E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ali Babanın Çiftliği

Çocukluğumuzda sadece Ali babanın bir çiftliği vardı. Günümüz ise amiri olduğu devletin kurumlarını çiftlik haline getirenlerden geçilmiyor. Mesela………

Bir arkadaş ortamında siyaset konuşurken orada mevcut olan bir çiçeği götererek; arkadaşlar bu çiçeğin rengi ne diye sordum. Hep bir ağızdan adeta haykırırcasına kırmızı diyerek cevap verdiler. Hiçte yanılan olmamıştı söyledikleri gibi çiçeğin rengi gerçekten kırmızıydı. Peki çiçeğin renginde hem fikirizde, siyasette niçin ayrışmalar oluyor dediğimde, aldığım cevap ise gerçekten enteresandı. Halkın % 50 si hükümeti destekliyorsa o hükümet başarılıdır anlamına gelir. Oy vermeyen diğer % 50 ise ……………….. Yani anlayacağınız ben noktalı % 50 nin içerisindeyim, olmaya da devam edeceğim. Neden mi? Buyurun okuyun…..

İller Bankası'ndan, Boyabat Belediyesi'ne her ay düzenli olarak yeni parayla 1.000.000 TL. (Bir milyon), eski parayla 1.000.000.000.000 TL. (Bir trilyon) para geliyor. Bu para ile memur ve işçinin maaşı ödeniyor, geri kalan miktar ile de diğer harcamalar yapılıyor. Yanlış anlamayın bu paranın geri dönüşü falan yok, resmen Belediye'ye hibe olarak geliyor. Ayrıca Belediyede çalışan İş-Kur elemanlarının maaşları bu paradan değil, Kaymakamlık tarafından ödeniyor. Duyduğum kadar Boyabat Belediyesi'nin aylık yeni parayla 1.000.000 TL. (Bir milyon), eski parayla 1.000.000.000.000 TL. (Bir trilyon) üzeri diğer kaynaklardan geliri varmış.

Boyabat Belediyesinin 2014 yılı mevcudu 220 kişi

Boyabat Belediyesinin 2016 yılı mevcudu ise;

Memur 56 kişi, diğer kurumlardan gelen 3 kişi, sözleşmeli memur 1 kişi, kadrolu işçi 95 kişi, şirket işçileri 100 kişi, İş-Kur işçileri 80 kişi, Toplam Yekün 355 kişi.

Müdürlük kadrosu olmadığı halde diğer kurumlardan gelen 3 kişi ile toplamda 4 kişi müdürlük maaşı (4.500 TL.) alıyormuş. Bitmedi….. Bu kişiler yetmezmiş gibi çocuklarınıda Belediyede işe koymuşlar. Bitmedi… Bu kişilerden bazıları yeğenlerinide Belediyede işe koymuş. Bitmedi…. Oğlunu işe koymuşsun eee!!… gelin işe girmeden olurmu hiç?..Olmaz!... Bitmedi….. Hele bunların içinde biri varki, Belediyeye ait sandalye ve masaları %&+^/=*^^^%

Sadece bu kişiler mi?.. Hayır….

Mesela…

Belediyede bir memur varki, Allah öyle başarılı memuru her kuluna ve kuruma nasip etsin. Halkla ilişkileri, beceri ve iş deneyimi, sempatik tavırları ile Belediye'ye gelen kişileri adeta mest ediyor. Herifin on parmağında on marifet. Google yanında halt yemiş. Bu kişinin maaşını mı (4.600 TL.) merak ettiniz, Sorduğunuz şeye bakın, Paranın ne önemi var kardeşim, mühim olan insanlık… Bu kişinin Belediyeye işe soktuğu insan sayısı mı? O kadarda abartmayın be… iki elin parmak sayısı kadarmış.

Gelelim Meclis Üyelerine;

Malum hepinizin bildiği gibi Şefik Başkan leyleği havada görmüş, onun için çok seyehat ediyor. Tabi bu seyehat işleride bizim meclis üyelerine yarıyor. Vekaleten Başkanlık yapan Meclis üyesi günlük 200 TL. vekalet ücreti alıyor. Bu kişilerin görevlerini mi soruyorsunuz? Bol bol yandaşlara ait taşınmaz üzerinde imar değişikliği yapmak, İş-Kur’a ve şirkete eşini dostunu sokmak. Bunlardan biride var ki borcunu sümenaltı yaptırdı. Olaya benim müdahale etmem neticesinde borcun tahsilatı yapıldı.

Birgün eve giderken vatandaşın birisi beni durdurarak belediyede çalışan falanca kişi belediyeye ait araçla evine günde üç beş kez gelip, gidiyor. Sanki özel aracı, ben bu konuda ne yapmam gerekir dedi. Bende tebessüm ederek; Millet deveyi havuduyla yutuyor, seninkisi devede kulak, dedim.

Şefik Başkan hakkında da konuşalım mı?

Neyse bugün onu teğet geçelim.

Velhasıl tabiri caiz ise belediyede kimin eli, kimin cebinde belli değil. Belediyenin mevcudu artığına göre Boyabat’ın nüfusuda artış gösterse amenna diyeceğim. Bilakis ilçenin genel nüfusu 35 kişi düşmüş. Ayrıca masa başı elemanında bolluk ve bereket yaşanırken, ne hikmetse temizlik işçi sayısında düşüş var. İşte o zaman sormazlarmı adama "Allahaşkına bu kadar alınan işçi ve eleman bina içerisinde ne iş yapıyor diye…."

Not: Bugüne kadar MHP'lileri zaten söylemeye gerek yok, AKP'lilerin içinde vekil başkanlık, kişiler arasında ayrımcılık, işçi alımlarında kayırmacılık yapmayarak, başarılı ve adil yönetim gösteren Meclis Üyesi V.Ç’yi de kutluyorum.

GÜNÜN SÖZÜ: Her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin, her mesuliyetine ortakdır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:14 02 2016 19:20(2372) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: kadir tunç 18 02 2016 09:26
çiftlik ki ne çiftlik. şefik başkan yaptığı yurtdışı gezilerden hangi kazanımlarla dönüyor bir de bunu halka beyan etse iyi olurdu.gittiği yerlerde ilçenin menfaatine neler yapıyor öğrenmek isteriz. beytül-mal parasıyla gezip tozmanın bir bedeli olmalı. kur'an ziyafeti şovlarında boyun bükerek kur'an dinlemekle hakiki müslüman olunmadığını mutlaka kendisi de biliyordur.

8. Yorum: misafir1 16 02 2016 16:04
verdiğiniz sayılara göre toplam sayı 335 ediyor ama 355 yazmışsınız.

7. Yorum: kumluklu veli 15 02 2016 11:35
bravo cömert bravo. döktürmüşsün gene.yazılarınla boyabat ahalisini mest etmektesin.halk sayende gerçekleri görerek uyanıyor. bu uyanmanın bir sonucu olmalı.sandıktan uyanmışların görüntüsü çıkabilmeli.

6. Yorum: t.c 15 02 2016 08:15
birisi demisya gelen agam giden pasam diye sana cok guzel bir ata sozu soylerimde burda olmaz o paralar kimin cebinden cikiyo senin benim cebimizden ben orda fuzili yere oturup masa basinda para alanlara hakkimi helal etmiyorum biz kazma kurek sallayacaz hakksiz yere sen oturdugun yerden para al benim cocuklarimin hakki zehir zikkim olsun.bu vurdumduymazlar yuzunden bu ulkede haram helali coktan gecti ama ahiret var.

5. Yorum: eeee 15 02 2016 01:48
eeee olsun o kadar ,parti peşinde koşuldu sağa sola bayrak asıldı iş için haysiyetini yerle bir edildi kendi fikri önemli değil önemli olan ölümlü dünyada hak yiyerek birilerinin rızkını yiyerek iş kadro , yalak köyünde boş genç kalmadı sağ olsun başğan :d

4. Yorum: yazık size 14 02 2016 23:14
hüseyin bey birileri yer birileri bakar nedense ginede oyu onlara verirler ne diyelim

3. Yorum: öz boyabatli 14 02 2016 22:15
sayın cömert nerden buluyon bunları gelen ağam giden paşam

2. Yorum: canan 14 02 2016 20:56
işte en güzel yazınız diyebilirim

1. Yorum: su 14 02 2016 20:25
tam incelemedim ama duyduğuma göre 2016 yılının ilk su faturaları epeyce kabarık gelmiş.geçen yılki yani 2015 yılına göre enflasyoon ve yeniden değerlemenin çok üzerinde artmış diyorlar.burdan özellikle mhp li saqyın 5 belediye meclisi üyesine soruyorum.su ücretlerinin görüşüldüğü toplantıya katıldınızmı veya buı konu gündem olarak önünüze geldimi geldiyse bu konuda ne dediniz.evet siz ne derseniz deyin çoğunluk akp de olduğu için gene meclisten geçerdi ama en azındam muhalefetiniz gösterip bunu basın aracılığıyla boyabat halkıyla paylaşabilirdiniz.unutmay
ın sayın mhp li üyeler 6400 üzeri oyun vebali üzerinizde.sayınızda az değil 5 kişi.biraz sesinizi duyurun lütfen.öyle sadece seçilmekle meclis üyeliği olmaz.sesinizi duymak istiyoruz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bayramınızı Kutlarım.....


Bayram coşkusu


Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dünya lideri


Günlük Olaylar


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:785883
DtGaNi


* ANASAYFA *