E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Rezalet!....Hem de Binlerce Kez…..

Yazıklar olsun, Bir gurup insanın emeğini çalanlara.

Yazıklar olsun, İnsanların onur ve şerefini ayaklar altına alanlara.

Yazıklar olsun, hem de binlerce kez…..

Değerli okuyucularım,

Gönüllü bir grup arkadaş (Yürüyelim Arkadaşlar grubu) tarafından başlatılan "Tarihten Doğaya Bahar Yürüyüşü’’nün bu yıl yedincisi düzenlendi. Bu grubun kuruluş amacında ki yegane düşünce ilçemizin yıllarca gün yüzüne çıkartılmamış olan tarihi ve doğa güzelliğini, iç ve dış turizme kazandırarak, ilçemizi tanıtmak ve uzun vadede ilçemize ekonomik getiri sağlamaktır.

Peki yetkililer bu konuda neler yaptı?

Malum hepinizin bildiği gibi Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’da ilçemizi tanıtım amaçlı bazı dış ülkelere ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretlerin sonuncusu da Almanya’dır. Fakat ne hikmetse bu ziyaret esnasında ki gelişmeler yerel basında fazla yer almadı. Nedeni ise bu tanıtım gezisinin fiyasko ile sonuçlanmasından kaynaklanmaktadır.

Şimdi yine bazı okuyucular bana hitaben diyecek ki !......

Sen muhalefetlik yapmaktan başka ne işe yararsın?

Sadece bazı okuyucular mı?

Hayır. Şefik Çakıcı’da takmış kafayı bana…

Zatı muhterem makamını ziyarete gelen herkese beni zikrediyormuş. Vay efendim ben tüm çalışmalarına engel oluyormuşum şum şum da….

Ey zatı muhterem!.....

Hangi seyahatine engel olarak seni sınır kapılarından geri çevirdim?

Diyeceğim şu ki başarısızlığına kılıf uydurma. İnsanlara algı operasyonu yaparak günü kurtarmaya çalışma.

Sayın okuyucular

Şimdi sizlere Şefik Çakıcı’nın Almanya ziyareti esnasında gelişen fakat yerel basına yansımayan bazı anekdotlar sunacağım.

9-13 Mart 2016 tarihleri arasında yapılan ITB Berlin Turizm ve Ticaret Fuarı için Almanya’ya giden Sinop kafilesini Berlin Büyükelçimiz, Konsolosluğa davet eder. Hoşbeş sohbetten sonra konu Almanya seyahatinin asıl amacına gelinir.

Berlin Büyükelçimiz konuklarına; İlinizi ve ilçenizi tanıtım amaçlı nasıl bir çalışmanız var, görebilir miyim der.

Sırasıyla önce Vali Hanım, sonra diğer yetkililer söz alarak çalışmaları hakkında ki bilgi ve belgeleri sunarlar. Fakat Büyükelçimiz duydukları ve gördükleri karşısında pek hoşnut olmaz ve hoşnutsuzluğunu şu sözleri ile ifade eder.

Sayın…………

Sizler Almanya’ya tanıtım amaçlı değil, gezi amaçlı gelmişsiniz. Bu belge ve bilgilerle amacınıza asla ulaşamazsınız. Alman vatandaşı sunduğunuz belge ve bilgilerde yer alan bilgilere tok, doğa yürüyüşüne aç bir toplum. Bu konuda bir çalışmanız var mı? Onlardan bahsediniz. Der……

Peki bu sözler Şefik Çakıcı’nın kulağına küpe olmuş mu? Dersiniz…..

Şimdi sizlere 30.04. 2016 tarihinde yerel basında çıkan bir haberi aktarıyorum.

Başkan Çakıcı “Turizm tanıtımla oluyor”

Tarih: 30 Nisan 2016

Sinop Yargı Mensupları aileleri ile birlikte Boyabat’ı gezdi.

Yargı Mensupları ve ailelerinin katıldığı gezide, Boyabat’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu mekanlar gezildi. Boyabat Belediyesi’nin organize ettiği gezide Sinop Yargı Mensupları üyeleri ve aileleriyle birlikte (Yaklaşık 30 kişilik bir grup) hem Boyabat’ı gezme fırsatı buldu hem de stres attılar.

Bazalt vadisi gezisi ile başlayan program, Kalebağı mesire alanında verilen yemekle son buldu. Yemek sonrasında konuşan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “……………… Bizim bu bölgede yaşayan insanlar olarak, tarihi ile doğal güzellikleri ile kadim bir şehir olan ilçemizin tanıtımını iyi yapmamız gerekiyor. Zira turizm tanıtımla oluyor. …………………. dedi.

Gerçekten başarılı bir çalışma, böyle bir tanıtıma şapka çıkartılır.

NOT: Aynı gün Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu "HUKUK ve DEMOKRASİ" konulu konferans (30 Nisan 2016…Saat 14:00 - 16:00 arası) vermek için Sinop’a geldi.

Vay be, ne tesadüf….

Yedik be….

Gelelim sadede

Ben "YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR" grubuna 3-4 ay önce üye oldum. Bu nedenle de o zamana kadar yaptıkları etkinliklere hiç katılmamıştım. Yani anlayacağınız bu yıl yedincisi düzenlenen "TARİHTEN DOĞAYA BAHAR YÜRÜYÜŞÜ" benim için bir ilk olacaktı.

Duyduğuma göre önceki yıllarda Belediye tarafından katılımcılara bir şapka, bir tişört ve Kurusaray Köyü, Oluklar Mevkii'nde de yemek ikramı veriliyormuş. Fakat bu sene bu uygulamadan vazgeçilerek katılımcılara içerisinde kumanya bulunan bir sırt çantası verdiler.

Değer olarak kaç lira mı?

Bez çanta 2,75 TL
Su 0,25 TL
Meyve suyu 0,75 TL
Sandviç 1,00 TL
Yağmurluk 0,25 TL
---------------
Toplam 5.00 TL

* Katılım 500-600 kişi + Servis = Azami 7.000 TL

NOT: Verilen sandviç çok küçük ebatta olup içerisinde bir dilim domates, bir dilim biber ve fare kapanına konacak miktarda bir dilim peynir vardı. Ayrıca içerisindeki domatesler ezilmiş tabiri caiz ise salça haline gelmişti.

Şefik Başkan

* Almanya’ya ilçemizi turizm amaçlı tanıtmak için gitmediniz mi?

* Berlin Büyükelçimiz sizleri konsolosluğa davet ederek ne nasihatı verdi?

* Büyükelçimiz sizlere hitaben "Bırakın denizi, tarihi, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz tabiat alanları veya bu konuda bir çalışmanız var mı, diye sordu mu, sormadı mı?

Ayağına gelen fırsatı, elinin tersi ile iten Şefik Başkan, bu feryada kulak ver, ver ki tarih tekerrür etmesin.

Bu yıl yedincisi yapılan "TARİHTEN DOĞAYA BAHAR YÜRÜYÜŞÜ" kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Fakat sizler bu muhteşem güne gölge düşürttünüz. İlçemize resmen ihanet ettiniz. Bu yürüyüşün buralara kadar gelmesinde katkısı olan Veteriner Ahmet Küçükbaş’ın tüm emeklerini birkaç dakika içerisinde katlettiniz. Katılımcıları aşağıladınız.

Millet dağıttığınız sandviçleri yemedi, küfürler ederek yerlere attı be… Yiyenlerinde verilen sandviç kursağını doldurmadı be…İnsanlar bir daha mı tövbe diyerek isyan etti be…

* Eğer ilçemizi tanıtım amaçlı yaptığın Almanya ziyaretinde harcadığın milyarların onda birini bu organizasyon için harcasaydın…

* Eğer Yargı Mensuplarına gösterdiğin iltifatın onda birini katılımcılara yansıtsaydın

Gelecek yıllar için neler olmazdı ki neler!....................

Şefik Başkan

Ayağına gelen fırsatı elinin tersiyle iterek başarısızlığını bir kez daha kanıtladın. Buna fazla tahammül edemeyiz, bu nedenle çekin elinizi bu organizasyondan. Hakkınız yok "YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR" grubu üzerinden pirim yapmaya.

NOT: Bu feryat kişisel olmayıp toplumun sesidir.

GÜNÜN SÖZÜ: İdrak-i maali bu küçük akla gerekmez, Zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez (Ziya Paşa)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:15 05 2016 14:21(3175) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
34. Yorum: ankara-tk- 20 05 2016 10:41
33. yorumcuya cevaben..
boyabat ımız ve asil türkiye cumhuriyetinin liderleri ve partileri bellidir. bu da yüce allah ın takdiridir . gerisi teferruat !! iyilik kötülük göreceli kavramdır.
saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde konuşan biriyle konuşmak güzeldir size hak veriyorum. bende sizin böyle devam edebilmenizi isterdim.

ben teşekkür. ederim... iyi günler.

33. Yorum: yorumcu 19 05 2016 15:32
29.yorumcuya cevaben
değerli hemşehrim
öncelikle hasankara ya oy veren tanıdıklarınızın neden pişman olup üzüldüklerini yazarsanız bı konuda bir fikir yürütebiliriz
lakin bu tanıdıklarınız şayet hasankara ya sırf o malum aile ile dargın diye oy verdilerse ona bişey diyemem.
siyaseti göze almış bir insan siyasetten anlıyor demektir ve siyaset yapan iyi insandan işte bu yüzden kötü siyasetçi olmaz. dürüst siyasetçi olur bu da kimilerinin işine gelmez.
ancak, kötü insandan ise iyi diyasetçi olur çünkü onun için başarıya ulaşmak için her yol mübahtır ve bütün adsmlığı ve iyiliği ve insanlığı mührü eline alana kadardır.
allah bizi böyle siyasetçilerden korusun dedikçe, kurban olduğum rabbim bizi böyle siyasetçilerle sınamayı tercih ediyor ve biz kullarıda "vardır bunda da bir hayır" deyip kaderimize razı oluyoruz. bu durumda sizinde iyi bir siyasetçi olduğunuzun veya olabikeceğiniz kanısındayım:)
yinede sizinle tartışmak keyifliydi teşekkür ederim.

32. Yorum: ankara-tk- 19 05 2016 14:48
28. yorumcu buket hanıma ...
evraklarla gösterin görsün vs şeyler yazmışsınız !! ben evrağı gördüm bu sitenin ana sayfasında !!mahkeme ceza yağdırdı !! başlığı altında açın siz görün evrakları fikirlerle diyaloglarla çözülmeyen işler tarafsız lık abidesi tarafından kavga ve dövüşlerle çözülmeye çalışılmış. ben haklıyı haksızı bilmem ama adaletin terazisinde eksiye düşen taraf o evrakta belirtilmiş.
teşekkürler.

31. Yorum: ankara-tk- 19 05 2016 14:34
28.yorumcu buket hanıma cevaben..
buket hanım :) zaten 10. yorumu ben yazdım ve sordum :) tekrar sorun yazmışsınız.. hadi yine sormuş olalım... dışarıdan memur alınmış konusuna gelince bu tür konulara girmedim ama yazayım. lütfen bunu iyi okuyun dışarıda çalışan binlerce memur var boyabatlı hatta müdürler var hatta çok iyi yere gelmiş insanlar var . zamanın iktidar ve muhalefet partileri tarafından memurluklara yerleştirilmiş eş dost sayesinde hastahanelere girmiş vs.. araştırın hatta bilirkişiye sorun o bilir.!! o zaman onlarda geri dönsün memleketlerine hepsi çıkarılsın işten olur mu ?? dışarıdan 2 memur alınmış ee komik bunlar :) bu arada tarafsızım diyen bilirkişi ben değil.

30. Yorum: ankara-tk- 19 05 2016 14:22
27. yorumcuya cevaben ..
sürekli 11 katlı mühürlü kaç hissesi var vs. yazıp çiziliyor . varsayalım ki şefik beyin hissesi var varsayalım ki meclis üyelerinin hissesi var eee?? ceavp alamıyoruz amaaaaa sebebini biliyoruzzzz yazmışsınızz eeee biliyorsanız!! ozaman ne? tüm hukuki yollar açık istediğini yapmana engel olan ne?? ben bakkala gittim ekmek istedim yok dedi sen geldin sana var dedi ne yapalım şimdi ? bakkal güclü o bakkala üretim yapan fırın güçlü git başka yerden al kardeşim. fırına şikayet et ekmek verdiğin bakkal bana ekmek vermiyor de fırın ne isterse onu yapar ..ne istersen onu yap. hem soru soruyorsun hem biz biliyoruz diyorsun ee o zaman ??

29. Yorum: ankara-tk- 19 05 2016 14:11
sayın yorumcu 26. yorumuna cevaben..
konunun hasan kara ya nasıl bağlandığını anlattım. bir soru var aklıma takılan bilirkişiye sordum.isterseniz tekrar okuyabilirsiniz. hasan kara şunu yapmış bunu yapmış öylemi vs. demedim . tek bir soru ? bu soruyu da şu sebepten sordum açıklayayım. o kadar çok tanıdığım varki bu mesele yüzünden üzülen emeklerimiz görülmedi heba oldu diyen!! ayrıca iyi insandan kötü siyasetçi olamaz düşüncesi olabilitesi çok zayıf bir cümledir.iyi olmak herşeyi başarmak anlamına kesinlikle gelmez lütfen düşünüp yazın. kendinle çelişiyorsun demişsiniz. hasan kara yı seviyorum ama siyaset tarzını sevmiyorum. şimdi ben çeliştim mi kendimle:) çok normal değilmi sayın yorumcu. unutmadan benim bakış açımdan siyaset : savunduğun fikri uygulayabileceğin makama mertebeye ulaşana kadar her kesimin fikrine hitap edip makama ulaştığında kendi fikirlerini onlara benimsetmektir. teşekkürler. bu arada soru sormadan ,önce cevap verin!

28. Yorum: buket 19 05 2016 12:32
hüseyin bey sizden ricam ankara tk rumuzlu arkadaşa yapılan uygunsuzlukları evraklarla bilgilendirinde şefik beye kendi sorsun bakalım ne cevaplar alacak bizde meraktayız ankaralı beyefendi 10. yorumunuzda yazdıklarınıza istinaden hüseyin beye bir sorun ikili konuşma neden olmuyor hüseyin bey evraklarla soruyor fakat kaçanlar kim oluyor öğrenin suçlu olanlar cevap veremezler çünkü, sonrasında boyabatta memur yokmuş gibi dışardan memur neden alındı ve müdür yapıldı vede belediyelerde kimlerin akrabaları alındı işe daha bunun gibi sorular var ankaralı beyefendi siz bizim yerimize sorunda bizde bilelim halk soruyor kaçanlar kaçıyor masaya oturmak için cevap almak lazım

27. Yorum: ankara tk ya 19 05 2016 12:18
ankara tk arkadaşım 11 katlı diye bilinen uygunsuz yapıların mahkemece verilen mühürlü yerlerin şefik beyin kaç hissesi var sorusuna cevap alamıyoruz şuçsuz olan cevap verir halka açıklama yapılmıyor biz açıklamayı alamıyoruz sebebini biliyoruzda isterseniz sizde bir sorun 11 katlılarda hangi meclis üyelerinin hisseleri var haksızca yapılan daha bir sürü mesele var ilk önce araştırın sonra tarafsızlığınızı belirleyingerçi sizin tarafsızlığınız bizi ilgilendirmiyor bilinen uygunsuzluğu bilenler biliyor sizde öğrenin şefik beye sorun saygılar

26. Yorum: yorumcu 19 05 2016 11:38
24 ve 25.uorumcuya cevaben
arkadaşım sixin sayın cömertle konuştuğunuzu anladık fakat kurduğunuz bir cümleye istinaden burada yorum yazan bir yorumcu olarak cevap verme gereğ duydum.
ben burada sayın cömertin avukatı değilim ve onun da benim savunmama ihtiyacı yok..!
siz o kadar zekisiniz ki;
başkan ile ilgili bir haberi hasankara ya ve mhp ye bağladınız, bakın dostum siyaset kişilerle yapılır, sen söylemlerinde kendi kendinle çelişiyorsun, evet hasankara iyi br insandır ve insan olduğu kadar iyide bir başkandı. yani insanlar kişiliklerini siyasetlerine de yansıtırlar.
iyi insandan kötü siyasetçi olmaz, yemeyen ve yedirmeyen siyasetçi olur bu da bazılarının işine gelmez ve köyü diyasetçi diye algı oluşturmaya çalışırlar.
mesela;
mevcut iktidarın da yaptığı en güzel iş kendi zenginlerini yaratıp çevresini güçlendirmektir. büyükbaşlar güçlensin ki;
küçükleri kandırmak kolay zaten felsefesi...
söylemek istediklerimi anladığını umarım değerli hemşehrim...

25. Yorum: ankara-tk- 19 05 2016 10:18
sayin yorumcu 22. yorumuna cevaben..
sizinde belirttiginiz gibi konular cok abartili size katiliyorum. fakat abartiya bakmayıp. abi bravo, abi helal, teksin vs.yazanlar var bunlardan bahsettim saksakcilar demedim tek kelime hakaret etmedim etmemde.benim yorumumdur bu. düsüncenize saygı duyarim aynisinida beklerim. cömert in tarafsizlik konusuna gelince siyasi konularda tarafsizlik olamaz lütfen iyi okuyun!! tarafsizlik cephelere olur! ya her cepheye susarsınız! yada hepsine gerekenleri söylersiniz.sefik beyi istemiyor yapamiyor diyor.e tarafta degil diyorsunuz. peki kim ve ne savunuluyor baskan olmayacak mi boyabatta soruyorum efendim size nasil olacak? eger tarafsizsaniz 10. yorumumu lütfen tekrar okuyun aciklar var ise bunlar yer ve zaman ayarlanarak gerekli mercilere bildirilip düzeltilmeli buralarda kücük düsürücü mesnetsiz yazılar ile olmaz bu isler.yok elbise varmısta icinde adam yokmusta.bu ne allah askına adam olmayana elbise vermesinler o zaman.

24. Yorum: ankara-tk- 19 05 2016 09:52
sayin yorumcu 21.yorumuna cevaben..
öncelikle konusmalarimi sayin cömert ile yaptigimi hatirlatmak isterim.neyse
konu hasan kara ya söyle geldi sayin cömertin yazilarinda sürekli karalama politikasi izlemesinden dolayi 10.yorumumda bir teklifte bulundum.simdi gecmise döndük baktikki gecmis simdikinden daha kötü. mhp kulislerinde konusulan bir konuyu sormak istedik boyabat in bilirkisisine! farkindaysaniz burasi bir forum sitesi değil!! kafanıza göre konu basligi olusturup yorumlar yazamiyorsunuz.hasan kara söyle kötü böyle kötü yedi icti satti mi dedik? neden sinir yaptınız? hasan kara kisisel olarak cok sevdigim insanlara da yardimci olmaya hatta olduğunu bildigim bir insan ve benim icin degerlidir.fakat siyaseti yanlış yapiyor kanisindayim. siz istediginiz kisiye oy verebilirsiniz yönlendirmeye calismiyoruz.bu yakisiksiz bir durumdur.bunun sayin cömertle alakası olmayabilir ama bilir kisi ya kendisi o yüzden sorduk!!daha zekisiniz ya anlamissinizdir umarim.

23. Yorum: sami 18 05 2016 23:46
bende merak ediyorum boyabat pavyonlarının ruhsatını kimler verdi nasıl izin verildiği pavyon değil birahane diyecek olanlarında bir gidip bakmaları diyeceğim heleki dışardan gelenlerse cabası hoca olan varsa merak ediyorum pavyonlar sevapmı günahmı bir fetva verecek hocaefendi varmıııııııııı

22. Yorum: yorumcu-2 18 05 2016 16:19
10-11-18 ve 19 nolu yorumcuya-2
ayrıca değerli hemşehrim;
bende mhp liyim ve hasankara ya oy verdim, oy verirkende hangi aile ile dargın hangi aile ile barışık diye de araştırmadım ve beni ilgilendirmez ben fikir ve ideolojisine oy verdim.
yani konuyu hasankara ve mhp ye bağlamanda da art niyet seziyorum.
evet hüseyincömert in her yazdığını fanatik taraftar gibi onaylamıyorum ve bir mhp li olarak bazen şefik başkana da haksızlık ettiğini bile yazıyorum ama senin gibi rumuz ile yazıyorum.
fakat değerli hemşehrim sana bir teklifim olacak olacak gel isimlerimizi yazarak yorum yapalım.
sana nacizane tavsiyem;
bir yorumunda belirttiğin gibi burada yorum yazanları küçümseyip şakşakçı deme çünkü o yorum yazanlar gerçek şakşakçıları çok iyi bilirler..
"ben ne adamlar gördüm üstünde elbise yok ve ben ne elbiseler gördüm içinde adam yok"
bilmem anlatabildimmi..?
boyabatım seni çok seviyorum saygılar

21. Yorum: yorumcu 18 05 2016 16:06
10-11-18ve19 nolu yorumların sahini olan arkadaş;
1- sen birşey bilgiğini sanıp yorum yazmışsın ama yorumlarını okuyanlar kocaman bir balon olduğunu anlıyorlar
2- hüseyincömert in bir partiye üye olmaması ve tarafsız olmaya çalışması seni neden bu kadar rahatsız etti
3- ayrıca hasankara ve mhp ye nerden geldiniz ve bu haber ile ne alakası var o da ayrı bir konu
4- hüseyincömertin bir kitlesi oluştuğunu bir okuyucu ve yorumcu olarak bende görüyorum bazen haklı bazende bubyazıda da olduğu gibi abarttığı konular olduğuda doğrudur fakat burada yorum yazan arkadaşlar onu alkışlamak için değil filirlerini belirtmek için yorum yazarlar ve eminim ki senden daha zekidirler

20. Yorum: halktan biri 18 05 2016 09:40
sayın cömert
bütün yazılarınızı keyifle okuyorum ve bazen ismimi kullanarak bazende değişik rumuzlarla yorumlar yazarak yarattığınız bu olumlu tartışma ortamına katılmaya çalışıyorum...
öncelikle belirtmeliyim ki bu yazınızı beğenmedim ve kalitenize yakışmamış. esasen böyle düşünmemizin en büyük sebebi ise sizden beklentimizin büyük olmasıdır.
ayrıca her yazınızı başkana bağlamanızı, şayet var ise yapılan yanlışları ve adaletsizlikleri farkında olmadan sıradanlaştırdığınız görüşündeyim.
syn cömert
boyabatımız için bu güne kadar hangi bürokratımız hangi başkanımız ne yapmış ki şefik başkan ne yapsın! ama ben aydabir boyabata gelen biriolarak söyleyebilirimki gözle görünür bazı değişimlerolmuş, şimdi yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim.
şunuda belirtmeliyimki yorumunu rumuz ile yazma sebebim herkesin rumuz kullanmasındandır ismimi merak ederseniz onuda yazarım yani farketmez
boyabata ve boyabatlıya sevgi ve saygılarımla

19. Yorum: ankara-tk- 18 05 2016 09:08
10 ve 11. yorumuma karşılık 13.yorumunuza istinaden....
sayın cömert .
2 satır yazıyla sizi ve amacınızı tam olarak anladım. akp=şefik bey hakkında her türlü söylemlerde bulunuyorsunuz bu da sizin muhalif olduğunuzu gösteriyor. peki boyabat ta akp nin ana muhalif kanadı kim ? hasan kara=mhp. akp muhalifi olduğunuza göre mhp lisiniz dedik!! .fakat hasan kara=mhp benimle ne alaka yazmışsınız . şaşırdık ? oturup düşündük hüseyin bey aday oldu mu yok!! kimseyle de işi yokmuş !! o zaman sorarım ben? siz kimsiniz?? neyi kimi kiminle temsil edersiniz ??e başkada aday yoktu !! ya ifadelerinizi temsil etmek için aday olun yada lider bulun. anlaşılan o ki amacınız yok 10 -15 tane yorumcunun size aferin abi, bravo abi, tek başına savaşıyorsun abi kelimelerini duymak istemeniz dışında . teşekkürler.
günün sözünü ben söyleyim !! : hayatta en zor şey, amaçsız insanlarla birlikte yaşamak zorunda kalmaktır. hz. mevlana;

18. Yorum: ankara-tk- 18 05 2016 08:17
sayın cömert
10ve11. yorumuma 13. yorumunuza istinaden devam ediyorum.şimdi sizin yazdıklarınızı tek tek cevaplayacağım sizden ricam sizin de konu değiştirmek yerine 10 ve 11. yoruma düzgünce cevap vermeniz.1-editör sansür yapmış evet sizde buna ifşa etmek adil mi yazmışsınız. ifşa nedir ?? kelime anlamı: gizli olan bir şeyi ortaya çıkarmaktır. hayırdır efendim gizli bir şeyler mi var bildiğiniz. bende tam olarak bunu soruyorum size?? hasan karanın şahsi meseleleri benimle ne alaka yazmışsınız. ben şahsi bir meseleden bahsetmedim buda nerden çıktı:) şu bildiğiniz şahsi meseleler nedir bize de bir anlatın sizden bir şeyler çıkacak anlaşılan. ayrıca sorarım sansür tek kişiye mi tek aile yemi uygulanır hasan kara da bir isim ve aile değil mi neden sansür olmadı?

17. Yorum: kumluklu niyazi 17 05 2016 20:52
cömerte bravo dostlar. daima hakkın ve hukukun yanında.yazdığı yazılarla uyuyanları uyandırıyor. helal olsun.

16. Yorum: ben 17 05 2016 14:18
vaddiri rumuzlu arkadaş vaddiri vaddiri konuşma

15. Yorum: vaddiri 17 05 2016 08:44
sayın cömert, sandöviçler gelenlerin karnını doyurmamış. zaten doğru olan o. burada amaç yemek mi? yürüyüş mü? ne alaka. eğer karnınızı doyuracaksanız gidin evinizde veya lokanta da doyurun. yürüyüş de değil.

14. Yorum: hüseyin 16 05 2016 21:37
sayın cömert

seni kutluyorum tek başına muhalefet yaparak yerel yönetim korkulu ruyası oldun sen oldukça artık yanlış yapma imkanları kalmamıştır.

13. Yorum: hüseyin cömert 16 05 2016 18:18
tk rumuzlu 10.ve 11.yorumcuya...yazmış olduğunuz kişi ismi anladığım kadar editör tarafından sansüre uğramış, iyi ki de yapmış. niçin mi? siz isim yerine rumuz kullanırken karşı tarafın ismini ifşa etmek adil mi acaba? ayrıca hasan karanın şahsi meseleleri benimle ne alaka. diğer hususa gelince... ben bugüne kadar tüm yazdıklarımın arkasındayım. cesareti olan çıkar karşıma hodri meydan. sayın tk sizi iknaya bu kısa ve öz ifade yeterli mi acaba?

12. Yorum: asıl yenımahalli 16 05 2016 18:13
huseyın amca tesk ederız yazın ıcın .guzel yazmıssın.guzel dusunmussun kafanda guzelce kendınce yorumlamıssın tebrık ederım.secımlere sende katılsana.bır beledıye baskanı adayı olmazsın ama yınede sansını dene olursan bakalım sen neler yapacaksın bu memlekete.hanı sen dıyordun ya sallca olan domettes fare kabına konacak kadar peynır mıllet zor bulur emın ol.neyse gelelım konuya guzel yazı yazmıssın bır kez daha keske oyumu sefık baskana verseydım dıye kendıme kızdım.sen ne yazıp cızersen tersı oluyor bu memlekette.engelleme bu boyabat ıcın yapılan ıslerı.bence onlar degıl bu vebalı sen alıyorsun.

11. Yorum: ankara-tk- 16 05 2016 17:29
hüseyin bey cevaplamanızı istediğim çok önemli bir sorum da var . sayın hasan kara'nın düne kadar düşman ilan edip birbirlerinin arkasından her türlü konuşmayı yapmalarına rağmen seçime kısa bir süre kala ................ailesini yanına alıp çevresindeki bir sürü insanı hiçe saymasının sebebi nedir lütfen araştırıp bizi de aydınlatın. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. böyle bir insanın bu durumları bilerek başkan olmasını ister miydiniz ?? lütfen adaletli bir cevap yazın. teşekkürler

10. Yorum: ankara-tk- 16 05 2016 17:26
sayın cömert ;
ilçemiz için hiç bir şey yapmadığından bahseden yazılar yazıyorsunuz. geçmişe gidelim.. bu boyabat için geçmişte yapılıp ta günümüzde övündüğümüz bir örnek verebilir misiniz. mutlaka haklı olduğunuz konular vardır ; bunları şefik beyle oturup konuştunuz mu yoksa açıkları ifşa etmeyi mi tercih ettiniz. bakınız efendim bilgilerinizi bence doğru yönde kullanın ve boyabat için eksikleri yetkililerle masa başında oturup konusun mutlaka sizi dinleyeceklerdir. siz sosyal medya üzerinden yargılama yapıyorsunuz. peki beklentiniz nedir ??bir belediye başkanının size haklısın hatalıyım demesi midir beklentiniz ??bilirsiniz ki insan beşer kuldur şaşar .. bazı makamlar ile görüşmeler ikili yapılır 3. kişi olduğu an inşaların tepkisi değişebilir.ben inanıyorum ki talepleriniz doğru yer ve zamanda yapılırsa karşılıksız kalmayacaktır. tabi ki şefik beye de tavsiyemiz tüm boyabat halkına kucak açılmasıdır.

9. Yorum: evet 16 05 2016 13:54
evet ak partinin boyabat ta işi zor teşkilatı kadın kolları yönetimi hepsi ne yapacağını bilmiyor kime itaat edeceklerini sinop taki eski vekile mi ilçe başkanı aracılığı ile .bakan yardımcısı namı yoksa elini masa ya vuramayan ankara ya vekile mi başkana mı ilçe başkanı namı hepsinin patronu ayrı buda vekilin ekip kuramamasıdır herkez ağasının işini yapmaya çalışıyor herkez koltuk derdinde o benim işi yap seni ordan kimse alamaz diyor hop oraya sayın cömert bunlar leyla sen mecnun olma bekle baş çok olunca kıç ne yapsın şaşkın ah maviş ekipsiz arkasız maviş

8. Yorum: yenimahalleli 16 05 2016 13:10
bir de sen önceki dönemlerde dört yoldaki park olarak kullanılan yeri nasıl aldığını anlat sana .birde park nasıl şahsa geçerin bir köşe yazısını yazda okuyalım.

7. Yorum: selma p. 16 05 2016 11:13
demekki hüseyin bey,15 t.yeymiye ile tuğla fabrikasının fırınında çalışan kişilerin ödedikleri (örneğin su üçreti)paralar;malum pastaneye,yine malum lokantalara ödeniyor.karşılığı nedir? oydur-oydur.

6. Yorum: gereksiz insan 16 05 2016 11:10
sen ne kadar gereksiz bir insansın babanın kemikleri sızlar

5. Yorum: k u r t kapanı 16 05 2016 11:00
3.yorumcuya;cumartesi günü gelen misafirlerin aracının önünde yukarı divan köyleri yazıyordu,yani saraydüzüne bağlı köyler,zaten bildiğim kadarıylada c.elmacı cuma köylü olması lazım.m.ermişin zamanındada seçim gecesi istanbuldan oy kullanmaya gelirlerdi,bilginize.

4. Yorum: 9.köy 16 05 2016 10:00
boyabat halkına yazıklar olsun!!! boyabatta başka adam kalmamış gibi bu .......................adamı başlarına başkan seçtiler!!!

3. Yorum: hüseyin cömert 16 05 2016 00:19
şefik başkan demek istediğim şu ki.. siyaset yapma icraat yap. biliyorum gözün yükseklerde yani milletvekilliğinde. istanbuldaki dernekler ile haşır neşir olmanda bunun belgesidir. inşallah bu kişilerin yemek bedelini cebinden ödemişsindir. fakat şunu unutma ki siyasetin yolu ilçe merkezinden geçer.ilçede 600 kişi tarafından yürüyüş tertip ediliyor fakat maalesef ortada bir yetkili yok.soruyorum o gün neredeydiniz. görüyorumki cumartesi günkü yemekte vali hanımda varmış. ama bahar yürüyüşünde bir yetkili yok. pardon özür dilerim gerçi kurusaray piknik alanında şefik çakıcının boy boy afişleri, vardı. atalarımız ''biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar'' demiş. ne dersin kıyamet yaklaştımı yoksa. valla kıyameti bilmem ama birileri için yolun sonu göründü diyorum. tabiri caiz ise suyu ısındı yani.

2. Yorum: hüseyin cömert 15 05 2016 23:41
cumartesi günü istanbul'da faaliyet gösteren boyabat 55 köy derneği yöneticileri ilçemize gelmiş. şefik başkanda ev sahipliği yapmış. velhasıl kalebağında yenilmiş içilmiş. ayrıca istanbulda ilçemize ait 60 adet dernek varmış. e varmışta ne olmuş acaba? bu dernekler isteselerdi ilçemizde bir okul yaptırırlarmıydı? hemde bal gibi.peki bu veya buna benzer yatırımları var mı? yok....peki istanbulda ikamet edenlerden kişisel yatırımı olan varmı? kocaman hayır (özay ailesi hariç)efendim istanbulda bulunan 55 köy derneği yöneticisi ilçemizi ziyarete gelmiş. e gelmişte ne olmuş. ekmek elden su gölden oh ne ala...kendilerine gelince şapur şupur, bahar yürüyüşü katılımcılarına gelince yarabbi şükür.. tevfik fikret nede güzel söylemiş yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
bu dünyanın diğer tarafıda var..........

1. Yorum: çelebi 15 05 2016 21:55
sayın cömert yine harikulade bir yazı olmuş. eline sağlık. yalnız boyabat'ın tarihi ve tabiat varlıkları deyip duruyorlar. birisi çıksın da saysın boyabat'ın kaleden başka neyi var? çok abartıyoruz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:671706
DtGaNi


* ANASAYFA *