E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Şefik Çakıcı Almanya’ya Gidiyormuş

Niçin mi? ………

Bir ay kadar önce Şefik Çakıcı, Kayseri’de düzenlenen bir törende yılın en başarılı Belediye Başkanı seçilmişti. Acaba diyorum Almanya’ya bu yüzden davet edilmiş, olabilir mi?

Almanya Türkiye’nin yapmış olduğu havaalanını kıskanmıştı ya acaba diyorum, ‘’Kıskanma ne olur, büyük devlet olunca sizinde olur’’nasihatını vermeye mi gitti?

Malum hepinizin bildiği gibi ilçemiz MARKA bir şehir oldu. Acaba diyorum, Almanya MARKA şehimizin projelerini mi talep etti?

Bence en mantıklısı kiremit ve tuğlamızı pazarlamaya gitmiş olabilir. Yok yok tak tak helvası ile ezmemizi pazarlamaya gitmiş olabilir. Sahi pirinçimizde vardı onu unuttuk. Giderken ikram olarakTürk lokumuda götürse diyeceğim fakat Alman lokumuda, Türk lokumundan aşağı değilmiş.

Kafamdan şunlarda geçmiyor değil, bizim Başkan yeşil alan, ağaç ve sokak hayvanı katliamında bayağı tecrübeli ya, o konuda Almanlara birifing vermeyede gitmiş olabilir.

İnşallah yalnız gitmez, çünkü kambersiz düğün olmaz. Bence Belediyemizin tecrübeli ve deneyimli elamanlarınıda yanında olması gerekir. Çünkü bu seyehattan kazançlı çıkacağımıza göre, kaz gelen yerden tavuk esirgenmez.

Mesela nasıl kazançlı çıkacağız?

Malum hepinizin bildiği gibi Şefik Başkan cicim aylarında Japonya’ya bir seyahat gerçekleştirmişti. Akabinde seyahat dönüşü ilçemize ayak basar basmaz cadde üzerindeki ağaçlara ışıklandırma yapmıştı. Şefik Başkanı işte o zaman takdir etmiştim. Çünkü Japonya’dan boş dönmemişti. Orada gördüğü bir projeyi anında ilçemizde hayata geçirmişti.

Sahi ne oldu o ışıklandırmaya ya…..

Almanya dönüşü neler mi olur?

Ben bu konuda yorum yapmayacağım, hiçbirşeyde yazmayacağım. Ancak aşağıda yazdıklarım ve yayımladıklarım birilerine kapak olsun diyorum.

124. Alay’dan Boyabatlı Ali

Ali ile Niğdeli Durmuş’un davranışları yürek dağlayıcıdır. Henüz, 15-16 yaşlarındadırlar. Birbirlerinden ayrılmamaktadırlar. Bir gün Ali’nin mangası, hücuma kalkar. Çatışma sırasında Ali vurulur. Acıyla, bulunduğu yerden, sürekli Durmuş’a seslenip yardım ister. Durmuş’u, komutanı zor zapt etmektedir. Bir ara Durmuş, aniden fırlayarak Ali’ye doğru koşar. Çatışmanın, geçici olarak durduğu anlarda da geri gelmeyi başarır. Komutanı, “Oğlum, ya vurulsaydın, değdi mi oraya gitmeye?” deyince; Durmuş: “Değdi komutanım, hem de çok değdi. Gittiğimde Ali’yi beni bekler buldum. Çok mutlu oldu ve; “Biliyordum Durmuş, geleceğini biliyordum. Sen geldin ya, simdi rahatça ölebilirim” dedi. Ruhunu öylece teslim etti. Her zaman olduğu gibi, o saatten beri koyun koyuna yattık. Çok değdi komutanım, hem de çok değdi!” der.
(Kaynak: Sağlam, 2007).
(Dünden Günümüze Boyabat isimli kitap çalışmalarımdan bir anekdot)

GÜNÜN SÖZÜ: Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir. (ANONİM)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:28 02 2016 20:53(2903) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
10. Yorum: bu adam daha ne yapsın 01 03 2016 19:21
sayın comert baskan daha ne yapsın kesıyor sa yenısı dıkıyor yerıne.eskı hastane altındakı parka onceden mısafırlerımız geldıgı zaman gıdemıyorduk sımdı tam bır sosyal tesıs gıbı olduu.oluyorda.agaclarda dıkılmıs kesılen agacların yerıne.sonra gelelım kopruye.masraf agır oldu ama modern bır goruunum kazandı.asagı park acııldı yuruyus yolu kalbegına kadar modern bır hal aldı.ısıklardakı park ucagın oldugu yer guzel bır konum kazandı.hersey zamanla oluyor. neyse baskan bunu yapıyor da sen bu boyabatta beledıye baskanı olsan ne yapardın. neler kazandırırdın bu sehre.bence sen bı agır gel agırdan gel.adamın senesı dolmadan yazdın cızdın. tamam mualıf ol ama mantıklı ıslerde baskana karsı cık.kesıyorsa yenısı dıkıyor.bozuyorsa yenısı yapıyor. bosa ugrasıyorsun bu yazılarınla bence sen gaza gelıyorsun gelme abeyım.duzelü .... hersey

9. Yorum: boyabat li hasan 01 03 2016 13:08
hüseyin çomart sen bu şefik çakıcı başkanı çok seviyorsun şefik çakıcı ile yatiyon kalkiyon oda seni seviyor acaba sen ve başkan reytink mi yapmaya çalışıyor sunuz comart sen boyabat in kaderiyle oynuyon sonuçta adam birşey ler yapıyor bunu kabullen kültür merkezi yapıyor senin evinin yanına yarın torunu nu alır gelirsin herkezden önce senin torunun herkez in çocuğu orda buz patetinde kayarken sinama da film seyrederken yani yani bende akp yi sevmiyom ama saygiliyim herkez gibi

8. Yorum: istismar 29 02 2016 15:03
belediyenin çalışmaları arasında örneğin:çamlıca mahallesini asvalt yaptılar,daha sonrada mazgal yapmak için asvaltları yardılar,araçlar geçerken altını vuruyor mazgala.böyle işleri başkandan önce fen birimi proğramına alması gerekirdi.diğer bir konu;harç kamyonları ana yolu maf ediyorlar,hız ve toz dan!zabıta ilgilense,kavşaklarda beklenip ikaz edilse!neyse hayırlısı diyelim.

7. Yorum: 9.köy 29 02 2016 11:10
almanların gözü bir adam görsün!!???.istermisin almanlar bizim başganı transfer etsin?onlara ağaç nasıl kesilir,yeşile nasıl kıyılır,turizme hizmet(bak ortaçarşı mekanları)nasıl olur bir güzel öğretsin gariplere.ha bir de word kullanmayı belletsin.

6. Yorum: başgan 29 02 2016 10:35
gezmeye gitti başka ne için gidecek.

5. Yorum: çamlıca 29 02 2016 08:47
şefik çakıcı ne yapsa yaranamıyor size.size hizmet veren değil,yiyen lazım.başkanın yaptıkları sadece ışıktan ibaretmi?gözünüzü açıp şöyle bir etrafınıza bakın körmüsünüz.verdiğimiz oyların hepsi helal olsun

4. Yorum: sezai 29 02 2016 07:44
kimin kimi kıskandığı belli sayın cömert kedi bile uzanamadığı kemiğe pis mundar dermiş..... diriliş ertuğrul'da bir sahne vardı. ertuğrul bey ''iftira yiğidin etini sıkılaştırır, imanını da güçlendirir,, demişti

3. Yorum: boyabatlı 28 02 2016 23:15
de o adam kim sen kim

2. Yorum: hüseyin cömert 28 02 2016 22:11
şefik çakıcı....berlin'e fuara gitmişken alman başbakanı angela merkel'in yaşadığı evi de görüver bi zahmet. yıllık 1 trilyon 500 milyar dolarlık ihracat yapan bir ülkenin başbakanı nasıl bir evde yaşıyor, yıllık 150 milyar dolar ihracatı olan bir devletin başbakanı veya cumhurbaşbakanı nasıl bir konutta yaşıyor.....

1. Yorum: canan 28 02 2016 21:46
bence günün sözü tam yerin de kullanılmış


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anl ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin. Haftanın Konusu Adalet'in Bayan İsmi Oluşunun Kanıtı.. Bayramınızı Kutlarım..... Bugün de Maziden Gidelim Dedik... Çok Önemli Bir Konu Halyerine Roma Tarzı Tuvalet Açıldı Osmanlı Devleti Diyerek Dönüş Yapmak İst Atatürk Yine Yok Hüseyin Cömert; Bugünden itibaren "EVET" Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtla Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Ad Gel Vatandaş Gel !..... Rabia'cı İmam "Köroğlu" Haydi Gözünüz Aydın Ayranı Yok İçmeye Taht-ı Revanla Gider.. Allah Cezanızı Versin Ben Bir Başsavcısı Olsaydım Siz Yapamıyorsanız, Ben Yapıvereyim İşte Bu Yaa! Şefik Çakıcı, Sen Önce Kendini Temizle ! Yol Parası Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Anıt Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Mill Hülagü Han Bu Masalı Mutlaka Ama Mutlaka Okuyunuz Bukalemun Tipli İnsanlar Her Gece Demokrasi Nöbeti Tutanlar !!!.. Neyin Kutlaması Yapılıyor Anlamış Değili Bana Hakkını Helal Etmiyormuş AKP ve Terör Şefik Çakıcı Milletvekili Olacakmış! Açık Mektup İlçemizde ki Hakim ve Savcıların Tayinle Barış Karadeniz’e Bir Çift Sözüm Var 11 Katlılardaki İşyerinin Açılması Yasal Ben Vatan Haini miyim Yoksa? Rezalet!....Hem de Binlerce Kez….. Bu Cinayetin Sorumlusu Kim? Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri Belediye Borç Batağında mı? Çiviyi Söker Gibi Söke Söke Alacağım M.D. Belediyede Ne İş Yapar Acaba? Tümü

Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:572256
DtGaNi


* ANASAYFA *