Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye cumhuriyeti isminin değiştirilmek istendiği, Türk Milleti’nin etnik kimliklere bölünmek istendiği, çocuklara kimlik kazandıran, heyecan coşku veren milli andın kaldırıldığı bir ihanet sürecinde Milli Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyoruz.

CHP İlçe Başkanı Mustafa Türk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutladı

23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve ilk toplantınında yapıldığı tarihdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Milli İradenin Tecessüm Etmiş Halidir

Yükümlülüğünü milletimizin yediden yetmişe her yaştan, her cinsten, her ırktan, her katmandan, her statüden fertlerinin üstlendiği ‘Milli Mücadele’ bir var olma savaşı olarak cereyan etmiştir.

Milletvekili ERSOY'un "23 Nisan" Mesajı

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" dolayısı ile bir mesaj yayımlamıştır.

Rektör Prof. Dr. Recep BİRCAN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı YayımladıDurağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 94. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladıBelediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın 23 Nisan Kutlama mesajı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

GÖKVADİDER'den Genel Kurul

Gökırmak Vadisi Köyleri Derneği (Gökvadider) genel kurulunu  geçtiğimiz pazar günü (20.04.2014)  Mamak Şafak Tepe Boy-der genel merkezinde gerçekleştirdi.

Sertifikasını Başbakandan Aldı

Boyabat Tapu Sicil Müdürü Nurettin CÖMERT'in oğlu, Ahmet İhsan CÖMERT; Hukukçular Derneği, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Hukuk Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği Hukuk Programı Sertifika töreninde Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın elinden başarı plaketini aldı.

Başkanlık Koltuğuna Furkan Dede Oturdu

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Cengiz Topel ilköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Furkan Dede’ye temsili olarak koltuğunu devretti.

Ananı öpen ‘Kadı’ ise yapacak bir şey yoktur!

Rahmi Turan, Sözcü Gazetesi'ndeki "Tokmak" isimli köşesinde çok güzel bir fıkra yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Yunuslara Özgürlük Platformu'ndan TBMM'ye çağrı:
Yunus parkları yasaklanmalı!Yeşil çay ile yudum yudum gelen sağlık

Yeşil çayın, kalp-damar hastalıklarından kolesterole, antioksidan etkisinden dolayı kansere varana kadar çeşitli hastalıklara karşı koruyucu etkisi olduğu belirtiliyor.

Üniversitemizde “Hz. Peygamber ve İnsan Eğitimi” Paneli

Üniversitemizde Kutlu Doğum Haftası kapsamında “Hz. Peygamber ve İnsan Eğitimi” konulu panel düzenlendi.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Üniversitemiz bünyesinde Çanakkale Haftası etkinlikleri kapsamında başlatılan “Çanakkale Zaferi Satranç Turnuvası” son buldu. Turnuvada dereceye giren Üniversitemiz öğrencileri ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. Recep BİRCAN’ın elinden aldı.

Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne yeni atama

Gençlik ve Spor'a "Gençlik Lideri" olarak atanan Mustafa Demircioğlu yeni görevine başladı.

Satılık Daireler

Gökdere Mahallesi, Çay Sokak'ta, Satılık Daireler
Müracaat Tel: 0 543 681 16 74


Yunusoğlu ve Çelik’ten Başkan Çakıcı’ya ziyaret

Sinop İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Yunusoğlu ve Sinop Lojistik Şube Müdürü Güven Çelik, Boyabat Bölge Trafik Amiri Fatih Akcan,Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Uysal hayırlı olsun dileklerini iletti

Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Uysal, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Ortaokullar arası "Kurtuluş Savaşı" konulu maket sergisi açıldı

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaokullar arasında düzenlediği "Kurtuluş Savaşı" konulu maket yarışmasının sergisi Merkez Büyük (Beyazıt) Cami önündeki Kızılay çadırında açıldı.

Nükleer Santral Karşıtları Çernobil Faciasının Yıl Dönümünde Türkiye'nin Her Yerinden Sinop Halkıyla Buluşmaya Geliyor…

Yağma Yok..! Nükleerci Lobilerin Oyunu Bozulacak…

Yalancıların - Münafıkların Zaferi

Bazı insanlar yalan söylemekte, kandırmakta, aldatmada çok beceriklidir. İftira atmakta üzerlerine yoktur. Ne yazık ki başarılı olanlar da, amaçlarına ulaşanlar da bunlar olmaktadır.

SİYAD Futbol Turnuvasını Sinop Milletvekili Ersoy başlattı

Sinop İli, İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (SİYAD)organize ettiği Sinoplu Dernekler arası geleneksel futbol turnuvasının açılışını TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy yaptı.

Seyyah Bizim Iller Projesine Sinoplu gençlerden yoğun ilgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan “Seyyah Bizim İller Projesi” kapsamında düzenlenen ücretsiz gezilere, Sinop’tan yoğun ilgi.

Sinop Üniversitesi'nden Kamuoyuna Duyuru

Son zamanlarda bir kısım yerel medyada Üniversitemiz hakkında asılsız ve mesnetsiz iddialar içerenkara propaganda haberleri yer almaktadır.

Erkeç köyünden Emine Kılıç hanımefendi vefat etti

Erkeç köyünden Merhum Kadı Bayramın eşi, Ahmet, Ziya, Fazlı, Merhum Salih ve Saim Kılıç'ın anneleri Emine Kılıç hanımefendi vefat etti.

Ayşe Savaşkan hamımefendi vefat etti

Merhum Ekmekci Cennetin Osman Savaşkan'ın eşi Belediyeden Emekli Yaşar Savaşkan'ın annesi Ayşe Savaşkan hanımefendi vefat etti.

Yenice köyünden Hüseyin Özkan vefat etti

Yenice köyünden merhum Aziz Özkan'ın oğlu Hüseyin Özkan vefat etti.

Ersoy ve Çakıcı Boyabat için Ele Ele verdiler 

İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı hafta sonunda İstanbul’da bir takım ziyaretlerde bulundular.

AKP, Ülkücüleri de Fişliyor…..

On iki yıllık baskıcı iktidarı süresince köşeye sıkıştırıp yandaşı yapamadığı herkesi, her kesimi hain ilan eden, fişleyen, akla hayale gelmeyen söylemlerle yaftalayan AKP Hükümeti şimdi de Türkiye Kamu-Sen camiamızın Sinop Teşkilatlarımıza mensup Ülkücü Üyeleri fişlemeye kalkışarak şaşırmışlık emarelerini tamamen dışa vurmuştur.

Sindef 46. Meclis Toplantısı Yapıldı

Sindef 46. Meclis Toplantısı Bağcılar Engelliler Sarayı Konferans Salonunda Sinop Ak Parti Milletvekili ve İçişleri Komisyon Başkanı Mehmet Ersoy ve İstanbul Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Dershanelerin dönüşüm tarihi belli oldu

Ortaöğretim özel okulu, özel okul ve diğer özel kurum türlerine dönüşmeyi hedefleyen dershanelerin kurucuları, dönüşüm programına alınmak için 2 Haziran sonrası başvuru yapabilecek.

Başkan Çakıcı Meydan Projesi için çalışmalara başladı.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Meydan Projesi için çalışmalara başladı.

Üniversite Yolu Değişiyor

Saraydüzü yolunda bulunan Boyabat Yerleşkesi giriş yolu değişiyor. Giriş yolundaki nizamiye yapılan hata sonucu bir vatandaşın arsasına yapılmıştı.

SİYAD Gençlik Kolları Ayancık'taki İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Hızlı başladılar; engel tanımıyorlar. Siyad Gençlik Kolları, ilçemizde gençlerin yoğun katılımıyla ilk toplantısını, güçlü bir vizyon çizerek gerçekleştirdi.

Boyabat'ta Atletizm Rüzgarı Esti

Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirilen Atletizmi Geliştirme Projesi 2.Çocuk Oyunları 19 Nisan 2014 tarihinde Boyabat İlçe Stadında yapıldı.

Sinop'ta Fırtına Yıktı Geçti

Sinop'ta aniden bastıran fırtına Sinopluları korkuttu. Fırtına İnceburun'da 100 kilometre hıza ulaştı.

Engin Altay'ın acı günü

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay'ın amcası 85 yaşında ki Nazım Altay hayatını kaybetti.

Belediyeler ve Yaya Kaldırım Çalışmaları

Yerel seçimler bitti, ama belediyelerin seçim tarihinden birkaç ay önce başlattığı yaya kaldırımı inşası ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

PEYGAMBER Aşkı Salondan Taştı

Sinop İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Konferansı mükemmel bir organizasyonla ve muhteşem bir katılımla gerçekleştirildi.

“Üniversiteliler Kitap Okuyor” yarışması

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Genç Ofis, Osmaniye (KYK) Kız Yurdunda kitap okuma yarışması düzenledi.

Bu Adamları Tanımak Yeniden Tanımlamak Zorundayız - S.Başaran

Bu sebeple ülkücü hareket olarak ilk işimiz kendi dini yorumumuzu ortaya koyarak ortalıkta dolanan ‘dinci’lerden kendimizi soyutlamaktır.

Sinop İş Okulu Türkiye Şampiyonu

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonun düzenlemiş olduğu Türkiye Voleybol Şampiyonası 10-14 Nisan tarihleri arasında Bodrum da düzenlenmiştir.

Kutlu Doğum Aşı

Alaaddin Camisi'nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında cuma namazı çıkışı vatandaşlara 'Kutlu Doğum Aşı' ikram edildi.

Nöbetçi fırınlar belirlendi

İlçemizde Yaz aylarında Fırıncıların Pazar Günü Tatil uygulamasına geçmesi nedeniyle halkın Ekmek sıkıntısı çekmemesi için Pazar günü 3 fırın nöbetçi olarak açık kalacaklar.

Esengazili köyünden Hüsnü Tek vefat etti

Esengazili köyünde oturan Hüsnü Tek vefat etti.

Fatma Er hanımefendi vefat etti

Çamlıca Mahallesinde oturan, Yetişal Fırının sahibi Ziya Kastarcı'nın kızı, Tahsin, Ahmet ve Mehmet Kastarcı'nın kız kardeşleri, Tuncay Er'in eşi Fatma Er  hanımefendi vefat etti.

ERSOY, TV'lerde Mit Yasasını Değerlendirdi


TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, CNNTÜRK, TVNET ve OLAY TV kanallarına katılarak (17 Nisan) gündemde olan Mit Kanunu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 


Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Boyabat Marangozlar ve İnşaatçılar Odası'nı Ziyaret Etti

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan ve beraberinde ki ekip Marangozlar ve İnşaatçılar Odası'nı ziyarette bulundu.

İl Emniyet Müdürü Aytekin Hayırlı olsun dileklerini iletti

Sinop İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Davet

Darıözü Köy Kalkındırma ve Destekleme Dernek Başkanı Kasım Tufan, derneklerinin düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine tüm Boyabat halkını davet etti.

Ahmet Kahraman Taziye Mesajı

Sevgili hocamız, biz öğrencilerine karşı ilgi ve sevgisini esirgememiş, babacan üslubuyla güven vermiş, dünyayı tanıma gayretimizde bize rehberlik etmiş, güzel bir insan, iyi bir rehberdi. Hocamıza Allah'tan rahmet, bütün sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Öğrencileri adına Murat MUSLU


Mete Çağdaş'ın En Son Yazısı : "Yanlış Şehirde Yalnızım"

Sinop'un tanınmış gazeteci-yazarı Mete Çağdaş sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayımladığı en son  yazısında yine inceden eleştirilerde bulundu.

Kamudaki Fazla  Mesailer İçin Genelge

Kamu’daki fazla mesai  genelgesi resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamu görevlilerine, belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmayacak. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Erfelek'te Ağaç Dikimi

Erfelek Akçacam köyünde gerçekleştirilen Etkinlikte 1800 m2 alana elma, armut, kiraz ve kestane Dikimi gerçekleştirildi.

Nazar Spot

2. El Eşyalarınız Değerinde Alınır - Satılır
TEL: 315 02 02 - 0 544 637 57 57Sinop Toplum Ruh Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Merkezin Osmaniye köyünde ki binasında gerçekleştirilen açılış törenine Sinop Valisi Yavuz selim Köşger, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Tolga Baş, SGK İl Müdürü Yaşar Yılmaz

Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi İmzalandı

Sinop İl Özel İdaresi memurları için Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törene Vali Yavuz Selim Köşger, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay

Ak Parti Sinop Merkez'de Muhtarlar İle Biraraya Geldi

AK Parti Merkez İlçe İl Genel Meclis üyeleri, Sinop merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

SİYAD’dan Başkan Erdem’e hayırlı olsun ziyareti

Sinop İli, İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD)genel başkanı Keramettin Arpacı ve yönetimi Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdemi makamında ziyaret etti.

Mustafa Çalık'tan AKP ye Ağır Suçlamalar

Muhterem Hocaefendi, sizi birçok insan gibi bendeniz de hâlâ seviyorum, şahsî dürüstlük ve takvânıza inanıyorum. Hastalık bahanesiyle ve aslında “tedbir” sâikiyle gittiğiniz o yabancı diyarda önce “rehin”, sonra “esir” alındığınıza da emînim. Çâresiz olduğunuzu düşünüyor ve buna da üzülüyorum.

“Gençlik Fidanları” Dikildi

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bahçesinde üye gençlerle birlikte “Gençlik Fidanları” fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi.

Kolları sıvadı çalışmalara başladı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı bir yandan hayırlı olsun dileklerini kabul ederken, diğer yandan  mahalle ziyaretleri ile halkın sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Başkan Çakıcı’ya Tam İlmihal hediye etti

Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı ve İhlas Holding Karadeniz Bölge Temsilcisi Ahmet Kadem Kaptı, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ATATÜRK Karaya Önce Sinop'ta Çıktı

Atlas Tarih Dergisi'nin Nisan 2014 sayısındaki "Tarihi Yolculuklar" köşesinde "ATATÜRK Karaya Önce Sinop'ta Çıktı" isimli makaleyi sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ta herkes O'nu (sav) okudu

Sinop'un Boyabat ilçesinde düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasının sınavları tamamlandı.

Nazım Maviş KON TV'de gündemi değerlendirdi VİDEO HABER

AK Parti MKYK Yedek Üyesi hemşerimiz Nazım Maviş Kon TV de Kon tv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan'a konuk oldu, Türkiye gündemini değerlendirdi.

Yıkılan Belediye Karşısında Trafik Kazası

Yıkılan Belediye karşısında yayaya araba çarptı. Kazazede hastaneye kaldırıldı. Tehlikeli bir durum olmadığı söylendi.

Milletvekili ERSOY CNN TÜRK'e Konuk Olacak

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ilimiz Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy'un bugün( 17 Nisan) CNN TÜRK kanalında saat 14:20 da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacağı öğrenildi.    

Boyabat’ta Turizm Haftası etkinlikleri

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Boyabat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda program düzenlendi.

Boyabat'ta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından ilk ölüm

Kavak Köyü'nden Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedaviye alınan Mehmet Ali Bostancıoğlu vefat etti.

HSYK, Vicdan ve Adalet

Bizden-karşı-paralel kavramları; siyasetin, medyanın, bürokrasinin, yargının dilinde ve gündeminde.

Başkan Çakıcı’yı davet ettiler

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine  katılmak üzere ilçemize gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Başkan Çakıcı’yı makamında ziyaret ederek İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet etti.

Behiye Düğmeci hanımefendi vefat etti

Asarcık Kayalı köyünden Merhum Hüseyin Düğmeci'nin eşi,Emekli Öğretmenler Nuh Düğmeci, Emin Düğmeci, Halil Düğmeci ve Muhammed Düğmeci'nin anneleri Behiye Düğmeci hanımefendi vefat etti.

Hüseyin Usta vefat etti

Belediyeden Emekli Niyazi Arı'nın Babası, Sanayi Esnaflarından Boyacı Bahadır Arı ve Devlet Hastanesi Personellerinden Savaş Arı'nın Dedeleri Hüseyin Usta vefat etti.

Gündüzlü köyünden Rasim Parmaksız vefat etti

Gündüzlü Gülpınar köyünden Belediyeden Emekli Mustafa, Ramazan ve Salih Parmaksız'ın babaları Rasim Parmaksız  vefat etti.

Anadolu sohbetleri Sinop'ta yapıldı

Garanti Bankası, 2014 yılının ilk Anadolu Sohbetleri toplantısını Sinop'ta gerçekleştirdi.

Fatma Çağlar hanımefendi vefat etti

Emekli öğretmen Şakir Çağlar, şoför Arif Çağlar'ın annesi, Fatma Çağlar hanımefendi vefat etti.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanından Çakıcı’ya ziyaret

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı hayırlı olsun tebriklerini kabul etmeye devam ediyor.

BOY-DER Genel Sekreteri Kenan Güllü Tüm Hemşehrilerini Kutlu Doğum Programına Davet Ediyor

BOY-DER genel sekreteri Kenan Güllü 26 Nisan2014 cumartesi günü gerçekleştirecekleri 3. Kutlu Doğum programına tüm hemşehrilerimizi davet ediyor.

İlçe Atletizm Takımımız Sinop Gençlik Merkezini Gezdi

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak her ilde gerçekleştirilen Atletizmi Geliştirme Projesi İl Takım Seçmeleri 15 Nisan 2014 tarihindeSinop’ta bulunan Boyabat Atletizm Takımı, Sinop Gençlik Merkezine ziyarette bulundu.

Seyyah Projeleri İlçemizde Devam Ediyor…

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 81 İl’den 14-17 , 18-26 yaş grubundaki gençlerin....

Coşkun Ailesinden taziye ve teşekkür mesajı

Nezli Coşkun Annesinin tedavisi  ve Cenaze Merasimi ile ilgili Teşekkür Mesajı Yayınladı.

Çatpınar köyünden Hafız Hacı Hakkı Çetinkaya vefat etti

Çamlıca Mahallesinde oturan Çatpınar köyünden Üsküdar Aziz Mahmut Hüdai Efendi Camii İmam Hatibi Mahmut Emin,Abdullah ve Şenay'ın Babaları Hafız Hacı Hakkı Çetinkaya vefat etti.

Cemile Pehlivan Hanımefendi vefat etti

Merhum Recep Pehlivan'ın eşi Yaylacılı köyünden Dursun Yılmaz'ın ablası,Sanayi Esnaflarından Boyacı Mustafa Aydın'ın kayınvalidesi Cemile Pehlivan hanımefendi vefat etti.

İl Atletizm Takımına Boyabat'tan Bir Sporcu Seçildi

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak her ilde gerçekleştirilen Atletizmi Geliştirme Projesi İl Takım Seçmeleri 15 Nisan 2014 tarihinde Sinop’ta yapıldı.

Din Samimiyettir

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bize bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

BORAJET Havayolları, İstanbul’dan Sinop’a İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

BORAJET Havayolları, İstanbul’dan Sinop’a olan ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Sinop Havalimanı arasında gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören ilk sefer başarılı şekilde icra edildi.

Garanti Anadolu Sohbetleri’nin 91. toplantısı, Sinop’ta yapıldı

Garanti Bankası, 2014 yılının ilk Anadolu Sohbetleri toplantısını Sinop’ta gerçekleştirdi.

Nazım Maviş KON TV’ye konuk oluyor

AK Parti MKYK Yedek Üyesi hemşerimiz Nazım Maviş Kon TV’ye konuk oluyor

Ziyaretçilerin ardı arkası kesilmiyor

Boyabat Belediye Başkanlığını kazanan Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Emniyet Müdürü Ümmet Demir’den Teşekkür

Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Ümmet Demir, geçtiğimiz hafta düzenlenen polis haftası etkinlikleri dolayısı ile bir teşekkür mesajı yayımladı

Esnaf Odasını ağırladı

Boyabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Feyzullah Öztürk ve yönetimi Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Başkan Çakıcı “Hizmet için varız”

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Tandoğan ve üyeleri Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri devam ediyor

Peygamber efendimiz(S.A.V)in Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Özkevser Vakfı ve Boyabat Güldeste Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 14 Nisan Pazartesi günü Boyabat Kapalı Spor Salonunda program düzenlendi.

KOSİDEF'ten Şükrü KARABACAK'a Ziyaret

KOSİDEF (Kocaeli Sinop Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu tarafından  Darıca Belediye Başkanı  Şükrü KARABACAK ziyaret edilerek, hayırlı olsun dilekleri iletildi.

YSK Cumhurbaşkanlığı Seçim Tarihlerini Açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçim tarihlerini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk tur 10 Ağustos'ta ikinci turda 24 Ağustos'ta yapılacak.

İmamlı köyünden Safiye Akkoca hanımefendi vefat etti

İmamlı köyünden Camikebir Mahallesinde oturan Merhum Ormancı Osman Akkoca'nın eşi Safiye Akkoca hanımefendi vefat etti.

Belediye Başkanı (ŞEHREMİNİ) Nasıl Olmalı

Hemşehrimiz Zeynel Şahin bir yazı göndermiş, bizde sizinle paylaşıyoruz.
Yazıma başlamadan önce 30 Mart 2014 tarihinde seçilen Şefik ÇAKICI Başkanı, Belediye Meclisi üyelerini, İl Genel Meclisi üyelerini kutluyorum.


KOSGEB Müdürü'nden Hayaller Tiyatrosu'na Ziyaret

KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kızılaslan yeni yerine taşınan Sinop Hayaller Tiyatrosu'nu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

14 Nisan Bordro Yakma Eylemi ve Basın Açıklaması

Sinop KESK Şubeler Platformu tarafından 14 Nisan 2014 Pazartesi günü (bugün) saat 17.30'da Uğur Mumcu Meydanında gerçekleştirilen basın açıklaması metni aşağıdadır. Basın açıklaması metnini Sinop KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Metin Gürbüz okumuştur.

'En mutlu il Sinop'

Türkiye'de mutlu olduğunu beyan eden bireylerin oranı 2013'te yüzde 59 olarak tahmin edildi. Türkiye'nin geçen yıl "en mutlu ili" Sinop, "en mutsuz ili" ise Tunceli oldu.

Başkan Çakıcı, İlk toplantısını muhtarlarla yaptı

30 Mart yerel seçimleri sonrasında Belediye Başkanlığına seçilen Şefik Çakıcı, yeni seçilen muhtarlarla tanışma ve dayanışma toplantısı düzenledi.

Sinop İl Müftüsü Mustafa Erkan'ın Basın Açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 14-20 Nisan tarihleri arasında tüm yurtta kutlanmakta olan Kutlu Doğum Haftasının başlaması münasebetiyle İl Müftüsü Mustafa ERKAN bir basın toplantısı düzenledi.

Sinop Eğitim Sen, 14-18 Nisan İmza Kampanyası

Sinop Eğitim Sen, bazı taleplerle 14-18 Nisan haftası imza kampanyası düzenledi.

Cevap Aranıyor

Devletin kanunları ve yasaları, o devletin bireyleri olarak bizler için çıkartılmasına rağmen, bir çok konuda, uygulama yönünden hiç de öyle olmadığını maalesef biliyoruz.

Güçlü Yarınlar İçin Sende Bir Fidan Dik

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile Sinop Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ortaklaşa fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Katliam değil, düzenleme

Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Sinop'taki ağaç kesiminin orman katli değil, orman işletmeciliği olduğunu savundu.

Müftülükten CAN’LI Proje

Sinop İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası anısına Samsun Kızılay Kan Merkezi ile yapılan görüşme neticesinde, 15.04.2014 Salı günü İl Müftülüğü Çok Amaçlı Salonunda Kan Bağışı Kampanyası düzenlenmiştir.

11 Katlı Binalardaki İşyerleri Yeniden Mühürlendi

Samsun İdare Mahkemesi Kararı ile İmar Planları ve Yapı Ruhsatları iptal edilen, 11 Katlı Binalardaki işyerleri, Boyabat Belediyesi Zabıta görevlileri tarafından mühürlendi.

Hukuk Düzeni, Yargı ve Yürütme

Hukuk Düzeninde Adalet Kaosu yaşatılıyor.

SİYAD Futbol Turnuvası kuraları çekildi

Sinop İli, İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (SİYAD) organize ettiği Sinoplu Dernekler arası geleneksel futbol turnuvasının kuraları çekildi. Turnuvada Sinoplu kırk derneğin oluşturduğu takımlar birincilik için mücadele edecek.

MHP 2015'te Tarihinin En Büyük Zaferina İmza Atacaktır!

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Yerel Yönetim Seçimleri'nden başarılı bir şekilde çıkıp, genel seçimler adına ivme yükseltmeye göz kırpması, hükümet partisi tarafından büyük bir telaş içerisinde karşılanmış bulunmaktadır.

Kavak köyünden Mehmet Ali Bostancıoğlu vefat etti

Kavak köyünde oturan Muhammet Bostancıoğlu'nun Babası Mehmet Ali Bostancıoğlu vefat etti.

Nasrettin Hoca'nın Torunları

Ege gazetesi yazarı Özcan Özgür'ün, "Özcan Özgür'den Özgürce Okura Saygı" isimli köşesindeki yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Milletvekili ERSOY: "Herkesin Belediyesi Olacağız"

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'ya hayırlı olsun ziyaretinde basın mensuplarına bir değerlendirme yaptı. 

Kırım'ı kaybettiren Şahin Giray mezarında bile rahat etmemişti

Ruslar’la işbirliği yaparak Kırım’ı kaybetmemize sebep olan Şahin Giray, sonunda Osmanlı’ya sığınmak zorunda kalmış ancak affedilmeyerek öldürülmüştü.

Yaşlanıyoruz!

TÜRKİYE’de yaşlı nüfus oranı 2013’te yüzde 7.7’ye yükselerek 2012’ye göre 0.2 puanlık artış yaşadı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun dün açıkladığı verilere göre Türkiye’nin yaşlı nüfus oranının 2023’te yüzde 10.2’ye yükselerek ‘çok yaşlı’ nüfus yapısına sahip ülkeler arasında olacak.

Yukarı Arım köyünden Ahmet Kahraman vefat etti

Yukarı Arım Köyünden İbrahim, Cem Kahraman ve Fatma Çelikbaş'ın babaları, Cengiz Topel ilkokulundan emekli Ahmet Kahraman vefat etti

Kastamonu’da Efsane Söz Gerçek Oldu

Kastamonu’da “Dikkat! Taş Düşebilir, Ayı Çıkabilir” sözünü doğrular şekilde, vatandaşların yolda önüne 2 ayı yavrusu çıktı.

'Pelikan' operasyonu

Sahilde gördükleri pelikanın uçamadığını fark eden vatandaşlar, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Sinop Şube Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.

Rektörümüzden Yeni Başkana Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Recep BİRCAN, Boyabat’ın yeni Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Çakıcı'dan taziye mesajı

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Belediye Meclis Üyesi Nezli Coşkun'un annesi Fadime Coşkun'un vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Yıldız Mahallesinde Kaza: 3 yaralı

Bugün (12.04.2014 Cumartesi ) 13.30 sularında Yıldız Mahallesi'nde virajı alamayan araç, apartman boşluğuna yuvarlandı.

Atletizmi Geliştirme Projesi İlçe Takım Seçmeleri Tamamlandı

Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2014 Yılı faaliyet programında yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğinde gerçekleştirilen Atletizm ilçe takım seçmeleri 55 sporcunun katılımıyla 12 Nisan 2014 tarihinde İlçe Şehir Stadı atletizm parkurunda tamamlandı.

Kalbin bir tek hayatına bağlansın

Kalp Sağlığı Haftası’nda Yeşilay, bağımlılıkların kalbe olan zararlarına dikkat çekiyor. Alkolden uyuşturucuya, teknolojiden nargileye pek çok bağımlılık önce kalbi vuruyor. Yaşam kalitesini düşüren kalp rahatsızlıkları hatta ölümle sonuçlanan bağımlılık öykülerinde ise mutlu sonlar maalesef yer almıyor.

Hanönünde Büyük Yangın (Fotoğraflar)

Hanönü Gökbelen köyünde çıkan yangında 6 ev 1 Samanlık ve evlerin altında bulunan 5 ağır yandı.

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 1 ölü, 3 yaralı

Türkeli’de bir otomobilin uçuruma yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

"Kutlu Doğum" Programına davet

Boyabat Güldeste Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 14 Nisan 2014 tarihinde düzenlenmesi planlanan "Kutlu Doğum" programı için bir davetiye yayımlanmıştır.

Ahmet Küçükbaş'tan teşekkür mesajı

İstanbul Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde bir kalp ameliyatı geçiren Ahmet Küçükbaş sağlığına kavuştu.

Fadime Çoşkun hanımefendi vefat etmiştir

Büyükkarağaç köyünden Çamlıca Mahallesinde oturan, Merhum Marangoz Kadir Çoşkun'un eşi, Merhum Refik Çoşkun, Mahir Çoşkun, Belediyeden Emekli Hüseyin ve Nezli Çoşkun'un anneleri, Eğlence köyünden Mahmut Doğan'ın kayınvalidesi, Nakliyeci Ali, Kemal, Abdulkadir ve Bekir Çoşkun'un babanneleri Fadime Çoşkun hanımefendi vefat etmiştir.

Boyabat Belediyesi Çalışmalarını Hızlandırdı

Boyabat Belediyesi çalışmalarına hız verdi. Başkan Şefik ÇAKICI’nın seçilmesinden sonra Boyabat belediyesi fen işleri boyabat merkezde uzun süredir ihmal edilmiz bozuk yollar üzerinde çalışma başlatarak yol iyileştirme çalışmalarını hızlandırdı.

Gürlen köyünden Yaşar Tüfekçi vefat etmiştir

Gürlen köyünden Şevket ve Dündar Tüfekçi'nin Babaları, Şahin Erdoğan ve Yaşar Yüksel'in dayıları Yaşar Tüfekçi vefat etmiştir.

Başbakan'a açık çağrı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na eşlik eden TESK, Türk-İş, Memur-Sen, Hak-İş ve TİSK temsilcileri, Erdoğan'a ortak bir bildiri sundu. Bildiride, 5 örgüt, Başbakan'dan "siyasi ortamın yumuşamasını" istedi.

CHP'li Altay, sınavlarda sıfır alan aday sayısını sordu

CHP Grup Başkanvekili, Sinop Milletvekili Engin Altay, ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş sınavlarında sıfır alan aday sayılarını sordu.

6 ev, 5 ahır ve 1 samanlık kullanılamaz duruma geldi

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde çıkan yangında ahşap 6 ev, 5 ahır ve 1 samanlık kullanılamaz hale geldi.

Fatih Projesi tablet dağıtım töreni yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

Milletvekili Ersoy ve Başkan Çakıcı kermesi ziyaret etti

Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Müftülüğü tarafından açılan kermesi ziyaret ettiler.

Ersoy’dan Başkan Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, İlçe Başkanı Hasan Tosunoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı makamında ziyaret etti.

'Nükleer için halk oylaması düşünüyor musunuz?'

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, "Bu proje için halk oylaması yapmayı düşünüyor musunuz" sorusunu da yanıtlamasını istedi.

İhsan Aktaş: MHP'nin kayıp 1 Milyon oyu

GENAR Yönetim Kurulu Başkanı Aktaş "MHP, Ankara'da ve İzmir'de 1 milyona yakın oyunu CHP'ye kaptırmıştır. Bu oylarla 18-19 bandında olabilirdi" dedi.

Ödüllü Slogan Yarışması Kazananları Belirlendi

Sinop Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Sinop Üniversitesi Kültür ve Turizm Öğrenci Kulübünün işbirliği ile düzenlenen “Ödüllü Slogan Yarışması” sonuçlandı.

Başkan Çakıcı, partisinin kadın kollarını kabul etti

Boyabat Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Şefik Çakıcı’ya, hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

Yapılan Yoruma Cevabımız

Davut Koçyiğit'ten Flash açıklama, "Kimseye Borazan Olmadık"
Bir haber sitesinin; haberimizi haber sitesine taşıması ve bu sitede ki bir yorumun da tarafımızı hedef alan eleştirisi üzerine iş bu açıklamayı yapma ihtiyacımız doğmuştur.


Boyabat'tan Silah Ruhsatlarının Alımı Başladı

Boyabat İlçe Emniyet Müdürü Ümmet Demir, ilçede silah ruhsatlarının 10 Nisan tarihinden itibaren Kaymakamlığa başvurarak alınacağını duyurdu.

AK Parti Gerze Yönetimi İstifa Etti

AK Parti Gerze İlçe Başkanı Kadir Gündoğdu ve İlçe Yönetimi görevlerinden istifa etti.

Engin Altay, Nükleer Santral Projesi'nin yasal dayanağını sordu

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop Nükleer Santral Projesi'nin yasal dayanağını sordu.

Sinop Müftülüğü'nün Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

14 - 20 Nisan 2014 Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

“Geleneksel Çocuk Oyunları” Gençlik Merkezine Taşındı

Eskilerin vazgeçilmez oyunları arasında yer alan sek sek oyunu Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde yaşatılıyor.

Sinop Garanti Anadolu Sohbetleri

Sinop'un kalkınmasına ve gelişimine yönelik fikir üretmek, sorunlarına çözüm bulmak amacıyla; Dünya gazetesi, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası'nın işbirliğiyle, Sinop Garanti Anadolu Sohbetleri kapsamında 15 Nisan 2014 Salı günü toplantı düzenleniyor.

Paralel İnsanlar

Paralel devlet, paralel yapı, paralel örgüt gündemde. Oysa paralel insanların olduğu heryerde paralel yapılanmalarda olur. Ötekileştirme algısı, paralel insanları da şekillendirir.

Darıçay köyünden Döndü Erdoğan hanımefendi vefat etti

Kumluk Mahallesinde oturan,Merhum Mustafa Erdoğan'ın eşi Darıçay köyünden Saray Sineması altında Bakkal Sebahattin ablası hanımefendi vefat etti.

Fatma Yaylaoğlu hanımefendi vefat etti

Şaban ve Arif Yaylaoğlu'nun Anneleri, Merhum Abid Yaylaoğlu'nun eşi Fatma Yaylaoğlu hanımefendi vefat etti.

Gençler, Polis haftasını kutladı

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, 4-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası dolayısı ile Sinop İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin’i makamında ziyaret etti.

Bu sefer TÜSİAD değil MÜSİAD hükümeti uyardı

MÜSİAD’dan hükümete raporlu uyarı: “Bu gidişle 2023 hedefi hayal”, “500 milyar dolarlık ihracat hedefi gerçekçi değil”, “100 büyük Türk markası yarım elma (Apple) bile etmiyor”, “Türkiye’deki Osmanlı markaları öldü yabancılar yaşıyor”

Boyabat AİHL 3’te 3 Yaptı, Durağan'da 3 Birinciliği Kaptı

İmam Hatip Liseleri arası Hafızlık, Kur'an-ı Kerim ve Ezan okuma Sinop il finali Durağan'da yapıldı. Boyabat AİHL öğrencileri Hafızlık, Kur'an-ı Kerim ve Ezan okuma dallarında il birinciliklerinin elde ettiler.

Tosunoğlu ve Yönetiminden Çakıcı’ya ziyaret

AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Hasan Tosunoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluşu Nedeniyle Resepsiyon ve Ödül Töreni Gerçekleşti

Polis Misafirhanesi'nde saat: 11.00'de düzenlenen Resepesiyon ve Ödül Törenine çok sayıda misafir katıldı.

Ukrayna'nın Arayışı - Taras Şevçenko ve Kobzar

Yusuf SERENLİ gazetemize bir yazısını yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Tecrübeli başkandan yeni başkana hayırlı olsun ziyareti

30 Mart yerel seçimleri sonrasında Ayancık Belediye Başkanlığına üçünçü kez seçilen Ayhan Ergün, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni Yapıldı

Boyabat Emniyet Müdürü Ümmet Demir Atatürk Anıtına çelenk koydu, törene katılanlar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı söylendi.

Eğitim-Bir-Sen'den Yeni Başkanlara Ziyaret

Eğitimciler Birliği Sendikası Sinop İl Şube Başkanı Mustafa Aslan ve beraberindeki il ve ilçe yöneticileri Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçarslan'a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundular.  

Boyabat Ülkü Ocakları 10 Nisan Polis Günü ve Emniyet Teşkilatı'nın 169. Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Kutlama Mesajı YayımladıPolis Günü Kutlama Mesajı

10 Nisan Polis Teşkilatı kuruluşunun 169’uncu yıl dönümü kutlu olsun.

Tekke köyünden Hüseyin Horum vefat etti

Tekke köyünden Anadolu Lisesinde çalışan Yaşar Özgür'ün Babası Hüseyin Horum vefat etti.

Milletvekili ERSOY'un Polis Haftası Mesajı

TBMM İçişleri   Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy Polis Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Ersoy mesajında şunları kaydetti.

Sedat Avcı'dan Polis Haftası Mesajı

Yıldız Mahallesi Muhtarı Sedat Avcı Polis Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Belovacıklı Ailesi Teşekkür Mesajı Yayımladı

Belovacıklı Ailesi, ebediyete intikal eden kıymetli büyükleri Nihat Belovacıklı'nın vefatı nedeniyle bir teşekkür mesajı yayımladı.

Alperen Ocakları Kamuoyu Açıklaması Yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, Orhan ÖVET tarafından yumruklu saldırıya uğramıştı. Görsel ve yazılı medyada saldırıyı gerçekleştiren bu şahsın Alperen Ocakları üyesi olduğu yönünde haber yapılmasına karşın adı geçen şahıs AK Parti üyesi çıkmıştı. Alperen Ocakları bu konuda bir açıklama yaptı.

Kedidir Kedi -2

Enerji Bakanı Taner Yıldız, 'Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı.' demişti. Bu sözlerin ardından sosyal medyada 'kedidir kedi' patlaması yaşanmıştı. İşte o karelerin ikinci bölümü...

ERSOY A Habere Konuk Oldu, Mit Kanunu'nu Değerlendirdi

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy Meclis gündemine gelecek olan Mit Kanunu ile ilgili olarak AHABER kanalında değerlendirmelerde bulundu. 

Maruf köyünden Kezban Çakır hanımefendi vefat etti

Maruf köyü Eski Muhtarı Merhum Fahri Çakır'ın eşi, Maruf köyü Muhtarı Ümmet ve Necmettin Çakır'ın anneleri Kezban Çakır hanımefendi vefat etti.

Hasan Kara, Teşekkür Mesajı Yayımladı

Hasan Kara, 30 Mart 2014 günü yapılan Yerel Seçimler nedeniyle bir teşekkür mesajı yayımladı.

Başkan Çakıcı’ya Rektör Bircan’dan ziyaret

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Boyabat’ın yeni Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Boyabat Emniyet Müdürlüğü, Emekli Emniyet Personeline Öğle Yemeği İkram Etti

Boyabat Emniyet Müdürlüğü, Emekli Emniyet Personeline öğle yemeği ikram etti. Yemekte Boyabat Emniyet Müdürü Ümmet Demir ve Emniyet mensupları, emekli emniyet personeli ve misafirlerini ağırladı.

Anadolu'da MHP, Ana Muhalefet Partisi

Şükrü Alnıaçık'ın bugünkü köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Sinop Valiliğinden Açıklama

07.04.2014 tarihindeki İnternet haber siteleri ile 08.04.2014 tarihindeki yerel gazetelerde yer alan “Çevrecilerden İnceburun’da Tepki Açıklaması” başlıklı haber ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilenmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Samsun Sinop Yolunda Motosiklet Kazası

Öğrenildiğine göre , Samsun-Sinop karayolu Yakıntaş Köprüsü yakınlarında bir motosikletin kaza yaptı, kaza mahalline gelen ambulans ve jandarma ekipleri motorsiklet sürücüsünü bulamadı

Geçmiş Olsun Mesajı

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Gürlen köyünden Satı Baytaş hanımefendi vefat etti

Saraydüzü Gürlen köyünde oturan Ramazan Baytaş'ın eşi Satı Baytaş hanımefendi vefat etti.

MHP Grubu, Belediye Meclisi'nin İlk Toplantısında Önemli Taleplerde Bulundu

MHP Grubu, Belediye Meclisi'nin dün akşam yapılan ilk toplantısında önemli taleplerde bulundu.

Daylı Stadının Çevresi Ağaçlandırılıyor..

Orman İşletme Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa koordinesiyle Daylı Stadı çevresinde ağaçlandırma faaliyetleri yapılıyor...

Sinop İli, İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Futbol Turnuvası başlıyor

Sinop İli, İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (SİYAD)her yıl düzenlediği dernekler arası futbol turnuvası başlıyor. Geleneksel hale gelen futbol turnuvasında yer almak isteyen kırk (40) dernek başvuruda bulundu.

AK Parti İl Başkanlığından hayırlı olsun ziyareti

Boyabat Belediyesi'nin 2014-2019 yeni dönem Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya  hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Yargıdan, Başkan Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyareti

Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Tufan Taşmertek, bu gün(8 Nisan Salı) Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Başkan Çakıcı, Polis teşkilatının bayramını kutladı

Türk Polis Teşkilatı'nın 169’inci kuruluş yıl dönümü Boyabat'ta, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Boyabat Bediyesi ilk meclis toplantısını yaptı

Boyabat Belediye Meclisi'nin 2014-2019 döneminin ilk toplantısı Belediye Başkanı Şefik Çakıcı başkanlığında meclis salonunda yapıldı. İlk meclis toplantısına Ak Parti ve MHP’li tüm üyeler katıldı.

Dubai'yi Tanıyalım (Gezi Notları ve Fotoğraflar)

Önceki yazımızda daha önceden gitmiş olduğum Tunus'u tanımıştık bu yazımızda ise Dubai'yi tanımaya çalışacağız.. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Geziyorumda

Borajet Sinop uçuşlarına başlıyor

Sinop'tan 14 Nisan 2014 tarihinde başlayacak olan Borajet Sinop seferlerinin, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ile Sinop Havaalanı arasında gerçekleştirileceği öğrenildi

Bektaş köyünden Şehri Altınbağ hanımefendi vefat etti

Bektaş köyünden Yeni Mahallede oturan Boyacı Mehmet Altınbağ'ın eşi Şehri Altınbağ hanımefendi vefat etti.

Çevrecilerden İnceburun'da tepki açıklaması

Sinop'ta nükleer karşıtı çevreciler nükleer santralin yapımının planlandığı alanda ağaçların kesildiği gerekçesiyle İnceburun mevkisinde protesto açıklaması yaptı. Alanda 225 bin ağacın kesilerek katledildiğini ileri süren çevreciler, kesimlerin derhal durdurulmasını istedi.

Türkiye’de ilk kez bölgemizde uygulanacak

İç Kontrol ve Risk Yönetimi Sistemi” ile bölgede 3 ay içerisinde bürokratik işlemler önemli ölçüde azaltılacak.

Otomobil Beton Mikseriyle Çarpıştı: 1 Ölü, 3 Yaralı

Kargı'da bir otomobil ile beton mikserinin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında otomobilde bulunana 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Merkez Mahalle Muhtarları Mazbatlarını Aldılar

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde sandıktan çıkan İlçemiz Boyabat Merkez Mahalle Muhtarlarına mazbataları  İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Tufan Taşmertek  tarafından verildi.

Sedat Avcı'dan Teşekkür

Yıldız Mahallesine muhtar olarak seçilen ilçemiz esnaflarından Sedat AVCI mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından aldı.

Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü Kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Başsağlığı Mesajı

Aramızdan ayrılan kıymetli büyüklerimiz, Nihat Belovacıklı ve Lütfiye Özdilek hanımefendiye ALLAH'tan rahmet, geride kalan yakınlarına sabır ve metanet dileriz.
Oktay KÜÇÜKBAŞ ve Ailesi


Sandığın asıl bombası: 64 ilde MHP damgası!

AK Parti ve BDP dışında diğerleri hiçbir ilde yüzde 50 oyu aşamadılar. Ancak asıl dikkat çekici şey, MHP'nin yüzde 10-40 barajı skalasında CHP'den daha büyük bir potansiyele sahip olması.

Yarımada Nükleer Ada Oluyor

Yenilenebilir enerji kaynakları yeterince teşvik edilmeyen Türkiye'de enerjiye olan talep her zaman gündemdeki yerini koruyor. Ön palana çıkarılan ise nükleer maddelerin atık ısısından elde edilen buhardan üretilen enerji.

Adil Gür:Muhalefet 17 Aralık'la kaybetti

A&G Araştırma Şirketi'nin sahibi Adil Gür "Muhalefet 17 Aralık'la kaybetti" dedi. Gür'e göre seçimin tek kaybedeni ise CHP oldu.

Müftülükten Kermes

Boyabat Müftülüğünce Kuran kursları yararına tertip edilen kermes çadırı Boyabat Merkez Büyük Camii Meydanında kuruldu.

Yalnızlık, Arayış ve Sevgi

Yalnızlık dünyayı doldurmuş mu?

Nihat Belovacıklı vefat etti

Hicran Özkan ve Zeki Belovacıklı'nın babası, Fehmi Özkan'ın kayınpederi, Recep Özkan'ın dünürü, Emekli Özel İdare Müdürü Nihat Belovacıklı vefat etti.

Lütfiye Özdilek hanımefendi vefat etti

Gökdere Mahallesinde oturan, Merhum Berber İbrahim Özdilek'in eşi, Berber Ahmet Özdilek'in annesi Lütfiye hanımefendi vefat etti.

MHP neden kaybetti?

Sözcü Gazetesi'nden Rahmi Turan, bugünkü Tokmak isimli köşesinde, MHP ve Devlet Bahçeli hakkında bir yazı yazmış, sizinle paylaşıyoruz.

Prof.Dr. Haydar ARAS, Gazetenizde Çıkan Mersindeki Konferansım Hakkında Basın AçıklamasıKesinleşmiş 2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)

Tekke Köyü'nden Satılmış Tosun vefat etti

Tekke Köyü'nden Uğur Tosun'un babası,  Satılmış Tosun vefat etti.

Samanlık Yandı

Yeşilyurt köyünde bugün (5 Nisan) henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü bir samanlık yandı.

Başkan Şefik Çakıcı Teşekkür Ziyaretlerine Devam Ediyor

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Mazbatasını aldıktan sonra da ziyaretlerine devam ediyor. Şefik ÇAKICI  (04.04.2014 Cuma ) Gündüzlüler Derneğini ziyaret ederek burada değerlendirmelerde bulundu.

MHP'den Sinop Genelinde İl Genel Meclisi'ne bir tek Ahmet Küçükbaş girdi

Ahmet Küçükbaş, 30 Mart yerel seçimlerinde 21 sandalyeli Sinop İl Genel Meclisi'nin MHP'li tek üyesi oldu.

Darıözü Köyü Derneği Aylık İstişare Toplantısı Yapıldı

Darıözü köyü Kalkındırma ve Destekleme Derneği aylık istişare toplantısı düzenledi.

Özel İdarenin Olduğu Binanın Dış Cephesi Yenilendi

Özel idarenin olduğu binanın dış cephesi yapılan kaplama ve ışıklandırma çalışmaları ile daha yeni bir görünüme kavuştu.

Sinop'ta U-17 Heyecanı

U-17 Futbol Türkiye Şampiyonası 1.kademe maçları Sinop’ta başladı.

Vali Köşger üniversite öğrencileri ile biraraya geldi

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger ve Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, üniversite öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Rifat Örnek başkan yardımcısı oldu.

Ayancık eski Belediye Başkanı Rifat Örnek, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

Taklit ve tağşiş yapan firmalara yenileri eklendi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit ve tağşiş yaptıkları tespit ettiği 43 firma ile 52 parti ürünün adını açıkladı.

Mart Ayında 1.531.856 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Mart Ayında (1 Mart - 31 Mart) 1.531.856 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 49.414 ziyaret sayısına denk geliyor.

Biz Kadınları Hiç Sevmedik!

Cancan, Yıldırım TÜRKER’den bir alıntıyı bizimle paylaşmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

TÜİK vefat istatistiklerini açıkladı

TÜİK Başkanlığınca açıklanan "Ölüm Nedeni İstatistikleri, 2013" sonuçlarına ilişkin TÜİK Kastamonu Bölge Müdür Vekili Sevgi Altınbaş tarafından basına bilgilendirme yapıldı.

Yeryüzü Doktorları

İnsanlık Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Katlediliyor

Avukatlar Günü Mesajı

Türkiye kaos içinde ama çoğu farkında değil.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Kompozisyon Yarışması Düzenlemiştir

Sinop İl Müftülüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kompozisyon yarışması düzenlemiştir. Yarışma şartnamesi ektedir.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Şiir Yarışması Düzenlemiştir

Sinop İl Müftülüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Şiir yarışması düzenlemiştir. Yarışma şartnamesi ektedir.

2. Çocuk Olimpiyatları...

İlimizde ilk defa geçen sene ekim ayında düzenlenen "Çocuk Olimpiyatları"nın 19 Nisan 2014 Cumartesi günü ikincisi düzenlenecek.Geçen sene ilçemizdeki okullarda yarışan yaklaşık 120 sporcunun yarıştığı yarışlar kıyasıya geçmişti.bu senede yaklaşık 120 sporcunun yarışacağı yarışlar kıyasıya geçeceğe benziyor.

Köprü Başında Trafik Kazası

Bugün saat 12:00 dolaylarında köprübaşı mevkiinde meydan gelen olayda iki otomobil çarpıştı.  

Yeşilköy Muhtarı Mustafa Bükcüoğlu'nun Basın Açıklaması

Sayın muhtar arkadaşlarım, önce hepinize görevinizde başarılar dilerim. Acizane hepinizden bir ricam var. Gözlemlerim sonucu bu açıklamayı yapma gereği gördüm.

Emiroğlu köyünden Şaziye Akçan hanımefendi vefat etti

Emiroğlu köyü Balıkcılı Mahallesinden Hüseyin Akçan'ın eşi Şaziye Akçan hanımefendi vefat etti.

Nasıl Bir Lider

İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Tufan Şimşek Teşekkür Mesajı Yayımladı

Kumluk Mahallesi muhtarı Tufan Şimşek, 30 Mart yerel seçimlerinde üçüncü defa muhtarlığa seçilmesinden dolayı teşekkür mesajı yayımladı.

"Alo 199 Nüfus Hattı" ve "Alo 123 Gençlik Hattı"

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen kısa numaralara iki yenisi daha eklendi. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

http://www.boyabatgazetesi.com/kut/resim/yunushoca/2012/thumbs/0403_balik.jpgAltınkaya Baraj Gölünde Balık Avı Yasağı Başladı

Durağan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Gültekin  Altınkaya Baraj Gölünde balık avı yasağının 1 Nisan'dan itibaren başladığını belirterek kaçak avlanacak kişileri uyardı.

Üzerine Televizyon Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti

Türkeli ilçesinde üzerine televizyon devrilen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Yaralı Vatandaş Ambulans Uçakla Ankara'ya Sevk Edildi

Sinop'ta bir asansör firmasında Çalışan C.Y isimli vatandaş asansör montajı yaparken boşluğa düşerek ağır yaralandı

Hastaneye 4 Uzman Doktor Daha

Boyabat 75. yıl Devlet Hastanesinde 4 Uzman Doktorun daha göreve başladığı öğrenildi.

Sinop'ta Bir Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

Sinop merkez Stad- Bostancılı arasında bir inek henüz net olarak bilinmeyen bir sebepten dolayı hayatını kaybetti.

Ayancık'ta otizm farkındalık günü

Ayancık’ta otizm farkındalık günü dolayısıyla, ozan can özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde etkinlik düzenlendi.

Diyanetten Kur'an-ı Kerim yarışması

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde Kur'an Kursu öğrencileri arasında düzenlenen Yüzünden Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasının Sinop etabı İl Müftülüğü’nde düzenlendi.

Dikkat yağış geliyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Sinop’un da aralarında bulunduğu birçok ilde yağışların geleceği bildirildi. 

Kadınların Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınma Günü Mesajı

Kadınlara Belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 74. Yılı kutlu olsun.

CHP'li Altay, YGS sorularının yayınlanmama nedenini sordu

CHP Grup Başkanvekili, Sinop Milletvekili Engin Altay, Yükseköğretime Giriş Sınav (YGS) sorularının neden yayınlanmadığını sordu.

Mazbatalarını aldılar

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Belediye Meclis üyeleri düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar.

Kaymakam Bozdemir’den hayırlı olsun ziyareti

Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı makamında ziyaret ederek kutladı, hayırlı olsun temennilerini iletti.

Kasım Tufan'dan kutlama mesajı

Darıözü Köyü Kalkındırma ve Destekleme Dernek Başkanı Kasım Tufan yayımlamış olduğu mesajla Şefik Çakıcı'yı kutladı.

Pakize Gültekin hanımefendi vefat etti

Orta Çarşı Esnaflarından Merhum Prinçci Ali Gültekin'in eşi, Yaşar Kozanoğlu'nun teyzesi Pakize hanımefendi vefat etti.

Şefik ÇAKICI: "Boyabat'ın 1 Lirasına  halellik gelmeyecek".."Herkesin Belediye Başkanı Olacağız"

Ak partiden Boyabat Belediye Başkanı olan Şefik ÇAKICI başkanlık devir tesliminde yapmış olduğu konuşmasına   Yunus Emre'nin  "Al nefsini ayaklarının altına önce yolunu bulursun, sonra kendini bulursun" sözleri ile başlayarak...

İlk icraatı gönülleri kazanmak oldu

Devir teslim töreni sonrasında Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı kutlamaları kabul etti.

Şakir Mecidiye vefat etti

Hasan ve Hüseyin Mecidiye'nin babası, Orta Çarşı esnaflarından Ayakkabıcı, Şakir Mecidiye vefat etti.

Mazbatasını aldı göreve başladı

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Boyabat Belediye Başkanı seçilen Şefik Çakıcı, düzenlenen törenle Mehmet Ermiş’ten görevi devraldı.

”Kayıtdışı İstihdama Kayıtsız Kalma“ Konulu Ödüllü Yarışma

Bilindiği üzere, kayıt dışı istihdam ülkemizin en önemli ve öncelikle mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer almaktadır.

Sinop 0,03 ile İkinci Oldu

30 Mart seçimlerinde Türkiye'nin İl Belediye Başkanlığı seçimlerinde yüzde 54,36 ile en yüksek oranda oy alan CHP'li Belediye Çanakkale oldu, onu yüzde 54,33 ile Sinop izledi.

Muratlı köyünden Muhsin Demir vefat etti

Muratlı köyünden Kumluk Mahallesinde oturan Öğretmen Ayhan Demir'in Babası, Eski Tekel Müdürü Muhsin Demir vefat etti.

Kimya Mühendisi Seyfettin Karaca vefat etmiştir

Derman Eczanesi sahibi Ecz.Emel Karaca'nın Eşi Kimya Mühendisi Seyfettin Karaca vefat etmiştir.

Boyabat Ülkü Ocakları Mevlüt Daveti

Boyabat Ülkü Ocakları, 4 Nisan 2014 Cuma, Akşam Namazı sonrası, Merhum Alparslan TÜRKEŞ ve tüm Aziz Şehitlerimizin ruhuna ithafen Büyük Camii'de Mevlid-i Şerif okutulacaktır.

(Son Dakika) İl Genel Meclisi Oylarına Yapılan İtiraz Sonuca Bağlandı

AK Parti tarafından İl Genel Meclisi Seçimi oylarına yapılan itiraz İlçe Seçim Kurulu'nda yapılan yeniden sayım neticesinde sonuca bağlandı.

Belediyedeki Devir Teslim Töreninden İlk Fotoğraflar

Yerel Seçimler sonucunda Boyabat Belediye Başkanı olan Şefik Çakıcı bugün düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Mehmet Ermiş'ten devraldı. Devir teslim ile ilgili ilk fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz... Daha detaylı haber metni,  fotoğraflar ve videolar hazırlandıkça aktarılacaktır...

Sefer Balçık vefat etti

Curguşlar Köyü Muhtarı Celal Balçık'ın babası, Sefer Balçık vefat etti.

Seyfettin Karaca Vefat Etti

Derman Eczanesi sahibi EMEL AĞAOĞLU KARACA'nın eşi Kimya Mühendisi SEYFETTİN KARACA geçirdiği kalp krizi sonucu aracıyla kaza yaparak HAKKIN Rahmetine kavuşmuştur.
NOT: Kaza fotoğrafları haber içeriğinde.


Boyabat Lisesi 1984 Mezunları Toplantısı

Boyabat Lisesi 1984 Mezunları, 12 Nisan 2014 Cumartesi günü İstanbul, Bostancı'da Satılmış Kaya'nın "Cave"'sinde saat 15:00'de toplantı düzenliyor.

Vali Plaketle Ödüllendirdi

"Yaşlılarımıza Evde Bakım" projesinin üçüncü ayı ve yaşlılar haftası münasebetiyle proje kapsamındaki yaşlılara sıcak yemek desteği veren işletmecilere (İlker ŞANOĞLU, Timur AYDEMİR) ve emeği geçenlere Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER tarafından plaket verildi.

Hırsızlık İdeolojisinin Zaferi

Tarih boyunca insanlar; yaşamlarını sürdürmek için beslenme barınma ve güvenlik için arayışlar içinde olmuştur.

AK Parti Boyabat seçim zaferi kutlaması(VİDEO HABER)

AK Partililer, Şefik ÇAKICI'nın Belediye Başkanlığını böyle kutladı.

Ahmet Küçükbaş Kalp Ameliyatı Olacak

Ahmet Küçükbaş 02.04.2014 Çarşamba günü (bugün) İstanbul Siyami Ersek Hastanesinde ameliyat masasına yatıyor.

Kedidir Kedi

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart'ta yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Yıldız 'Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı.' dedi. Bu sözlerin ardından sosyal medyada 'kedidir kedi' patlaması yaşandı. İşte o kareler...

Mehmet Ermiş Şefik ÇAKICI’yı kutladı

Başkan Ermiş, Şefik Çakıcı’nın Boyabat Belediye Başkanı seçilmesiyle ilgili bir mesaj yayımladı.

Darıözü köyünden Havva Cebeci vefat etti

Darıözü köyünden Sabri, Emin, Yakup, Haydar ve Hüseyin Cebeci'nin anneleri Havva Cebeci vefat etti.

Nazım MAVİŞ’ ten Şefik ÇAKICI’ya kutlama

AK Parti MKYK Yedek Üyesi Nazım Maviş Şefik Çakıcı’nın Boyabat Belediye Başkanı seçilmesiyle ilgili bir mesaj yayınladı.

Erkeç köyünden Satılmış Can vefat etti

Erkeç köyünden Esentepe Mahallesinde oturan Merhum Necip Can'ın oğlu Satılmış Can vefat etti.

Belediyenin Devir Teslimi Bugün Saat 17:00'de

Boyabat Belediyesinde  Eski Başkan Mehmet Ermiş ile Yeni Başkan Şefik Çakıcı arasındaki devir teslim'in bugün saat (2 Nisan Çarşamba) 17:00'de yapılacağı öğrenildi.  

Soğutma Çalışmaları Devam Ediyor

Gerze Avlosükü’de meydana gelen yangın tamamen söndürüldü, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Sinop'ta bu işe en fazla arılar sevinecek

Sinop'ta Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi 300 arıcıya 11 bin 500 fidan dağıtılıyor.

Lala Mevkiinde Trafik Kazası

Sinop Lala mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

"HÜNER, BİR ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAK DEĞİL,
O ŞEHİRDE YAŞAYANLARIN GÖNÜLLERİNİ FETHETMEKTİR."

Talihsiz açıklamanı seçim kazanmış, fakat kişiliğini kazanamamış bir kişinin açıklaması olarak görüyorum. Bu basın açıklamasını sizin yazdığınıza da inanmıyorum. Basında yayınlandıktan sonra belki okumuşsundur. İnsanları ötekileştirme, birleştir.

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığından Tebrik ve Teşekkür

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı sona eren yerel seçimlerin ardından bir mesaj yayımlamıştır.

Boyabat'Boyabat Sanat, boyabatgazetesi, Boyabat Gazetesiın Kültür-Sanat Sayfası: BOYABAT SANATBaşkanlar bir araya geldi

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri sonrasında Boyabat Belediye Başkanlığına seçilen yeni Başkan Şefik Çakıcı, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte  Başkan Ermiş’i makamında ziyaret etti.

Rektörümüz Kütüphane Haftası Nedeniyle Gelen Heyeti Kabul Etti

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nazmiye ERDEM ve Sinop Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi Müdürü Selçuk YÜKSEL ile çalışanlardan oluşan heyet, Kütüphane Haftası dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Recep BİRCAN’ı makamında ziyaret etti.

Hizmet İçi Eğitim Sona Erdi

Türkeli Müftülüğüne bağlı 25 kursiyer, formatör öğretici Mehmet ÖZTÜRK’ün nezaretinde Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursunu bitirerek sertifikalarını aldılar.

Apple ve Samsung'dan Yeni Bir Patent Savaşı

Herkesin ellerinden düşürmediği Apple ve Samsung marka telefların üreticileri patent haklarının ihlalleri dolayısı ile mahkemeye düşecek gibi gözüküyor.. Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Kumrular bıkmaz beklemekten baharı

Her ne kadar alışık olduğumuz çetin geçen karlı kış mevsimlerini son yıllarda yaşayamıyorsak da soğuk kış günleri geride kaldı, veda edip gitti.

1-7 Nisan Kanser Haftası - Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarır

Özellikle son yıllarda sık görülmesi erken teşhis edilemediğinde tedavisinin zor olması ve ölümlere neden olmasının yanında bıraktığı sakatlıklar ve ortaya çıkardığı ekonomik kayıplar nedeniyle kanser önemli bir toplumsal hastalıktır.

Milletvekili ERSOY'dan Teşekkür Mesajı

Yerel seçimlerin sona ermesinin ardından Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY bir teşekkür mesajı yayımladı.

Hal Yerini Gezdi, Herkese Teşekkür Etti

Büyük bir farkla seçimlerden galip gelen Ak Parti Adayı Şefik Çakıcı başkanlığı kazanmasının ardından ziyaretlerine de devam etti. Çakıcı Hal Yeri esnafını alışveriş yapan vatandaşları ziyaret ederek destek veren vermeyen herkese teşekkür etti. 

Cemil Karabaş vefat etti

Gökdere Mahallesi'nde oturan, Kelleci Cemil Karabaş vefat etti.

ERSOY ve ÇAKICI'dan Özel Ziyaret

Milletvekili Mehmet ERSOY, Boyabat'ın yeni belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Belediye Meclis Üyesi Kadir Çeltikçi, İnayet Hıdır'a bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Boyabat'ta Mahalle Muhtarlığı Seçimini Kazananlar

Boyabat'ın 8 mahallesinde muhtarlığı kazananlar.

Şefik Çakıcı'dan Sert Eleştiriler

Ak Partiden Boyabat Belediye Başkanlığını kazanan (kesin olmayan sonuçlara göre)  Şefik Çakıcı bugün Boyabat'ta yapmış olduğu bir değerlendirmesinde  seçim sürecinde yaşan olaylara değinerek bazı açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Mehmet Ersoy: "....Boyabatı Yıkamadılar"-Video-

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy  Ak Partinin seçim galibiyeti sonrasında yapılan kutlama etkinliklerinde yaptığı konuşmasında.... 

Sinop Gençlik Merkezi’nden Kader Mahkûmlarına “Müzik Dinletisi”

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Ney ve Gitar kursu eğiticileri ve öğrencileri Sinop E Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda “Müzik Dinletisi” etkinliği düzenledi.

İnternet Üzerinden Spas Uygulamaları

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Sinop Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nden Basın Duyurusu

Farkında Mısınız?

Sinop Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Kız Öğrenci Yurdu Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen Farkındalık Seminerine konuşmacı olarak Sinop İl Müftüsü Mustafa ERKAN katıldı.

Karamsarlık Zayıf İnsanların Özelliğidir

Hasret duyulan zafere, çiçekli yollardan gidilmez.

Ak Parti'de zafer coşkusu(Objektifimize yansıyanlar)

Boyabat’ta seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasının ardından eski otogarı dolduran Ak Partililer, rabia işareti yaparak sevinç gösterilerinde bulundu.

En Son Öğrenilen Sonuçlar-Güncellendi

Boyabat Belediyesi Başkanlığı Kesin Olmayan Sonuçlara Göre İlk Üç Parti Açılan Sandık %100 Ak Parti %51,58 7761 oy, MHP %42.24 6356 oy , CHP %3.58 538 oy (Kaynak: CNNTURK)

Koçak köyünden Ahmet Akbaş  vefat etti

Koçak köyü Muhtarı Muhlis Akbaş, Mehmet ve Yunus Akbaş'ın babaları, Ecir oğullarından Ahmet Akbaş vefat etti.

Bekir Demirci vefat etti

Orta çarşı Esnaflarından Merhum Sobacı Atik hoca'nın oğlu Recep Demirci'nin kardeşi, Bayram ve Ata Demirci'nin babaları Bekir Demirci vefat etti.

Başkan Çakıcı ezber bozdu

AK Parti'den Boyabat Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan yeni Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, seçim zaferi sonrasında yapmış olduğu konuşma ile adeta ezber bozdu.

Şefik Çakıcı: "Boyabat Tarih Yazdı... Teşekkürler Boyabat..." -Video-

Ak Partiden Boyabat Belediye Başkanlığını kazanan Şefik ÇAKICI kutlamalar sırasında vatandaşlara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi..

Boyabat İl Genel ve Belediye Meclisi Sonuçları

İl Genel Meclisi'nde 2 AK Parti'li üye, 1 MHP'li üye kazandı, Belediye Meclisi'nde ise 10 AK Parti'li üye, 5 MHP'li üye kazandı.

Boyabat'ta Binlerce Kişi "Dua" Şiirini Okudu-Video-

Ak Partinin seçim galibiyetini ilan etmesi ile düzenlenen etkinlikte binlerce Boyabatlı vatandaş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi eşliğinde Arif Nihat Asya'nın Dua şiirini okudu.

Çakıcı Başkan oldu sokaklar coşkuya doydu

Boyabat’ta resmi olmayan sonuçlara göre, yerel seçimleri AK Parti adayı Şefik Çakıcı 1583 oy farkla kazandı.

Ak Parti'liler Kutlama Yaptı-2 Video Görüntüleri

Ak Partililerin yapmış olduğu geniş katılımlı kutlamadan renkli ve coşkulu görüntüler...

En Son Öğrenilen Sonuçlar-Güncellendi

Boyabat Belediyesi Başkanlığı Kesin Olmayan Sonuçlara Göre İlk Üç Parti Açılan Sandık %100 Ak Parti %51,58 7761 oy, MHP %42.24 6356 oy , CHP %3.58 538 oy (Kaynak: CNNTURK)

Ak Parti'liler Otogar Meydanında Kutlama Yaptı-1

Boyabat Belediyesi Başkanlığını  Şefik Çakıcının açık ara kazanacağının belli olması ile (kesin olmayan ilk sonuçlara göre)  Ak Partililer ve beraberindeki vatandaşlar seçim bürosundan otogar meydanına yürüyerek burada bir  kutlama gerçekleştirdiler.

Sinop'un Kesin Olmayan Seçim Sonuçları

Sinop ve 8 ilçesinin kesin olmayan seçim sonuçları.

Seçimi Şefik Çakıcı Kazandı

Boyabat Belediye Başkanlığını Ak Parti adayı Şefik Çakıcı kazandı.

Cep telefonlarının pil ömrünü 4'e katlayan çözüm üretildi

Herkesin artık sıklıkla kullandığı cep telefonları tabletler gibi ürünlerde büyük sorun teşkil eden  pil süresini uzatamı için yerli çözüm önerisi geldi.Yunus Emre KARSLIOĞLU Sizler İle Yazıyorum'da

Boyabat Seçim Sabahı Güne Kar İle Uyandı

Meteoroloji yetkililerin son günlerde yapmış olduğu soğuk hava geliyor uyarılarının ardından beklenen oldu ve Boyabat'a şehir içinde  kar yağışı gerçekleşti.

Saatinizi Dün Gece İleri aldınız mı!

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan yaz saati (ileri saat) uygulaması yaz saati uygulaması dün gece başladı. Dün gece saatler 03:00' te bir saat ileri alındı.

Milliyetçi Hareket Partisi, "Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -7

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi, "Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -6

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi,"Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -5

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi, "Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -4

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

ERSOY: "Boyabatlı hemşehrilerim  Ak Parti'de ve devlette umduklarını bulamayacaklarını anlayan bazı kesimlerin belediyeye çöreklenmelerine ve ömür boyu diyet ödettirmelerine izin vermez.."

Milletvekili Mehmet Ersoy Ak Partinin "Büyük Buluşma"sında konuştu.

Ak Parti mitinginden karelerAk Parti'nin "Büyük Buluşma" sı Gerçekleştirildi-2

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığınca Tertip edilen büyük buluşma etkinliği eski otogar meydanında yapıldı. Takribi 5000 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlik miting havasında yapılırken oluşan kalabalık büyük şehirleri aratmadı.


Ak Parti Seçim Mitingi

Ak Parti, Eski Otogar'da seçim mitingi yaptı.

kazan.jpgSiyaset Kazanı Yerel Seçim - Mart 2014

Haziran ayında yazmış olduğum siyaset kazanı yerel seçim yazısından bu yana, yazı yazmadım. Ancak seçime az bir zaman kala düşüncelerimi sizinle paylaşacaktım ancak vazgeçtim, size sadece küçük bir bilgi vereceğim.

Milliyetçi Hareket Partisi, "Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -3

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi, "Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -2

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi, "Sevdamız Boyabat" Mitingi Yaptı -1

Milliyetçi Hareket Partisi, Eski Kasaplar çarşısında seçim mitingi yaptı. Mehter takımı konser verdi.

"Sevdamız Boyabat"

Milliyetçi Hareket Partisi'nin, 29 Mart 2014 Cumartesi günü saat: 10.00'da Eski Kasaplar Çarşısı'ndaki mitinge tüm halkımız davetlidir.
NOT: Toplantı yeri Çiftçi Petrol arkasındaki Seçim Bürosu'nun önüdür.
Mehter Takımı konser verecektir.


Ak Parti'den "Büyük Buluşma"ya Davet

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığınca   yarın (29 Mart Cumartesi) saat 14:00'de Eski Otogar meydanında yapılacak olan  "Büyük Buluşma" etkinliği için bir davetiye mesajı yayımlandı...

Milliyetçi Hareket Partililer, Camikebir ve Kemaldede Mahallesinde Gezdi -4Milliyetçi Hareket Partililer, Camikebir ve Kemaldede Mahallesinde Gezdi -3Milliyetçi Hareket Partililer, Camikebir ve Kemaldede Mahallesinde Gezdi -2Milliyetçi Hareket Partililer, Camikebir ve Kemaldede Mahallesinde Gezdi -1AK Parti Adayı Şefik ÇAKICI Fabrikaları Ziyaret EttiAK Parti Adayı Şefik ÇAKICI Karacaören Sakinleriyle BuluştuMehmet ERSOY ve Şefik ÇAKICI Mahalleleri Ziyaret Etti

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakcı İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Partinin yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kollarım yönetimi, Gençlik Kolları yönetimi ve Ak sevdalıların katılımlarıyla Yenimahalle ve Bağları ziyaret etti.

Ak Parti'den Gövde Gösterisi

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Her Yer MHP Bayrakları İle Donatıldı

Seçime çok iddialı ve favori bir parti olarak giren,MHP her alanda kendini ispatlamaya çalışıyor ve seçime çok hızlı hazırlanıyor.

2009 Boyabat Belediye Başkanlığı Mahalle Bazında Sonuçları

Yıllardır Boyabat'ın mahallelerinin oy tercihi konuşulur. Bizde sizinle 2009 belediye başkanlığı seçiminde Boyabat mahallelerinin tercihini paylaşıyoruz.

Zeynel Şahin'den Milli İrade Vurgusu

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcısı Zeynel ŞAHİN yerel seçimler öncesi bir mesaj yayımlayarak "Milli İrade" vurgusu yaptı.

ERSOY-’CHP’li ve Ulusalcı Bütün Kardeşlerime Sesleniyorum’

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy geçtiğimiz gün Sinop'ta beraberindeki partililerle basın mensupları ile yapmış olduğu toplantıda(Beyaz Ev) ülkenin kaset siyasetinden çok hizmet ve proje siyasetine ihtiyaç duyduğunu vurguladı

Milliyetçi Hareket Partili'ler, Esentepe ve Çamlıca Mahallesi'ni Ziyaret Etti -5Milliyetçi Hareket Partili'ler, Esentepe ve Çamlıca Mahallesi'ni Ziyaret Etti -4Milliyetçi Hareket Partili'ler, Esentepe ve Çamlıca Mahallesi'ni Ziyaret Etti -3AK Parti Adayı Şefik ÇAKICI Hız Kesmeden Ziyaretlerini SürdürüyorŞefik ÇAKICI Ormanda Çalışan Emekçileri Ziyaret Etti

Ak Parti Belediye Başkan adayı Şefik ÇAKICI ormanda çalışan emekçileri ziyaret etti.

Taksim Gezi’yi ve HES’leri unutan adaylara oy vermeyin

Derelerin Kardeşliği Platformu Kurucu Başkanı Avukat Remzi Kazmaz, çevre duyarlılığıyla başlayan Taksim Gezi eylemlerinin tarihe geçmesine rağmen İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde 30 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimler’e katılacak adayların çevreden bahsetmediğini söyledi.

AK Parti Adayı Şefik ÇAKICI Çamlıca ve Camikebir Mahallesini Ziyaret EttiBoyabat'ta Soba Zehirlenmesi Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçemiz Boyabat Bağlar Mevkiinde mevdana gelen olayda H.K (82) ve kızı S.G. (54)  evlerindeki sobadan sızan gazdan zehirlendiler.  

Hamdi Tekin'den 30 Mart'taki Seçimler İçin Mesaj

Saadet Partisi Boyabat İl Genel Meclisi Adayı Hamdi Tekin 30 Mart mahalli idareler seçimlerinin memleketimiz için hayırlı olmasını dilerken,verilen mücadelede kendisini yalnız bırakan sözde milli görüşçüler için ise tarihten şu anekdotu da paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partili'ler, Esentepe ve Çamlıca Mahallesi'ni Ziyaret Etti -2Milliyetçi Hareket Partili'ler, Esentepe ve Çamlıca Mahallesi'ni Ziyaret Etti -1Yaşar TOPÇU Canlı Yayında Konuşacak

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar TOPÇU 28/03/2014 Cuma günü SAAT 15.00’de Ezgi FM’de “söz sizde” programında canlı yayına katılacak.

Başkan Ermiş personeli ile vedalaştı

Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, personeliyle bir araya gelerek vedalaştı.

Sen kimin ‘Diyanet’isin?

Ahmet Hakan'ın, Hürriyet Gazetesi'nde bugün yayımlanan yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Cahit Düşkün: "Aranan Değil Arayan Muhtar Olacağım"

Yıldız Mh Muhtar Adayı Cahit Düşkün sosyal paylaşım sitesi üzerinden bazı değerlendirmelerde bulundu.

'Gerekirse Türkiye'ye 8 füze attırıp savaş çıkartırım'

Ulusal Güvenliğimiz nedeniyle haberin içeriği yayına kapatılmıştır.

Youtube yasaklandı

Türkiye twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi.

Adam Gibi Adama Destek

Kimi seçmeliyiz? Adam gibi adamlara destek vermeliyiz. Peki adam gibi adamlar kim?

Siyasi Partilerin Astığı, Bayrak, Afiş ve Pankartlar, 29 Mart 2014 Cumartesi günü saat: 18.00'de Kaldıralacak

298 sayılı Seçim kanununa göre Siyasi Partilerin Astığı, Bayrak, Afiş ve Pankartlar, 29 Mart 2014 Cumartesi günü saat: 18.00'de kaldıralacak

ERSOY: "Sadece Ajandaya İsim Yazmakla İşe Alınmaz"..."Halkı kandırmaya çalışanların var olduğunu biliyoruz"Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne, İktisat Politikası, Anabilim Dalı'nda, Profesör Aranıyor

Sinop Üniversitesi, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne, İktisat Politikası, Anabilim Dalı'nda, Profesör kadrosunda öğretim elemanı aranıyor.
Başvuru Süresi: 17 Mart - 30 Mart 2014


Ak Elçiler Yollarda

Ak Parti Boyabat Belediye başkan adayı Şefik Çakıcı, Zincirlikuyu ve Gökdere Mahallesinde çalışmalarına devam etti.

Boyabat Belediye Başkan Adayı Şevket MAVİŞ: “Siyaset İlkeli Adamların İşidir”

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan adayı Şevket MAVİŞ, 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu çalışmalarda kendisine geçen seçim Saadet Partisi belediye başkan adayı Beşir ELMACI eşlik ediyor.

Hamza İnce'den Baki Ergül Hakkında Şok İddialar

Oldukça hararetli bir ortamda gerçekleştirilen basın toplantısı sırasında Belediye Başkan Adayı Hamza İnce çeşitli iddialarda bulundu

Erenlik'teki Yangın Ucuz Atlatıldı

Boyabat Camikebir mahallesi Erenlik tepesinde bu akşam saat 20.45 dolaylarında henüz nedeni bilinmeyen bir sebebten dolayı çıkan yangın Boyabat itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı Boyabat Kapalı Spor Salonu'nda, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıldönümü olması sebebiyle Kur'an-ı Kerim ve Mevlüt okuttu -3Seçime Doğru (Oy Kullanma ve Seçim Kuralları)

Cumhuriyet ve Demokrasi ile yönetilen ülkelerde, Halk kendisini yönetecek olanları seçimle iş başına getirir. Seçime katılan yurttaşlar görüşlerini oy vererek belirtirler. Bu bakımdan oy kullanmak kaçınılmaması gereken bir görevdir.

“KARIMLA EVLENİYORUM” Kapalı Gişe Oynadı

Sinop Hayaller Tiyatrosu’nun 2013 – 2014 sanat sezonunda sahneye koyduğu ‘Karımla Evleniyorum’ isimli tiyatro oyunu sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

Çanakkale Muvacehesinde Gündemin Tahlili

Geçtiğimiz haftalar içerisinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü vesilesiyle düzenlenen program için Boyabat'a gelmiş olan İhsan Şenocak Hoca'nın konuşma videosu...(izlemenizi tavsiye ediyoruz)

ERSOY : "Sinop Gerze arası yolumuz hayırlı olsun"

Türkiyenin en yüksek bütçeli yol yatırımlarından birisi olan Sinop Samsun arasındaki karayolununda Sinop-Gerze arasındaki tünel ve yolların hizmete girdiği öğrenildi.

Yaralı Şahin Milli Parklara Teslim Edildi

Geçtiğimiz günlerde Dere kenarında yaralı bulunan şahin Boyabat Kara Avcılar Yönetim Kurulu üyesi Mahir Danacı'ya getirildi. Haber: Boyabat Son Haber

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı Boyabat Kapalı Spor Salonu'nda, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıldönümü olması sebebiyle Kur'an-ı Kerim ve Mevlüt okuttu -2Çanakkale Ruhu Sinop'ta

Sinop Din Görevlileri Derneği, Çanakkale Zaferinin 99. yılı münasebetiyle Atatürk Kapalı Spor Salonunda Muhteşem bir program düzenledi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı Boyabat Kapalı Spor Salonu'nda, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıldönümü olması sebebiyle Kur'an-ı Kerim ve Mevlüt okuttu -1Galiba savaşacak

Ahmet Hakan'ın, Hürriyet Gazetesi'nde çıkan yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Sinop İl Müftüsü Konferans Verdi

Sinop Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve periyodik aralıklarla farklı konuşmacıların sunum yapacağı konferansların birincisini İl Müftümüz Mustafa ERKAN gerçekleştirdi.

Güveni sarsmanın gayreti içerisindeler

Başbakan Erdoğan dün gece katıldığı bir TV programında "25 Mart"a yönelik iddialara ilişkin "Bugün ayın 25'ydi ne oldu, bir şey oldu mu, yarın 26. Yine bir şey olmayacak..." dedi.

Çin'deki Türk Piramitleri

Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti olan Şian şehrinin, 100 kilometre yakınında bulunan Çin piramitleri, Türk tarihi açısından büyük öneme sahip.Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da...


Süleyman Soylu: 'Hükümet Sinop'un emrinde olacak'

Sinop'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu; "Geçen bir zamanın telafi edilebilmesi mümkün değil. Eğer burada bir eksiklik yaparsak, 'eyvah' para etmez. Sinop'u muzun bu saatten sonra yükselmeye ihtiyacı var. Geri kalmaya tahammülü yok" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı'ndan Davetiye

25 Mart 2014 Salı günü akşamı saat: 20.00'de, Boyabat Kapalı Spor Salonu'nda, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıldönümü olması sebebiyle Kur'an-ı Kerim ve Mevlüt okutulacaktır. Tüm hemşehrilerimiz davetlidir.

Yüksek binalardaki yangınlar korkutmayacak

Boyabat İtfaiyesine yeni kazandırılan 28 metre merdiven yüksekliğine sahip, 11. katlı binalarda en tepe noktaya kadar müdahale yapabilen itfaiye aracı hakkında personele eğitim verildi.

MHP Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü Şöleni'nden, Seçim Bürosuna Yürüyüş Videosu

Video Hazırlama: Salih Yıldız

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Açıklaması

Ülkemizin içinden geçtiği süreçlerde yaşanan birtakım olayların genellikle dini muhtevalı bir dil ve üslup içinde ifadelendirilmesi karşısında vatandaşlarımız, söz konusu gelişmeler hakkında Diyanet İşleri Başkanlığının görüş ve düşüncelerinin ne olduğu hususunda bilgi talep etmektedir.

MHP Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü Şöleni'nde Konuşan İl Başkanı İsmail Özhan'ın Video Görüntüsü

Video Hazırlama: Salih Yıldız

Hasan Kara'ya Şiir Yazıp Okuyan Kızın Video Görüntüsü

Boyabat MHP İlçe Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü Şölenin'de, Hasan Kara'ya şiir yazıp okuyan kızın video görüntüsü.

Sevgili Kardeşlerim ,Sevgili Dostlarım

Yerel seçimler için artık sayılı günler kaldı.

MHP Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü Şöleni Görüntüleri -3MHP Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü Şöleni Görüntüleri -2MHP Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü Şöleni Görüntüleri -1Seçim Analizi -2-

Seçimlere 5 gün kala Boyabat’ta taşlar yerine oturuyor. Vatandaşlar saflarını belli ederken gerekçelerini ortaya koyuyor. Süreç içerisinde vatandaşın nabzını tutarken, aynı zaman da oy verme gerekçelerini, çekincelerini ve yaşanmışlıklarını da ortaya çıkardık.

Ak Parti Mahalle Ziyaretlerine Başladı

30 Mart Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarına devam eden Ak Parti mahalle ziyaretlerine başladı.

Muhteşem Son

2014 yılı Din görevlilerine yönelik Hizmet İçi Eğitim Kursları çerçevesinde Sinop İl Müftülüğü tarafından 17.02 - 21.03.2014 tarihleri arasında düzenlenen "Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" muhteşem bir Belge Töreni ile sona erdi.

2009 Yılı Sinop İlçeleri Yerel Seçim Sonuçları

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde sırasıyla Sinop merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü ve Türkeli'nin belediye başkanlığı sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Ey Batı sesin niye çıkmıyor?

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'daki idam kararlarına ilişkin, "529 idam kararı... Ey Batı neredesin, sesin niye çıkmıyor? Hani Avrupa Birliği'nden idam kalkmıştı? Niye sesiniz çıkmıyor? Türkiye'de bırakın idamı, şu anda kalkıyorsun ağırlaştırılmış müebbet hapis alanla ilgili kendine göre yorumlar yapıyorsun" dedi.

İnternet kesilecek iddialarına yalanlama

TTNET'in kullanıcılarına mesaj göndererek ‘bazı noktalarda internet kesintileri yaşanabileceğini' ilettiği öne sürüldü. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan TTNET yetkilileri ise, iddiaları yalanladı.

Keban Barajının 8 Katı Enerji

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Makine Mühendisi Prof. Dr. Haydar Aras, Mersin ve Sinop'ta kurulması planlanan nükleer santrallerin  8 Keban Barajı'nın ürettiği kadar enerji üretecek" dedi.

ERSOY: "Kimseye Diyet Borcumuz Olmayacak"

Milletvekili Mehmet Ersoy bugün (24  Mart) Boyabat'ta muhtarlar ile düzenlenen toplantıda yapmış olduğu konuşmasında parti olarak milletin hizmetkârı olacaklarını vurguladı ve "Kimseye diyet borcumuz olmayacak" dedi.

MHP'liler Kalebağı'ndan, Seçim Bürosu'na Yürüyerek Geldiler

MHP'liler Kalebağı'ndan, Seçim Bürosu'na yürüyerek geldiler. Kalebağı'ndaki yemek ve toplantının sonunda MHP'liler seçim bürosuna yürüyerek geldiler.

Özgürlük, Yasak ve Korku

Evrenin sonsuz varoluşunda; galaksiler, yıldız kümeleri, kuyruklu yıldızlar, sistemler, güneş, gezegenler ve dünya var. İnsanoğlu belli süreli dünyada doğuyor, yaşıyor ve ölüyor.

Hamza İNCE’ye Destek Yağıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza İnce ve AK Parti Sinop Teşkilatı, Cuma ve Cumartesi günü artarda iki Bakan ağırladı.

Fatma Erol hanımefendi vefat etti

Merhum Tavukçuoğlu İsmail Erol'un hanımı, Şükrü, Kadir, Adnan ve Nuri Erol'un annesi, Fatma Erol hanımefendi vefat etti.

MHP'liler Kalebağı'nda Doyasıya Eğlendiler

MHP'liler Kalebağı'nda Nülifer Şengül ve Ahmet Özkan'ın şarkılarıyla doyasıya eğlendiler.

Boyabat Belediyesine Vakumlu Yol Süpürme aracı

Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, Boyabat Belediyesi araç filosuna yeni bir araç daha kazandırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi, İl Genel Meclisi Adayları, Belediye Meclisi Adayları ve Belediye Başkan Adayı Hasan Kara'yı Düzenlediği Programla Halka TanıttıMilliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Kara ve Miliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclisi Adayları, Kalebağı Mesire Alanında Piknik Yapanları Ziyaret Etti -2ERSOY ve Şefik Çakıcı Muhtarlar İle Biraraya Geldi (Foto_Galeri)

Milletvekili Mehmet Ersoy ve Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı Boyabat Merkez ve Köy Muhtarları ile bugün biraraya gelerek değerlendirmelerde bulundu...

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Kara ve Miliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclisi Adayları, Kalebağı Mesire Alanında Piknik Yapanları Ziyaret Etti -1Muhtarlar aracılığıyla Sinoplulardan AK Parti’ye oy istedi

AK Parti MKYK Yedek Üyesi Nazım Maviş, Sinoplu muhtarlara bir mektup göndererek hemşerilerinden partisine oy istedi.

MHP 21.Dönem Osmaniye Milletvekili Mehmet Kundakçı Boyabat Ziyareti

MHP 21.Dönem Osmaniye Milletvekili Mehmet Kundakçı, Boyabat'taki dostlarını ziyaret ederek kahvaltı yaptı.

2009 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

2009 Sinop İli Yerel Seçim Sonuçları (29 Mart 2009)

Lütfi Özgül vefat etti

Merhum Feridun ve Fehmi Özgül'ün amcasının oğlu, Özkan Özgül'ün amcası, Oto Elektrikçi, Lütfi Özgül vefat etti.

"Montajcılarınız işlerini bitiremedi mi?"

Ak Parti Milletvekili Mehmet ERSOY yapmış olduğu bir değerlendirmesinde CHP yetkililerini "işbirlikçi" olarak nitelendirerek "....şantajcılar montajlarını önce sizin bilginize ve onayınıza mı sunuyor?" dedi.    

BAKAN IŞIK'tan 10 Milyon Avroluk Müjde

.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisi tarafından düzenlenen bir dizi etkinliğe katılmak üzere geldiği Sinop'ta balıkçılarla buluştu.

Sinop'u Bu Anlayıştan Kurtarın

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisi tarafından düzenlenen bir dizi etkinliğe katılmak üzere geldiği Sinop'ta Gelincik Mahallesi ve Ada Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Hasan Tiryaki vefat etti.

Boyabat Engilekin Köyünden Hasan Tiryaki Ankara da vefat etti.

Gazetemiz Bakan YILMAZ'ın da İlgisini Çekti

Milli Savunma Bakanı ve Ak Parti Milletvekili İsmet Yılmaz Boyabat'taki yoğun ziyaret  temposunda çay molasını gazetemizde verdi ve kısa bir süre bizler ile oturarak gazetemizi inceleyip değerlendirmelerde bulundu.

Üretken Belediyecilik -3

Bütüncül Yaklaşım - Birlikte Yönetim
Milliyetçi Hareket Partisi


Erdoğan'ın Bahçeli korkusu ortaya çıktı

Konuşması sırasında muhalefeti eleştiren Erdoğan prompter bozulunca Kemal Kılıçdaroğlu ile Devlet Bahçeli’yi karıştırdı. "Ben belediyecilikten geldim, sen nereden geldin Bahçeli."

Seçime Doğru (Birlikten Kuvvet Doğar)

Yerel seçim maratonu başladı. Siyasi partiler stratejilerini belirledi hedeflerini çizdiler. İpi göğüslemek içinde seçim meydanlarında boylarını göstermeye başladılar.

CHP Grup Başkan Vekili Altay: Bize hukuk devleti lazım

CHP Grup Başkan Vekili ve Sinop Milletvekili Engin Altay, Boyabat Ticaret ve Sanayi 0dası'nın ikincisini düzenlediği, Boyabat ilçesinin mevcut ve gelecekte oluşacak sosyal ve ekonomik problemleri ve çözümleriyle ilgili toplantıya katılan Altay, "Her yerde devlet var. Bize hukuk devleti lazım." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı Hasan Kara, YGS'ye Girecek Öğrencilere Başarılar DilediCumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara, yarın YGS sınavına girecek öğrencilere ve ailelerine başarılar diledi.AK Parti adayı Şefik Çakıcı başarılar diledi

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı YGS'ye katılacak öğrencilere başarılar diledi.

Seçim öncesi ortalığı karıştıracak çarpıcı iddia

Yerel seçimlere sayılı günler kala “Sandığa hile karıştırılacağı” yönündeki iddiaları teyit eden bir belge ortaya çıktı.

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat İlçe Başkanlığı, Birlik, Dayanışma, Dostluk, Kardeşlik ve Hoşgörü şölenine tüm halkımız davetlidir

Tarih: 23 Mart 2014 Pazar, Saat: 12.00, Yer: Kalebağı Mesire Alanı

23 Mart 2014 Pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek kardeşlerime başarılar diliyorum.

Allah hepinizin gönlüne göre versin

1 Hafta kala seçim analizi

Seçime 1 hafta kala ilçemizde ki siyasi yarışta kim önde?

21 Mart Nevruz Basın Açıklaması

KESK Sinop Şubeler Platformu olarak; Ortadoğu halklarının Barış-Kardeşlik-Özgürlük Bayramı Nevruz için 21 Mart 2014 Cuma günü saat 17.15'te "Zulme, Zorbalığa, Yolsuzluğa karşı Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Adalet için Uğur Mumcu Meydanındaydık.

İNCE: “Sinop'un Kaybedecek Bir 5 Yılı Daha Yok”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza İnce ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, 30 Mart yerel seçim ziyaretleri kapsamında temaslarına devam ediyor.

Esas ayıp ve günah bir de budur!

Umur Talu'nun, Habertürk Gazetesi'ndeki yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Sıkmadık el bırakmadılar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ilçemizde esnaf ziyaretlerinde bulundu ve Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı’ya destek istedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Boyabat ve Durağanda İdi-1 (Foto_Galeri)

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bugün Sinop Programı kapsamında ilçemize gelerek esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Bakan YILMAZ Ak Parti Seçim bürosunda vatandaşlara hitaben bir konuşmada gerçekleştirdi.

Birçok Hastalığın Nedeni Ağız Diş Hastalıklarıdır!2004 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (28 Mart 2004)

2004 yılı Boyabat yerel seçim sonuçları (28 Mart 2004).

Boyabat İlçe Seçim Kurulu, Sandık Kurullarını Bilgilendirdi

Boyabat İlçe Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nda, Şafak Salonu'nda  toplanarak, sandık kurullarını bilgilendirdi.

Vicdanınızı mı kaybettiniz?

Yavuz Semerci'nin bugünkü Habertürk Gazetesi'ndeki yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Şehit Kızı Babasını İlk Kez Gördü

Şehit ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı ve Üniversitemiz Okutmanı Sabri BOZTEPE’nin girişimleriyle Kore savaşında şehit düşen Hüseyin Genç’in Kızı Zehra Genç, babasının fotoğrafını ilk kez gördü. NOT: Kore Şehidi, Hüseyin Genç ve kızı Zehra Genç, Boyabat'lıdır.

Hasan KARA, Karacaören Köylüleri ile Bir Araya Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat belediye başkan adayı Hasan Kara, Karacaören köylüleri ile bir araya geldi.

Proje Kitapçıkları Hazır

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı'nın 40 projesi kitapçık haline getirildi. Kapan sayfasında 'YENİ BİR BOYABAT VAADEDİYORUZ' sloganının yer aldığı kitapçıkta Başkan Adayı Şefik Çakıcı'nın vaadettiği 40 projesi yer alıyor. İşte projeler...

Şehitleri Anma Gecesi

23 Mart 2014, Saat 19:00'da Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda, Şehitleri Anma Gecesi programı düzenlenecektir. Tüm halkımız davetlidir.

Bugün 17.15 Zulme, Zorbalığa, Yolsuzluğa Karşı Nevruz Basın Açıklaması

KESK Sinop Şubeler Platformu olarak 21 Mart 2014 Cuma günü (BUGÜN) saat 17.15'te "Zulme, Zorbalığa, Yolsuzluğa karşı Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Adalet için" Uğur Mumcu Meydanında olacağız.

İslamcıların İslama İhaneti

Onlar din, iman, kitap derler. Dediklerinin tam tersini yaparlar.

Muhalif Gençler Niçin Sokaklarda?

Ak Parti Milletvekili Mehmet ERSOY seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu bir toplantıda Ak Parti'ye muhalif olan kesimlerden özellikle gençlerin neden sokaklara döküldüğü sorusunu irdeleyerek...

İNCE: “30 Mart Yerel Seçimleri Yaşadığımız Şehre ve Birbirimize Karşı Bir Sorumluluktur”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamzaİnce 30 Mart yerel seçimi dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerine her geçen gün yenilerini ekliyor.

Kimsesizlerin kimsesi “UZUN ADAM”

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatan “UZUN ADAM” yazısı ve klibi Sosyal Medyada tıklanma ve paylaşım rekorları kırdı. Bir okurumuzdan gelen istek doğrultusunda, Sizler için paylaşıyoruz…

Boyabat Belediyesine tam donanımlı yeni itfaiye aracı

Belediye Başkanı Mehmet Ermiş’ten Boyabat Belediyesi araç parkına bir destek daha geldi. Yangınlara tam donanımla müdahale edecek yeni itfaiye aracı aldı.

Ergül’ün Seçim ziyaretleri devam ediyor

Sinop Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Baki Ergül seçim çalışmaları kapsamında çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyor. .


Boyabat'ta Camia Gönülleri MHP Seçim Bürosunda

Bizlere soruyorlar ne değişti diye? Biz de soruyoruz: Neden dershanelerimizi kapatıyorsunuz, neden yurtlarımıza baskınlar yapıyorsunuz, neden okullarımıza müfettişler gönderiyorsunuz? Bizim kıblemiz mi değişti, namazı mı bıraktık, bir öğrencinin elinden mi tutmadık, devlet bankalarından kredi mi aldık, devlet malından bir arpa tanesi mi çaldık?

Dünya Tuza Dikkat Haftası

Sağlığımız tuzla buz olmadan, tuzu azaltalım!
TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ


Başkan Ermiş “Kent Meydanı Projesi hayata geçirilmelidir”

Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, bizden sonra gelecek kardeşimizden en büyük beklentim, yıkılan Belediye Binalarının bulunduğu alanda yapılması düşünülen Kent Meydanı Projesinin hayata geçirilmesidir. VİDEO HABER

Boyabat, Yüksek Öğretimde 3. Sınıf İlçe Muamelesi Görüyor

Boyabat MYO'da 3 bölüm varken, Ayancık MYO'da 6 bölüm, Gerze MYO'da 7 bölüm var.

Sivil Toplum Kuruluşları'nın, Boyabat'taki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu Hakkındaki BildirisiMilletvekili Mehmet Ersoy ve Başkan Adayı Şefik Çakıcı Ziyaretlerine Devam Ediyor

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Hasan Tosunoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, İl Genel ve Boyabat Belediyesi Meclis Üyesi Adayları orta çarşı esnafını ziyaret etti.

5 trilyon borçlu belediyeden 0 borcu olan bir belediye haline geldik

Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, "Bütçe disiplinini sağladık" Belediyemizi 3 trilyonla teslim aldık. 15 Trilyonla devrediyoruz. Satmadan 5,5 Trilyon borç ödedik. Video Haber2 BAKAN Sinop'a Geliyor

Öğrenildiğine göre, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın  yarın  (Cuma), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da 22 Mart Cumartesi günü Sinop’a gelerek, çeşitli ziyaretlerde bulunması bekleniliyor...

Daha Fazla Sabredemedi : "Yazdıkları doğruysa kendileri ya da isimleri neden sahte acaba?"

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy özellikle Boyabat'ta  internet medyası üzerinde rumuz ve takma  isimler kullanarak yazı yazan kişilere daha fazla sabredemeyerek sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu 'Bozkurt' işareti yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da dolaşırken eski ülkücü olan Mansur Yavaş için oy isterken Bozkurt işareti yapan seçmenlerini kendisi de Bozkurt işareti yaparak selamladı.

Şevket MAVİŞ'ten Sinop Valisine Ziyaret

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Şevket Maviş, ilk resmi ziyaretini Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger’e yaptı.

"Asıl benim cevabım  yüzüne damga gibi vurdu"

Sinop 1. Kısım Küçük Sanayi Sitesi genel kurulunda Başkan Ergül ile İşadamı İrfan Onur arasında kısa süreli yaşanan tartışmanın basına yansıması ardından Başkan Ergül açıklama yaptı.

Kestiği ağacın altında kaldı

Türkeli'ne bağlı Çatakgeriş Köyü’nde bir vatandaş, kestiği ağacın altında kalması sonucu ağır yaralandı.

Darıözü köyünden Bekir Karaman vefat etti

Darıözü köyünden, Arif Tekdemir'in kayınpederi, Yusuf Karaman'ın babası Cerecci Bekir Karaman vefat etti.

Mustafa Öztürk, Şefik Çakıcı'ya Destek Çalışmalarına Devam Ediyor

Ak Parti Kurucu Üyelerinden 22. dönem Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk destek çalışmalarına devam ediyor.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Duyurusu

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), internet gazetelerinde yayınlanmasını istedikleri duyuru.

MHP İle Gönül Birliği

Semaverimiz kaynar, ekmeğimiz (pişi) pişer, ektiğimiz biter... Bahar geldi bizim ellere, müjde verin gönüllere...

Başkan Ermiş “Yaptıklarımız var, yapamadıklarımız var”

Mehmet Ermiş, Belediye Başkanlığı döneminde yaptıklarını ve yapamadıklarını, Boyabat Belediyesi Isıtmalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılış töreninde anlattı.VİDEO HABER 

PTT A.Ş. Personel Alacak

Şirket Merkez ve Taşra Teşkilatına 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın mühendis, avukat, gişe görevlisi, dağıtıcı ve tekniker unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alacak...

Seçime Doğru  (AKP Adayı mı? Yoksa MHP Adayı mı?)

Yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimi hangi siyasi parti kazanır? Belediye Başkanlık koltuğuna kim oturur?

Durağan Mezbahanesi'nde Örnek Kesim Yapıldı

2006 yılından bu yana kapalı olan Mezbahane belediye tarafından modern hale getirilerek standartlara uygun kesim, et muhafazası için öngörülen soğuk hava deposu ile beraber tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmaya hazır hale getirildi.

Üretken Belediyecilik -2

Bütüncül Yaklaşım - Birlikte Yönetim
Milliyetçi Hareket Partisi


SİYAD'da Neler Oluyor?

Yazımın başlığına bakıp da aldanmayın... Ne önceki yönetimi tenkit etmek ne de yeni yönetime daha görevine başlamadan önce olumsuz şeyler söyleme gibi bir niyetim yok…

ERSOY: "Durağan Hastanemizde Tamamdır...

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy Durağan Devlet Hastanesinin ihale sürecinin tamamlandığını belirtti.

Görenleri dehşete düşüren bomba bir ses kaydı daha!

Başçalan kullanıcı adıyla Youtube'a yüklenen ses kaydında AB eski Bakanı Egemen Bağış ile gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen konuşmalarda Kur’an-ı Kerim'deki ayetler ve surelerle dalga geçilmesi dinleyenleri şoke etti.

Boyabat Belediyesi Yüzme Havuzu törenle hizmete açıldı

Boyabat Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 19 Mart Çarşamba günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İNCE'nin Yoğun Mesaisi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza ince, dur durak bilmeksizin ziyaretlerine devam ediyor.

Hasan Kara Türk Eğitim Sen Toplantısı

MHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Hasan Kara Türk Eğitim SEN üyeleri ve Yöneticileri ile Kalebağında Düzenlediği Yemekli Toplantıda buluştu.

Eski Boyabat Kaymakamını da Dinlemişler

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve 3 yıl boyunca hayali terör örgütü isimleri üretilerek 7 bin kişiyi kapsayan dinleme skandalı Sinop'a da uzandı. Dönemin Boyabat Eski Kaymakamı Ünal Çakıcı'da dinlemeye takılmış

ÖSYM, Niçin veya Neden, Boyabat'ta ÖSYS Sınavı Yapmıyor

ÖSYM, 81 il merkezi dışında, 75 ilçede daha ÖSYS sınavı yapıyor. Boyabat'ta fakülte var, öğretmen var, öğrenci var, sınav yok.

Sinop Hayaller Tiyatrosu Sahne Alıyor

Sinop Hayaller Tiyatrosu, 2013 - 2014 sanat sezonunda Ephraim KISHON'un yazdığı "KARIMLA EVLENİYORUM" adlı iki perdelik komedi oyunu 21 Mart Cuma günü saat 20.00'da Sinop Halk Eğitim Merkezi'nde seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

İNCE: “Kazanan Sinop Olsun”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza İnce, Belediye Meclis Üyesi Adayları Avniye Arslan, Şefik Lafçı, Ali Gündoğdu, Necati Akbaş’tan oluşan heyet ile birlikte ilimiz bünyesinde bulunan bazı kurum ve kuruluşları ziyarette bulundu.

Hırsızlık İdeolojisi

Doğada denge vardır. Hayvanlar aleminde; güçlü olan, güçlü olmayanı yer.
İnsanlar aleminde de, hırsızlık ideolojisine sahip olanlar; olmayanı sömürür, yer.


Ülkü Ocakları 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Boyabat Ülkü Ocaklarının düzenlemiş olduğu 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma programı yapıldı.

CENGİZ İnşaat A.Ş. "Koruyu Bedavaya Satmışlar" Hakkındaki Basın Açıklaması

18.03.2014 tarihli Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan Hüseyin Avni Paşa Korusu ile Cengiz İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’nin basın açıklamasıdır.

Ak Parti’den yoğun katılımlı anma programı

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı tarafından, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Cahit Düşkün: "Usanmadan Hizmet Edeceğiz"

Yıldız Mh. Muhtar Adayı Cahit düşkün tanıtıcı el ilanları hazırlatarak seçim çalışmalarına devam ediyor...

Yusuf Gül: "Mahallemize Aile Hekimi Gelmesi İçin Çalışacağım"

Yeni Mahalleden Muhtar Adayı olan Yusuf Gül (Berber) seçildiği taktirde mahallerine aile hekimi getirilmesi konusunda çalışma yapacağını vurguladı.

1999 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

1999 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (18 Nisan 1999)

MHP İle Gönül Birliği, Gönül Seferberliği, Gönül Zenginliği

Tenceremiz kaynar, ocağımız tüter, kuzumuz meler... Gönlümüz zengin bizim. Paylaştığımız bir ekmek değil mi? Gönül almaktan kolay ne var? MHP Belediye Meclisi adayları Ayşe Şahin ve Cemile Küçükbaş, ziyaretlerine devam etti.

Sinop'ta Bir İlk. Totili Petrol Web Sitesi İnternetteki yerini aldı

Gelişen ve değişen ticaret anlayışı sektörleri farklı yöntemlere sevk ediyor. Sinop ve cevre ilcelerinde Totili Petrol bir yeniliğe daha imza attı..

Kronik Böbrek Hastalığı Nedir?

Kronik böbrek hastalığı, böbrek işlevinin yıllar süren uzun bir dönemde ilerleyici kaybı ile karakterizedir. Böbrek işlevinin kaybı kritik bir düzeye ulaştığında böbrek yetmezliği gelişir ve vücudun tüm organlarını etkileyen ciddi sorunlar

Ekmek 1 Lira Oldu

Sinop Esnaf Odaları Birliği'nin, Sinop ili geneli için aldığı karar ile ekmeğin 300 gramı 1 lira olmuştu. Zamlı ekmek fiyatı dünden itibaren Boyabat'ta da uygulanmaya başladı.

Hayalleri Bir Kenara Bırakın, Sorunlar Çözülsün Yeter

Geçtiğimiz aylarda, Boyabat Çöplüğü'nde eskimiş oto lastiklerinin yakılması sonucu hava kirliliği oluştu.

Boyabat Şehitliğinde anma töreni düzenlendi

Hava, kara, deniz şehitleri ile Çanakkale şehitleri, 18 Mart Şehitleri Anma Günü çerçevesinde Boyabat'ta anıldı.

Şehitler için anma töreni

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü olması nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de anma törenleri düzenlendi.

Zulüm Arşa Dayandı

17 Mart 2014 tarihinde, Boyabat Yıldız İlk Öğretim Okulu'na gelen ve kendilerini Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilen müfettişler olarak tanıtanlar, yetkiyi kimden aldı?

Boyabat Halkı Cesur Olmalı

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Şevket MAVİŞ, gazetemize yaptığı açıklamada ”Halk cesur olmalı. İnandığı davasına sahip çıkmalı. İnanırsak kazanırız. Biz inandık kazanacağız."

SON DAKİKA- ERSOY: "AK Partililer Kimsenin Şamar Oğlanı Değil"

Milletvekili Mehmet ERSOY geçtiğimiz gün Boyabat TSO toplantı salonunda Boyabatın sorunları üzerine düzenlenen 3. toplantı ile ilgili olarak bir değerlendirme yaptı. Açıklamasını zorunlu bir açıklama olarak ifade eden ERSOY sözlerinde MHP Belediye Başkan Adayı Hasan KARA'yı da sert bir dille eleştirdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Mesajı

Güzel ülkemizin bağımsızlığı uğruna şehit olmuş binlerce vatan evladının sayesinde bu günleri yaşayabiliyoruz.

Maklube Sofralarından Kaçan Samimi Müslümanlar
(Cemaatler ve Milliyetçi Kesim)

Hırsızlık yapan kızım Fatıma dahi olsa elini keserim diyen Peygamber, Dicle kenarında bir koyunu kurt kapsa onun hesabını düşünen Halife Ömer ve kadı karşısında yargılanan Fatih. Demek ki Siyasal İslam veyahutta cemaatler bunları hep kullanmışlar.

MHP Hız Kesmeden Köylerde de Çalışmalarına Devam Ediyor

MHP'liler ve MHP Boyabat İl Genel Meclisi adayı Metin Şehitoğlu, bugün Gazidere, Gazidere Tabaklı, Akyörük, Daylı, Avara, Alibeyli, Bağlıca Köyleri'nde afiş ve bayrak çalışması yaptı. Bu köylerde yaşayanları seçimden önce tekrar ziyaret edip, sorunlarının dinleneceğini belirttiler.

Ayancık Esnafı Başkanını Seçti

Ayancık Esnaf ve Sanatkarlar odası seçimlerinde 170 oy ile Erhan Apul Esnaf Odasının yeni başkanı oldu.

Mutluluğa acılar içerisinde ulaşılır

Ülkemizde çocuk edebiyatının kuşaklar boyu en çok okunan yazarı Kemalettin Tuğcu’dur.

MHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, Yıldız Mahallesi'ndeki, Tekstil Emekçilerini Ziyaret Etti

MHP Belediye Başkan adayı Hasan Kara, Yıldız Mahallesi'ndeki, Tekstil emekçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Üretken Belediyecilik -1

Bütüncül Yaklaşım - Birlikte Yönetim
Milliyetçi Hareket Partisi


CHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara STK’lara Yapacaklarını Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat Belediye Başkan adayı Ahmet Kara, Sivil Toplum Kuruluşları’na ve siyasi parti temsilcilerine yapacaklarını anlattı.

AKP seçmeni bile isyan etti

Türkiye genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere 22 – 28 Şubat 2014 tarihlerinde, 5.292 katılımcıyla, hanede yüz yüze görüşme metoduyla bu araştırmayı Gezici Araştırma kendisi için yapılmıştır.

Boyabat Eski Belediye Başkanı Cemal Ekiz'den Şefik Çakıcı'ya Destek

İlçemizin eski belediye başkanlarından Abdullah Çağlar'ın ardından Cemal Ekiz'de Ak Parti Adayı Şefik Çakıcı'ya destek verdiğini açıkladı.

Engin Altay Sorunları Dinledi

CHP Sinop Milletvekili Engin ALYAY Boyabat’a geldi. CHP seçim bürosunda partililerle sohbet eden ALTAY daha sonra partililerle Adnan Menderes Bulvarı'nda ziyaretlerde bulunduktan sonra Boyabat Belediye Parkı'nda vatandaşların sorunlarını dinledi. Engin ALTAY daha sonra, Sinop’a hareket etti.

Tunus Gezisinden Fotoğraflar ve Görüntüler (2)

1. Bölümden devam...  (Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Geziyorumda)

Genel Kurulda Soğuk Rüzgar

Sinop 1. Kısım Küçük Sanayi Sitesi genel kurulunda Başkan Ergül ile İşadamı İrfan Onur arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Saraydüzü İl Genel Meclisi Adayları

MHP Saraydüzü İl Genel Meclisi 1.sıra adayı Arif KANBER
MHP Saraydüzü İl Genel Meclisi 1.sıra adayı Şükrü CEBECİ


Zeki MOR Açıklama Yaptı

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zeki MOR, 14 Mart 2014 günü yapılan Boyabat’ın sorunlarının tartışıldıgı toplantıya, Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY ve Ak Parti yetkililerinin katılmama gerekçesini açıkladı.

Tayfun Talipoğlu: AKP'nin oyu %29

Tayfun Talipoğlu : "AKP 'nin kendi yaptırdığı anket sonucuna göre oyu yüzde 29'a düştü!" "Bilgiyi içeriden aldım ve bu anket sebebiyle tartışmalar çıktığını biliyorum.."

Bitmedik Duruyoruz, Güçlendik Geliyoruz

Boyabat Ülkü Ocaklarının düzenlemiş olduğu kahvaltı programı bugün (16.03.2014) kalebağı tesislerinde Belediye Başkan Adayı Hasan KARA ve Belediye Meclis üyesi adaylarının katılımı ile gerçekleşti.

3. sü Yapılan, Boyabat'ın Mevcut ve Gelecekte Oluşacak Sosyal ve Ekonomik Problemleri, Çözümleri İle İlgili Sivil Toplum Kuruluşları Ortak Toplantısı Sonuç BildirgesiHasan Kara 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı: Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

AK Parti'den Şehitleri Anma Gecesine davet

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü olması nedeniyle AK Parti Boyabat İlçe Başkanlığı tarafından bir program hazırlandı.

Milletvekili ERSOY'un 18 Mart Mesajı

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy 18 Mart Çanakkale Şehitlerinin Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlamıştır.

Çanakkale Şehitleri Günü Anma Mesajı

18 Mart büyük Türk Milleti’nin bağımsızlığının sağlanması ve bekası için şehadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatlarının saygı, şükran ve rahmet ile anıldığı gün olmakla birlikte aynı zamanda kazanılmış Çanakkale Zaferi’nin de kutlandığı gündür.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 99. Yıldönümü Kutlama MesajıTOKMAK “Şehitlerimizi Şükran ve Minnetle Anıyoruz”

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve şehitleri anma günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Hamza İNCE : “18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitlerini Rahmet ve Minnetle Anıyoruz”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza İnce, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Anadolu Gençlik Derneği Boyabat Temsilciliği'nden Açıklama

18 Mart, Çanakkale Zaferi sene-i devriyesi münasebetiyle Anadolu Gençlik Derneği Boyabat Temsilciliği'nden açıklama yapıldı.

Sinop Eğitimi Araştırma Geliştirme Derneği (SEARGED)

Sinop Eğitimi Araştırma Geliştirme Derneği (SEARGED) T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca, yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'nun sağladığı destekle hazırladığı “Aktif Vatandaşlar İçin Sosyal Medya” isimli proje çalışmaları İlimizde devam etmektedir.

Eğitim-Bir-Sen'den 18 Mart Mesajı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Çanakkale Deniz Zaferinin 99. Yıldönümü İçin bir mesaj yayımladı.

Başkan Ermiş "Şehitlik ve Gazilik bir onurdur"

Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İl Müftümüz Taziye Ziyaretinde

İl Müftüsü Mustafa Erkan, yakın zaman önce babası vefat eden Erfelek İlçe Müftüsü Mikail Özkan’a taziye ziyaretinde bulundu.

Mart ayı İlçe Müftüleri toplantısı Ayancık İlçe Müftülüğünde gerçekleştirildi

Sinop İl Müftüsü Mustafa ERKAN başkanlığında yapılan toplantıya Gerze, Boyabat, Saraydüzü, Erfelek, Durağan, Türkeli ve Ayancık Müftüleri katıldı.

Boyabat Belediyesinden Yüzme Havuzunun açılışına davet

Boyabat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan "Yarı Olimpik Yüzme Havuzu" 19 Mart Çarşamba günü yapılacak olan açılış töreni sonrası hizmete giriyor.

Şefik Çakıcı ile Boyabat kazanacak Boyabatlı kazanacak

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı'ya destek amacıyla Boyabat'a gelen Ak Parti Kurucu Üyesi ve 22. Dönem Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk Ak Parti'nin seçim bürosunu ziyaret etti.

Bizim inancımızda, kula kulluk yoktur

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İskele Sancak isimli TV programında  soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

Zulüm ve Yolsuzluk Düzenini Sıfırlayacağız!

KESK Şubeler Platformu adına Dönem Sözcümüz Metin Gürbüz'ün "Emeğimize Sahip Çıkmak, Zulüm ve Yolsuzluk Düzenini Sıfırlayacağız!" başlıklı açıklaması aşağıdadır.

"Projelerin yüzde 80'ini gerçekleştirdik"

CHP'nin yeniden aday gösterdiği Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde projelerinin yüzde 80'ini gerçekleştirdiğini söyledi.

İNCE Valilik Ziyaretinde

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza İnce, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti.

Ey..Para

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizinle paylaşıyoruz.

Kerziban Atakoğlu hanımefendi vefat etti

Salar Köyü'nden, emekli imam Gazi Atakoğlu'nun hanımı, nakliyeci Kadir Atakoğlu'nun annesi, Kerziban Atakoğlu hanımefendi vefat etti.

Anketlerde AK Parti Oylarında Artış Gözüküyor

17 Aralık’ta başlatılan operasyonlar ters tepti. Pollmark’ın anketine göre seçimlere son iki hafta kala AK Parti’nin yerel seçim oy oranı yüzde 49.4′e yükseldi. ”Başbakan’a güven” ise yüzde 49.5.

Milletvekili ERSOY: İlimizdeki Yatırımlar Devam Edecek

TBMM'nin tatil olması dolayısı ile geçtiğimiz hafta içerisinde ilimizde olan  Ak Parti Milletvekili Mehmet ERSOY partisinin düzenlemiş olduğu seçim çalışmları ile bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katıldı.

Bunlar casusluk suçundan yargılanacak

Başbakan Erdoğan Antalya'da: "Cumhurbaşkanını, başbakanı dinlemek suçtur, casusluktur. Bu ahlaksızlar ama montaj ama doğru, bunları yayınlıyorlar. Bunlar casusluk suçundan yargılanacaklar" dedi.

Arkların Üstü Örtülecek Baz İstasyonları Kaldırılacak

İlçesinde Orta öğretim okullarını ve banka çalışanlarını  ziyaret eden CHP Durağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Eker;  yaptığı konuşmada

Sinop'ta Trafik Güvenliği Toplantısı

Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

İntihar girişiminde bulunan genç kız son anda kurtuldu

Sinop Merkeze bağlı bostancılı köyü, aşağı mahallede 18 yaşındaki O.A isimli genç kız intihar girişiminde bulundu.

Üniversite Öğrencilerinden Şehitlik Ziyareti

Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, Sinema ve Kısa film Öğrenci Kulübü ve Sinop Şehit ve Gaziler Derneği işbirliği ile İl Merkezinde bulunan şehitlikleri ziyaret ettiler.

Durağan'da seçim bürosu açılışında ilginç görüntü

AK Parti'nin Durağan'da ki seçim bürosu açılışında renkli görüntüler yaşandı.

Türkeli'de Temel Atma Töreni

12 derslikli Türkeli Anadolu Lisesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

1996 Boyabat Belediye Başkanlığı Ara Seçim Sonucu
(2 Haziran 1996)

1996 Boyabat Belediye Başkanlığı Ara Seçim Sonucu (2 Haziran 1996)

Boyabat'ın Sorunları Tartışıldı

Boyabat'ın sorunlarının tartışıldığı toplantının üçüncüsü Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

MHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, MHP Belediye Meclisi Adayları ve MHP'liler 14 Mart Tıp Bayramı Nedeniyle Sağlık Çalışanlarını ve Hastaları Ziyaret EttiMuhtar Adayı Sedat Avcı'nın İletişim Bürosu Hizmete Girdi

Yıldız Mh. Muhtar Adayı Sedat Avcı  yerel seçimler için iletişim bürosunu mahalle sakinlerinin hizmetine açtı.

Ak Parti Adayı Şefik Çakıcı 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesini ziyaret etti

Çakıcı hasta ve yakınlarına da geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara, İlçe Başkanı Mustafa Türk, İl Genel Meclisi Adayları, Belediye Meclisi Adayları ve CHP'liler Yeniyol Esnafını Ziyaret EttiCHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara, İlçe Başkanı Mustafa Türk, İl Genel Meclisi Adayları, Belediye Meclisi Adayları ve CHP'liler Sanayi Sitesi Esnafını Ziyaret EttiSen Ne Ayaksın Be Karga ?

Sevgili Okurlar,
Son zamanlarda genelde ülkemiz gündemine dair seçmiş olduğum bazı hikayeleri yazıp sizlerle paylaşmak için gazeteye yolluyorum.


AK Parti, Boyabat'ta MHP Gelir Korkusunu İşliyor

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Şevket MAVİŞ, Gazetemize yaptığı açıklamada ”AKP Boyabat’ta MHP gelir korkusunu işliyor" dedi.

Ne Zaman Doktora Gitse Tatlı Sözle Dönerdi Köyüne

Rahmetli babaannem kendi akranlarına göre oldukça sağlıklı idi. Ne zaman doktora gitse tatlı sözle dönerdi köyüne.

İntihara Kalkıştı

31 Yaşındaki B.G adlı genç kendini limanda ip ile asarak intihara kalkıştı.

Her İnsan Ölümü Tadacaktır

Evrende yıldız kümeleri vardır.
Bu kümeler içinde Samanyolu galaksisinin Güneş sistemi vardır. Güneş sisteminin gezegenleri arasında dünya vardır. Ve bu dünya’da yaşayan varlıklar vardır.


Gönül birliği ile Allah'a açıldı eller,

Gönül birliği ile Allah'a açıldı eller, Döküldü dillerden dualar; Ülkemizin birliği, dirliği, huzuru için... MHP Bayanlara Özel Seçim irtibat büromuzda Kur'an ziyafeti

Boyabat Marka Kent Olacak

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Şevket MAVİŞ, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugün Boyabat Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Boyabat Orman İşletmesi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Boyabat için düşündüğü projeler kitabını dağıttı.

Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, İl Genel Meclisi Adayları, Belediye Meclisi Adayları ve Ak Partililer Esnafı Ziyaret EttiMahmutlu köyünden Kamile Kurt hanımefendi vefat etti

Mahmutlu köyünden Merhum Hasan Kurt'un eşi İlyas, Eftal, Kezban, Türkan'ın anneleri Kamile Kurt hanımefendi vefat etti.

Tunus Gezisinden Fotoğraflar ve Görüntüler (1)

Tunus Afrika'da bulununan bir ülke ve Arap Baharı adı altındaki bir değişim rüzgarı ile ülkenin yapısında bazı değişiklikler oldu. Önceki halinde oraya giderek gezmiş olduğum Tunus'u sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Samsun-Sinop Arasında Meydana Gelen Otobüs Kazası (Detaylı_Fotolar)

Samsun-Sinop karayolunda dün gece saat 04.25 sıralarında meydana gelen trafik kazasında bir otobüs ile kamyon çarpıştı.

Başbakan ERDOĞAN: "Hep birlikte sokakları ateşe vermek, yıkmak, tahrip etmek, huzuru bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar."Sarıkum Gölünde Kirlenme

Sinop merkez ilçeye bağlı ve Sinop'un eşsiz doğal güzelliklerinden biri olan Sarıkum Gölü, pislikten geçilemez bir durumda

Sinop'a Acemi Birliği Geliyor mu?

Bakan Yılmaz, bir gazetecinin, "Her ile bir acemi birliği kurulacağı söyleniyor. Bu doğru mu" şeklindeki sorusuna cevap verdi.

Sinop Polisinden Amfora Operasyonu

Sinop'ta polis tarafından bir depoda, tarihi eser niteliği taşıyan "Amfora" ele geçirildi.

Sinop'ta Silahlı Kavga

Sinop'ta 5 kişilik bir grup ile bir şahıs arasında çıkan silahlı kavga sonucu kaçan 5 kişi polis tarafından yakalandı.

Yoğun Bakım Ünitesi törenle hizmete girdi

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde yapımı tamamlanan 14 yataklı son sistem yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle hizmete girdi 

MHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, MHP Belediye Meclis Adayları ve MHP'liler Çalışmalarına Son Hızla Devam Ettiler -2MHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, MHP Belediye Meclis Adayları ve MHP'liler Çalışmalarına Son Hızla Devam Ettiler -1Murat Gezici: Anket Şirketlerine Büyük Baskı Var

Seçimlere yaklaşılırken anket şirketleri suskun ve yayınlanan sonuçlar çok çelişkili. Gezici Araştırma'dan Murat Gezici anket şirketleri üzerinde oy oranlarıyla oynanması için büyük bir baskı olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Açıklaması

Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığımızı doğrudan veya dolaylı hedef alan bir takım tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

RTÜK, TRT'yi YSK'ya Şikayet Etti

TRT’nin, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim dönemi yayınlarında, “Tek yönlü ve taraf tutan yayın yapılamayacağı” ve “Fırsat eşitliğinin sağlanmasını zorunlu” kılan kararına rağmen TRT’de AK Parti’ye muhalefetten daha fazla zaman ayırıldığı ortaya çıktı.

Geleceği Yetiştirmek Bu Olsa Gerek

On Dokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde açılan gökyüzü uzay hakkında görsel sunumlar eşliğinde alanında uzman hocalar tarafından bilgiler verilen OMÜ Planetaryum salonunu, Sinop Gazi Mustafa Kemal İlk Okulu 3 C sınıfı öğrencilerini ağırladı.

Hamza İnce Ziyaretle Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Belediye Başkan Adayı Hamza İNCE, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederken bir yandan ziyaretlerini de sürdürüyor.

Ak Partili Ersoy Kılıçdaroğlu'nu Yalan Söylemekle Suçladı

Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy Sinop'un 400 köyünde su olmadığını iddia eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu yalan söylemekle suçladı.

Gazetemiz Yazarı Nurullah Aydın'ın 34. Kitabı "AJAN-CASUS, MUHBİR VE MUHABİR" Çıktı

Gazetemiz Yazarı Nurullah Aydın'ın 34. Kitabı "AJAN-CASUS, MUHBİR VE MUHABİR" PAROLA yayınevinden yayınlanmıştır.

Sentetik Çim Saha Hizmete Girdi

Durağan'da yapımı tamamlanan sentetik çim sahanın açılışı yapıldı. Düzenlenen etkinliğe Vali Yavuz Selim Köşger....

Durağan'da Temel Atma Töreni

Durağan'da daha önceden ihale süreci tamamlan İmam Hatip Orta Okulu'nun temeli atıldı. Düzenlenen törene Vali Yavuz Selim Köşger ve Milletvekili Mehmet Ersoy'un yanı sıra il protokünden çok sayıda yetkili...

Berkin İçin, Adalet İçin Uğur Mumcu Meydanındaydık

Sinop KESK Şubeler Platformu “Bu ülke halkı sözünü söylemiştir: Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil!” şiarıyla emek ve demokrasi güçleriyle birlikte Uğur Mumcu alanındaydı.

Büyük Şair Mehmet Ersoy Anıldı

Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşı’nın 93. ve Mehmet Akif Ersoy’un aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

SEÇİME DOĞRU (İlçemizdeki Tarikat ve Cemaatlerin Oyu)

12 HAZİRAN 2011 Yılında yapılan genel seçimi kazanan AKP genel başkanı Sayın ERDOĞAN, AKP genel merkez binasının balkonundan seçmeni önünde şu sözleri haykırmıştı.’’Okyanus ötesine teşekkürler,saygılar ve sevgiler’’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Şevket Maviş Boyabat'ta İlk Resmi Ziyaretini Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir ve Hükümet Konağı Çalışanlarına YaptıMilliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Hasan Kara, Belediye Meclis adayları ve MHP'liler Tekstil ve Cam Mozaik Emekçilerini Ziyaret EttiMilliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Hasan Kara, Belediye Meclis adayları ve MHP'liler Nakliyeciler Kooperatifi ve Toprak Sanayi Emekçilerini Ziyaret Etti - 2Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Hasan Kara, Belediye Meclis adayları ve MHP'liler Nakliyeciler Kooperatifi ve Toprak Sanayi Emekçilerini Ziyaret Etti - 1CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop'ta halka hitap etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; "Sinop’un 400’e yakın köyünde su yok. Gitti Amerika’da Kızılderililere su getireceğim dedi bir sürü para verdi. Ama Sinop’un 400 köyünde su yok ve bu 400 köyün çoğunda CHP’ye oy çıkmıyor." dedi.

Gönlümüzde Sevgi, Dilimizde Dua

Milliyetçi Hareket Partisi bayanlara özel seçim büromuz, seçim süresince hanımlarımızın hizmetine açılmıştır. Hanımlarımızı çay içmeye, sohbet etmeye bekliyoruz. Seçim büromuz, Çiftçi Petrol arkasındaki Martı sokak No:11/A adresindedir. (Tadım Dondurma'nın yanı)

Diyanet İşleri Başkanı Görmez; "Zekat parasıyla gazete çıkarılamaz, televizyon kanalı kurulamaz, İslam'ın da olsa reklamı, propagandası yapılamaz."MUTLU OLMANIN SIRLARI

Sinop İl Müftülüğü, Din Görevlilerine yönelik düzenlen seminerlere bir yenisini daha ekledi.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu yeni şiirini bize yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Eğitim-Bir-Sen'den Mesaj

Eğitimciler Birliği Sendikasınca İstiklal Marşının kabul edilişinin 93. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımlanmıştır.

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ MESAJI

İngiliz-Fransız öncülüğünde azınlıkların işbirliği ile Türk-Osmanlı imparatorluğu çökmüş,

ERSOY Açık Konuştu: "Anladık ki Aldatıldık ve Kullanıldık"

Milletvekili Mehmet ERSOY seçim çalışmaları kapsamında Boyabat'ta partisinin düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katıldı.ERSOY burada yapmış olduğu konuşmasında son günlerde gündemde olan konulara da değindi. Mehmet Ersoy yaptığı değerlendirmesinde

Ülkü Ocakları, İSTİKLAL MARŞI'nın Kabul Edilişinin 93. Yıldönümü Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladı

İSTİKLAL MARŞI'nın kabul edilişinin 93.Yıldönümünü kutluyoruz.

Gençlik Spor'da Avrupa Birliği Projesi Heyecanı

Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir’in göreve gelmesiyle ağırlık verdiği proje çalışmaları çerçevesinde Ulusal ajans tarafından kabul gören Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi kapsamında İlçemizden yedi kişilik ekip, geçtiğimiz hafta sonu İspanya’ya gitti.

Yalmansaray köyünden Elif Miray Kara vefat etti

Yalmansaray köyünden Esentepe Mahallesinde oturan Lokumcu İbrahim Kara'nın torunu, Hilmi Kara'nın kızı Elif Miray Kara  vefat etti.

Bayat köyünden Dursun Gülenci vefat etti

Bayat köyünden Bağlarda oturan Hakkı, Ali kuzu ve Mehmet Gülenci'nin kardeşi, Ahmet ve Serkan Gülenci'nin babası Dursun Gülenci vefat etti.

Yemekte Biraraya Geldiler

Adalet ve Kalkınma Partisince düzenlen etkinliğe Milletvekili ERSOY'un yanısıra Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, İlçe Başkanı Av. Hasan Tosunoğlu ve ilçe teşkilatının yönetim kurulu üyeleri,Kadın Kolları ve Gençlik Kollarından partiler....

Fenerium Tırı Boyabat'ta

Fenerium Tırı, 12 Mart 2014 Çarşamba günü Boyabat'ta, Eski Otogar'da satış yapacak.

1994 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (27 Mart 1994)

1994 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (27 Mart 1994)

Dörtyol'da Arızalan Aydınlatma Lambası Tamir Edildi

Dörtyol'da meydanın ortasındaki direkte, arızalan aydınlatma lambası tamir edildi.

Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy Ve Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı Esnafları Ziyaret EttiUlusal Basından Nükleer Haberleri

Bu gün, Milliyet ve Sol gazetelerinde Sinop'a yapılacak nükleer santral ile ilgili haber yayımlandı.

Sinop Belediyesi ve Belediye İş Sendikası İmza Töreni

Sinop Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında 2014–2016 yılları arasında 3 yılı kapsayacak olan ve bir süredir müzakereleri devam eden Toplu İş Sözleşmesi 06.01.2014 tarihi itibariyle nihayetlenmiştir.

SİNOP NKP'den Basına ve Kamuoyuna Fukuşima Açıklaması

Fukuşima'nın yıldönümü gerekçesiyle Sinop Nükleer Karşıtı Platform adına Platform Dönem Sözcüsü Zeki Karataş'ın basına ve kamuoyuna açıklaması.

Hamza İNCE’den Kurumlara Ziyaret

Ak Parti Sinop Belediye Başkan adayı Hamza İnce beraberindeki heyet ile birlikte kurum ziyaretleri kapsamında Sinop D.S.İ. 74. Şube Müdürlüğü , Sinop İl Emniyet Müdürlüğü ile Sinop Karayolları 78. Şube Şefliği ve Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ni ziyaret etti.

MHP Belediye başkan adayı Hasan KARA, Boyabat Barajı ile köyleri sular altında kalan  köylüler ile bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye başkan adayı Hasan KARA, Boyabat Barajı ile köyleri sular altında kalan ve Boyabat' ta yaşamayan başlayan baraj mağduru olan  Yaylacılı, Fakılı ve Darıcayı köylüleri ile bir araya geldi.

MENDERES , ERDOĞAN VE KIRIM

Şimdi diyeceksinizki ne alakası var! Hadi Menderes, Erdoğan’ı anladıkta Kırım’ın ne alakası var! Ne alakası var! Ne alakası var!.. Diye bana kızacaksınız. Hatta kızdınız.

SEARGED 10 Ülkeden 26 Katılımcı Sosyal Medyayı Sinopta Değerlendirecek

Sinop Eğitimi Araştırma Geliştirme Derneği Yurtdışından Misafirlerini Bekliyor!

Saatci Cemil Harmantepe vefat etti

Erenlik Tepesinde oturan, Çarşı Esnaflarından Ahmet,Mehmet, Mahmut Harmantepe'nin babaları Saatci Cemil Harmantepe vefat etti.

Değerli Halkımıza Davetimizdir

Yolsuzluklardan yasaklardan hesap sormak için Türkiye'yi karış karış dolaşan genel başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU yarın (11 Mart ) ilimize geliyor.

Kimine Göre Bir MECZUP, Kimine Göre İse DELİ YÜREK, Bu Portreyi Tanıyabilecekmisiniz

Evet, o kimine göre bir meczup, kimine göre ise bir deli yürek.

Komşular Ziyarette

Bir süre önce Sinop İl Müftülüğüne atanan Mustafa Erkan’a Hayırlı Olsun ziyaretleri devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu Yarın Sinop'ta Olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenleyeceği miting için yarın (11 Mart) Sinop’a geliyor.

ÇALMAYI DURDURMAK İSTİYOR MUSUNUZ ?

Suruç Tüneli açılışındaki bilgisayar hatası sosyal medyadan kaçmadı.

Boyabat CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet KARA, Basın Açıklaması Yayımladı

İlçemizde yapmış olduğumuz seçim gezilerimizde, partimiz hakkında, bizim seçim sonuna doğru bir başka partiyi destekleyeceğimiz yönünde, ahlaksızca dedikodular yayıldığını duymaktayız...

MHP Belediye Meclis Adayları, Gökdere Mahallesi'nde Ziyarette Bulundu

MHP Belediye Meclis Adayları, Ayşe Şahin ile Cemile Küçükbaş, Gökdere Mahallesi'nde ziyarette bulundu.

Sinop’ta Nükleer Santral Paneli

Sinop Nükleer Karşıtı Platform’nca Japonya’da 2011 yılında yaşanan Fukuşima Nükleer Santral kazasının üçüncü yıl dönümü nedeniyle söyleşi düzenlendi.

Sinop Kadın Platformu 8 Mart'ta Alandaydı

Sinop Kadın Platformu üyeleri tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerze Eğitim Sen 8 Mart

Gerze’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Ayancık Eğitim Sen 8 Mart

Ayancık Eğitim Sen’li kadınlar 8 Mart günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan Basın açıklamasıyla meydanlara çıktı.

Gazetemiz Yazarı Nurullah Aydın'ın Yeni Kitabı "TÜRKİYE’NİN İÇ VE DIŞ TEHDİTLERİNE STRATEJİK BAKIŞ" Çıktı

Gazetemiz Yazarı Nurullah Aydın'ın Yeni Kitabı "TÜRKİYE’NİN İÇ VE DIŞ TEHDİTLERİNE STRATEJİK BAKIŞ" PAROLA yayınevinden yayınlanmıştır.

CHP Adayı Mustafa EKER'den Sert Sözler

Sosyal medya sitesi facebook'ta 2010 yılı Tekir yaylası açılışında çekilen bir fotoğraf üzerinden başlayan tartışmalara CHP Durağan belediye Başkan Adayı Mustafa Eker sert tepki gösterdi.

Mete Çağdaş Yeniden Yargılanacak

Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş’ın Başbakana hakaret ettiği iddiası ile aldığı 1 yıl 9 aylık hapis cezası için yargıtay bozma kararı çıkarttı.

Kardeşlikten rahatsız oldular

Başbakan  ERDOĞAN Şanlıurfa'da “Bir dershane meselesi çıkardılar, bu muhteşem buluşmayı gölgelemek istediler. Arkasından 17 Aralık darbe girişimini başlattılar. Çözüm Sürecini tümden baltalamak istediler. Kim yaptı bunu? Pensil bir zat, onun buradaki maşaları, onun buradaki yandaşları” dedi

Sinop'ta Silahlı Kavga

Sinop' kent merkezi tersane mevkisinde üç kişi arasında yaşanan kavga kanlı bitti. Olayda bir kişi silahla ayağından vurularak yaralandı.

“Ben Adamın Elinden, Kendi Oyunu Bile Alırım”

Sevgili okuyucular. Türkiye gündemini oluşturan 30 Mart seçimlerine giderek yaklaştığımız şu günlerde, çok eski bir tarihte Boyabat’ımıza bağlı bir köyümüzde yaşanan ilginç bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Hasan KARA: Kadınlar En Değerli Varlıklarımız

8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi’nin bayanlara  özel açtığı seçim bürosunda akşam saatlerinde hareketlilik vardı.

MHP'li Kadınlar Hastanede Karanfil Dağıttı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, MHP'li kadınlar hastanede karanfil dağıttı.

"Vahşet"

1992 yılının 25 Şubatı 26 Şubat'ta bağlayan gecesinde (Azerbaycan) Hocalı kasabasında, Azeri resmî kaynaklarına göre, 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sivil vatandaş öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır-VİDEO- Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

Eğitimde Yatırım Hamleleri Devam Ediyor

İlçemizin 25-30 yılına damgasını vuracak ve eğitimde okul , tesis ve yurt ihtiyacına son verecek  yatırımlar hızla yükseliyor. Esentepe’ye yapılacak olan 18  Derslikli  İlkokul  ve Bağlar mevkiine yapılacak 24 Derslikli  ortaokul  projelerine bakanlıktan  onay  çıktı.

SEÇİME DOĞRU (DEVLET DAHİ HALK İÇİNDİR)

Bu ifade “Devlet’ in Bekası için gerekirse bütün halkı feda ederim” diyen 4.Murat’a bilge şair Nefi’nin verdiği tarihi cevaptır.

Sinopspor'da Şampiyonluk Heyecanı

Sinop 1.Amatör  futbol ligi lideri SİNOPSPOR,  bugün Sinop şehir stadyumunda oynanan müsabakada İl ÖZEL İDARESPOR'u 6-0 yenerek  Şampiyonluk kupasını kaldırdı ve  BAL liginde top koşturmaya hak kazandı.

MHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, Ziyaretlerine Devam Ediyor

MHP Belediye Başkan adayı Hasan Kara, ziyaretlerine devam ederek, vatandaşların sorunları dinliyor, her zaman olduğu gibi çözüm üretmeye çalışıyor.

Çaresizlik şiddete davetiye çıkarıyor

Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladık.

Ak Kadınlar Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Figen Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Şefik Çakıcı'dan Kadınlara Anlamlı Ziyaret

Ak Parti Adayı Şefik Çakıcı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle fabrikaları ziyaret ederek, emekçi kadınlara çiçek hediye etti.

Sami Kurt vefat etti

Orta Çarşı Esnaflarından, Kasap Şahin Aslan'ın kayınpederi Sami Kurt vefat etti

Tedaş'tan Emekli Hacı Rıfat Keleş vefat etmiştir

Kumluk Mahallesinde oturan Tedaş'tan Emekli, Maruf köyünden Hacı Rıfat Keleş vefat etmiştir

NERON VE HATIRLATTIKLARI

Neron; 37 ile 68 yılları arasında yaşamış 5. Roma İmparatorudur. Diplomasi, ticaret ve kültürel sermayenin arttırılmasına çalışır. Döneminde; Roma'da yeni bir altın çağın başladığı umudu yaygınlaşır.

Dozerlerimiz gümbür gümbür çalışacak

Başbakan ERDOĞAN Giresunlular programındaki konuşmasında,, "... Dünyanın en büyük havalimanı yapılacak, ilk üçün içinde, bunun önünü kesiyorlar. Ha kesebilecekler mi? Hayır kesemeyecekler"..."Faizler 4.6'ya kadar düştüğü bir an, tarihinin en düşük seviyesinde değerli kardeşlerim, birileri rahatsız oluyor" dedi.

Belediye Ek Hizmet Binası Esnaflarının Yıkım İçin Basın Açıklaması

Yıkılmasına karar verilen ve yıkım ihalesi yapılan mülkiyeti özel şahıslara ve belediyeye ait olan otogar meydanındaki binanın altında bulunan işyerleri sahiplerinden basın açıklaması yapıldı.

1989 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (26 Mart 1989)

1989 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (26 Mart 1989)

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hamza İnce “Kadınlarımız yazılara sığmayacak kadar değerlidir”

Kadınlar Günü Kutlamalarına Tekstil İşçilerinden başladı.

Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart, dünya kadınlarının eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini zihinlerimizde tazelediğimiz, yaşantımızda ki kadınların bizlere kattıklarını, emeklerini ve üzerimizdeki haklarını düşündüğümüz ve her günün kadınlar günü olduğunu hatırladığımız önemli bir gündür.

Korsanların merkez üssü İstanbul

TBYM Genel Sekreteri Av. Melahat Boran tarafından gerçekleştirilen “Yayımcılık Sektöründe Korsanla Mücadele” konulu sunumda vatandaşlara korsancıların dünyasıyla ilgili çarpıcı bilgiler verildi.

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.Belediyeye ait binanın yıkımına başlanıyor

Boyabat Belediyesi "Kent Meydanı" projesi kapsamında kısa süre öncesinde yıkım işlemi tamamlanan Belediye Hizmet Binasından sonra ek binanın da yıkım ihalesi yapıldı.

Milletvekili ERSOY'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Mehmet ERSOY "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" dolayısı ile bir mesaj yayımladı


Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat ilçe Başkanı Ali ŞAHİN, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Şahin, mesajında, kadınların bir toprak misali evladına can verdiğini, onu koruyup kolladığını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Hasan KARA, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Kara mesajında şunlara yer verdi:

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Adayları Dünya Kadınlar Günü Nedeni İle Bir Mesaj Yayımladı

‘Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz.

Nazım Maviş "8 Mart 28 Şubat’ın kadınlarına kutlu olsun"

AK Parti MKYK üyesi Nazım Maviş, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm kadınlarımız için kutlu olsun.

Başkan Ermiş "Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun

Belediye Başkanı Mehmet Ermiş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

BOY-DER'den Davet

9 Mart 2014 pazar günü saat: 19.00'da Keçiören, Halil İbrahim Sofrası'nda gerçekleştireceğimiz gecemize tüm hemşehrilerimiz eş, dost ve aileleri ile davetlimizdir.

Ak Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Ak Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak “ Kadınlarımız bizim her şeyimiz “

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müge Üstün Onur, 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Dini cemaat değil, siyasi örgüt

Eskişehir Odunpazarı Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde halka hitap eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,"Artık buna ben dini cemaat demiyorum, tam aksine bir siyasi örgüt diyorum" dedi.

KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

BİR DAL SİGARA

İlyas Çiloğlu Yeşilay Haftası nedeniyle bize bir şiir yollamış. bizde sizinle paylaşıyoruz.

Almayan'dan Sinop'a Direkt Uçuşlar İçin Görüşmeler Yapılıyor...

Erol Derici yapmış olduğu açıklamasında: Sinop'a yaz aylarında Almanya'dan Charter Uçak seferleriyle ilgili Oger turizmle görüştük.Almanya'nın 3 şehrinden Düsseldorf, Frankfurt veya Stuttgart ve Münih'ten Sinop'umuza Temmuz, Eylül arasında.........

Hamza İnce; Onların elinden tutan yok!

Yaklaşan yerel seçimler öncesi ziyaretlerini sürdüren AK Parti Belediye Başkan adayı Hamza İnce, balıkçılar, gezi tekneleri ve model tekne üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ERSOY Hız Kesmiyor...

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı  Milletvekili Mehmet ERSOY; meclisin tatil olmasının ardından yoğun Ankara temposundan sonra ara vermeyerek Sinop'taki seçim çalışmalarına ağırlık verdi.

Özel İdare Binasında Tadilat

Özel idare binasının önüne dış cephesine yapılacak olan tadilat ve kaplama çalışması nedeni ile  inşaat iskeleti kuruldu

Şefik Çakıcı Kumluk ve Esentepe Mahallelerinde İdi

Akparti Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı ve  Belediye Meclis Üyesi adayları ve Ak Parti Kadın Kolları ile birlikte Kumluk ve Esentepe Mahallelerinde oturan vatandaşları ziyaret ederek

Hasan Kara Üniversiteli Gençlerle Biraraya geldi

MHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kara ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte bugün (07.03.2014 Cuma)  Üniversiteli Gençlerle  biraraya geldi.

Kolaz Köylerinden Kaymakam Bozdemir'e Teşekkür

"Kavacık, Düzkaraagaç, Doğrul, Büyükkaraağaç, Yukarı Seyricek, Aşağı Seyricek, Killik, Taşhanlı, Dereçatı, Pirefendi Grup yolu ve mahallelerin stabilize çalışmaları 2013 yılı Eylül ayında malzeme çekimi yapılmış olup,

THY Sinop uçağı sis nedeni ile  iniş yapamadı

Türk Hava Yolları'na ait İstanbul-Sinop seferini yapan yolcu uçağı yoğun sis nedeniyle Sinop'a inemedi.THY'nin yolcu uçağı İstanbul'dan aldığı 154 yolcusuyla.....

CHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara ve CHP'li Kadınlar Tuğla Fabrikasını Ziyaret Etti

CHP Boyabat Belediye Başkan adayı Ahmet Kara ve CHP'li Kadınlar tuğla fabrikasını ziyaret etti, tuğla sanayinde çalışan kadınlara çeşitli hediyeler verdi.

Arızalanan Tır Yolu Kapattı

Dörtyol'da arıza yapan tır nedeniyle, Emniyet Müdürlüğü'nün önüne kadar araba kuyruğu oluştu.

İLK ADIMIZ HAVVA

-Dünya Kadınlar Günü Vesilesi ile-

MHP İlçe Başkanları Bir Araya Geldi

MHP İlçe Başkanları dün akşam, yemekte bir araya gelerek gündem hakkında konuştu.

TÜRK EĞİTİM-SEN İlçe Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Basın Açıklaması

TÜRK EĞİTİM-SEN İlçe Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Basın Açıklaması

Hayırlı Evlat

Şehrimizin sevilen simalarından, Özel İdare'de çalışan, Mücahit Çakır, annesi Saime hanımefendinin sağlığına kavuşabilmesi için böbreğini verdi.

Nükleer Karşıtı Panel / Kongre

Nükleer Karşıtı Panel, Masal Düğün Salonu, Saat: 15.30, 8 Mart 2014 Cumartesi SİNOP
Nükleer Karşıtı Kongre, Aşıklar Düğün Sarayı, Saat: 10.00, 9 Mart 2014 Pazar SİNOP


Ak Partililer, MHP'yi Ziyaret Etti

Ak Parti Kadın Kolları, MHP seçim bürosuna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tozlu Giyim Yeni Sezona Yeni Modelleri Uygun Fiyatlarla Giriyor

Zengin çeşit, uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz.Ayrıca Kredi Kartına taksit imkanı TOZLU'da

MHP Bayanlara Özel Seçim Bürosunu Açtı

Milliyetçi Hareket Partisi, Boyabat Çamlıca Mahallesine sadece bayanların kullanabileceği seçim bürosuna bu akşam yoğun bir kalabalıkla açtı.

Öğrencilerden OSB'de Ağaç Dikimi

Öğrencilere küçük yaştan itibaren ağacın önemini kavratmak, ağaç sevgisini kazandırmak amacıyla 6 mart 2014 Perşembe günü Atatürk İlköğretim okulundan 150 öğrenciyle beraber organize sanayi bölgesinde fidan dikimi yapıldı.

Satılık Arsalar

Atatürk Caddesi, Cumhuriyet İlköğretim Okulu yanında, Müstakil tapulu, 4 arsa satılıktır. Müracaat Tel: 0 543 656 00 56

Tekke köyünden Hacı İdris Aslan vefat etti

Tekke köyünden, Emekli Belediye Personellerinden Satılmış Aslan'ın babası Hacı İdris Aslan vefat etmiştir

Boyabat'ta Telefonla tam 20 bin TL dolandırıldı

Telefonda kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, Boyabatlı bir vatandaşı  20 bin TL dolandırdığı öğrenildi.

Hiçbir partiye ve kişiye verecek tek bir oyumuz yoktur.

Milletvekili Engin Altay kendisine sorulan CHP Seçimlerde başka bir partiyi veya adayı destekleyecek söylentisi hakkında "CHP İktidara yürüyen büyük bir patidir, her seçim bölgesinde olduğu gibi Boyabat’ta da en güçlü adayı ile seçimlere katılmıştır....

Belediye Meclis Adayları Kurt mu, Yoksa Uysal Koyun mu?

Bu güne kadar, seçim analizinin hep belediye başkan adayları üzerinden yapıldığını gördük. Ben de bir değişiklik yaparak Belediye meclis adayları üzerinden bir analiz yapmak istedim.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan KARA, Belediye Meclis üyesi adayları Hüseyin AYYÜKSEL ve Yasin MERAL ile birlikte Sanayi Esnaflarını ziyaret ettiler.Üçü Bir Arada

CHP Sinop Milletvekili, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Boyabat seçim bürosunu ziyaret etti.

Yaşar Topçu YBO’lu 3 Küçük Karikatüriste Nehar Tüblek Karikatür ÖdülüSinop'ta ekmeğe ZAM yapıldı

Sinop'ta 300 gram ekmeğin fiyatı fırıncıların talebi üzerine 25 kuruş zamlanarak 1 TL'ye yükseldi.

VOLEYBOLCU KIZLARIMIZ KAZANMAYA  DEVAM EDİYOR

Sinop kulüpler liginde mücadele eden Cumhuriyet İ.Ö.O. Spor Kulübü voleybol takımı 4. maçından da galip geldi.

Sandıkta ittifakta komşu il yöntemi!

Türkiye de YeniÇağ yazarı Arslan Bulut'un, Yazıt isimli bugünkü yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan KARA, Boyabat'ta yaşayan Durağan, Yağbasan Köylüleri ile bir araya geldi

Önümüzdeki seçimler Belediye başkanlığı seçimidir.

Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Eğitim Derneği (TÜM –KARDER) gece organize etti

Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Eğitim Derneği (TÜM –KARDER)'nin organize ettiği gecede Karadenizli sanatçılar ve folklor ekiplerinin gösterileriyle Karadenizli Hemşerilerimiz doyasıya eğlendiler.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hamza İnce “Balıkçılarımızın, gezi teknelerimizin ve kotraüreticilerimizin yanında olacağız”

Yaklaşan yerel seçimler öncesi ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Belediye Başkan adayı Hamza İnce balıkçılar, gezi tekneleri ve model tekne üretimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

YEŞİLAY HAFTASI (1 – 7 Mart)

Yurdumuzda alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanmaya karşı olanlar 5 Mart 1920 tarihinde Hilâli Ahdar Derneğini kurdular. Hilâl – ay , ahdar – yeşil anlamındadır. Hilâli Ahdar, daha sonra Yeşilay adını aldı.

Sinop'a Borajet'te Uçacak

Borajet Hava yolları'nın önümüzdeki günlerde Sinop'tan İstanbul Sabiha Gökçen havaalanı arasında uçuşlara başlayacağı öğrenildi.

Gazeteci Mete Çağdaşa Operasyon

Mete Çağdaş; “Rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin” diyerek, sevenlerinden kendisi için dua etmelerini istedi.

"Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak."

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan ERDOĞAN Ak Parti genel merkezinde yerel medya mensupları ile yapmış olduğu toplantıda dinlemelerin Türkiyenin istikbali adına yapılmadığını vurgulayarak dinlemelerin bir örgüt adına, örgütün çıkarları adına, o örgütü kontrol eden devlet ya da uluslararası çevreler adına yapıldığını ifade etti.

Yenice köyünden Ömer Cebeci vefat etti

Yenice köyü Şıh Mahallesinden, Gökdere Mahallesinde oturan Orta Çarşı Esnaflarından Muammer ve Kemal Cebeci'nin babaları  Ömer Cebeci vefat etti. 

Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması

Kur’an-ı Kerim okuma, hafızlık ve ezan okuma yarışmaları bu sene Durağan İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenecek.

KADINLAR GÜNÜ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sinop İl Müftülüğü Aile İrşad ve Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen “Anne-Çocuk ve Sevgi Eğitimi” konulu konferans, Sinop Halk Eğitim Merkezi Salonunda muhteşem bir katılımla gerçekleşti.

Siyasetçi 36 dilde oy isteyebilecek

Demokratikleşme paketinde yer alan. partilerin ve adayların Türkçe dışındaki dillerde de siyasi propoganda yapabilecek olmasına ilişkin düzenleme, Türkiye'de kaç dil konuşulduğu tartışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

SEÇİME DOĞRU (Sinop Merkez ve İlçelerindeki Seçim Analizi)

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sinop merkez ve ilçelerinde seçimi hangi partiler ve adaylar kazanır. Bu seçimde hangi parti daha kazançlı çıkar, hangi parti hüsran yaşar.

Muratlı köyünden Ünzile Cebeci hanımefendi vefat etti

Muratlı köyünden Orman İşletmesinde çalışan Satılmış Cebeci'nin eşi, Ünzile Cebeci hanımefendi vefat etti.

Polislerden Vatandaşlara Bilgilendirme

Boyabat’ta polisler vatandaşlara bilgilendirme mahiyetinde broşür dağıttı.Boyabat Pazar yerinde polis ekipleri broşür dağıtarak vatandaşları  karşılaşacakları  suç teşkil eden durumlarda 155 i aramaları

Sinop Üniversitesinin Konukları Var İdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından Samsun’da düzenlenen “Yüksek Öğretimde Uluslararasılaşma” çalıştayına katılan Türk ve yabancı konuklar, hafta sonu Sinop’u gezdiler.

Bakan Kılıç Yatırımlarıda İnceledi

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yapımı devam eden Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatlarını inceledi.

Müftülükten Hizmet İçi Eğitim

Sinop İl Müftülüğü tarafından İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara yönelik "Kur'an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" başlatıldı.

Milletvekili ERSOY: "30 Mart Sadece Belediye Seçimi Değil"

Milletvekili ERSOY partilerinin yapmış olduğu aday tanıtım etkinliğindeki konuşmasında "Bu güne kadar bu millete hizmet etmiş nekadar hizmet adamı varsa, hepsine bir bir bedel ödetmiş hainler ve işbirlikçiler son kale olarak karşılarında bu gün Recep Tayyip Erdoğan'ı görüyor." dedi.

Bunların kardeşliği kaset kardeşliği

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Cebrail parti kursa desteklemem' diyen zat, şu anda CHP'yi destekliyor, CHP'ye istikamet çiziyor, CHP'yi güya onlar kukla gibi idare ediyor. CHP'nin olmadığı yerde de MHP'yi destekliyor" dedi.

40 Yerine 4 Proje Yeter

www.sinopstar.com
Boyabat AK Parti adayı Şefik Çakıcı, 40 proje açıklayınca çok şaşırdım… Bir önceki yazımda bahsetmiştim..


SGK’dan GSS Prim Borcu Olan Vatandaşlarımıza Kolaylık

Kurumumuz zorunlu Genel Sağlık Sigortası prim borcu olan vatandaşlarımızKurumumuzun www.sgk.gov.tr adresli internet sitesinde açılan “E-SGK/E-HİZMETLER” veya “E-HİZMETLER UYGULAMASI” linklerinden sıra beklemeden kredi kartı numaralarıyla borçlarını yatırabilecekler.

Doğukan YILMAZER Gümüş Madalya Aldı

Spor Lisesi öğrencisi ve Gençlik Spor Kulübü sporcusu Doğukan YILMAZER, 1- 2 Mart tarihlerinde Amasya'da yapılan Türkiye güreş şampiyonası grup musabakalarında ikinci olarak gümüş madalya aldı.

Sinop'a Anjiyo Ünitesi Geliyor..

Sinop İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Tolga BAŞ ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Necati ÇOLAK Valilik toplantı salonunda ortak bir basın toplantısı düzenledi.

GLADİO: KUKLALAR VE KUKLALARI OYNATANLAR

Her iki kesime de ne istedilerse verildi.
Birlikte iktidarda oldular.


Osman Ör:" Sözlerimin arkasındayım"

Sinoplu İşadamı Osman Ör geçtiğimiz günlerde bir toplantıda  bazı imamlar ile ilgili yaptığı konuşmasına ilişkin gelen tepkilere karşı bir açıklama yaptı. Ör; “Ben yaptığım konuşmalarımda hata yapmadım hakarette etmedim. Sözlerimin arkasındayım” dedi.

MTA Sinop'ta Kömür Arıyacak

MTA'ya, kömür madeni araması için 10 Milyon TL kaynak aktarıldı.

Gelirimiz 11,5 milyar dolar olacaktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 17 Aralık operasyonunun olmaması durumunda Kuzey Irak'taki petrolün Türkiye'den aktarılmasına, paranın da Halk Bankası üzerinden gönderilmesine başlanacağını,

Boyabat Meydan Projesi Bir Binaya Asıldı

Geçtiğimiz hafta yıkılan eski Belediye Hizmet Binasının yerinde sergilenen Boyabat Meydanı projesinin üzeri seçim yasakları nedeni ile  kapatılmıştı.Tanıtımı yapılmak istenilen proje bu sefer Ak Parti Logolu olarak  bir binanın dış cephesinde sergilenmeye başladı.

Tarihe Saygısızlık Yapılıyor, Birileri de Bunu Seyrediyor

Burası Boyabat’ta Eski Ekin Pazarı diye adlandırdığımız Gökdere Mahallesi ve Zincirlikuyu Mahallesi'nin kesiştiği noktada bulunan Kavlağan Ağacı.

Sinopspor Şampiyonluğunu ilan etti…

Ayancık deplasmanında  AYANCIK BELEDİYESPOR ile zorlu bir mücadeleye çıkan SİNOPSPOR rakibini kendi evinde 3-0 Mağlup etti…

1984 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (25 Mart 1984)

1984 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (25 Mart 1984)

Tufan Şimşek yeniden aday oldu

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde iki dönemdir sürdürmüş olduğum Kumluk Mahallesi Muhtarlık görevine sizlerin güveni ve desteğiyle tekrar adayım.

Mehmet Ersoy'dan Yiğit Doru'ya Açık Mektup

Yiğit Kardeşim, öncelikle şahsımda ilgili samimi değerlendirmelerine teşekkür ederim. 

CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara ve partililer, Sanayi Sitesi'ndeki esnafları ziyaret etti

CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara ve partililer, Sanayi Sitesi'ndeki esnafları ziyaret etti. Esnafların sorunlarını dinleyen Ahmet Kara, bütün sorunların hemen çözüleceğini söyledi.

Sinop'ta Ayakkabı Kutulu Protesto !

Sinop'ta bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, ayakkabı kutusu ile prostesto edildi.

Durağan'da VAHŞİ cinayet

Durağan ilçesinde 2 gün önce  otomobiliyle evinden ayrılması ardından kendisinden bir daha haber alınamayan 39 yaşındaki 9 çocuk babası Ali Arıcı'nın cesedi orman içinde silahla vurulmuş, ellerinden bağlı ve toprağa gömülmüş halde bulundu... 

HEPSİNİ SEVDİK AMA ERSOY’U BİR BAŞKA SEVMİŞTİK

Yiğit Doru isimli, muhtemelen müstear bir isim, bu yazıyı bize ulaştırdı. Yazı bizim ilgimizi çekti. Bu nedenle bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

BOYABAT İLÇESİ ADAY LİSTELERİ

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim aday listeleri kesinleşti. Kesinleşen aday listelerini sizinle paylaşıyoruz.

Mustafa Kamalak;Türkiye kilitlendi, anahtar saadet

Aksaray’da düzenlenen aday tanıtım şöleninde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Türkiye bugün siyaseten, ahlaken, ekonomide ve dış politikada tıkanmıştır. Türkiye tam anlamıyla bir bataklığa sürüklenmektedir."

'Başbakan benim için yok hükmündedir!'

Yavuz Semerci, "kimse kusura bakmasın, artık Başbakan benim için yok hükmündedir" dedi.

Hasan KARA İnternet Sitesi Yayında

Milliyetçi Hareket Partisi Boyabat Belediye Başkan adayı Hasan KARA için gençler tarafından SENSİZ OLMUYOR HASAN BAŞKAN sloganı ile hazırladıkları internet sitesi aktif olarak yayına başlamıştır.

Bakan KILIÇ'a Sinop'ta Coşkulu Karşılama

AK Parti Sinop il Başkanlığı tarafından düzenlenen Sevgi Yürüyüşü ve Sinop geneli aday tanıtım toplantısı etkinliğinde Sinop'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ  sevgi gösterileriyle karşılandı.

MHP'liler Seçim Bürosuna Yürüdü

Birlik ve beraberlik kahvaltısından sonra, kahvaltıya katılanların bir kısmı yürüyerek MHP seçim bürosuna gitmek istedi. Yürüyüş yapanlar Kalebağı'ndan, seçim bürosuna kadar yürüdüler.

MHP'liler Kahvaltıda Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül verenler pazar kahvaltısında buluştular.

Hasan Kara Esentepe ve Çakıroğlu'nda Seçim Çalışması Yaptı

Hasan Kara Esentepe ve Çakıroğlu'nda seçim çalışması kapsamında, halkın dilek ve taleplerini dinledi. Seçim çalışmasına belediye meclis üyesi adayları Cemile Küçükbaş ve Ayşe Şahin'de katıldı.

Belediye Projesi Kapatıldı

Yapılan şikayet üzerine Belediye Projesi'nin tanıtıldığı panonun üzeri örtüldü.

Şefik Çakıcı Projelerini Paylaştı

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen "Aday ve Proje Tanıtım" Şöleninde Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı Projelerini kamuoyu ile paylaştı.Tanıtım şöleninde vatandaşlara  ve basın mensuplarına ÇAKICI'nın paylaşmış olduğu projeler şu şekilde:

Ak Parti'den Büyük Coşkulu Tanıtım Şöleni-FOTO GALERİ-

Ak Parti'de Boyabat İl Genel ve Belediye meclisi üye adayları ile proje tanıtım şöleni yapıldı.

Hasan Kara Projelerini Anlattığı Broşür Hazırladı

MHP Boyabat Belediye Başkan adayı Hasan Kara, kendisini tanıtan, seçildiği takdirde yapacağı projeleri anlatan broşür hazırladı.

Hatırlamak için de olsa unutmamalıyız!

İnsan günü geldiğinde doğduğu büyüdüğü kasabadan sessizce göç ediveriyor büyük şehirlere.

Sosyal medyayı karıştıran iddia meclise taşındı

BÜYÜK rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklanan Reza Zarrab ve bakan çocukları için tahliye kararı veren yargıç İslam Çiçek ile ilgili sosyal medyada dolaşan şok iddia Meclis gündemine taşındı.

HAK, ADALET, VİCDAN, HUKUK

Hak, Adalet, Vicdan, Hukuk,; insanlığın aradığı, istediği, uğruna büyük mücadeleler vererek bedel ödediği kavramlardır.

Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı'ndan Aday ve Proje Tanıtım Şölenine Davet

1 Mart 2014 Cumartesi günü saat 15:00'te Kapalı Spor Salonu'nda Ak Parti İlçe Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu aday ve proje tanıtımı şölenimize bay-bayan tüm halkımızın teşriflerini bekleriz.

"Ben de bunları samimi zannediyordum. Aldanmışım"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partinin Balıkesirde Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti.


İslam’ı 20 peniye satmak

Ben Müslüman'ım diyen herkesin okuması gereken bir yazı. Dünkü Hürriyet Gazetesi'nde Yalçın Bayer'in köşesinde yayımlanan bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Ömer Dursun vefat etti

Darıözü Köyü'nden, Bağlarda oturan Kamil Dursun'un oğlu, Ömer Dursun vefat etti.

Kasapta Çıkan Yangın Korkuttu

Sinop Kaleyazısı Mahallesi Tuzcular Caddesi girişinde saat 21:30 civarında bir kasapta çıkan yangın mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşattı.

Sinop’taki Gelişmeler Bizi Endişelendiriyor

Samsun TSO şubat ayı olağan meclis toplantısında konuşan Samsun TSO Meclis Üyesi Erkan Malkoç, Sinop’ta yapılan yatırımların Samsun’un cazibesini ortadan kaldıracağını söyledi.

KUZKA Sinop’ta Toplandı

Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim KÖŞGER başkanlığında yapılan Ajans Yönetim Kurulu toplantısına...

Milli Eğitim Bakanı Sinop'taki intiharla ilgili konuştu

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sinop'ta atanamadığı için bunalıma girerek intihar ettiği öne sürülen öğretmen adayıyla ilgili konuştu.

Yaşam sırrı 18 besin

Sebze ve meyvelerin insan hayatında ne kadar önemli bir yeri olduğu aşikardır. Şimdi hangi besinlerin hayatımızda ne denli yeri olduğunu öğrenelim.

İş adamlarından hemşehrimiz Hakkı Çelik, CHP Çekmeköy Belediye Meclis üyesi adayı oldu

İstanbul Müteahhitler Yönetim Kurulu Üyesi, Hayırsever İş adamı Hakkı ÇELİK, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Çekmeköy İlçesi'nden CHP adına Belediye Meclis üyeliğine aday oldu.

Ses kayıtlarındaki saatler ile canlı yayın konuşmaları kesişiyor mu?

Başbakan Recep Erdoğan'la oğlu arasında geçtiği öne sürülen konuşmaların uydurma olduğunu iddia edenler, telefon görüşmesi yaptığı belirtilen bazı saatlerde başbakanın canlı yayında olduğunu öne sürüyor.

Tuğrul Türkeş Başbakanla Yayınlanan Oğlunun Telefon Kayıtlarının Gerçek Olduğunu İddia Etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Bengütürk Televizyonu'nun Yüzyüze Programımızda Metin Özkan'a konuk oldu.

Saadet Partisi Boyabat İlçe Teşkilatı Adına Hamdi Tekin (İl Genel Meclisi 1. Sıra Adayı) Basın Açıklaması'Alo' demeden 'doğal' sansür

Karşı Gazetesi yazarı Eren Dağıstanlı, "Kızılağaç" isimli köşesinde Boyabat Barajı'ndan bahseden bir yazı yazmış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Sinop Tersane Mevkiinde Yangın

Sinop’ta Tersane mevkiinde bulunan bir depoda piknik tüpünde unutulan yemekten dolayı yangın çıktı. Yangın sırasında içeride bulunan  2 araç kurtarılırken bir adet tekne yangından zarar gördü.

Hamit Tekin Ortaokulu Yıldız Futbol Takımı İl Birincisi oldu

 25-27 Şubat 2014 tarihlerinde ilimizde yapılan final müsabakalarında İl şampiyonu olan takımımız; ilimizi Giresun'da yapılacak bölge şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

"28 Şubat"ı Değerlendirdi, KILIÇDAROĞLU'nu Eleştirdi

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY  "28 Şubat" için sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir yazı yazarak değerlendirmede bulundu. ERSOY yazdığı yazısında....

28 ŞUBAT POSTMODERN DARBE VE HATIRLATTIKLARI

Hırsızlık, yolsuzluk, kasetler nedeniyle gerilen Türkiye yeni bir krize doğru mu gidiyor? On yedi yıl önce Şubat ayında postmodern darbe olmuştu. Peki ama neden?

BİR SEVDADIR BOYABAT

İlyas Çiloğlu bize yeni bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

"Halkı sokağa dökmek istiyorlar!"

Zaman Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ak Parti'de 2 Mart Hazırlığı

İl Başkanı TOKMAK 2 Mart Pazar günü Gençlik ve Spor Bakanı A.Çağatay Kılıç ve Milletvekili Mehmet Ersoy’un da katılımı ile ‘Sevgi Yürüyüşü‘ düzenleyeceklerini ve ardından  İlçe Belediye Başkan adayları, İl Genel Meclisi ve İl-İlçe Belediye Meclisi Üyelerinin tanıtımını yapacaklarını söyledi.

Av Tüfeği İle İntihar Etti

Sinop'ta girdiği psikolojik bunalımdan kurtulamayan 35 yaşında ki kimya öğretmeni adayı bayan av tüfeğiyle kendini vurdu.

Dolmuş Durağının CamınıTahrip Ettiler

Yıldız Mh. önü ışıklar mevkiinde panayır yolu yol ayrımı tarafında bulunan dolmuş durağının camının  kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tahrip edildiği görüldü.

Dublaj mı montaj mı?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, internete düşen ve Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili herkesin cevabını merak ettiği 7 soruyu sordu.

Başbakan Erdoğan: Size Tarihi Belgeyi Açıklıyorum

Başbakan Erdoğan Burdur'da, 27 Mayıs 1960 ihalesinden hemen sonra Eskişehir'de halka dağıtılan belgeyi açıkladı.

ABD'li Uzman Açıkladı: 'Montaj Yok, Dinleme Bilal'in Cihazından Yapılmış'

AKP yandaşı gazetelerin 'yalan ve montaj' olarak nitelediği ses kaydıyla ilgili olarak ABD'li dijital güvenlik uzmanı Jospua Marpet'ten çok konuşulacak bir açıklama geldi.

MHP lideri Bahçeli, Yozgat ziyareti sırasında basın mensuplarına sert çıktı.

Yozgat ziyareti sırasında kendisini çeken kameraların ışığından rahatsız olan MHP lideri Bahçeli, basın mensuplarına "Kapatın şu ışıkları, yayınlamıyorsunuz bir de gösteriş yapıyorsunuz" diye tepki gösterdi.

Satu Yeğin hanımefendi vefat etti

Mahmutlu Köyü'nden, Erenlik Tepesi, Saat Kulesi yanında oturan, Abdurrahman Yeğin'in hanımı, Şadan, Özkan ve Necati Yeğin'in annesi, Satu Yeğin hanımefendi vefat etti.

Hamza İnce’ye yoğun ilgi…

Gündüz esnaf ve kurumlar, gece ev ziyaretleri

MHP Seçim Bürosu

Milliyetçi Hareket Partisi, bayanlar seçim komitesi gönüllüleri MHP seçim bürosunda bir toplantı gerçekleştirdiler.

Spor'da Ortak Akıl Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçeMüdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla “Sporda Ortak Akıl Toplantısı Yapıldı.”

Şefik Çakıcı Toprak Sanayicilerini gezdi

Akparti'den Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı dün (26.02.2014 Çarşamba) Seçim çalışmaları kapsamında İlçe yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri birlikte Karacaören Köyü mevkinde bulunan toprak sanayicilerini ve  işçilerini ziyaret etti.

KİM NE DİYOR?

Küresel odaklar; birçok ülkede iç savaş çıkartırken birçok ülkede de kaosa giden yolları döşemektedirler.

MEB Yasasına Boyabat'tan Protesto!

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen Boyabat temsilcilikleri tarafından MEB Yasa Tasarısını protesto amacıyla Boyabat Belediyesi Meydanında bir basın açıklaması yapıldı.

Pendik'ten Boyabat'a Destek

İstanbul’daki hemşerilerimizden Mhp Boyabat teşkilatına ziyaret

Boyabat Meydanına Kavuşuyor

Boyabat Belediyesi hizmet binasının yıkılmasının ardından yerine yapılacak proje meydana asıldı.Projenin içerisinde  8500 m2 Kent Meydanı, Belediye Hizmet Binası, 800 Araç Kapasiteli 2 Katlı Kapalı Otopark

Bugün Size Üç Ayrı Yazı Aktarıyorum

Bugün size çeşitli yazarların köşelerinden üç ayrı yazı aktarıyoruz.

TÜRK EĞİTİM-SEN BASIN AÇIKLAMASI

TÜRK EĞİTİM-SEN, MEB YASA TASARISINI PROTESTO EDİYOR.

Başbakan Erdoğan'ın ses kaydının analiz raporu

Ses kaydı üzerinde yapılan teknik analizin ön raporu Türkiye'deki ilgili mercilere ulaştırılırken, ses kaydının dört beş farklı zamanda yapılan telefon konuşmalarından derlendiği tespit edildi.

Yenimahalle muhtar adayı Muammer Temel

Muammer Temel, Yenimahalle muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Kamu Kaynaklarının Özel Okullara Aktarılmasını, İş Güvencemizin Hedef Haline Getirilmesini ve Eğitim Yöneticilerini Tasfiye Planını Kabul Etmiyoruz!Kayıtların montaj olduğunu en büyük kanıtı

Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olduğuna en büyük kanıt, sözü edilen tarih ve saatte başbakanın yanınıda olan bir isimden geldi.

Osman Ör'den Sert Eleştriler

İşadamı Osman Ör geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikte bazı imamları sert bir şekilde eleştirmiş, STK'larda bu duruma tepki göstererek açıklama yapmış idi. Osman Ör'ün yapmış olduğu konuşmanın videosunu sizler ile paylaşıyoruz...

EĞİTİM SEN SİNOP ŞUBESİ GENEL KURULU

Sendika Şubemizin 9.Olağan Genel Kurulu 01 Mart 2014 Cumartesi Günü Saat 09:00 da Yeni Mahalle adresindeki Halk Eğitimi Merkezi Salonun’da aşağıdaki gündemle yapılacaktır.

Sinop, 65 bin 295 hane ile 63. sırada

Türkiye'de hane halkı sayısı 20 milyonu aştı. Hane halkı sayısında İstanbul, Ankara, İzmir ilk üç sırada yer alırken, Bayburt, Tunceli ve Ardahan son sıralarda yer aldı. Sinop ise, 65 bin 295 hane ile 63. sırada bulunuyor.

Kalespor'dan  Saygın ATİNKAYA'ya teşekkür

Boyabat Kalespor Yönetim Kurulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA'ya bir teşekkür mesajı yayımladı.

Şefik Çakıcı Devlet Hastanesini Ziyaret Etti

Boyabat Akparti Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı bugün (25.02.2014 Salı) İlçe yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi Adayları ile birlikte.....

Sinop'ta Hasarlı Bina İş Makinası İle Yıkıldı

Geçtiğimiz günlerde Sinop'ta bir arsada yapılan hafriyat çalışması sırasında meydana gelen göçük sonucu 4 katlı bir bina yıkılma tehlikesi geçirmişti.

DEMOKRATİK ÜLKEME BAK HELEEE!

CAN CAN mahlaslı arkadaşımız, tamda son günlere uygun bir yazı hazırlamış, ellerine sağlık deyip, bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

Sinop Aydınlar Ocağı Hocalı Katliamı ile ilgili basın açıklaması

Değerli Basın Mensupları, 26.02.1992 tarihinde Ermenilerin Hocalı'da Soydaşlarımıza gözlerimizin önünde yapmış olduğu katliamı Sinop Aydınlar Ocağı olarak unutmadık. Feryadımızı sizler vasıtasıyla Sinop Kamuoyuna duyurmak istiyorum.

Sinop'ta imamlardan SERT açıklama  

Sinop Din Görevlileri Derneği, Diyanet Vakıf-Sen ve Diyanet-Sen tarafından Müftülük binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına çok sayıda imam katıldı.  

Ziyaretler sürüyor

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hamza İnce “30 Mart Sinop için bir dönüm noktasıdır”

Ak Parti İktidarından Sinop’a 4.8 milyar TL

Ak Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak “Sinop’un en fazla destek alan iller arasında yer almasından mutluyuz”

26 Şubat Çarşamba GREVDE!

Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen'in ortak çağrısıyla 26 Şubat Çarşamba günü GREVDEYİZ!

MUHTAR ADAYLARI CANLI YAYINA KATILIYOR

Boyabat Ezgi FM, muhtar adaylarını da tanıtacak. 26/02/2014 Çarşamba günü saat 16.00'da muhtar adayları Boyabat Ezgi FM'de canlı yayına katılacak.

EZGİ FM’DE CANLI YAYINA KATILACAKLAR

26 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 13:00'de Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat Belediye Başkan adayı Ahmet KARA ve saat 15.00'de Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Hasan KARA Boyabat Ezgi FM'de canlı yayına katılacak.

ABD'den jet rapor- Ses Kayıtları Kelime Kelime Montaj

Stüdyoda yürütülen çalışmalarda, montajlı olduğu ifade edilen ses kaydındaki seslerin tamamen kesilip yapıştırılmış ve bilgisayarda eklemeler yapılmış bir kurgu çalışması olduğu ortaya çıktı.

Beyanname vermeyenlere ceza geliyor

Ölçü ve tartı aleti kullanıcılarının cezalı duruma düşmemeleri için 28 Şubat 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar beyanname vermeleri gerekiyor. Beyanname vermeyenlere bin 521 TL para cezası uygulanacak.

Kılıçdaroğlu Sinop’a Geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Seçim Çalışmaları kapsamında 11 Mart’ta Sinop’a geliyor.

Başbakan ERDOĞAN:"... alçakça hayasızca montaj yapıp bunu servis ediyorlar"

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisi ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ve internette yayınlanan ses kaydı ile ilgili olarak....

Muharrem Koç vefat etti

Kılıçlı Köyü'nden, Osman ve Nuri Koç'un ağabeyi, elektrikçi Muhsin Koç'un amcası, Muharrem Koç vefat etti.

Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan’ın Ses Kaydı İnternete Sızdırıldı

Dün gece bir ses kaydı internete sızdırıldı. Bazısı montaj, bazısı gerçek dedi. Bizde tapeleri sizinle paylaşıyoruz. Takdir sizin.

1977 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (11 Aralık 1977)

1977 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (11 Aralık 1977)

Minik Sporcu Madalyaya Doymuyor

Okan Çelebi, 23 Şubat'ta Kastamonu'da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi'nde 3. olmustur.

Sinop'ta Kızılay Kan Alma Birimi Açılacak

Türk Kızılayı Genel Merkezince alınan karar kapsamında Sinop'ta Kızılay Kan Alma Birimi açılacağı bildirildi.

SEÇİME DOĞRU (SİYASİ PARTİLERİN GEÇİCİ ADAY LİSTESİ)

Bu hafta sizlere İlçemizde seçime giren 12 siyasi partinin,Belediye başkan adaylarını, İl genel meclis üyesi adaylarını ve Belediye meclis üyesi adaylarının  tam listesini alfabetik sıraya göre yayımlıyoruz.

PKK'ya terör örgütü demek artık Meclis'te bile yasak

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın PKK için "terörist" ifadesini kullanmasına BDP'li Hasip Kaplan tepki gösterdi.

Onu da dinlemişler

Bazı gazetelerde yer alan büyük dinleme skandalı ile ilgili haberlerde ismi yer alan AK Parti MKYK Üyesi Nazım Maviş, konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

HIRS, KORKU VE HUZUR

İletişim çağında; yazılı ve sosyal medya; öğrenmeyi hızlandırmıştır.

Dodurga köyünden Havva Erol hanımefendi vefat etti

Dodurga köyünden Sıva Ustalarından Adem Erol ve Eski Belediye Meclis üyesi Tevfik Erol'un anneleri  Havva Erol hanımefendi vefat etmiştir

Sinop'ta bir bina yıkılma tehlikesi geçirdi

Sinop'ta bir arsada yapılan hafriyat çalışması sırasında meydana gelen göçük sonucu 4 katlı bir bina yıkılma tehlikesi geçirdi.

Boyabat'ta programlı elektrik kesintsi uygulanacak

Boyabat'ta Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri programlı elektrik kesintisi uygulanacak.

İçişleri Komisyonunda Çalışmalar Gece'de Devam Etti...

Milletvekili Mehmet Ersoy Başkanlığında toplanan TBMM İçişleri Komisyonu'nda, MİT Yasa Teklifi'nin 2 maddesi bazı değişikliklerle kabul edildi. Komisyon hafta sonu olmasına rağmen her iki günde çalışmalarına  (cumartesi pazar) devam etti.

Şefik Çakıcı Boyabat Sanayisini gezdi(Foto Galeri)

Ak Partiden  Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı Dün (22.02.2013 Cumartesi )İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi Adayları ile birlikte sanayiyi ziyaret ederek  esnaf ve vatandaşlar ile  bir araya geldi.

Ülkücüler Seçim Bürosunda Buluştu

Belediye Meclis üyelerine başarı tebrik için, Eski Ülkü Ocak Başkanları ve İlçe Başkanları MHP Seçim bürosunda bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları verdi. 30 Mart Hareketimizin ve Davamızın zaferi ile sonuçlanacaktır buna inancımız tamdır dediler.

Boyabat Seçmen Sayısı Açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Boyabat’ta bulunan seçmen ve sandık sayılarını açıkladı. YSK verilerine göre, 31.399 seçmenin bulunduğu Boyabat'ta 173 sandıkta oy kullanılacak.

Heyelan Tehlikesi Sürücüleri Korkutuyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesi ile Sinop'un Durağan ilçesi arasındaki heyelan bölgesi sürücüleri tedirgin ediyor.

Baraj aileleri ayırdı

Vezirköprü'ye 70 kilometre mesafede bulunan Darıçay köylüleri, Boyabat Barajı nedeniyle birçok ailenin evlerini boşaltmak zorunda kaldığını, zor şartlarda hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını belirtti.

Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulu yapıldı

Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Kurulu 23.02.2014 Pazar günü Zafer Otel Düğün salonunda yapıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Boyabat ilçe başkanlığı, bir taziye mesajı yayımladı

Anadolu Gençlik Derneği Boyabat ilçe başkanlığı, Firdevs KARAMAN hanımefendinin vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı.

Hasan Kara, Pazar Esnafının Sorunlarını Dinledi

MHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Hasan Kara, Pazar Esnafı ile dün akşam (22.02.2014.Cumartesi) Eski otogarda, Irmak Kahvehanesinde bir araya geldi.

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Şevket MAVİŞ

Saadet Partisi Boyabat Belediye Başkan Adayı Gazeteci-Araştırmacı Yazar Şevket MAVİŞ farklı bir seçim kampanyası yürütüyor.

Firdevs Karaman hanımefendi vefat etti

Bağlar Mevkii'nde oturan, Betoncu Bekir Karaman'ın hanımı, Ekrem Doğdu'nun kızı, berber Talih Doğdu'nun kız kardeşi, Firdevs Karaman hanımefendi vefat etti.

Sinop Korucuk Mevkiinde Kaza

Sinop'ta geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Korucuk mevkiinde meydana gelen kaza maddi hasar ile atlatıldı.  Korucuk mevkii opet karşısında meydana gelen kazada şans eseri can kaybı meydana gelmedi.

Felçli hasta yangından son anda kurtarıldı

Sinop'ta alevler arasında kalan felçli vatandaş son anda kurtarıldı.

Saniye Çilden hanımefendi vefat etti

Engilekin Köyü'nden, Boyabat'ta oturan Cemal Çilden'in kardeşi merhum Naim Çilden'in eşi ve merhum zurnacı Şükrü'nün kızı, Saniye Çilden hanımefendi vefat etti.

Sinop'lu Komutan'ın Acı Günü

Trafik kazasında hayatını kaybeden Sinoplu emekli Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek'in babası Hüseyin Kezek (84), memleketi Sinop'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

İçişleri Komisyonu ERSOY'un Başkanlığında Toplandı....

TBMM İçişleri Komisyonunda, Milletvekili Mehmet Ersoy başkanlığında Milli İstihbarat Kanunu'nda (MİT) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.(22 Şubat Cumartesi)

Haydi Doğal Gaz Abonesi Olmaya...

Doğal gazın tanıtımı için broşür hazırlandı.

Siyasi Partiler Uyarıyı Dikkate Aldılar

İlçemizdeki siyasi partilerin elektrik direklerinden bayrak ve seçim malzemelerini kaldırdıkları görüldü.

Ukrayna

Yılmaz Özdil'in bugünki Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Altınkaya Barajı’nda 10 kilometrelik alan çöle döndü

Türkiye'nin 4. büyük barajı olan Altınkaya Baraj Gölü’nü besleyen Kızılırmak Nehri yatağı kurudu ve yaklaşık 10 kilometrelik alan çölü andıran hale geldi.

Doç. Dr. Nuri TUĞLU, Profesörlük ünvanı aldı

Hemşehrimiz, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri TUĞLU, Profesörlük ünvanı aldı.

En Az Avukat Bulunan İller Arasındayız

Türkiye Barolar Birliği verilerine göre 32 bin 25'i kadın, 81 bin 534 avukatın bulunduğu Türkiye'de her 940 kişiye bir avukat düşüyor. Sinop 67 avukatla, en az avukat bulunan iller arasında yer alıyor.

Yukarı Arım köyünden Hidayet Kahraman vefat etmiştir

Yukarı Arım köyünden Çavuş oğullarından Hidayet Kahraman vefat etmiştir.

Ilıca köyünden Hamit Çoşkun vefat etmiştir

Ilıca köyünden Mustafa Çoşkun'un oğlu, Vakıfbank'tan Emekli Hamit Çoşkun vefat etmiştir.

ERSOY: "Bizim Neyin Mücadelesini Yaptığımız Belli...Daima Millet Daima Hizmet.."

Milletvekili Mehmet ERSOY partisinin Boyabat'taki seçim bürosunu ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında "kendilerini üstün,ayrıcalıklı ve toplumun patronu olarak görenler"e karşı milletin iradesi için mücadele ettiklerini ifade etti.

MHP Mağdur Edilmek Mi İsteniyor ?

MHP seçim bürosunun önünde YEDAŞ'a ait aydınlatma direklerine bağlı olan bayraklar, tehlike arz ediyor gerekçesiyle indirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Seçim Çalışmaları Kapsamında Esnaf Ziyareti Yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti yaparken bizi ziyaret etti. Bizde topluca fotoğraflarını çektik.

Bahadır Arı, Camikebir Mahallesi Muhtar Adayı

Bahadır Arı, Camikebir Mahallesi Muhtarlığı için adaylığını açıkladı.

Ak Parti Seçim Bürosunda Büyük Coşku ve İzdiham(Foto Galeri)

Ak Parti'den Milletvekili Mehmet Ersoy, Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, İlçe Başkanı Hasan Tosunoğlu, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri Adayları bugun akşam Ak Parti Seçim Bürosunda partililer vatandaşlar ile biraraya geldiler. 

Kefen Giyen Korumayla Dolaşmaz

Tarih araştırmacısı Nihat Mutlu, gazeteci Atakan M. Metin ile gerçekleştirdiği “Nihat Mutlu ile Mukayeseli Tarih” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mutlu “Madem kefen giymiş başbakan, neden 3600 korumayla dolaşıyor?” diyerek gündemdeki tezatları eleştirdi.

Sinop'ta 363 Dernek Var

Türkiye'de faal durumda bulunan derneklerin yüzde 20'sinin faaliyet yürüttüğü İstanbul ilk sırada, Sinop ise 62. Sırada yer alıyor.

Sinop–Samsun Otoyolu 15 Mart’ta Hizmete giriyor

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşker, Gerze-Sinop ( Sinop Şehir Geçişi Dahil ) ile Yakakent-Gerze ( Gerze Şehir Geçişi Dahil ) devlet yol projelerinin son durumlarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgiler aldı.

EKPSS başvuruları pazartesi başlayacak

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) başvuruları 24 Şubat Pazartesi günü başlayacak, 7 Mart Cuma günü sona erecek.

SEVGİLİLER GÜNÜYMÜŞ

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu bize yeni bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz

Ay ve güneş iki kardeş

Ahmet ÖZDEMİR, İstanbul Gazetesi'ndeki köşe yazısında, Boyabat Yöresi'nin inanışından bahsetmiş, bizde bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

İYİ, KÖTÜ VE HAYVANLAŞAN İNSANLAR

İnsanlar karşıdakini tanımlamada hayvanların özelliklerini düşünerek hareket ederler.
Birbirinin her halini bir hayvanla tarif eder.


Gençlik Merkezi Projesinde Revizyon- İl Standartlarında Yapılacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor  İlçe Müdürü Baturalp Eliçevik yapmış olduğu bir değerlendirmesinde Boyabat'a daha önceden yapımı planlanan Gençlik Merkezinin projesinin revize edilerek daha büyük bir proje olarak yapılacağını ifade etti.

Badminton İl Birinciliği Boyabat’ta Düzenlendi

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Okullar arası Küçükler-Yıldızlar İl birinciliği müsabakaları 19 Şubat 2014 tarihinde Boyabat Kapalı Spor Salonunda oynanan müsabakalar sonunda tamamlandı

Çorapcı Satılmış Cıstık vefat etti

Zincirlikuyu Mahallesinde oturan Veterinerlikten Emekli Merhum Varayın Hüseyin Cıstık'ın oğlu, Hüseyin Cıstık'ın babası, Çorapcı Satılmış Cıstık vefat etti.

Bağlıca köyünden Hasan Gökmen vefat etmiştir

Bağlıca köyünden Halyeri Eski Esnaflarından, Belediyeden Emekli Şakir ve Taksici Günay Gökmen'in babaları Manav Hasan Gökmen vefat etmiştir.

Çukurhan köyünden Sultan hanımefendi vefat etti

Çukurhan köyünden Şerafettin, Murat, Mehmet ve Yeter Bahadır'ın anneleri Sultan hanımefendi vefat etti.

İncirpınar köyünden Mustafa Bozkurt vefat etti

İncirpınar köyünden Merhum Eski Sinop Milletvekili Kadir Bozkurt'un abisi, Merhum Hamza ve Ahmet Bozkurt'un kardeşleri, Boyabat Eski Esnaflarından Hüseyin Bozkurt'un babası Mustafa Bozkurt vefat etti.

Yiğren Köyünden Mürvet hanımefendi vefat etti

Çamlıca Mahallesinde oturan, Yiğren Camili köyünden Nakliyeci Nizamettin Dağdelen ve Merhum Nakliyeci Ali Dağdelen'in anneleri Mürvet Dağdelen hanımefendi vefat etti.

Elinizde ne varsa ortaya koyun

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın, hiç kimse kusura bakmasın, bu ülkede artık hükümetleri millet göreve getirir, millet görevden alır. Artık öyle şapkasını alıp gidecek bir hükümet yok. Zaten benim şapkam da yok" dedi.

ERSOY'dan Tebrik ve Teşekkür

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY yayımladığı bir mesajda partilerinden İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeliği aday adaylık müracaatı yapan şahıslara teşekkür etti aday olanlara da başarılar diledi.

Sinop'un yeni tünelleri 15 Mart'a tamam

Sinop-Samsun yolunu 1.5 saate indirecek olan, Karadeniz Sahil Yolu'nun önemli noktalarından viyadüklü Çiftlik, Demirciköyü ve Gerze tünelleri 15 Mart tarihinde tarafiğe açılıyor. Açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması bekleniyor.

Dikmen Yangınlarına Çevre İllerden Takviye İstendi

Dikmen ilçesinde çıkan ve geçtiğimiz gün kontrol altına alınan orman yangını tekrar kontrolden çıktı. Bölgeye çevre il ve ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

CHP'den AK Parti Seçim Bürosuna Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat İlçe Başkanı Mustafa Türk ve Belediye Başkan Adayı Ahmet Kara Akparti seçim bürosunu ziyaret ettiler. 

Doğal Gaz'da Süre Uzatımı Gerçekleşti

Nüfusu 10.000 in üzerinde olan İlçelerin; ilgili elektrik dağıtım şirketi nezdinde tutulan güncel toplam mesken elektrik abone sayısının asgari %60’ına tekabül eden elektrik abonelerinin doğalgaz bağlantı bedelini 30.06.2014 tarihine kadar yatırmaları gerekmektedir.

Mustafa Çamyaran, Yıldız Mahallesi Muhtar Adayı

Yıldız Mahallesi Muhtar Adayı, Mustafa Çamyaran bir basın açıklaması yayımladı.

Nurullah Aydın CNNTÜRK'te

Gazetemiz yazarı Nurullah Aydın, bugün (20 Şubat 2014) saat 19.30'da CNNTURK televizyonunda canlı yayın "360 derece" programına konuşmacı olarak katılacak.

O Mütahitin Adı İlahiyat Fakültesine Verildi!

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun gerçekleştirilemeyen 2. dalgasına ait dinleme kayıtlarında adı geçen ve "Bu milletin a... koyacağız" sözleri tepki çeken işadamı Mehmet Cengiz'in adı bir İlahiyat Fakültesi binasına üstelik "Yunus Emre'nin yerine" verilmiş.

Dombıra meğer bakın nerede söylenmiş!

Seçim şarkısı olan Dombıra AK Parti ile MHP'nin kapışmasına sebep oldu. Sosyal medyada da Dombıra savaşı çıktı. 'AK Parti iyi bak' denilerek Bahçeli fotoğrafı paylaşılıyor.

Ah Be Kardeşim Yapma Artık...

...Halkımızın etrafı kirletme ve düşüncesizce çöp atma alışkanlığı İlçemizin yeni Turizm Alanı Bazalt Kayalıklarında da tam gaz devam ediyor... Bazı vatandaşlarımızın ortalığı kirletme azmi ve kararlılığı  (!) burayada sirayet etmiş...

Hangi Sandıkta Oy Kullanacaksınız ?- Tıkla ve Öğren

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde "nerede oy kullancağım? sorusuna cevap arayanlar için seçmen sandık sorgulama bilgi sistemine Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Bağlıca köyünden Hasan Gökmen vefat etti

Bağlıca köyünden Halyeri Eski Esnaflarından, Belediyeden Emekli Şakir ve Taksici Günay Gökmen'in babaları Hasan Gökmen vefat etti.

Önümüzdeki Seçimler İçin Güvenlik Toplantısı

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger ’in başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci,   İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J.Alb.Osman Coşkun ,İlçe Kaymakamları,İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin,İlçe Jandarma Komutanları ve İlçe Emniyet Müdürleri katıldı.

Sinop'ta Ağaçlar Çiçek Açtı

Sinop’ta güneş gören yerlerdeki erik ağaçlarının çiçek açmasıyla güzel manzaralar ortaya çıktı.Sinop’ta, Şubat ayında erik ağaçlarının çiçek açması şaşırttı.


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Basın-Yayın kuruluşları temsilcileri ile son günlerde oluşan gündem üzerine bir sohbet toplantısı yaptı.Belediye Yetkililerine Soruşturma İzni Verildi

Kolaz Çayı Islahı ve Kanalizasyon Kolektör Hattı İyileştirme İnşaatı Yapım İşi ihalesinde, Belediye görevlilerinin  yetki ve görevlerini gereği gibi ve zamanında yerine getirmediklerinden haklarında soruşturma izni verildi.

1973 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (9 Aralık 1973)

1973 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (9 Aralık 1973)

Hız sınırı 90 kilometreye çıktı

Yerleşim yerleri içindeki ana yollarda hız sınırı 90 kilometreye çıkarıldı.

Eleştiriye evet, yıpratıcı konuşmaya hayır!

Hafta sonu, yani 16 Şubat’ta İstanbul, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda Sinop Dernekleri Federasyonu’nun (SİNDEF) olağanüstü kongresi vardı.

Başbakan Erdoğan'a Hz. Fatıma sorusu!

Hz. Muhammed’in kızı ve Hz. Ali’nin eşi Hz. Fatıma’nın 1300 yıldır kutsal emanetler arasında korunan sandukasının hükümet tarafından Irak’a hediye edilecek olması tepki çekti

Üniversite'den Bahar Dönemine Merhaba Toplantısı

2013-2014 akademik yılı bahar döneminin başlamasının ardından Rektör Prof. Dr. Recep BİRCAN, tüm fakülte ve yüksekokulları temsilen katılan öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Cahit Düşkün'den Kamu Kurumlarına Ziyaret (Foto Galeri)

Yıldız Mahallesinden Muhtar Adayı olan Cahit Düşkün İlçemizdeki Kamu Kurumlarını ve esnafları ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Mh. Muhtar Adayı Yusuf Gül: "Çözüm Üreteceğiz"

Yeni Mahalleden Muhtar Adayı olan İlçemizin tanınmış esnaflarından Berber Yusuf Gül yaptığı değerlendirmesinde "Mahallemizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Halkımız takdir eder de göreve gelirsem sorunların çözümünde hizmet üretme odaklı olacağız" dedi.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuh Tandoğan, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay'a Teşekkür Mesajı YayımladıŞehidin Adı Sokağına Verildi

Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan tankçı er Bülent Yalçın'ın ismi ailesinin yaşadığı sokağa verildi.

Yaylacılı köyünden Nefise hanımefendi vefat etti

Yaylacılı köyünden Esentepe Mahallesinde oturan, Merhum Abdullah Yıldız'ın eşi, Murat, Rıfat ve Mehmet Yıldız'ın anneleri Nefise Yıldız hanımefendi vefat etti.

Milletvekili ERSOY:...Ucunda ölüm ve inandığınız bir ahiret hayatı varsa, O büyük gün yüzleştiğinizde kızaracak yüz sahibi olmaya değer mi?"

Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy son günlerde şahsına karşı yapılan eleştirilere istinaden sosyal paylaşım sitesi üzerinde bir yazı kaleme alarak bir açıklama yayımlamıştır.

SON DAKİKA: AK Parti Boyabat İlçe Başkanlığından Açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi Boyabat İlçe Başkanlığı tarafından bir açıklama yayımlanmıştır.(18.02.2014 23:42)

Ak Parti Aday Listesini İlçe Seçim Kuruluna Verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Seçim aday listesini İlçe Seçim Kuruluna verdi. Liste şöyle oluştu.

Halk Eğitimden 10 Parmak Hızlı Yazma Kursu

Toplam 160 saat üzerinden MEB onaylı sertifikanın verileceği kurs için müracaatlar, Boyabat Halk Eğitim Merkezine yapılacaktır.

MHP Aday Listesini İlçe Seçim Kuruluna Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Seçim aday listesini İlçe Seçim Kuruluna verdi. Liste şöyle oluştu.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurul Toplantısı

Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın olağan genel kurul toplantısının 23 Şubat 2014 Pazar günü saat 11:00'de Zafer Otel Toplantı Salonunda yapılacağı öğrenildi.

CHP Aday Listesini İlçe Seçim Kuruluna Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Seçim aday listesini İlçe Seçim Kuruluna verdi. Liste şöyle oluştu.

Kaymakam BOZDEMİR İl Spor Karmasına Seçilen Sporcularla Bir Araya Geldi

İl Spor Karmalarına İlçemizden 3 branşta toplam 11 sporcu katılıyor. İl Spor Karmalarına ilçemizden Basketbol'da 1 , Voleybol'da 4 , Badminton'da 6 sporcu seçildi.

17 Aralık darbe girişimi çökmüştür

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "17 Aralık darbe girişimi tam anlamıyla çökmüştür, tam anlamıyla geri tepmiştir" dedi.

BOYABAT’IN MEVCUT VE GELECEKTE OLUŞACAK SOSYAL VE EKONOMİK PROBLEMLERİ, ÇÖZÜMLERİ İLE İLGİLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ORTAK TOPLANTISIGerze Esnaf ve Sanatkarlar Odası 2014 yılı Olağan Genel Kurulu Başkanlık Seçimi yapıldı

Seçimlerde mevcut başkan Cemal Altunel 292 oyla yeniden başkan seçildi.

Suriyeli mültecilere battaniye yardımı

SİNOP'un Boyabat ilçesinde hayırsever vatandaşlar Kimse Yok Mu Derneği aracılığı ile Suriye'deki savaş mağduru insanlara battaniye yardımında bulundu.

EĞİTİM-BİR-SEN 27. Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eğitim-Bir-Sen 27. Başkanlar Kurulu Toplantısı 12-14 Şubat tarihleri arasında Abant’ta yapıldı. 12-14 Şubat 2014 tarihleri arasında Abant’ta gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen 27. Başkanlar Kurulu toplantısında önemli kararlar alındı.

AJAN/CASUS; POPÜLER MESLEK

Gazetelerde, televizyonlarda, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, üniversitelerde yeni bir uzman meslek grubu var. Meslekler içinde yükselen değer; ajanlık/casusluktur.

Fatih Projesi kapsamında tablet bilgisayarlar dağıtıldı

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’IN telekonferansla bağlandığı Anadolu Öğretmen Lisesi’nde Fatih Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtım törenini yapıldı.

SEÇİME DOĞRU (İLÇEMİZDEKİ SİYASİ PARTİLERİN ADAYLARI)

Bu hafta sizlere ilçemizde teşkilatı olan siyasi partilerin kesinleşen adaylarının tanıtımını yapacağız.

HADİ AÇIKLAYIN PROJELERİNİZİ

Türkiye genelinde adaylar belirlenince seçim rekabeti de hız kazandı… Sinop’ta da durum aynı. Bunlar olması gereken şeyler.. Ancak sayın adaylar bizlere projelerini de açıklarsa iyi olur…

Dr. Goebbels kuramları

Yalçın Bayer'in, 14 Şubat 2014 Cuma günü, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

1968 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (2 Haziran 1968)

1968 tarihinde yapılan yerel seçimlerin sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

BOYABAT GÜZELİ

Mehmet KAYA isimli hemşerimiz bir şiirini yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Boyabat'ın Unutulan Konusu Deprem Tehlikesi


Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler ile Yazıyorumda

SEÇİME DOĞRU (AKP’DE Kİ SULAR DURULACAK MI?)

AKP’de belediye meclis üyelerini ve il genel meclis  üyelerini belirleme çalışmaları hızla devam etmektedir. Fakat aday belirleme esnasında  kırgınlıkların olduğu da gelen duyumlar arasındadır.

Aşk sevgi dalında yeşerir…

Her canlının bir aşkı var. İnsanların, çiçeklerin, böceklerin; Hatta hayvanlar aleminin.

Havuzun suyu

Kamu görevlisinin bağış alıp almayacağı veya işaret ettiği şahıslara veya kuruluşlara bağış yapılması talebinde bulunup bulunamayacağı konusunun vuzuha kavuşturulması gerekir.

1963 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (17 Kasım 1963)

1963 tarihinde yapılan yerel seçimlerden başlayarak, günümüze kadar yerel seçim sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

İSLAMCILARIN İKTİDAR SAVAŞI

Tarih boyunca iktidarı, gücü, serveti ele geçirmek isteyenler Din’i; halk kitlelerini susutrumak sindirmek biat ettirmekte istismarcı görenler ve kullananlar olmuştur.

Görünmeyen Adam ve Körler Ordusu

Selim Han Yeniacun'un, Üsküdar Çevresi isimli internet sitesinde yayımlanan yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Galiba en iyisi elektrikleri kesmek!

Servet Avcı'nın, Türkiye'de Yeniçağ gazetesinde dün yayımlanan, internet ile ilgili olduğu için bizide ilgilendiren yazısını sizinle paylaşıyoruz.

SEÇİME DOĞRU (MHP ADAYI HASAN KARA İLE RÖPORTAJ)

Bu hafta sizlere MHP adayı Hasan KARA ile 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler hakkında yapmış olduğumuz röportajı sunuyoruz.

Kasa Fişlerindeki Gizli Tehlike

...Bu kağıtlara temas halinde deri yolu ile BPA maddesinin insan vücuduna geçmesi kuvvetle ihtimal, bunun da insanların hormanlarında büyük dengesizlikler yarattığı tespit edildi... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Hani Kırgınlık ve Küskünlük Yoktu

Boyabat’ta Şefik Çakıcı’nın adaylığı açıklandıktan sonra tabii diğer adaylar arasında ister istemez kırgınlıklar oldu…

Alo Fatih Hattı’ndaki ‘özgürlük hırsızlığı’ndan gün gelir hesap sorulur!

Hasan Cemal'in bugün "T24" internet sitesinde yazdığı yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

EYY…  SİYASİLER

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu bir şiir yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

İSLAMCILAR VE ŞEYTANIN ÖZELLİKLERİ

Kimler; hangi kimlikte, hangi düşüncede, hangi fikirde, hangi amaçta, hangi hedefte?

Hoşlanmıyorum bu şehirden

Gecenin ilerlemiş bir vaktinde sen oturduğun evden çık, arkadaşlarınla buluş. Sonrasında da yollara düş. İstanbul içerisindeki yoğun trafiği sürekli yaşadığınız için katetmeniz gereken 650 km.’lik yolu bitmez sanırsınız.

Niye adam gibi bir muhalefet yok

Ahmet Hakan'ın, Hürriyet Gazetesi'nde, 7 Şubat 2014 Cuma günü yazdığı köşe yazısının bir bölümünü sizinle paylaşıyoruz.

Mart Ayında 1.531.856 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

Mart Ayında (1 Mart - 31 Mart) 1.531.856 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık. Bu da günlük 49.414 ziyaret sayısına denk geliyor.

SEÇİME DOĞRU (DEVLET ADAMLIĞI VE ATATÜRK)

Devlet adamı olmak belli bir durumda imkan dahilindekinin en iyisini yapmak ve ulaşılması imkansız olan şeylerden ise aynı kararlığa vazgeçmek demektir.

"Çamlıca Tepe Düğün Salonu"

Cemil Yılmaz (Kalebağı Tesisleri)
Düğün salonu için rezervasyonlara başlandı.

(TELEFON: 0 368 315 47 47 - 0 542 781 57 91)


Türksat 4A Haberleşme uydusu yakında devreye girecek

.
Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda...


TARİKATLAR-CEMAATLER ÜLKESİ

Biat algısı, teslimiyet, kişiye tapınmanın kaynağı nedir?
Dünya'nın hemen her bölgesinde tarih boyunca bu sorunun cevabı aranmıştır. Felsefeciler, sosyologlar, psikologlar, antropologlar, arkeologlar, gökbilimciler, biyologlar, hukukçular, ideolojiler ve dinler farklı açıklamalar yapmaktadırlar.


SEÇİME DOĞRU (AKP’NİN ADAYI ŞEFİK ÇAKICI)

Üç aylık zorlu maraton sona erdi. Meşakkat içerisinde geçen günler yerini gülen yüzlere bıraktı. Sayın ÇAKICI yorgun bir günün gecesi ipi göğüsleyen aday oldu.

GİZLİ DÜNYA DEVLETİ VE EMRİNDEKİLER

Tek bir dünya, tek bir yönetim, tek bir düzen özlemi her zaman varolmuştur. Bu uğurda mücadele eden liderler, din adamları, ideologlar olmuştur.

AK PARTİ ŞEFİK ÇAKICI DEDİ FAKAT... HASAN KARA KAZANIR

AK Parti nihayet, Boyabat adayını açıkladı: Şefik Çakıcı… İbrenin yani halkın adayının Şefik Çakıcı olduğunu yazdığımda bazıları bana çok kızmıştı…

155 Polis İmdat'a Kısa Mesaj İle de Ulaşılabilecek

Herkesin en çok bildiği numaraların başında gelen 155 Polis İmdat Hattına artık cep telefonlarından kısa mesaj atılarakta ulaşılabilinecek.Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda

Bu anket Erdoğan'ı çok kızdıracak

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde 17 Aralık operasyonlarına halkın bakışıyla ilgili MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin yaptığı “Ocak 2014/Türkiye’nin Nabzı Araştırması”nı köşesinden yayınlandı. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

Seçime Doğru (Millete Artık Gına Geldi)

AKP adayı kim olacak. Laf ebeleri bu konuda neler diyor. Laf ebelerinin dedikodularından bıkan halk ise artık kabak tadı verdi, millete ‘’gına geldi’’diyorlar.

Harddisk

29 Ocak 2014 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde Yılmaz Özdil'in yazmış olduğu "Harddisk" isimli köşe yazısını sizinle paylaşıyoruz.

İslamcılarda Servet Tutkunluğu

Servet sahibi olmak insanlığın tutkularından biridir. Her toplumda servet tutkunları vardır.

Boyabat'ın 2013 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2013 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 465 kişi azalarak 26.121 kişiye düştü. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 1.164 kişi artarak 17.717 kişiye çıktı. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

Eğitimde atama skandalları

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında Milli Eğitim'de Durağan'a yapılan bir atamadan bahsediyor, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Yusufiye'den Şehitliğe

Prof. Dr. Ayşe İlker, Düşünce İklimi isimli köşesinde yazmış, bizde paylaşıyoruz.

Seçime Doğru (Hüseyin Cömert ile Çok Özel)

Bu hafta sizlere Boyabat’ın kanayan yarası haline gelen 11 katlı binalarla ilgili olarak bu güne kadar bilmediklerinizi ve duymadıklarınızı aktaracağız.

İslamcıların Özellikleri

İslam dini’nde; kutsal kitap Kur’an ve elçi peygamber buyrukları dürüst olmayı, namuslu olmayı, hak yememeyi, adaletli olmayı, paylaşmayı, Allah’tan başka hiçbir varlığa iman etmemeyi, itaat etmemeyi emretmesine rağmen, İslamcılar tam tersini yaparlar.

AKP Sinop İl ve İlçe Adayları (Yeni Liste)

Bir ay kadar önce bir listeyi sizlerle paylaşmıştık. Bu listede 3 isimin değiştiğini öğrendim, yeni listeyi sizinle paylaşıyorum.

Sinop Pusulası Gazetesi Üniversite Haberleri

Sinop Pusulası Gazetesi bize, Sinop Üniversiyesi hakkında yayımlanmış haberleri yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

0930bag1.JPG

Bağlar Mevkii Avara Yolu'nda Kolaz Çayı kenarında 17 dönüm bağ satılıktırZihinleri Bozanlar ve Bozulanlar

Kendilerini ayrıcalıklı gören bazı insanlar; ya soy, ya servet ya mal, ya güçle kendilerini farklı görmüşlerdir.

Rektörden Hikayeler!

Murat Yılmazer'in Sinop Pusulası gazetesindeki yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

SEÇİME DOĞRU (MEHMET ERMİŞ ADAY MI YOKSA ?)

Belediye başkanlığının bitimine ramak kaldığı şu günlerde muammalı bir çalışma içerisinde olan Mehmet ERMİŞ Saadet Partisi'nden mi aday yoksa?

Yandım

Cancan mahlaslı şairimiz bize bir şiir yollamış bizde sizinle paylaşıyoruz.

Bunu bize kim yaptı?

İskender Öksüz'ün 21.YÜZYIL Dergisi’nin Ocak 2014 sayısında yayımlanan yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Seçime Doğru (AKP Hükümeti Döneminde BOYABAT)

12 yıllık AKP hükümeti döneminde Boyabat’ımıza hizmet yapıldı mı, yapılmadı mı? Yapıldı ise bunlar nelerdir. Bu haftaki yazımızda tüm gerçekleri gözler önüne sereceğiz.

Altının TL cinsinden gram fiyatı nasıl hesaplanır?

Altının gram fiyatının bugünlerde tekrardan 90 TL seviyesine gelmesi finans ile ilgili soruları artırdı. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da

Milli İrade'nin mi, Yetki’nin mi, Hukuk'un mu Üstünlüğü?

Tartışma konusu hukuk, anayasa, yasa, milli irade, iktidar yetkisi nedir sorusudur.

Yeni Yıl

Her ne kadar yılbaşının üzerinden 19 gün geçmiş olsa da, her yeni yıl girdiğinde, her kafadan bir çatlak sesin çıkmasına nazaran, yazıpta Boyabat gazetesine imkan bulup yollayamadığım bu şiirimi siz okurlarımızla paylaşmak istedim.. Gecikmeden dolayı özür diler, herkesin yeni yılını geçte olsa kutlarım ve herkese yeni yılda mutluluklar dilerim.. Selam ve saygılarımla.. CANCAN

Bir bankada devlet sırrı var mı?

Yavuz Semerci'nin Habertürk Gazetesi'ndeki yazısını sizinle paylaşıyoruz.

Ahmet Hakan AKP'li Fevai Arslan'ı tövbe etmeye çağırdı...

“Bugün Türkiye’de Allahu Teala’nın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var.” Sözleriyle bir anda Türkiye’nin gündemine oturan AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ı Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan bugün köşesine taşımış.

Devlet, Yargı ve Siyaset

Türkiye; Hukuk devletini, yargı bağımsızlığını, oligarşik devleti, askeri vesayeti, sivil vesayeti, ABD vesayetini, İngiliz vesayetini, derin devleti, paralel devleti, dinci devleti, imam devletini, hakimi, savcıyı, polisi tartışıyor.

Bu memlekette bütçe gelirlerinin %85'i artık faize değil yatırıma gidiyor...

Kıymetli okuyucularımız Ak Parti İktidarına yapılan karalama amaçlı yakıştırmaların hepsi boş ve asparagastır. 

İnsanlar Vardır

İlyas Çiloğlu yeni bir şiiri beze yollamış, bizde sizinle paylaşıyoruz.

Yeme İçme Adabı -2

Ömer Faruk Oğuz

Kurmay olacağına, bacanak ol

Yılmaz Özdil
“Delil”lerin toplanması için, İzmir’deki casusluk davasına iki ay ara verilmişti.


Siyaset, Adalet, Sihirbazlar ve Halk

İpnoz ustaları; ilizyonist gösterilerle sahnede.

Seçime Doğru (Biraz Gülelim - Biraz da Düşünelim)

Bu hafta biraz gülelim, gülerken de düşünelim dedik. Sizler için bu hafta siyasetle ilgili güzel, anlamlı sözler ve fıkralar derledik.

Elektrik faturasına Faiz Ayarı!

EPDK’nın yeni ‘Müşteri Hizmetleri Yönetmelik Taslağı’da faiz düzeltmesi gerçekleşiyor.... Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorumda....

Sosyal medyanın en çok paylaşılanları

Ortalık toz duman. Operasyon, rüşvet, yolsuzluk, paralel devlet rüyalarımıza giriyor. Bir tarafta beddua ayinleri, diğer yanda toplu görevden almalar. Evlerden para dolu kutular çıkıyor; hükümet yargıya güvenmiyor; savcı polise söz geçiremiyor.

İslamcılık ve İblisleşme

İslam, İslamcılık, iblisleşme geçmişten bugüne uzanan bir çekişme didişme konusu.

Avrupa ve Savaş

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, yeni şiirini yollamış, bizde sizlerle paylaşıyoruz.

Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Yazarımız Nurullah Aydın, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlamış.

Otoriter ve Demokratik Yönetim

Yönetim iradesinin hukuk kurallarına tabi olması düşüncesinin uygulanması için insanoğlu tarihsel süreçte çok bedeller ödemiştir.

SEÇİME DOĞRU (1923 den günümüze kadar görev yapan Milletvekilleri ve Belediye başkanlarımız)

1923 Türkiye genel seçimleri ülkemizin ilk genel seçimleridir. İlk yerel seçim ise 1930 yılında yapılmıştır.

Yazarımız Nurullah Aydın'ın Kişisel ve Kurumsal İLETİŞİM TEKNİKLERİ kitabı Kamer yayınlarından çıktı

Yazarımız Nurullah Aydın'ın Kişisel ve Kurumsal İLETİŞİM TEKNİKLERİ kitabı Kamer yayınlarından çıktı.

Paralel devletin son faaliyetleri

Yorumcumuz "özboyabatlı" Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı'nın 31.12.2013 tarihli yazısının okunmasını önermişti. Bizde bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Düşünelim ve Sorgulayalım: KİM KİMDİR?

Prof. Dr. Nurullah Aydın'ın yeni yazısı.

Ahmet Hakan'dan Cumhurbaşkanı'na çok sert yazı!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'dan Cumhurbaşkanı'na çağrı! Yazar, bütün bu olanlar karşısında "iki cümle söyleyip susamazsınız" dediği Cumhurbaşkanı'na ülkede durumun vahim olduğunu, bir şeyler yapması gerektiğini söyledi.

2013 yılında 7.487.164 adet sayfa görüntüleme sayısına ulaştık

1 Ocak 2013 ile 31 Aralık arası 7.487.164 adet sayfa görüntüleme, 1.923.925 adet ziyaretçi, 598.671 tekil ziyaretçi sayısına ulaştık.

Yılbaşı - Takvimler

Dünya’da farklı takvimler uygulanmaktadır. Ancak evrensel genel kabul gören ve uygulanan takvim Miladi takvimdir. 1 Ocak günü de Miladi takvimin ilk günüdür.

1229_hindi.jpg"Yılbaşında Hindi Yeme Kültürü Nereden Geliyor?"

Dünyada olup bitenler anında insanlar ulaşabiliyor. Hatta ve hatta bazı insanlar twitter facebook gibi paylaşım sitelerini farklı amaçlarla kullanarak özel hayatlarını dünyaya servis ediyorlar

Yeni Türkiye’nin istiklal savaşı

Hürriyet'ten Yılmaz Özdil'in 28 Aralık 2013 tarihli yazısı.

Seçime Doğru (2014 Yılı Seçim Yılı)

Kardeşliğin doğduğu sevgilerin birleştiği belki durgun, belki yorgun yine de mutlu yine de umutlu yine de sevgi dolu olmak üzere yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış ve mutluluk getirmesi dileğiyle… MERHABA

YENİ YIL KUTLAMA MESAJI

Gazetemizin yazarı Nurullah Aydın, Yeni Yıl Kutlama Mesajı yayımlamış.

İzahı yapılmayanın mizahı yapılır

Rüşvet ve yolsuzluk iddiası operasyonu, şu aralar ülkenin tek gündemi. Şüphesiz herkes ciddiyetle ve merakla sonucu bekliyor. Böylesi sancılı dönemlerin vazgeçilmezi mizah ise yine devrede. Yolsuzluk iddiaları ortaya çıktığı günden beri sosyal medyanın adım adım olaya mizahi bakışı.

Sadrazam hamamda!..

Ünlü şair rahmetli Ümit Yaşar Oğuzcan bu şiirini yaklaşık 50 yıl önce yazmıştı…

Karayollarına Teşekkür

Karayollarına teşekkür

Gezi Türkülerinden Sonra Yolsuzluk Türküsü

Gezi Parkı Eylemleri sırasında ortaya çıkan orantısız zeka ve Gezi şarkıları en anlamlı muhalefet olarak Türkiye tarihine geçti. Şimdi de hükümeti derinden sarsan "Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu" sonrasında Yolsuzluk Türküsü Sosyal medyayı sardı.

Bu Gece Yılbaşı

İlyas Çiloğlu, şiir yollamış, sizinle paylaşıyoruz.

Her Derdin Devası: KAYISI

Malüm artık sonbahar bitti kış başladı. Yazın yediğimiz meyvelerin arkasından, kuruları yeni mahsül olarak dükkanların tezgahlarını süslemeye başladı.

Demokrasi Türkiye'de var mı?

Demokrasilerde; ayrıcalıklı kişi, sınıf, zümre yoktur. Kanun önünde herkes eşittir.

Başbakan ERDOĞAN: "Önümüzde iki seçenek var. Ya eski Türkiye devam edecek ve Türkiye kaybedecek ya da yeni Türkiye kurulacak"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Üniversitesinde yapılan bir törende gündeme ilişkin konuştu.

Seçime Giderken... İbrahimcan_0057 diyorki....

Ters Köşe'de Ak Parti'nin Sinop İlçeleri Belediye Başkan Adayları listelenmiş ve bu listede Boyabat için Hüseyin Maviş'in adının yazdığını okumuştuk. Hüseyin Mavişin adına Malatya'da yayın yapan yerel bir haber sitesinde de

Eyy kutu sen nelere kadirsin

Yımaz Özdil'in Hürriyet Gazetesi'nde bugün yayımlanan yazısı. Sizlerle paylaşıyoruz.

Suçüstü Yakalananlar

Türkiye gündemi çok hızlı değişim gösteriyor.

Emre Uslu'dan Cemaati yok etme planı

Bu iddialar çok konuşulur! Uslu'ya göre, yeni atanan polisler cemaat aleyhine delil üretecekler, cemaate yakın il başkanları tasfiye edilecek, cemaat ajan olarak suçlanacak,Gülen'in konuşmaları montajlanacak! Daha neler neler!

AKP Sinop İl ve İlçe Adayları

AKP Sinop İl belediye başkanlığı adayı belli olmuştu. Sağlam haber kaynaklarına göre ilçe belediye başkanlığı adayları ise şunlar.

ERSOY: "Liderimize ve davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz."

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve İlimiz Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy gündeme ilişikin bir değerlendirme yaparak bir açıklama yayımladı. Ersoy Açıklamasında şunları kaydetti:

Ahmet Hakan'dan yazılar

Ahmet Hakan'ın köşesinden 23 ve 24 Aralık tarihli yazılarından bölümler.

SEÇİME DOĞRU (MHP ve ADAYI HASAN KARA)

Bu hafta sizlere 30 MART 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimde MHP’den aday olan ve bu seçiminde favorisi Hasan KARA’nın ve MHP’nin analizini yapacağız.

Yönetimde Perde Arkası ve Operasyonlar

En çok sorulan soru; olanları kim ya da kimlerin yönettiği, yönlendirdiği sorusudur.

Operasyonlarla yatıp kalkıyoruz

17 Aralık krizi birçok insanı şaşırtsa da Türkiye son yıllarda büyük operasyonlarla yatıp kalkmaya alıştı. Bugünkü operasyonun hedefi olarak gösterilen hükümet üyeleri ve son yıllarda öne çıkan gazeteciler geçmişte ne demişti, bugün ne diyorlar? Buyurun hafızamızı tazeleyecek arşiv turuna...

Ayakkabı

Ayakkabı Yılmaz Özdil yazıyor

Tokyo Valisi’ne açık mektup

Servet AVCI

Üniversitede Hamsi Şöleni

Sinop Üniversitesi tarafından  ilk kez bu yıl düzenlenen ‘Öğrenci Tanışma Çayı ve Hamsi Şöleni’nde öğrenciler biraraya gelerek Fen Edebiyat Fakültesi bahçesinde hoşça vakit geçirdiler.

Burhan Özfatura: "Türkiye'de Adaletsizlik ve Ahlaksızlık Arttı"

Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura, 17 Aralık operasyonuyla ilgili konuştu.

Baransu'dan başörtülü yazarlara şok suçlama

Taraf yazarı Mehmet Baransu, operasyonla ilgili yazı yazmayan başörtülü kadın yazarlara çattı. Baransu, "iktidar yandaşlığında kaplan, yolsuzlukta sırtlanlar" diye yazdı.

SEÇİME DOĞRU (İKİ SARHOŞUN KURDUĞU CUMHURİYET)

1299 yılında kurulan Osmanlı devletinin 1920 yıllarında çöküşü ile,29 EKİM 1923 yılında Başbakanın tabiri ile iki sarhoşun kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİ….

İSTİHBARAT, DİNLEME, TAKİP, OPERASYON

Bürokrasinin her yerinde değişim yaptılar. GES’i MİT’e bağladılar. Kamu Güvenliği Müsteşarlığı kurdular. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kurdular. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı kurdular. Bilgili bilgisiz, yetenekli yeteneksiz demeden sırf dinci, biat eden, bizden diye birçok kişi görevlendirdiler.

BİR DEVLET YETER

Yazmak zor zanaat. Onun için bu yazıda biraz kolaycılığa kaçtım. okuduğumda “böyle biryazıyı ben yazmak isterdim” dediğim bir makaleyi sizlerle paylaşmak istedim.

Uğur Gürses: İran-Altın-Halkbank üçgeni

Türkiye iki gündür Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'yla çalkalanıyor.

3 Çocuk

Cancan isimli okuyucumuz bize gündeme dair şiir diyerek, "3 Çocuk" isimli bir şiir yollamış. Bizde sizlerle paylaşıyoruz.

Dinleme ve Talipte Bilgisayar ve Telefon

ABD’nin Acholen sistemi ile Türkiye ve beş ülke de kurduğu dinleme ve takip üsleri dünya kamuoyunun gündeminde. Sadece resmi makamlar değil, isteyen herkes dinleyebiliyor.

15 Aralık 2013 Sinop'tan Dönerken

Daha önce giderken çektiklerimizi yayımlamıştık, şimdi 15 Aralık 2013 tarihinde saat 15:00'de Sinop'tan dönerken çektiklerimiz.

15 Aralık 2013 Sinop'a Giderken

Dün sabah saat 8:00'de Sinop'a giderken ve saat 15:00'de geri gelirken fotoğraf çektik. Bunları paylaşacağız. Ancak bir şeyi unutmayalım, mükemmel bir yol standardı sağladığı için Karayolları'na çok teşekkür ederiz.

Seçime Doğru (Bugün Mumla Aranan Devlet Adamı)

Oy bir ülkenin geleceğidir, istikbalidir. Kendi çıkar ve menfaatlerin için bir ülkenin geleceğine şerh koyamazsın, istikbalini ayaklar altına alamazsın.

Şükrü Kaya'dan Boyabat Fotoğrafları

Şükrü Kaya, bize Boyabat'ın fotoğraflarını göndermiş. Bizde sizinle paylaşıyoruz.

Organik ve Biyolojik Bilgisayar

Milyarlarca insanı sanal ortamda birbirine bağlayan internet, bundan 30 yıl önce Pentagon’un kendi bünyesindeki bilgisayarlar arasındaki iletişimini sağlamak için geliştirdiği Arpanet isimli program sayesinde ortaya çıktı.

ERSOY'un TBMM Genel Kurulundaki Konuşması-14 Aralık-

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ilimiz Milletvekili Mehmet Ersoy'un 14 Aralık günü gündemde olan bütçe görüşmeleri ile ilgili olarak partisinin grubu adına TBMM genel kurulunda yaptığı konuşması...

Rektör BİRCAN: "Ulaşım Soruna Kesin Çözüm Üretilmeli"

Son günlerde yerel medyada da yer alan üniversite öğrencilerinin ulaşım problemleri üzerine üniversite kendi içerisinde çözüm arayışına girdi ve Üniversite Rektörü Prof Dr. Recep Bircan yaptığı bir değerlendirmesinde "Artık yerel yönetimler de öğrencilerimizin bu soruna kesin bir çözüm üretmeli.

Kayınpeder- enişte rüşvet var bu işte!

Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar, bugün yayınlanan yazısında Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı olan Yalçın Akdoğan’ın eniştesi Oktay Ferşat’ın gerçekleştirdiği rüşvet itirafını ortaya çıkardı.

"Kış Mevsimi" Şiiri

İlyas Çiloğlu, Kış Mevsimi isimli şiirini yollamış, bizde size aktarıyoruz.

Kalebağı'ndan Kar Görüntüleri

Bugün öğleden sonra Kalebağı'ndan kar görüntüleri.

Algılama Sorunu

İnsan; bilginin sınırsız dolaşımı, teknolojinin yaşamla içiçe geçmesi gerçeği ile yaşamaktadır.

Paketten gizli yasaklar çıktı! - Mehmet  Tezkan

Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, demokratikleşme paketinin arka planda kalan taraflarını yazdı.

İnsan Hakları Günü Mesajı

İnsanoğlu; bilim ve teknolojide büyük atılımlar yapmasına, yaşamın temel taşlarını çözmeye yönelmesine rağmen, adil eşit özgür bir yaşam oluşturmayı başaramamıştır.

Başbakanlığın "Mobbing" Genelgesi ve Alo 170

İnsanoğlu yerleşik yaşam düzenine geçtikten beri toplum ile beraber belirli kurallar ile yaşamaktadır. İlk önceleri taa ilkçağlardan beri süregelen kölelik, feodailite, toplumsal alt-üst sınıf ayrımı v.s.

Demircan Kasabından Doğal Ürünler
@ Doğal Ortamdan Müşterilerimize %100 Köy Tavuğu
Köy HindisiİNSAN HAKLARI BEYANNAMESİ

İlyas Çiloğlu'nun yeni şiirini sizlere aktarıyoruz.

Seçime Doğru (DP-DSP-SP’nin ve Adaylarının Analizi)

26 Ekim 2013 tarihinde AKP’nin ve adaylarının tanıtımını yaptık. 9 Kasım 2013 tarihinde de CHP’nin ve adaylarının tanıtımını yapmıştık. Bu haftada sizlere DP-DSP-SP’nin ve adaylarının hakkında yaptığımız analizi sunuyoruz.

Hitler ve Hatırlattıkları

Adolf Hitler; Benito Mussolini ve Stalin gibi Birinci Dünya Savaşından sonra Almanya, İtalya ve Rusya’da yaşanan kargaşaların, sonucu ortaya çıkmıştır.

Hacıçayı Köyü, Karatepe'den Çekilen Fotoğraflar

Bir hemşehrimizin bize ulaştırdığı fotoğrafları sizinle paylaşıyoruz.

AKP’li Belediye Seyit Onbaşı sokağını Ahmet Kaya sokağı yaptı

AKP’li Malatya Belediyesi Çanakkale Savaşı kahramanlarından olan Seyit Onbaşı’nın adını taşıyan sokağın adını PKK’lı Ahmet Kaya’nın adı ile değiştirdi.

Dünya-Türkiye-Sinop  İblis'in Coşkusu

Nevzat Kalkan
www.sinopcurcunasi.com


BENDE İNSANIM

Hemşehrimiz Aşık ELİAÇIK bir şiir yollamış, bizde size aktarıyoruz.

Kadın Hakları

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu,Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 79. yılı nedeniyle bize bir şiir yollamış, bizde size aktarıyoruz.

MHP sürpriz yapar mı?

Celal Kazdağlı - Haber 10 - 28 Kasım 2013

Engellileri Anlamak

Hemşehrimiz İlyas Çiloğlu, Engelliler Haftası nedeniyle bize bir şiir yollamış, bizde size aktarıyoruz.

Seçime Doğru (Devlet Adamlğı ve Hz. MUHAMMED (S.A.V))

Günümüzde devlet adamları olsun, insanlar olsun ALLAH (C.C), Peygaberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ve Hz.Ömer (R.A) isimlerini çok telaffuz ederler.

Türkün Sabrı

Türk’ün Sabrını Zorlamayın.
Türk’ün sabrının zorlanması halinde nelerin olduğu ise tarihi gerçeklerdir.


Yeme İçme Adabı -1

Ömer Faruk Oğuz

30 Kasım Boyabat'tan  Görüntüler

Bugün (30 Kasım Cumartesi) fotoğraf makinemizle Boyabat'ı baştan sona gezerek sizler için panaromik resimler çektik. Osman Köyü, Daylı, Kalebağı, Erenlik gibi bir çok mevkiiden çekilmiş sonbahar görüntülerini sizlere sunuyoruz...

HAMSİLOSTATİL KÖYÜ & APART OTEL

"doğadaki eviniz"     AKLİMAN / SİNOPAynaya Bakmak

Nevzat Kalkan
www.sinopcurcunasi.com


HAKK'a Değil Güce Tapınmak

Toplumlarda yöneten ve yönetilenler vardır.
Yönetenler kim olacak, nasıl olacak sorusu yüzyıllar boyunca insanların temel sorunu olmuştur.


Cemaat-hükümet meydan muharebesi: Yeni notlar ve sorular

- Ruşen Çakır - 30 Kasım 2013 - Vatan Gazetesi -

Kredi Kartlarında Taksit Sayılarına Sınırlama

Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da.

Gençlik ve Sorumluluk

Herkesimin hedefinde gençlik vardır. Gençlik üzerine yapılan yatırımlar, kısa süre sonra toplumsal yapıyı şekillendirir.

Halkın Adayı Şefik Çakıcı Partinin Adayı Hüseyin Maviş

Yerel seçimlerin yaklaşması ile partilerin adayları da belli olmaya başladı

Seçime Doğru (AKP’nin Adayı Kim Olur?)

28 Eim 2013 tarihinde AKP ve adaylarının tanıtımını, analizini yapmıştık. Bu günde sizlere adaylık müracaatı yapan aday adayları içerisinde ipi kim göğüsler? Hedefe kim ulaşır? 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde AKP’nin adayı kim olur? onun analizini yapacağız.

İlyas Çiloğlu Öğretmenler Günü Şiiri YollamışDişili erkekli

Yılmaz Özdil, çok güzel bir yazı yazmış, size aktarıyorum, ayrıca yazının içinde de iki yerde Sinop kelimesi geçiyor.

Öğretmenler Günü Mesajı

İnsana ve eğitime yapılan yatırım geleceğe yatırımdır.

Demir Manav'da Uygun Fiyatlar

Tüm sebze ve meyve çeşitleri ile Bakliyat - Un - Pirinç satışına devam etmektedir.SEÇİME DOĞRU (HÜSEYİN CÖMERT İLE ÖZEL)

Son günlerde iş adamı Hüseyin CÖMERT ile AKP aday adayı Hüseyin MAVİŞ arasındaki kanayan yaraya parmak bastık.

SEVGİYE VE BARIŞA ÇAĞRI

Dünya'da ve Türkiye'de dinler, ideolojiler; insanlar arasında çatışmanın, haksızlığın, adaletsizliğin, eşitsizliğin sömürünün perdelenmesinde birer araç haline gelmiştir.

Babanzade ailesi, Nazım, Yaşar Kemal ve Necip Fazıl

 -Mahmut ÇETİN-

“Olmasa da olurdu” meselesi

İlber Ortaylı'nın Milliyet Gazetesi'ndeki yazısını sizlere aktarıyoruz.

Seçime Doğru (AKP Hükümetinin 11 Yıllık İcraatı)

Bu haftaki yazımızda hükümet partisi olan 11 yıllık AKP döneminde neler yapıldı, neler satıldı, neler oldu, neler yaşandı? Sizlerle onu paylaşacağız. Bu konuda duyduklarımızı değil belgeleri ,duygularımızı değil gerçekleri, sizlere aktaracağız.

YENİ TÜRKİYE GERÇEĞİ

Bir kesime göre özgürlükler sağlandı, bir kesime göre özgürlükler kısıtlandı.
Bir kesime göre kalkınıyoruz, bir kesime göre yeraltı yerüstü kaynakları yabancılara satıldı.


Mide bulandıran itiraflar

Geçen günlerde yazılı ve sosyal medyada çıkan hileli sucuk ve karışım haberlerini sıkça okuduk.
Bu nedenle size evde organik sucuğun nasıl yapılacağının tarifini vermeye karar verdik.


Ehl-i Sünnet İtikadı (İnanışı)

Ehl-i Sünnet İtikadı (İnanışı) neye denir?
- İman ve inanç bakımından, Peygamber efendimiz ve Sahabe-i İkram'ın Peygamber Efendimizden naklettiklerine inanmaya denir.


Küfürbaz İktidarın Küfürbazları!

ORTADOĞU gazetesinde YILDIRAY ÇİÇEK'in köşe yazısında Boyabat'tan bahsediyor. Size aktaralım dedik.

SİLAHSIZ TERÖRİSTLER

Silah dendiğinde; öldüren, yakan yıkan, tahrip eden aletler akla gelir. Ancak ondan daha tesirli olan ve o öldürücü olan, o silahları kullanmaya karar veren, teşvik ve tahrik eden kararlardır, sözlerdir ve yazılardır.

Seçime Doğru - (CHP’nin Aday adayları ve Analizi)

28 Ekim 2013 tarihinde AKP’nin adaylarının tanıtımını ve analizlerini yaptık. Bu hafta da sizlere CHP’nin adaylarının tanıtımını ve analizini yapacağız.

Dev Gemilerin Bilinmeyen Özellikleri

Sinop'a dev Cruise gemileri geliyor, dünyayı gezen turistler bu devasa gemiler ile seyahat ediyorlar. Peki normal gemilerden daha konforlu olan bu gemiler nasıl yapılıyor? Masada duran su bardağı en fırtınalı havalarda bile nasıl hareketsiz kalabiliyor?Yunus Emre Karslıoğlu Sizlerler İle Yazıyorum'da

ATATÜRK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MESAJI

İnsani değerlere dayanan kültür ve medeniyeti ile güven ve huzur veren, adaletli yönetimi ile mazlum halkların güvencesi olan, insanlık ailesinin şerefli üyesi Kahraman Türk Milleti’nin mensupları;

İlyas Çiloğlu'nun, Yaşar Yılmaz'ın ardından yazdığı yeni şiiri

İlyas Çiloğlu, dün defnedilen Yaşar Yılmaz hakkında yeni bir şiir yazmış o şiiri sizlerle paylaşıyoruz.

ÖZEL CASUSLUK PROGRAMLARI, CASUSLUK VE İSTİHBARAT NEDEN TARTIŞILMIYOR?

Türkiye’nin gündeminde türban, kız-erkek ortak ev tartışmaları var. Oysa Dünya’da başka konular gündemde.

İlyas Çiloğlu'nun, Yaşar Yılmaz hakkındaki şiiri

İlyas Çiloğlu, dün vefat eden Yaşar Yılmaz hakkında bir şiir yazmış o şiiri sizlerle paylaşıyoruz.

Ağaçların Mikro Yapısında Altın Madeni Saklı!


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da.

SEÇİME DOĞRU (BİR NASİHAT BİN MUSİBETTEN İYİDİR )

Seçimlere ramak kaldığı şu günlerde kıyıda, kenarda ayaküstü muhabbet eden, kahve köşelerinde çayını yudumlayan 3-5 kişiyi bir arada gördüğümüz zaman mutlaka aralarında konuşulan iki konudan biri seçimdir.

İmanın Alameti -1

İman, Amentü'de bildirilen altı esasa inanmaktır.

PSİKOKÜLTÜREL NARKOZ

Siyasal İslamcılar; İslam'ın bütün emirlerini bir kenara bırakıp, türban odaklı din siyasetinin mutluluğunu yaşıyor.

Nurullah Aydın'ın 30. kitabı "Küresel güçler ORTADOĞU VE TÜRKİYE" Kamer yayınlarından çıktı.

Nurullah Aydın'ın 30. kitabı "Küresel güçler ORTADOĞU VE TÜRKİYE" Kamer yayınlarından çıktı.

Okuyucularımıza Teşekkür Ediyoruz

www. boyabatgazetesi. com geçtiğimiz hafta günlük 24.000 tıklanma (ziyaretçi) sayısına ulaştı. 31 Ekim saat 23:59 itibarı ile....

Hayırlı Olsun Sinop

Sinop nükleer santralının yapımı için imzalar Başbakan Erdoğan ile Japonya Başbakanı Shinzo Abe tarafından atıldı" Hayırlı olsun"

YÖK Başkanı'na Mali Sıkıntılar İletildi

Öğretim elemanlarının ekonomik sıkıntıları hazırlanan bir raporla YÖK başkanına iletildi. Yunus Emre Karslıoğlu Sizler İle Yazıyorum'da


0928sec1.jpgSeçime Doğru (AK Parti ve Adaylarının Analizi)

30 Mart 2014 de yapılacak olan yerel seçimler de AKP' nin Boyabat'taki aday belirleme çalışma surecini iki ana kısma ayırabiliriz.
1-Genel Merkez cephesi
2-Mehmet ERSOY cephesi


KİMLER NEYİ SAVUNUYOR?

Türk Milleti kurtuluş savaşını verirken yüzyıllar boyunca Türk Milleti'nin adaletli huzur veren güven ortamında varlıklarını sürdürenler, işbirlikçiliğini ve ihaneti seçmişlerdi. Düşmanla işbirliği yapanlar, mandacılığı kabul edenler olmuştu. Şimdi ise bunların torunları aynı düşünce ve inanç içinde hareket etmektedirler.

İl Genel Meclisi Gerçeği

Yerel seçimler yaklaştı ve artık aday adaylık başvuruları yapılmakta. Bu yazımda şehirler için çok önemli bir yer tutmakta olan il genel meclisinden biraz bahsetmek istedim.

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Türk Milleti'nin birliği, Türk Devleti'nin varlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü tehdit altındadır.

Günlük Kiralık Evlere Düzenlemeler Geliyor

Otel işletmecilerinin sıklıkla yakınmış oldukları günlük kiralık evler için Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü günlük kiraya verilen evlerin pansiyon niteliğinde olduğunu belirtti. Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum"da

GERÇEKLERİ TERS YÜZ EDENLER

Çıkarları için kimlik, kişilik, fikir değiştirenler, bir toplum için en büyük talihsizliktir. İlkesiz omurgasız yüzsüz tipler için önemli olan kişisel çıkarlardır. Bu tipler kötülerin dostlarıdır.

Siyaset Kazanı - Yerel Seçim - Sinop Geneli

AK Partide aday bilmecesi (Sinop geneli tahlili)

Pozitif Düşünceler

Nevzat Kalkan
www.sinoplununsesi.net


Kalebağı 3

Fotoğrafların üçüncü bölümünü size aktarıyoruz.

Boyabat'ta Anket, Temayül ve Aday Bilmecesi?!?!?!?!

Önüne gelen bir anketten veya temayülden bahsediyor ama kim aday belli değil, ortalık toz duman.

Kalebağı 2

Fotoğrafların ikinci bölümünü size aktarıyoruz.

1212araba1.jpg

Satılık Temiz Ford Focus

2010 model Dizel Titanium
Müracaat: 0 542 234 52 63Kalebağı 1

Hafta sonu Kalebağı'na giderek bazı fotoğraflar çektik. Sonbahar'ın güzelliklerine bürünmüş Kalebağı Yolu'nun, Kale'nin ve Kalebağı'nın fotğraflarını dört parça olarak sizlere aktaracağız.

Her Zaman Favoriler Kazanmaz

Yerel seçimler yaklaştıkça, tüm ülkede olduğu gibi Sinop ve ilçelerinde de aday adayları kendilerini göstermeye başladı"

Seçime Doğru (Devlet ve Kamu Yönetmenin Dört Esası)

Oy vermek bir dayatma değildir. Vatana, millete, toprağa ve bu topraklar üzerinde yaşayan her canlıya sorumluluktur. Oy vermek bir görev ve haktır.

znevzat1.jpgADAM ARIYORUM

Nevzat Kalkan
www.sinoplununsesi.net


turk-islam1.jpgKurban

Kurban ibadeti sosyal yönü olan bir ibadettir. Hanefi fıkhına göre vaciptir. Kurban nisabına malik olan mükellef Müslüman'ın kesmesi vaciptir.

0928sec1.jpgSeçime Doğru (Belediye Başkan Adaylarını Tanıyalım)

30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere 5 ay gibi kısa bir zaman dilimi kaldı. Bu süre zarfında ilçemizde teşkilatları olan siyasi partilerde gözle görülür bir hareketlilik başladı.

1011osb1.jpgBoyabat Organize Sanayi Bölgesi Arsa Tahsis Müracatlarını Kabul Etmeye Başlamıştır.

Konu ile ilgili belgelere buradan ulaşabilirsiniz

1011osb1.jpgBoyabat OSB Büyük Gelecek Vaat Ediyor

Boyabat OSB, işçi maliyetleri açısından Çin ile rekabet etmeye imkan tanıyan 6'ıncı bölge teşvikleri kapsamında. Sinop limanı ile arasında tren hattı kurulması planlanıyor.
Samsun'da yayımlanan HaberExen dergisinin 1 Eylül 2013 sayısından alınmıştır.


0525_AyseSahin1.jpgKısa Vadeli Sigorta Primi Değişikliğinin Değerlendirilmesi

Eğer işyeriniz Az Tehlikeli sınıfta yer alıyorsa ve bugüne kadar ödediğiniz SGK işveren prim oranı %20,5'in altında ise bu uygulama sizin için...

ilker4.jpgGrip ve Ihlamur

İlkbahar, yaz derken çıkageldi sonbahar.
Soğuklarla insanoğlunun biyolojik olarak çok aciz ve dayanıksız bir yönü daha ortaya çıktı. Minik minik varlıklara(mikrop, virüs, bakteri vb.) yenik düşmeye başladık.


turk-islam1.jpgZilhicce Ayı'nın Fazileti

Kurban Bayramı'nın bulunduğu aya Zilhicce ayı denir.Zilhicce ayının ilk on gününde yapılan ibadetlerin kıymeti çoktur.

znevzat1.jpgŞEYTAN İLE MUHABBET!

Nevzat Kalkan
www.sinoplununsesi.net


turk-islam1.jpgBaşlarken

Kıymetli Boyabat Gazetesi okuyucuları, kısmetse bundan sonra haftada bir kez bu köşede sizlerle beraber olacağız.

0928sec1.jpgSeçime Doğru (Oy Bir Kağıt Parçasından İbaret Değildir)

Seçim bir gerekliliktir. Dinimiz üç kişi bir araya gelindiğinde en uygun olan kişiyi lider seçmemizi tavsiye eder. Seçim bir gereklilik olduğuna göre seçimin yapılması için bir araç olan oy vermede gerekliliktir. Seçmek ve seçilmek insanımızın en doğal hakkıdır.

znevzat1.jpgÇİÇEKÇİ İBO

Nevzat Kalkan
www.sinoplununsesi.net


turanbey.jpgBitsin Artık Şu Çevre Yolu

Çevre il ve ilçelere giden bütün ağır tonajlı kamyonlar ve şehirlerarası yolcu otobüsleri şehrin merkezinden geçiyor"

ilker0.jpgİlker Akça, yazılarıyla Boyabat Gazetesi'nde sizleri bilgilendirecek

Merhaba, Boyabat Gazetesi'nin sevgili okuyucuları

0928sec1.jpgSEÇİME DOĞRU (28 Eylül 2013)

(İLÇEMİZDEKİ SEÇİM ANALİZİ)
2014 yılındaki yerel seçimde kimler aday olacak veya hangi parti seçimi kazanacak?

znevzat1.jpgİSLAMİYET KİRLETİLDİ,İNSANLIK ARANIYOR !

Nevzat Kalkan
www.sinoplununsesi.net


zz2920_okul_(1).JPGTurizm İşlt. ve Otelcilik Y.Okulu Eğitime Başladı

Sinop Üniversitesine bağlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ilk öğrencileri ile Eğitim-Öğretim hayatına başladı.

zz2919_gazilergunu.jpgMilletvekili ERSOY'un "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Millletvekili Mehmet Ersoy 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

zz2905_u.JPGSinop Üniversitesi Standına Basın İlgisi

82. İzmir Enternasyonal Fuarında bulunan ilimiz Sinop Üniversitesi standı, İzmirlilerin ve İzmir'de yaşayan Sinopluların yanı sıra İzmir yerel basınının da yoğun ilgisiyle karşılaştı.

0525_AyseSahin1.jpg Sigorta Prim Teşvikinin Değerlendirilmesi
(Gelen Gideni Aratır)

29.05.2013 tarihinde yayınlanan resmi gazetede 6486 sayılı "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair...

zz2827_yns.jpgYuh be!!


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da.

zzzzzz.jpgİllere göre şehit sayısı

Genelkurmay'ın elindeki kayıtlara göre tesbit edilen şehit sayısı tam olarak 114 bin 337 adettir. Bunların illere göre dağılımı ise şöyledir.

zz2829_zafer.jpgMilletvekili Mehmet ERSOY'un 30 Ağustos Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mehmet ERSOY 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımlamıştır.

kazan.jpgSiyaset Kazanı Yerel Seçim - Ağustos 2013

Haziran ayında yazmış olduğum siyaset kazanı yerel seçim yazısından bu yana geçen sürede, bana gelen bilgileri ve duyduklarımı yine sizlerle paylaşayım dedim.

zz2827_yns.jpg"Türkiye Suriye Savaş Meselesi"


Yunus E. Karslıoğlu "Sizler İle yazıyorumda"

zz2825_kazak.JPGKazakistanlı Öğrencilerden Rektör BİRCAN'a ziyaret

Kazakistan Abılayhan Khan Kazak Uluslararası İlişkiler ve Dünya Dilleri Üniversitesi'nden gelen Öğretim üyeleri ve öğrenciler Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan'ı ziyaret ettiler.

0820-sinopuniversite01.JPGSinop Üniversitesi bu yıl ilk kez yabancı öğrenci alacak

Sinop Üniversitesi'ne bu yıl ilk kez yabancı uyruklu öğrenci alınacağı bildirildi.

mehmet_ersoy-2.jpg Milletvekili ERSOY'un Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy yayımladığı bir mesajla Ramazan Bayramını kutladı.

Rektör BİRCAN: "Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliğine İtibar Kazandırmalıyız"0720_inonu15.jpgGüle Güle İnönü Stadyumu

İnönü Stadı yıkılıyor dediler. Son bir kez göreyim dedim. Zira o stat sadece Beşiktaş'ın değil; Fenerbahçe'nin Galatasaray'ın ve Türk Futbolunun stadı idi. Orada bir tarih yatıyordu ve o tarih yok oluyordu.

"Gerze'de Yeni Üniversite Binaları İçin Temel Atıldı"

Üniversitemiz Gerze Meslek Yüksekokulu Binası Temel Atma Töreni, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın katılımıyla 17 Temmuz Çarşamba günü Gerze'de yapıldı..... Sizler İle Yazıyorum'da....

m_ersoy.JPGMilletvekili ERSOY'dan Ramazan Ayı Mesajı

İlimiz Ak Parti Milletvekili Mehmet Ersoy Ramazan Ayının başlaması vesilesi ile bir mesaj yayımladı

z0.jpg"Riskli ve Hasarlı Yapıların Yıkılması"

Bundan 5-6 ay kadar önce "Tapuda Fişleme" başlıklı bir yazımızda 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapılar için tapuya şerh konularak yıkılıp yeniden yapılacağını ve tüm mülk sahipleri içinbundan "kaçar" olmadığını yazmış idik... Sizler İle Yazıyorum'da....

z0.jpg"Asfalt Yerine Betondan Yollar Yapılacak"

Günümüzde maliyet bakım ve kullanım ömrü açısından sıkıntılar yaratan asfalt yollar yerine betondan yol yapımı için çalışmalar yapılıyor. Sizler İle Yazıyorum'da....

kazan.jpgSiyaset Kazanı Yerel Seçim - Haziran 2013

Mart ayında yazmış olduğum siyaset kazanı yerel seçim yazısından bu yana geçen sürede, bana gelen bilgileri ve duyduklarımı sizlerle paylaşayım dedim.

1518_enerji.jpg"Elektrik Sayaç Ücretine EPDK El Attı. "

Sevgili okurlar bundan aylar önce ülkemizde bazı elektrik dağıtım şirketleri sayaçları değiştirip sayaç bedeli , sayaç bakım onarım bedeli gibi ücretleri vatandaşlara yansıtmışlar idi... .. Sizler İle Yazıyorum'da....

1515_mesaj.jpgAk Parti İlçe Başkanlığından Regaib Kandili Mesajı

İlçemiz Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe Başkanı Av. Hasan Tosunoğlu Regaib Kandili dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

0525_AyseSahin1.jpgEv Kadınları Ve Emeklilik

Geçenlerde gazetemizde; İŞ-KUR ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğiyle düzenlenen "Annemin de işi olsun" konulu resim yarışmasında ikinciliği Sinop/Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Okulu'ndan Rümeysa Tunç'un kazandığı haberi yer almıştı.

15_original.jpgNükleer santral Türkiye'ye gerekli

www.sinopstar.com isimli internet gazetesinden hemşehrimiz Turan Aslan, Nükleer enerji ile ilgili bir yazı yazmış. Bizde size aktarıyoruz.

1506_masa.jpgMustafa Çelik ile Hafta Sonu Sohbeti

İlimiz Gençlik Hizmetlerive Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ile hafta sonunda biraraya geldik. Bakanlığın Sinopiçin varolan projelerinden ve gençlik hizmetlerinden konuştuk.. .. Sizler İle Yazıyorum'da....

15_original.jpgParti İçin Değil, Sinop İçin Toplandılar

www.sinopstar.com isimli internet gazetesinden hemşehrimiz Turan Aslan, Sinop'taki STK ve dernekler hakkkında bir yazı yazmış. Bizde size aktarıyoruz.

15_original.jpgDoktor İstiyoruz Sayın Vekil

www.sinopstar.com isimli internet gazetesinden hemşehrimiz Turan Aslan, Sinop'taki sağlık ve hastaneler hakkkında güzel bir yazı yazmış. Bizde size aktarıyoruz.

yunus23.jpgGeçen Seneki Yürüyüşten Renkli Görüntüler-KROKİLİ

Hiç katılmayanlar merak ediyor... Katılanlar tekrardan izlemek istiyor..Yaşlısı genci ünlüsü ünsüzü toplumdan herkesiminzevklekatıldığı "Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü"nün geçen seneki izlenme rekorları kıran renkli görüntülerinin bir kısmını..... "Sizler İle Yazıyorum" da

15_original.jpgBu kafayla turizm olmaz

www.sinopstar.com isimli internet gazetesinden hemşehrimiz Turan Aslan'ın okunması gereken yazısını kendisinden aldığımız izinle sizlere aktarıyoruz

0105_DoganSezgin2.jpgÖn yargı

Daha önce ki bir yazım da,"kış geldi yine gönlüm hoş değil" demiştim. Gerçekten yine gönlüm hiç hoş değildi. Eh gönlüm hoş olmayınca yazamıyorum da. Yazamadım, bu kış kendimi bir parça da olsa okumaya verdim.

kazan.jpgSiyaset Kazanı - Yerel Seçim - Mart 2013

Yerel seçimlerin yapılmasına bir yıl kaldı. Bende yerel seçimlerle ilgili kazanımızı yeniden kaynatayım, son günlerdeki gelişmeleri sizlere aktarayım dedim.
Yazan:İsmail Mehmetoğlu

zzzzzzzzzzzz.jpgİl il Çanakkale Şehitleri

Nihayet 18 mart geldi. Bende meydanlara ve televizyonlara çıkıp Türkiye'nin her yerinden Çanakkale'de şehit olduğunu iddia edenlere, öğrenmeleri için şehitlerin memleketlerini il il yazıyorum.

1275_gerze_(1).jpgGerzede Muhteşem Gece

Kimler yoktu ki? Herkes orada idi. Sizler İle Yazıyorum'da

zzzzzzzzzzzz.jpgTÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ

Son günlerde TÜRK'ÜM demek TÜRK MİLLİYETÇİSİ demek aşağılanıyor, ayaklar altına alınıyor. TÜRK'ÜM ve TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM demek bir suçmuş gibi gösteriliyor.

0525_AyseSahin1.jpgBöyle Bir Kış Günü Sessizce Gitmişti

Babaannemi yıllar önce böyle bir kış gününde kaybetmiştik. O günden kulaklarımda kalan, sessiz hıçkırıklardı. Rahmetli de o günü biliyormuş gibi hep "ah oğul, kızım yok ki öldüğümde arkamdan bir sağu kursa" diye söylerdi.

zzzzzzzzzzzz.jpgNitelik mi?(Oy sayısı mı?) Nicelik mi?(Oy oranı mı?)

AKP'nin, Sinop ili genelinde son dönemlerde yapmış olduğu bazı uygulamaları görünce, aklıma geldi ve incelmeye karar verdim. İnceleme sonuçlarıni sizinle paylaşıyorum.

0107-kenanesen2.jpgYeni Özel İdare Müdürü göreve başladı

Bir süredir vekaletle yürütülen Özel İdare Müdürlüğü görevine Sinop Kadastro Müdürlüğü Boyabat Kadastro Biriminde tekniker olarak görev yapan Kenan Esen getirildi.

zzyunushoca.jpg"KPDS ve ÜDS Kalkıyor Yerine YDS Geliyor..."

.Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

0525_AyseSahin1.jpgİş ve Çalışma Hayatınız Daha Sağlıklı ve Daha Güvenli

Çalışma hayatında İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin konular bugüne kadar tüm İş Kanunlarında yer almıştır. Son olarak 30.06.2012 tarih 28339 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 6331 sayılı yeni düzenlemeyle de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili...


zzyunushoca.jpg"Promosyon Sorununu İdare Mahkemesi Çözdü"

Önceki yıllarda kurumu tarafından herhangi bir banka ile promosyon anlaşması imzalandıktan sonra ataması yapılan bazı memurlar banka promosyonu ücreti alımı konusunda sıkıntılar yaşıyordu.Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

zzyunushoca.jpgSinop Üniversitesi Ülke Tv Ve Kanal 24 Ekranlarında İdi

Türkiyenin İlk yerli araştırma gemisi "Seydi Ali Reis" gemisinin tanıtımı ve Üniversitemiz bünyesindeki Bilim Şenliği tanıtımı haberi Ülke Tv ve Kanal 24 ekranlarında idi.
Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da


zzyunushoca.jpgBaşbakanlığın "Mobbing Genelgesi" ve "ALO 170"


Kamu ve özel sektör çalışanları için psikolojik taciz ve şiddette Alo 170
Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


zzyunushoca.jpg"Köftelere Düzenleme".


İnşallah Halis Muhlis Türk Döneri Yiyeceğiz...
Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


zzyunushoca.jpg"Sinop Üniversitesi 'nde Spor Organizasyonları".

04-08 Aralık 2012 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunca düzenlenen Üniversitelerarası 2'nci Lig Voleybol/Basketbol Müsabakalarına üniversitemiz ev sahipliği yapacaktır... Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

zzzzzz.jpgKanuni Sultan Süleyman kaç yılını seferde, kaç yılını saraylarında geçirmiştir?

Son günlerde yayınlanmakta olan "Muhteşem Yüzyıl" isimli bir dizi nedeniyle, bir çok tartışmalar çıkmıştır. Bunlardan bir taneside Kanuni Sultan Süleyman'ın padişahlığı süresince kaç yıl seferde kaldığıdır.

1129_snupul3.jpgÇocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezinin Tanıtımı Yapıldı

30 Ocak 2012 tarihinde faaliyete geçen ve ilköğretim düzeyinde farklı sınıflardan öğrencilerin katılımlarına açık olan iki dönemlik "Bilimle Tanışma Programı" ile çalışmalarına başlayan,

zzyunushoca.jpg"Sinop Üniversitemizde ISO 9001:2008 Belgesi Çalışmaları".


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

1128-SUogretmenler21.jpgSinop Üniversitesi'nde Öğretmenler Günü

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan ve Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından bu yana,

21124-baskan.jpgBaşkan Ermiş'ten Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Boyabat Belediye Başkanı Mehmet ERMİŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

zzyunushoca.jpg"Sinop İli Yatırım Değerlendirmesi Raporu".

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığının girişimcilerin faydalanması için hazırladığı 81 ilin durumu raporu adlı çalışmadan Sinop ilimize ait olan kısmı sizler ile paylaşmak istiyorum. Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

1121_kaynak01.jpgSinop'ta Üniversite Sanayi İşbirliği

Sinop Üniversitesi'nde üniversite sanayi işbirliği kapsamında kaynakçılık eğitimi yapıldı

0816_logo.JPGTapuda "Fişleme"

Çok saygı değer okuyucular bildiğiniz üzere kentsel dönüşüm olarak nitelendirilen yeni şehir yapılanmaları ...........Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

1101_universite_(4).JPGSinop Üniversitesi Personeli Bayramlaşma Töreninde Buluştu

Kurban Bayramının ardından Sinop Üniversitesi personeli bayramlaşma töreni için bir araya geldi.

0105_DoganSezgin2.jpgTers miyiz?

Tersime geliyorsun, ters ters bakma, ters ters konuşma, tersinden kalkmış, amma ters adam, işlerim hep ters gidiyor. Dilimize yerleşen terslikle ilgili sözler. Hatta terslikler hayatımıza o kadar girmiş ki, şarkılara bile konu olmuş."Dünya tersine dönse" demiş...

0816_logo.JPG"Üniversite ve Gelişim"...

Değerli okuyucular ilimize Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi kurulması Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylandı ve resmi gazetede ilan edildi. ...........Devamı Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

kazan.jpgSiyaset Kazanı - Yerel Seçim - 1

Yerel seçim normal zamanında yapılırsa 18 ay kadar bir zaman vardı, ancak yerel seçimler 27 Ekim 2013 günü yapılmak isteniyor. Bende bir yerel seçim kazanı kaynatayım dedim.
Yazan:İsmail Mehmetoğlu

0903_logo.jpg"El Oğlu Geldi Ben Keşfettim Dedi (Turizm)...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Geziyorum"da

zzzzzz.jpgBulmaca

Bugün Sözcü gazetesi ilk sayfasında bir bulmaca yayımladı. Bende size bu bulmacayı çözmeniz için aktarıyorum.

zzzzzz.jpgCevap yazısı (Bir lise mezununun cevabıdır.)

Sayın Başbakan, geçtiğimiz pazartesi günü, liseleri ve benim gibi lise mezunlarını hedef alan bir konuşma yaptı. Uzatmayalım imam hatip lisesi mezunu terörstlerin isimlerini haberin devamında okuyabilirsiniz. NOT: Gerçekten çok sevdiğim ve benden daha fazla bu ülkeyi seven imam hatip mezunu arkadaşlarım vardır.Onları tenzih ediyorum.

0816_logo.JPG"Eş Durumu Atamasında Mahkemeden Çıkan Karar"...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


0903_logo.jpg" Hangi Belediye Başkanı?"


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

0903_logo.jpg"Dün Gece Neler Oldu ?(13 Eylül)"


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

0903_logo.jpg"Başkanlık Sistemi Geliyor"...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

0903_logo.jpg"Çek-Senet Mafyaları"...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da

0816_logo.JPG"İşte Mahkeme Kararı"...


Mahkeme kararı ilişiktedir. Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


0816_logo.JPG"Satabilirler Mi?"...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


0816_logo.JPG"Altına Güvenin Demiştim"...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


0816_logo.JPGOh Olsun...


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum"da


0105_DoganSezgin2.jpgBizim Boyabat

İstanbul; doğduğum, büyüdüğüm, ilk, orta ve lise öğrenimlerimin bazı bölümlerinin geçtiği şehir. Babaannemin, babamın mezarlarının bulunduğu, yani onları koynunda saklayan şehir"

yunushocasizlerlelogo.JPG"Fed ve Parasal Genişleme"


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG"4+4+4' ün ders dağılımları"


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Yazıyorum" da

geziyorum.jpgTunus'tan Fotoğraflar Görüntüler ve Gezi Notları (3)


Yunus Emre Karslıoğlu "Sizler İle Geziyorum'da"

yunushocasizlerlelogo.JPG"Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Süleyman Mutlu'nun Konuşmaları"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG"Sel Felaketi ve Yaşananlar / Geçmiş Olsun"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG "Türkiye Suriye'ye Girmelidir"


Yunus Emre Karslıoğlu  "Sizler İle Yazıyorum"da

0622_tunus_(2)1.JPGTunus Gezisi Fotoğraflar ve Görüntüler (2)

Tunus'tan fotoğraflar ve seyahat notları ...

geziyorum.jpgTunus Gezisi Fotoğraflar ve Görüntüler (1)

Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler ile Geziyorum"da....Tunus Afrika'da bulununan bir ülke ve Arap Baharı adı altındaki bir değişim rüzgarı ile ülkenin yapısında bazı değişiklikler oldu. Önceki halinde oraya giderek gezmiş olduğum Tunus'u sizlere tanıtmaya çalışacağız.

0620_Resim1.jpgBoyabat'ın Unutulan Konusu: Deprem Tehlikesi


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

zzzzzz.jpgBoyabat'ın İl Olması

Boyabat'ın il olması, kendini Boyabatlı hisseden veya Boyabat'ı çok sevenler için bir sevdadır. Yapılır veya yapılmaz il olmasını istemeyen veya karşı olan Boyabatlıyım demesin, çünkü buna hakkı yok.

yunushocasizlerlelogo.JPG"Parayı Kaptılar"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

00.jpgBoyabat'ın Sorunları Hakkında Yetkililere Manifesto Haziran 2012

12 Haziran 2011 pazar günü yapılan genel seçimlerin üzerinden tam olarak 1 yıl yani 366 gün geçti. Bundan 4 ay önce manifestomun birincisini yayınlamıştım, şimdi ikincisini yayınlıyorum. Ancak bundan sonra numara vermeyeceğim sadece tarihi belirteceğim.

yunushocasizlerlelogo.JPG"Kürtajla Alınan Bebekler Kozmetikte Hammadde Mi?"


Kürtaj Meselesi-2 / Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG"Kürtaj Meselesi"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

0525_AyseSahin1.jpgEl emeği göznuru ve Rahmetli Babaannem

Rahmetli babaannem en çok dokuduğu çemberleriyle, mahramalarıyla övünürdü. Kullandığı örneklerinin ağır olduğunu daha fazla emek gerektirdiğini ayrıca bu örneklerin renklerinin de iyi bilinmesi gerektiğini söylerdi.

0601_o.jpgAyancıklı Off-Road'çılar İlçemizden Geçti (Video)

Geçen haftalarda Samsun'da S1 ve S2 dalında Sinop ilimizi temsilen 1.likler kazanan Off-Road ekibi araçları ile beraber ilçemizde mola verdi.

yunushocasizlerlelogo.JPG"BORSAİÇİN55.000'i DEMİŞTİM"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG"Sayın Başbakanım"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG"İnsanlar Uyutuluyor"Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

0105_DoganSezgin2.jpgAnneler

Anneler; "Karnımdayken kanımı, hayattayken canımı, ölünce malımı yerler" derler. Doğru derler. Hep biz yeriz, onlar bizi zevkle seyrederler. Biz ne veririz? Sadece çiçek, ya da gücümüze göre bir hediye.

yunushocasizlerlelogo.JPG"Taklacı Müdürler"Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG"Bir Mahkeme Kararı"


Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da

yunushocasizlerlelogo.JPG
"Sevilen TopraklarMezarlık İçin Mi?"

Boyabat Ekonomisinin Tek Çıkış Yolu Üniversite (2) / Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum'da" ...

yunushocasizlerlelogo.JPGBoyabat Ekonomisinin Tek Çıkış Yolu Üniversite(1)


Öğr.Gör. Yunus Emre Karslıoğlu ile "Sizler İle Yazıyorum" da...

0105_DoganSezgin2.jpgAldığını yerine koymak

Gençler bir araya geldiklerinde hep gelecekten bahsederler ve gelecekle ilgili hayaller kurarlar. Yaşlılar ise hep eskileri düşünür ve eskileri konuşurlar. Eh biz de yaşlandığımız için hep eskilerden bahsetmeye başladık.

00.jpgBoyabat'ın Sorunları Hakkında Yetkililere Manifesto -1

12 Haziran 2011 pazar günü yapılan genel seçimlerin üzerinden sekiz aydan fazla bir zaman geçti. Bende değişikliklerin yerine oturması için bekledim. Ama artık zaman geldi.

zzzzzzzzzzzz.jpg14 şubat sevgililer günü gerçeği

Özellikle son yıllarda 14 şubat sevgililer günü diye, tüketim amaçlı bir gün toplumumuza empoze edildi. Oysa bugün Hristiyan inancına ait bir gün ve asıl ismi Saint Valentine Günüdür.

0105_DoganSezgin2.jpgAdam olmak

Uzun zamandır yazılarıma ufak iki rahatsızlığım ve tedavileri aynı zamanda Boyabat dışında olduğum için ara verdim. Hani bir de kış geldi gönlüm hoş değil ya...

0525_AyseSahin1.jpgGenel Sağlık Sigortası İçin Gelir Testi

Gelir testi yapılmasını istemez veya genel sağlık sigortası tescilinin yapıldığına dair tebligat tarihinden itibaren bir ay içinde gelir testi yapılması yönünde muvafakat vermezseniz geliriniz asgari ücretin iki katı olarak kabul edilecek ve 212,76 TL prim ödemeniz...

zzzzzzzzzzzz.jpgİçimden Geldi.

Bugün internette gezinirken bir hikaye okudum çok hoşuma gitti. Bu nedenle sizinle bu hikayeyi paylaşmak istedim.

zzzzzzzzzzzz.jpgAlıntı 2012 - 1

Gazeteci Murat Bardakçı, geçtiğimiz günlerde yazmış olduğu yazısında Noel hakkında yazmış. Ben altına imzamı koyarım, siz okuyun karar verin.

zzzzzzzzzzzz.jpgİlginç Bir Anket ve Sonuçları

Sevgili okurlar, size geçtiğimiz günlerde yapılan bir anketin sonuçlarını aktarıyorum. Sizden küçük bir ricam var, bunun bir anket olduğunu bilin, bunlar kesin değildir. Seçim anketi gibi düşünün, örneğin seçim anketleri bile % 5'e yakın yanılıyor.

zzzzzzzzzzzz.jpgDersim'de neler oldu?

Şu andaki yetkililer gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar. İşin kötüsü saflar da inanıyor. Aslında Dersim ile pkk arasında bir fark yoktur. Yılmaz Özdil'in yazısını bir okuyun.

zzzzzzzzzzzz.jpgBiraz Gülelim mi? Yoksa Ağlayalım mı? Karar sizin

Bu yazıda Türkiye'de gerçekleşen ve tamamiyle bize mahsus ölüm şekillerini sizlere aktarıyorum.

zzzzzzzzzzzz.jpgBenim İnanasım Gelmedi.

Bugün, Yılmaz Özdil bir yazı yazmış. Benim inanasım gelmedi. Aklı olan okusun incelesin. Aklı olmayana zaten lafımız yok.

0105_DoganSezgin2.jpgBizim İstanbullular

Okullar açıldı. Bizim İstanbullular memleketlerine çoktan döndüler. Boyabat yine bize kaldı.

0525_AyseSahin1.jpgSigorta Primi İşveren Hissesi Teşviği (II)

Sigortalı için tahakkuk eden primlerin işverene ait kısmı şartlarınoluşması halinde ilgili kanunda belirtilen sürelerce İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak.

0220_AyseSahin.jpg

İşveren Hissesi Sigorta Prim Teşvikinde Son Günler

İlgili teşvikten yararlanmak için, içinde bulunduğumuz ay sonuna kadar çalışan istihdam etmeniz yararınıza olacaktır. Örneğin, aranan şartların var olması durumunda eğer 1 Temmuz/2010 tarihinde işçi istihdam ederseniz yaklaşık 145.00-TL fazla prim ödemiş olacaksınız.

Ayşe ŞahinKayıp ve Hurda Araca Vergi̇ Affı

Kayip Ve Hurda Araca sahip mükelleflerin en kısa zamanda vergi dairelerine müracaat ederek geniş kapsamlı vergi affından yararlanmaları kendi menfaatlerine olacaktır. Vergi dairemiz bu konuda mükelleflerimize her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

zzzzzzzzzzzz.jpgKurtuluş Tarihleri

Geçtiğimiz pazartesi günü Sinop'un 3 Ekim 1214'te Selçuklular tarafından alınması ve Türk hakimiyetine geçişinin kutlandığı haberini sitemizde yayınladık.

0525_AyseSahin1.jpgSigorta Primi İşveren Hissesi Teşviği (I)

6111 sayılı Kanun ile yapılan değişiklik sonucunda, 01.03.2011 tarihinden itibaren öncelikle beş puanlık prim desteğinden,ardından diğer kanunda öngörülen destekten yararlanılabilecektir.

zzzzzzzzzzzz.jpgAlıntı 14

Uzun zamandır sizlerden ayrıydım, nihayet kavuştuk. Sizlere Yılmaz Özdil'in süper bir yazısını aktarıyorum. Yalnız mizahtan anlamayanlar okumasın ve yorum yapmasın.

0820_Celtikspor.jpgMüjde Çeltikspor küme düştü

Şimdi mutlu musunuz? Çeltikspor'un her başarısına çeşitli başarısızlık kılıfı arayanlar, .aşarı olunca en öne geçip resim çektirenler, daha sonra bir daha hiç görünmeyenler...

0525_AyseSahin1.jpgBarkotlu Vergi Levhanızı Aldınız mı?

Ayşe ŞAHİN
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir0105_DoganSezgin2.jpgBabalar günü

Babam beni hiç sevmedi! Daha 10 yaşındaydım. Safranbolu'da rahatsızlanan babam, tedavi için İstanbul'a gitti ve bir daha hiç dönmedi. Oysa ben döneceği günü sabırsızlıkla bekliyordum.

zzzzzzzzzzzz.jpgEsfeli Safilin

Son günlerde liderlere bir hal oldu. Genelde sayın Başbakanın göstermiş olduğu asabi ve hiddetli görünümü, diğer liderlerde de görmeye başladık.

zzzzzzzzzzzz.jpgTürkçemi Arıyorum

Yusuf Yanç'a ait bu şiir, 12 yıl önce Türk Dil Kurumu Dergisi'nde yayınlanmıştı. Bende bunu sizlere aktarıyorum.

z.jpg

ALLAH (C.C) Korudu

Geçtiğimiz çarşamba akşamı Boyabat Kabristan'ı yakınında bulunan Polis Lojmanları'nın bulunduğu yerde, vatan haini, bölücü pkk örgütü mensubu üç-beş çapulcu, aşağılık, insan demeye layık olmayan terörist, kahraman Türk Polisi'ne menfur bir saldırıda bulundu.

0105_DoganSezgin2.jpgHayata Bakış

Ünlü bilgin Eflatun'a insanoğlunun en şaşırtan davranışlarını sormuşlar.

z.jpgLüzumsuz Bilgi 1

Bu yazıda "Tüketici Fiyatları Endeksi 2011 Yılı Madde Sepeti" diye adlandırılan, ancak enflasyon sepeti adıyla bilinen ve herkesin içinde ne var diye merak ettiği sepetin içindekileri aktaracağım

z.jpgHikaye 1

Uzun zamandır yazı yazmamış, alıntı yapmamıştım. Bu sefer de size bir hikaye aktarmak istedim. Çok sevdiğim vatanım ve Türk milletinin bu çok zor günlerinde sizleri biraz rahatlatmak istedim.

z.jpgE-Postama Gelenlerden 1

Bu seferki yazı e-postama gelen bir ileti sizlerle paylaşmak istedim.

z.jpgBulmaca

Bu sefer yazı yazmayacağım çok hoşuma giden bir karikatür yayınlayacağım.

z.jpgAlıntı 11

İş çığrından çıktı, sayın cumhurbaşkanı, sayın meclis başkanı, Abd ve Ab yetkilileri bile tepki koydu. Bende çok hoşuma giden bu alıntıyı yapmak zorunda kaldım.

z.jpgGel de Alma

Uzun süre alıntı yapmayacaktım ancak gelişmeler o kadar hızla oluyor ki, alıntı yapmayınca olmuyor.

z.jpgAlıntı 10

Sevgili okuyucularım sizleri sıktığımın farkındayım ancak bu alıntıyıda yaptıktan sonra uzun süre bu konuda alıntı ve yazı yazmayacağım. Bu alıntıyı da dikkatle okuyun ve daha önce dediğim gibi düşünmeye başlayın. başkalarının fikirleriyle değil, kendi fikirlerinizle hareket

0105_DoganSezgin2.jpgSuçluyum

Eskiden büyükler küçüklere;bir büyük gördüğü zaman ayağa kalkmayı, toplum karşısında ceketin önü açık, el cepte konuşmamayı, başkaları konuşurken sözünü kesmemeyi...


z.jpgAlıntı 9

Bazı arkadaşlar beni artık açık açık başıma bir şeyler gelebileceğini söyleyerek tehdite başladı. Ey beni tehdit edenler, siz tehdit ettikçe ben alıntı yapacağım ve duyulmayanları, okunmayanları sizlere aktaracağım.

z.jpgAlıntı 8

Sevgili okuyucularım dikkat ettiniz mi? Alıntılar serisi devam ettikçe, bazılarının dillerine bir şey oldu, biz taş altına girdi diyelim.

z.jpgBenzin Zammını Kutlama

Güzel ülkemin, güzel insanları sizlere dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandıranlara buradan dualar okuyorum. Ancak siz ne okursunuz bilmiyorum.

zzzzzz.jpgAlıntı 7

Çok sevgili okuyucular ve yorumcular, alıntı yapmaya çok kötü alıştım. Alıntı yapmadan duramıyorum.

0105_DoganSezgin2.jpgÇokbilmişlik yapmazsak çatlarız?

Bir önceki yazımda sizleri biraz hüzünlendirdim mi? Hatta biraz değil, bayağı fazla kaçmış. Zira aldığım tepkiler öyle diyor.

zzzzzz.jpgAlıntı 6

Sevgili okuyucularım, yeter artık bıktık alıntılardan diyeceksiniz, hatta kızacaksınız biliyorum ama bu alıntıyı da yapmazsam çatlayacağım. Bu konudaki görüşlerimi mutlaka söyleyeceğim.

zzzzzz.jpg

Alıntı 5

Sevgili okuyucu ve yorumcular hala şöyle olmuş, yok böyle olmuş diye yorum yapıyorsunuz. Bağırarak haykırıyorum, Ergenekon veya Balyoz diye bir şey yoktur. Bu tamamiyle kurgudur. Size bu sefer iki bölüm halinde bilgi aktarıyorum.

zzzzzz.jpgAlıntı 4

Çok sevgili okyucularım, çok sevgili yorumcularım, hepinize tekrar iyi günler. Geçtiğimiz günlerde Alıntı 3 yazısında bir teğmenin başına gelenleri aktarmıştım. Ama gördüm ki bazılarınız halen yok şöyle oldu, yok böyle oldu diye yorum yapıyorsunuz.

zzzzzz.jpgAlıntı 3

Sayın okuyucular, geçen bir alıntı yaptık yine birilerinin uykusu kaçtı. Şimdi birbirini takip eden iki alıntı daha yayınlıyorum. Bu alıntıları sizin bulabilmeniz açısından nereden aldığımı yazmayacağım. Bu alıntıların konusunu bir çok gazete yazmaz ve sizde okuyamazsınız.

zzzzzz.jpgAlıntı 2

Geçtiğimiz haftalarda önce "Masal 1" daha sonra "Alıntı 1" diye yazı yazdım. Bu yazılardan sonra bazı prematüreler hemen hani nerede Masal vede Alıntı yazıları birde kaldı, gerisi niçin gelmedi dediler.

zzzzzz.jpgGalatasaray

Birisi bana, gün gelecek Galatasaray seyircisini öven bir yazı yazacaksın deseydi, haydi oradan derdim.Ancak cumartesi akşamı Türk Telekom Arena'nın açılışında Galatasaray seyircisinin muhteşem protestosu üzerine bu yazıyı yazmak ihtiyacı hissettim.

zzzzzz.jpgAlıntı 1

Önce bir konuyu açıklığa kavuşturalım. Ben çok iyi tanıdığım bir arkadaşımın hatırı için bu yazıları yazıyorum, beğenirsiniz, beğenmezsiniz, görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum. Bunlar benim görüşlerim ve hiç bir şey bunları kolay kolay değiştiremez.

0105_DoganSezgin2.jpgKış geldi, yine gönlüm hoş değil!

Şüphesiz her mevsimin kendine has güzellikleri, insanlara sayısız armağanları vardır. Buna bir itirazım yok.

zzzzz.jpgMasal 1

Öncelikle artık kendimizi tanıtalım, yüzümüz görünsün. Bundan sonra size zaman zaman masal anlatacağım. Umarım hoşunuza gider.

zzterskose.jpgHacc Dönüşü Yeniden Merhaba

Yeniden merhaba. Çok uzun bir süre oldu ama yine yazmaya başladım ve elimden geldiğince yazacağım.

zzterskose.jpgTers Köşe

Sevgili Boyabatlılar, sayın okurlar, kıymetli yorumcular Hacc görevimi yerine getirmek üzere bir süre aranızdan ayrılıyorum, ALLAH(C.C) izin verirse Hacc dönüşü inşallah yine beraberiz.

zzterskose.jpgBoyabat Gazetesi

Boyabat Gazetesi'ne yazı yazmaya başladıktan sonra, yorumlardan takip edebildiğime göre bayağı ilgi gördük. Sizlere bunun nasıl başladığını ve Boyabat Gazetesi yetkilileri ile nasıl tanıştığımı anlatmak istiyorum.

zters.jpgSuç mu?

Yaklaşık iki aydır www.boyabatgazetesi.com sitesi yolladığım yazılarımı yayınlıyor, kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Yazmış olduğum yazılara siz çok değerli okuyucular, olumlu yada olumsuz yorumlarınızla katkı sağlıyorsunuz. Bu benim çok hoşuma gidiyor.

zters.jpgReferandum Teşekkürü

Hayır oyu kullanan Boyabat'ta 7001, Türkiye'de 15 855 551 (YSK verilerine göre) vatan evladına, kullanmış olduğu hayır oylarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

100905nfk2.jpgÜstad Necip Fazıl Ne Demişti?

Hepimizin çok sevdiği ve beğendiği, Üstad Necip Fazıl'ı yaklaşan Anayasa referandumu nedeniyle bir kez daha anıyorum. Kendisinin 12 Eylül 1980 Askeri Darbesiyle ilgili görüşlerini sizlerle paylaşmak istedim.Bu yazının tamamını okuyun ve bir kez daha düşünün. Acaba Üstad Necip Fazıl yaşasaydı 12 Eylül 2010 pazar günü yapılacak anayasa referandumda evet oyu mu verirdi? Yoksa hayır oyu mu verirdi?

zters.jpgEvet - Hayır

Bu yazımda günümüzün moda kelimelerinden olan evet kelimesi ile hayır kelimesini karşılaştıracağım. Kullandığımız bu kelimeleri karşılaştırabilmek için hangi cümlelerin içinde geçtiğini yazacağım, benim bilmediğim yada aklıma gelmeyenleri ise sizler yorumlarda ekleyin.

zters.jpgHayatta Olsalardı -1-

Her insan zaman zaman, hayatını kaybetmiş bazı insanların hayatta olsaydı da şunu görseydi, yada mezardakileri kaldırıp göstermek lazım, gibi cümleleri kullanır. Bu cümleleri kullanmaktaki amacımız değişiktir, genel olan hayatını kaybedenlerin olanları görememesi veya konulara dahil olamamasıdır.

zters.jpgAnayasa Değişikliğine Neden Karşıyım

Anayasa referandumunda hayır oyu vereceğimi belirtmiş ancak sebebini söylememiştim. Yazılarıma yorum yapan çok sevgili okurlarım, benim anayasa referandumunda oylanacak maddelere neden karşı olduğumu anlatmamı istediler. Ben herkes gibi maddeleri okumadan yorum yapmıyorum.

zters.jpgNeye Hayır, Neye Evet

Yazılarıma gelen yorumlarda, benim bu konu hakkında ne gibi bir bilgim olduğunu soran, bana kısaca sen kimsin, ne oluyorsun diyen oldu. Ne derlerse desinler, tüm çok kıymetli okuyucularıma ve çok kıymetli yorumcularıma, bilgimin nereden geldiğini anlatacağım ve kendilerini belkide ilk kez bu kadar ayrıntılı bilgilendireceğim.

zters.jpg% 90 evet çıkacak.

Benim artık yazı yazamıyacağımı, yazılarımın yayınlanmayacağını zannettiyseniz çok yanılmışsınız demektir. Benim yazılarıma artık kimse engel olamaz, sitenin patronları hakkında elimde belgeler ve bilgiler var, bu nedenle korkmayın sitenin hepsi gider ben kalırım.

zters.jpgHayırdır İnşallah.

Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır. Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın.

zters.jpgBoyabat-Durağan

Yeniden merhaba, ilk yazımdan sonra dostlarım "Tafsilat" ne demek diye yoğun soru sorunca bende dostlarıma sordum ve yazı başlığımızı "Ters Köşe" olarak değiştirmeye karar verdik. Ayrıca kendimizi tanıtmak amacıyla fotografımızı ekledik

zters.jpgMerhaba

İsmail Mehmetoğluyumurtalifasulye.jpg

Yumurtalı Taze Fasulye

Malzemeler

 • 1 kg taze fasulye
 • 1 domates
 • 1 kuru soğan
 • 3–4 yumurta
 • 1 kaşık tereyağı


pilavustu.jpg

Pilav Üstü Kuzu Eti

Malzemeler

 • 1 kuzu budu veya aynı büyüklükte kemikli parça
 • 500 gr pirinç
 • 1 kepçe tereyağı
 • Tuz


semizotu.jpg

Soğukluk Aşı (Semiz Otu Yemeği)

Malzemeler

 • 1 kg semizotu
 • 1 adet kuru soğan
 • 1 adet orta boy domates
 • 1 çay kaşığı salça
 • 1 çay bardağı pirinç
 • 100 gr kavrulmuş kıyma
 • 1 yemek kaşığı tereyağı


0220_AyseSahin.jpg

Emlak Vergisi Ödemeyecek Olabilirsiniz

Emlak vergilerinin değeri 4 yılda bir takdir komisyonlarınca mahalle mahalle, sokak sokak belirlenir. Bina, arsa ve arazilerin özelliklerine göre -örneğin bina asansörlü mü, kaloriferli mi yada çelik mi, kagir mi gibi- belirlenen katsayılar vardır.

sackavurmasi2.jpg

Saç Kavurması

Malzemeler

 • 1 kg kuşbaşı doğranmış kemiksiz kuzu veya oğlak eti
 • 3-4 adet soğan
 • 3-4 adet domates
 • 10 adet sivribiber
 • Tuz
 • Karabiber


edegodepilavi.jpg

Ede Göde Pilavı

Havaların kurak gidip yağmur yağmadığı zaman çocuklar Galata ismi verilen enli bir tahtaya kurbağa koyar üzerini çamurla kaplayıp, kapıları çalarak ve mani söyleyerek evlerden bereket isterler....

yogurtluhobelen.jpg

  Yoğurtlu Höbelen

  Malzemeler
 • 500 gr Höbelen mantarı
 • 1 kase süzme yoğurt
 • 2 diş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı tepeleme tere yağı
 • Tuz


Höbelenli Pilav

Malzemeler:

 • 2 su bardağı pirinç
 • 8- 10 adet Höbelen mantarı
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • Tuz
 • Karabiber
 • Yeterince su


0220_AyseSahin.jpg

Vergiden ve Sigorta Primlerinden Tasarruf

Ayşe ŞAHİN
Serbest Muhasebeci Mali MüşavirMuhasebemizden mükellefiz

Ayşe ŞahinSinop Üniversitesi 'nin Ankara Gezisi

Üniversitemizde gezi ve etkinlikler devam ediyor.. Öğrencilerimiz için düzenlenen bir etkinlikte Başkent Ankara'da bazı yerler gezildi.......TBMM, TRT Müzesi......Sizler İle Yazıyorum da....

1270_t_(1).jpg"Vatandaşa Et yerine Bitkisel Ürün Yediriyorlardı"

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından et ürünlerindeki taklit ve usulsüz ürünlerin üretimini önlemek amacıyla yayınlanan Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliğinden........Devamı Sizler İle Yazıyorum da....

geziyorum.jpgBoyabat'tan Görüntüler Videosu

....Bir çok okuyucumuz bu videoyu internette aradığını ve bulamadığı söylemektedir.

yunus23.jpg"Vahşet"

83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sivil vatandaş öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır. .devaYunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

resimHer taraftan duyulan patlama sesinin sırrı

..... hızlı gitmeye başladığı anda büyük bir patlama yaratır. Yüksekte olduğundan heryerden duyulabilir...Yunus Emre Karslıoğlu İle Sizler İle Yazıyorum'da

1262_etkinlik.jpgÜniversitede Etkinlikler Sürüyor

Üniversitemiz Boyabat Yerleşkesinde yapılan etkinlikler devam ediyor. İktisat Fakültesi 1 Nolu konferans salonunda "Fetih 1453" sinema filmi ve üniversite öğrencilerine yönelik "girişimcilik"...

yunus23.jpg
Boyabat'ta-Trafik Keşmekeşi- Çevre Yolu...

....Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

0525_AyseSahin1.jpgHuzur ve Ev

Geçenlerde, anneme buraya bir huzur evi yapılacağını söylediğim de annem gülerek "iyi işte gönderirsiniz bizi oraya, kurtulursunuz, Eren gibi pencereden de bağırırsınız" dedi. Eren teyzemin torunu, henüz 5-6 yaşlarındayken anneannesi ve dedesiyle 15 gün...

1255_r.jpgSofralarımızda Tüketilen Balıklar İçin Uyarılar...

Üniversite rektörümüz Prof. Dr. Recep Bircan geçtiğimiz gün ÜLKE TV kanalında sofralarımızda tükettiğimiz balıklar hakkında yayınlanan bir röportajda uyarıcı bilgilendirmeler verdi....Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

1255_anten.jpg"Anten Kavgası"

Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

Boyabat'ın 2012 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2012 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 119 kişi artarak 26.586 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 396 kişi azalarak 16.553 kişiye düştü. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

yunus23.jpg"Üniversitelerdeki Kılık Kıyafet Serbestisi"

.Yunus Emre Karslıoğlu ile Sizler İle Yazıyorum'da

efelekdolmasi.jpg

Efelek (Evelek) Dolması

Malzemeler

 • 2 bağ efelek
 • 1 su bardağı pirinç
 • 2 adet soğan
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 100 gr kavrulmuş kıyma
 • Tuz
 • 1 demet dereotu (kıyılmış)
 • 1 demet maydanoz (kıyılmış)
 • Kuru nane (isteğe bağlı)
 • 1 tatlı kaşığı salça


2011 yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (12 Haziran 2011)

Seçim sonuçlarına göre AKP'den Mehmet Ersoy ile CHP'den Engin Altay milletvekili seçildiler.

2010 Yılı Anayasa Değişikliği Halkoyu Sonuçları (12 Eylül 2010)

2010 Anayasa Halkoyu sonuçlarını sizlere aktarıyorum (12 Eylül 2010).

2007 Yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (22 Temmuz 2007)

22 Temmuz 2007 milletvekili genel seçimleri sonuçları (22 Temmuz 2007)

2002 Yılı Milletvekili Genel Seçimi Sonuçları (3 Kasım 2002)

2002 yılı miletvekili genel seçimi sonuçlarını veriyorum.

Boyabat'ın 2011 yılı nüfusu belli oldu.

TÜİK tarafından Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre açıklanan 2011 yılı verilerine göre Boyabat şehir nüfusu 515 kişi artarak 26.467 kişiye çıktı. Aynı verilere göre köy nüfusu ise 388 kişi azalarak 16.949 kişiye düştü. Lütfen verileri kullanmak isteyen basın organları emeğe saygı gereği kaynak göstererek verileri alabilirler.

Sehitler.JPGBoyabatlı Şehitler

Boyabat'ta yaşayıp da savaş konusu açılınca, özellikle de Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili hikaye dinlemeyenin veya konuşmayan insan sayısı çok azdır.

Sehitler.JPG Boyabat'lı (Saraydüzü) Şehitler

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde benim Boyabat'lı kabul ettiğim bugün Saraydüzü nüfusuna kayıtlı 122 şehidimizin aziz anısına bu çalışmayı yayınlıyorum. Buradan bütün şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.

Fırfırlı Börek (Babaanne Böreği)

Malzemeler

 • 2 çorba kepçesi un
 • 100 gr çekilmiş çiğ kıyma
 • 1 kuru soğan
 • 1,5 kepçe süt
 • 1 yumurta
 • Sıvı yağ
 • Tuz
 • Karabiber


pancaryapragikav3.jpg

Pancar Yaprağı Kavurması

Malzemeler

 • Pancarın yeşil yapraklarından bir miktar
 • 1 kaşık tere yağı
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • 1 kase süzme yoğurt
 • 2 diş sarımsak
 • Tuz


govec.jpg

Göveç

Malzemeler

 • 1 kg kuşbaşı kuzu eti
 • 500 gr sivri biber
 • 3 adet kuru soğan
 • 3-4 adet domates
 • 2 adet orta boy patates
 • 2 adet patlıcan
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • Tuz
 • Karabiber


sallimcorba.jpg

Sallım Çorba

Malzemeler

 • 1 yumurta
 • 1 su bardağı un
 • 1 su bardağı yeşil mercimek
 • 1 baş soğan
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • Tuz


kulaklicorba.jpg

Kulaklı Çorba

Malzemeler

 • 1 yumurta
 • 1 bardak un
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 kase süzme yoğurt
 • Kuru nane
 • Tuz
 • Sarımsak


  nohutluet.jpg

  Nohutlu Et (Boyabat Usulu)

  Malzemeler

  • 1 kg kemikli veya kuşbaşı sığır eti
  • 1 su bardağı nohut
  • 1-2 adet kuru soğan
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 1 yemek kaşığı tere yağı
  • Tuz
  • Karabiber


  gullacdolmasi.jpg

  Güllaç Dolması

  Malzemeler

  • 1 paket güllaç
  • 250 gr çekilmiş ceviz
  • Tarçın
  • Yumurta
  • Sıvı yağ

  Şerbet İçin

  • 5 su bardağı şeker
  • 4 su bardağı su


  ballihamurisi.jpg

  Ballı Hamur İşi

  Malzemeler

  • 4 su bardağı un
  • Tuz
  • Katı veya sıvı yağ
  • Su

  Şerbet İçin

  • 2 su bardağı toz şeker veya 1 kase süzme bal
  • 2 su bardağı su


  efogunmuhallebisi.jpg

  Efoğun (Efeoğlunun) Muhallebisi

  Malzemeler

  • 1 su bardağı pirinç unu
  • 1 yemek kaşığı nişasta
  • 5 su bardağı su
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • Biraz gül suyu
  • Kırmızı şeker boyası


  pirinclipatates.jpg

  Pirinçli Patates

  Malzemeler

  • 4 orta boy patates
  • 1 yemek kaşığı tere yağı
  • 1 kuru soğan
  • 1 parça kavrulmuş kıyma
  • 1 tatlı kaşığı salça veya 1 küçük domates
  • 1 çay bardağı pirinç
  • Tuz


  etlipiroh.jpg

  Etli Piroh

  Malzemeler

  • 2-3 su bardağı un
  • 1-2 yumurta
  • 100 gram ince çekilmiş kıyma
  • 1 tane soğan
  • 1 kepçe tereyağı
  • Tuz
  • Karabiber


  acilicorba.jpg

  Acılı Çorba

  Malzemeler

  1. 1 su bardağı börülce,
  2. 1 çay bardağı un ,
  3. Tuz ,
  4. 1 çorba kaşığı tereyağı ,
  5. Limon  yogurttatlisi.jpg

  Yoğurt Tatlısı

  Malzemeler

  • 1 lt sıvı yağ
  • 1 yumurta
  • 1 çay bardağı yoğurt
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • Aldığı kadar un
  • 3 su bardağı şeker
  • 1,5 su bardağı su
  • Tuz


  hosmerim.jpg

  Hoşmerim (Boyabat Usulu)

  Malzemeler

  • 2 su bardağı un
  • 2 bardak süt
  • 2 yumurta
  • 1 dilim peynir
  • ½ demet maydanoz
  • Tuz
  • Sıvıyağ (Kızartmak için)


  mercimeklibulgurasi.jpg

  Mercimekli Bulgur Aşı

  Malzemeler

  • 1 su bardağı mercimek
  • ½ su bardağı bulgur
  • 1 büyük soğan
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 kase yoğurt
  • Kuru nane
  • Tuz


  yumurtalilapa.jpg

  Yumurtalı Lapa

  Malzemeler

  • 4 yumurta
  • 1 su bardağı pirinç
  • 5 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı tere yağı
  • Tuz
  • Karabiber


  yumurtalibiberkavurmasi.jpg

  Yumurtalı Biber Kavurması

  Malzemeler

  • 500 gr sivri biber
  • 2 çay bardağı sıvı yağ
  • 4 yumurta
  • Tuz
  • Karabiber


  kizarmistarhana.jpg

  Kızarmış Tarhana

  Malzemeler

  • Bir miktar tarhana hamuru
  • Sıvı yağ


  kiyma.jpg

  Kavrulmuş Kıyma

  Eskiden Ekim ayı sonuna doğru yani panayır zamanı uygun bir dana yada düve alınarak kesilir pastırma ve sucuk yapılacak yerler ayrıldıktan sonra kalan etler satırlar yardımıyla büyük kütüklerin üzerinde dövülerek incecik kıyma haline getirilir  pide.jpg

  Pide

  Buraya pideyi almamızın tek sebebi Karadeniz pidesi diye adlandırılan pidenin tüm yurtta yapılmasına rağmen, Boyabat'ta odun ateşinde ve kıvamında bir hamur ile bol malzeme koyarak tam tavında bir fırında yapılmasından dolayıdır.  tarhanacorbasi1.jpg
  tarhanacorbasi2.jpg
  tarhanacorbasi3.jpg

  Tarhana Çorbası
  ( Boyabat Usulu )

  Tarhana

  Malzemeler

  • 1 kase kaymaklı yoğurt (Mümkün ise manda yoğurdu)
  • 7-8 adet orta boy soğan
  • 4-5 adet domates
  • 500 gr kırmızı biber
  • 1 çorba kaşığı çörek otu
  • Tuz
  • Maya (Mümkün ise köy mayası)
  • Un (Mümkün ise değirmen unu)

  Tarhana Çorbası

  Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı tarhana
  • 1 tatlı kaşığı salça veya domates suyu
  • 1 parça kavrulmuş kıyma
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 2 dilim bayat ekmek
  • 1 diş sarımsak
  • Tuz
  • 1 çay tabağı rendelenmiş kaşar peyniri


  sahanpirzolasi.jpg

  Sahan Pirzolası (Boyabat Usulu)

  Malzemeler

  • 1 kg pirzola (dana veya kuzu tercihe göre)
  • 2 orta boy kuru soğan
  • 1 adet domates
  • 1 tatlı kaşığı salça
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • Tuz
  • Karabiber


  altustboregi.jpg

  Altüst Böreği

  Malzemeler

  • 2 çorba kasesi un
  • Su
  • Tuz
  • Tereyağı

  İç malzemeleri

  • Peynirli için: 2 dilim beyaz peynir, kıyılmış maydanoz

  • Kıymalı için: 2 parça kavrulmuş kıyma, 1 tane kıyılmış kuru soğan, karabiber

  • Ispanaklı için: Ispanak yaprağı, 3 yumurta, 1 parça kavrulmuş kıyma, 1 tane kıyılmış kuru soğan, 1 çorba kaşığı tereyağı (Ispanaklı altüst böreğinin iç malzemesi bir kapta daha önce pişirilerek hazırlanır.)  hasuda.jpg

  Hasuda

  Malzemeler

  • 1 çay bardağı buğday nişastası
  • 1 çay bardağı pekmez
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı tereyağı


  mercimeklipirincasi.jpg

  Mercimekli Pirinç Aşı ( Lapası)

  Malzemeler

  • 1 kahve fincanı yeşil mercimek
  • 1 su bardağı pirinç
  • 1 kepçe tereyağı
  • Tuz


  unkavurmacorbasi.jpg

  Un Kavurma Çorbası

  Malzemeler

  • 1 çay bardağı un
  • 1 kaşık tereyağı
  • Tuz


  sicakekmek.jpg

  Sıcak Ekmek Arası Tereyağı

  Malzemeler

  • 1 tane sıcak somun ekmek
  • 150 gr tereyağı


  borulcelibulgurasi.jpg

  Börülceli Bulgur Aşı

   Malzemeler

  • 1 su bardağı börülce
  • ½ su bardağı bulgur
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 küçük kuru soğan
  • Tuz


  ispanaklibulgurpilavi.jpg

  Ispanaklı Bulgur Pilavı

  Malzemeler

  • 1 kg ıspanak
  • 1 orta boy kuru soğan
  • 1 elma büyüklüğünde kıyma
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 su bardağı bulgur
  • 1 tatlı kaşığı salça
  • Tuz


  pilavlicorba.jpg

  Pilavlı Çorba

  Malzemeler

  • 1 çorba kâsesi pilav
  • 1 soğan
  • 1 kaşık yağ
  • 1 çay bardağı un


  kuruincirdolmasi.jpg

  Kuru İncir Dolması

  Malzemeler

  • 10 adet kuru incir
  • 2 yemek kaşığı tuzsuz tere yağı
  • 1 su bardağı ceviz içi
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı kaymak


  kurupatlicanasi.jpg

  Kuru Patlıcan Aşı

  Malzemeler

  • 1 kg patlıcan
  • 1 kuru soğan
  • 1 parça kıyma
  • 1 çay bardağı pirinç
  • 1 yemek kaşığı tere yağı
  • 1 tatlı kaşığı salça
  • 2 diş sarımsak
  • Süzme yoğurt


  cigdemlipilav.jpg

  Çiğdemli Pilav

  Malzemeler

  • 2 su bardağı pirinç
  • 15-20 sarı çiğdem
  • Tuz
  • 2 yemek kaşığı tereyağı


  pastirmalimihlama.jpg

  Pastırmalı Mıhlama

  Malzemeler

  • 200 gr pastırma
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 yemek kaşığı tere yağı
  • 4 yumurta
  • Tuz


  firfirliborek.jpg

  Fırfırlı Börek (Babaanne Böreği)

  Malzemeler

  • 2 çorba kepçesi un
  • 100 gr çekilmiş çiğ kıyma
  • 1 kuru soğan
  • 1,5 kepçe süt
  • 1 yumurta
  • Sıvı yağ
  • Tuz
  • Karabiber


  inciruyusturmasi.jpg

  İncir Uyuşturması

  Malzemeler

  • 1 kg süt
  • 10 adet kuru incir
  • 1 su bardağı şeker


  misircorbasi.jpg

  Mısır Çorbası

  Malzemeler

  • 2 su bardağı keşkeklik mısır
  • Soğan
  • Tuz
  • Süzme yoğurt
  • Kuru nane
  • 1 kepçe tereyağı


  ispanaklimihlama.jpg

  Ispanaklı Mıhlama

  Malzemeler

  • 1 kg ıspanak
  • 1 adet kuru soğan
  • 2 yemek kaşığı tere yağı
  • 1 parça kavrulmuş kıyma
  • 4 yumurta
  • Tuz
  • Karabiber


  soganlimihlama.jpg

  Soğanlı Mıhlama

  Malzemeler

  • 3 adet kuru soğan
  • Kavrulmuş kıyma (bir miktar)
  • 2 yemek kaşığı tere yağı
  • 4 adet yumurta
  • Tuz
  • Karabiber


  yummaavuc.jpg

  Yumma Avuç

  Malzemeler

  • 4 su bardağı un
  • Tuz
  • Katı veya sıvı yağ
  • Su

  İç Malzemeleri

  • Rendelenmiş peynir
  • Doğranmış kavrulmuş kıyma
  • Maydanoz
  • Soğan
  • Tuz
  • Karabiber


  sekerliyumurta.jpg

  Şekerli Yumurta

  Malzemeler

  • 1 yumurta
  • 1 tatlı kaşığı tere yağı
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker


  surgunboregi.jpg

  Sürgün Böreği

  Malzemeler

  • 2 su bardağı un
  • Su
  • Nişasta
  • Tuz
  • Peynir
  • Kavrulmuş kıyma
  • Maydanoz
  • 1 orta boy soğan


  evelekasi.jpg

  Evelek Aşı

  Malzemeler

  • 1 bağ evelek
  • 1 kase yoğurt
  • 1 orta boy soğan
  • 1 diş sarımsak
  • Bir miktar kıyma
  • 1 tatlı kaşığı salça
  • 1 kaşık tereyağı
  • 1 çay bardağı pirinç
  • Tuz
  • 1 demet dereotu
  • 1 demet maydanoz
  • Bir miktar nane


  koldolmasi.jpg

  Kol Dolması

  Malzemeler

  • 1 kuzu kolu
  • 4–5 orta boy soğan
  • 1 domates
  • 1 servis kaşığı tereyağı
  • 500 gr nohut (İsteğe bağlı)


  bulgurcorbasi.jpg

  Bulgur Çorbası

  Malzemeler

  • 1 su bardağı bulgur
  • 1 küçük soğan
  • 1 küçük domates
  • 1 kepçe tereyağı
  • 1 kase süzme yoğurt
  • 1 yemek kaşığı kuru nane
  • 1 kaşık kırmızı pul biber


  mihlama(babaanne).jpg

  Mıhlama (Babaanne Usulu)

  Malzemeler

  • 4 yumurta
  • 2 adet kuru soğan
  • 10 adet sivri biber
  • 1 adet domates
  • 100 gr kavrulmuş kıyma
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • Tuz
  • Karabiber


  unhelvasi.jpg

  Un Helvası

  Malzemeler

  • 1 paket margarin (250 gr)
  • 2 su bardağı toz şeker (500 gr)
  • 2 – 2,5 su bardağı un
  • 3,5 su bardağı su


  yumurtalibulgurpilavi.jpg

  Yumurtalı Bulgur Pilavı

  Malzemeler

  • 2 su bardağı bulgur
  • 1 adet kuru soğan
  • 2 yemek kaşığı tere yağı
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 3 adet yumurta
  • Tuz
  • Karabiber


  katihamur.jpg

  Katı Hamur

  Malzemeler

  • 1-2 su bardağı un
  • 3 su bardağı su
  • 1 çay bardağı pekmez
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • Tuz


  cimcik.jpg

  Cimcik (Cimcük)

  Malzemeler

  • 2 su bardağı un
  • 2 adet yumurta
  • 2 yemek kaşığı tere yağı
  • 1 kase süzme yoğurt
  • 2 diş sarımsak
  • Tuz


  kabakdolmasi.jpg

  Kabak Dolması (Boyabat Usulü)

  Malzemeler

  • 1 kg sakız kabağı
  • 1 çay bardağı sıvı yağ

  İç malzemesi

  • 2 soğan
  • Elma büyüklüğünde kavrulmuş kıyma
  • 1 su bardağı pirinç
  • 1 kaşık tereyağı
  • 1 bağ maydanoz veya dereotu (kuru veya yaş nanede olur)


  cizlembebaklavasi.jpg

  Cizlembe Baklavası

  Malzemeler

  • 3 su bardağı un
  • Tuz
  • Su
  • 1 kaşık tere yağı
  • 1 su bardağı pekmez (dut, üzüm vb.)
  • 1 su bardağı dövülmüş ceviz
  • 1 çay bardağı şeker


  BOYABAT KELİMESİNİN ANLAMI

  Boyabat'a ve Boyabatlılar'a ait bir internet sitesi kurma fikrini ortaya atan ağabeymiz Ahmet KÜÇÜKBAŞ ve arkadaşım İ.Hakkı ÖZDİLEK ile konuşmalarımız sırasında benimde bu siteye katkılarımı beklediklerini söyleyince aklıma ne yapabilirim diye değişik fikirler geldi. Ama en önemlisinin Boyabat kelimesinin ne anlama geldiğini incelemek olduğuna karar verdim.

  ENİŞTE'NİN YERİ KEBAB DÜRÜM EVİ

  Büyük Cami Karşısı, PTT Yanı Telefon: 0 538 471 36 18  Şimşirgil Mimarlık Hizmetinizde

  Şimşirgil Mimarlık, Dörtyol Sönmez Ekmek Fırını Üstü, 1.Kat  TOZLU GİYİM'de çalışacak bayan eleman aranıyor

  Müracaat: Anadolu Lisesi karşısı, Fatih Sultan Mehmet Cad. No:6 TEL: 0 368 315 07 66 - 0 542 441 14 55  0924ugur3.jpg

  Uğur Tekstil'de çalışacak elemanlar aranıyor

  Çamlıca Tepe Camii yanındaki işyerimizde askeri elbise üretimi yapan Uğur Tekstil'de çalışacak elemanlar aranıyor.  1010tozlu1.jpg

  Tozlu Giyimde Kurban Bayramına Özel Yeni Ürünler ve Uygun Fiyatlar  0922demirmanav6.jpgDemir Manav - Gıda - Bakliyat

  yeni adreslerinde hizmetinizde

  Adnan Menderes Bulvarı Yeni Belediye İşhanı karşısı ve Saraydüzü Yol kavşağında hizmetinizdeyiz.

  0927tozlu__(1).jpgTOZLU GİYİM

  28 Eylül 2013 Cumartesi saat: 13.30'da Anadolu Lisesi karşısında Fatih Sultan Mehmet Cad. No:6'da açılıyor  Orta Çarşı'da, Nizamettinbey Caddesi'ndeki çeşmeye yakın
  bir bodrum ve iki kat dükkan sahibinden satılıktır.
  MÜRACAAT TEL: 0 536 871 10 45  Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayram
  CHP İlçe Başkanı Mustafa Türk, 23 Nisan
  Türkiye Büyük Millet Meclisi, Milli İrad
  Milletvekili ERSOY'un 23 Nisan Mesajı
  Recep Bircan, 23 Nisan Kutlama Mesajı
  Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLA
  Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’nın 23 Nis
  GÖKVADİDER'den Genel Kurul
  Sertifikasını Başbakandan Aldı
  Başkanlık Koltuğuna Furkan Dede Oturdu
  Ananı öpen ‘Kadı’ ise yapaca
  Yunuslara Özgürlük Platformu'ndan TBMM'y
  Yeşil çay ile yudum yudum gelen sağlık
  Üniversitemizde “Hz. Peygamber ve
  Ödüller Sahiplerini Buldu
  Boyabat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe
  Satılık Daireler
  Yunusoğlu ve Çelik’ten Başkan Çakı
  Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Uysal hayırl
  Ortaokullar arası "Kurtuluş Savaşı" konu
  Nükleer Santral Karşıtları Çernobil Faci
  Yalancıların - Münafıkların Zaferi
  SİYAD Futbol Turnuvasını Sinop Milletvek
  Seyyah Bizim Iller Projesine Sinoplu gen
  Sinop Üniversitesi'nden Kamuoyuna Duyuru
  Erkeç köyünden Emine Kılıç hanımefendi v
  Ayşe Savaşkan hamımefendi vefat etti
  Yenice köyünden Hüseyin Özkan vefat etti
  Ersoy ve Çakıcı Boyabat için Ele Ele ver
  AKP, Ülkücüleri de Fişliyor…..
  Tümü

  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


  Ananı öpen ‘Kadı’ ise yapacak bir şey yoktur!


  Belediyeler ve Yaya Kaldırım Çalışmaları


  Kamudaki Fazla Mesailer İçin Genelge


  Din Samimiyettir


  2014 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (30 Mart 2014)


  Mart 2014 raporu


  Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Mart 2014


  Seçime Doğru (Oy Kullanma ve Seçim Kuralları)


  Başarı Öyle bir Lezzettir ki Tadı Damağımızda Hep Kalır


  SİYAD'da Neler Oluyor?


  Maklube Sofralarından Kaçan Samimi Müslümanlar (Cemaatler ve Milliyetçi Kesim)


  Gelirimiz 11,5 milyar dolar olacaktı


  2013 ADNKS verileri


  Yeme İçme Adabı -2


  Her Derdin Devası: KAYISI


  15 Aralık 2013 Sinop'tan Dönerken


  Boyabat OSB Arsa Tahsis Müracatlarını Kabul Etmeye Başlamıştır.


  Güle Güle İnönü Stadyumu


  Yumurtalı Fasülye


  Kurucu
  İsmail Hakkı Özdilek

  Kuruluş Tarihi
  1 Temmuz 2005
  Yayın Sahibi
  Hakkı Küçükbaş

  Adres:
  Hükümet cad. No:40
  BOYABAT-Sinop
  E-posta:
  boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
  Yazı ve Haberleriniz İçin:
  boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
  haber@boyabatgazetesi.com
  E-posta gönderebilirsiniz

  DUYURU:
  20 Eylül 2013 tarihi itibariyle Ömer Aytekin'in sitemizle alakası kalmamıştır

  Nisan ayı ziyaretci sayısı:1261936 DtGaNi