E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Kaymakamı'na Teşekkür

Boyabat Kaymakamı'na Teşekkür

Boyabat'ta anayol üzerine yapılan park nihayet yasaklanmış.  Geç de olsa park etme yasağını uygulatan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney beye teşekkür ederiz. Doğruyu yaptığı için. Biliyorsunuz anayol üzerinde araçların park yapmaması için ben de çok yazı yazdım. Çevre yolunun şehrin içinden geçmesi araçların yol üzerinde park yapması büyük bir sıkıntıya neden oluyordu. Tonajlı araçlar ana yola park eden araçlar yüzünden güçlükle geçiyor ve kazalara da neden oluyordu. Büyüyen, gelişen Boyabat diyoruz, hala eski kafa ile anayola araç park ediyoruz. Hem de çift sıralı...

Ne hikmetse kimse bu soruna şimdiye kadar el atmadı. Veya attırmadılar... Şimdi vatandaş sorar, "Biz nereye aracımızı park edeceğiz?" diye. Otopark sorununa belediyenin bir çare bulması lazım. Şimdiye kadar büyüyen gelişen Boyabat'ın otopark sorununun halledilmesi lazımdı. Bu sorunun halledilmemesi şimdiki Başkan Şefik Çakıcı'nın hatası değil. Boyabat'ta şimdiye kadar görev yapan bütün belediye başkanlarının hatası.. Başkanlar sadece koltuğa oturdun mu göz boyamak için ya çocuklara park yapar ya bordür taşı döşer ya da şelale yapar.

Tamam bunlar da yapılsın ama önce Boyabat'a kalıcı bir hizmette bulunun. Daha Boyabat'ın altyapısı yok. Altyapısı olmayan bir ilçeye diğer ilçeler ve il de dahil, park bahçe yapsan ne olur. İnşallah yetkililer bu sorunları da gidermeye çalışır. Ben hep şu örneği veriyorum, AK Partili belediyelere: Ayancık'ı örnek alın, nasıl çalıştığına bakın, siz de çalışmalarınızı ona göre yapın..Çünkü siz de iktidar partisinin belediyesisiniz...

--------------------

Boyabat Belediyesi'nin Ödülü!

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Kayseri'de yerel yönetimler veya yılın yöneticisi olarak bir ödül almış. Bu ödülden dolayı sayın Başkan Şefik Çakıcı'yı tebrik ederiz. Fakat verilen bu ödülün kriterlerinin ne olduğunu merak etmiyor da değiliz.

--------------------

Boyabat'a Doğalgaz Müjdesi Başkandan

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, berberlerle yaptığı toplantıdaki konuşmasında, “Boyabat’a doğalgaz ya gelecek ya gelecek” demiş.. Ve bu konuşmasını da sosyal medyadan paylaşmış.. Çok da güzel bir müjde vermiş.. İnşallah bir an önce doğalgaz gelir de benim Boyabatlı hemşehrim odun, kömür taşıma ve soba yakma derdinden bir an önce kurtulur.. Eğer doğalgazı Boyabat’a getirirse Başkan Çakıcı, biz de onu alkışlarız.. Bir de sevgili Başkan “Biz Boyabat’ta ev sahibiyiz, ben burada doğdum burada öleceğim” diye bir cümle kullanmış.. Bundan önceki başkanlar acaba Boyabatlı değil miydi?..Boyabat’a hizmet etmek için ev sahibi olmanıza gerek yok.. Bak siyasilere.. Adam Karadenizli ama İzmir’den veya Güneydoğu'dan ya milletvekili veya bakan.. O bölgelere hizmet ediyor.. Yani Boyabat’ta ev sahibi olmak veya doğup büyümek önemli değil, yapılan ve yapacağınız hizmetleriniz önemli..

--------------------

Bakkalların Sorunu

Boyabat Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı sayın Mustafa Açıkgöz benim de bir dönem öğretmenliğimi yaptı. Büyük marketler zincirinin şehir merkezinde olmasından ve küçük esnafın iş yapamamasından rahatsız. Burada sayın Açıkgöz haklı da, bu büyük marketler zincirini şehrin hangi yönüne göndereceğiz? Dayılı tarafına mı? Karacören tarafına mı? Siz de gayet iyi biliyorsunuz büyük marketler mini adı ile artık şehirlerin içine girdi. Bu büyük marketleri şehir dışına atmak, deveyi hendekten atlatmaya benzer. Sizin de başkanlık yaptığınız o bakkallara bir sözüm olacak. Ne olur açıkta mal satmasınlar..

--------------------

Sayın Peker, Aşağı Akpınar'ın Yolunu Unutma...

Saraydüzü Belediye Başkanı Sayın Hasan Peker, ilçesine bağlı köylere yol ve parke taşı döşetmeyi bir görev edinmiş. Tebrik ederim başkanı... Sayın Başkan, Hasan Peker'e ve diğer yetkililere soruyorum: AK Parti'ye oy vermeyen veya AK Partili olmayan muhtarların köylerine de bu yol ve parke taşları döşenecek mi? Aslında bu gibi hizmetler Kaymakamlık nezdinde KÖYDES projesi çerçevesinde yapılır. Sayın Başkan Peker sözünüzde durun. Şimdi değil ama yaza girerken Aşağı Akpınar köyünün asfaltını unutmayın... Çünkü  o köyün asfaltını tomruk yüklü araçlar bozuyor. Ya orman işletmesi ile bir çözüm bulun bu araçlar köy içinden geçmesin veya yolumuzu ister ormanın bütçesinden ister kendi bütçenden yap.  O yol yapılana kadar  da sana her zaman köşemden hatırlatacağım..

Tarih:13 01 2016 15:46(55370) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: güzel şeylerde oluyor. 18 01 2016 22:54
boyabatda yapılan en güzel şeylerden biri artık trafik kazası olmaz.mal ve can güvenliği sağlandı birde yaya gecitlerinde şoförler yayalara yol vermeleri gerektiğini bilseler süper olur.tabi en son söylediğim biraz zaman alacak.teşekkürler.

1. Yorum: evetn 17 01 2016 18:22
turan bey yazdıklarınız tamamen doğru kaleminize sağlık bu ödülü veren kayserliyi boyabata davet edip katledilen doğayı göstermek isterimde kayserlinin liman istediğini hatırlayınca vazgeçtim bu ödülü vermesininde normal olduğunu düşündüm yeni yazılarınızda görüşmek ümidiyle saygılar...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *