E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Siyasi Ahlak Abidesi

Osman Gürtop… Nam-ı diğer “Küllük Osman…” Boyabat Devlet Hastanesi’nden emekli… Altmış beş yaşında… Sinirli…Kabadayı… Kavgacı… İnatçı… Bir diğer en önemli özelliği de: Doğrucu Davut oluşu.

Ve…

CHP’li… Cumhuriyet Halk Partili…

Ama öyle bir Cumhuriyet Halk Partili ki!..

-Ya Osman abi… CHP birazcık çizgisinden sapar gibi oldu!.. Yönetim, partiyi sağ cenaha doğru yaklaştırıyor gibi!.. Bu durum seni hiç rahatsız etmiyor mu?

-Külliyen yalan!.. Hep o laf ebesi Süleyman Demirel’in lafları bunlar!.. İkide bir CHP’yi gıdıklayıp duruyor!.. Ama avucunu yalar!.. Atatürk’ün partisi sağa mağa yanaşmaz!.. Partinin kurmayları böyle bir duruma asla müsaade etmezler!.. CHP dimdik, ok gibi yoluna devam eder!..

-Osman abi… CHP iyice solun güdümüne girdi!.. Neredeyse komünist partisi gibi oldu!.. Atatürk’ün partisini bölücüler ele geçirdiler galiba!.. Gel inat etme!.. Bu durumu kabul et!..

-Ne komünizmi be? Ne bölücüsü? Atatürk’ün partisini kimse ele geçiremez!.. Partinin ağır topları buna müsaade etmezler!.. Partinin ileri gelenleri bu duruma anında el koyarlar!.. Siz CHP’yi sahipsiz mi sandınız? Tamam… Biz de solcuyuz ama; ne komünistiz ne de bölücü!.. Hele siz kafanızı böyle şeylerle yormayın!.. CHP’nin kapısından komünistler de bölücüler de içeri dahi giremezler!.. Atatürk’ün partisini kimse ele geçiremez!.. Bunlar hep AKP’nin uydurmaları!.. Hep AKP’lilerin başının altından çıkıyor bu laflar!.. Onlara göre biz komünistiz, solcuyuz, bölücüyüz!.. Onlar ise; demokrat, özgürlükçü, Müslüman!.. Oldu canım!.. Alırsınız arabadan soğanı!.. En çok neye kafam bozuluyor biliyor musunuz? Demokrasiyi bu ülkeye biz getirdik… Biz demokrat değilmişiz de biz komünistmişiz de biz bölücüymüşüz de AKP’liler demokratmış!.. Ulan git işine be!.. Aynaya bak aynaya!.. Çamur atıp durma!..Atatürk’ün partisini bölücüler ele geçirmişlermiş!.. Hadi be oradan!

CHP’yi bu derece seviyor, CHP’ye bu derece inanıyor ve CHP’ye bu derece güveniyordu Osman Gürtop!..

Fakat… Osman Gürtop’un son günlerde morali bir hayli bozuktu, keyfi yoktu ve canı da son derece sıkkındı!..

Ara sıra birlikte yürüyüş yaptığı, kendisinden daha genç, emekli bir öğretmen arkadaşıyla sabah yürüyüşünden dönerken, derdini iyice açtı Osman Gürtop:

-Harun Bey… Büyük oğlan iyi kötü bir işe girdi de… Küçük oğlan halen boşta… Yaşı yirmi sekiz oldu. Bekâr. Doğru dürüst bir işe girmeyince de evlenmiyor. Vallahi ne yapacağımı şaşırdım!.. Geceleri uyuyamıyorum. Ulan bu oğlanın sonu ne olacak diye sabaha kadar yatağımın içinde dönüp duruyorum. Zaten kendim de biraz rahatsız gibiyim. Bu çocuğun hali ne olacak diye içim içimi yiyor. Yemeden içmeden de kesildim be Harun Bey.

-Osman abi… Çocuk liseyi bitirdi mi? Aslında işe girmeler eskisinden daha kolay gibi geliyor bana… Şimdi sı…

Osman Gürtop, Harun Yüksel’in sözünü bıçak gibi kesti:

-Ne kolayı be Harun Bey ne kolayı!.. Bu AKP’liler var ya!.. Kendilerinden olmayana su bile vermiyorlar be kardeşim!.. Ne kolayından bahsediyorsun sen?!..

-Osman abi!.. Hani, sık sık sınavlar yapılıyor ya!.. Eskiden ne oluyordu? Böyle sınavlar yapılıyor muydu? Yapılmıyordu!.. Millet çocuğunu işe sokabilmek için adam peşinde koşuyordu!.. Dayı peşinde koşuyordu!.. Torpil peşinde koşuyordu!.. Bu durum daha mı iyi idi? Bak şimdi sınavlar yapılıyor!.. Çocuk sıkı bir şekilde sınava hazırla…

Osman Gürtop yine sert bir üslupla kesti Harun Yüksel’in sözünü:

-Harun Bey!.. Sen, dalga mı geçiyorsun benimle ya? Hangi sınavdan bahsediyorsun be kardeşim? Ulan şimdi ki torpil eskisinden de daha fazla oluyor be!.. Ulan bunlar kendilerinden olmayana sınav kazandırıyorlar mı? Bunlar kendi adamlarına sınavlarda kopya veriyorlar!.. Göstermelik bir sınav yapıyorlar!.. Sonra kendi adamlarını kazandırıyorlar!.. Hıh!.. Sınav yapıyorlarmış!..

İki yürüyüş arkadaşının Boyabat’ın en güzel mesire alanlarından biri olan Kale Bağı mevkiinden dönerlerken yapmış oldukları bu sohbet, çarşıya girdikleri zaman da bitmedi. Osman Gürtop çok sinirlenmişti… Belediyenin önündeki kaldırıma geldikleri zaman- şöyle bir sol tarafına dönerek, AKP’li belediyenin giriş kapısına bakan ve kırmızı görmüş boğa gibi olan-Osman Gürtop; burnundan soluyarak açtı ağzını, yumdu gözünü:

-Sınav yapıyorlarmış!.. Pöh!.. Lan bunlar Atatürkçülüğü ortadan kaldıracaklar Atatürkçülüğü!.. Türkçülüğü ortadan kaldıracaklar!.. Cumhuriyetin defterini dürecekler!.. Demokrasiyi rafa kaldıracaklar!.. Merak etme Harun Bey!.. Bunlar, göstermelik olarak yaptıkları o sınavları da ortadan kaldıracaklar!.. Aha dediydi dersin!.. Bu lafımı unutma!.. Yaz bir kenara!.. Bunlar, seçimlerin de ruhuna el Fatiha diyecekler!.. Lan bunlar biraz daha güçlensinler seçim meçim yapmazlar!.. Yapmazlar!.. Partilerin de alayını ortadan kaldırır bunlar!.. Ah biraz daha güçlensinler!.. Çok halt karıştıracaklar da!.. Ama avuçlarını yalarlar avuçlarını!.. CHP dimdik duruyor!.. Kale gibi duruyor!.. Ulan bütün partileri kapatsalar da CHP’nin kılına bile dokunamazlar be!..

Osman Gürtop’un yoğun eleştirileri, belediyenin önündeki kaldırımda yürürlerken yüz metre daha devam etti. Şamlı Kırtasiyenin önüne geldikleri zaman Osman Gürtop aniden hem sesini kesti, hem de durakladı!.. Osman Gürtop’u aniden duraklatan şey şu idi: Kendi yürümüş oldukları kaldırımdan aşağı doğru; yani, kendilerine doğru üç kişi geliyordu. İşte bu kendilerine doğru gelen üç kişiyi fark edince aniden zonk diye duraklamıştı Osman Gürtop!.. Ama Osman Gürtop bu aşağı doğru gelen üç kişiyi görünce bir hayli de heyecanmış gibiydi!.. Evet… Gelen üç kişiyi ağzı açık bir vaziyette, ürkek bakışlarla inceleyen Osman Gürtop; özellikle bir kişinin üzerinde bakışlarını toplamaya çalışıyordu!.. Osman Gürtop’un pür dikkat bakmış olduğu kişi; kasketli, zayıf ve orta boylu bir vatandaştı. Üç kişi yaklaştıkça; gözlerini kasketliden alamayan Osman Gürtop, heyecandan sık sık yutkunmaya başlayınca, Harun Bey de şaşırmıştı bu işe. Üç kişi iyice yaklaşınca; Osman Gürtop birkaç defa daha yutkunduktan sonra; selam-kelamdan önce, direk olarak kasketli vatandaşa yöneldi ve kısık bir ses tonuyla sordu:

-Satılmış Bey!.. O işten bir haber var mı?

Osman Gürtop’un yalvaran bakışlarla ve ürkek bir ses tonuyla soru sormuş olduğu kişi de kendi yaşlarında, kendisi gibi emekli; Postacı Satılmış namıyla anılan, Satılmış Erdoğan isimli bir vatandaştı. Boyabat CHP yönetim kurulunda aktif olarak çalışan Satılmış Erdoğan’ın bakışları da mimikleri de hiç umut vermemişti zaten Osman Gürtop’a:

-O işten hayır yok Osman Bey!..

Osman Gürtop, oğlunun idam fermanını dinlemiş bir babanın ruh haliyle ve çok acıklı bir ses tonuyla, sadece;

-Yapma ya, diyebilmişti.

Kuru bir şekilde konuştuktan sonra; işimiz var diyerek yollarına devam eden Satılmış Erdoğan ve arkadaşları; Osman Gürtop’un “Yapma ya” diyen acıklı sesini duymamışlardı bile!..

Evet. Osman Gürtop, donmuş gibiydi!.. Kısa bir süre konuşamadı da yürüyemedi de!.. Geriye dönerek, Postacı Satılmış ve arkadaşlarının arkasında şöyle bir bakan Osman Gürtop’u yürüyüş arkadaşı Harun Yüksel uyardı:

-Hadi Osman abi. Terliyiz zaten. Yürüyelim.

Harun Yüksel’in sözlerine karşılık vermeyen ama bu öneriye sessizce uyan Osman Gürtop’un zaten-memleket meseleleri yünden- bozuk olan morali tamamen sıfıra inmişti. Suratı bazen kıpkırmızı, bazen de bembeyaz olan Osman Gürtop’un bu hali yürüyüş arkadaşı Harun Yüksel’i de derinden etkilemişti:

-Osman abi!.. Ne oldu ya? Sen, Postacı Satılmışa hangi işi sordun? Neden bu kadar moralin bozuldu ki?!

Osman Gürtop’un canı konuşmak istemiyordu ama isteksiz de olsa, morali bozuk bir vaziyette bir şeyle mırıldanmaya çalıştı:

-Ya Harun Bey… Bizim küçük oğlan boşta ya. Hani bir işe yerleştireyim diye uğraşıyorum ya. Sinop’ta bir koruma görevlisi işi vardı da onu sormuştum işte.

Bu sefer de Harun Yüksel’in şaşkınlığı tavan yapmıştı:

-CHP’li Postacı Satılmışa!.. Abi sen dalga mı geçiyorsun? CHP senin çocuğunu hangi işe yerleştirebilir ki?! Abi CHP muhalefette olan bir parti!.. İktidar partisi değil ki!.. İktidar partisi AKP!.. Abi hâlâ CHP’den medet umuyorsun ha?! Pes doğrusu!..

-Yahu Harun Bey ne yapayım? Evet… AKP iktidarda ama ben AKP’li değilim ki!.. Ben CHP’liyim!.. CHP’ye oy veriyorum!.. Ben AKP’ye oy vermiyorum ki!.. Ben AKP’den nasıl iş isteyeyim?

-Osman abi tamam da… CHP senin oğlanı bir işe yerleştiremez ki!..

-Yahu Harun Bey!.. İş dediysem… Öyle devlet memurluğu gibi falan bir iş değil ya. İşte… Sinop Belediyesi’nde güvenlik görevlisine ihtiyaç var diye bir laf duymuştum… Onu sordum Postacı Satılmışa… Baksana… o işten de bize fayda yokmuş!.. Ulan ben bu oğlanı ne yapacağım be!.. Yirmi sekiz yaşına geldi!.. Bekar!..

Osman Gürtop’un moral bozukluğu iyice zirveye çıkmışken de Boyabat Yankı Gazetesi’nin önüne kadar gelen iki yürüyüş arkadaşı şöyle bir durakladılar. Sessizliği Osman Gürtop bozdu:

-Hadi İsmet’in yanına gidelim. O şimdi gazetededir. İki laf da burada ettikten sonra evlere dağılırız.

Harun Yüksel bu teklifi büyük bir memnuniyetle kabul etti.

İki arkadaş Yankı Gazetesi’ne girdikleri zaman içeride Yankı Gazetesi’nin sahibi İsmet Sezer’den başka iki kişi daha vardı. Üç kişi neşeli bir şekilde sohbet ederlerken, bir yandan da büyük bir keyifle sabah çaylarını yudumluyorlardı. Ortam güzeldi. Sohbet iyice koyulaşmış gibiydi. İçerideki misafirlerden birisi Boyabat’ın tanınmış emekli öğretmenlerinden Özkan Tekin idi. Özkan Tekin abisini çok seven Osman Gürtop’un yüzü birazcık gülmüştü. Diğer misafirle de tokalaştıktan ve selamlaştıktan sonra sandalyesine oturan Osman Gürtop, çayının şekerini karıştırırken bir ara pür dikkat; diğer misafirle İsmet Sezer’in konuşmasına kulak kabarttı:

-Başkanım o iş ne oldu?

-O iş tamam İsmet Bey!

-Başkanım diğer projeler de yetişecek galiba?

-İnşallah! Hepsini tamamlayacağız!

-Teşekkür ederim başkanım! Boyabat kazanacak!

-Tabii ki!.. Zaten ne yapıyorsak Boyabat’ımız için yapıyoruz!

İsmet Sezer’in ikide bir karşısındaki kişiye “Başkanım” diye hitap etmesi ve büyük saygı göstermesi Osman Gürtop’un kafasının bir anda allak bullak olmasına yetmişti. Kısa bir süre daha İsmet Sezer ve karşısındaki misafirinin konuşmalarını dinleyen Osman Gürtop daha fazla sabredemedi:

-İsmet!.. Bir dakika ağabeysinin!.. Bu arkadaş kim? Tanıyamadım da!..

Osman Gürtop’un bu sorusu sadece İsmet Sezer’i mi şaşırtmıştı? Tabii ki hayır! Harun Yüksel de Özkan Tekin de küçük dillerini yutacak bir vaziyette, hayret dolu bakışlarla Osman Gürtop’a bakarlarken, sessizliği İsmet Sezer bozdu:

-Osman abi!.. Bu beyefendi, Boyabat AKP İlçe Başkanı… Avukat Hasan Tosunoğlu!..

Boyabat’ın nüfusu; yirmi altı bin… Küçük bir kasaba sayılır Boyabat… Belki de yarısı akraba… Üstelik… Osman Gürtop, doğma-büyüme Boyabatlı… Hasan Tosunoğlu ise iktidar partisinin ilçe başkanı… Ama… Osman Gürtop, iktidar partisinin ilçe başkanı Avukat Hasan Tosunoğlu’nu tanımıyor!.. Her gün çarşıya-pazara çıkan Osman Gürtop, Avukat Hasan Tosunoğlu’nu hiç görmemiş!.. İyi de… Osman Gürtop’un boşta gezen oğlu var!.. İşe girecek oğlu var!.. Yirmi sekiz yaşında!.. Bekar!.. Çocukları boşta olan sağcı-solcu-futbolcu bütün Boyabatlılar Avukat Hasan Tosunoğlu’nu ve yedi göbek sülalesini mercek altına almışlar… Başkanın gözünün içine bakıyorlar… Başkanın seyrettiği dizi filmleri bile biliyorlar… Osman Gürtop ise Boyabat AKP İlçe Başkanı Avukat Hasan Tosunoğlu’nu tanımıyor!.. Boyabat’ın en ücra köşelerinde oturan; okuma-yazma bilmeyen; çarşıya-pazara ayda bir çıkan gariban aileler bile Hasan Tosunoğlu’nu tanıyorlardı ama… Osman Gürtop, Hasan Tosunoğlu’nu tanımıyordu!.. Birde şöyle bir durum var… Osman Gürtop, siyasetle uğraşmayan bir adam değildi ki!.. Siyaseti takip etmeyen bir kişilik değildi ki!.. Siyasi sohbetlerde kimseye laf bırakmıyor!.. Hele CHP’yi öyle bir savunuşu var ki… Aslanlar gibi!.. Hem… CHP kim? Ana Muhalefet Partisi!.. Ana Muhalefet Partisini etkin bir şekilde savunan bir kişi; iktidar partisinin ilçe başkanını tanımıyor!.. Bu olacak bir iş mi? Tanımıyor işte!.. Uç adam Osman Gürtop!.. Nevi şahsına münhasır bir adam Osman Gürtop!..

Fakaaat… Allah’tan… Tek başına iktidara gelmiş bir partinin, güçlü bir ilçe başkanı olan Avukat Hasan Tosunoğlu bu duruma bozulmadı. Tanınmadığı için kızmadı. Darılmadı… Yani, ulan sen beni nasıl tanımazsın; ben, koskoca ilçe başkanıyım gibilerde bir tavır takınmadı. Başkan Hasan Tosunoğlu’nun bu durumu iyiye işaretti. AKP İlçe Başkanı Avukat Hasan Tosunoğlu’nun olgun tavrı, mütevazı hali ortamı germedi. Hatta ortamı biraz daha yumuşatmıştı bile… Ama… AKP İlçe Başkanı Hasan Tosunoğlu, sempatik bir şekilde Osman Gürtop’un yüzüne gülümseyerek bakarken, şaşkınlığını azcık atlatmış gözüken Osman Gürtop… Baltayı taşa vurmaya devam etti:

-Ağabeysinin sen Boyabat’tan kimlerdensin?

Gayet efendi bir şekilde cevap verdi Başkan Hasan Tosunoğlu:

-Abi ben, Boyabat Orman İşletmesi Müdürlüğü’nden emekli olan Mehmet Tosunoğlu’nun oğluyum.

Ağzı açık bir vaziyette Başkan Hasan Tosunoğlu’nun yüzüne bakan Osman Gürtop; duyduklarına inanamıyormuş gibi bir vaziyette bu sefer de baltayı taşın tam gözüne vurdu:

-Anaaam!.. Ben, Mehmet ağabeyimi çok severim be!.. Ama o çok efendi bir adamdır!..

Son cümle Osman Gürtop’un ağzından öyle bir şekilde çıkmıştı ki!.. Hani o çok iyi bir adamdır da!.. Hani o çok efendi bir adamdır da!.. Onun gibi iyi bir adamın, senin gibi kötü bir oğlu nasıl olur da der gibi çıkmıştı son cümle Osman Gürtop’un ağzından!.. Avukat Hasan Tosunoğlu AKP’li ya!.. Üstelik AKP’nin Boyabat İlçe Başkanı ya!.. Velhasıl… Avukat Hasan Tosunoğlu’nun AKP İlçe Başkanı oluşu… Keskin CHP’li Osman Gürtop’un bilinçaltındaki AKP’lilerle ilgili kara kutusunu bir anda boşaltıvermişti!..

Osman Gürtop’un ağzından biyolojik mermi gibi çıkan son cümlenin açılımını da çok iyi tahlil eden Başkan Hasan Tosunoğlu, bu durumu da büyük bir olgunlukla karşıladı ve gülümsemekle yetindi. Fakat… Çift taraflı keskin baltasını büyük bir hışımla kaldıran Osman Gürtop’un burnundan solumasını ve öfkeli bakışlarını pek hayra alamet görmeyen Yankı Gazetesi sahibi İsmet Sezer durumun kötüye gideceğini tahmin ederek yıldırım hızıyla devreye girdi:

-Osman abi, sen şimdi onu bunu bırak da. Başkanı ele geçirmişken senin şu küçük oğlanın işini konuşalım. Bak, başkan burada. Başkana rica edelim. Oğlan boşta. Yirmi sekiz yaşında. Bekâr.

Tamam. Tam sırasıydı. Böyle bir fırsat bir daha ele geçmezdi. Ama Osman Gürtop CHP’liydi… Osman Gürtop AKP’lilere zaten çok kızıyordu. Osman Gürtop, hiç AKP’li birine rica eder miydi? Bu olacak bir iş miydi? Yani… Kale boş da olsa… Topun başına geçmedi Osman Gürtop!.. Evet. Çocuğu boşta da olsa… Yirmi sekiz yaşında da olsa… Bekâr da olsa… İsmet Sezer’in teklifini anında reddetti Osman Gürtop:

-İsmet!.. Ağabeysinin!.. Ben CHP’liyim!.. Oyumu CHP’ye veriyorum!.. Ölene kadar da oyumu CHP’ye vereceğim!.. Ben AKP’ye oy moy vermem ağabeysinin!..

Sanki İsmet Sezer bilmiyordu Osman Gürtop ağabeysinin CHP’li olduğunu:

-Yahu Osman ağabey!.. Başkan şimdi senden oy mu istiyor?

Osman Gürtop, İsmet Sezer’in bu sözleri üzerine sinirlenmeye başladı:

-Ya ne istiyor İsmet? Ya ne istiyor? Başkana rica ettiğimiz zaman ne oluyor? İşimiz görülüyor!.. İşimiz görülünce de başkan bizden küçük bir ricada bulunmaz mı? Başkanın küçük bir beklentisi olmaz mı? Başkanın ricası ne olur?

İsmet Sezer’in sustuğunu ve odadaki diğer kişilerin de sakin bir şekilde kendisini dinlediklerini görünce; Osman Gürtop, Allah ne verdiyse abandı:

-Yahu kardeşim bunlar garibana bir kilo makarna veriyorlar da karşılığında on tane oy istiyorlar be!.. Kaldı ki benim oğlanı işe sokunca oy istemezler mi? Oy ummazlar mı? Bunlar benim oğlanın tapusunu isterler tapusunu!.. Yok arkadaş!.. Ben kimseye gebe kalamam!.. Beni kör bıçaklarla kesseniz de ben AKP’ye oy vermem!.. Ha!.. İsmet!.. Ben AKP’li olsam neyse!.. Ama değilim ki!.. Ben CHP’liyim!..Oğlanı işe sokacağım diye ben şimdi başkana yalan mı söyleyeyim? Yok arkadaş ben başkana rica mica etmem!

Osman Gürtop kara burun ile abanmaya devam ederken epeyce de öfkelenmişti:

-İsmet!.. Ağabeysinin!.. Hem sen benim bu AKP’ye çok kızdığımı bilmiyor musun? Ben her sabah, burada çay içerken bu AKP’ye verip veriştirmiyor muyum? Cumhuriyet tehlikede!.. Demokrasi tehlikede!.. Atatürkçülük tehlikede diye barım barım bağırmıyor muyum? Durum bu vaziyetteyken ben şimdi AKP İlçe Başkanına rica edeceğim ha!.. Bu olacak bir iş mi İsmet? Bu olacak bir iş mi? Ha!.. Ama benim oy verdiğim CHP iktidarda olsa tamam. O zaman Boyabat CHP İlçe Başkanına rica ederdim. Ama biz iktidarda değiliz ki!.. AKP iktidarda!.. Ben de AKP’li değilim. Yok arkadaş! Oğlan açlıktan ölmüyor ya!.. Ben, oğlanı işe sokacak diye, oy vermediğim bir partinin ilçe başkanına rica mica etmem!

Osman Gürtop… Nam-ı diğer Küllük Osman… Kıpkırmızı gözlerinden ateş çıkartarak konuşurken… Boyabat AKP İlçe Başkanı Avukat Hasan Tosunoğlu da kendisini-keşke her partili senin gibi olsa, der gibi-büyük bir saygıyla ve sempatiyle dinliyordu.

Tarih:10 05 2016 20:54(2032) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: 9.köy 21 05 2016 12:38
bugünki dersimli kemalin y-chpsini rahmetli osman abi dahi savunamazdı herhalde...

4. Yorum: mehmet salih taslı 16 05 2016 01:58
hasan hoca yazılarının tamamına yakınını okudum boyabatta osman abiyi seven ve en iyi tanıyan birisi olarak sadece onunun atatürkcülüğü,cumhuriyet halk partililiği ve inatçılığını konu etmişsin.o dürüst,hemşehri delisi,kimseye kötülük düşünmeyen,sevecen,partil
i partisiz kenndi deyimiyle hısımı,iylik sever,sözünden asla döndürülemeyen doğrucu davut,her türlü şakaya katlanan başından yüzlerce fıkraya ve hikayeye konu olacak olaylar geçen bir abimizdi.yazınızı osman abinin ismet paşanın boyabat ziyareti,albay hasanla dargınken albayın hastaneye gitmesi,avukat izzet kardeşimle samsun yolculuğu gibi hatıraları ile süslemeni beklerdim.yinede teşekkür ederim.o güzel insanı okurlarına hatırlattığın için.biraz daha bilği toplayıp yeni yazılarını beklerim.selamlar kardeşim.

3. Yorum: hasan dağlı 14 05 2016 23:36
tebrik ederim hocam hem konu hem yazın akıcı

2. Yorum: aferin osman abiye. 14 05 2016 00:54
sn.yazar, osman abiyi çok iyi tanıdığınız belli.eğer iyi tanımasaydınız bu kadar iyi tahlil edemezdiniz.ayrıca yazınızdaki akıcı
uslübünüzden dolayı sizi kutlarım.osman abi gibi karakterler artık çok azaldı. atatürkçülük bilincini almış,kuvayı milliye ruhu ile yetişmiş,cumhuriyetin anlamını iyi özümsemiş bir çok kişide osman abide görülen bu dik duruşu görmek mümkün.ben de bir chp li olarak osman abi ve onun gibi siyasi ahlak taşıyan insanları buradan alkışlamak isterim.hasta iken konuşamıyordu ama yanına bir chp li ziyarete geldiğinde göz yaşlarını tutamıyordu.yazınızı okuyunca ziyaretim sırasında onun sevinç gözyaşları gözümün önüne geldi ve duygulandım.allah mekanını cennet eğlesin,nur içinde yatsın

1. Yorum: a zeytünlü 13 05 2016 23:36
ders çıkaranlar olurmu acaba. osman abi saygılar


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Boyabat Kalesini Gezelim mi?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


Eğitim-Öğretim


15 Eylül 1928


A’dan Z’ye Şarbon…


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!..


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Dolardan Bana Ne


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:829089 DtGaNi

* ANASAYFA *