oluşan eşsiz manzara havadan görüntülendi.

Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası

BEŞİR DERNEĞİ Boyabat Temsilciliği ve SEMERKAND Vakfı Boyabat Temsilciliği'nin, Bayırbucak Türkmenleri ve diğer ihtiyaç sahipleri için birlikte organize etmiş oldukları yardım kampanyası düzenlenmiştir.

Sinop'ta tarım arazileri sular altında kaldı

Sinop’ta Erfelek Karasu Çayı’nın taşması sebebiyle 30 bin dönüm tarım arazisi sular altında kaldı.

Başkan Özcan’dan kınama

Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, ulusal bir gazete tarafından çirkin bir iftira ve karalama kampanyasına maruz bırakılan Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'ya yapılan bu mesnetsiz ve kasıtlı haber dolayısıyla bir kınama mesajı yayımladı.

Skandal iki fetva siteden silindi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesindeki rezalet 'baba-kız' fetvası tepkiler üzerine siteden kaldırıldı. Diyanet gelen büyük tepkiler sonrasında bir süre siteyi 'bakıma' alarak kapatmak zorunda kaldı. Bu arada, geçtiğimiz günlerde Aleviler hakkında yine skandal bir fetva yayınlayan Diyanet, o içeriği de sitesinden kaldırdı.

Naciye Çakır hanımefendi vefat etti

Çarşı esnaflarından, Veysel Çakır'ın annesi, Naciye Çakır hanımefendi vefat etti.

Kezban Çiftçi hanımefendi vefat etti

Fakılı Köyü muhtarı İbrahim Çiftçi'nin annesi, Kezban Çiftçi hanımefendi vefat etti.

Havva Çetin hanımefendi vefat etti

Bektaş Köyü'nden, Hasan ve Sezgin Çetin'in annesi, Havva Çetin hanımefendi vefat etti.

Diyanet'ten skandal 'baba kızına şehvet duyarsa' fetvası

Diyanet'e bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soruya ‘Din referansı’ ile en az onun kadar sapkın bir cevap verildi. ...

Karadeniz'den Belovacıklı'ya Destek, Gazeteye Kınama!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’yı hedef gösteren gazeteyi kınadı. Karadeniz, “Çok iyi biliyorum ki, etkinliğin gazetede yazılanlar gibi gerçekleşmemiş olması gazetenin kindar ve yanlı ifadelerle CHP’li bir belediye başkanını kamuoyu önünde küçük düşürme gayretinden başka bir şey değildir.

Adnan Menderes Bulvarı'na Park Yasağı Levhası Takıldı

Adnan Menderes Bulvarı'na "Duraklamak ve Park Etmek Yasak" anlamı taşıyan trafik levhaları görevliler tarafından takıldı.

Genelkurmay'dan Hasan Karakaya Taziyesi İçin Yalanlama

Genelkurmay Başkanlığı'nın Hasan Karakaya için taziyede bulunmadığı ortaya çıktı.

Internet Explorer 8, 9 ve 10 sürümünü artık kullanmayın

İnternet Explorer 8, 9 ve 10 sürümünü artık kullanmayın.. Neden mi ?

Musa Gökçegil vefat etti

Sarıağaççayı Köyü'nden, Orta Çarşı esnaflarından Dursun Gökçegil'in oğlu, Musa Gökçegil vefat etti.

Ayten Çakırca hanımefendi ebediyete yolcu edildi

Süleyman Çakırca'nın annesi, Ayten Çakırca hanımefendi, Boyabat Şehir Mezarlığı'nda ailesinin ve sevenlerin eşliğinde ebediyete yolcu edildi.

Ehliyette yeni dönem başladı

Eski tip sürücü belgeleri, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilmeye başlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, sürücü belgeleri için online randevu sistemini hizmete sundu.

Araç Plakası Düşürülmüştür

57 DS 960 nolu araç plakası düşürülmüştür. Bulanların Emniyet Müdürlüğü'ne getirmeleri veya haber vermeleri rica olunur.

Boyabat'ın Hava Kalitesi "Kötü" Olarak Ölçüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Hava Kalitesi İzleme istasyonlarından alınan bilgiye göre, geçen hafta Boyabat'ta hava kalitesi 'kötü' olarak ölçüldü.

Belovacıklı’dan Basın Açıklaması

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı yerel ve ulusal basında çıkan haberlere karşı yazılı basın açıklaması yaptı.

Nüfus cüzdanındaki renk ayrımı kalkıyor

Nüfus cüzdanlarında kadın ve erkekler için pembe ve mavi renk ayrımı kalkıyor.

Tarsim ve kredide Tarım Kredi Kooperatifleri

Tarsim Sigortalarında ve İndirimli Faiz Oranları ile kredi kullanmada Size En Yakın Adres Tarım Kredi Kooperatifleri

Okul Sporları Minik A-B ve Küçükler Artistik Cimnastik İl Birinciliği

2015-2016 Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Minikler A-Minikler B/Küçükler Artistik Cimnastik il Birinciliği müsabakaları 7 Ocak 2016 tarihinde Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Anadolu Yıldızları Ligi Judo Grup Müsabakaları Gerze'de Gerçekleştirilecek

9-10 Ocak 2016 tarihleri arasında Anadolu Yıldızları Ligi Judo Grup Müsabakaları Gerze Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Sertel: Özgürlükler konusunda bir arpa boyu bile yol alınamadı

CHP Milletvekili Sertel: Gazeteciler için 2015 yılı da “felaket” yılı oldu Atila Sertel: Özgürlükler konusunda bir arpa boyu bile yol alınamadı

Ayten Çakırca hanımefendi vefat etti

Zincirlikuyu Mahallesi'nde oturan, Orta Çarşı esnaflarından Merhum (Zehirci) Mehmet Ali Çakırca'nın hanımı, Süleyman Çakırca'nın annesi, Ayten Çakırca hanımefendi vefat etti.

Ramazan Büyükkayıkçı vefat etti

Yiğren Kayalı Köyü'nden, Camikebir Mahallesi'nde oturan, Sanayi Sitesi esnaflarından Mustafa Büyükkayıkçı'nın babası, Ramazan Büyükkayıkçı vefat etti.

İzmir Life Dergisi'nde Boyabat Anlatılıyor

İzmir Life Dergisi'nin Ocak 2016 sayısında Erol Özdayı tarafından Boyabat ve Erfelek anlatılıyor. Derginin ilgili sayfalarını sizinle paylaşıyoruz.

Korktukça tutsak, umut ettikçe özgürsün

Bu videoyu seyrettikten sonra, sadece gülümseyin yeter.

Adalet'in görevde yükselmesinde 'hak' yenildi

Adalet Bakanlığının görevde yükselmesinde yazılı sınavda yüksek puan alan adayların çoğu sözlüde verilen düşük puanlardan dolayı, elendi.

Boyabat'taki Park Yasağı Ulusal Basında

Boyabat'ta Adnan Menderes Bulvarı'nda başlayan park yasağı ulusal basında "Boyabat'ta yasak trafiği rahatlatırken, bu sefer park çilesi başladı" yer aldı. Bu ulusal basında yer alan haberi sizinle paylaşıyoruz.

Vali Paletli Ambulansın Çalışmasını Yerinde İnceledi

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop İli Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Merkezi’nde kullanılan 4 çeker kar paleti takılabilen, lastik tekerlekli ambulansın karla mücadelede yaptığı çalışmaları Erfelek İlçesi Değirmencili Köyü'nde inceledi.

CHP'li Vekillerden Nükleer Santral Protestosu

CHP’li milletvekilleri, Sinop’ta yapılacak olan nükleer santral projesini TBMM Genel Kurulu’nda protesto etti.

Sinop'ta Yangın Paniği

Sinop'ta bir evde çıkan yangın korkuttu.

Bunalıma Giren Genç İntihar Etti

Sarıağaççayı Köyü'nde ikamet etmekte olan, M.G. kendini asarak intihar etti.

Engin Altay, Oy Kullanmama Cezası ile ilgili kanun teklifi verdi

CHP İstanbul Milletvekili Grup Başkanvekili Engin Altay, Oy Kullanmama Cezasının Kaldırılması ile ilgili kanun teklifi verdi.

Fadime Maraz hanımefendi vefat etti

Yiğren Bölüklü Köyü'nden, Yıldız Mahallesi'nde oturan, Sabri Maraz'ın kızı, Yaşar Maraz'ın yeğeni, Fadime Maraz hanımefendi vefat etti.

Voleybolda Şampiyon Atatürk Ortaokulu

Sinop Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Yıldız Erkekler Voleybol İl Birinciliği yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

Satılmış Aslan vefat etti

Yenimahalle'de oturan, Cavit, Zühtü ve Lütfi Aslan'ın babası, Satılmış Aslan vefat etti.

Tam 24 Yıl

Sinop’un Gerze ilçesinde 4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden yargılanan Rafet Ermiş isimli dernek başkanı 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Türkeli - Çatalzeytin karayolunda heyelan

Türkeli - Çatalzeytin karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geliyor.

Endoskopi Ünitesi Hizmete Girdi

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde, Endoskopi Ünitesi (Gastroskopi+Kolonoskopi) kurulması tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

2015 Yılında 16.384.940 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

2015 yılında (1 Ocak - 31 Aralık) 16.384.940 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 44.890 ziyaret sayısına denk geliyor.

“Kriz Masasının Kendisi Kriz!”

Sinop İl Genel Meclisi 2016 yılının ilk toplantısını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Meclisin bağımsız üyesi Abdullah Batur yaptığı konuşmayla toplantıya yine damgasını vurdu.

Karaçaltepe 1 ve 2 nolu tümülüs tescili yapıldı

Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü'nün duyurusuna göre, Boyabat ilçesi, Yenimehmetli Köyü, Karaçaltepe 1 ve 2 nolu tümülüs tescili yapıldı.

Karadeniz, Sinop İçin AFAD’tan 1 Milyon Lira İstedi

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde belediyelerin ve kamu kurumlarının çalışmaları için Sinop Valiliği tarafından Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’tan istenen 1 milyon liralık ödenek için girişimlerde bulundu.

Sinop Merkez İlçe Kadın Kolları Kongresi

Sinop Merkez İlçe Kadın Kolları kongresini gerçekleştirdi.

Yaralı Karaca tedavi altına alındı

Güzelkent köyünde, köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan karaca, tedavi edilecek.

Çatıdan düşen kar, minibüsü ezdi

Türkeli’de çatıdan kar kütlesinin bir minibüsün üzerine düşmesi sonucu maddi hasar meydana geldi.

Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Açıkgöz'den Mesaj

Birçok büyük market zincirinin ve kurumsal mağazaların açıldığı ilçemizde mahalle bakkalları ve yerel marketler can çekişiyor.

Kazaya Giden Ambulans, Kaza Yaptı

Camikebir Mahallesi'nde, Erenelik Yokuşu'nda aşırı buzlanma nedeni ile duramayan otomobil elektrik direğine çarptı. Kazada otomobilda bulunan yolcu hafif şekilde yaralanırken, kaza mahalline çağırılan 112 Acil ekiplerinin aracı buzlanma nedeni ile ilk önce duvara sonrada kaza yapan araca çarptı.

Dolandırıcıların Yeni Adresi WHATSAPP Oldu!!!

Dev mesajlaşma ağı WhatsApp, dolandırıcıların yeni uğrak mekanı oldu.

Ayancıklı Vatandaşın Telefon Operatörüne İsyanı

Ayancık’ın Hacılı Köyünden Murat Çetin isimli vatandaş etkili olan kar yağışı nedeniyle telefonların çekmemesinden şikayetçi oldu. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmenin video kaydı izlenme rekorları kırdı.

“2015 Verimli Geçen Bir Yıl Oldu”

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından gerçekleştirilen 2015 yılı faaliyetlerini değerlendiren Ajans Genel Sekreteri Ramazan ÇAĞLAR, kurumsal yapılanmasını tamamlayan KUZKA’nın Bölgesi’nde verimli çalışmalara imza attığını vurgulayarak,...

Şehri Yüksel hanımefendi vefat etti

Kumluk Mahallesi'nde oturan, Mehmet, Arif ve Adem Yüksel'in annesi, Şehri Yüksel hanımefendi vefat etti.

Muhsin Erdal vefat etti

Şıhlı Köyü'nden, Muhsin Erdal vefat etti.

Kar nedeniyle fabrikanın çatısı çöktü

Türkeli'ye bağlı Düz köyünde bir fabrikanın çatısı kar nedeniyle çöktü.

Sinop Adası ikiye bölündü

Sinop’un yaklaşık 23 bin kişilik nüfusuyla en büyük mahallesi olan 'Ada Mahallesi', belediye meclisinin aldığı kararla ikiye bölündü. Böylece Sinop, Zeytinlik Mahallesi adıyla yeni bir mahalleye kavuşmuş oldu.

Boyabatlı'nın Çamurla İmtihanı

Gazidere Çayı üzerindeki, Boyabat Köprüsü bakıma alındı ve üzerindeki kaldırımlar yenilendi. Yenilenen kaldırımların betonuna kedi, köpek basmasın diye kaldırımlar kapatıldı ve yayalara güvenli geçiş sağlandı.

Terör örgütü ile masaya otur vatansever,
Kuran-ı ayeti ile dalga geç Müslüman ol !...

Süleyman Şah Türbesi'ni terk et... Askerinin başına çuval geçirildiğinde bu nota müzik notası diye ironi yap... 

Çamlıca Mahallesi'nde Maddi Hasarlı Kaza

5 Ocak 2015 Salı günü Çamlıca Mahallesi'nde bir otomobil buzlanma nedeniyle kayarak yolda duran servis minibüsüne arkadan çarptı. Meydana gelen kazada sadece araçlarda maddi hasar oluştu.

Sinop'tan Kar Görüntüleri

Sinop uzun yıllardır görmediği kadar kar yağışı aldı. Bu nedenle herkes bir çok fotoğraf çekti. Bu çekilen fotoğrafların bir kısmı, gazetemize değişik kanallardan ulaştırıldı. Bizde bunları derledik, bu fotoğrafları çekenlerin eline sağlık diyor ve sizinle paylaşıyoruz.

Müslüman Yılbaşı Kutlamaz Diyorlar!..

Kamuoyununda Sıradışı Müftü olarak bilinen Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık, yılbaşı kutlamaları sebebiyle “Müslüman Yılbaşı Kutlamaz Diyorlar” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bu muhteşem yazı için Adnan Zeki Bıyık'a teşekkür ediyor, eline, kalemine sağlık diyerek bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Değişen İstanbul hayatı

İstanbul’da, son yirmiiki yıl içinde, oldukça önemli değişiklikler olduğu bir gerçektir. Ha keza insanlarımızın sosyal hayatında da...

Sinop OSB’de İşyeri Sahipleri İsyanda

Son günlerde yağan kar ile birlikte iş yerlerinin çatılarının çöktüğü Sinop Organize Sanayi Bölgesi hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı. İddialara göre OSB yönetimi aidat topladığı halde hizmette bulunmuyor.

Erenlik Yokuşu'nda Kaza

Sabah saat 07:45 sıralarında Camiikebir Mahallesi, Er Sokak'ta (Erenlik Yokuşu) A.E.'nin kullandığı aracın buzlanma nedeniyle kayması sonucu meydana gelen kazada, eşi F.E. yaralandı. Yaralı 112 Acil Ekipleri tarafından Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ekskavatör Yan Yattı

3 Ocak 2015 Pazar günü Yıldız Mahallesi'nde bir inşaat sahasında hafriyat çalışması yapan ekskavatör, üzerinde bulunduğu toprak zeminin çökmesi üzerine yan yattı.

Saffet Demirel vefat etti

Çarşak Köyü Eski Muhtarı, Saffet Demirel vefat etti.

Ahmet Bozkurt vefat etti

Mahmutlu Köyü, Gurbet Mahallesi'nden, Ahmet Bozkurt vefat etti.

Maviş ve Çetinkaya’dan Sinop OSB’ye Ziyaret

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, yoğun kar yağışının büyük zarar verdiği Sinop Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Avcı Eğitim Kursu Açılıyor

Boyabat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Orman ve Su İşleri BakanlığıSinop 10.Bölge Müdürlüğü ile işbirliği halinde 32 saatlik Avcı Eğitimi Kursu açılacaktır.

Panayır Yolunda Kaza

4 Ocak 2016 Pazartesi günü, Panayır yolunda, yolun karlı ve buzlu olmasından dolayı bir araç yolda kayarak kaza yaptı.

Kediler İçin Kaportaya Vurmadan Aracınızı Çalıştırmayın

Bursa Oto Tamirciler Oda Başkanı, 42 seneden beri tamircilik yaptığını belirtirken vatandaşlara araçlarını çalıştırmadan öncede kaputu açıp bakmalarını, en azından kaputa vurmalarını öneriyor.

Engin Altay, Fatih projesi hakkında soru önergesi verdi

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, Fatih projesindeki soruşturmaları ve projedeki 4 yıllık gecikmeyi sordu.

Soralım, Düşünelim ve Sorgulayalım

Adam gibi adamlar kim?
Ajan, casus, istihbaratçı kim?
Akılcı olan kim?

Boyabat'a Kar Yağdı

4 Ocak 2016 Pazartesi günü Boyabat'a kar yağdı. Boyabat'a yağan kar manzaralarının fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz. Bu fotoğrafların bazılarını çekerek bize ulaştıranlara ise teşekkür ediyoruz.

Kar sundurmaları çökertti

Sinop'ta yoğun kar nedeniyle bazı iş yerlerine ait sundurmalar çöktü.

Kar yığını, aracın tavanını çökertti

Türkeli'de çatıdan kar kütlesinin bir otomobilin üzerine düşmesi sonucu maddi hasar meydana geldi.

Havza-Durağan Arası Yol Durumu

Sinop Merkez ve bazı ilçelerde etkili olan kar yağışı sonrası yola çıkacak olan vatandaşlar yollardaki yağış durumunu doğal olarak merak ediyor. Bugün saat 18:00 dolaylarında Havza- Vezirköprü-Durağan arasından çekilmiş fotoğrafları sizler için  paylaşıyoruz.

Doyduğum değil, doğduğum şehir Boyabat….

Yıllarca insanoğlu üzerinde yaşadığı toprağa vatan demiş, uğrunda can vermiş, nice kanlar akıtmıştır. Bu topraklar birde stratejik bir noktada olursa vay haline, tüm kem gözler üzerinizde olur.

Park Yasağı Sonrası Adnan Menderes Bulvarı

30 Aralık 2015 günü başlayan park yasağı sonrası, 3 Aralık 2016 pazar günü Adnan Menderes Bulvarı'ndan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Kalebağı'ndan Kış Görüntüleri

3 Aralık 2016 pazar günü, Gazidere Çayı, Kalebağı Yolu ve Kalebağı'ndan çekmiş olduğumuz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Hasan Kavuncu vefat etti

Merhum Toptancı Mustafa Kavuncu'nun oğlu, Mustafa Kavuncu'nun babası, Hasan Kavuncu vefat etti.

Boyabat Köprüsü'nün Kaplanmasına Devam Ediliyor

Boyabat köprüsünün kaplanmasına devam ediliyor. Köprünün üzerindeki kaldırımın yapımıda tamamlandı.

Sinop ecdadını unutmadı!

Sarıkamış'da 101 yıl önce donarak şehit düşen 90 bin asker anısına Sinop'ta yürüyüş düzenlendi.

Türkeli’de yolcu otobüsü kara saplandı

Türkeli - Çatalzeytin karayolunda yoğun kar yağışı dolayısıyla kontrolden çıkan otobüs, kara saplandı.

Eğitim Öğretime Bir Gün Süre İle Ara Verildi

Sinop Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre Sinop ili ve çevresinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeni ile 4 Ocak 2016 Pazartesi Günü, Eğitim Öğretime bir (1) gün ara verilmiştir. 4 Ocak 2016 Pazartesi Günü yapılacak olan final sınavları ertelenmiştir.

Sarıkamış Şehitlerimizi Anma İçin Yüzlerce Sinoplu Yürüdü

Sinop'lu, Atasının izinde "Sarıkamış Şehiteri Anısına" yürüdü. Sinop şehir merkezinden Şahin Tepesi Mevkii'ne yürüyen yüzlerce Sinoplu Sarıkamış şehitlerini rahmet, minnet ve şükranla andı.
Fotoğraf: Hakan Karabaş

Türkeli'den kış manzaraları

Türkeli'de kış mevsimiyle oluşan doğal manzaralar, fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Aç kalan kuşlar için doğaya yem bırakıldı

Türkeli’de kar yağışı nedeniyle aç kalan kuşlar için Türkeli Belediyesi, doğaya yem bıraktı.

Sinop'ta Yağan Kar Fabrika Çatılarını Çökertti

Sinop’ta son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle Sinop Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 6 fabrikanın çatısında çöküntüler meydana geldi.

Kalp hastasının imdadına, kar ambulansı yetişti

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde kar nedeniyle ulaşım sağlanamayan köyde rahatsızlanan kalp hastası kişi, paletli kar ambulansıyla alınarak hastaneye kaldırıldı.

Vatandaşlar Karda Aç Kalan Kuşlar İçin Doğaya Yem Bıraktı

Sinop’ta soğuk ve kar nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar için duyarlı vatandaşlar tarafından doğaya yem bırakıldı.

Sinop'ta buz sarkıtı operasyonu

Sinop’ta cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlara zor anlar yaşatan buz sarkıtları belediye itfaiye ekipleri tarafından temizleniyor.

Sinop'ta okullar yeniden tatil!

Valilik yaptığı açıklamada Sinop Merkez ile birlikte Ayancık, Erfelek, Gerze, Türkeli İlçelerinde  tüm ilk ve orta dereceli okullar ile Özel Eğitim Kurumları, Kreş ve Gündüz Bakım Evleri'nin tatil edildiğini duyurdu.

Gazidere Çayı Dondu…

Boyabat'ta soğuk hava etkili oluyor, bugün 2 Ocak 2016 Cumartesi günü termometreler gece sıfırın altında 8 ila 9 arasında sıcaklık gösterdi. Gazideresi Çayı'nın Bağlar Mevkii'nden geçen bölümü dondu.

Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir

Mekke’nin fethi, tarihi kaynaklara göre; (İbn İshâk, İbn Hişâm, Belâzûrî, Vâkıdî, İbn Esir, İbn Kesir, Taberî gibi pek çok tarihçinin ittifakla verdiği tarih) Hicrî takvime göre 20 Ramazan 8’de (Hicretin 8. yılı) gerçekleşmiştir. Bu Hicri fetih tarihi Milâdî takvime uyarlanınca 11 Ocak 630  tarihi elde edilir.

Kargı'da (2.4 ML) Büyüklüğünde Deprem Oldu

2 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 13:58'de Kargı'da (2.4 ML) büyüklüğünde deprem oldu.

Köpeği de Paralelci Diye Sürdüler

Tıpkı Sürgün İnek filminde olduğu gibi. Durdurulan silah yüklü tırlardaki silah ve mühimmatları bulan Bomba Arama Köpeği "Vahim" Paralelci diye sürülmüş.

"Dünyayı Verelim Çocuklara"

Sinop CHP Merkez İlçe Başkanlığı yeni yıl nedeni ile "Dünyayı Verelim Çocuklara" etkinliği düzenledi.

3 saat kapanan karayolu, ulaşıma açıldı

Kaza nedeniyle kapanan Türkeli - Ayancık karayolu, 3 saat sonra ulaşıma yeniden açıldı.

Çankırı'da Kaza: 2 Ölü, 3 Yaralı

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Durağan'dan cenazeden dönen, aynı aileden iki kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

2016 Yılı Resmi Tatil Günleri

2016 Yılı Resmi Tatil Günleri ve 2016 Yılı Dini Günler Listesi'ni sizinle paylaşıyoruz.

Yeni Yılın İlk Günü Boyabat

Yeni yılın ilk günü, Sinop Merkez, Ayancık, Gerze ve Erfelek'ten muhteşem kar manzaralarını sizinle paylaştık. Şimdi ise yeni yılın ilk Boyabat'tan çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz. Güneş pırıl pırıl, kar yok, ancak hava sıcaklığı sıfırın altına, Boyabat resmen donuyor.

Gerzeden Eşsiz Kar Manzaraları

Gerze'de devam eden yoğun kar yağışı, ortaya birbirinden güzel manzaraların çıkmasına neden oldu.

Ayancık Beyaza Büründü

Ayancık’ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildi. Ayancık'ın köy yollarında ulaşım sağlanamazken, şehir merkezinde de ulaşımda zorluklar yaşanıyor. Ayancıktan kar manzarası görüntüleri…

Erfelek'ten Kış Manzaraları

Erfelek ilçesinde de kar hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Sürücüler zor anlar yaşarken, her yerde olduğu gibi Erfelek'te de karın keyfini çocuklar yaşıyor.

Sinop Beyaza Büründü

Sinop'ta yoğun kar yağışı nedeniyle Sinop yarımadası beyaza büründü. Okulların da tatil edilmesi ile eşsiz kar manzarasını gören çocuklar sokaklara dökülerek, karın keyfini çıkarttı. Çocuklar kar topu oynayarak ve kardan adam yaparak eğlenceli anlar yaşadı.

Türkeli’de iki ev kullanılamaz hale geldi

Türkeli’de meydana gelen ev yangınında, iki ev kullanılamaz hale geldi.

Bugünden İtibaren Yasak

Açıkta peynir satışına getirilen yasak bugün itibariyle hayata geçiyor.

Kedi Evin Ferdidir

Peygamberimiz kedileri birer hayvandan çok evin bir ferdi gibi görürlerdi. Birgün bir eve yemek göndercekti ve ev sahibine evde kaç kişi olduklarını sordu.

Orası Adnan Menderes Bulvarı Değil!

Bazı haber sitelerinde Adnan Menderes Bulvarı'na konulan park yasağı ile ilgili yapılan haberde, biz sehven olduğuna inanıyoruz, Stadyum Caddesi'nin fotoğrafı kullanılmış. Biz bütün gün fotoğrafların düzeltilmesini bekledik, ancak her hangi değişiklik olmayınca, sorumluluk gereği uyarmak istedik.

Adnan Menderes Bulvarı'na Park Yasağı Geldi

Boyabat Kaymakamlığı tarafından 30 Aralık 2015 tarihinden itibaren Adnan Menderes Bulvarı'na park yasağı getirildi. Ayrıca yola duba, demir, sandalye ve meyve kasası vb. eşyalar koyarak yolun daraltılması da yasaklandı.

Esnaf Umudunu Yılbaşı'na Bağladı

Bu sene havaların erken soğuması ve kışın şiddetli geçmesi nedeniyle işleri düşen esnaf, umudunu yılbaşı alışverişine bağladı. Esnaf bir nebze olsun, satış yapma ümidi içinde müşterilerini bekliyor.

Yoğun kar yağışı çatıyı çökertti!

Erfelek ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle belediyeye ait kestane pazarının çatısı çöktü.

Sinop'tan Kar Manzaraları

Sinop'ta çekilen bu kar manzaralarını sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti Teşkilatı, Nazım Maviş'i Ziyaret Etti

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri ve Mahalle Başkanları, AK Parti Sinop  Milletvekili Nazım Maviş'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Türkeli’de hayat durdu!

30 Aralık Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, Türkeli'de hayatı olumsuz etkiledi.

Sevgili hemşehrilerim!
Yüreği, gönlü güzel insanlar…


Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Nurullah Aydın, yeni yıl mesajı yayımladı.

Ayhan Ergün Yeni Yıl Mesajı

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün yeni yıl mesajı yayımladı.

Dörtyol Şahin Pastanesi'nden Yılbaşına Özel Kampanya

Dörtyol Şahin Pastanesi, Yeni yıla özel kampanyalı yaş pasta, kuru pasta ve tatlı çeşitleriyle hizmetinizde.
TELEFON: 0 368 315 40 18

Sinop Üniversitesi'nde Suriye Türkmenleri Anlatıldı

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı, Sinop Üniversitesi'nde Suriye Türkmenleri’ni anlattı.

CHP İlçe Başkanı Murat SEZER'den Yeni Yıl Mesajı


Sendika başkanından Sinop'ta Tehdit ve Mobing iddiası

Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır, Sinop Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde ki bazı idareciler tarafından sendika üyelerinin vaat, tehdit ve şantaj yöntemi ile istifaya zorlandıklarını belirterek olaya tepki gösterdi.

Rektörden, Sinop Milletvekili Nazım Maviş'e Ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, bir dizi görüşmelerde bulunmak üzeregittiği Ankara’da AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'i makamında ziyaret etti.

Büyükler Serbest Güreş İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Güreş İl Temsilciliğinin Faaliyet programında yer alan Büyükler Serbest Güreş İl Birinciliği müsabakaları 30.12.2015 tarihinde 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Sinop'ta personel servisi devrildi

Sinop kent merkezinde kar yağışı ardından kayganlaşan yolda otobüs devrildi.

Sinop'ta kar tatili!

Sinop Merkez ile birlikte Ayancık, Erfelek, Dikmen, Gerze, Türkeli ilçe merkezlerindeki tüm okullar tatil edildi.

Başkan Direksiyona Kendisi Geçti

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, beraberindeki heyetle Ankara ziyaretine giderken minibüsün direksiyonuna geçti.

Yunanistan'nın işgal ettiği 16 Türk Adası'na gidiyormuyuz?

Ege'deki 16 Türk Adası'nın Yunanistan'a verildiğini cılız bir sesle dile getiriliyor. Ana muhalefetten ses yok, söze gelince milliyetçiliği, vatanseverliği dillerinden düşürmeyen 7 Kasım Genel seçimlerinden sonra yavru muhalefetin bir kaç milletvekili dillendirdi.

İstanbul Barosu'ndan HDP'ye Tokat Gibi Yanıt!

İstanbul Barosu, Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) 14 maddelik özerklik talebine 14 maddelik bir açıklamayla cevap verdi.

DÜZ-DER Olağan Genel Kurulunu Tamamladı

DÜZ-DER (Kolaz Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) 4. Olağan Genel Kurulunu Ankara Mamak Saime Kadın Anfi Tiyatroda üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirdi.

2015 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2015 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

AVEA’dan Yeni Yıl Teklifleri

- Duyduk Duymadık, Konuşmadık Mesajlaşmadık, İnternette Coşmadık Demeyin!
- Her Yöne 1000 DK, Her Yöne 1000 SMS ve ihtiyaca göre tam 10GB’a kadar internetli teklifler Avea’da!
- Hem faturalı hem faturasız hatlara özel, üstelik sadece 19 TL’den başlayan fiyatlarla!

Sinop kara teslim!

Sinop’ta bu sabah saatlerinde başlayan kar yağışı tüm şehri etkisi altına aldı.

Köpeklerden Sonra Kedilerde Unutulmadı

Sahipsiz köpeklere yapılan hayvan barınağından sonra, sıra onlara geldi.

Beyaz Örtü Gerze'yi Kapladı

Metrolojinin günlerdir uyarısını yaptığı kar yağışı Gerze'de etkisini göstermeye başladı

Sinop'ta Basın Açıklaması

Sinop’ta DİSK – KESK - TMMOB tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapıldı.

Faik Koca vefat etti

Çamlıca Mahallesi'nde oturan, eski marangoz, Faik Koca vefat etti.

Mürüvet Kuru hanımefendi vefat etti

Saraydüzü, Kelperen Köyü'nden, Musa Kuru'nun hanımı, Mürüvet Kuru hanımefendi vefat etti.

5 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Boyabat'lı Trabzonspor altyapısında oynayan sporcumuz Melih Kabasakal, 5 yıllık Profesyonel sözleşmeye imza attı.

11 Katlılarda İkinci Red Kararı

Boyabat Belediyesi'nin, 11 Katlı binalar diye tabir edilen yapılar hakkında, Hüseyin Cömert'in açmış olduğu davada, Samsun 2. İdare Mahkemesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına yapmış olduğu ikinci itirazda oybirliği ile red edildi.

İnce'den bomba iddia: "Erdoğan erken seçime götürecek"

Muharrem İnce'den bomba iddia: "Erdoğan erken seçime götürecek" CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, önümüzde bir seçim daha olduğunu söyledi.

Engin Altay Soru Önergesi

CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY, HGS geçiş sistemi nedeniyle sürücülerimizin ve esnafımızın yaşadığı sorunları TBMM'ye taşıdı.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Boyabat'ta Öğrencilere KPSS Semineri

Sinop Üniversitesi Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde başlatılan “Seminer Günleri” devam ediyor. Düzenlenen seminerde öğrencilere KPSS ve Kurum Sınavları Hakkında bilgiler verildi.

Başkan Ergün Samsun AKS TV Program Konuğu Olacak

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, 30/12/2015 Çarşamba akşamı saat 20:00'da Sinan Sallabaş'ın hazırlayıp sunduğu, Samsun Haber AKS TV'de yayınlanan ''Samsun'un Nabzı'' programına konuk olacak ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunacaktır.

Sinop'ta Otomobil Denize Uçtu: 1 Ölü

Sinop'ta denize uçan otomobilin sürücüsü Eczacı 76 yaşındaki Necati Engin Dramalı yaşamını yitirdi.

E-tebligat Uygulaması Uzatıldı.


Kaçak avcılara jandarma engeli

Türkeli ilçesinde kaçak olarak avlandıkları belirlenen 4 kişi jandarma tarafından yapılan operasyonda vurdukları bir karacayla birlikte yakalandı. Şahısların av tüfeklerine el konulurken, haklarında da işlem başlatıldı.

Sosyal medyanın konuştuğu o çocuklar ortaya çıktı

Okul yolunu soranlara verdikleri cevapla kısa sürede tıklanma rekoru kıran iki sevimli çocuğun Sinop’un Durağan ilçesine bağlı Emirtolu köyünde yaşadıkları ortaya çıktı.

Cumhuriyet tarihi kimin vatan haini olduğunu yazacak...

Terör örgütleriyle pazarlık yapan,  yoksa Güneydoğu`da ve Türkiye`de terörle  canları pahasına mücadele eden Polisler mi, asker mi hain? Nasıl ki, Osmanlı  tarihinde Damat Ferit Paşa’nın, o dönemin hain gazetecilerini yazmışsa,  Cumhuriyet tarihinin vatan hainlerini  de yazacak !...

Boyabat Esnafspor'a neden sahip çıkılmıyor?

27 Aralık 2015 pazar günü Daylı Stadı'nda Sinop 1.Amötör ligi ekiplerinden Boyabat Esnafspor ile Sinop Telekom Spor'un karşılaşması vardı. Boyabat Esnafspor maçın genelinde çok istekli ve topla en fazla oynayan taraf olmasına reğmen önceki yıllarda olduğu gibi bir türlü gol atamadı.

2015 Yılının Son Pazarından Görüntüler

2015 yılının son pazarı yani 28 Aralık 2015 Pazartesi günü çektiğimiz görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Karacaören'de Trafik Kazası -2

Karacaören Mevkii'nde bu sabah meydana gelen zincirleme trafik kazasının Davut Koçyiğit tarafından çekilen fotoğraf ve videosu elimize ulaştı. Bunları sizinle paylaşıyoruz.

Karacaören'de Trafik Kazası

Bugün 28 Aralık 2015 sabah 8:30 sıralarında Karacaören Mevkii'nde iki kamyon çarpıştı, daha sonra bu araçlara bir otomobil çarpması sonucu zincirleme trafik kazası meydana geldi.

İslamcıların Müslümanlara Oyunu

İslamcı alim denilen, islamcı lider denilen, islamcı siyasetçi denilenler öncelikle müslümanlarla oyun oynuyor. Bunlar kendi inacındakilerle oyun oynayınca yabancının oynaması da doğal hale geliyor. Sonuçta İslam dünyası ahlaksızlık, hırsızlık soygun ve savaş alanıdır.

Boyabat’ta iki araç yola sığmadı…

İlçemiz Dörtyol Mevki Stadyum Caddesi'nde dün akşam meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında, park halindeki minibüse, damperli kamyonun geçişi sırasında kasasının takılması sonucunda minibüsde ciddi maddi hasar meydana geldi.

Üstgeçit  Mevkiinde Kaza

Bu akşam (27.12.2015 Pazar) saat 18:25 dolaylarında hastane önündeki üstgeçidin olduğu mevkiide bir trafik kazası meydana geldi.

İstiklâl Harbi'nden Ürpertici Bir İnanış Hatırası

Sakarya Harbi’nin, kritik günlerindeydi. Son derece ümitsiz bir hâldeyiz, bedbiniz milletçe. Ben de o günlerde perişan bir hâlde, kasabamı dolaşıyorum. Derken kendimi Büyük Cami’nin kapısının önünde hissettim.

Bu Sene de Kuşların Konabileceği Dal Bırakmadılar

Her sene olduğu gibi, bu senede yol boyuna güzellik katan ağaçlar, budanma adı altında kökü hariç kesildi. Zavallı serçeler konacak dal bulamayınca uçup gittiler ve kuş sesleri kesildi.

Durağan Belediyesi Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi

Durağan Belediyesi Halk Günü toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan,  Belediye Meclis Üyeleri, Salih Yılmaz, Hüseyin Büyük, Hüseyin Dede, Fehmi Tangal, Dursun Demirpençe, İlyas Öz, Seher Öztekin, Selvi Yanık, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri ve Durağan halkının katılımı ile gerçekleşti.

Havva Kılıçaslan hanımefendi vefat etti

Bektaş Köyü'nden, Merhum Egitmenin Musa Kılıçaslan'ın hanımı, Havva Kılıçaslan hanımefendi vefat etti.

Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı

Sinop meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.

Hayırsever aile şehit aileleri için 14 daire satın aldı

Kayseri'de adlarının açıklanmasını istemeyen hayırsever ailenin, şehit aileleri için satın aldığı 14 daire, Vali Orhan Düzgün tarafından hak sahiplerine teslim edildi. NOT: Bu haber hayr yapma altında reklam yapanlara, hayrın nasıl yapılacağını göstermek için yapılmıştır. Ayrıca Boyabat'ta en son öğrencilere 1850 çift ayakkabı dağıtan kurumumuza da buradan teşekkür ederiz.

“Safahat” Adlı Tiyatro Oyunu Ayancık'ta Sahnelendi

Ünlü Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez, Ayancık ilçesinde “Safahat” isimli tiyatro oyununu sahneledi.

800 yıllık cep telefonu şok etti

Avusturya'da ortaya çıkarılan 800 yıllık nesnenin cep telefonuna benzerliğini görenler donup kalıyor. UFO uzmanları, nesneyi uzaylıların getirmiş olabileceğini iddia ediyor.

CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi bugün (26 Aralık 2015) yapıldı. Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kongrede mevcut başkan Kadir Yavuz aday olmazken, Barış Ayhan ile Bülent Gökmenoğlu yarıştı.

İnek Cerrahi Operasyonla Doğum Yaptı

Boyabat Emiroğlu Köyü'nde, doğumda sıkıntısı olan bir ineğe cerrahi operasyon yapıldı. Cerrahi operasyonu uzun yıllardır, Boyabat’ta Veteriner Hekim olarak görev yapan Kemal İçel gerçekleştirdi.

Tandoğan Ailesi Teşekkür Mesajı

Rahime Tandoğan'ın vefatı nedeniyle, Tandoğan Ailesi teşekkür mesajı yayımladı.

Kastamonu'da (2.7 ML) Büyüklüğünde Deprem Oldu

26 Kasım 2015 Cumartesi günü saat 8:22'de Kastamonu'da (2.7 ML) büyüklüğünde deprem oldu.

Türkiye'nin hekim tablosu

Türkiye'de uzman, pratisyen ve asistan hekim olmak üzere toplam 135 bin 616 hekim bulunuyor. En fazla hekim İstanbul, en az hekim ise Bayburt'ta bulunuyor. Sinop ilinde ise 242 hekim var ve Sinop 81 il içinde, 70. sırada bulunuyor.

AKP’liler Hazreti Muhammed pastası yapıp kestiler

AKP Beykoz İlçe teşkilatında Hz. Muhammed’in adının yazılı olduğu pasta kesildi.
Haber: Ali Osman Önder
Odatv.com

Sinop’ta Tek

Gerze Belediyesi ile KESK/Tüm Belsen arasında Toplu İş Sözleşmesi protokolü imzalandı.

16 Yaşındaki Genç İntihar Etti

Gerze'de, av tüfeğiyle intihar ettiği öğrenilen A.C.Ç. (16) sevenlerini üzüntüye boğdu.

Bunu Anlatabilecek Kelime Bulamadık

Fotoğrafını yayımladığımız Viranşehir'de yaşayan Şaban Türkoğlu'nun yaptığını anlatabilecek, izah edebilecek kelime bulamadık. Bakalım siz bu konuda ne diyeceksiniz.

Dünya Erdoğan'ı değil Esad'ı seçti

Suriye’de, Irak’ta bundan sonra neler olacak?

Başkan Ergün’ün Ankara’da Görüşmelerde Bulundu

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ilçede yapılması planlanan ve şu an itibariyle devam eden projelerle ilgili Ankara’da çeşitli görüşmelerde bulundu.

Bize Yakışmaz

Hemşehriniz Ali Rıza Malkoç'un bize yolladığı "Bize Yakışmaz" isimli şiirini sizinle paylaşıyoruz.

MÜKELLEFLERİN DİKKATİNE!

ARTIK HAYATIMIZDA E-TEBLİĞ VAR.

Trafik Levhaları Yenilendi

Dörtyol'da bulunan trafik levhaları yenilendi. Hükümet Konağı bahçesinde ve 75. Yıl Caddesi'nde bulunan levhalar yenileri ile değiştirildi.

Palandöken; "Yazarkasa değiştirme zorunluluğu 1 yıl ertelendi"

Yazarkasa değiştirme zorunluluğunun 1 yıl ertelenmesinin esnaf ve sanatkârlara rahat bir nefes aldırdığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Maliye Bakanlığı esnafın sesini duydu. Yeni nesil yazarkasada sürenin bir yıl uzatılması esnafımızda büyük bir memnuniyet yarattı' dedi.

Yangın Kısa Sürede Söndürüldü

24 Aralık 2015 Perşembe sabah 07.30 sıralarında Boyabat Organize Sanayi'de çıkan yangın kısa sürede müdahale edildi. Bekçi kulübesinde çıkan yangın Boyabat İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın büyümeden söndürüldü.

Durağan Belediyesi'nden Halk Günü Toplantısı

Durağan Belediyesi "Halk Günü Toplantısı" düzenleyecek. Durağan Belediyesi 26 Aralık 2015 Cumartesi Günü Saat: 12:00’da Belediye Düğün Salonunda gerçekleştireceği halk toplantısında halkın istek ve belediyeden beklentilerini doğrudan Belediye Başkanına iletecek.

Badminton Gençler İl Birinciliği Müsabakaları Sona Erdi

24 Aralık 2015 tarihinde  Boyabat İlçe Kapalı Spor Salonu'nda BadmintonGençler İ Birinciliği Müsabakaları gerçekleştirildi.

Engin Altay'ın acı günü

CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay'ın önceki gün vefat eden halası Emine Coşkun, Erfelek ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Süleyman Toraman vefat etti

Cemalettin Köyü'nden, Uğur ve Hüseyin Toraman'ın babası, Süleyman Toraman vefat etti.

Sinop'ta trafik kazası: 2 yaralı

Sinop'ta meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Sinop İli Boks Sporcusu, Kerem Mayoğlu'ndan Büyük Başarı

Seyfi Tatar Büyük Erkekler Ferdi Türkiye BoksŞampiyonasında Sinop ili sporcusu Kerem Mayoğlu, Çeyrek Final müsabakalarına katıldı.

Sinop Tarihi Cezaevinde "Özgürlük İçin Harika Bir Gün" Sergisi

Çoğunluğu Boyabat ve Sinop’ta yaşayan ve farklı görsel sanat dallarında eserler veren sanatçıların eserlerinden oluşan ‘‘ÖZGÜRLÜK İÇİN HARİKA BİR GÜN”, 5 HÜCRE-19 ÖZGÜR RUH adlı sergi Tarihi Sinop Cezaevinde 26 Aralık Cumartesi günü saat 12:30’da açılıyor…

Kültür Merkezi'ni Durdurma Kararına İtiraz

Boyabat Belediyesi, Hüseyin Cömert'in Samsun 2. İdare Mahkemesi'nden aldığı Kültür Merkezi'nin inşaatını durdurma kararını Danıştay'da temyiz etti. Boyabat Belediyesi meclisinin bu bina ile ilgili almış olduğu meclis kararı ile sorunun çözüldüğü iddia edilerek inşaata devam edilmişti. Ancak çözülen soruna rağmen, durdurma kararının temyiz edilmesi merak uyandırdı.

Neden Tuğla Kullanmalıyız

Ülkemizde yaşanan yoğun inşaat faaliyetleri doğal olarak inşaatta kullanılan malzemelerin de kalitesini sorgulamamızı sağladı. İlçemizde bulunan aktif 28 adet tuğla fabrikası olması sebebiyle vatandaşlarımızın da bu konuda bilgi sahibi olmasını istedim.

Boyabat Köprüsü Kaplanıyor

Boyabat Gazidere Çayı üzerinde bulunan, Boyabat Köprüsü son hızla kaplanıyor. Köprünün son halini sizinle paylaşıyoruz.

Gülizar Akdoğan hanımefendi vefat etti

Çamlıca Mahallesi'nde oturan, Bayat Köyü'nden merhum Halil Akdoğan'ın hanımı, Atlas Tuğla Fab. çalışan Hilmi Akdoğan'ın annesi, Gülizar Akdoğan hanımefendi vefat etti.

Engelli bireyler ve sorunları

1897’de ilk kez 1 milyonu aşan Dünya’nın gözde, iki kıta’nın tek şehri olanİstanbul’un nüfusu günümüzde 15 milyona dayandı. Bu nüfus yoğunluğuyla İstanbul 130 ülkeyi geride bıraktı.

TÜSİDEF Genel Başkanlığına İsmail Büyükkayıkçı Seçildi

İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren (TÜSİDEF) Tüm Sinop Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığına, daha önce Sinop ve Boyabat derneklerinde görev almış, İsmail Büyükkayıkçı seçildi.

Sizin Müslüman’lığınız ile benim Müslüman’lığım…

Mevlit kandilleri, Cuma günleri sosyal medyadan Peygamber Efendimiz ait olduğu tartışılır hadisleri paylaşılıyor. Mübarek Bayram, kandil günlerinde insanların bir birilerini hatırlaması çok güzel. Fakat, helali haramı, kul hakkının ne demek olduğunu bilmemeleri !...

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

Boyabat'a Suriyeli Gelin

Suriyeli Nadıa Shekhani ile Boyabatlı Murat Özdemir düzenlenen nikah merasimi ile birlikte evliliğe adım attı.

Ayancık Belediyesi Kültürel Faaliyetleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ayancık Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kültürel Faaliyetleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Rafet Orhan Güven Tazeledi

Sinoplu İş Adamları Derneği (SİAD) 13 Kasım Pazar günü Cennet KültürMerkezi’nde gerçekleştirdiği 11. Olağan kongrede Rafet Orhan ile devam kararı aldı.

Hüseyin Cömert’ten Boyabat’a Işık Olacak Bir Hizmet

Hüseyin Cömert, üzerinde aylarca çalışmalar yaparak hazırladığı ‘’ DÜNDEN GÜNÜMÜZE BOYABAT’’ isimli kitabınını bitirerek yayımlanacak hale getirdi.

İletişim Yoluyla Dolandırıcılık

Dolandırıcılık suçu en genel anlamıyla, bir kişiyi çeşitli hilelerle aldatarak, kendisine ya da başkasına menfaat sağlamak amacıyla yapılan kasıtlı eylemlerdir.

Yazarkasa Pos Ertelendi, Kademeli Geçiş Yapılacak

Daha önce 1 Ocak 2016 tarihinde geçilmesi mecburi olan Yazarkasa Pos cihazlarında kademeli geçiş ile ilgili, "Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları kullanma mecburiyetinin başlama tarihlerinin yeniden belirlenmesine ilişkin tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanmak üzere Başbakanlığa göndrildi.

Rahime Tandoğan Ebediyete Yolcu Edildi

Dün vefat eden Rahime Tandoğan, ailesi, akrabaları ve sevenlerinin eşliğinde ebediyete yolcu edildi.

Y. Topçu YBO, Masa Tenisinde Bölge Grup Birincisi Oldu

18-20 Aralık 2015 tarihleri arasında, Canik AtatürkYıldızlar Ligi Masa Tenisi müsabakaları sona erdi.

Mehmet Akif Dönüyor... Ya Siz... Neredesiniz ?

Sinop Gençlik Merkezi tarafından, Mehmet Akif Ersoy'un anısına, Ahmet Yenilmez'in katılımıyla “Safahat” adlı tiyatro gösterisi gerçekleştirecek.

Küresel Güçler ve Yeni Gladio

Dünya’da ve Türkiye’de her gün yeni bir durumla karşılaşılıyor. TİME dergisi yılın adamı olarak Ortadoğu’da başlayan, Avrupa’ya ve ABD’ye uzanan protestocuları seçmiş.

Taziye Mesajı

Rahime Tandoğan'ın vefatı dolayısıyla, Oktay Küçükbaş ve Ailesi bir taziye mesajı yayımladı.

Mevlid Kandili Ziyaretleri

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlarıyla beraber Mevlid Kandili gecesinde hastane çalışanlarını, hastaları ve nöbetçi kurumları ziyaret ederek, kandillerini kutladı. Hastalara acil şifalar diledi.

Barınaktaki Hayvanları Unutmadılar

Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Gerze Belediyesi Hayvan Barınağı'na ziyaret gerçekleştirdi.

Durmadan İndiğini İddia Etti

Bugün Sinop-Boyabat karayolu üzerinde ilginç bir durum yaşandı.

“Kubilay, Halkının Gönlünde Ölümsüzleşmiştir”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, şehit edilişinin 85’inci yıldönümünde, Kubilay’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin gericiliğe ve bağnazlığa karşı verdiği savaşın simgesi olduğunu söyledi. Karadeniz, “Kubilay, halkının gönlünde devrim şehidi olarak ölümsüzleşmiştir” dedi.

Yüz Felci Olmak İstemiyorsanız Soğuktan İyi Korunun!

Kar kış derken havaların bir anda soğuması vücudunuzu da olumsuz yönde etkilemiş olabilir. Özellikle sabahları rüzgarın da etkili olduğu saatlerde yüzünüzü korumadan dışarı çıkarsanız yüz felci geçirme ihtimaliniz olabilir.

Kore Gazilerimize Ayancık MYO’da Tören Düzenlendi

Kore Cumhuriyeti Savunma Ataşeliği tarafından hazırlanan Kore Savaşı’ ndaTürk Askerini tasvir eden heykelcikler ile Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Kulübü tarafından hazırlanan kara kalem portreler...

Sinop Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne, YÖK’ten Müjde

2016-2017 Akademik yılında, 10 Bin öğrenciye ev sahipliği yapması planlanan Sinop Üniversitesi, geleceği olan, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bölgesine katkı sunmayı hedeflediği bölümleri açmaya devam ediyor.

Muhteşem Performans

Türkiye'de son günlerde farkındalığı artan bir konu olan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusu Sinop Üniversitesinin Boyabat yerleşkesinde düzenlenen tiyatro-skeç etkinliği ile ele alındı

Mevlid Kandili Tebriği


Rahime Tandoğan hanımefendi vefat etti

Mustafa Tandoğan'ın hanımı, Nuh ve Sami Tandoğan'ın annesi, Rahime Tandoğan hanımefendi vefat etti.

Yarıyıl tatili 30 gün mü olacak?

MEB yetkilileri, ‘yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılmasına’ yönelik bir çalışmaları bulunmadığını söyleyerek, kimi sitelerde bu yönde çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Facebook'ta sözleşme şartı aldatmacasına dikkat

Facebook'ta dünden bu yana paylaşılan Facebook'un kullanım koşullarını değiştirmesi konulu yazı sosyal medyayı kasıp kavuruyor. Siz siz olun, böyle bir içeriği paylaşmayın; çünkü bu durumdan Facebook'un dahi haberi yok!

Samsun İl Müftüsünden İl Müftüsü Erkan’a Ziyaret

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı ve İl Müftü Yardımcısı Osman Ayas, Sinop İlMüftüsü Mustafa Erkan’ı ziyaret etti.

Boşanmalarda tırmanış yaşanıyor

Türkiye’de boşanma sayısı 2014 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 4,5 oranında arttı. Türkiye’nin 54 kentinde boşanma sayıları artarken, 27 kentinde ise azaldı. Sinop’ta ise boşanma oranında yüzde 6,8 oranında artış meydana geldi.

Hasan Ünlü vefat etti

Osmanköy'ünden, Hasan Ünlü vefat etti.

Sinop Kalesi'nin Surlarını Koruyan Mendirek Uzatılıyor

Sinop'ta, Karadeniz'in hırçın dalgaları nedeniyle tahrip olan tarihi Kumkapı kale ve surları korumak için yapılan denizden koruma mendireği uzatılıyor.

İl Müftüsü Mustafa Erkan, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı

İl Müftüsü Mustafa Erkan, Mevlid Kandilinin mana ve önemi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Başkan Ayhan Ergün'den Mevlid Kandili Mesajı

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN, Peygamber Efendimizin doğumunun 1445. Yıl dönümü (Mevlid Kandili) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkeli’de üç katlı bir binada yangın çıktı

Türkeli’ne bağlı Gündoğdu Köyü’nde meydana gelen yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

"Hz. Muhammed Tüm İnsanlığa Örnek Olmuştur"

Ankara Sinop İli İlçeleri Derneği ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü mesajında, Mevlit Kandilinin; tüm İslam alemine Sinoplu hemşehrilerine Sağlık, Mutluluk ve Huzur getirmesini diledi. Güllü mesajında şu ifadelere yer verdi:

Başkan Ergün, Samsun Bölge Müdürlüklerini Ziyaret Etti

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Samsun Bölge Müdürlüklerde bulunan projelerin takibi için ziyaretler gerçekleştirdi.

Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor

Türkiye'de de en uzun gece, ülkenin en uç kuzey noktası olan Sinop'ta yaşanıyor.

Nasıl olsa seçimler bitti !…

İsrail seçim dönemlerinde düşman, terör devleti !…

Bugün Kış Başlıyor

Bugün 21 Aralık günü ve yılın en uzun gecesinin yaşandığı gün. Ayrıca bugün gündönümü ve Erbain'in yani Kış mevsiminin başladığı gün. Bu konuda hazırlanmış bir takvimi sizinle paylaşıyoruz.

İnsanların da bilgisayar gibi ‘yeniden başlat’ tuşu varmış!

Babasından miras olarak çok değerli bir bilgi alan Zu San Li hakkında bir Japon efsanesi vardır: “uzun ömür noktası” veya “yüz hastalığın noktası”.

Sinop 1.Amatör Lig, 1.Hafta müsabaka sonuçları

2015-2016 sezonu Sinop 1.Amatör lig müsabakaları, 1.hafta karşılaşmaları 20 Aralık 2015 pazar günü tamamlandı. Sonuçlar şöyle;

Bu Ne Duyarsızlık.!

Bu çirkin görüntüler, Boyabat Bazalt Kayalıkları ve Yörük Köyü istikametine giden yolda, Boyabat Çöplüğü'ne yakın bir mesafede çekildi.

Küçükler Satranç İl Birinciliği Turnuvaları

19-20 Aralık 2015 tarihleri arasında Sinop Gençlik Merkezi'nde Küçükler Satranç İl Birinciliği turnuvaları gerçekleştirildi.

Şaşırdı kaldı!

Türkeli ilçesinde komşusunun bahçesinden gece yarısı 2 çuval kömür çalan şahsa mahkeme 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Fadime Aytekin hanımefendi vefat etti

İstanbul’da oturan Merhum Tacir (Çöp) Hasan Aytekin'in hanımı, Mustafa Aytekin'in annesi, Fadime Aytekin hanımefendi vefat etti.

Cemil Çetinkaya vefat etti

Günpınar Köyü’nden, Yenimahalle'de oturan, Emre Çetinkaya’nın babası, Aziz, Durmuş, Davut ve Cahit Düşkün’ün eniştesi, Boyabat Kadastro Müdürlüğü’nde çalışan, Cemil Çetinkaya vefat etti.

“Yeni Nesil Yazar Kasa”ya Geçmede Süre Uzatımı Bekleniyor

Yazarkasa pos zorunluluğunda kademeli geçiş şeklinde değişikliğe gidilmesi bekleniyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) yazarkasa posda 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren kademeli olarak değişikliğe gidileceği bilgileri gelmeye başladı.

'Ayasofya, cami olarak yeniden ibadete açılmıştır'

MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması için kanun teklifi verdi. 3 maddelik kanun telifinde “Ayasofya, cami olarak yeniden ibadete açılmıştır. Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer. Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür” denildi.

Ekmeksiz Diyetler Kilo Verdirmez, Aldırır!

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, ekmeksiz diyetlerin zararlarını anlatıyor.

Basından Seçilen Fotoğraflar

Basından seçilen bazı fotoğraflar elimize ulaştı, bizde bu fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Hız yarışı böyle bitti…

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Cumhuriyet Caddesi üzerinde aynı istikamette ilerleyen ve yarış yaptıkları ileri sürülen iki otomobil, Çengeller Köprüsü’ne geldikleri esnada sürücülerinin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu birbirleriyle çarpışmasının ardından yoldan çıkarak Karaçomak Deresi’ne uçtular.

Boyabat Hastane İnşaatı Hızla Yükseliyor..

Çalışmalar sırasında firma çalışanlarının inşaat sektörüne uygun güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğu ve inşaat sahasında giyinme kurallarına uyulduğu görüldü.

Mehmet Akif’in Torunu Argon, Dedesini Anlattı

Hoca Ahmet Yesevi Konferans salonunda yapılan anma programına Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Sezgin, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztoprak, Kurum ve STK Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Nazım Maviş yeniden Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı oldu

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş yeniden Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Sinop'ta Aralık'ta denize girdiler

Türkiye'nin doğu bölgelerinde kar yağışı etkili olurken Sinop'ta güneşli havayı gören vatandaşlar denize girdi.

“Oğul! Sözümü dinle ki, Sözün Dinlensin!..”

Babaannemi yıllar önce bir kış gününde kaybetmiştik. O günden kulaklarımda kalan sessiz hıçkırıklardı. Rahmetli de o günü biliyormuş gibi hep “ah oğul, kızım yok ki öldüğümde arkamdan bir sağu kursa” diye söyler, bana da “oğul sen arkamdan ah ebem, ah ebem diye ağlar mısın?” diye de sormadan edemezdi.

Sanayi Sitesi Camii, Teşekkür Mesajı

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı, yenilenen Sanayi Sitesi Camii'nin yenilenmesinde yardımlarını esirgemeyen hayırsever hemşehrilerimize bir teşekkür mesajı yayımladı.

Liseli Gençler Boyabat’ta da Yarıştı

19 Aralık 2015 Cumartesi günü Liseli Gençler Yarıştı. Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlemiş olduğu yarışmaya katılan yarışmacı adayları Boyabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde sınava katıldılar.

Yumurta satışında yeni dönem: Son tarih 20 Aralık

Yumurtanın üretimi ve satışında yeni dönem başlıyor. 20 Aralık’tan sonra damgasız veya eski tarihli yumurta satılamayacak. Satana 10 bin lira ceza var. Ancak neredeyse kimse sürece hazır değil. Hatta üreticiler erteleme için bakanlıkla temasta.

Oğuz Sert Tepki Gösterdi!

Aksaz-Karagöl Sulak Alanı’nın büyük bir bölümünün sulak alandan çıkarılmasına sert tepki!

Durağan’da Karaaslan Ailesi Yardım Bekliyor

Durağan’ın Sarıkadı köyünde ikamet eden Mehmet ve Şadiye Karaaslan çifti çocukları, gelinleri ve torunlarıyla birlikte harabe bir evde yaşıyor. 73 yaşındaki Mehmet Karaaslan hayvancılık yaparak ailesini geçindirmeye çalışıyor.

Mehmet Demir vefat etti

Dereçatı Köyünden, Hacı Mehmet Demir vefat etti.

Tarım ilacını ağrı kesici zannetti

Sinop'ta tarım ilacını ağrı kesici zanneden 30 yaşındaki bayan ölümden döndü.

Kadir Deveci vefat etti

Göynükören Köyü Muhtarı Ali Deveci'nin babası, Göynükören Köyü Eski Muhtarı, Kadir Deveci vefat etti.

Kamyon şarampole devrildi

Türkeli'ne bağlı Çatakgüney köyünde taş yüklü kamyon, şarampole devrildi.

Ayancık Belediyesi Sosyal Tesisleri Genişliyor

Ayancık Belediyesi ilçede açık alan düğün bahçesi yapımına başladı.

Okul Sporları Hentbol Yıldızlar (Kız-Erkek) İl Birinciliği

Okul sporları Hentbol Yıldızlar (Kız-Erkek) il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Yaşar Kansız vefat etti

Büyük Camii İmamı Muzaffer Kansız'ın ve İnşaat Ustası Mehmet Kansız'ın babası, Yaşar Kansız vefat etti.

Çevre Yolu vaktinde bitirelemedi

Çevre Yolu inşaatı 19 Temmuz 2013 tarihinde başlamış ve 850 gün sonra 16 Kasım 2015 tarihinde bitirileceği belirtilmişti. Ancak işin süresi bitmiş olmasına rağmen çevre yolu bitirilemedi.

Cansız Mankeni Yaya Zannetti Dükkana Daldı

Sinop'ta 19 yaşındaki Elif Yılmaz, yol kenarında duran cansız mankeni yaya sanıp direksiyonu kırınca otomobiliyle şarküteri dükkanına girdi.

Ninni ülkemin, Güzel insanları ninni…

Geçmişte başkanlık sistemine karşı olanların ne oldu da başkanlık sistemi ister oldular. Ülkenin, terör, işsizlik, ekonomik sorunları yokmuş gibi akşam, sabah temcit pilavı gibi toplumun önüne getiriliyor. Türkiye’de 3 yıldır başkanlık sistemi uygulanmıyor mu? Üç yıldır her şeye tek başına karar vermiyor mu? Dış politikada da, iç politikada da tek söz sahibi değil mi?

Otomobil Yayaya Çarptı

17 Aralık 2015 Perşembe akşam saat 16:30 sıralarında Adnan Menders Bulvarı üzerinde, karşıdan karşıya geçmekte olan, K.Y.(17) otomobilin çarpması sonucu yaralandı.

Hüseyin Cömert'in İtirazı Red Edildi

İçişleri Bakanlığı'nın, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı hakkında verdiği soruşturmaya gerek yoktur kararına, Hüseyin Cömert'in yapmış olduğu itiraz Danıştay 1. Dairesi tarafından red edildi. Danıştay kararını sizinle paylaşıyoruz.

Sinop, Kastamonu ve Çankırı’dan Tüm Türkiye’ye Sevgilerle

Travel Turkey İzmir 2015 Fuarı’nda Kastamonu, Çankırı ve Sinop standlarından ziyaretçilerin gönderdiği yaklaşık 3 bin kartpostal sevdiklerine ulaştırılmak üzere Kastamonu, Çankırı ve Sinop PTT şubelerinden postalanmaya başlandı.

Engelleri aşmak azim istiyor

İnsanın hayattaki yolculuğu, ana kucağına alınması, sarılıp sarmalanmasıyla başlar; oradan da toprağın kendini bağrına basmasına, dünyevi her türlü korku ve endişeden sonsuza dek muhafaza edilmesine varıncaya kadar süren bir zaman dilimidir.

YSK'ın açıkladığı 1 Kasım 2015 kesin seçim sonuçları

YSK, 1 Kasım 2015 pazar günü yapılan seçimlerin Türkiye Geneli, Yurtiçi, Yurtdışı ve Gümrük Kapılarında atılan oyların kesin sonuçlarını açıkladı.

Kediden Belediye Başkanı

Sibarya'nın Barnaul kentinde yolsuzluklardan bunalan halk, bir kedinin belediye başkanı olmasını istiyor.

CHP, Meclis'in Genç İşsizliğini Araştırmasını İstedi

CHP, TBMM’nin genç işsizliğinin araştırılması için araştırma komisyonu kurulmasını istedi. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve 21 milletvekilinin imzası ile TBMM Başkanlığı’na sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde...

Işıklarda Trafik Kazası

16 Aralık 2015 saat 16:15 sıralarında Işıklarda trafik kazası meydana geldi. Dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazasında araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Burcu Gürsu Çelik göreve başladı

Sinop Valiliği Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’ne, aynı kurumda şef olarak çalışan Burcu Gürsu Çelik atandı.

"Elektrik Borcun Var" deyip dolandırıldı

Türkeli'de evine gelerek elektrik borcu olduğunu ve tahsil edebileceklerini belirten kişilere bin lira veren şahıs dolandırıldı.

Sizce, Müslüman mahallesinde salyangoz mu satıyorum?

Saygı değer Boyabat Gazetesi okuyucuları,Ülkesini, ulusunu seven insanlar, memleket meseleleri hakkındaki söylemlerinden dolayı haklı olması, insanların takdir etmesiyle gurur duymaz… Duymalıdırlar da. Şayet mevzu vatan ise gerisi teferruattır.

Stadyum Caddesi İkiye Bölünüyor

Stadyum Caddesi, seyyar dubalar ile ikiye bölünerek, geliş ve gidiş yönü ayrılıyor. Dörtyol'dan başlayan dubaların montaj işlemine başlandı. Halk bu çalışmayı olumlu bulurken, çevre esnafı işlerin etkileneceği gerekçesiyle bu duruma tepkili.

Ağaçları Budamaya Devam

Yeniyol'un kenarındaki ağaçlar budanmaya devam ediyor. Kimi etraf açıldı çok güzel oldu derken, kimi de bunlar meyva ağacı değil ama meyva ağacı budar gibi budama mı olur, ağaçlar çok çirkin oldu dedi. Bazı vatandaşlar ise eskiden elektrik tellerine değmesin diye kesiliyordu, şimdi işkur elemanlarına iş çıksın diye budanıyor dedi.

Eski yazar kasalarını saklamayanlara ceza

Eski tip ödeme kaydedici yani yazar kasaların yeni nesil yazar kasalarla değiştiren mükellefler, eski tip yazar kasaları yada yazar kasanın beyni olarak tabir edilen cihazını 10 yıl saklamak zorunda. Herhangi bir denetimde bu cihazı ibraz edemeyen mükellef, en az 700 lira para cezası ödeyebilir.

Bıktırdı artık !

Sinop’ta başıboş büyükbaş hayvanlar trafikte tehlike yaratmaya devam ediyor.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Kurs Duyurusu

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan Hasta Kabul İşlemleri kursunun ikincisi planlanmıştır.

Eğitim Emekçilerinin İzine Gönderilmesi Neyin Hazırlığıdır!

Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşananlar OHAL ve Sıkıyönetimi de aşan, savaş hukukunun yürürlükte olduğunu göstermektedir. Günlerce süren sokağa çıkma yasakları kısa süreliğine kalktığında ortaya çıkan manzara da savaşın görüntüleridir, yıkımıdır. Harabeye dönen şehirlerden yüzbinlerce vatandaşımız diğer şehirlere göç etmektedir.

Sinop'ta araçların kafa kafaya çarpıştı

Sinop'ta iki aracın kafa kafaya çarpışması sonucu maddi hazar meydana gelirken, sürücülerden biri hafif yaralandı.

Otobüs Terminalinde Geri Vites Faciası: 3 Yaralı

İzmit'te, otobüs terminalinde sürücüsünün geri vitese taktığını sandığı otobüs ileri hareket ederek terminalde bekleyen yolcuların arasına daldı.

Vali Çetinkaya'dan Ev Ziyareti

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, fahri kızları olduğu Aydın ailesine ev ziyareti gerçekleştirdi.

Hasan Peker Trafik Kazası Geçirdi

Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker dün akşam saat 19:00 sıralarında Çankırı’da Saraydüzü Belediye Başkanlığı'na ait 57 AY 001 resmi plakalı makam aracı ile trafik kazası geçirdi.

Ahde Vefa İnsanlık İster

“Ahde vefa”nın sözlük anlamı, sözünde durma, verdiği sözlere bağlı kalma, özü ve sözü doğru olmak demektir. İslâm ahlâkının en önemli prensiplerinden biridir “ahde vefa”. Kur’an-ı Kerim’e göre “ahde vefa”, iman ederek Allah ile ahitleşmiş ve böylece hür iradesiyle kendisini sadakat yükümlülüğü altına sokmuş olan müminin ahlaki bir borcudur.

Dörtyol'da Maddi Hasarlı Kaza

15 Aralık 2015 Salı günü akşam saat 19:20 sıralarında Dörtyol, Stadyum Caddesi'nde karşı yönden gelen iki otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle otomobillerden biri, yol kenarında park halindeki diğer bir otomobile çarptı, böylece üç otomobilde de maddi hasar oluştu.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi İlk Meyvesini Verdi

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapan ilk fabrika olan ve hemşerimize ait "GFC Yangın Güvenliği Dan. Hiz. San. ve Ltd. Şti.", Organize Sanayi Bölge Müdürlüğün'den İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı'nı aldı.

Rektör Dalgın’dan İl Müftüsü Erkan’a ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Müftüsü Mustafa Erkan’ı makamındaziyaret etti.

Yüzen Şehir Sinop'ta Yüzüyorum

Yüzen Şehir Sinop'ta Yüzüyorum Projesi açılış ve tanıtım programı gerçekleştirildi.

Başkan Ergün'den Davet

Gerze'de üniversite birimlerinin gelişimi , ve büyümesi amacıyla faaliyet gösteren "Gerze İlçesi Fakülte ve Yüksekokul Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği" Kimsesiz Çocuklar Yararına konser düzenliyor.

D. Umut Ayrancıoğlu'na İtalya'dan Karikatür Ödülü

İtalya’da Spilimbergo Orta Öğretim Enstitüsü, tarafından düzenlenen “Barış ve Hoşgörü” konulu 19. uluslararası karikatür yarışmasında Yaşar Topçu YBO’dan katılan Dağlar Umut Ayrancıoğlu ortaokullar kategorisinde “Başarı Ödülü”nün sahibi oldu.

Şairlerin Dilinden Sinop

Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen “Şairlerin Dilinden Sinop” konulu şiir dinletisinde, Sinoplu Şairlerin, Sinop’a dair yazdıkları şiirler, müzik eşliğinde dile getirildi.

Fatma Erdoğan hanımefendi vefat etti

Okçumehmetli Köyü Muhtarı Hasan Erdoğan’ın annesi, Fatma Erdoğan hanımefendi vefat etti.

Eftal Kıloğlu vefat etti

Göve Köyü'nden Semai Kıloğlu'nun oğlu, Eftal Kıloğlu vefat etti.

Ali Takaşoğlu vefat etti

Bürüm Köyü'nden Emin ve Burhan Takaşoğlu'nun babası, Ali Takaşoğlu vefat etti.

Sultan Demir hanımefendi vefat etti

Bürnük Köyü'nden, Yenimahalle Muhtarı Osman Demir'in annesi, Sultan Demir hanımefendi vefat etti.

Boyabat'ta Elektrik Kesintileri

Boyabat'ta bazı bölgelerde programlı elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak bölgeler şöyle.

''ALLAH'' Yerine ''TANRI'' Demek Caiz mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı’na göre, “Allah’ı kastetmek üzere Türkçe olarak O’nu ‘Tanrı’ diye anmak” İslam inancına aykırı değil..

Azeri Vekil Sinop'ta konuştu: BİR MİLLƏT İKİ DÖVLƏT!

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva; Türkiye-Azerbaycan “Bir millət iki dövləttir!” dedi.

Demirden Zengin Besinler…

Hisar Intercontinental Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’ndan soframızdan eksik etmememiz gereken demirden zengin besinleri konuştuk.

Şimşek’ten Karadeniz’e Ziyaret

Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’i TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Sinoplular bin araçlık konvoyla 'çocuk acil servisi' istedi

Sinop'ta vatandaşlar kent merkezinde oluşturdukları ve bine yakın aracın bulunduğu konvoy ile Atatürk Devlet Hastanesi'ne çocuk acil servisi kurulması talebini seslendirdi.

Ülke işgal edilmiş kimin umurunda?

AKP iktidarı, ABD'nin BOP projesi sayesinde Türkiye, üslerini ve hava sahasını açarak Amerikan işgaline yardımcı olmadı mı? Ülkemizin yaşadığı bugünleri gören Rahmetli Erbakan Hoca, AKP'ye oy vermek siyonizme oy vermektir derken bugünleri mi görmüştü?

Kovaçayırı Köyü'nden Görüntüler

Kovaçayır Köyü, Tekke Mahallesi'nden çektiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Bafra'da (2.7 ML) Büyüklüğünde Deprem Oldu

12 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 23:12'de Bafra'da (2.7 ML) büyüklüğünde deprem oldu.

Sinop CHP'de kadınlar sandığa gitti

CHP Sinop Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı kongresinde Serpil Kuruoğlu oyların tamamını alarak başkanlığı seçildi.

Boyabat - Saraydüzü Kavşağı'nda Trafik Kazası

12 Aralık 2015 Cumartesi gecesi saat 22:15 sıralarında, Boyabat Saraydüzü Kavşagı'nda  iki otomobil çarpıştı.

Teyze, Bana mı Dediniz?

Öğlen evden işe gelirken bir teyze arkamdan; "Hiç beni görmüyon, koştura koştura gidiyon, merak etme sen de benim gibi olursun" diye söylendi.

TIR ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı

12 Aralık 2015 Cumartesi akşam saatlerinde Ayancık istikametinden, Boyabat'a gelmekte olan Hasan Yılmaz idaresindeki 57 EF 315 plakalı tomruk yüklü tır ile Boyabat istikametinden Ayancık'a gitmekte olan Ahmet Ün idaresindeki 53 EB 506 plakalı otomobil, Gökçukur Köyü mevkiinde çarpıştı.

Budadılar

Boyabat Belediye çalışanları Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan bazı ağaçlarda kış mevsimi dolayısı ile budama gerçekleştirdi. Aralarında İş Kur çalışanlarınında bulunduğu ekip aynı zamanda budanan ağaçlardaki çıkan dalları araçlarla kaldırırken temizlik çalışmalarına da devam ettiler.

YBO’lu Melisa ve Ayşe'ye Güney Kore'den Ödül

Güney Kore’de düzenlenen 24. Uluslar arası Sicaco Karikatür Yarışması’nda Yaşar Topçu YBO’dan katılan Melisa Demircan ve Ayşe Esma Dallı “Öğrenci Onur Ödülü”nün sahibi oldular…

Hanönü CHP İlçe Başkanı Kazada Yaralandı

Hanönü ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hanönü İlçe Başkanı Recep Hasgül yaralandı.

Aç ayılar eşeği yedi

Sinop'un Türkeli ilçesinde kış şartları nedeniyle yiyecek bulamayan ve köylere inen aç ayılar otlamak üzere tarlaya bırakılan eşeği parçaladı.

Uzun süreli park yasak!

Sinop, Sakarya Caddesi’nde çift sıra park yasaklanırken, tek sırada ise 15 dakikadan fazla park yapılamayacak.

Sinoplu Diyojen

Yeni Meram Gazetesi yazarı Rıdvan Bülbül, Günün İçnden isimli köşesinde "Sinoplu Diyojen" adıyla bir yazı yayımlamış. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Kale Yazısı Çeşmesi Hizmete Girdi

Yıllar önce dönemin Belediye yöneticileri tarafından yıkılan Kale Yazısı Çeşmesi, günümüzde aslına uygun olarak yeniden inşa edilerek hizmete açıldı.

Durağan Belediyesi Başıboş Köpeklerle Mücadeleye Devam Ediyor

Vatandaşlarımızın artan köpek şikayetleri sonucu Durağan Belediyesi zabıta ekibi sokak köpeklerini toplamayı hızlandırdı. Çevre il, ilçeler ve köylerden ilçeye yakın yerlere bırakıldığı tahmin edilen başı boş köpekler Durağan Belediyesi tarafından toplanarak koruma altına alınıyor.

Otomobile Yaban Domuzu Çarptı

Çatpınar Köyü Mevkii'nde Yaban Domuzu sürüsünün yola çıkması sonucu, seyir halindeki bir otomobile yaban domuzlarından birisi çarptı, aracın sağ tarafında çarpmanın etkisiyle maddi hasar oluştu.

Yeni ehliyette sağlık raporu

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle birlikte 1 Ocak'tan itibaren yeni ehliyetler için sürücülerden istenecek olan sağlık raporuyla ilgili belirsizlik tartışma yaratmıştı. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, raporun ‘tek hekimden’ alınacağını söyledi.

MHP'de İmzalar Toplandı

MHP'de genel başkanlığa aday olan Koray Aydın, Sinan Oğan ve Meral Akşener yeterli imzayı topladı, imzalar teslim edildikten Bahçeli'nin kongre çağrısı beklenecek.

Ayancık Çayı Taşkın Koruma İhalesi Yapıldı

Ayancık Belediyesinin müracatıyla Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ayancık çayı taşkın koruma projesindeki imalatların nerelerde yapılacağı kontrol edildi.

“Yüzen Şehir Sinop’ta Yüzüyorum” Projesi İmzalandı

Fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı nesillerin yetişmesine ve her anlamda güçlü bir gelecek hazırlanmasına jatkıda bulunmak amacıyla hazırlanan proje imzaalandı.

Hz. Mevlana'nın 742. Vuslat Yıl Dönümü Etkinliği

Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 742. Vuslat Yıl Dönümünü Anma Haftası Münasebetiyle; SinopGençlik Merkezi üyelerimizin hazırlayarak sunduğu Hz. Mevlana'yı anma etkinlikleri gençlerimizin ve halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

2016-2017 Öğretim Yılında Sinop’ ta On Bin Öğrenci Olacak

Sinop Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın öncülüğünde öğretim kalitesini geliştirmeye, sosyal ve fiziki altyapısını üst noktaya taşımaya, ulusal ve uluslararası akademik projelere imza atmaya ve şehirle bütünleşmeye devam ediyor.

Antrenörlere Egzersiz ve Sporda Beslenme Semineri Verildi

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapanAntrenörlere yönelik Sinop Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Mortarafından Egzersiz ve Sporda Beslenme semineri 10.12.2015 tarihinde Sporcu Kamp Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Muhteşem Son

2015 yılı Din görevlilerine yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursları çerçevesindeSinop İl Müftülüğü tarafından 19.10 - 11.12.2015 tarihleri arasında düzenlenen "Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" muhteşem bir Belge Töreni ile sona erdi.

ÜNİLİG Voleybol Erkek Grup Müsabakaları Sona Erdi

2015 – 2016 Sezonu ÜNİLİG Voleybol Erkek Grup müsabakaları birincisi Giresun Üniversitesi oldu.

İl Emniyet Müdürlüğünden Din Görelilerine Seminer

Sinop  Emniyet Müdürlüğü tarafından din görevlilerine yönelik “İletişimYoluyla Dolandırıcılık Suçu ve Bu Suçları Önleme Yöntemleri”  konulu seminere İl Müftülüğü çok amaçlı salonunda yapıldı.

Engin Altay neden geldin İstanbul’a ...

Gazetemistanbul.com sitesinde Oktay Apaydın 9 Aralık 2015 günü "Engin Altay neden geldin İstanbul’a ..." ve 10 Aralık 2015 tarihinde "Engin Altay'dan açıklama var..." isimli ve Engin Altay ile ilgili köşe yazısı yazmış. Bu iki yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Sinop İl Müftülüğü'nden Değerlendirme Toplantısı

Sinop İl Müftülüğü tarafından 2015 yılında yapılan hizmet içi eğitim kursları ileilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Nazife Tavalıoğlu hanımefendi vefat etti

Daylı Köyü'nden Merhum Postacı Satılmış Tavalıoğlu'nun hanımı, İsmail ve Ömer Tavalıoğlu'nun annesi, Nazife Tavalıoğlu hanımefendi vefat etti.

Fadime Kızılaslan hanımefendi vefat etti

Çukurhan Köyü'nden Yunus Kızılaslan'ın hanımı, Fadime Kızılaslan hanımefendi vefat etti.

Satılmış Aktaş vefat etti

Akyörük Köyü'nden Şükrü Aktaş'ın oğlu, Satılmış Aktaş vefat etti.

Zehirlenen işçinin sağlık durumu iyiye gidiyor!

Sinop'ta bir balık unu fabrikasındaki atık balık suyunu temizlemek için indikleri kuyuda metan gazından zehirlenen dört işçiden Kadir Karataş'ın (19) sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Çatı yangını korkuttu

Türkeli'de bir evin çatısında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin çabası sonucu kısa sürede söndürüldü.

ASİDER'den Dev Adım; ASİDER Bölge Temsilcilikleri Kurdu

Merkezi Almanya‘nın İserlohn kentinde olan Avrupalı Sinoplular Kültür ve Sosyal YardımlaşamaDerneği‘nin (ASİDER),   yönetim kurulu ve delegelerin katıldığı toplantı ile  Avrupa genelinde bölge başkanlıkları kurulmasına karar verdi ve 12 bölge başkanını belirledi.

Gökyüzünden Boyabat

Safranbolu'lu kardeşimiz Cemil Belder, geçtiğimiz günlerde Boyabat'ın üzerinden kamera takılı hava aracıyla yapmış olduğu çekimleri yayımlamamıza izin verdi. Bu görüntüler oldukça muhteşem ve insanın izledikçe izleyesi geliyor. Boyabat Gazetesi olarak, Boyabat'ı böylesine güzel gösteren Cemil Belder'e teşekkür ediyor, eline sağlık diyoruz.

11 Aralık 2015 Cuma Hutbesi

Bu hafta Sinop'taki camilerde okunacak "Dünya - Ahiret Dengesi" konulu Cuma Hutbesi'nin metnini, Sinop Müftülüğü gazetemize yollamış. Bizde hutbeyi sizinle paylaşıyoruz.

İlklerin belediyesi

12.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatı ilklerle doludur.

Yeni ehliyetler için istenecek belgeler belli oldu

Ehliyetlerini değiştirmek isteyen sürücülerden biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve parmak izi istenecek. Ehliyet verme işlemleri de 1 yıl içinde Emniyet Genel Müdürlüğü yetkisinden alınarak nüfus müdürlüklerine devredilecek.

Umreciler aşı oldu

Sinop’tan kutsal topraklara gitmeye hazırlanan umreciler, bulaşıcı hastalıklara karşıkorunmaları amacıyla aşı oldu.

Fetullah Gülen hareketi…

Yazdıklarımdan, söylemlerimden dolayı yanılmış olmak, Yüce Türk milletinden binlerce özür dileyerek haklarını helal etmelerini çok isterdim. Ne yazık ki haklılığım her geçen gün biraz daha artıyor. Ne garip bir ülke insanıdir ki, dün dost dediğine, bugün düşman diyerek yerden yere vuruyor... 

AYM'den tarihi internet haberciliği kararı

Anayasa Mahkemesi, internet haberciliğine "sansür" anlamına gelen müdahalelerle içerik engellemesi yapmanın anayasanın koruma altına aldığı ifade ve basın özgürlüğüne aykırı olduğuna hükmetti.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Kurs Duyurusu

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılma aşamasında olan kurslarımıza kursiyer aranmaktadır. Planlama aşamasında olan kurslarımız;

Sinop’u bilmem ama Aşağı Akpınar marka köy olur

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, İstanbul Feshane’deki Sinop Tanıtım Günleri etkinliğinin bu sene daha başarılı geçtiğini söyledi... Bir de, "Sinop’un marka şehir olmasında tanıtımın katkısı büyük olacak" dedi..

İzmir Milletvekili Sertel: İnsan hak ve özgürlükleri yok edildi

CHP Milletvekili Atila Sertel İnsan Hakları Günü’nde açıklama yaptı: “İnsan hak ve özgürlükleri yok edildi”

Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi Aşı Uygulaması

Boyabat Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı'nın aşılama takvimine göre 2015-2016 eğitim öğretim döneminde  ilçemizdeki ilk ve orta  öğretim de okumakta olan 1. ve 8. sınıflara aşı uygulanmaktadır.

Okul Sporları Kros Genç ve Yıldız Müsabakaları

Okul Sporları Kros Genç ve Yıldız Müsabakaları 9 Aralık 2015 tarihinde Sinop'ta gerçekleştirildi.

Nazım Maviş İki Komisyona Seçildi

AK Parti Sinop Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, TBMM İhtisas Komisyonlarından iki komisyona üye olarak seçildi.

Yürümek için 10 önemli neden

Uzmanlar, her gün 30 ile 60 dakika arasında yürümenin; vücudunuz, zihniniz ve ruhunuz için yapabileceğiniz en yararlı şeylerden biri olduğunu söylüyor ve yürüyüşe başlamak için önem taşıyan sebepleri şöyle sıralıyorlar:

“Coğrafya Kaderdir. Mültecilik Değil!”

Savaş mağduru Suriyeli çocukların hayatlarının anlatıldığı “SavaşınÇocukları” belgeselinin yönetmeni Tülay Gökçimen, Sinop Üniversitesi öğrencileri ile “Coğrafya Kaderdir. Mültecilik Değil!” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Emekten ve İnsanca Yaşamdan Yana Bir Gelecek İçin; İYİ Kİ KESK VAR!..

Bugün, Kamu emekçileri mücadele tarihinin yapı taşı, fiili meşru mücadelenin açık adresi konfederasyonumuz KESK’in 20. Kuruluş yıldönümü…

Sinop NKP'nin basın açıklaması

Bugün Zeki KARATAŞ tarafından yapılan Sinop NKP'nin basın açıklamasında okunan metini sizinle paylaşıyoruz.

CHP’li Karadeniz APA Genel Kurulu'nda

Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 8’inci Olağan Genel Kurulu Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de toplandı. Kamboçya Parlamentosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurulun teması “Asya’da Barış, Uzlaşma ve Diyaloğu Teşvik” olarak belirlendi.

Özgüven ve Yenilikçi Özgür Düşünce

Ülkede kin, nefret, öfke fırtınası yaşanıyor. Tabi bu fırtına belli çevrelerce bilinçli bir şekilde yaşatılıyor. Bu çevreler toplumun bir kesimini rencide edici, kırıcı, yaralayıcı ifadeleri kullanmaktan hiç kaçınmıyor.

Boyabat - Sinop Yolunda Çalışma

Boyabat - Sinop arası karayolunda yol çalışmaları yapılmaktadır. Yol çalışmasında vinç ve damperli kamyonların bulunduğu bölgede sürücülerin yavaş ve dikkatli gitmeleri gerekmektedir.

Durağan Açık Cezaevi Çalışmaları Devam Ediyor

Durağan ilçesine yakın zamanda açılması planlanan Açık Cezaevi çalışmaları devam ediyor.

Başkan Ergün Hastane İnşaatını Yerinde İnceledi

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün Cevizli Mahallesi fidanlık mevkiinde sona yaklaşan Devlet Hastanesi inşaatını ziyaret etti.

Kazada ölen eşinden 5 gün sonra hayatını kaybetti

Trafik kazasında kaybettiği eşinin acısına dayanamayan 85 yaşındaki yaşlı adam, elim kazadan 5 gün sonra yaşamını yitirdi. 

Sinop Ada Mahallesi ikiye bölünüyor

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop’un en büyük mahallesi olan Ada Mahallesi’ni ikiye bölmek suretiyle, iki farklı muhtarlık oluşturacaklarını söyledi. Buna göre Ada Mahallesi'nden Zeytinlik Mahallesi adıyla yeni bir muhtarlık doğacak. 

Gerze'de Kıbrıs Gazisine Son Görev

Kıbrıs Gazisi Musa Sarı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkeli’de ev yangını

Türkeli’de bir evde çıkan yangın, korku ve paniğe neden oldu.

Hasan Kahramanoğlu vefat etti

Merhum Abdullah Kahramanoğlu'nun oğlu, Sanayi esnaflarından Hüseyin Kahramanoğlu'nun ağabeyi, Abdullah Kahramanoğlu'nun babası, eski ustalardan, Hasan Kahramanoğlu vefat etti.

Beyaz ve kahverengi yumurta arasındaki fark nedir?

Yumurta, kaliteli protein kaynağı olan mükemmel bir yiyecektir. Peki, bakkaldan veya marketten yumurta alırken kabuğunun rengi sizin için önemli mi, bu konuda bir tercihiniz var mı? Sizce kabuk renkleri farklı olan yumurtaların içleri de besin değeri olarak farklı olabilir mi?

Gizli Rota: Boyabat Bazalt Vadisi

İki ayda bir yayımlanan "BrandMap" isimli derginin Aralık 2015-Ocak 2016 sayısında Mehmet Tığlı, Kültür Sanat Dükkanı isimli köşesinde "Gizli Rota: Boyabat Bazalt Vadisi" isimli bir yazı yayımlamış. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Köprünün kaplanmasına başlandı

Boyabat'ın içinden geçen Gazidere (Kolaz) Çayı'nın üzerinde bulunan köprünün kaplanmasına başlandı. İlk etapta köprünün kenarına iskele kuruldu ve kaynaklama çalışmalarına başlandı.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Greyder Kursu Duyurusu

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Greyder Kursu açılması planlanmaktadır.

Samsun CHP Atakum İlçe Kongresi'ni Av.Cemil Deveci kazandı

CHP Atakum ilçe başkanlığına Av. İsmail Onur ve Av. Cemil Deveci’nin aday olduğu seçimlerde 337 delege oy kullandı. 3 oy geçersiz sayıldı.

Kadir Bozkurt'un İsmi Erfelek'te Bir Bulvara Verildi

19.,20. ve 21. dönem Sinop milletvekilliği yapan ve elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden merhum Kadir Bozkurt’un adı Erfelek ilçesinde bir bulvara verildi.

Şeker Demir hanımefendi vefat etti

Göve Köyü'nden, Camikebir Mahallesi, Panayır Tepesi'nde oturan, Merhum Mustafa Demir'in hanımı, Hasan, Necip, Çakır ve İhsan Demir'in annesi, Şeker Demir hanımefendi vefat etti.

Sinop'ta şüpheli çanta alarmı!

Sinop’ta viyadükte bırakılan şüpheli poşet çevrede paniğe yol açtı.

Umreciler Seminerde

Sinop’tan Umre ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek olan umrecileri bilgilendirmek amacıyla Sinop İl Müftülüğü tarafından seminer düzenlendi.

İmamlık yapmaya gelmiyorum

Olağanüstü Kurultay çağrısı yapıp MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Meral Akşener, “Ben imamlık yapmaya gelmiyorum. Ben Türkiye’ye başbakan olmak istiyorum” dedi.

Bunlar Süs Olsun Diye mi Konuldu?

Zincirlikuyu Mahallesi'nde, Eski Hastane'nin altındaki parkın önüne yaklaşık dört ay önce modern yeraltı çöp konteynerleri konuldu. Ancak şu ana kadar bu konteynerler hizmete sokulmadı, hatta kullanılmaması için bağlanan teller bile sökülmedi. Yetkililere soruyoruz, bunlar süs olsun diye mi konuldu?

Çocuğunuzun Özgüvenini Geliştirmek İçin Diş Sağlığını Koruyun!

Sağlıklı ağız ve dişlerin çocuğunuzun besinlerden daha fazla yararlanmasını sağladığı ve özgüvenlerini geliştirdiğini biliyor muydunuz?

Son Seçim Anketinde Bomba Sonuçlar: HDP Baraj Altı

MAK Danışmanlık tarafından 01 - 04 Aralık 2015 tarihleri arasında Aralık 2015 Türkiye Gündem Araştırması üst başlıkla 30 Büyükşehir ve 25 il, 163 ilçe de 5500 kişi ile yapılan anket sonuçları paylaşıldı.

Ev ve Arabalardaki Radyolar Tarihe Karışıyor !

Türkiye'nin en eski iletişim araçları içerisinde yer alan radyoda devrim niteliğini taşıyacak bir gelişme yaşanacak.

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, Tuğla Üreticileriyle Buluştu

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, AK İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve İl Genel Meclis üyeleri, Boyabat'ta üretim yapan tuğla fabrikası sahipleri işadamlarıyla biraraya gelerek, mevcut sorunlarını dinledi ve istişarelerde bulundu.

Boyabat Barajı'ndan Görüntüler

Hemşehrimiz Süleyman Demir, 6 Aralık 2015 günü Boyabat Barajı'ndan çekmiş olduğu görüntüleri paylaşmış. Bizde bu görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Değişmedi!

Sinop Aşıklar Düğün Salonunda yapılan ve mevcut başkan Aysun Özsönmez ve Ayten Keskin'in aday olduğu  seçime iki  listeyle gidildi. Seçimde kullanılan geçerli 216 oyun 115'ini alan Özsönmez, tekrar başkanlığa seçildi.

Osman Tunç vefat etti

Muratlı Köyü'nden, Besim Tunç’un babası, Osman Tunç vefat etti.

Boyabat Köyleri'nden Kar Manzaraları

Bugün Boyabat'ın bazı  köylerini ziyaret ettik ve köylerden kar manzaraları çektik. Çekmiş olduğumuz bu fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Engelleri Sporla Aşıyoruz…

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günükapsamında Atatürk Kapalı Spor Salonunda Basketbol ve Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda Yüzme Yarışmaları gerçekleştirildi.

Belediye Ek Binasının Son Durumu

Geçen hafta yıkımı tamamlanan Belediye Ek Binası'nın son durumunu sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, İtfaiye ve Hastaneyi Ziyaret Etti

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve teşkilat mensuplarıyla beraber, gece nöbetinde olan İtfaiye, 112 Acil Yardım ve 75. Yıl Devlet Hastanesi'nin Acil Servisi'nde çalışanları ve hastaları ziyaret etti.

Türk Ocağı Sinop Şubesi açıldı

Türk Ocağı Sinop Şubesi Cumartesi günü düzenlenen görkemli bir açılış töreniyle 83 yıl aradan sonra tekrar Sinoplularla buluştu.

Boyabat Turu'mu Atmak İstiyorsunuz?

Boyabat'ı sokak sokak gezmek, Boyabat Turu'mu atmak istiyorsunuz? Google uygulamasına ulaşmak için tıklayınız.

Durağanda açılan 'çağrı merkezi' işsiz gençlere umut oldu

Durağan ilçesinde faaliyete geçen 125 kişi kapasiteli çağrı merkezi ilçede yaşayan işsiz gençlere umut oldu.

Köpekten insanlık dersi

Sinop'unTersane Mahallesinde iki yavru köpek anneleri tarafından terk edildi. Aç kalan köpekleri esnaf Yaşar Şimşek beslemeye başlarken, Şimşek'e ait Azo isimli köpek de yavrulan sahiplendi.

Köylerin Trafik Levhaları Yenileniyor

Sinop İl Özel İdaresi, vatandaşların trafikte daha güvenli bir sürüş yaşamaları için köy yollarını, Türkiye standartlarında trafik levhalarıyla donatıyor. Köy yollarındaki Trafik levhalarının baştan sona yenilenmesi için başlatılan çalışma kapsamında il merkezi ve ilçelere bağlı köy yollarında hummalı bir mesai başlatıldı.

CHP Türkeli İlçe Kongresi gerçekleşti

CHP Türkeli Olağan İlçe Kongresi’nde, ilçe başkanlığına Tugay Dincel seçildi.

Alime Okur hanımefendi vefat etti

Çorak Köyü'nden Eski nakliyecilerden Merhum Halim Okur'un hanımı, Merhum Metin ve Çetin Okur'un annesi, Alime Okur hanımefendi vefat etti.

Yusuf Şahin vefat etti

Cuma Kayalı Köyü'nden Yunus Şahinin babası, Yusuf Şahin vefat etti.

Türk Adalarında dalgalanan Yunan Bayraklarına rağmen neden uçağını düşürmediniz?

Ey sözde vatansever, milliyetçi, dindar AKP'liler...Ege'deki Türk Adaları Yunanistan'a satıldı mı, hediye mi edildi? Neden susuyorsunuz?

CHP İlçe Başkanlığına Murat Sezer Seçildi

Bugün (5 Aralık 2015) Şafak Düğün Salonu'nda yapılan CHP ilçe başkanlığı seçiminde, tek liste olarak giren Murat Sezer'in listesi geçerli 56 oyun tamamını alarak seçildi.

Şehit Sadık Aparangil'in Şehadet Belgesi Ailesine Teslim Edildi

4 Kasım 2015 tarihinde, Oramar Tepe Hakkari/Yüksekova bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Şehit düşen P. Uzm. Çvş. Sadık Aparangil’in Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak tarafından imzalanarak İl Jandarma Komutanlığına ulaştırılan Şehadet Belgesi Boyabat İlçesi Köprücek Köyünde yaşayan anne ve babasına teslim edildi.

Vali Çetinkaya’dan Karayolları çalışanlarına ziyaret

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya Karayolları bakımevini ziyaret etti.

Erfelek Kar Fotoğrafı

Son üç gündür, herkesin paylaştığı ve bize ulaştırdığı Erfelek'te çekilen tek bir kare kar manzarası fotoğrafını, bizde sizinle paylaşmak istedik.

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, Ziyaretlerde Bulundu

AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve teşkilat mensuplarıyla beraber Şadan Demircan'a taziye ziyaretinde bulundu. Çakır Hukuk Bürosunu açan Enes Çakır'a hayırlı olsun ziyaretini gerçekleştirdi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Faruk ve Ferhat kardeşleri ziyaret etti.

Mustafa Yıldız vefat etti

Okçumehmetli Köyü'nden, Şaban ve Fuat Yıldız'ın babası, Mustafa Yıldız vefat etti.

Sinop’ta Heyelan

Sinop’ta bir inşaat sahasında heyelan meydana geldi.

Yeniden İlknur Kara

İlknur Kara tekrar Başkan. CHP Gerze İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Belediye Kültür Merkezinde Yapıldı.

Kar Yağışı Tünel Mevkiinde Etkili Oluyor

Son günlerde ülkemizde etkili olan kar yağışı ilimizde Boyabat-Sinop karayolu Dranaz tünel mevkiinde yer yer etkili olduğu görülüyor.

Soğuk ve Yağışla Zehirlenmeler Niçin Artıyor!

Havaların soğumasıyla birlikte ısınma ihtiyacı arttığı için kurulmaya başlanan sobaların ardından ne yazık ki,sobadan zehirlenme haberleri de gelmeye başladı. Soba zehirlenmeleri olarak bilinen karbonmonoksit zehirlenmelerini Hisar Intercontinental Hospital Klinik Laboratuvarlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık ile konuştuk.

Büyük Camii'nin Restorasyonu Başladı

Büyük Camii'nin restorasyonu başladı. Önceki yıllarda bir kez daha restore edilen Büyük Camii, tarihi doku bozulduğu için yeniden restore edilecek. Tarihi camiye yapılan uygunsuz eklentiler nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

Durağan Köyleri'nden Kar Manzaraları

Durağan.com.tr haber sitesinin yayımlamış olduğu Durağan Köyleri'nden Kar Manzaraları fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Ayancık M.Y.O Bina İnşaatı Hızla Yükseliyor

Ayancık Meslek Yüksek Okulunun bina inşaatı hızla devam ediyor.

Güvercin kurtarma operasyonu

Sinop'ta boş bir tarihi binanın dışındaki tel örgülere sıkışan güvercini itfaiye ekipleri telleri keserek kurtardı.

Kore Gazimize Anlamlı Ziyaret

Kore Savunma Ateşesi Kur. Albay Jooseong HAN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı M.Şükrü Tandoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Daylı Köyü'nde oturan Kore Gazisi İsmail Akça'yı ziyaret etti.

Karşıdan karşıya geçecekti

Sinop’ta dün (3 Aralık 2015) akşam saatlerinde yaşanan trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

Otomobil çarpan yaşlı kadın yaralandı

Sinop’ta dün (3 Aralık 2015) Tuzcular Caddesi’nde otomobilin yayaya çarpması sonucu trafik kazası meydana geldi.

3 Aralık Engelliler Günü

Doğuştan veya sonradan kazalar sonucu bir veya daha fazla organını kaybeden insana "engelli" denir. Engelliler genellikle, ihtiyaçlarını bir başkası olmadan tek başlarına karşılayamazlar. Engellilik çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir.

Özel Sporcular Basketbol Türkiye Şampiyonası sona erdi

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu faaliyet programında yer alan Basketbol Türkiye Şampiyonası İzmir‘de sona erdi.

GHSİM “3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla GHSİM il müdürü M.Kazım Açıkbaş bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Kongresi

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Kongresi, 5 Aralık 2015 Cumartesi saat 14:00'de yapılacak. Tüm halkımız davetlidir.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı, Şube Başkanını İhraç Etti

MHP ile yakınlığı bilinen ve 2002 yılında Devlet Bahçeli tarafından Türk Sağlık-Sen'in Genel Başkanlığı'na getirilen Önder Kahveci, 28 Kasım 2015 tarihinde sendikanın delegelerine çağrı yapmaksızın ve ilan şartlarına uymaksızın Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirmiştir.

Boyabat'ta 57 Köy Yolu Kapalı

Boyabat'ta dün başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle 57 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Sinop ili genelinde ise 118 köyün yolu kapalı.

Boyabat'tan Kar Görüntüleri -2

Boyabat'a uzun yıllar sonra Aralık ayında kar yağdı. Bir çok dostumuz bu anların fotoğrafını çekerek bize ulaştırmış. Bizde bunları bir araya getirerek, bu fotoğrafları sizinle paylaşıyor, bu fotoğrafları çeken dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi İçin Sözleşme İmzalandı

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi, altyapı isale hattı ikmal yapım işi kapsamında yapılan ihaleyi alan Kent Yapı inş. Proje. Nak. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti firmasıyla, Boyabat Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı arasında 30 Kasım 2015 tarihinde Boyabat Noterliği'nde sözleşme imzalandı.

Fadime Aktaş (Tıngıl) hanımefendi vefat etti

Kayaboğazı Köyü'nden merhum Osman Aktaş'ın hanımı, Dursun ve İbrahim Aktaş'ın annesi, Fadime Aktaş (Tıngıl) hanımefendi vefat etti.

Yörük Yolunda Traktör Devrildi

Bugün (3 Aralık 2015) sabah saatlerinde Yörük yolunda kar yağışından dolayı odun yüklü bir traktör kaza yaptı. Kazada maddi hasar meydana geldi.

1 Aralık Dünya AIDS Günü

HIV; “Human Immunodeficieny Virus” İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü) olarak adlandırılan, AIDS etkeni olan virüsün kısaltılmış ismidir.

Okçumehmetli Köyü'nde Yangın: 1 Ölü, 1 Yaralı

Okçumehmetli Köyü'nde 3 Aralık 2015 günü gece saat 3:15'te, iki katlı ahşap evde çıkan yangında, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Sinop'ta Trafik Kazası: 5 Yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Tünel Mevkiinden Görüntüler

Dün gece başlayan kar yağışının ilk anlarında  Boyabat-Sinop Yolunun yüksek kesimlerinde trafikte kısa süreli aksamalar meydana geldi.

Boyabat'tan Kar Görüntüleri -1

Boyabat'a uzun yıllar sonra Aralık ayında kar yağdı. Bir çok dostumuz bu anların fotoğrafını çekerek bize ulaştırmış. Bizde bunları bir araya getirerek, bu fotoğrafları sizinle paylaşıyor, bu fotoğrafları çeken dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Boyabat'a Kar Yağdı

Dün gece başlayan kar yağışının ardından Boyabat güne karla uyandı. Adnan Menderes Bulvarı üzerinden çekilmiş şehir içi görüntüleri sizler için derledik. 

Ayhan Ergün’den Engelliler Günü Mesajı

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması münasebetiyle yazılımesaj yayımladı.

Mustafa Bıçakçı vefat etti

Çamlıca Mahallesi'nde oturan, Mustafa Bıçakçı vefat etti.

Dranaz Tüneli Karlı ve Buzlu

2 Aralık 2015 Çarşamba ülkemizde başlayan kar yağışı ilçemizin yüksek kesimlerinde kendini gösterdi.

Hayri Uzunoğlu vefat etti

Çorak Köyü'nden, Kadir Uzunoğlu'nun babası, Kasap İlyas Uzunoğlu'nun ağabeyi, Hamoğun, Hayri Uzunoğlu vefat etti.

Mevsimin İlk Karı Boyabat'a Düştü

02.12.2015 Boyabat'a mevsim'in ilk karı düştü. İşte ilk görüntüler.

Sezer mi, Türk mü?

Cumhuriyet Halk Partisi yeni ilçe başkanını seçecek.

Sinop'ta trafik kazası: 1 yaralı

Sinop’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Kaygan zemin kazaya neden oldu: 1 yaralı

Sinop’ta otomobilin şarampole yuvarlandığı kazada 1 kişi yaralandı.

Boyabat İbn-i Sina MTA Lisesi'nin İki Projesi Kabul Edildi

Boyabat İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen iki ayrı proje ile 40 öğrencisine Avrupa'da staj yaptıracaktır.

Kastamonuspor-Kasımpaşa: 10-9

Türkiye Kupası 3. turunda Kasımpaşa, deplasmanda Kastamonuspor'a penaltı atışları sonunda 10-9 yenilerek kupaya veda etti.

Vatan

Bülbülü altın kafese koymuşlar aaahhh vatanım demiş. Ya insanoğlu………

İstanbul'daki Sinop Tanıtım Günleri Raporu

İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Batur, "İl Genel Meclisi tarafından Sinop Tanıtım Günleri için İstanbul'da görevlendirildiğim etkinliğin raporudur." notuyla yayımlamamız için bir yazı göndermiş. Bizde bu rapora katıldığımızı belirtip, yollanan raporu sizinle paylaşıyoruz.

Engelliliğe bakış

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 3 Aralık tarihinde pek çok ülkede halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek, sorunlara dikkat çekmek, kolay yoldan çözüme kavuşturmak, daha fazla hak elde etmek,...

“Engellilerimizin Sorunları Toplumun Sorunlarıdır”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, engelliler için hayatın her alanında fırsat eşitliği yaratan ve engelli insanlarımız için sosyal politikalar üreten istihdam yaratan, onlar için bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarına çözüm üreten politikalar üretilmesi gerektiğini söyledi.

Düzkaraağaç Köyü'nden Kar Manzaraları

Hemşehrimiz İbrahim Sakabaş, bugün Düzkaraağaç Köyü'nden çekmiş olduğu kar manzaralarını paylaşmış, bizde bu güzel görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Sinop'u neye göre tanıtıyoruz?

İstanbul Feshane'de 2 yıldır "Sinop Tanıtım Günleri" adı altında bir organizasyon düzenleniyor.. Bu organizasyonu da İstanbul'da bulunan Sinoplu STK'lar düzenliyor.. Geçtiğimiz yıl Feshane'de ilki yapılan tanıtım organizasyonunda bütün STK'lar zoraki de olsa birlik olmuştu.. Fakat bu yılki Sinop Tanıtım Günleri'ni 2 STK,  yani SİNDEF ve SİYAD düzenledi.

Riskli Bina Yıkımı Profesyonelce Yapıldı

Boyabat Belediyesi Ek binasının yıkımı sona erdi. Dört gün süren yıkımın sonunda hafriyat toparlama çalışmalarına geçildi. Vatandaşlarında olayı yakından takip ettiği yıkımda, tahmin edilen değil, düşünülmeyen oldu.

Direksiyonda Sıkışan Sürücüyü İtfaiye Kurtardı

Samsun'un Bafra ilçesinde otomobilin kamyona çarpması sonucu 1 kişi ağır yaralandı.

Durakhan Restore Edilecek

Birçok tarihe ve kültüre ev sahipliği yapmış olan Durağan ilçesinde, ismini ilçeden almış olan tarihi 'Durakhan' görenleri şaşırtıyor. Böylesi bir tarihi yapının acınası halde olması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Ayancık HES Projesine İptal Kararı Verildi

Sinop'un Ayancık ilçesinde İlk Elektrik Enerji Üretim Sanayi A.Ş. tarafından yapılan Ayancık HES projesinin iptaline karar verildi.

Ambulans büyükbaş hayvana çarptı

Ayancık ilçe merkezinden Türkeli istikametine giden ambulans, Özdemirler Petrol mevkiinde aniden yola çıkan büyükbaş hayvana çarptı.

Durağan Tekir Yaylası'ndan Görüntüler

Gazeteci dostumuz Ali Osman Önder, Durağan Tekir Yaylası'ndan çekilen bu görüntüleri paylaşmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları En Çok Öğretmenleri Ziyaret Ediyor!

Geleceğimizin temellerini atan, hepimizin hayatında önemli yeri olan öğretmenlerimizin bazı hastalıklarla boğuşmak zorunda kaldığını ve bu hastalıkların öğretmen hastalığı olarak anıldığını biliyor muydunuz?

Sinop Off-Road Kulübü'nden Bir Başarı Daha…

Geleneksel olarak düzenlenen "Hayata Bağış Offroad Yarışı" 29 Kasım 2015 Pazar günüİstanbul Park Spor Kulübü tarafından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Bağış Derneği katkıları ile Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirildi.

Ege Batmaz, Milli Takım Kampına Davet Edildi...

Yelken Federasyonu Başkanlığı'nın 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alanOptimist Genişletilmiş Eğitim Kampı 2-5Aralık 2015 tarihinde Muğla / Bodrum'da yapılacak.

Boyabat Belediyesi Ek Binası Tamamen Yıkıldı

Boyabat Belediyesi Ek Binası'nın yıkımı dün yaşanan gelişmeler üzerine yarım kalmıştı. Ancak bina tehlike arz etmesin diye yapılan müdahele ile ağırlık merkezi yıkıntı tarafına verilmişti. Binanın kalan bölümü bugün yıkıldı, böylece binanın tamamı yıkılmış oldu.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Teşekkür Etti

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Korku, İtaat Kültürü ve Akıl

Batı ve doğu toplumlarında korku ve itaat kültürü farklı seyirler izlemiştir.
Batı toplumları, aydınlanma döneminde; reform ve rönesansla, akıl odaklı insan gerçeğine yönelince, mistik dünyanın korku ve itaat kültürünü tersyüz ettiler.

İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti

Feshane Sinop Tanıtım Günleri etkinliklerinde Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesinin hazırladığı stant büyük ilgi gördü.

Sinop Üniversitesi’nden Bir Uluslararası Proje Daha

Sinop Üniversitesi’nin de arasında bulunduğu 3 ülkeden üniversite ve araştırmakuruluşlarının ortaklığı ile yürütülecek 257 bin Euro bütçeli THEQA+ Avrupa Birliği projesine ilişkin çalışmalar başladı.

Mustafa Erkan’dan Halkbank Müdürüne Ziyaret

Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan Halkbank Sinop Şube Müdürü Reşit Canik’i makamında ziyaret etti.

Kış lastiği uygulaması başladı

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık itibarı ile başladı.

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Muhtarlarla Buluştu

AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Çay boyu bölgesinin muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda yapılan hizmetler ve önümüzdeki dönemde yapılacak hizmetler değerlendirildi.

Sinop İl Müftülüğünde Sınav Heyecanı

2016 yılı Ramazan-ı Şerif  ayında yurtdışında görevlendirilecek personel için sınav yapıldı.

Bahçeli'yi Kızdıracak Anket !

1 Kasım sonrası karışan MHP'de, seçmen partinin başına kimi istiyor ?

Boyabat Umre Yolcularını Uğurladı

Özel bir firmanın organize ettiği Umre yolcuları dün akşam, 30 Kasım 2015 Pazartesi akşamı, Suudi Arabistan'a gitmek üzere hareket ettiler. Büyük Camii önünde toplanan kafile, yapılan dualar eşliğinde uğurlanırken, Umreye gidenlerin önce otobüsle Boyabat’tan Merzifon’a, Merzifon’dan ise İstanbul’a uçakla geçeceği bildirildi.

İl Temsilciliği için başvurular başladı

Dans, Sualtı, Okçuluk, Oryantiring dallarında İl temsilcisine ihtiyaç duyulmaktadır. Başvurular 11 Aralık 2015 tarihine kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne dilekçeyle yapılacaktır.

Sinoplu Araştırma Görevlisi, Rusya'da Gözaltına Alındı!

Trakya Üniversitesi’nde görevli Sinoplu araştırma görevlisi Cemalettin Yavuz’un Rusya güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

30 Kasım’ı unutmadık

Sınır ihlali yapan bir uçağı angajman kuralları gereği düşürülünce ayağa kalkan Ruslar 162 yıl önce bugün gerçekleştirdikleri Sinop Baskınında 2 bin 800 askerimizi kalleşçe şehit etmişti. Asıl o gün biz sırtımızdan hançerlenmiştik.

Bitti işte, ömürden bir gün daha...

Bitti işte, ömürden bir gün daha... Kasım ayını da uğurluyoruz.
Oldukça yoğun bir gündü bugün. Bizim buralarda zaten pazartesiler diğer günlere göre daha hareketli geçer.. hele bir de ay sonu olursa...

Boyabat Belediyesi Ek Binası İkinci Bölüm Yıkımı

Boyabat Belediyesi Ek Binası'nın ikinci bölümüde dün yıkıldı. Bununla ilgili değişik açılardan çekilmiş üç adet video görüntüsünü sizinle paylaşıyoruz.

Sinop Valisi Çetinkaya, Karadeniz'i Makamında Ziyaret Etti

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’i TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Binanın Yıkımı Durdu mu, Şimdi Ne Olacak?

30 Kasım 2015 Pazartesi günü devam eden Boyabat Belediyesi Ek Binası yıkımında son hamle yapılıp, kalan bölümün yıkılacağı esnada, ortaya haciz memurları çıktı ve ortalık karıştı. İşin içine alacak, verecek davası karışması yıkıma ara verdirdi.

Feshane'den Son Görüntüler

Feshanede Sinop Tanıtım Günleri sona erdi, ancak dostlarımız AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, gazetemiz yazarları Osman Çakır ve Turan Aslan, Sabri Elmacı ve Celal Erbaş Feshane'de çekilen bazı fotoğrafları bize yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Belediye Binası Yıkımının Yeni Fotoğrafları

Belediye Ek Binası'nın yıkımından yeni fotoğraflar elimize ulaştı, bu fotoğrafları bize ulaştıran Davut Koçyiğit'e teşekkür ediyor, fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Kurs Duyurusu

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılma aşamasında olan kurslarımıza kursiyer aranmaktadır. Planlama aşamasında olan kurslarımız;

Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası Sona Erdi

24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle Sinop Merkezde ve Boyabat İlçesinde gerçekleştirilen Voleybol Müsabakaları sona erdi.

LPG yüklü tanker şarampole devrildi: 1 yaralı

Türkeli’de, LPG yüklü tankerinin şarampole devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı.

Boyabat Belediyesi Ek Binası İlk Bölüm Yıkımı

Boyabat Belediyesi Ek Binası'nın ilk bölümünün yıkımının görüntülerini, hemşehrimiz Mehmet Ali Günel bize ulaştırdı, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kaymakamlık mı İdare Edecek; İlçe Yönetimi mi?

Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2016 yılı bütçesi Durağan Belediyesi İkiz göletlerinde yapılan toplantıda değerlendirildi. Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk, Durağan belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, İl genel Meclis üyeleri Mesut Çınlar, Hamid Topçuoğlu ve Köy muhtarlarının katıldığı toplantıda söz düellosu yaşandı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Fırat Yılmaz Çakıroğlu Davasının Takipçisi


Havza - Vezirköprü - Durağan Karayolu İhaleye Çıkıyor

Vezirköprü için hayati öneme sahip Vezirköprü - Havza ve Vezirköprü - Durağan bölünmüş yol yapımı için etüt ve projelendirme çalışmaları nedeniyle, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılacak.

‘Pazarlık'a Ceza Yağdı!

Boyabat Ağır Ceza mahkemesinde görülen 2007 ve 2008 yıllarında Durağan 75. Yıl YİBO’daki ihalelerin mercek altına alındığı davada karar çıktı; 8 kişiye ceza verilen davada, 6 kişi için cezalarının 2 yılın altında olması nedeni ile hükmün açıklanması geri bırakılırken, 2 kişi mahkum oldu.

Eski Karayolu Üzerinde Kaza

Eski karayolu üzeri Sarıyokuşta saat 13 00 sıralarında hususi otomobil kamyona arkadan çarptı.

Define avcıları mezar kazarken suçüstü yakalandı

Türkeli'de bir arazideki mezarda define arayan 7 kişi, jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı.

Tam bir ucube !

Devlete ait iken daha sonra Sinoplu bir iş adamı tarafından tabusu satın alınarak yıkılıp yerine yeniden sıfır bir otel yapılmak istenen yarım asırlık bina, kafasına füze düşmüş bir enkaz yığını gibi Sinop’un tam merkezinde duruyor.

Gazi ve Sinop Üniversiteleri Arasında İstişare ve İşbirliği Toplantısı

Sinop Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Arasında Akademik İstişare ve İşbirliği Toplantısı düzenlendi.

Demek ki, dürüstlük, inanç  insanların karakterinde gizli...

Neden, yolsuzluklar, hırsızlıklar İslam coğrafyasında olur?
Her hangi bir Avrupa ülkesinde neden bizim ülkemizdeki kadar yolsuzluk iddiaları ülke gündeminden bir türlü düşmez?

Yıkım Başladı, Aynı Gün Binanın Yarısı Yıkıldı

Boyabat Belediyesi ek binası ve otel olarak inşa edilen ancak yıllardır inşaat halinde bekletilen binanın, Mehmet Ermiş döneminde riskli yapı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınmıştı. Belediye ek binasının yıkımına 29 Kasım 2015 Cumartesi günü başlandı.

Büyük Camii'de İbadete Ara Veriliyor

Boyabat'ta tarihi Büyük Cami (Bayezid Camii) 29 Kasım 2015 Pazar günü restorasyon yapılmak üzere Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne teslim ediliyor. Bilindiği üzere Büyük Camii'ye çeşitli eklentiler yapılarak tarihi doku bozulmuştu.

Sinop Tanıtım Günlerine Hanım Eli Değdi

Türkiye'nin ikinci ve üçüncü hanım valileri olarak bilinen Kırklareli Valisi Esengül Civelek ve Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya 'Sinop Tanıtım Günleri' açılışını gerçekleştirmek için Feshane'de bir araya geldi.

Türkeli’de otomobil dereye uçtu: 1 yaralı

Türkeli'de bir otomobilin dereye uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Okul Sporları Gençler A-B Sebest Ve Grekoromen Müsabakaları Sona Erdi

Okul Sporları Gençler A-B Sebest Ve Grekoromen Müsabakaları Sona Erdi

Özel Sporculardan İl Müdürünü Sevindiren Ziyaret

Bedensel Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası'na ülke genelinden124 sporcunun katılımıyla 5 ayrı klasmanda müsabakalar gerçekleştirilmiştir. Sinop ilinden bu şampiyonaya Ozan Kaya, Recep Uğur, Sena Başar adlı spastik engelli sporcular katıldı.

Zeynep Kara hanımefendi vefat etti

Günpınar Köyü'nden İbrahim Kara'nın hanımı, Zeynep Kara hanımefendi vefat etti.

Ensar Vakfından İl Müftüsü Erkan’a ziyaret

Ensar Vakfı Sinop Şubesi yönetimi, İl Müftüsü Mustafa Erkan’ı makamında ziyaret etti.

Anne Öldü, Oğlu Komada

Camikebir Mahallesi, Atatürk Caddesi'nde bir apartmanda meydana gelen olayda Zeynep Kara hayatını kayberderken, oğlu Yiğit Can Kara komaya girdi.

Feshane'den Görüntüler

Bu yıl ikincisi düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri etkinliğinin yapıldığı Feshane'den elimiz geçen görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Altınkaya Baraj Gölü'nde Dev Yayın Balığı Yakalandı

Durağan ilçesinde Altınkaya Barajı Gölü'nde sazan balığı ağına 210 kilogramlık yayın balığı takıldı.

Helesa Yürüyüşüne HDP Engeli

İstanbul Feshane'de bu yıl ikincisi düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri kapsamında İstiklal Caddesi'nde geçtiğimiz akşam bir "Helesa" yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gereğini yapın!

Sinop’un girişine dikilen Yunanlı Diyojen heykeli ile ilgili tartışmalar hala sürüyor.

27 Kasım 2015 Cuma Hutbesi

Bugün Sinop'taki camilerde okunan "İmanı Hayat Kılabilmek" konulu Cuma Hutbesi'nin metnini, Sinop Müftülüğü gazetemize yollamış. Bizde hutbeyi sizinle paylaşıyoruz.

Çiğ hamsi yeme yarışmasına Batur'dan sert tepki

Sinop İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Batur, 2’nci Sinop Tanıtım Günleri kapsamında Beşiktaş'ta düzenlenen çiğ hamsi yeme yarışmasına tepki gösterdi. Batur; "Bunu Sinoplulara hakaret olarak görüyorum ve kınıyorum" dedi.

Türkeli Otogarı’nda silahlı kavga: 2 yaralı

Türkeli’de aralarında husumet bulunan kişiler arasındaki silahlı kavga sonucu 2 kişi yaralandı.

Neziroğlu'dan "Kadınlara Şiddet Son Bulsun" Kampanyasına Destek…

TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu'dan "Kadınlara ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet Son Bulsun" Kampanyasına Destek…

İdrarınız Sağlığınızın Habercisi…

Su tüketiminiz ideal olduğu halde son günlerde idrarınız koyulaşmaya mı başladı? Çay renginden pıhtılı kanamaya kadar giderek koyulaşan bir renge mi dönüşüyor? İhmal etmeden hekime başvurmanızın tam zamanı…

Bizim geleneğimiz değil bu…

İstanbul’da başlatılan ve bu yıl 2.si yapılan “Feshane şenliği” adı altındaki etkinlikte “Çiğ hamsi yeme yarışması“ düzenlenmesi ve bunun Sinop’un geleneksel bir yaşam biçimi gibi lanse edilmesi gerçek Sinopluların büyük tepkisini çekti.

Boyabat'ta Polis Gençlere Tiyatroyla Seslendi

Sinop Emniyet Müdürlüğünce, Boyabat'ta aile bütünlüğü bozulmuş, aidiyet duygusunu yakalayamamış çocukların gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek olası suçlara karışmaması ve madde kullanımını engellemek amacıyla, uyuşturucu madde bağımlılığını anlatan “Sahte Cennet Sessiz Çığlık” tiyatro oyunu sahnelendi.

Sinop Hamsisi İstanbul’da görücüye çıktı

Tanıtım için İstanbul'da etkinlik düzenleyen Sinoplular, kendi hamsilerinin Karadeniz'deki en iyi hamsi olduğunu kanıtlamak için 3,5 ton hamsi dağıttı.

Kadına Şiddete Hayır Dediler

Sinop Kadın Platformunca “25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü” dolayısıyla protesto yürüyüşü düzenlendi. Sinop İtfaiyesi önünde toplanan yaklaşık 100 kadın, düdük çalıp çeşitli sloganlar atarak Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü.

Sinop Toki Konutlarında Yangın Çıktı

Sinop Toki Konutları F Blokta bir apartmanın kapıcı dairesinde çıkan yangın korkuttu.

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan Turuncu Kampanyaya Destek

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan BM tarafından başlatılan Kadınlara ve Kız Çocuklarına yönelik şiddete son verilmesi kampanyasına destek…

Sinop'ta 1 kadın cinayeti işlendi

25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, Türkiye'nin kadın cinayetleri haritası çıkarıldı. Son 5 yılda en az 1134 kadın öldürüldü, öldürülen iki kadından birinin faili kocası veya eski kocası oldu, 235 cinayet ise devam eden ayrılık veya boşanma sürecinde yaşandı.

Yarınları birlikte yaşamak

Toplum içerisinde önyargılı insanların engelli bireylere olan kem nazarı, sözleri ve davranışları tarih boyunca hep incitici olmuştur.

Türkiye Bedensel Engelliler Bocce Şampiyonası gerçekleştirildi

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Bocce Şampiyonası Samsun’da gerçekleştirildi.

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Kurs Duyurusu

Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi’nde açmış olduğu KPSS-Ön lisans ve Lisans Kursuna KPSS-Lise Kursunu da ekledi. KPSS Lise Kursu programı şu şekildedir. Kayıt olmak isteyen kursiyer adayları bizzat Halk Eğitim Merkezine başvuruda bulunabilirler.

2015 Yılı Kasım Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

2015 Yılı Kasım Ayı Nöbetçi Eczane Listesi

Ağız ve Diş Sağlığınız Genel Sağlığınızı Etkiliyor!

Yapılan araştırmalar ağız ve diş sağlığının bazı hastalıkların kaynağı bazı hastalıkların da habercisi olduğunu ortaya koyuyor. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Banu Okur Çakmakcı’dan bu hastalıkları öğrendik…

Akıl, Bilim ve Din

Egemen zümre/ sonradan görme prekapitalistler, yoksul halkın cehaletinden nemalandıkları için sosyalistleri halka din düşmanı, kapitalistleri ise din dostu, demokratları özgürlükçü, muhafazakarları da dindar olarak tanıtmışlardır. Her bakış ta yanıltıcıdır.

AKP’den Sinop’a Üvey Evlat Muamelesi

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Orman Bölge Müdürlüğü’nün kapatılması ile ilgili olarak hukuk skandalı yaşandığını söyledi.

Suriye sınırında uçak düşürüldü

Suriye sınırında, Rusya'ya bir savaş uçağı Türk jetleri tarafından vurularak düşürüldü. Askeri kaynaklar, Türk F-16'larının sınır ihlali yapan bir uçağı düşürdüğünü doğruladı. Hatay'ın Yayladağı ilçesinin karşısındaki Bayırbucak bölgesine düşen uçağın Su 24 tipi Rus uçağı olduğu açıklandı. Uçakta bulunan iki pilotun ise paraşütle atlayarak kurtulduğu belirtiliyor. 

Karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu'ndan Muhteşem Sergi

Boyabatlı karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun bir çoğu ulusal ve uluslar arası ödüllükarikatürlerinden oluşan sergisi 20 Kasım Cuma günü Kartal Belediyesi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla açıldı.

Ya Evde Olsaydım

Hafta sonu Sinop kent merkezinde meydana gelen yangından, o sırada evde olmaması sayesinde kurtulan ev sahibi bayan, “Eğer o gece ablamda kalmasaydım bu kül olan odada bende yanacaktım. Yani bu olay, yapılan açıklamalarda olduğu gibi küçük hasarlarla atlatılmadı” dedi.

Huriye Türkoğlu hanımefendi vefat etti

Şıhlı Köyü'nden Devlet Hastanesi'nde çalışan Güngör Türkoğlu’nun annesi, Huriye Türkoğlu hanımefendi vefat etti.

Boyabat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'ndan Öğretmenler Günü Mesajı


Aynada gerçek yüzünü görmek istemeyen başkan

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve yandaşları yaklaşık olarak 15 ay kadar önce Boyabat Gazetesi'ni takip etmeme kararı almış. Nedeni mi?.............

AK Partili Çınlar'dan bütçe eleştirisi; “Ödül beklerken ceza aldık”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Durağan İl Genel Meclisi Üyesi Mesut Çınlar, Durağan ilçesinin 2016 yılı bütçe görüşmelerinde İl Özel İdaresi bütçesinden hiç pay almadığını söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Masa Tenisi Müsabakaları

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Masa Tenisi Müsabakaları Sinop 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmalar ile sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Futsal Müsabakası Yapıldı

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Futsal müsabakaları 23 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Atatürk Kupası Bölgesel Taekwondo Müsabakaları Sona Erdi

Atatürk Kupası Bölgesel Taekwondo Müsabakaları22 Kasım 2015 Pazar günü Sinop Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirldi.

Sinop GHSİM Okul Sporları Faaliyetleri Sezonu Başladı

Okul Sporları Şubesi ve Hentbol İl Temsilciliğinin 2015 – 2016 Okul sezonu faaliyet programında yer alan Genç Erkekler / Kızlar Hentbol İl Birinciliği müsabakaları 23 Kasım 2015 Tarihinde Kemalettin Sami Paşa Spor Salonu'nda oynanan Genç Erkekler Hentbol müsabakası ile start aldı.

Salon Kürek Şampiyonu Sinop SKY Kürek Kulübü oldu

21 Kasım 2015 Cumartesi günü İstanbul Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Spor Merkezinde yapılan Salon Kürek Şampiyonası Deniz Küreği Şampiyonu Sinop SKY Kürek Kulübü oldu.

Türk Hava Yolları Uçağına İlimizden İkinci İsim

Türk Hava Yolları uçağına ilimizden ikinci isim takıldı.

Gerze'de İki Kamyon Çarpıştı: 1 Yaralı

23 Kasım 2015 günü Gerze Tüneli'nde iki kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

İyi Kalite Bal Nasıl Anlaşılır...

Piyasada değişik fiyatlarda bir çok bal mevcut...Eski insanlar kalitesi iyi olan bir bal soğukta donar kristalize olur derler...  Karadeniz bölgesinde yapmış olduğum bir gezide  bir şehrimizin yaylasından aldığım, kalitesinden emin olduğum bir balın buzdolabında bekletilmesi ile nasıl donduğunu sonrasında ise aşama aşama nasıl çözüldüğünü......

#DİRENBAHÇELİ…

Mehmet Fatih Doğrucan'ın, haberhergün.com internet sitesinde yayınlanan "#DİRENBAHÇELİ…" isimli yazısını sizinle paylaşıyoruz.

İlk Demokratik Meclis Binası- (Fotoğraf, Araştırma)

Dünya üzerinde ayakta kalabilen eski meclis binalarından hatta ve hatta demokratik anlamda ilk sayılabilecek Patara'daki Likya uygarlığının meclis binasını sizler için resimledim...Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Geziyorum'da

Hangi Taraftasınız?

Karanlık küresel güç odakları; Türk Milleti ve Türk devleti üzerinde sinsi planlarını uygulamaya devam ediyorlar.

Kuş ile Dervişin Hikayesi

Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.

Oryantiring sporu nedir?

Oryantiring (genelde koşarak, yürüyerek hedef bulma) her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporudur.

MHP değişebilir mi?

Kongrede Devlet Bahçeli’nin tekrar kazanması galip ihtimal. Ama sayıları altıya inse de 12 kişinin genel başkanlığa aday olması bile tek başına MHP’de bir şeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor. Partiler arasında santimetre kareye düşen Türk büyüğü adedi en çok MHP’de görülür. Yine de aday enflasyonu MHP’de değişim talebinin işareti olarak okunmalı.

Güneye bakan tek kent: Sinop

Türkiye’nin Karadeniz sahilinde güneye bakan tek kent olan Sinop, tarihini, kültürünü, sofrazenginliklerini, yerel ürünlerini, markalarını ve bütün değerlerini tanıtmak amacıyla ikinci kez İstanbul’a gelecek.

Sonbaharda solan bir yaprak, adı dik durmak

İnsanlar çekeceği çileye aşık olurmuş, tabi bu arada akılsız başın cezasını da ayaklar çekermiş. Seçim sonuçları karşısında şok olmadım diyemem ama çalışmalarımın semeresini de görünce mutlu olduğumu da açıkça ifade edebilirim.

Tarafım, taraf...

Ülkesini, ulusunu, gerçek anlamda dinini, seven uygulayan dürüst insanların tarafındayım.

2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçimi Sonuçları (1 Kasım 2015)

2015 yılı Milletvekili Erken Genel Seçimi Sonuçları (1 Kasım 2015)
NOT: Bütün Sonuçlar Kesindir

Uzmanlardan mesajlaşma uyarısı

ABD’li araştırmacılara göre, akıllı telefonu sürekli mesajlaşmak için kullanmak omurga sağlığını tehdit ediyor.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Türkiye Zorlukları Aşacaktır

Ülkede karamsarlık egemen. Peki ama neden?
Kâbus dolu son yıllar ülke insanının duygularını, düşüncelerini, inançlarını, yarınlara güven duygusunu sarsmış durumdadır.

Diyanet ve Ezan Hoparlör Terörizmi

Mehmet Şevket Eygi, 20 Nisan 2015 tarihinde Vahdet Gazetesi'ndeki köşesinde "Diyanet ve Ezan Hoparlör Terörizmi" isimli bir yazı yayımlamış. Bu yazıyı altına imzamızı atacağımızı belirterek sizinle paylaşıyoruz.

Erdoğan neden ‘Atatürk’ demekten kaçınıyor?

Cumhuriyet Gazetesi'nden Tayfun Atay'ın "Erdoğan neden ‘Atatürk’ demekten kaçınıyor?" isimli yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Ölüm Yıldönümü Mesajı

İnsani değerlere dayanan kültür ve medeniyeti ile güven ve huzur veren, adaletli yönetimi ile mazlum halkların güvencesi olan, insanlık ailesinin şerefli üyesi Kahraman Türk Milleti’nin mensupları;

1 Kasım seçimlerinde kim, kime koydu?

1 Kasım genel seçimlerinde tek başına iktidar olan AKP 'lilerin, geçmiş olsun telefonları, ağza alınmayacak insanlığa yakışmayacak hakaret içerikli mesajları karşısında ben insanlığımdan utandım ama onlar utanmadı. Ne yazık ki, ülkemizde, siyasi iktidara kral çıplak deme cesaretini gösteriyorsan, vatan haini…

Akılsız Başın Ceremesini Ayaklar Çekermiş

pkk ülkeyi bölmek için hedefe kilitlenmiş biz ise demode olmuş 80 öncesi sloganlarla hoşaf soğutma gayreti içerisindeyiz. Efendim şehitler ölmez, vatan bölünmezmiş. Peki o zaman Perşembe günü Köprücek Köyü'nde ki sessizliği bozan feryat neydi acaba?

Bisiklet severlerin beklediği yönetmelik çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'Şehir İçi Yollarda Bisiklet Yolları, Bisiklet İstasyonları ve Bisiklet Park Yerleri Tasarımına ve Yapımına Dair Yönetmelik' bir kaç gün önce Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi gazeteye toplumumuz pek göz atmadığı için bu konu biraz geride kaldı.... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Babaanne

Gazetemiz yazarı Ayşe Şahin'in Facebook hesabında paylaştığı babaannesi ile ilgili hikayeyi sizinle paylaşıyor, hayattaki babaannelere uzun ömür, başta Ayşe hanımın babaannesi olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün babaannelere Cenab-ı Hakk'tan rahmet diliyoruz.

Kendi Halkına Küfür Etmenin Dayanılmaz Hafifliği (Lezzeti)

En sevdiğimiz kendimizi rahatlatma yöntemi seçimlerden sonra bir kez daha ortaya çıkmışoldu.

Ölüm oranında artan oylar....

Detay Kıbrıs Gazetesi'nde Ayşegül Garabli içinde Sinop'un geçtiği bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Yalnız Değilsin Şehidim

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu,"Yalnız Değilsin Şehidim" isimli şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Ey Şanlı Şehit Kardeşim

İsmail Erkan isimli hemşehrimiz, gazetemize yolladığı e-posta'da "Kendisini yakından tanıdığımız ve sevdiğimiz Köprücek Köyü muhtarımızın oğlunun şehit olduğu haberi üzerine son derece üzüntülüyüm. Bu  üzüntülü halimle, bir yazı yazdım. Yayınlarsanız çok müteşekkir olacağım." demiş. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Ne değişti?

AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 'Artık ülkemize şehit gelmeyecek, o şehitlerimizden Allah razı olsun, o şehitlerimiz bize büyük bir emanet bıraktı'  açıklaması...

Hırsızlık İdeoojisi

Doğada denge vardır. Hayvanlar aleminde; güçlü olan, güçlü olmayanı yer.
İnsanlar aleminde de, hırsızlık ideolojisine sahip olanlar; olmayanı sömürür, yer.

1 Kasım 1922: Tarih tekerrürden mi ibaret?

1 Kasım 1922'de saltanat ve padişahlık TBMM'nin 308 no.lu kararnamesi ile kaldırılmıştı..
1 Kasım 2015'de memlekette bir erken seçim yapılacaktır. Siyasal tarihimizde daha önce de yaşanmış erken seçimler vardır. Ancak bu sefer olduğu gibi 3 ayda 2 seçim tarihimizde yaşanan bir ilktir.

Foooosssssssssssssss….

Boyabat Gazetesi'nin değerli okuyucuları!.....Ülkem ve ilçemi Yağma Hasanın böreği zannedenlere hesap sorma, akabinde tokat atma zamanı gelmedi mi?

MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj

1 Kasım 2015 günü yapılacak olan seçimler için çalışmalara son surat devam eden Sayın Çilek’e yönelttiğimiz sorulara karşılık aldığımız yanıtları sizlerle paylaşıyoruz.

Türkiye 2001 ekonomik krizinden daha kötü durumdaysa !...

2001 krizinde 1 milyon 902 bin olan işsiz sayısı, bu yıl 3 milyona dayandı. Yoksul insan sayısı 22 milyon, açlık sınırının altında yaşayan milyonlar!... AKP iktidarının 2002 yılındaki seçim bildirgesi yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik değil miydi?

AKP'li asgari ücretli ne diyor?

AKP 13 yıllık iktidarında, öyle bir seçmen profili yaratmış ki sosyolojik olarak  dünyanın en  sayılı üniversitelerinde araştırılması gerekiyor. 17- 25 Aralık yolsuzlukları size  bir şey ifade ediyor mu? O başka... Cumhuriyet tarihinde 4 bakan yolsuzluktan istifa  etti  o başka...

Hayaller ve hakikatler

Kocaeli Manşet Gazetesi yazarı Ziya Doğan'ın yazmış olduğu köşe yazısının içinde Sinop'tan behsediyor, bizde sizinle paylaşıyoruz.

1915'te bu hafta

Agos Gazetesi'nde, Hrant Dink Vakfı'nın hazırladığı '1915'te Bugün' çalışmasından derlenen ve Sözde Ermeni Soykırımı'nı gün gün anlatan bir köşe yayımlanıyor. Bu köşede bu hafta Sinop ile ilgili 100 yıl öncesine 16 Ekim 1915 gününe ait bir haber var. Bu haberi, bu gazetede ne yazıyor diye merak edenler için, sizinle paylaşıyoruz.

Şefik Başkan Dürüst ve Adilmiş

Seçim meydanlarında belediyenin kuruşuna halellik getirmeyeceğim. AKP’nin değil Boyabat’ın Belediye Başkanı olacağım diye bas bas bağıran Şefik Başkan, gerçekten dürüst ve adil mi?

AKP seçim vaatlerinin yüzde 70'i gerçekleşmedi

Seçim vaatleri, siyasi partilerin namusları, şerefleri, ülkesine, milletine verdiği sözdür. Bir anlamda teminattır, garanti belgesidir. Dini, insani olarak böyle bilinir. Ülkeyi 13 yıldır yöneten AKP'nin milletine verdiği sözleri yerine getirememiş olması !...

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Hür ve bağımsız yaşamayı var olmanın amacı haline getirmiş Yüce Türk Milleti; tarihten silmek ve vatanından mahrum bırakmak üzere hareket eden düşmanlarına ve onların işbirlikçilerine karşı verdiğin bağımsızlık mücadelesinin sonucunda kurduğun cumhuriyetin 92. yıldönümünde; zaferin ve çağdaş aydınlık devlet yapısının simgesel adı olan cumhuriyetin kutlu olsun.

Casus; Kim, Ne, Nerede?

Türkiye yapay konularla meşgul edilirken casuslar cirit atarken, dünya’da neler oluyor acaba! Casusluk alanında yepyeni bir yönteme geçildi.

Türk Milli Güç Unsurları Kurulu'ndan Açıklama

Yüce Türk Milleti’ne aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Aşure Günü ve dayanışma…

Dünya'da geçerli olan iki çeşit takvim var.  Birisi Miladi. Diğeri Hicri.

Sinopistanbul

Sinoplular için İstanbul bilinmez bir kent değil. Hele hele yabancı bir şehir hiç değil. Sinop, İstanbul’laharmanlanmış; mega kent “Sinopistanbul” olmuş adeta.

Efendi Baba..!

Hakan Kınay isimli hemşehrimiz, Boyabat Gazetesi'ni görünce aklına Efendi babasının Boyabatlı oluşu ve onu yazdığı yazı gelmiş... Bu yazıyı bizimle paylaşmak istemiş ve mümkünse gazetemizde yayımlanmasını istemiş. Bizde Hakan Bey'e teşekkür ediyor, merhum büyüğümüzün aziz ruhunu şad etmiş olmak için bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

''Stalin'in Tavuğu''

Dünyanın gelmiş geçmiş en despot ve gaddar diktatörlerinden eski SSCB Komünist Partisi genelsekreterlerinden Josef Stalin'e atfedilen çokça bilinen bir hikaye vardır.

Japonlar’ın Sinop’ta nükleer santral muammaları

Taraf Gazetesi'nde Pelin Cengiz'in yazdığı köşe yazısında, Sinop'a kurulacak nükleer santral ile ilgili oldukça ilginç bilgiler anlatılmış, eğer bunlar doğruysa, vaziyet oldukça vahim, bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Göğüşün Abdullah

M. Meftun Çağlar, babası Abdullah Çağlar'ın, babası Merhum Kolazlı’nın Mustafa Çağlar'dan naklettiği Boyabatlı Göğüşün Abdullah'ın yiğitlik ve kahramanlık hikayesini gazetemize ulaştırdı. Bu hikayeyi bize ulaştırdığı için M.Meftun Çağlar'a teşekkür ediyor, bu muhteşem hikayeyi sizinle paylaşıyor, Göğüşün Abdullah'ı Rahmet ve minnetle anıyoruz.

AKP'nin milli aldatmacası...

Milli kuruluşları satan zihniyetin seçim dönemlerinde millilikten bahsetmesine ne denir? Yerli otomobil dedikleri yabancı, İsrail tasarımı milli araç, Milli tank Altay Kore, Milli eğitim uçağımız Hürkuş da Koreli, Hürkuş Alman, savaş gemisi İspanyol...

Sinop İli 2014 Yılı Vergi Rekortmenleri

Sinop İli 2014 yılı Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve Gayri Menkul Sermaye İradı(Kira) Vergisi, vergi rekortmeni ilk 10 mükellef açıklandı. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Ey AKP’liler !!!.....Bunlar da mı Yalan?

Her doğruya kılıf uydurarak yalanlayan, her yalanı da allayarak pullayarak doğru gibi lanse eden AKP’li ……………
Peki bu yazdıklarıma ne cevap vereceksiniz?

Üzüntü, Kızgınlık, Nefret, Kin, Öfke Dalgaları

Ülke sathı mahallinde; üzüntü, kızgınlık, nefret, kin, öfke dalgaları yayılıyor. 1918’lerin İstanbul başta olmak üzere her yönden işgal edildiği günlerin benzeri yaşanıyor.

AKP'ye oy verenlerin milli anlayışı, ülkenin kamu mallarını satana biat etmek mi?

Cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşayan ülkemizde, kimin milli, kimin vatansever, kimin vatansever, kimin Müslüman, kimin milliyetçi olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum. Sapla, samanın bir birine karıştığı deyim  bu olsa gerek...

Eleştirel bir Yaklaşım

Günümüze kadar, öncelikli olarak “İslamcılık” kimliğini ön planda tutan başka da bir mesajı, meziyeti olmayan “bazı” yazar, çizer, düşünür şahsiyetler :

Boyabat E. Bld. Bşk. Mehmet Ermiş'ten 1 Kasım Seçimleri için şiirli destek

Boyabat E. Bld. Bşk. Mehmet Ermiş'in yazdığı ve oğlu Mustafa Ermiş tarafından gazetemize gönderilen 1 Kasım Seçimleri için destek şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Lozan Antlaşması 100 Yıllık Saçmalığı

Lozan Antlaşması'nın son kullanma tarihi yoktur. Lozan Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur ve Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, Lozan Antlaşması var olacaktır.

Yıllar Önce Dörtyol Parkı

26 Şubat 2010 tarihinde Bizim Karadeniz Gazetesi'nin internet sitesinde yayımlanan bu yazıda, yıllardır polemik konusu olan Hükümet Konağı karşısındaki parkla ilgili bilgiler veriliyor. Bu nedenle Ali Erol'a ait bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

İpotek Altındaki Türkiye !...

Ülkemizin yer altı, yer üstü zenginlikleri ipotek altındayken, har vurup harman savurduk. Çocuklarımıza, torunlarımıza miras olarak bol sıfırlı iç ve dış borç bıraktık.

CHP Sinop Milletvekili adayı Barış Karadeniz ile röportaj

1 Kasım 2015 günü yapılacak olan seçimler için İlçemize gelerek seçim çalışmaları yapan Sayın Karadeniz’e yönelttiğimiz sorulara karşılık aldığımız yanıtları sizlerle paylaşıyoruz.

Otomobil Üretim Şirketlerinin Ar-Ge, Üretim ve Planlama departman yetkililerine

Otomobil Üretim Şirketlerinin Ar-Ge, - Üretim ve Planlama departman yetkililerine öneriler

Derya Sarı öldü, başka Deryalar ölmesin

Sinoplu Derya Sarı'nın hayat hikayesini Yeniçağ gazetesinden Hanefi Bostan kaleme almış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Yaprak dökümü

İnsan su misali bazen derinden, bazen de çağlayarak akar. Bazı kereler de kıvrım kıvrım. Sakarya Nehri’nde olduğu gibi…

AKP iktidarına göre, 3 kişilik bir ailenin yıllık geliri 58 bin 500, aylık 4 bin 900 liraymış !


AKP’ye Oy Vermek İçin Sebep Ne Olabilir ki?

AKP Avrupa ülkelerinde bir siyasi parti olsa inanıyorum ki % 1 oy dahi alamaz. Niçin mi? Buyurun okuyun……

Her Kesim Bir Şey Diyor

Halkın inancı, düşüncesi, duyguları, umudu, yaşamı, geçimi, geleceği konuşuluyor, siyaset malzemesi yapılıyor.

Gel de twitter fenomeni Fuat Avni'nin iddialarına inanma !

Twitter Fenomeni Fuat Avni'nin  19 Eylül 2015 tarihinde, terör olayları azdırılacak. Mitinglerin arefesinde şiddeti ve çatışmayı artırmayı planlıyorlar iddiası seçime 20 gün kala Ankara'da meydana gelen  patlama doğrulamıyor mu?

Turizm Yatırım Projeleri Öncelikli Devlet Politikası Olmalıdır

Geçenlerde bir belgeselde, Avusturya’da bulunan, HallStatt köyünü izledim. "Diş hekimi, tuttuğu balığın önce dişine bakar" misali ben de bu belgeselden ülkem adına gözlemler, değerlendirmeler çıkarmaya çalıştım.

AKP’nin 13 yıldır dondurucuda bekleyen seçim vaatleri…

Siyasi partilerin seçim beyannameleri, taahhüttür, sözdür, namustur. AKP, 2002 seçim bildirgesinde hangi vaatlerde bulunmuştu? 13 yıldır dondurucu da bekleyen vaatleri neler mi? Seçmen, 1 Kasım genel seçimlerinde AKP’ye sormayacak mı? AKP iktidarını önüne gelen kandırmış, AKP’de 78 milyon insanı kandırmış olmuyor mu ?

Al Birini Vur Ötekine

İlimizde ki AKP milletvekillerinin bir baltaya sap olanını gördünüz mü? Şimdi de 1. sıra adayı Nazım MAVİŞ olmuş. Olmasına olmuş da, atalarımız "Gelen gideni arattırır" demiş.

Demokrasi, Hukuk Devleti ve Milletvekili

Bir çok ülkede şaibeli kişiler, milletvekil olarak mecliste görev alıp, kanun çıkaramıyor.

Ülkemin Cumhurbaşkanına hakaret edilmesi kanıma dokunuyor

Cumhurbaşkanlığı makamı Türkiye'yi temsil makamıdır. Sosyal medyada yapılan ironi de olsa yapılan hakaret bu ülkenin sıradan bir vatandaşı olarak kanıma dokunuyor.

2 Ekim Uluslararası Şiddetsizlik Günü Mesajı

Uluslararası Şiddetsizlik Günü Birleşmiş Milletler tarafından 2007’de ilan edilmiştir.

AKP iktidarının ülkeye verdiği tahribat...

AKP, 13 yıllık iktidarında, sanayıde, eğitimde İslam 'da, yargıda, hemen, hemen bütün sosyal, kültürel hayatta verdiği tahribatı tamir etmek için 50 yıl bile yetmez. Benim bu iddialarım acı ama gerçek olduğunu, belki bugün fark etmiyoruz ama, yarın mutlaka fark edeceğiz.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlu Olsun

Her canlı gibi İnsan da doğar büyür, gençlik orta yaşlılık ve nihayet yaşlılık dönemlerine ulaşır.

0405sec.jpg1 Kasım 2015 Sinop İli Milletvekili Kesin Aday Listesi Belli Oldu

1 Kasım 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçime girecek adayların kesin listesi YSK tarafından ilan edildi.

Nurullah Aydın'ın Üç Kitabı Stanford Üniversitesi Kütüphanesinde

Gazetemizin yazarı Nurullah Aydın'ın 2006 yılında basılan Küresel terör ve Türkiye, 2011 yılında basılan Küresel ve ulusal dönmeler : dinsel--ırksal--dilsel ve 2010 yılnda basılan Osmanlı imparatorluğunda istihbarat isimli üç kitabı dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi kütüphanesinde yer alıyor.

Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" Şiiri

1940 yılında ders kitaplarına konulan "Bayrak" şiiri, AKP tarafından 2012 yılında ırkçı denilerek ders kitaplarından kaldırılmıştı. Geçtiğimiz pazar günü AKP tarafından yapılan mitingde bu şiir okundu. Irkçı diye yaftalanmak istenen, ancak iş oy toplamaya gelince okunan bu muhteşem şiiri sizinle paylaşıyoruz.

Ayse ŞahinHiçbir Başarısızlığın Ezikliğine Teslim Olmadım

İlkolkula başladığım gün adımı tahtaya yazdığımı çok net hatırlıyorum.
Derslerden en çok matematik dersini severdim... bir de el yazısı dersini...
Okul hayatımın ilk yıllarından hiç unutamadığım bir anımı sizlere anlatacağım ama gülmeyin, lütfen.....

Kıssadan Hisse (Şeyh)

Bir arkadaşımın anlatımından aktarıyorum:
1990'lı yıllarda, bir gazeteci yazar yazılarında sürekliİslam'daki bidat ve hurafelerden bahsedip duruyormuş.

Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Her insan akıla, akıl da eğitime muhtaçtır.
İnsana ve eğitime yapılan yatırım geleceğe yatırımdır.

Türk Dil Bayramı Kutlama Mesajı

1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde “Dil Bayramı” olarak kabul edilmiştir.
Türk kültürü, Türk dili, Türk kahramanları, Türk tarihi, Türk milli değerleri, Türk manevi değerleri iç ve dış ihanet şebekelerinin tehditi altındadır.

Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kurban bayramının başta Türkiye ve Türk dünyası olmak üzere, İslam dünyasının, gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanları tanımalarına, bilmelerine, anlamalarına ve gereğine göre hareket etmelerine vesile olması temennisiyle;

Yarınki dünya...

Ne kadar farkındayız açıkçası bilemiyorum. Uzun zamandır, bizim için çok anlamlı ve değer ifade eden ne kadar kavram varsa her birinin içi birbir boşaltılıyor. Çevre, temizlik, bayram, ziyaret, sevgi, saygı bunlardan birkaçı.

Boyabat Okulları'nda Neler Oluyor

Bugün isminin açıklanmasını istemeyen bir öğrenci velisinin gazetemizin e-postasına yollamış olduğu yazıda, Boyabat'ta ki bazı okullarda kayıt sırasında yapılan haksız uygulamalardan bahsetmiş.

Akbabalar, Kışkırtıcılar ve Türkiye

Türk Milleti’nin Türk Devleti’nin başı üzerinde uğursuz akbabalar dolaşıyor. Suçlular sırf dokunulmazlık nedeniyle ülkeyi yönetirken, haklı hakkını alamazken, adalete güven kaybolmuşken, göreve gelme, adalet benden yana, bana karşı algısına göre işliyorsa, halkın adalet talebi en yüksekse, sokaktaki insan siyaset-din-yargı kıskacında mutsuz, huzursuzdur.

Gazeteci Turan Aslan Soruyor

Sinop İl ve İlçe belediye başkanları ulusal basında hep skandal haberlerle mi yer alacak?..

Boyabat Gazetesi, Facebook Hesabı

Son iki gündür, bize çeşitli kanallar vasıtasıyla ulaşanlar, Boyabat Gazetesi'ne ait Facebook sayfasının pkk tarafından hacklendiği konusunda uyarmakta ve bu konu hakkında bilgi istemektedir. Bu nedenle bu konuda, açıklama yapmak mecburiyetinde kaldık. 

Bir Meral Akşener Hakikati…

Haber Hergün gazetesinden Mehmet Fatih Doğrucan'ın "Bir Meral Akşener Hakikati…" isimli yazısını siznle paylaşıyoruz.

Erdoğan iyi bir Müslümansa...

Aydınlık Gazetesi'nden Mustafa Mutlu, Şefik Çakıcı hakkında bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İSTİHBARAT VE İSTİHBARATÇI kitabın ikinci baskısı çıktı

Yazarımız Nurullah Aydın'ın, İSTİHBARAT VE İSTİHBARATÇI kitabının ikinci baskısı çıktı

Ağlatan "Dağlıca Marşı"

pkk'nın hain saldırısı sonucu Hakkari Dağlıca'da şehit olan 16 asker için bestelenen eser, sözleri ve müziğiyle yürekleri burktu.

İslamcılık ve Fasık, Gafil, Münafık, Zalim

Türkiye seçim sürecinde din, iman, hak, hukuk kavramlar tartışması yapılıyor.

Yeter Artık Söz Milletin

Hükümet partisine destek veren ilçemin sakinleri !....
Kış uykusundan uyanarak, göz açma vakti gelmedi mi?

Kanı Bozuktur

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, son günlerde meydana gelen olaylar ile ilgili yazmış olduğu "Kanı Bozuktur" şiirini sizinle paylaşıyoruz.

''ÇÖZÜM, ÇÖZÜM'' dediler ÇÖZÜLDÜK mü acaba?

Ateşi ve ihaneti gördük. Sözün bittiği yerdeyiz. Bundan sonra yazmak ve konuşmak faydasız. Yenişeyler yapmak lazım. Bir ülke düşünün: hain pusularda dağlarında saat 15.00 sularında 16 cankara toprağa düşüyor. Sağ kalanlar silah arkadaşlarının cansız vücutlarına ulaşmak için saatler boyu süren amansız mücadele veriyor.

Sentetik yaşam

Kentleri insanlar inşa ederler. İçerisinde hem kendilerinin, hem de toplumların barınmasını ve hayatlarını sürdürmelerini sağlarlar.

Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!

Sinop Boyabat Organize Sanayi Bölgesi alanına ait içmesuyu, atıksu ve yağmursuyu inşaatlarından müteşekkil altyapı ikmal yapım işi 15 Eylül'de ihale edilecek.

Korkuyorum

Boyabat Ülkü Ocakları Başkanı Adem Işık, son günlerde meydana gelen olaylar hakkında tepkisini ve duygularını belirtmiş olduğu yazıyı bize göndermiş. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Her Canlı Mutlaka Ölümü Tadacaktır

Her Canlı Mutlaka Ölümü Tadacaktır. (Ali İmran suresi 185. Ayet)
Şefik Başkan !....Sultan Süleyman’a kalmamış bu dünya Peki o zaman ne bu şiddet bu celal?

Muhacir ve Ensar

Muhacir ve Ensar;
Muhacir, Yunan adasına mı kaçacak?
Ensar olalım diyenler maaşlarının yarısını verebildiler mi?
Kur’an'ın okundu ama İnfak ne olacak?

Ben Yazılarımı İnsanlar İçin Yazıyorum

Dikkat !.... Bu haftaki yazımın içeriğinde % ıoo snr bzc maddesi bulunduğu için bazılarında kaşıntı, kasılma ile birlikte titreme, ülser, şeker ve tansiyon yapabilir…

İnceburun’da düşlere dalmak!

Kuzeyin yıldızı, Karadeniz’in incisi Sinop'un plaka numarası 57. 

Ağustos sıcağı

Yaz mevsimi şu sıralar hem içeride hem dışarıda sıcak günler yaşatıyor bizlere.

Fuat Avni'den Yarbay Mehmet Alkan İddiası

Fuat Avni'den, şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'a yapılacaklar için çok çarpıcı iddialar geldi.

Sizin Yaptıklarınıza Gulu Gulu Dansı Derler

Lütfen okuyun!.... Okuyun da görün Boyabat Belediyesinde dönen dolapları. Yeter artık!.... Bir merci yok mu bu rezilliğe dur diyecek….

Kimdir narsist?

Bugün aklıma narsistleri incelemek geldi ve önüme sizinle paylaşmak ihtiyacı duyduğum veriler geldi. Narsistleri inceledikçe sanki etrafımızda, şehirimizde veya ülkemizde bu tarife uyan insanların var olduğunu gördüm. Sizde yazıyı okuyup bir değerlendirme yapın bakalım.

Boyabat Belediyesi sebze fiyatlarına nark koydu

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 15 Temmuz 1964 Çarşamba günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi ve Boyabat'la ilgili diğer haberleri sizinle paylaşıyoruz.

MEMNUNMUSUNUZ ??? !!!

HERGÜN BİR ŞEHİDİN GELDİĞİ ESKİYE DÖNDÜĞÜMÜZ ŞU GÜNLERDE DİYORUM Kİ EY TÜRK KÜRT ALEVİ SÜNNİ ATEİST DİNDAR SAĞCI SOLCU VS. BU VATANIN EVLATLARI !!! MEMNUNMUSUNUZ ???!!!

Müftü Değil, Sanki Yemen Valisi Ebrehe!...

Sayın Müftü Bey, Mübarek Cuma gününde çok kişiyi günahkar yaptığının farkında mısın?

Boyabat'ta Neler Oluyor..!

Boyabat Manşet internet gazetesinde, Kırık Kalem mahlaslı yazar "Meydan Projesi İptal mi Oldu?", "Hükümet Konağı Proje İhalesini Kim Aldı?", "Şefik Başkan Nerede?" sorularını sorarak bir yazı yazmış. Bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan tarihçi…

Bugünki Sözcü Gazetesi'nde Yılmaz Özdil'in tarihçi diye geçinen bir .............hakkında yazmış olduğu, "Maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan tarihçi…" isimli yazısını zevkle paylaşıyoruz.

Ya zübüklükten vazgeçeceğiz ya da daima Zübük kazanır

Yılmaz Özdil'in "Ya zübüklükten vazgeçeceğiz ya da daima Zübük kazanır" isimli ibret alınacak köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Teşekkür Mesajı

Geçirmiş olduğum rahatsızlık sebebiyle yaklaşık 15 gün aranızdan ayrı kaldım. Bu süreçte, geçmiş olsun dileklerini ileten sevenlerime çok teşekkür ederim. Ayrıca, gazetelerinde bana geçmiş olsun dileğinde bulunan Ahmet Küçükbaş, Ömer Aytekin ve Davut Koçyiğit'e özellikle teşekkür ederim.

Cadianda'dan Fotoğraflar..

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz gezide yolumuz Muğlanın Fethiye ilçesinden geçti. Bilindik yerler olan Saklıkent Ölüdeniz, Patara gibi turizm yerlerinin dışında pek bilinmeyen bir antik kente gezinti yaptık, yapmış olduğumuz gezide sizlere birkaç fotoğraf çektim.. 

Şehittir Benim Adım

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kaypaklık Kanlarına İşlemiş Bir Kere

Mertliğin mumla arandığı şu günlerde, insanlıktan nasibini almamış namertler piyasada cirit atmaya başladı. Peki kim bunlar? Buyurun okuyun…

Şerefsiz meselesi

Yılmaz Özdil dünkü köşe yazısında, MHP'nin, HDP hakkında söylediği şerefsiz sözünü, oldukça ironik bir şekilde değerlendirmiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Düşmanlarımın Sevinçleri Kursağında Kaldı

29 Temmuz 2015 günü saat 00.30 sularında Kültür Sarayı inşaatındaki çalışmaların fotoğraflarını çekerken tanımadığım bir kişinin saldırısına uğradım.
Sonra mı !.........
Tıklayın o zaman….

Gazetemiz Baskıya Verilirken Çok acı bir kayıp

Vezirköprü Vatandaş Gazetesi'nin 50 yıl önce, 21 Haziran 1964 Pazar günü yayımlanan nüshasındaki bu haberi sizinle paylaşıyoruz.

Cemaat Camiden kovdu….

Dün Akşam Namazı'na Çamlıca Camii'ne ekip ile gelen ve camide üzerime saldırmaya yeltenenleri, Çamlıca Camisi'nin cemaatı defol git buradan diyerek kovdu.

Boyabat Belediyesi'nin Gerçek Yüzü

Beni enayi yerine koymaya çabalayan yetkililer !......
Siz o sivri zekanızı başkaları üzerinde deneyin… Lütfen okuyunuz….

0105_DoganSezgin2.jpgBizim İstanbullular

Okullar açıldı. Bizim İstanbullular memleketlerine çoktan döndüler. Boyabat yine bize kaldı.

Şefik Başkan Cübbede Giyseydin Bari!.....

Gözlerimle görmesem inanmazdım, riyanın bu kadarına da ne denir yani. Şefik başkana bir de sarık ve cübbe giydirseydiniz bari..

Gönülden Gönüllere

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç'un güzel bir şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Tüm zamanlarda sevgi engelleri aşıyor!

Bayram dolayısıyla insanlarımızda bir telaş almış başını gidiyor… Bugün arefe, yarın bayram. Ramazan Bayramıyla coşacak müslümanlar. Sevinç kaplayacak her yanı.

Geleneklerle geleceğe yürümek…

İstanbul'da ikiyüzün üzerinde Sinop ve Sinoplular’a yönelik faaliyet gösteren hemşehri derneği var. Hemşehri derneklerin kahır çoğunluğu köy derneklerinden oluşuyor.

Kırk Yıllık Kani, Oluverdi Yani

Sakına olmaz demeyin, hem de bal gibi oldu. 230 imzalı dilekçe ses getirdi, hem de bomba gibi !...

Arif Hafız Dedemin Evinde Ailecek İftardayız

Biricik dedem… Namı diğer Arif Hafız… Sanırım, Boyabat’ta tanımayan yoktur. Bütün aile, eniştelerim, halalarım, kuzenlerim dedemin evinde iftar yaptık. Dedemin evinde dediysem dedem öleli 12 yıl oldu, ama evin her köşesinde babaanneme ve dedeme ait anıları görebilir, kokularını hissedebilirsiniz.

Sayın Müftü bey !.....

Son günlerde halk sizin icraatınızı konuşur oldu. Aldığınız kararla kimse hoşnut değil, bu konuda daha sağlıklı düşünmenizi talep ediyoruz.

Seçmen ve siyasi partiler

Seçim sonuçları, seçmenin daha çok demokrasi ve uzlaşıdan yana oy kullandığı yönünde işaret verdiğisadece parti temsilcilerinin değil siyaset bilimcilerinin de ortak görüşü.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Partilerin Oy Oranlarına Göre Analizi

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde Boyabat Merkez, Boyabat Geneli, Sinop Geneli ve Türkiye Geneli oy oranlarına göre partilerin analizini sizinle paylaşıyoruz.

Eski Köye Yeni Adet

Okuyun beyler okuyun!....
Hem de elinizi çenenizin altına koyarak 30 Mart 2014 seçimlerinde kimlere oy vermişiz diye, kara kara düşünerek okuyun..

Şefik Başkan'a, Boyabat Halkının Beş Teklifi

İlçemizin sorunlarına çözüm getiren bu tekliflere şapka çıkartılır diyoruz ve bu teklifin muhatabı olan yetkililere de buradan sesleniyoruz..

Boyabat Gazetesi'nde Yayımlanan İlk Haber

1 Temmuz 2015 günü Boyabat Gazetesi 10. yaşına girdi. Bu nedenle bizde hem kendi merakımızı gidermek, hem de sizlerle tekrar paylaşmak için 10 Kasım 2005 tarihinde yayımladığımız ilk haber olan "Ne Olacak Bu Boyabat'ın Hali" isimli haberi sizinle paylaşıyoruz.

TEOG Kabusu ve Boyabat'ta Eğitimin Son Hali - Öğretmenlerin konuşmadığı okul müdürü - Emaneti ehline veriniz


Hangi Numara Ne Manaya Geliyor?

Hepimizin  yaygın olarak kullandığı "pet" diye tabir edilen şişelerin aslında birçok türü mevcut. Peki hangi plastikler diğerlerine göre daha sağlıklı; bunu nereden anlayabiliriz? Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Boyabat Gazetesi 10. Yaşında
Boyabat Gazetesi 1 Temmuz 2005 tarihinde kurulmuştu.


Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti

Ramazan-ı Şerif oniki ayın en kıymetlisidir. Peygamber Efendimiz "Ramazan gelince, Cennet kapıları açılır, Cehennem kapılaı kapanır, Şeytanlar bağlanır" buyurdu.

...Sen Gelince...

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun şiirini sizinle paylaşıyoruz.

2015 Yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (7 Haziran 2015)

2015 yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (7 Haziran 2015)
NOT: Bütün Sonuçlar Kesindir

Ramazan ayı ve istihdam

Yazımızın başlığını umarım Ramazan ayı ve ihsan şeklinde okumamışsınızdır. Bu kezkonumuz Ramazan ayı ve istihdam.

Fakirin Çorbasını Paylaşma, Kendi Çorbanı Evinde Fakirle Paylaş

Son yıllarda özellikle facebook isimli paylaşım sitesinde, bir moda aldı başını gidiyor. Teyzeyi, amcayı, halayı veya dayıyı ziyaret ediyor. Hep beraber sofrayı paylaşıyor ve bunun resmini çekip paylaşıyoruz. Anlaşılmaz garip bir durum. Dinimiz hastayı, yaşlıyı ziyaret etmeyi tavsiye ediyor, ama bunun da reklamını yapın demiyor.

Afet mi, Yoksa Beceriksizlik mi ?

Cumartesi günü yarım saat devam eden sağanak yağmur ilçemizde hayatı felç etti. Bize göre bu ne bir felaket ne de bir beceriksizlik, düpedüz………………

Sallım Çorba

Sallım Çorba

Muhasebe ve analiz

Girdiği tüm seçimlerden başarıyla çıkan Ak Parti, 2015 genel seçimlerinden oy kaybederek çıktı.

El İnsaf Be !.. Ağzı Olan Konuşuyor

Bugünlerde kimileri nalına, kimileride mıhına vurup duruyor. Birileri de fırsattan istifade ederek sarıyor yükü abalının sırtına. Bizde bu duruma seyirci kalmayıp El İnsaf Be !.. diyoruz.

Kaybeden Kim?

7 Haziran seçiminde vatandaşlar hiçbir partiyi tek başına iktidar yapmadı. Bu, sanki bütün partilere bir uyarı gibiydi.. Acaba AK Parti niçin tek başına tekrar iktidar olamadı?..

Ak Parti seçimi kazandı

Bir genel seçim daha pazartesiden itibaren geride kaldı. Bazı il ve ilçelerde seçim sandıklarına itirazların olduğu, yereldeki seçim kurullarına başvuranlar yapıldığına dair haberler gelmekte.

Oy Kullanma ve Seçim Kuralları

Halk kendisini yönetecek olanları seçimle iş başına getirir. Seçime katılan yurttaşlar görüşlerini oy vererek belirtirler. Bu bakımdan oy kullanmak kaçınılmaması gereken bir görevdir.

2014 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları

2014 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları

Milletin Vekili Olmak Yetmez Vicdanların Vekili Olmak

Toplum önüne çıkıp, toplum önderi olacak kişinin her şeyden önce “yiğit” olması lazım. Yiğit, güçlü, kuvvetli, gözü pek, düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmeyen, sözüne güvenilen, sözünün eri ve korkmayandır.

Boyabat’ta OYlatıp, “Tokmak”ı Oynatmayız

Boyabatlı gençler dün sosyal medyada güzel bir slogan paylaşmışlar;
Boyabat’ta Oylatıp, Tokmak’ı Oynatmayız,
Evladımız Meftun’u, sahipsiz bırakmayız.

KPSS Skandalında Kimin İsmi Var

Kamuoyuna saygı ile duyurulur!
Geçen gün (21 Mayıs 2015) kulağıma bir haber geldi. Haber şu şekildeydi:
Bildiğiniz üzere 2012 KPSS soruları çalınmıştı. Soruları çalan komisyonun içinde Nazım Maviş’ in de adı geçiyordu.

AKP’de Yüzler Niçin Gülmüyor?...

Sinop AKP milletvekili adayları topluma hitaben yapmış oldukları konuşmada Sinop 2015 seçimlerinde tarih yazacak demiş. Doğru söze ne denir ki Sinop 2015 seçimlerinde gerçekten tarih yazacak.

Girişimcilik ve yenileşim

Toplum içerisinde insanı yücelten iki şey vardır: Birincisi dimağındaki zenginlik, ikincisi kolundaki/bedenindeki kuvvettir. Bilgi de emek de insanı yüceltir.

2011 yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Haziran 2011)

2011 yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Haziran 2011)

Köylerdeki Seçim Çalışmalarından Anekdotlar

7 Haziran 2015 günü yapılacak olan seçimler için yaklaşık olarak 200 köye MHP bayrağı taktık. Bu arada çok vatandaş ile de siyaset hakkında fikir alış verişi yaptık. Neler neler!....Buyurun okuyun…

HDP aslında PKK, PKK ise AKP'dir!

AKP'den kurtulmak isteyen bir kesim çareyi HDP'ye sığınmakta buluyor. Kimler yok ki bukesimde. Başta ''yetmez ama evet''çiler. Akiller, sanat ve edebiyat çevreleri (sözde). Bazı Cihangir veModa müdavimleri (sakinleri değil), dizi oyuncuları, gayler, lezbiyenler, transseksüeller ve daha birçokları.

Ülkenin Durumunu Anlatan Bir Fıkra

Gazetemizi takip eden ve bize zaman zaman çeşitli haber ve yazı yollayan çok kıymetli bir kardeşimiz bu sefer çok güzel bir fıkra yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

MHP Adayı M.Meftun Çağlar ile Röportaj

Sinop MHP Milletvekili adayı M. Meftun Çağlar ile 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan Genel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

Sinop'un STK'ları Hizmette Yarışsın

Sinop dernekleri hizmette değil ama düzenledikleri gece ve yemekli toplantılarla yarışır halinde.. Bu yarışın Sinoplu hemşehrime bir faydası var mı?. Yok.. Sadece o geceye katılanlar yiyip içip eğlenerek bir gece geçirmiş oluyor o kadar.. Evet, STK'lar gece düzenler ama bunun bir anlamı olur.. Bakıyoruz bu gecelere içi bomboş.. Sadece kendilerini eğlendiriyorlar o kadar..

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (22 Temmuz 2007)

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (22 Temmuz 2007)

Maviş'in Beyaz Kalemi

Türkiye 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine giderken son zamanlarda ulusal basında sıklıkla haber yapılan 2010 KPSS soruşturmasını duymayan kalmamıştır. Aradan 5 yıl geçmiş olmasına rağmen sonuçlanamayan bu ‘skandal’ ardı arkası kesilmeyen yeni skandallar doğurmaya devam etmektedir.

İstanbul’a demir atmak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) üç dönem boyunca Sinop milletvekili olarak görev yapan Sayın Engin Altay, bu kez İstanbul üçüncü bölgeden milletvekili adayı.

Boyabat nereye koşuyor?

Hemşehrimiz Bekir Kayık, sitemizde yayımlanması için, özellikle Boyabat'ın kanayan bir yarasına parmak basan, bir yazı göndermiş. Bekir Kayık'ın yazısını yayımlamaktan mutlu olduğumuzu belirterek, Bekir Kayık'a teşekkür ediyor, yazısını sizinle paylaşıyoruz.

AKP Hükümetlerinin 13 Yıllık İcraatı

2023 yılını hedef gösteren AKP, S.O.S. sinyalleri veriyor. Resmen her şeyin Arap saçına döndüğü bir ülkede yaşıyoruz. Bunun baş mimarı da AKP hükümetleridir.

Boyabat'tan Fotoğraflar (Yeni Mahalle ve Bağlar Mevkii)

Bugün (19 Mayıs Salı) Yeni Mahalle ve Bağlar mevkiinde uzun soluklu bir gezinti yaptım. Boyabat fotoğrafları köşesi için bir kaç fotoğraf çektim..Özellikle il dışında oturan Boyabatlılar bu fotoğrafları merakla bekliyor.......İyi seyirler..
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

CHP Milletvekili Adayı Barış Karadeniz İle Röportaj

Bu hafta sizlere Sinop CHP 1. sıra adayı Barış KARADENİZ ile 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (3 Kasım 2002)

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (3 Kasım 2002)

Mutlu kent Sinop'a ne oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) araştırmasına göre Türkiye'nin en mutlu kenti Sinop.. Çünkü en başta huzur vardı. Ancak Sinop son zamanlarda pek mutlu değil.. Neler oldu da bizim Sinopumuz silahların patladığı, intiharların, hırsızlığın, uyuşturucu kullanımının arttığı bir yer haline geldi.

Maviş’in Hayali, Çağlar’ın Gerçeği

Her aday gibi Ak Parti ikinci sıra adayı Nazım Maviş’in de büyük ideali milletvekili olabilmek. Belki gençliğinden beri bunu hayal ediyordu, istiyordu bilemiyoruz. Refah Partisi, Saadet Partisi, HAS Parti derken şimdi AK Parti’den aday oldu.

15 Mayıs 1919 - Yunanlılar İzmir'de

“Şimdi ki fustanella İzmir’e geldi, Fes ortadan kalkacak.
Türk’ün kanı akacak, Şimdi ki İzmir’i aldık.
Ayasofya’yı açalım Camiler yerle bir edilecek
Ve üzerlerine haç dikilecek.”

Soralım

Büyüklerim, "Geçmişteki dertleri, acıları tazelemek kimseye bir şey kazandırmaz, aksine derdini dillendirdiğinin acısına acı katar, yüreğine ateş salarsın." derler.

O yar benim kime ne!

Bahar geldi. Tabiat canlandı. Topraklar her yerde yeşile bürünmüş. Nehirler çağlayarak akıyor. Ağaçlar kuş cıvıltısından geçilmiyor.

1999 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

1999 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

Vaat etmekle yalan arasındaki ince çizgi

Seçimler yaklaştıkça partilerin abartılı vaatleri de çok tartışılır oldu. Kimisi işsizliği bitireceğini söylüyor, kimisi emekliye 1500 veya 1800lira vereceğini… Çıta şimdilik 5 bin lira. Daha bunun gibi bir çok vaat var.. Acaba muhalefet partilerinin bu vaatlerini, iktidardaki parti düşünemiyor mu da vatandaşa vermiyor?..

AKP’nin Tek Alternatifi MHP Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Çarşamba günü hem İlimiz Sinop’u hem de ilçemiz Boyabat’tı ziyaret ettiler ve miting yaptılar. 6 Haziran Mitingi Sinop tarihinde bir dönem noktası olacak mıdır? Bunu 7 Haziran gecesi göreceğiz ancak şüphesiz MHP ve MHP’liler için unutamayacakları, daima hatırlayacakları ve anacakları bir gün olmuştur.

Resimlerle Sinop'a Gidelim

Geçtiğimiz akşam üzeri bir grup arkadaş ile Sinop'a kısa bir gezinti yaptık.. Araç camına yerleştirdiğimiz kamera ile yol güzergahından otomatik olarak bir çok fotoğraf çektik.. Böylece sizleri Boyabat'tan Sinop'a fotoğraflar ile götürelim dedik.. İyi seyirler.. .
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Şefik Başkana Birkaç Sorum Olacak

Görev süresinin 14. ayında olan Şefik Başkan seçimlerde şeffaf olacağına ve günübirlik halk toplantısı düzenleyeceğine dair söz verdi. Bu güne kadar sözünü tutmayan Başkana bende medya aracılığı ile sesleniyorum.

1995 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (24 Aralık 1995)

1995 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (24 Aralık 1995)

Sevgi gönül pınarından beslenir

Sevgi ruhun gıdasıdır. Gönül pınarından beslenir. Sevmeyen kalp ölüdür.

Sosyal medyayı doğru kullanmak

AK Parti 1. sıra adayı Cengiz Tokmak'ın sosyal medya sayfasında İncil'den Aziz Pavlus'un Hz. İsa için sarf ettiği "Biz seviyoruz. Çünkü önce Allah bizi sevdi" sözlerini paylaştığı öne sürüldü.. Acaba Sayın Tokmak böyle bir sözü paylaştı mı?.. Ya da onun sayfası, başka partili tarafından kullanılıyor da etiketleniyor?.

Boyabat'ın Güncel Fotoğrafları

Bugün Boyabat'ta önce güneşli sonrasında kısa süren yağmurlu bir hava var idi...2 Mayıs Cumartesi itibarı ile Boyabat'ın en son çekilmiş güncel fotoğrafları.....
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Yüce Dinimiz ile Dalga Geçenler

AKP sözde yüce dinimize önem veren ve savunan bir parti konumundadır. Fakat aşağıdaki sözleri okuduğunuz zaman AKP’nin ne kadar din istismarlığı yaptığını, hatta daha ileri giderek AKP'lilerin yüce dinimizle nasıl alay ettiklerini göreceksiniz.

Hoşlanmadan sevmek

Gözler kalbin aynasıdır. Karşısındakine gerçekleri yansıtır.
Hoşlananı görür; hoşlandığını belli eder.

1991 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (20 Ekim 1991)

1991 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (20 Ekim 1991)

Seçim Yaklaştı Vaatler Hortladı

Gel vatandaş gel!..yetişen alıyor!.. batan geminin malları burada!.. ne alırsan bedava!.. Bu sözleri Pazar esnafından çok duyarız. Fakat son günlerde buna benzer sözleri Şefik ÇAKICI’dan da çok duyar olduk.

Siyaset yapın ama din üzerinden değil..

Dünyada en kolay siyaset din üzerinden yapılandır.. Çünkü insanların duygularını sömürürsünüz.. Değiştim deyip daha çok insanın duygularına dokunursunuz.. Sonrasında değişmediğinizi kanıtlayacak işler yaparsınız, laflar söylersiniz...

0405sec.jpg7 Haziran 2015 Sinop İli Milletvekili Kesin Aday Listesi Belli Oldu

7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde seçime girecek adayların kesin listesi YSK tarafından ilan edildi.

Sehitler.JPGBoyabatlı Şehitler

Boyabat'ta yaşayıp da savaş konusu açılınca, özellikle de Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili hikaye dinlemeyenin veya konuşmayan insan sayısı çok azdır.

Sehitler.JPG Boyabat'lı (Saraydüzü) Şehitler

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde benim Boyabat'lı kabul ettiğim bugün Saraydüzü nüfusuna kayıtlı 122 şehidimizin aziz anısına bu çalışmayı yayınlıyorum. Buradan bütün şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.

Cengiz Tokmak Niçin AKP'nin Birinci Sıra Adayı Oldu?

Milletvekili listelerinin YSK'ya teslim edildiği 7 Nisan 2015 Salı günü saat 17:00'den sonra, AKP'nin aday sıralamasında yıllar sonra AKP'nin kaleleri olan Boyabat, Durağan ve Saraydüzü'nden değilde sahilden birisi olan Eski İl Başkanı Cengiz Tokmak'ın seçilmesi çok büyük bir şoka sebep oldu.

CHP ve MHP Seçimlere Katılmıyor mu Yoksa?

Son günlerde ilçemizde AKP Sinop’ta 2-0 yapacakmış nidalarıyla çığırtkanlık yapanlara bir çift sözümüz olacak "Deve kuşu gibi kafanızı kuma sokmuşsunuz, etraftan bi habersiniz."

Sinop'ta Seçim Satrancı

Geçtiğimiz hafta kısa da olsa Boyabat, Saraydüzü ve Durağan ilçelerini ziyaret etme şansı buldum. İlçelere yaptığım bu ziyarette de en çok siyaset konuşuldu.. En çok da AK Parti adayları ve birinci sıranın sahil kesimine kaptırılması oldu.. Boyabat ilçemizde hiç kimse birinci sıranın Sinop'a gitmesini bir türlü kabullenemiyor..

1987 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (29 Kasım 1987)

1987 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (29 Kasım 1987)

Selam Olsun....!

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Padişahım Sen Çok Yaşa

9 Nisan 2015 günü AKP seçmeninin yapmış olduğu karşılama törenini görünce hayıflanarak insanlar bu kadar iki yüzlü olabilir mi dedim. Sen bağrında yetiştirdiğin kişiyi diskalifiye ettik diye sevin, elin oğlu için de sevinç naraları at. Bu ne lahana bu ne perhiz anlamış da değiliz.

1983 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (6 Kasım 1983)

1983 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (6 Kasım 1983)

Adam olmak!

Her erkeğin işi değildir adam olmak.
Sözde bazılarına kolay gibi gözükebilir; lakin zordur hayatta.
Farklı bir duruş, erdemlik gerektirir.

AKP'de Tokmak Sinop'ta, davul Boyabat'ta

AKP'de adayların belli olmasıyla birlikte, Sinop'un daha doğrusu sahil kısmı denilen bölgenin, yıllardır dile getirdiği ve sonunda özlem duyduğu o birincilik rüyası gerçekleşti. İç kesim daha doğrusu Boyabat ise yıllar sonra...

AK Parti Sinop'ta geleneği bozmadı

Evet, AK Parti Sinop milletvekillerinin bir dönemlik geleneği yine bozulmadı.. Vekil Ersoy aday adayı olmasına rağmen tekrar aday gösterilmedi. Sebebi nedir diyecek olursanız? AK Parti Genel Merkezi de bilmiyordur herhalde...

Mahalle Sakinleri Feryat Ediyor (Yine mi Kandırıldık?)

Geçen hafta Esentepe Mahallesi'nin çöplerle ilgili sorunları dile getirmiştik. Hala bu meseleyi kulak arkası yapan yetkililere isyan eden halk bizi arayarak "çöpten vazgeçtik, yollarımız çamur deryasına döndü, yetkililer nerede, yoksa yine mi kandırıldık" diye feryat etti……. Belgelerle

Gözün Aydın Boyabat

Boyabat seçmeni durdu, durdu, sonunda turnayı gözünden vurdu. Yıllarca süre gelen ilk sıra geleneğini sonunda ben yiyemedim, sen ye diyerek sahil kesime ikram etti.

Boyabat Gazetesi'ne Yoğun İlgi

7 Nisan 2015 Salı günü milletvekillerinin isimlerinin açıklanacak olması nedeniyle saat 17:00 sıralarında Boyabat Gazetesi'nde son yıllarda görülmemiş bir yoğunluk oluştu.

İllere göre şehit sayısı

Genelkurmay'ın elindeki kayıtlara göre tesbit edilen şehit sayısı tam olarak 114 bin 337 adettir. Bunların illere göre dağılımı ise şöyledir.

Ham Hum Şaralop

Hani derler ya, keşke dilimi eşek arısı soksaydı da söz vermeseydim diye. Şefik Başkanda son günlerde bu sözü çok telaffuz edip duruyordur herhalde......

1977 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (5 Haziran 1977)

1977 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (5 Haziran 1977)

90. dakikada golü kim atar?

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimde ilimizde 90. dakikada golü hangi siyasi parti atacak? AKP iki milletvekili çıkartarak duble yapacak mı? Yoksa CHPpastadan yine dilimini alacak mı? Veya MHP’nin hasreti bitecek mi?

İki Dünya

Yalan dünya ile fani dünyayı birbirine karıştırmamak lazım. Aynı gibi gözüken "dünya" aslında birbirinden farklıdır.

Kemaldede Camisi'nin çökmesini mi bekliyorsunuz?

Boyabat Kemaldede Camisi, 1967 yılından beri hemşehrilerime hizmet veriyor.. Tabii zaman Kemaldede Camisi'ni de yıprattı..Duvarlarında ve kirişlerinde çatlaklar meydana geldi.. Ve her tarafı dökülmeye başladı..

Sakın Hor Bakma

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Genel Sağlık Sigortası
Priminiz Ne Kadar?


1973 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Ekim 1973)

1973 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Ekim 1973)

Cemreler gönüllere düşmeli!

Cemreler düştü birer birer yeryüzüne. Önce havaya, ardından suya, sonra da toprağa.

İlçemizin Beş Yıldızlı (*****) Mahallesi

Kim istemez ki ilçemiz parmakla gösterilsin, kim istemez ki huzur ve güvenli kent olsun, kim istemez ki yaşam seviyesi yüksek olsun, kim istemez ki kültür ve medeniyet şehri olsun, kim ister ki……….(Belgelerle)

Şefik Çakıcı, Superman mi? Yoksa Don Kişot mu?

Zaman su gibi geçiyor, seçim olalı 358 gün yani neredeyse tam bir yıl oldu, ancak ne hikmetse ortada ne fol var, ne de yumurta.Bize göre Şefik başkanın işi hokus pokus diyerek şapkadan tavşan çıkartan Mandrake’ye kaldı gibi gözüküyor.

1969 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Ekim 1969)

1969 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (12 Ekim 1969)

İl il Çanakkale Şehitleri

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100.yılında, Çanakkale Savaşı'nda illere göre şehit sayılarını sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti'de birinci sıra Mehmet Ersoy'un!

Türkiye genelinde olduğu gibi Sinop'ta da siyasi partilerin aday adaylarında birinci sıradan aday olma heyecanı sürüyor.. Bu, aday adayları arasında görünüşte tatlı bir rekabet gibi görünse de perde arkasında hiç de öyle değil.. Birinci sırayı kapmak için yoğun bir savaş var..

Vay Be !...Bugünleride mi Görecektik?

Hayatta her şey başınıza gelebilir, fakat bu kadarına da pes diyoruz. Göreceğiniz manzara karşısında ister ağlayın, isterseniz gülün. Bu işe kader mi yoksa basiretsizlik mi demek uygundur yorumu siz okuyuculara bırakıyoruz !.... Belgelerle

Mehmet Ersoy: “Sinop’tan iki milletvekili çıkaracağız!”

Sinop Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Sn. Mehmet Ersoy'dan Çok Konuşulacak Özel Röportaj

İlçemiz Belediyesi, akıllı su sayacı uygulamasına geçmek istiyor

Bu konu hakkındaki toplantı, Kaymakamlık toplantı salonunda Sayın Kaymakamın Başkanlığında, İl genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarları ve bir satıcı firma katılımı ile yapıldı. Bugün katıldığım toplantıyı ve bu konu ile görüşleri sizinle paylaşmak istedim.

Çanakkale zaferimiz kutlu olsun. Onurla, gururla yaşayalım, yaşatalım...

"Boyabatlı Ömeroğlu Mustafa,
Yazdı bu destanı girerken safa,
Muradı gitmektir arşı tavafa.
Bugün bizden vatan razı olacak,
Nefer şehit, ordu gazi olacak."

Çanakkale Şehitlerine

Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale'den binlerce kilometre uzakta, Arabistan'ın Necid çölünde, savaşın kazanıldığını duyduktan sonra yazdığı muhteşem şiiri sizinle paylaşıyoruz.

Çanakkale

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

1965 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (10 Ekim 1965)

1965 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (10 Ekim 1965)

Sinop Muhtarlar Konseyi ve gelecek vizyonu

Muhtar kelimesi, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde okuduğu bir şiir yüzünden ceza alması sonrasında bazı medya kuruluşlarının “Artık muhtar bile olamaz” başlıkları attığında çok popüler olmuştu.

"Çalıştık ve Başaracağız"

YGS'ye çalıştık ve başaracağız...

14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması


Hizmet Etmek İçin Siyaset Yapıyorum

Seçim öncesi bütün partilerin bazı aday adayları ve adaylar ile Sinop'u konuşacağız.. Vekillere ve müstakbel vekillere Sinop ve Sinoplu’ya yapacaklarını.. Projelerini.. Ve Sinop'un ilçelerinin sıkıntılarını soracağız..
İlk konuğum, Milletvekilimiz ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ersoy..

Mehmet Ersoy mu? Nazım Maviş mi?

Lafa geldi mi vatana millete hizmet için varız derler, mangalda kül bırakmazlar. Aslında işin gerçeği hiçte göründüğü gibi de değil. Son günlerde adaylık konusunda iç hesaplaşmalar almış başını gidiyor.

Hop Hop!!!! Burası Dağbaşı mı Be Kardeşim!.....

Şefik Başkanın seçimlerde söz verdiği 40 projeden biride Kültür Sarayı idi. Bu projeyi zaman zaman hayata geçirmeye yeltendiği vakit Hüseyin CÖMERT’in engel olduğuna dair Şefik Başkanınağzından defalarca duyduk fakat inanmamıştık……Belgelerle

Mehmet Sancak'ın Boyabat Şiiri

Geçtiğimiz gün aramızdan ayrılan Mehmet Sancak'ın Boyabat için yazmış olduğu şiir elimize geçti, bu şiiri sizinle paylaşıyor ve kendisine tekrar rahmet diliyoruz.

1961 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (15 Ekim 1961)

1961 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (15 Ekim 1961)

CHP ve MHP'den Yaşar Topçu'ya teklif yok.. AK Parti'ye gündoğdu

Sinop'ta bütün partilerin milletvekili aday adayları ortaya çıktı.. Bildiğiniz gibi Sinop sadece 2 milletvekili çıkarıyor.. Bunlardan birini AK Parti alır, diğerini de ya CHP ya MHP.. Ancak üçüncü bir şık daha var..

Ersoy Mu? Maviş Mi?

Ak Parti aday adaylarından Nazım Maviş ve şuanki milletvekili Mehmet Ersoy arasında toplumun gözünde bir yarış varmış gibi gözüküyor.. Bu konuda tamamen kendi gözlem ve eski deneyimlerime dayanarak bir yorum yazısı yazmak istedim.

Kadınlar Günü KutlamasıDeğer siyaseti

Hayat, kişilerin istek ve arzularına göre çoğu kere akıp gitmiyor. Ancak zaman zaman kişilere fırsat ve imkanlar sunuyor.

Bu Makinistle, Bu Tren Yakında Raydan Çıkar

Bir varmış, bir yokmuş........
Memleketin birinde, bir kurum son zamanlarda aşırı işçi ve memur alımı ile adeta tabiri caiz ise balık istifine dönmüş.

MHP’de Öne Çıkan İsimler

7 HAZİRAN 2015 tarihinde yapılacak olan seçimler de MHP’den bu güne kadar aday adayı olanlar ve ileri ki günlerde aday olabileceğini tahmin ettiğimiz isimleri sizlere sunuyoruz.

Bir Şairin Ardından

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, dün vefat eden Mehmet Sancak için bir şiir yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Mutlu şehrin, mutsuz valileri

Sinop, kalkınmada değil ama vali değiştirmede rekora gidiyor.. Eskiden Sinop'a bir vali atanınca 4 veya 5 yıl kalır, hizmet etmeye çalışırdı.. Bir de eskiden atananlar il valiliğinden atanırdı.. Şimdi ise kaymakamlıktan valiliğe terfi ettirilerek geliyorlar.

1957 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (27 Ekim 1957)

1957 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (27 Ekim 1957)

AK Parti'nin Aday Adayları

7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri için AKP’nin belirlemiş olduğu adaylık müracaat süreci 20 Şubat Cuma günü sona erdi. Bu güne kadar 13 kişi milletvekili olabilmek için müracaat yaptı.

Sn. Ersoy’u neden sevmiyorum?

Bir insan herkesi sevmek zorunda değil. Herkesin de yalnız bir insanı sevmesi beklenemez.

CHP’de Öne Çıkan İsimler

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimler de CHP’den bu güne kadar aday adayı olanlar ve ileri ki günlerde aday olabileceğini tahmin ettiğimiz isimleri sizlere sunuyoruz.

1954 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (2 Mayıs 1954)

1954 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (2 Mayıs 1954)

Beklenti yönetimi ve başarı

İletişim uzmanı bir arkadaş yıllar önce üniversitelerde öğrencilere “Beklenti Yönetimi” adı altında dersler verdiklerini, programın akışına göre farklı toplum kesimlerinin beklentilerini ele aldıklarını ve çözüm yollarını enine boyuna tartıştıklarını söylediğinde dikkatimi çekmişti.

Vekilimiz Ersoy'dan projesi olan başkan hizmeti alır!.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekilimiz Mehmet Ersoy ile önceki günler bir telefon görüşmem oldu.. Sayın vekilimiz hemşehrisi bir gazeteci olarak bana hem 3.5 yıllık vekillik sürecinde Sinop ve ilçelerine neleri kazandırdığını anlattı..

Tunus Gezisinden Fotoğraflar -3. Bölüm-

Daha önceden 1. ve 2. bölümünü yayımladığım fotoğraflar ve gezi notarının 3. bölümünü paylaşıyorum... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Geziyorum'da

Buna Yolsuzluğun Daniskası Derler

Vay be!!!!! …11 gün önce fiyat teklif mektubu alınıyor bina kullanılır hale getiriliyor ve 11 gün sonrada yeni iş yerine (Belediye) taşınıp hizmet veriyor. Ne güzel ahbap dost ilişkisi….

Şubat Sabahı Boyabat'tan Kar Görüntüleri

Bu sabah Hüseyin Cömert, erken saatlerde Boyabat'ın kar altındaki görüntülerini çekmiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Gazetecilik mesleği nedir?

Davut Koçyiğit'in gazeteciliğine yapılan menfur saldırı sonucu yayınladığı açıklamaya dayanarak, gazetemiz yazarı Turan Aslan bir yorum göndermiş. Ancak bu bize göre yorumdan ziyade bir manifesto niteliğinde olduğu için sizinle paylaşıyoruz.

Uzmanlardan mesajlaşma uyarısı

ABD’li araştırmacılara göre, akıllı telefonu sürekli mesajlaşmak için kullanmak omurga sağlığını tehdit ediyor.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

1950 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Mayıs 1950)

1950 Yılı Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Mayıs 1950)

AK Parti'de Öne Çıkan İsimler

Bu güne kadar aday adayı olanlar ve ilerki günlerde aday adayı olmak isteyenlerin isimlerini sizlere sunuyoruz.

Edep ve Haya

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Yeni Reklam Panoları (Bilboardlar) İlçemize Renk Kattı

Şefik Başkanın 40 projesinden biri olan yeni reklam panoları (bilboardlar) ilçemizin çeşitli mekanlarına montajları yapılarakhizmet vermeye başladı. İlçemize hayırlı olsun……..

Kelâm-ı Teessür

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç, "Kelâm-ı Teessür" isimli bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Vekilimiz Ersoy'dan 2 ilçe niçin yeteri kadar faydalanamıyor?

Durağan Dernekler Federasyonu'nun (DUDEF) 5. Olağan Kongresi'ne ben de bir Sinoplu olarak sevgili kardeşim Osman Çakır ile birlikte katıldım.. Kongreye siyasi ve idari olarak katılım büyüktü.

Milletvekili Aday adayları

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde 25. Dönem milletvekilliği için aday adaylığına başvurmak amacıyla kamu kurumlarında istifalar son gün art arda geldi.

Ömer Köyü'nden Görüntüler

Ömer Köyü Derneği, Ömer Köyü'nün yaz aylarından kalma görüntülerini yollamış. Bizde sizinle paylaşıyoruz ve Ömer Köyü Derneği'ne teşekkür ediyoruz.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez

Falcı değiliz, hele hele kahin hiç değiliz, ama ‘’görünen köy kılavuz istemez’’ demiş atalarımız. Bu agresif tavırlarsinir sisteminin boşalmasının delaletidir. Durum gerçekten vahim, bu kaptan ile bu gemi batar kardeşim.

Acı Tablo

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç, yeni bir şiirini yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

AK Parti'de Milletvekili Birinci Sıra Adayı Sahilden Olmalı

AK Parti'de milletvekili birinci sıra adayı sahilden olmalı. Belki o zaman Boyabat'a doğalgaz gelir, Boyabat'a yeni bir fakülte açılır, Boyabat'ın çocuğu sözlü mülakatta başarılı olur.

Seçimler yaklaşıyor boş sözlere kanmayın

Seçimler yaklaştıkça aday adayları da ortaya çıkmaya başladı.. Ben hep şu tezi savunmuşumdur: Ülkesine ve vatandaşına kim en iyi hizmet edecekse onu temsilcimiz olarak, yani vekil olarak TBMM'de görmek isteriz..

İşsizlik ve sanat

Sinop ve ilçelerinde halkımızın 2015 yılı beklentilerini tespit etmek amacıyla bir şirkete anket çalışması yaptırılmış.

Kop Dağı Geçit'inden Kış Resimleri...

TV'ler de ve gazetelerde sıkça karşımıza çıkan ve çetin kış şartları ile ünlenmiş Türkiyenin en bilindik karayolu geçitlerinden birisi olan Kop Dağı Zirvesinden bir kaç fotoğraf ...

Çiğdemli Pilav

Çiğdemli Pilav

Gülmekten Karnıma Kramp Girdi

Hayat bu bazen ummadığınız hallerde tesadüflerle ve mucizelerle karşılaşabiliyoruz. Birkaç gün önce bu tesadüflerden birine tanık oldum. Bir iş takibi için Belediyeye gittiğimde !!!!.......Belgelerle

AK Parti anketinde Osman Çakır sürprizi!

Boyabat Gazetesi, "AK Parti'de kimi milletvekili görmek istiyorsunuz" diye bir anket düzenlemiş.. 11 kişinin de ismini vermiş.. Kim bunlar?..

Sayın Müftü Bey'e Bir Çift Sözümüz Var

Allah'ın yasası olan Kuran-ı Kerim’deki ayetlere riayet edilmesi bildiğiniz gibi herkese farz. Bu hususta lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyorsunuz, ama iş pratiğe geldi mi ilk önce sınıfta kalan kurumunuz oluyor. Yıldırım&Şimşek

Hata Raporu

Ali Rıza Malkoç'un, "Hata Raporu" isimli yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Son Dakika Flaş Flaş Flaş !!!!!......

İlçemizin Daylı Köyü tarafında kemer yapılıyor diye bir duyum aldım. Helal olsun Başkan ilçemizin girişleri için söz verdiği kemerleri yapıyor diyerek, haber yapmak içinaldım kameramı, ver elini Daylı Köyü'ne………Belgelerle

Boyabat'ın 2014 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2014 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 609 kişi artarak 26.730 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 586 kişi azalarak 17.131 kişiye düştü.

Çevre Yolu Çalışmalarından Görüntüler

Duble yollar yaptık diye övünen AKP hükümeti, ilçemizde ki 10 km lik çevre yolunu 5 yıldır halan bitiremedi. Ödenek yokdiye duran yol çalışmaları seçimlerin yaklaşması ile tekrar harekete geçti……

Üç kuruş para insan sağlığından önemli mi?

Beytarla Camii'ndeki baz istasyonları, çevredeki yerleşim alanlarına tehlike saçıyor.. Evlerin iç içe olduğu bir yerleşim alanında baz istasyonunun caminin minaresinde olması ve buraya izin verilmesi akıl alır gibi değil..

Türkiye'de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar

Ülkemizde yasayan hayvanları merak ediyor musunuz? Bence biraz merak etmekte fayda var. Çünkü özellikle bir bölümü, yok olmak üzereler...

Bu Haber Asla Kaçmaz..Tıklayın !!!

Şefik Başkan seçim arifesinde meraklıları içinHOBİ BAHÇESİ yapacağını söylediği zaman çokgülmüştüm. Dün ilçemizde bir HOBİ BAHÇESİ gördüm,gözlerime inanamadım. Halen şeşi beş görmüş gibi şaşkınlığımı üzerimden atamadım……….Belgelerle

2014 Yılında Gerçekleşen Hizmetler

Boyabat Belediyesi'nin 30 Mart 2014 günü yapılan seçimlerden 31 Aralık 2014 gününe kadar geçen 9 aylık sürede gerçekleştiridiği hizmetleri size aktarıyorum.

Tayyareci Nuri Bey'in Madalyası

Türkiye İş Bankası, Boyabat Şubesi müdürü Koray Gürleyük beyefendi, geçtiğimiz günlerde bize, 1976 yılında yayımlanan Türk Nümismatik Derneği'nin 1 nolu bülteninin bir örneğini getirdi. Bu ilk bültenin ilk konusu ise Tayyareci Nuri Bey'e verilen madalyalar hakkındaydı.

Belediye başkanları hesap veriyor

İlimizim ve ilçelerimizin belediye başkanları seçimlerde vatandaşlara neler vaat ettiler ve 1 ve 5 yıla yakın sürede neler yapıldı.. İşte sizlere yorumsuz yayınlıyorum..

Hava Kirliliğinden Üç Ay Sonra Kurtuluyoruz

Kış ayının gelmesi ile bacalardan çıkan duman içerisindekikarbon monoksit gazı ile ciğerlerimiz adeta bayram yapıyordu. Fakat bu bayram üç ay sonra bitiyor. MÜJDE..........

Ispanaklı Mıhlama

Ispanaklı Mıhlama

Bürnük'te Bir Cumartesi - Bürnük Resimleri-

Bugün (17 Ocak) öğlen Bürnüğe kısa bir gezinti yaptık.... Bürnük'te hava sisli, orman içinde de bolca kar mevcut idi Bürnük zirvenin son durumunu görmeniz için sizlere birkaç resim çektim...Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yaziyorum'da

Nerenize Koydunuz?

Hemşehrimiz Cancan, çok güzel bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Bırak Oyu Günahımı Dahi Vermem

Son günlerde hemşerimiz Nazım MAVİŞ’in ismi bir gurup insan tarafından halka lanse edilmeyeçalışılıyor. İlimizde bu dönem AKP’den birinci sıra adayı güya sayın Maviş olacakmış. Olacakmış ta acaba halk ne kadar tanıyor bu adayımızı?.....

Ben Deli miyim? Yoksa…….

Bir şeyi kırk kere söylersen gerçekleşir derler halk arasında. Son birkaç yıl içerisinde hakkımda bu delirdi diyenler çoğaldığı gibi, acaba şahsıma vaat edilenleri ve sunulan servet niteliğinde ki rüşveti almadığım için ben gerçekten deli miyim?

İlçemizde AK Parti Üç Parçaya mı Bölündü?

Bakmayın o sahte gülüşlere, bakmayın o birlik ve beraberlik mesajlarına, aslında ilçemizde AKP fokur fokur kaynıyor. Bu durumu dışa yansıtmamak içinde yetkililer, sanatçılar gibi rol kesiyorlar………

Cemalettin Göleti'nden Fotoğraflar

Hafta sonu gerçekleştridiğimiz gezintide Cemalettin Göleti yanına uğrama fırsatı buldum.Havaların soğuması üzerine göletin üzerinin buz tuttuğu görülüyor.. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Boş vaat edeni değil, sözünün eri olanı vekil seçin!..

Sinop siyasetine bu hafta da devam edelim.. Bütün partilerde aday adayları tek tek ortaya çıkmaya başladı.. Bu da demokrasilerde çok doğal... İsteyen istediği partiden aday adayı olur. Ancak laf olsun diye aday adaylığı olmaz..

Abidik Gubidik Twist Twist

Vatandaşın biri seçimlerde Belediye Başkanlığına aday olsa, bu arada vaatleri bol keseden atsa, akabindeseçilse, fakat aradan uzun bir müddet geçtiği halde ortada ne fol, ne yumurta olmazsa……..Belgelerle

İlimizde Siyasette Sular Isınmaya Başladı

Genel seçimlere beş ay gibi kısa bir zaman kaldı. Bu platformda yer almak isteyenlerde adaylıklarını açıklamaya başladılar. Tabi ki bu arada bu platformda halkın görmek istediği veya zikrettiği isimlerde var.

Boyabat Kasabayken

Yemeğin mahremiyeti, Facebookla bitti. Ninelerimizin ahiretlikleri vardı, yemek verene plaket verilmez, acısı olan eve yemek götürülürdü.

2014 Yılında 18.072.071 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

2014 yılında (1 Ocak - 31 Aralık) 18.072.071 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 49.512 ziyaret sayısına denk geliyor.

Yapma be Başkan!!! Onlar Bizim Çocuklarımız

Kemiği olmadığı için manevrası çok güçlü olan dilimiz, insanı isterse rezil, isterse vezir yaparmış. Bunun bilincinde olan siyasetçiler de seçim zamanı dilleri ile manevra yarışı içerisine girer, vaatlerin biri gider, biri gelir. Sonuç mu? ………Belgelerle

Sinop'ta siyaset hareketlendi..

7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçimlere 5.5 ay gibi bir süre kalmasına rağmen Sinop'ta siyaset hareketlendi.. Şimdiden kimin nereden ve hangi partiden aday adayı olacağı konuşulmaya başlandı..

Şefik Başkan Alarm Vermeye Başladı

Görev süresinin beşte birini yakında tamamlayacak olan Şefik Başkan için çanlar erken çalmaya başladı. Asli görevini unutarak agresif tavırlar içerisinde bulunmasıresmen alarm vermesi anlamına gelmektedir.

Lütfen Sözünü Tut ŞEFİK BAŞKAN!!!!!!

O kadar masumca gözlerimin içine bakıyordu ki sanki bana bir şeyler söylemek istercesine. Dayanamadım yanına gittim birdenbire üzerime atıldı. Önce korktum fakat sonradanniyetinin farklı olduğunu anladım…….

Durağan'da cenaze hizmetleri ücretsiz!..

Bildiğiniz gibi bir ayet var.. "Her nefis ölümü tadacaktır" yani her canlı bir gün ölecek.. Bu ölüm esnasında kabire kadar bazı aşamalardan geçiliyor.. Nedir bunlar?..

Bürnük Zirve'den Kış Manzarası Resimleri

Bugün ilimizin bilindik zirvesi olan Bürnük mevkiinde bir gezi gerçekleştirdim. Gezide sizler için bir kaç manzara resmi çektim..

"Tarihin Arka Odası" Türk-Alman Savaşı Sorusu

Yaklaşık bir aydır "Tarihin Arka Odası" programında, Murat Bardakçı'nın inkılap tarihçilerini yerden yere vurmasına sebep olan Birinci Dünya Savaşı esnasında, Kafkasya da, Alman ve Türk güçleri arasında yaşanan savaşın adı konusunda sizleri bilgilendirmek istedik.

"Yılbaşında Hindi Yeme Kültürü Nereden Geliyor?"

Günümüzde geçmişten gelen bir gelenekte yılbaşında hindi yeme kültürü. Geçmişten geldiği doğru peki ya ne kadar geçmişten ve nereden geliyor?. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Bu İnsanlar Ne Yapıyor?

Hayal mı görüyorum dedim, bir müddet gözlerimi ovuşturdum. Gözlerimi açtığım da inanamadım, ne yapıyor bu insanlar dedim.Sonrada gülme krızine girdim, meğerse……Belgelerle

Sinoplular’a “Can”dan siyasetçi lazım

Fırtınalı günler karşıki dağın ardında.
Rüzgar esti esecek. Hissetmemek mümkün değil.

Noel nedir, Yılbaşı nedir?

Bu gece yani, 24 Aralık gecesi ve 25 Aralık Hıristiyanlar için özel bir gece ve özel bir gün. Dünyadaki 2.2 milyar Hristiyan bu geceyi Noel / Christmas olarak kutlayacak. Yıllardır bize, 31 Aralık gecesini yani yılbaşını noel diye yutturdular. Noel nedir, Yılbaşı nedir? öğrenelim.

Noel Baba

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Noel Baba isimli bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Nihayet İlçemiz Hamama Kavuştu

Yaklaşık iki yıldır hamam olmayan ilçemizde, bir iş adamıtarafından yaptırılan hamam ile sorun çözüme kavuştu.Gayet donanımlı ve şık görünüşe sahip olan hamamsessiz ve sakin bir şekilde açılarak faaliyet vermeye başladı.

Feshane'de plaketler hava da uçuştu

Feshane ile ilgili benim dördüncü yazım.. Biraz pehlivan tefrikası gibi oldu ama son kez olsun bunu yazma ihtiyacı duydum..Yapılan bir organizasyon sonrası hep şunu söyler dururuz.. Eksiğimiz var fakat yine de iyi oldu..Veya bir dahaki organizasyonlarda bu eksiğimizi gideririz..

İncir Uyuşturması

İncir Uyuşturması

Şekerci Mehmet Gürbüz'ün
Meşhur Boyabat Ezmesi
Kapıda Ödeme Kolaylığıyla...

Şekerci Mehmet Gürbüz


Yarim, İstanbul'u Mesken mi Tuttun?

Büyüklerimiz, ayağımızın altı kaşınınca ya yola gidecek, ya da dayak yiyeceksin derler. Eğer leyleği de havada görürsen çok yolculuk yapacaksın demektir. Sormayınbizim Belediye Başkanı bu sene leyleği hep havada görmüş.

Namazın Dinimizdeki Yeri

Namazın önemi çok büyüktür.

Sinop Günü'nde bile birlik olamadık...

İstanbul'da ilk kez Feshane'de düzenlenen Sinop Günleri kafalarda soru işareti bıraksa da büyük ilgi gördü. Bir heyecan, coşku vardı ama bu da düzenleyenlerden çok İstanbul'daki Sinoplulardan kaynaklandı..

Anneme Mektup - Ayşe ŞAHİN

Güzel annem!
Yolculuğumun nasıl geçtiğini soruyorsun ya, bende sana mektupla anlatıyım dedim.Yıllar oldu mektup yazmadım, nasıl yazılır onu bile unuttum.
...

Kedinin Ölümüne Yazılan Bir Mersiye: Ah Pisi Vah Pisi

Son günlerin popüler konusu Osmanlıca hakkında bilir, bilmez herkes konuşuyor. Bizde konuya bir yerinden dahil olalım diyoruz ve sizinle Kanuni dönemine ait bu mersiyeyi paylaşıyoruz.

Çevre Düzenlemesi Bahane Ağaç Katliamı Şahane

Geçenlerde Boyabat Belediyesi çevre düzenlemesi bahanesinin altına sığınarak otuza yakın çam ağacını kesti. Tabiri caiz ise adeta ağaç katliamı yaptı. Bu çam katliamının altındaki gerçek sebep cevre düzenlemesi mi, yoksa!!!!!!!!!!!!!!........ (Belgelerle)

Ticari Aklın Dehası Feshane

Feshane, İstanbulda Haliç kıyısında Eyüp Belediyesi sınırları içerisinde kalan, uluslararası her türlü fuar organizasyon, seminer ve her türlü etkinliğin yapıldığı bir mekandır.

Bedel mi Beden mi..?

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu yeni bir şiir yollamış.

Belediye başkanları niçin ağaç keser?

Ülkemizin değişik yerlerinden farklı zamanlarda kesilen ağaçlar, nedeni ne olursa olsun vatandaşları üzüyor.. Peki ağaç katliamı dedikleri şey nedir?.. Veya niçin kesilir bu ağaçlar?..

Plaza mı? Toki mi? – Kale Arkası mı? Loca mı?

Gazetenizde gördüğüm iki değişik yazı neticesinde bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Birincisi Plaza yaşantısı ve elitist kültür yazısını yazan Osman Çakır abimizin yazısı bir diğeri ise Turan Bey'in Boyabat’a TOKİ geliyor müjdesini veren bir yazı idi.

Sinopta Yaşamak

2012/Şubat-2014/Ağustos tarihleri arasında görev yaptığım şehrin tanıtımına katkı sağlamak dileğiyle...

Meleğimsin Sen Benim

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Engelliler günü anısına bir şiir yollamış.

Boyabat Hastenesi Acil Servisi

Bu yazı tamamen, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde 29-30 Kasım 2014 günleri yaptığım gözlemleri anlatmaktadır. Bu yazıda isimlerden bahsetmeyeceğim.

"Mutlaka İzleyin"

Son günlerde internette sıkça rastladığım sosyal medyanın bilinmeyen yüzünü kısa sürede anlatmaya amaçlayan ".....Akıllı Telefonlar Aptal İnsanlar" başlıklı videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Sinema Filmi Bedava Olsaydı

Fukaralığın ve geri kalmışlığın göstergesi diye yorum yapmış birisi, acı ama gerçek. Bu yorum Boyabat’a sinema geldi haberinin altındaki yorum.

Kırmızı Çizgi

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç, Kırmızı Çizgi isimli bir şiir yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

Basın Meslek İlkeleri

Son günlerde Boyabat'ta yayım yapan yazılı ve görsel medyada meydana gelen bazı olaylar nedeniyle, Basın Meslek İlkeleri'ni okunması için yayımlıyoruz. İlgililer bundan sonra lazım oldukça gazetemizin "Gazetemizden" köşesinden bu yazıya ulaşabilirler.

Başkan Çakıcı'dan iki müjdeli haber...

Boyabat'a TOKİ'nin ev yapmasını en çok isteyenlerden biriyim.. TOKİ ile ilgili daha önce Boyabat'a ev yapması için iki yazı yazdım.. Fakat ne hikmetse TOKİ, "Başvurular yetersiz" gerekçesiyle konut yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Kavrulmuş Kıyma

Kavrulmuş Kıyma

Müze Yapacağına Okul Yap-İlçe İnsanını Cahil Sanma

İlçe bürokrasisi ve Belediye bir uçak getirmiş, diğer bazı ilçelerde olduğu gibi teşhir etmeğe de başlamıştır. Çevresini de düzenleyerek Belediyecilik hizmeti vermeğe çalışılacaktır.

ASELSAN ve IBM'den Ortak Proje

ASELSAN ve IBM tarafından geliştirilecek pillerle elektrikli araçların menzil sorunu sona erecek. Yapılan açıklamaya göre, yeni teknoloji sayesinde araçlar tek şarjla en az 800 kilometre mesafeyi alabilecek. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Yazık! Hem de Çok Yazık! (Makam ve Mevki Uğruna)

Kültür ve Turizm Bakanlığı İdari İşler Daire Başkan vekili hem şehrimiz Sayın Nezih YILDIRIM’ı çoğumuz tanırız. İlçemiz de faaliyet gösteren bir haber sitesinde yazmış olduğu makaleye pes doğrusu dedim. Makam ve mevkiuğruna bu kadar da iftira atılmaz ki!!!!!!

Ak Parti'de İlçe Başkanlığı Hikayesi

Ak Parti, 9 Kasım 2014 Pazar günü yaptığı kongre ile ilçe başkanlığına Ferhat Yıldız'ı seçti. Ferhat Yıldız'ın tek liste ile girdiği ve kazandığı kongreye sanılanın aksine bir çok engeli aşarak geldi.

Yaşar Topçu YBO, Öğretmenler Günü'ne özgü hazırlamış olduğu klip

Yaşar Topçu YBO'nun öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu muhteşem klibi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyor, bu çalışmada emeği geçen herkesin Boyabat Gazetesi olarak eline sağlık diyoruz.

Feshane olmasın fıshane

İstanbul Feshane'de düzenlenecek olan Sinop Günleri için çalışmalar sürüyor.. Fakat işlerde bir terslik var.. Bu terslik komisyonun İstanbul'daki ayağının ilk toplantısından beri sürüyor.. Bu terslik nedir?.

Öğretmenler Günü Nostalji-2

Daha önce ilkini verdiğimiz fotoğrafların ikinci bölümünü sizinle paylaşıyoruz. Bu fotoğrafları bize getiren Ramazan Kılıç'a teşekkür ediyoruz. Sondaki üç fotoğrafı ise biz ekliyoruz.

Öğretmenler Günü Nostalji-1

Bugün Öğretmenler Günü, hepimizin eğitiminde katkısı olan bu değerli insanları hatırlamak için bazı eski fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz. Aramızdan ayrılanlara Rahmet, hayatta olanlar uzun ömür dileriz. Bu fotoğrafları bize getiren Ramazan Kılıç'a teşekkür ederiz.

Değerli öğretmenlerim her şey için teşekkür ederim

Ayşe Şahin


Yiğren'den Görüntüler-1

Geçtiğimiz yaz günlerinde Yiğren yolunda çekilen fotoğraflar elimize ulaştı bizde sizinle paylaşıyoruz.

Öğretmenim

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına, Öğretmenim adlı bir şiirini yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları Gelir Vergisi (G.M.S.İ.) İlk 10 Mükellef

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları, Gelir Vergisi (G.M.S.İ.) İlk 10 mükellefinin isimlerini siznle paylaşıyoruz. İsim yazmayan bölümler, isimlerinin açıklanamsını istemeyenlere aittir. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Duyduk Duymadık Demeyin (İlçemize Okul Yapılıyor)

İlçemizde AKP hükümeti döneminde ilk defabir okul yapılıyor. Bunu başarı olarak lanse edenpartililer günlerce öyle bir propoganda yaptılar ki gören görmeyen bizi uzaya mekik gönderdi veyauydu fırlattı zannedecek.

Başkan Çakıcı'dan diğer ilçelere örnek proje

Boyabat büyüdükçe tabii ki sorunları da büyüyor.. Bu sorunlara çözüm bulmak da başta yerel yönetimler olmak üzere diğer yöneticilere düşüyor..

Kale ve Çırabozan Görüntüleri

Önceki yıllarda cep telefonu kamerası ile yapmış olduğum mini internet belgeseli için bu aralar okyucularımızdan çok sayıda mail aldım. İzleyemeyenler için tekrardan yayınlıyorum. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Tarhana Çorbası (Boyabat Usulu)

Tarhana Çorbası (Boyabat Usulu)

AKP’ye oy verenler mi haklı, yoksa vermeyenler mi haklı?

Ülkenin % 50'si AKP’ye oy verdi. Oy verenler AKP hükümetini öve öve bitiremiyor. Fakat oy vermeyen % 50 vatandaş ise AKP hükümetini yerden yere vuruyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu, anlamış değiliz….

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları Kurumlar Vergisi İlk 10 Mükellef

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları, Kurumlar Vergisi İlk 10 mükellefinin isimlerini siznle paylaşıyoruz. İsim yazmayan bölümler, isimlerinin açıklanamsını istemeyenlere aittir. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığından

Sinop-Boyabat Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde sözleşmeli personel olarak çalıştırılmak üzere 1 Adet Bölge Müdürü ataması yapılacaktır.

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları Gelir Vergisi İlk 10 Mükellef

Sinop İli 2005 - 2013 Yılları, Gelir Vergisi İlk 10 mükellefinin isimlerini siznle paylaşıyoruz. İsim yazmayan bölümler, isimlerinin açıklanamsını istemeyenlere aittir. Veriler Sinop Defterdarlığı İntenet Sitesi'nden temin edilmiştir.

Marka şehir, marka siyasilerle olur..

SİNDEF'in gecesinde konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, "Sinop Yeni Türkiye'nin marka şehirlerinden olacak. Marka şehrin olması için potansiyelimiz de var" demiş..

Dilerseniz ağıt sayın

Ali Rıza Malkoç, son günlerde gündeme oturan, Soma'da kesilen 6000 zeytin ağacı ile ilgili bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İtidal/Arzuhâl/Vebal

Sunuş:
Hiçbir gerçek muamma, gitmesin en ahire,
Karambolden gol atmak, yakışmaz ki şaire.

Sözün Süreci

Hemşehrimiz Ali Rıza Malkoç yeni şiirini bize yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Şeytan Görsün Yüzünü

İlçemizin eşraflarından Hüseyin CÖMERT’in şiir defterini yine siz okuyucularımız için karıştırdık.
Biz bu şiirini çok beğendik, sizlerinde çok beğeneceğinizi umuyoruz…

Altın Portakal Ödüllü "Safranbolu'da Zaman" Belgeseli

Yapım ve Yönetmenliğini Suha Arın'ın yapmış olduğu 1977 Antalya Film Festivalinde en iyi belgesel film olarak seçilen Safranbolu'da Zaman isimli belgeseli izlemenizi tavsiye ediyorum. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Yaşar Hafız

Değerli meslektaşımız ve abimiz Merhum Hafız Yaşar Yılmaz'ın ölüm yıl dönümü anısına...

Kedilerden öğrendiğimiz 18 hayat dersi…

Son günlerde sosyal medyada çok sık paylaşılan bu yazıyı bende paylaşayım dedim.

Kalebağı'ndan Görüntüler

Kalebağı'ndan yeni görüntüleri sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat Belediyesi'nde Yeni Yapılanma

Spor kulüpleri başarıyı sağlamak ve hedefe ulaşmak için her yıl transfer yaparlar. Boyabat Belediyesi'de 2014 seçimlerinden sonra daha başarılı olmak için diğer kamu kuruluşlarından üç memur transferi yaptı. Ayrıca personelden 85 kişinin görevini değiştirdi.

Sonbahar Kendisini Gösterdi- (Boyabat Fotoğrafları)

Havaların soğuması ile birlikte Boyabat'ın doğal görünümünde de değişiklikler oluyor. Bugün kalebağına gerçekleştirdiğimiz gezintide sizler için bir kaç sonbahar resmi çektik..

Boyabat Pidesi

Boyabat Pidesi

Bir Yetimin Baba Hasreti

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Panayır Parası

Değerli okuyucularım, son günlerde bir panayır parası mevzuu konuşulup gidiyor. Özellikle heberlerin altındaki yorumlarda belediye resmi makbuz, gayri resmi makbuz verdi lafı dolanıp duruyor. Bende bu konuyu bir inceleyim dedim.

Sırık Kebabı

Sırık Kebabı

Boyabat Müftülüğü mü,Yoksa Siyasi Parti Bürosu mu?

Dinisiyasete alet etmek veya çıkarları için kullanmak, çok büyükgünahtır.

Bir pazar günü Boyabat

Bugün Yunus Hoca tarafından çekilen "Bir pazar Günü Boyabat" çalışmasını sizinle paylaşıyoruz.

2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları
(30 Mart 2014)

30 Mart 2014'de yapılan yerel seçimlerde Sinop Merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli'nin belediye başkanlığı sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Hamamı Olmayan Şehir

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, pireler berber, develertellal iken, Sinop iline bağlı Boyabat ismindekocaman bir kasaba varmış, pardon, patron Boyabat'a kasaba denmesine kızıyor, şehir varmış…….

Gün Kardeşlik Günüdür

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

11 Katlı Binaların Sorunu Çözülüyor mu?

Son günlerde 11 katlı binalardaki sorunun çözüleceğine dair konuşmalar ve söylentiler, ayyuka çıkmış durumda. Ben de bu olayın gerçekte ne olduğunu, hangi durumda bulunduğunu öğrenmek istedim.

Kobani Haritada Tam Olarak Nerede?

Bugünlerde TVlerde ve gazetelerde sıkça adını duyduğumuz Kobani isimli yerleşim yerinin ve bahse konu olan tepenin haritadaki yerini sizler için derledim. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Kalebağı 4

Kelebağı serisinin 4. bölümünü tamamladık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Çeltik Tarlalarından Görüntüler

Çeltik hasadından önce çekmiş olduğumuz fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Suçlular Bir Adım Öne Çıksın, Kaymakam Bilal Bozdemir'in Ardından

Ser verdi sır vermedi, dik durdu eğilmedi. Sonundagitti, giderken bile başı dikti. Yazık oldu, çünkü o bizleri, bizler ise onu çok sevmiştik.

Nasıl Bayram Edelim..?

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

2014 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı 1.Tur Seçim Sonuçları
(10 Ağustos 2014)

2014 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı 1.Tur Seçim Sonuçları (10 Ağustos 2014)

Pazar Yokuşu ve Kale

Pazar Yokuşu ve Kale'yi gösteren fotoğrafları yollayan hemşehrimize teşekkür ediyor ve fotğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Coca-Cola ve Pepsi'den Anlaşma

ABD’li meşrubat üreticilerinden Coca-Cola ve Pepsi içeceklerindeki kalori miktarını azaltmak için bir anlaşmaya vardı.Yunus Emre Karslıoğlu Sizle İle Yazıyorum'da

Sinoplu Diyojen İstanbul’a geliyor!

Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi bu yıl Sinop’a kapılarını ilk kezaçacak.

Yürümek için 10 önemli neden

Uzmanlar, her gün 30 ile 60 dakika arasında yürümenin; vücudunuz, zihniniz ve ruhunuz için yapabileceğiniz en yararlı şeylerden biri olduğunu söylüyor ve yürüyüşe başlamak için önem taşıyan sebepleri şöyle sıralıyorlar: Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Gençliğin Baş Derdi

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Sinop seçmeni samimiyetini gösterdi

Cumhuriyet tarihinde halkımız ilk kez Cumhurbaşkanını seçmek üzere sandık başına gitti.

2014 Boyabat Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. Tur Kesin Sonucu
(10 Ağustos 2014)

Boyabat İlçesi Cumhurbaşkanlığı Seçimi 1. Tur Kesin Sonucu (10 Ağustos 2014)

Silahla Ateş Edildiğinde Yeri Hemen Tespit Edilecek

Test-tasarım aşamasında olan bir çalışma ile silahla ateş edildiğinde bu olayın nerede meydana geldiğini anında gösteren bir sistem üzerine çalışılıyor.. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Hüseyin Cömert'in, Mehmet Ersoy'a Verdiği Mektup

Hüseyin Cömert'in, 30 Temmuz 2014 çarşamba günü, İçişleri Komisyonu Başkanı, Sinop AK Parti milletvekili Mehmet Ersoy'a verdiği mektubu sizinle paylaşıyoruz.

Huzur Arama..!

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Kurusaray Bazalt Şelalesi

Kurusaray Bazalt Sütunları'ndaki şelalenin değişik fotoğraf teknikleriyle çekilmiş fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

BAYRAMLAŞALIM

Salur dede, evinin önünde, iki taş üzerine doğru uzattığı tahtaya oturmuş, fersiz gözlerle çelik- çomak oynayan çocuklara bakıyordu. Vaktinin çoğunu burada oturarak geçirirdi. Kimi zaman yalnız, kimi zaman gençlerle, kimi zaman da akranlarıyla otururdu.

Bekçileriyiz Biz

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İftarlardaki Protokole RESULULLAH Uğrar mı?

Resulullah zamanında iftar nasıldı, Sahabiler nasıl iftar ederler di, Medine sokaklarında masalar kurulup protokele ayrı bir yer ayrılırmıydı diye sormak geliyor içimden, şehrin müftüsüne.

Üzümlüden Aşağı Bakış- (Fotoğraflar)

Akçakese Köyü Üzümlü Mahallesinden Kuyucakpınar , Hamzalı , İsaoğlu köylerine doğru yüksek yamaçlardan çekilmiş resimler... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Kurusaray Bazalt Kayaları Görüntüleri -1

Kurusaray Bazalt Kayaları'nın ve civarının fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Kulun Beratine

İşte yanmış kandiller. Yıldızlara tutunmuş ümitler, birer birer düşer her bir yüreğe.. Verilir hüküm: “Kulun beratine.”

Kahve tüketmek dişler için faydalı mı?

Brezilyada bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada belirli miktarda ve düzenli şekilde kahve içen kişilerde dişlerdeki çürüme riskinin azaldığı tespit edildi. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

YouTube yeniden açıldı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) YouTube'nin erişim engeline yönelik kararını sitesinden kaldırdı. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Yerküre Üzerindeki Karbondioksit'in Artış Oranı

Bilimadamları, atmosferdeki bu kadar yüksek orandaki karbondioksidin 15 milyon 800 bin yıl önce, henüz insanların Dünya'da yaşamadığı bir dönemde görüldüğünü söylüyor
Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorumda

Gazidere (Kolaz) Çayı'ndan Görüntüler

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur nedeniyle Gazidere (Kolaz) Çayı'nda su çoğaldı ve çok güzel görüntüler meydana çıktı.

Led ışıklar sağlığa zararlı mı?

LED ve floresanların yaydığı mavi ışığın insan sağlığı için son derece tehlikeli olduğu ve vücudun ritmini bozduğu kaydedildi.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Proje Tabanlı Mekatronik Eğitimi Çalıştayı Başlıyor

2012 yılında ilki gerçekleştirilen Proje Tabanlı Mekatronik Eğitimi Çalıştayının ikincisine Sinop Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da..

Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde

Anavatanı Türkiye olan, Türkiye den tüm dünyaya yayılmış ve Peygamber Efendimizin [sav] tarafından övülmüş olan çörek otundan bahsedeceğiz.

Hasan Çelenkoğlu Fotoğrafları 13 Mayıs 2014

Hemşehrimiz Hasan Çelenkoğlu, bize çekmiş olduğu bazı fotoğrafları yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

http://www.boyabatgazetesi.com/kut/resim/mihrimah/thumbs/10014193_632124416881927_347443623_o.jpgManisa/Soma'daki Maden Ocağı Faciası

Manisa/Soma'daki maden ocağı felaketi nedeniyle millet olarak derin bir acıyla sarsıldık.

Dinimize Göre Su Nasıl İçilmeli?

Su içme adabı.
Ömer Faruk Oğuz

Danışılan Adamın Başarıları

Sizi "Danışılan Adamın" son günlerde yapmış oldukları hakkında bilgilendireceğim.

Gazidere Köyünden Manzara Resimleri

Kalebağı mesire alanının arka kısımları ve Gazidere Köyü görüntülerini içeren güncel manzara resimleri...

Piramitlerdeki Büyük Taşlar Nasıl Taşındı

Mısır Piramitleri'nin inşasında ağır taşların sıcak çölde nasıl taşındığı sorusu nihayet yanıt buldu.Fizikçiler, eski Mısırlıların taşları nasıl taşıdıklarının ardındaki sırrı ortaya çıkardıklarını söylüyor. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Gece Çekilen Boyabat Fotoğrafları

Hemşehrimiz İsmail Sancak'ın bize ulaştırdığı, Boyabat'ın gece çekilmiş fotoğraflarını sizinle paylaşıyoruz.

Kamudaki Fazla Mesailer İçin Genelge

Kamu’daki fazla mesai genelgesi resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamu görevlilerine, belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmayacak. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Dubai'yi Tanıyalım (Gezi Notları ve Fotoğraflar)

Önceki yazımızda daha önceden gitmiş olduğum Tunus'u tanımıştık bu yazımızda ise Dubai'yi tanımaya çalışacağız.. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Geziyorumda

"Alo 199 Nüfus Hattı" ve "Alo 123 Gençlik Hattı"

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen kısa numaralara iki yenisi daha eklendi. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Apple ve Samsung'dan Yeni Bir Patent Savaşı

Herkesin ellerinden düşürmediği Apple ve Samsung marka telefların üreticileri patent haklarının ihlalleri dolayısı ile mahkemeye düşecek gibi gözüküyor.. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Cep telefonlarının pil ömrünü 4'e katlayan çözüm üretildi

Herkesin artık sıklıkla kullandığı cep telefonları tabletler gibi ürünlerde büyük sorun teşkil eden  pil süresini uzatamı için yerli çözüm önerisi geldi.Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

kazan.jpgSiyaset Kazanı Yerel Seçim - Mart 2014

Haziran ayında yazmış olduğum siyaset kazanı yerel seçim yazısından bu yana, yazı yazmadım. Ancak seçime az bir zaman kala düşüncelerimi sizinle paylaşacaktım ancak vazgeçtim, size sadece küçük bir bilgi vereceğim.

2009 Boyabat Belediye Başkanlığı Mahalle Bazında Sonuçları

Yıllardır Boyabat'ın mahallelerinin oy tercihi konuşulur. Bizde sizinle 2009 belediye başkanlığı seçiminde Boyabat mahallelerinin tercihini paylaşıyoruz.

Çin'deki Türk Piramitleri

Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti olan Şian şehrinin, 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri, Türk tarihi açısından büyük öneme sahip.Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da...

2009 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde sırasıyla Sinop merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli'nin belediye başkanlığı sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

2009 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Sinop İli İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Sinop İli İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

23 Mart 2014 Pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na(YGS) girecek kardeşlerime başarılar diliyorum.

Allah hepinizin gönlüne göre versin

2004 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (28 Mart 2004)

2004 yılı Boyabat yerel seçim sonuçları (28 Mart 2004).

1999 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

1999 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

Maklube Sofralarından Kaçan Samimi Müslümanlar
(Cemaatler ve Milliyetçi Kesim)

Hırsızlık yapan kızım Fatıma dahi olsa elini keserim diyen Peygamber, Dicle kenarında bir koyunu kurt kapsa onun hesabını düşünen Halife Ömer ve kadı karşısında yargılanan Fatih. Demek ki Siyasal İslam veyahutta cemaatler bunları hep kullanmışlar.

1996 Boyabat Belediye Başkanlığı Ara Seçim Sonucu
(2 Haziran 1996)

1996 Boyabat Belediye Başkanlığı Ara Seçim Sonucu (2 Haziran 1996)

Ne Zaman Doktora Gitse Tatlı Sözle Dönerdi Köyüne

Rahmetli babaannem kendi akranlarına göre oldukça sağlıklı idi. Ne zaman doktora gitse tatlı sözle dönerdi köyüne.

1994 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (27 Mart 1994)

1994 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (27 Mart 1994)

Kimine Göre Bir MECZUP, Kimine Göre İse DELİ YÜREK, Bu Portreyi Tanıyabilecekmisiniz

Evet, o kimine göre bir meczup, kimine göre ise bir deli yürek.

"Vahşet"

1992 yılının 25 Şubatı 26 Şubat'ta bağlayan gecesinde (Azerbaycan) Hocalı kasabasında, Azeri resmî kaynaklarına göre, 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sivil vatandaş öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır-VİDEO- Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

1989 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (26 Mart 1989)

1989 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (26 Mart 1989)

İlk Adımız Havva

-Dünya Kadınlar Günü Vesilesi ile-

Belediye Meclis Adayları Kurt mu, Yoksa Uysal Koyun mu?

Bu güne kadar, seçim analizinin hep belediye başkan adayları üzerinden yapıldığını gördük. Ben de bir değişiklik yaparak Belediye meclis adayları üzerinden bir analiz yapmak istedim.

1984 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (25 Mart 1984)

1984 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (25 Mart 1984)

Hepsini Sevdik Ama Ersoy'u Bir Başka Sevmiştik

Yiğit Doru isimli, muhtemelen müstear bir isim, bu yazıyı bize ulaştırdı. Yazı bizim ilgimizi çekti. Bu nedenle bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat İlçesi Aday Listeleri

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim aday listeleri kesinleşti. Kesinleşen aday listelerini sizinle paylaşıyoruz.

Ses kayıtlarındaki saatler ile canlı yayın konuşmaları kesişiyor mu?

Başbakan Recep Erdoğan'la oğlu arasında geçtiği öne sürülen konuşmaların uydurma olduğunu iddia edenler, telefon görüşmesi yaptığı belirtilen bazı saatlerde başbakanın canlı yayında olduğunu öne sürüyor.

1977 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (11 Aralık 1977)

1977 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (11 Aralık 1977)

Ah Be Kardeşim Yapma Artık...

...Halkımızın etrafı kirletme ve düşüncesizce çöp atma alışkanlığı İlçemizin yeni Turizm Alanı Bazalt Kayalıklarında da tam gaz devam ediyor... Bazı vatandaşlarımızın ortalığı kirletme azmi ve kararlılığı (!) burayada sirayet etmiş...

1973 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (9 Aralık 1973)

1973 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (9 Aralık 1973)

1968 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (2 Haziran 1968)

1968 tarihinde yapılan yerel seçimlerin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ın Unutulan Konusu Deprem Tehlikesi


Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler ile Yazıyorumda

1963 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (17 Kasım 1963)

1963 tarihinde yapılan yerel seçimlerden başlayarak, günümüze kadar yerel seçim sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Kasa Fişlerindeki Gizli Tehlike

...Bu kağıtlara temas halinde deri yolu ile BPA maddesinin insan vücuduna geçmesi kuvvetle ihtimal, bunun da insanların hormanlarında büyük dengesizlikler yarattığı tespit edildi... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Boyabat'ın 2013 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2013 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 465 kişi azalarak 26.121 kişiye düştü. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 1.164 kişi artarak 17.717 kişiye çıktı. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

AKP Sinop İl ve İlçe Adayları (Yeni Liste)

Bir ay kadar önce bir listeyi sizlerle paylaşmıştık. Bu listede 3 isimin değiştiğini öğrendim, yeni listeyi sizinle paylaşıyorum.

Yeme İçme Adabı -2

Ömer Faruk Oğuz

2013 yılında 7.487.164 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

1 Ocak 2013 ile 31 Aralık arası 7.487.164 adet sayfa görüntüleme, 1.923.925 adet ziyaretçi, 598.671 tekil ziyaretçi sayısına ulaştık.

Her Derdin Devası: KAYISI

Malüm artık sonbahar bitti kış başladı. Yazın yediğimiz meyvelerin arkasından, kuruları yeni mahsül olarak dükkanların tezgahlarını süslemeye başladı.

AKP Sinop İl ve İlçe Adayları

AKP Sinop İl belediye başkanlığı adayı belli olmuştu. Sağlam haber kaynaklarına göre ilçe belediye başkanlığı adayları ise şunlar.

Bir Devlet Yeter

Yazmak zor zanaat. Onun için bu yazıda biraz kolaycılığa kaçtım. okuduğumda “böyle biryazıyı ben yazmak isterdim” dediğim bir makaleyi sizlerle paylaşmak istedim.

15 Aralık 2013 Sinop'tan Dönerken

Daha önce giderken çektiklerimizi yayımlamıştık, şimdi 15 Aralık 2013 tarihinde saat 15:00'de Sinop'tan dönerken çektiklerimiz.

15 Aralık 2013 Sinop'a Giderken

Dün sabah saat 8:00'de Sinop'a giderken ve saat 15:00'de geri gelirken fotoğraf çektik. Bunları paylaşacağız. Ancak bir şeyi unutmayalım, mükemmel bir yol standardı sağladığı için Karayolları'na çok teşekkür ederiz.

Şükrü Kaya'dan Boyabat Fotoğrafları

Şükrü Kaya, bize Boyabat'ın fotoğraflarını göndermiş. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

Kalebağı'ndan Kar Görüntüleri

Bugün öğleden sonra Kalebağı'ndan kar görüntüleri.

Hacıçayı Köyü, Karatepe'den Çekilen Fotoğraflar

Bir hemşehrimizin bize ulaştırdığı fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

Yeme İçme Adabı -1

Ömer Faruk Oğuz

30 Kasım Boyabat'tan Görüntüler

Bugün (30 Kasım Cumartesi) fotoğraf makinemizle Boyabat'ı baştan sona gezerek sizler için panaromik resimler çektik. Osman Köyü, Daylı, Kalebağı, Erenlik gibi bir çok mevkiiden çekilmiş sonbahar görüntülerini sizlere sunuyoruz...

Dişili erkekli

Yılmaz Özdil, çok güzel bir yazı yazmış, size aktarıyorum, ayrıca yazının içinde de iki yerde Sinop kelimesi geçiyor.

Mide bulandıran itiraflar

Geçen günlerde yazılı ve sosyal medyada çıkan hileli sucuk ve karışım haberlerini sıkça okuduk.
Bu nedenle size evde organik sucuğun nasıl yapılacağının tarifini vermeye karar verdik.

Ehl-i Sünnet İtikadı (İnanışı)

Ehl-i Sünnet İtikadı (İnanışı) neye denir?
- İman ve inanç bakımından, Peygamber efendimiz ve Sahabe-i İkram'ın Peygamber Efendimizden naklettiklerine inanmaya denir.

İmanın Alameti -1

İman, Amentü'de bildirilen altı esasa inanmaktır.

Okuyucularımıza Teşekkür Ediyoruz

www. boyabatgazetesi. com geçtiğimiz hafta günlük 24.000 tıklanma (ziyaretçi) sayısına ulaştı. 31 Ekim saat 23:59 itibarı ile....

İl Genel Meclisi Gerçeği

Yerel seçimler yaklaştı ve artık aday adaylık başvuruları yapılmakta. Bu yazımda şehirler için çok önemli bir yer tutmakta olan il genel meclisinden biraz bahsetmek istedim.

Kalebağı 3

Fotoğrafların üçüncü bölümünü size aktarıyoruz.

Kalebağı 2

Fotoğrafların ikinci bölümünü size aktarıyoruz.

Kalebağı 1

Hafta sonu Kalebağı'na giderek bazı fotoğraflar çektik. Sonbahar'ın güzelliklerine bürünmüş Kalebağı Yolu'nun, Kale'nin ve Kalebağı'nın fotğraflarını dört parça olarak sizlere aktaracağız.

turk-islam1.jpgKurban

Kurban ibadeti sosyal yönü olan bir ibadettir. Hanefi fıkhına göre vaciptir. Kurban nisabına malik olan mükellef Müslüman'ın kesmesi vaciptir.

Boyabat Organize Sanayi Bölgesi Arsa Tahsis Müracatlarını Kabul Etmeye Başlamıştır.

Konu ile ilgili belgelere buradan ulaşabilirsiniz

0525_AyseSahin1.jpgKısa Vadeli Sigorta Primi Değişikliğinin Değerlendirilmesi

Eğer işyeriniz Az Tehlikeli sınıfta yer alıyorsa ve bugüne kadar ödediğiniz SGK işveren prim oranı %20,5'in altında ise bu uygulama sizin için...

ilker4.jpgGrip ve Ihlamur

İlkbahar, yaz derken çıkageldi sonbahar.
Soğuklarla insanoğlunun biyolojik olarak çok aciz ve dayanıksız bir yönü daha ortaya çıktı. Minik minik varlıklara(mikrop, virüs, bakteri vb.) yenik düşmeye başladık.

turk-islam1.jpgZilhicce Ayı'nın Fazileti

Kurban Bayramı'nın bulunduğu aya Zilhicce ayı denir.Zilhicce ayının ilk on gününde yapılan ibadetlerin kıymeti çoktur.

turk-islam1.jpgBaşlarken

Kıymetli Boyabat Gazetesi okuyucuları, kısmetse bundan sonra haftada bir kez bu köşede sizlerle beraber olacağız.

ilker0.jpgİlker Akça, yazılarıyla Boyabat Gazetesi'nde sizleri bilgilendirecek

Merhaba, Boyabat Gazetesi'nin sevgili okuyucuları

0525_AyseSahin1.jpg Sigorta Prim Teşvikinin Değerlendirilmesi
(Gelen Gideni Aratır)

29.05.2013 tarihinde yayınlanan resmi gazetede 6486 sayılı "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair...

0720_inonu15.jpgGüle Güle İnönü Stadyumu

İnönü Stadı yıkılıyor dediler. Son bir kez göreyim dedim. Zira o stat sadece Beşiktaş'ın değil; Fenerbahçe'nin Galatasaray'ın ve Türk Futbolunun stadı idi. Orada bir tarih yatıyordu ve o tarih yok oluyordu.

0525_AyseSahin1.jpgEv Kadınları Ve Emeklilik

Geçenlerde gazetemizde; İŞ-KUR ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğiyle düzenlenen "Annemin de işi olsun" konulu resim yarışmasında ikinciliği Sinop/Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Okulu'ndan Rümeysa Tunç'un kazandığı haberi yer almıştı.

0105_DoganSezgin2.jpgÖn yargı

Daha önce ki bir yazım da,"kış geldi yine gönlüm hoş değil" demiştim. Gerçekten yine gönlüm hiç hoş değildi. Eh gönlüm hoş olmayınca yazamıyorum da. Yazamadım, bu kış kendimi bir parça da olsa okumaya verdim.

0525_AyseSahin1.jpgBöyle Bir Kış Günü Sessizce Gitmişti

Babaannemi yıllar önce böyle bir kış gününde kaybetmiştik. O günden kulaklarımda kalan, sessiz hıçkırıklardı. Rahmetli de o günü biliyormuş gibi hep "ah oğul, kızım yok ki öldüğümde arkamdan bir sağu kursa" diye söylerdi.

0525_AyseSahin1.jpgİş ve Çalışma Hayatınız Daha Sağlıklı ve Daha Güvenli

Çalışma hayatında İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin konular bugüne kadar tüm İş Kanunlarında yer almıştır. Son olarak 30.06.2012 tarih 28339 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 6331 sayılı yeni düzenlemeyle de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili...

21124-baskan.jpgBaşkan Ermiş'ten Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Boyabat Belediye Başkanı Mehmet ERMİŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

0105_DoganSezgin2.jpgTers miyiz?

Tersime geliyorsun, ters ters bakma, ters ters konuşma, tersinden kalkmış, amma ters adam, işlerim hep ters gidiyor. Dilimize yerleşen terslikle ilgili sözler. Hatta terslikler hayatımıza o kadar girmiş ki, şarkılara bile konu olmuş."Dünya tersine dönse" demiş...

0105_DoganSezgin2.jpgBizim Boyabat

İstanbul; doğduğum, büyüdüğüm, ilk, orta ve lise öğrenimlerimin bazı bölümlerinin geçtiği şehir. Babaannemin, babamın mezarlarının bulunduğu, yani onları koynunda saklayan şehir"

0525_AyseSahin1.jpgEl emeği göznuru ve Rahmetli Babaannem

Rahmetli babaannem en çok dokuduğu çemberleriyle, mahramalarıyla övünürdü. Kullandığı örneklerinin ağır olduğunu daha fazla emek gerektirdiğini ayrıca bu örneklerin renklerinin de iyi bilinmesi gerektiğini söylerdi.

0105_DoganSezgin2.jpgAnneler

Anneler; "Karnımdayken kanımı, hayattayken canımı, ölünce malımı yerler" derler. Doğru derler. Hep biz yeriz, onlar bizi zevkle seyrederler. Biz ne veririz? Sadece çiçek, ya da gücümüze göre bir hediye.

0105_DoganSezgin2.jpgAldığını yerine koymak

Gençler bir araya geldiklerinde hep gelecekten bahsederler ve gelecekle ilgili hayaller kurarlar. Yaşlılar ise hep eskileri düşünür ve eskileri konuşurlar. Eh biz de yaşlandığımız için hep eskilerden bahsetmeye başladık.

0105_DoganSezgin2.jpgAdam olmak

Uzun zamandır yazılarıma ufak iki rahatsızlığım ve tedavileri aynı zamanda Boyabat dışında olduğum için ara verdim. Hani bir de kış geldi gönlüm hoş değil ya...

0525_AyseSahin1.jpgGenel Sağlık Sigortası İçin Gelir Testi

Gelir testi yapılmasını istemez veya genel sağlık sigortası tescilinin yapıldığına dair tebligat tarihinden itibaren bir ay içinde gelir testi yapılması yönünde muvafakat vermezseniz geliriniz asgari ücretin iki katı olarak kabul edilecek ve 212,76 TL prim ödemeniz...

0525_AyseSahin1.jpgSigorta Primi İşveren Hissesi Teşviği (II)

Sigortalı için tahakkuk eden primlerin işverene ait kısmı şartlarınoluşması halinde ilgili kanunda belirtilen sürelerce İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak.
0220_AyseSahin.jpg

İşveren Hissesi Sigorta Prim Teşvikinde Son Günler

İlgili teşvikten yararlanmak için, içinde bulunduğumuz ay sonuna kadar çalışan istihdam etmeniz yararınıza olacaktır. Örneğin, aranan şartların var olması durumunda eğer 1 Temmuz/2010 tarihinde işçi istihdam ederseniz yaklaşık 145.00-TL fazla prim ödemiş olacaksınız.

Ayşe ŞahinKayıp ve Hurda Araca Vergi̇ Affı

Kayip Ve Hurda Araca sahip mükelleflerin en kısa zamanda vergi dairelerine müracaat ederek geniş kapsamlı vergi affından yararlanmaları kendi menfaatlerine olacaktır. Vergi dairemiz bu konuda mükelleflerimize her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

0525_AyseSahin1.jpgSigorta Primi İşveren Hissesi Teşviği (I)

6111 sayılı Kanun ile yapılan değişiklik sonucunda, 01.03.2011 tarihinden itibaren öncelikle beş puanlık prim desteğinden,ardından diğer kanunda öngörülen destekten yararlanılabilecektir.

0820_Celtikspor.jpgMüjde Çeltikspor küme düştü

Şimdi mutlu musunuz? Çeltikspor'un her başarısına çeşitli başarısızlık kılıfı arayanlar, .aşarı olunca en öne geçip resim çektirenler, daha sonra bir daha hiç görünmeyenler...

0525_AyseSahin1.jpgBarkotlu Vergi Levhanızı Aldınız mı?

Ayşe ŞAHİN
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir


0105_DoganSezgin2.jpgBabalar günü

Babam beni hiç sevmedi! Daha 10 yaşındaydım. Safranbolu'da rahatsızlanan babam, tedavi için İstanbul'a gitti ve bir daha hiç dönmedi. Oysa ben döneceği günü sabırsızlıkla bekliyordum.

0105_DoganSezgin2.jpgHayata Bakış

Ünlü bilgin Eflatun'a insanoğlunun en şaşırtan davranışlarını sormuşlar.

0105_DoganSezgin2.jpgSuçluyum

Eskiden büyükler küçüklere;bir büyük gördüğü zaman ayağa kalkmayı, toplum karşısında ceketin önü açık, el cepte konuşmamayı, başkaları konuşurken sözünü kesmemeyi...

0105_DoganSezgin2.jpgÇokbilmişlik yapmazsak çatlarız?

Bir önceki yazımda sizleri biraz hüzünlendirdim mi? Hatta biraz değil, bayağı fazla kaçmış. Zira aldığım tepkiler öyle diyor.

0105_DoganSezgin2.jpgKış geldi, yine gönlüm hoş değil!

Şüphesiz her mevsimin kendine has güzellikleri, insanlara sayısız armağanları vardır. Buna bir itirazım yok.
0220_AyseSahin.jpg

Emlak Vergisi Ödemeyecek Olabilirsiniz

Emlak vergilerinin değeri 4 yılda bir takdir komisyonlarınca mahalle mahalle, sokak sokak belirlenir. Bina, arsa ve arazilerin özelliklerine göre -örneğin bina asansörlü mü, kaloriferli mi yada çelik mi, kagir mi gibi- belirlenen katsayılar vardır.
0220_AyseSahin.jpg

Vergiden ve Sigorta Primlerinden Tasarruf

Ayşe ŞAHİN
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir


Muhasebemizden mükellefiz

Ayşe Şahin


0525_AyseSahin1.jpgHuzur ve Ev

Geçenlerde, anneme buraya bir huzur evi yapılacağını söylediğim de annem gülerek "iyi işte gönderirsiniz bizi oraya, kurtulursunuz, Eren gibi pencereden de bağırırsınız" dedi. Eren teyzemin torunu, henüz 5-6 yaşlarındayken anneannesi ve dedesiyle 15 gün...

Boyabat'ın 2012 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2012 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 119 kişi artarak 26.586 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 396 kişi azalarak 16.553 kişiye düştü. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

2010 Yılı Anayasa Değişikliği Halkoyu Sonuçları (12 Eylül 2010)

2010 Anayasa Halkoyu sonuçlarını sizlere aktarıyorum (12 Eylül 2010).

Boyabat'ın 2011 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2011 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 515 kişi artarak 26.467 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 388 kişi azalarak 16.949 kişiye düştü. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

Boyabat'ın 2010 yılı nüfusu belli oldu

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2010 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 681 kişi artarak 25952 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 388 kişi artarak 17337 kişiye düştü. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

Boyabat'ın 2009 yılı nüfusu belli oldu

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2009 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 426 kişi azalarak 25271 kişiye düştü. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 441 kişi artarak 17725 kişiye çıktı.

Kimlik Bunalımı, Dönekler ve Dönmeler


Çalıyor ama çalışıyor, yol yaptı...


''Suyu Arayan Adam''


Şefik Çakıcı!.... Duyduklarımız Doğru mu?


Almanlar'dan Yeni Enerji Kaynağı


Ocak 2016 Raporu


İsveç ve sosyal hayat


Mutlu il Sinop’un mutsuz ilçesi Boyabat


2015 ADNKS verileri


Kiralık Dükkan


Kara Destan - Elmas Yıldırım


Bir ibret bahsi olarak Mustafa Koç’un ölümü...


Şems ve üç ateist


Boyabat'ın Eski Fotoğrafları


Bugün pazartesi ve ilçemizin pazarı…


Sinop'tan Kar Manzaraları


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


MHP Sinop Milletvekili adayı Adem Çilek ile röportaj


Boyabat OSB altyapı ikmal yapım işi ihale edilecek!


Bizim İstanbullular


Seçmen ve siyasi partiler


Ramazan-ı Şerif'in Kıymeti


Sallım Çorba


Öğretmenler Günü Nostalji-2


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:506457 DtGaNi