E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Vaat etmekle yalan arasındaki ince çizgi

Seçimler yaklaştıkça partilerin abartılı vaatleri de çok tartışılır oldu. Kimisi işsizliği bitireceğini söylüyor, kimisi emekliye 1500 veya 1800lira vereceğini… Çıta şimdilik 5 bin lira. Daha bunun gibi bir çok vaat var.. Acaba muhalefet partilerinin bu vaatlerini, iktidardaki parti düşünemiyor mu da vatandaşa vermiyor?.. İktidar olmak isteyen partiler hep şunu söyler.. Biz bu vaatleri verirken Türkiye’nin kaynaklarını kullanacağız derler.. Sanki iktidarda bulunanlar Türkiye’nin kaynaklarını bilmiyor veya bu kaynakları kullanamıyor.. Sanki muhalefette olunca bu kaynaklar akla geliyor, iktidara gelince de bırakın kaynakları kullanmayıbütçede hazır olanı kullanmaya bakıyorlar.. Zamanında 5 sente muhtaç olan Türkiye'nin şimdi kasası dolu ya.. Bütün muhalefet gözünü o paralaradikti.. Hani bir söz vardır, “Hazıra Dağ Dayanmaz” diye.. Bizimkisi de ona benziyor.. Şimdiye kadar gelen bütün hükümetler ne işsizliği bitirebildi, ne de emeklinin yüzünü güldürebildi.. Evet biz daha önce de vatandaşa böyle bir söz verdik yaptık diyen varsa çıksın söylesin..

Biz de o zaman onlara şunu söyleriz.. Sizlerin söylemi doğru olsaydı memlekette ne işsizlik kalırdı, ne de emeklinin maaşı gündeme gelirdi.. Demek ki lafla peynir gemisi yürümüyor.. Koltuğa oturduğunuz zaman verdiğiniz sözleri ne hikmetse hemen unutuyorsunuz.. Bir de şöyle bir sözler söylenir.. Ya bu partiyi denedik, diğerlerini de deneyelim.. Sanki Türkiye deneme tahtası.. Kusura bakmasınlar ama muhalefet partileri..İktidar olmaları gibi bir niyetleri yok.. Olsaydı eğer, daha ciddi projelerle vatandaşın karşılarına çıkarlardı.. İşsizliği bitiremeyeceklerini herkes biliyor.. Emekliye de 5 bin lira veremezsiniz. Vatandaşın karşısına daha ciddi projelerle çıkılmalı. Seçim o zaman kazanılır.. Bu bahsettiğim Türkiye geneli idi…

Bir de yereldekiler var.. Seçimlerde bol bol vaat eden belediye başkanlarına ne dersiniz.. Yerel seçimlerde projeler havalarda uçuştu.. Aradan bir yıl geçti dişe dokunur bir proje daha hayatta olmadığı gibi adından bile bahsedilmiyor.. Şimdi sorsakveya ziyaretine gitseniz belediye başkanından alacağınız cevap şu olur: ”Biz hizmet yapmak istiyoruz da bizi engelleyenler var.” Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.. Ben de o yerel yöneticiye sorarım. Kanunlar çerçevesinde siz neyi yapmak istediniz de sizi engellediler veya sizikim engelleyebilir?.. Demek ki yapacağınız iş yani hizmet kanunlara aykırı ki sizi engelliyorlar.. Bu da gayet normal.. Koltuğa oturduk diye siz her aklınıza gelen hizmete istediğiniz yere yapmak gibi cahilce bir düşünce içinde misiniz yoksa.. Zaten sizin de işinize gelir yapılacak olan hizmeti engellemek.. Çünkü hizmet etmek için belediyenin kasasında para olması lazım ve borçsuz olması lazım.. Türkiye’de de borçsuz bir belediye olmadığına göre.. Siz borcumuz yok deseniz de kendinizden başka kimse inanmaz bu söylediğinize..

Vatandaşa hizmet etmek için kanunlara aykırı bir şekilde mi hizmetler yapmak lazım.. Ne olur böyle söylemlerden vazgeçin.. Şunu da unutmayın.. Vatandaş sizlerin tahmin edemediği kadar da bilinci ve zeki artık..Onun için sizlerin böyle söylemlerini de komik bulur ve zaten buluyor da.. Yerel yöneticiler bir de şu söylemi dilinden düşürmez.. “Belediyenin şu an borcu yok.. Vatandaşa hizmet edeceğiz. Fakat ilerisi içinde de borçlanacağız.”Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır.. Madem borçlanacaksın, niçin belediyenin borcu yok diyorsun.. İlerisi için şimdiden kılıf aramanın bir anlamı yok.. Zaten senin belediyen borçlu.. "Ben geçmişteki borçları ödedim, borçları sıfırladım gibi sözleri.. Buna bırakın vatandaşı kargalar bile güler..Şunu açıklıkla söyleyebilir, belediyenin parası sıkıntısı yok diyebilirsiniz.. Çünkü doğru.. Olmayan paranın sıkıntısı olur mu?.. Bir de şöyle bir güzel söz vardır.. “Oynayamayangelin yerim dar dermiş. Yer açmışlar yenim dar dermiş.” Sizinki de buna benzer.. Vatandaşa hizmet etmek gibi bir düşünceniz olmadığı için böyle bahaneler uydurursunuz.. Ama şunu unutmayın.. Bir gün sizi o koltuğa oturtan vatandaş, sizden de alması iyi bilir..

Tarih:08 05 2015 15:50(5432) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: 3.yorumcuya 13 05 2015 15:31
başınıza gelecekleri az çok anlamaya başladınız
içinde bulunduğunuz bataklıkta çırpının bakalım...
sizin bu hallerinizi görmekte keyif veriyor.
bu milletin ahı fitil fitil çıkacak sizden bataklık güzelleri..

4. Yorum: boyabatlar 11 05 2015 21:41
chp ve mhp oyları yükselişte beyler. bu gerçeği görmek lazım.köylüde uyandı artık. mazotu niye çok pahalı aldığını , altın sırmalı bardağı ,lüks makam aracını biliyor artık. köylünün gözü açıldı artık beyler.

3. Yorum: milat 11 05 2015 10:12
sadece seçim vaatlerinde değil yalan,milletin gözünün içine baka baka tek başına iktidarız,oyumuz 25 olan 40,15 olan 30, barajın altında kalanlar bizim baraj sorunumuz yok gibi aslında kendileride söylediklerinin hayal olduğu,hiç bir gerçeği yansıtmadığını bile bile yalan söylüyorlar.örneğin kılıçdaroğlu ve ekibi yüzde 35 geçmişlerde yüzde 40 ı zorluyorlarmış,sokaktaki en cahil adama sorsan bu oyu alamayacağını çok iyi biliyorlar lakin bunların diline yalan karargah kurmuş

2. Yorum: vay bee 11 05 2015 08:26
sayın yazar vatandaş bilinçli ve zeki artık diyorsun iyidetüm olanları seyreden kömür bulgur makarnaya oyunu satan vede herşeyi pespembe gösteren yandaşların söylediklerine inanan saf insanlar olduğu için oylarını alana kadar böyle bu halk kaynağın nerde olduğunu iyi bilir

1. Yorum: evetn 10 05 2015 21:53
turan bey yazdıklarınızın her cümlesine katılıyor ve destekliyorum sadece şuna katılmıyorum kazanılmış bir belediye seçimi yok satın alınmış oylarla oturulan bir makam var ordaki başarısızlıkta bunun için şaşırtıcı değil saygılar..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *