E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Belediye Borç Batağında mı?

Okuyunca sakına küçük dilinizi yutmayınız..

Birkaç gün önce bir çay ocağı önünden geçerken, orada oturan bir kişinin etrafındaki kişilere hışımla birşeyler anlatması dikkatimi çekti. Durakladım ve kulak misafiri olmaya başladım. Konuşan kişiyi ismen tanımıyorum, hatta Yörük Köyü'nden olduğunuda biliyorum. Konuşurken ağzından adeta köpükler saçıyordu. Nedeni mi?

Bu vatandaş 2015 yılında Belediyeye 250 adet çalı süpürgesi vermiş. Fakat o gün, bu gündür süpürgelerin parasını henüz daha alamamış. (Yaklaşık olarak bin TL)

Doğru mu? Hem de bal gibi doğru..

Küçükbaş Nalburiye'nin batı cephesindeki şahsıma ait olan eski Cömert Oteli'ni hepiniz biliyorsunuz. Bazı nedenlerden dolayı orayı satılığa çıkarttım. Süreç içerisinde birkaç kişiyle de pazarlık masasına oturdum, nihayetinde el sıkıştıklarım oldu. Yaptığım tüm pazarlıkları Medar-ı iftiharımız olan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı engelledi.

Nasıl mı?

Her el sıkıştığım kişiye gayri resmi olarak şunları söyledi..

Vay efendim orayı belediye için alacakmış, vay efendim oraları yıkacakmış, mış mış..

Birgün araya aracı sokarak teklif gönderdim. Atalarımız "Elçiye zeval olmaz" derler ya, gelen cevabı söy-lü-yo-rum..

"Şimdi paramız yok.........

Fakat Şefik Çakıcı makamını ziyaret edenlere ne diyormuş biliyor musunuz?

Bizim oteli satın almak istiyormuş da, fakat ben vermiyormuşum, hatta şahsına da küfrediyormuşum. Bahane hazır, yerim dar oynayamıyorum. İlçemizin eşraflarından olan Ömer Sütçüoğlu'da bu olayın şahitidir.

Niçin mi bunları anlattım?

Boyabat Belediyesi'nin kasasının tamtakır, karabakır olduğunu söylemek için..

Bitmedi...

Şefik Çakıcı, birkaç ay önce belediyeye ait olan bir binayı atalarımızın "Gururlanma padişahım, senden büyük ALLAH var!" sözlerini gözardı ederek, gurur ve ihtişamla yıkmıştı. Yıkılan bu binanın alt kısmında mülkiyeti şahıslara ait olan 11 adet dükkan vardı. Sözde bu kişilerle her konuda mutabakata varmıştı. Meğerse durum hiç de öyle değilmiş, işyeri sahiplerini dinlediğiniz vakit bin ah işitiyorsunuz.

Niçin mi?

Çünkü bugüne kadar hiç kimseye henüz bir bedel ödenmemiş. (Borç 6 milyon TL)

Bitmedi...

Beyazıd-ı Veli yani Büyük Camii'nin avlusunda eski bir ev vardı, güya orayı belediye istimlak ettiği için yıkmıştı. Peki oranın bedeli ödendi mi?

Kocaman bir haaayyyıııırrrrrr... (Borç 1 milyon 500 bin TL)

Bitmedi...

İlçemize akibeti muamma olan bir Kültür Sarayı yapılıyor. Peki orayı yapan firmaya borç var mı.

Kocaman bir evvvveeeetttt...(Güya oradaki iş yerleri satılacakmış. Bende diyorum ki sa-ta-maz.)

Niçin mi?

Cevabı başka bir haftaya...

Bitmedi..

Şahıs ve firmalara olan borçlar.. Doküman olan borçları yazmaya gerek yok, sadece ve sadecee bir firmaya olan borç 1 milyon 500 bin TL.

Bitmedi

Peki Belediye'nin İller Bankası'na, Yedaş'a, SGK'ya borcu var mı?

Hani

1-2 ay kadar önce Belediye Başkanımız "İlçemize hayırlı olsun, iki adet eski tarihi ev aldık" falan, filan gibi demeç vermişti.

Bende diyorum ki göster o zaman tapularını!

Atalarımız "Lafla peynir gemisi yürümez" demiş. Yani daha eski evlerin bedeli için, her hangi bir ödeme yapılmadığı gibi, evlerin tapusu bile alınmış değil.

Efendim

Sözde ilçemize Kent Meydanı yapılacakmış. Bunun için de Kent Meydanı'nın etrafında değişik kişilere ait olan arsalar ve binalar istimlak edilecekmiş. Atalarımız "Geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye" demiş.

Ben de Şefik Başkan'a diyorum ki; Olmayan para ile mi oraları istimlak edeceksin? Önce şu süpürge borcunu öde de, vatandaş orada burada belediyenin dedikodusunu yapmasın.

Sayın okuyuclar

Sözüm şu ki; Belediyemiz borç batağında, ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Yani anlayacağınız vaat edilen 40 proje başka bir bahara kaldı. Sakına devletten yardım falan beklemeyin. Devlet Güneydoğu'yu yeniden inşa edeceği için yatırım, matırım, para, pul falan yok..

Ha birde son zamanlarda efendim Kırkkızlar Kayası'ndan, Boyabat Kale'sine tüp geçit yapılacakmış diye duyuyorum. Anlaşılıyor ki bizim başkan seçim rehavetinden henüz kurtulamamış.

Sayın başkan söz konusu yer 1. Derecede Sit Alanı, bırak tüp geçit yapmayı bir adet çivi dahi çakamassın.

Ayrıca güvendiğin dağlarada kar yağdı. Duymuşundur Sinop Kültür ve Turizm Müdürü "Hikmet Tosun" görevinde alındı.

Sakın Hikmet Tosun'un görevden alınmasında kardeşim Hüsnü Cömert'in parmağı olmasın..

Neyse

Atalarımız "Borç yiğidin kamçısıdır" demiş. Vallahi seni bu borç kamçılar mı.

Yoksa batırır mı? Bilemem.

Çünkü bazı hukukcular gibi falcı değilim.....

GÜNÜN SÖZÜ: Bazı yapılanları ne yuttum, ne de unuttum. Doğru zaman diye bir şey var, ben onu bekliyorum. (Anonim)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:24 04 2016 13:04(3151) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
23. Yorum: şakşakçılara 28 04 2016 22:24
boyabat pavyonlarının vergileriyle öderler borçları belki başkan şakşakçıları 11 katlılardan naber kimlere peşkeşte ondan haber verin şakşakçılar yine iş başına geçmiş yazıyor çok komiksinizzzzzzzzzz

22. Yorum: 21 nolu yorumcuya 27 04 2016 09:59
iyice zırvalamışsın. bu aşağılık kompleksi niye?hiç kimse köylüyü aşağılamıyor.ben de köylüyüm ne var bunda.helaliyle kazanana ,her şey helal olsun. dünya dönüyor,hiç bir şey eskisi gibi kalmıyor.yani 12 yıl önceki gibi mi kalacaktık.bir çocuk doğuyor ilk okulu bitiriyor sen hala 12 yıl öncesinden bahsediyorsun.bak millet köyünde geçinemiyor istanbula göç ediyor.kendi ağzınla itiraf etmişsin.istanbul da bu aşırı göç nedeniyle ne hale geldi.bilmem görebiliyor musun?bak hergün şehit cenazeleri geliyor.başka kapıya demişsin yakında başka kapıyı göreceksin.tabii bunu görebilecek zekan varsa?

21. Yorum: 16 numarayaa 26 04 2016 15:22
boyabat gazetesi yazdığım yorumu niye yayınlamıyorsunuz bu üçüncü. 16 numaralı yorumcu o aşağıladığın küçük gördüğün köylü 13 yıl önce fakirdi yiyecek ekmeğe muhtaçtı ameleydi. ama şimdi gündüzlülüerin yüzde 85 nin istanbulda en az iki dairesi var veya boyabatta büyük şehirlerde evleri var. çoğu mütahit iş adamı. ve köyde kalanların altında motorları kamyonları var. senin çapın ancak köylüleri aşağılamak olur çamur atmak olur emme hükümet ve şefik bey ise senin aşağıladığın köylülerin kalkınması için çabalar. 16 numaralı yorumcu artık o aşağıladığınız uyuttuğunuz köylü uyandı kusura bakmayın size ekmek çıkmaz başka kapıya.

20. Yorum: 19 nolu yorumcuya 26 04 2016 14:54
sana ne milletin tazminatından.onu demiş bunu demiş diye yazmışsın.sen üstüne lazım olmayan şeye niye karışıyosun.merak etme fazla merak iyi bir şey değil.

19. Yorum: mustafa 26 04 2016 11:33
o onu demiş bu şunu demiş , şurda öyle konuşuluyor.bu mu gazetecilik habercilik.şu şefik başkan çok insaflı inanın.üstüne düşse çok tazminat ödersiniz gazete ve cömert olarak.ya da hiç ödediniz mi merek ettim burdan onları bildirirmisiniz

18. Yorum: 15.yor. 26 04 2016 10:58
muammer kardeş,boyabatımıza yapılacak huzurevi celal hocamız ve ömer sütçü amcamızın yönetiminde bulunduğu vede maddisel olarak karşıladıkları temel,ilgili kişilerin eseridir.bilginize.

17. Yorum: milat 26 04 2016 10:27
sayın cömert o kadar çok biliyorsanız bu işleri geçen seçimde neden aday olmadınız. yada önümüzdeki seçimlerde aday olun varmı böyle bir medeni cesaretiniz. millet sizin bu saçmalıklarınza gülüyor,inşallah aday olmaya yüreğiniz yeterde yapacaklarınızı,icraatler
inizi,doğruluğunuzu dürüstlüğünüzü millete anlatırsınız sandıkta kendinizi görme fırsatınız olur.bu millet size ne kadar inanıyor güveniyor

16. Yorum: 14.nolu yorumcuya 26 04 2016 09:55
sana da helal olsun.kuzey kenti,ataşehiri filan biliyosun.görgüne helal olsun.boyabat ta yapılan binalar yasalara uygun mu?biliyor musun?izmit körfezinden dolar bazında ödeme yapıp geçersin.malaesef ülkemiz de türk parasına göre hesap yapılmıyor.hiç üzülmüyor musun.gören görmeyen de seni hergün izmit köprüsünden geçiyor sanacak.ataşehir de kaç katlı binaya sahipsin.ya da odun kesenin huh diyicimisin

15. Yorum: muammer 26 04 2016 09:21
çalışan belediyenin borcu olur sevgili kardeşim.neticedede çalışıyor helal olsun sana başkanım.bir kaç güne kadarda huzur evinin temelini atıyor.boyabat seninle gurur duyuyor.ister seniz yayınlamayın.

14. Yorum: gündüzlülü 26 04 2016 08:00
size yakıştıramıyorum boyabat gazetesi siz hüseyin cömert adına yazıyorsunuz. kaç defa yazdığımız yorumu yayınlamıyorsunuz işinize geleni yayınlıyorsunuz. sizin cesaretiniz ancak millete çamur atmaktır. sayın cömert kastamonu kuzey kentte 15-20 katlı binalar yapılıyor, istanbul ataşehirde çürük binalar yıkılıp yerlerine katların sayamadığımız uçakların uçtuğu yükseklikte sağlam gökdelenler yapılıyor bunlarada bir el atın. ha izmitten yalovaya yapılan köprü bitmiş bunuda haber yap. ayrıca yapılacak olan dünyanın en büyük hava liman işinede bir el at belki gömü bulursun. anti boyabat ve türkiye sevdalısı sayın hüseyin cömert. sayın hüseyin cömert veya adına yazı yazan arkadaş iyi araştır iyi haber yap kimseye 1 yanına 5 katarak yazı yazma. hüseyin cömert siz boyabatın 4 4lük bir bireyisiniz dürütlük timsalisiniz. hatta hatta bizler dönüp aynaya bakarken sizi örnek alacaz diye korkuyoruz.

13. Yorum: yenımahalleli 25 04 2016 21:08
sefık baskana laf yok dogum gunden bu tarafa yenımagallede oturuyorum ılk defa yıllar sonra yenımahalleye onem verılmeye baslandı.yapacam dedı mı yapıyor.oraları buraları bılmem adam yapaccak yapıyor.borcmus yıgıdın kamcısı .odeyemezse onu sevenler yıne destek cıkar o borc bır sekıldle odenır.borc borc dıye dıye adamın omrumu yedın ama adam cıkıpta bısey demıyor desede ben pıyasa ıcındeyım duymadım.zaten senden baska bu ıslerle ugrasan yok.herkez memnun gıdısattan yenılıkler. bence sende yorma emmı kafanı ya.takıl hayatını yasa.vayyyyy.huseyın comert boyabatı sefık baskanın elınden kurtardı dıye senı goklere cıkarmaz emın ol.sen takıl kafana gor.dogayı ormanı agacları parkları cek.yapılan ıslerı resmını cek.yanı eskı hastane ustunde park yapılıyor yapılan ıyı seylerı paylasmıyorsun da hep kotu yargılıyorsun.neyse ıstanbullu sımdı bunları okuyor sefıık baskanı kotu bılıyor.neyse yaza az kaldı ıstanbullular gelsın degısen farkı gorecekler.

12. Yorum: boyabatlı kâğzım 25 04 2016 13:12
helal olsun cömerte. sürekli hak hukuk cabasında. yazdığı gerçeklerle boyabat ahalisini şuurlandırmakta, bilinçlendirmekte.allah razı olsun.

11. Yorum: kadir 25 04 2016 10:35
hüseyin çömert
merak ediyorum senin agzında buraya yazan kişiyi
çarşıda görüyoruz senin muhabetini burda yazanla alakası yok.

10. Yorum: ileri marş! 25 04 2016 10:29
hüseyin bey,yazında,40 proje başka bahara kaldı demişsin.bak;mevcut parklar yenilendi,köprü baştan aşağı giydirilerek birer metre aralıklı beton sütunların üstüne üçer lambalar takıldı,telefomlara cevap vermeyen çözüm masası kuruldu,dışardan 4600 t.maaşlı kalifiye memurlar getirildi,ayrıca,içerdend
e bir memur 4600 t.lik sınıfa katıldı.

9. Yorum: yenimahalleli 25 04 2016 09:07
böyle yazı mı olur yaaaa. adama gülerler beee.yok il kültür müdürünü abisi görevden aldırmış filan fişman. o kadar abinin gücü yetiyorsa şefik başkanı da aldırsana görevden de bizde senin bu yazılarından kurtulalım. bunları herkes konuşur, muhalefette konuşuyor kötülemek için yermek için ama adama sorarlar belgen var mı belgen.öyle boş konuşmayla olmuyor haftaya demeyle hiç olmuyor hüseyin.

8. Yorum: sadi 25 04 2016 06:09
mûsâ aleyhisselâm, tûr dağı'na giderken, birinin çok ağladığını gördü. "yâ rabbî! kulun, senin korkundan ağlıyor" dedi. allahü teala "kan ağlasa dahî, onu affetmem. çünkü o, dünyaya düşkündür" buyurdu.
hadis-i şerifte, (dünyayı helâlden kazanana, âhırette hesap vardır. haramdan kazanana, azap vardır) ve (allahü teâlâ, bir kulunu sevmezse, malını haramlara sarf ettirir) buyuruldu. tekebbür için binâ yapmak böyledir. bir hadis-i şerifte, (bir kimse, helâl para ile bina yaparsa, insanlar, bundan faydalandığı müddetce, kendisine sevap verilir) buyuruldu. rutubetten kurtulmak, temiz hava almak niyeti ile yüksek bina yapmak câizdir. tekebbür için, övünmek için, yüksek bina yapmak haramdır.
imâm-ı a'zam ebû hanîfe buyuruyor ki: (câhillerin hakâret etmemeleri ve düşmanlara azametli, kuvvetli görünmek için, âlimlerin, âmirlerin libâs [elbise, kıyafet] ve binalarının ziynetli olması lâzımdır.)

7. Yorum: hasan 25 04 2016 05:46
hüseyin dayı senin pıyasaya borcun va mı var senın arkanda kım var kımse yok şefık beyın borcu varmı var onun arkasın da kımvar kocaban devlet beledıyenın borcunu ödermi öder devlet borcu aman efendım söyle oluyormus böyle oluyormuş dersen sen de var çalı çırmıytıyla uyraşma be abii

6. Yorum: durum vahim 24 04 2016 23:08
teşekkürler cömert bizi aydınlattığın için. bende buradan birşeyler sormak istiyorum. partilerin ve belli kesimlere verilen yemeklerin bütçeleri nereden karşılanıyor? özellikle parti ilçe meclisi yemekleri kimler tarafından karşılandı. bu konuda şeffaf olarak bilgi bekliyoruz.

5. Yorum: bir öneri... 24 04 2016 22:40
boyabat belediyesi haberleri sitesi
boy.bel.hab@.com.tr
sahibi :hüseyin cömert
yazı işleri sorumlu müdür:hüseyin cömert
muhabir :hüseyin cömert
haberleri yayına hazırlayan:hüseyin cömert
haftada bir pazar akşamları yayınlanır.
(tek kişilik haber sitesi. başka bir örneğinin olduğunu zannetmem.)
sayın hüseyin cömert, yayınladığınız haberlerle ilgili yeterli bilgimiz olmadığından onay veremesek de, ilgili haberlerinizi bir site oluşturarak burada yayınlarsanız daha güzel olur diye düşüncemizi paylaştık.
ve neden olmasın dedik.
bu doğrultuda merakınız, çalışma azminiz var görünüyor.
bir öneri olarak görüşlerimi paylaştım.
çalışmalarında başarılar, kolay gelsin.

4. Yorum: ugur ercan 24 04 2016 22:14
okadar yer yapıyor tabi borç olacak borçsuz insan gösterin bana ben boyabati terk edip gidecem boyabat makamına şefik çakıcı yakışıyor genç dinamik insan

3. Yorum: misafir 24 04 2016 21:05
hüseyin cömerti yürüyüşte gördüm .saçları bembeyaz. sn yazarın saçları siyaha yakın. acaba sn yazarın gazete köşe yazarlığı resmi gençlik resmimi. merak ettim.

2. Yorum: eski belediyeci 24 04 2016 20:43
hüseyin bey,süpürge borcunu ödememek başkanın bilgisi haricinde olup,o iş;satın alma-muhasebe işidir.başkan niye ödemesin.alt ilgililer,alacaklıyı mahsımamışlar,anladığım

1. Yorum: hüseyin cömert 24 04 2016 20:35
bir başka bahara saklı hevesim

yılanların olsun kır cicekleri

esen yelle varır sana nefesim

uzak dogan gune ver cicekleri

vurulur elime kelep kelepceleri

kalır kapılarda dilekçelerim

kırılmaz umudum gene beklerim

açılır yay olur kır çiçeklerisilinsin gözümden var yok hesabı

şimdi azadlığa ölmek zamanı

gülüm eksik etme bana duanı

umudun alnına sar çiçekleriçilesiz olmuyor hicrette ibret

bir başkadır gülüm gurbette hasret

bekle say şafağı azıcık sabret

yeşerir kar altında kar çiçekleri


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:672143
DtGaNi


* ANASAYFA *