E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Açık Mektup

Sayın Kaymakam Bey,

Gönül isterdi ki sözlerime hal ve hatır sormakla başlamak. Kusura bakmayın bu teveccühü benden asla beklemeyin. Nedenine gelince ilk zamanları size karşı bir heyecanım vardı. Fakat zaman ilerledikçe heyecan yerini karamsarlığa bıraktı. 58 yaşındayım. Bugüne kadar kendi adıma hiçbir beklentim olmadı ama ülkem ve ilçem için aynı şeyleri söyleyemem.

Sizleri 20 aylık göreviniz sureci içerisinde iki kez ziyarette buludum. Aslında benim için bu ziyaretler normalden ötedir. O ziyaretler esnasında alışık olmadığım bir süreçten geçtim diyebilirim. Nedeni ise genelde Kaymakamların siyasi davranmalarıdır.

Ne vahim ki bugün de aynı tablo ile karşı karşıyayız. Seçilmiş bir kişi ile çok samimi tavırlarınız, her daim o kişinin arkasında kalarak gölge izlemi vermeniz bana rahatsızlık verdiği gibi, ülkem ve ilçem adına da endişe duymaktayım. Bugüne kadar makamınıza iki kez ziyaret onlarca da dilekçe sundum. Kah zaman sizleri göreve davet ettim. Ama siz göreve icabet etmek yerine her daim susmayı yeğlediniz. Velhasıl sizlerde ülkem ve ilçem adına bir enerji, yanan bir ışık hatta parlayan küçük bir kıvılcım dahi göremedim.

Her kişinin mutlaka bir ideali, bir hedefi olabilir. Tahmin ediyorum ki Vali olmak gibi bir niyet içerisindesiniz. Tabi ki zaman zaman ülke ve ilçe yönetimi için diğer yetkililerle beraber hareket edilebilir. Beraber projelere imza atılabilir. Bunda hem fikirim ama herşey dozunda çizmeyi aşmamak şartıyla….

45.000 nüfuslu bir ilçenin mülki amirisiniz. Bir müddet tereddüt yaşadım bu mektubu size yazmakla boyumu mu aştım acaba diyerek. Hemen Google karşısına geçerek Kaymakamın görevleri nelerdir aramaya başladım. Gördüm ki benim taleplerim, sizlerin görevleri ile tıpa tıp çakışıyor. Çelişkiye mahal vermemek için okuyucularıma asli görevlerinizi kısaca bir özetlemek istiyorum.

Kaymakamın görevleri;
İlçede yasaların uygulanmasını sağlar,
Valinin emirlerini uygular,
İlçedeki çeşitli kamu kurumlarının çalışmaları arasında eşgüdümü sağlar,
halkın şikayetlerini dinler, ihtiyaçlarını saptar ve giderilmesi için gerekli önlemleri alır,
Törenlere başkanlık eder, resmi ziyaretleri kabul eder.

Fakat ne yazık ki ilçemizde bu mekanizma ters işliyor. Bırakın yasaları uygulamayı, ne vahim ki yasaları çiğnemek için bir gayret içerisindesiniz. Her daim yasaları çiğneme ant içmiş olan Şefik Çakıcı ile ortak hareket ediyorsunuz. Vatandaş birgün olur sormaz mı size? "İmam yaparsa, cemaat ne yapmaz." diye….

Mesela….

Birgün 11 katlı binalarda ki yolsuzluğu masaya yatırmak için makamınızı ziyaret ettiğimde bana aynen şu sözleri sarfettiniz….

"Hüseyin Bey, oraların yasal olarak açılmadığını biliyorum, eğer Danıştay 17. Daire'nin kararını uygulamazsak Belediye tazminat ödemek mecburiyetinde. Bizde yöneticiler olarak şöyle bir karar aldık. Söz konusu işyerini kısa bir müddet açık bırakıp akabinde mühürleme işini tekrar gerçekleştereceğiz." dediniz.

Yani mühür fekki yaptığınızı bizzat ikrar ettiniz. Yasal olmadan açılan o işyerinin mülkü kime ait olduğunuda (Şefik Çakıcı’nın) pek ala biliyorsun. Yani günümüzde şu Atasözü tecelli etti diyebilirim. "Ananı seven kadı, kimi kime şikayet edeceksiniz ki?"

Ayrıca

Taksi durağının Hükümet Konağı bahçesine yapılması yasal mı?

Konu hakkında makamınıza şikayetde bulundum. Tarafıma gelen imzalı yazınızda söz konusu yerin taksi durağı olmadığını, Atatürk’ün Selanik’deki evinin replikası olduğunu beyan etmişsiniz. Fakat görüldüğü gibi söz konusu yer taksi durağı olarak işletilmektedir.

Bir yıl önce yapılan Tayyareci Nuri Bey parkı ihale yapılmadan yandaşlara peşkeş çekildi. Konu hakkında şikâyetçi oldum ama yetkililerde tık yok.

Yapımı devam eden Kültür Sarayı inşaatı hakkında imara aykırı olduğu nedeniyle dava açtım. Dava lehime sonuçlandı. Fakat yasal olarak mühürlenmesi gereken inşaatlar son sürat devam ediyor.

Velhasıl..

İlçemizde hukuk kirliliği paçadan akıyor, yetkillerde olaya çanak tutuyor.

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:19 06 2016 14:06(2983) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
21. Yorum: milat 24 06 2016 15:29
20. yorumcu tebrikler tesbitleriniz için,oy vermek başka memleketimiz için bişeyler istemek başkanın başarılı olmasını istemek başka. o yüzden başkan inşallah başarılı olur boyabatımız kazanır. o pislik restorantlar ne zaman kapatılacak ey yetkililer

20. Yorum: maalesef 23 06 2016 23:56
evet arkadaşlar...
1.si__ adı çıkmış dokuza inmez sekize hesabı şefik başkan aslında iyi şeyler yapmak istiyor fakat çevresindeki sevimsiz insanların sayesinde yaranamıyor, toplum(buna akp ye oyveren belli bir kesim dahil) belediyenin bazı çalışanlarını ve müdürlerini kabullenemedi.
şefik başkanında artık bazı şeyleri görme ve müdahale etme zamanının geldiğine inanıyorum.
kendisine oy vermedim fakat başarılı olmasını istiyorum.
2.si__ evet maalesef memleketimizde polatalemdar bolluğu yaşanıyor, saygısızlık ve mafyavari tavırlar almış başını gidiyor, esasen o tiplerin ilacı temiz bir sopadır fakat kimse elini onlarla kirletmek istemiyor çünkü insanlar çoluk çocuk besliyorlar ve yetkililerin bu duruma el atması gerektiğine inanıyorum, tıpkı yıllaar önce olduğu gibi.
başka boyabat yok ve boyabatımızı seviyoruz ve bir an önce temizlenmesini istiyoruz temizliğe de öncelikle şu ucube pavyonvari restorantlardan başlanması dileğiyle

19. Yorum: halk tanesi 23 06 2016 08:02
13. yorumcu insanları dışlamıyoruz. lakin olmaz rant için para için ramazan ayı kullanılmaz oyuncak kahve ortamı ramazanın maneviyatını yansıtmıyor. para için sadece başka sebebi yok. ayrıca gerçekten orada saygısızlık hat safhada. belediye çalışanı arkadaşlar bile kaldırımda kümeleşip muhabbet ediyor. birine izin verin rahat geçelim desen laftan anlamıyor. kavga ortamı hazır. neden hiç belediye çalışanları çoluk çocuk ailece gitmiyor. en fazla gecenin bi yarısı gelir tenhalaşınca çocuğunu iki oyuncağa götürür. farklı illerde ilçelerde bu şekilde ramazana ayı için özellikle organize edilmiş yerler gördüm ama böyle değil.

18. Yorum: halk 23 06 2016 04:24
orda her akşam binlerce kişi var bu serseri dediginiz kişiler bunlara dokunmayın zarar vermiyorsa demekki sizde sıkıntı var gardaş

17. Yorum: boyabatlı 22 06 2016 16:00
13. yorumcu kimseyi kimsenin dışladığı yok,iyi o zaman orası milletin çoluk çocuğu ile gideceği yer olmaktan çıksın onlar gitsin. belliki sende oradan nemalanan birisin,lakin bilen biliyormasa altından el tutmaya çalışanları, anlayan anladı

16. Yorum: 13.yorumcuya 22 06 2016 15:22
daha doğru dürüst herkes yazmasını bile bilmiyorsun burada yorum yapıyorsun.ama yağcılık yapmasını güzel öğrenmişsin.gerçekleri görmeyecek kadar abartmış. olayı saptırmışsın.

15. Yorum: milat 22 06 2016 12:09
ramazan ayınımı idrak ediyoruz yoksa panayırmı kutluyoruz belli değil. panayırcılara kültür sarayının önünde bu tür etkinliklere izin verilmesi ramazanın ruhuna ne kadar uygun sayın başkanım.çarpışan araba vs bunun gibi para tuzakları ile çocuklarımızı kandıran bu tip hatta diyebilirimki demode olmuş bu tür eğlence tarzlarından ne zaman vazgçeceksiniz.ramazan eğlence ayı değil ibadet ve şuurlanma ayı,insanları böyle saçma sapan eğlencelere yönlendireceğinize ramazan ayına uygun proğramlar yapsanız daha iyi olurdu sizin gibi muhafazakar br parti başkanına bu yakışırdı.örnek ramazandan önce istenseydi belediye bu işi seven gönüllülerden her yaştan insanlardan bir piyes ekibi oluştursa idi ve güzel bir sahne platformu yapılıp değişik skeçlerden oluşan piyesler yapılsa çarpışan arabalardan daha çok zevk verirdi insanlara.5-7-8-11 yorumcuların çok haklılar,itirazlarına neden kulak tıkarsınız başkanım

14. Yorum: vatandaş 21 06 2016 18:52
kaymakam bey gönlü güzel bir insan bunları hak etmediğine inanıyorum lakin yorumcu arkadaşların yorumlarına katılmamak elde değil feshane yeri güzel ramazan heyecanı verdi ama belediyenin gençlerineden kimseye yer yok sıralama oturuyorlar yer verme yok nezaket yok bayan görünce toplanma yok tabiri caiz ise yayıla yayıla oturuyorlar orası kahve değil evet yorumcu arkadaşlar dediği doğru nerde ipsiz sapsız varsa iş vermiş sin birde onlar ipsiz arkadaşları geliyor orası sanki teşhir yeri gibi olmuş başkan yapıyorsun tebrik ederim ama takip etmiyorsun fikir tamamda icraat gelince fiyasko önce kendi çalışanına ayar vermeli birde orayı bir izlesin bakalım kendi ailesinin o curcunalı kopuk yuvasına girmesini istermi başkan yeniliklerin adamı lütfen arkandaki içimizdeki pislikleri temizle ahlak namus işleri partinin...... hakkında duyduklarımız bizi yaralıyor üzüyor partinin temiz kana ihtiyacı var bizim partiye herşeyi iyisi yakışır

13. Yorum: kağan erol 21 06 2016 18:30
serseri dediğiniz kişileri sizin gibi insanlar dışladıkları için topluma giremez hale geldiler insanları tanımadan yargılamayın lütfen insanlar herkezin kim oldugunu iyi biliyo bu yorumları yapanlar fitne fesat insanlar sizler sizlerinde ne oldugunu boyabat biliyo kendiniz icin biseyler yapmaya calısin birakın fesatlıgı cekememezligi sizler yüzünden boyabat gelismiyo öyle güzel bir ramazan sokagı kurdugu icin başkana teşekkürler

12. Yorum: inşallah 21 06 2016 10:54
sayın kaymakam bey inşallah makamınızın hakkını bu yazdan sonra vereceğinize inanıyorum

11. Yorum: öylesine biri 21 06 2016 08:06
kültür merkezinin önünden geçemiyoruz.sürekli laf atmalar,serseri tipli insanlar.saçma sapan bi kültürel etkinlik olmuş.

10. Yorum: halkın sesi 21 06 2016 05:00
biz bunları söyledikçe bizi düşman olarak gördü millet idanı lamba inadına ampül dedi. millet ihale olmadan yer alıp işletmeye başladı. hak ded.ler islam partisi dediler. milletin hakkını yiyip zengini tam zengin yaptılar.

9. Yorum: datçalı 20 06 2016 20:35
ne olacak, ne bekliyoruz? bunlar halkın değil akp bin memurları...

8. Yorum: boyabat 20 06 2016 15:26
5.ve 7. yorumcu arkadaşlara teşekkür ediyorum çok doğru bir konuya değindiniz açıldığı günden beri ailecek gittiğimiz kültür merkezi önünde toplanan bi elinde tesbih bir elinde sigara kasıla kasıla yürüyen gençler gidin adam gibi çalışın bi baltaya sap olun lan nedir boyabatın sizden çektiği insanları bezdirdiniz vallaha boyabatın yüz karaları milletin karısına kızına bakacağınıza evde ananızı bacınızı ele muhtaç etmeyin

7. Yorum: boyabatlı 20 06 2016 13:50
kültür merkezinin önüne panayır gibi şenlik eğlence yeri açılmış pek güzel olmuş lakin dükkanları verdiğiniz kişiler kimler bi bakın, madem vereceksiniz doğru düzgün esnaf insanlara verseydiniz ya.5. yorumcu arkadaş çok doğru demiş boyabatın bütün serserseri lerine yol verilmiş orda,ailemizi alıp oraya gidenler o pisliklerin bakışları arasında dolaşmak istemiyoruz, sayın başkan birde muhafazakar bir partinin başkanısınız,adam gibi esnaflık eden leri neden tercih etmediniz. tabiri caizse ne kadar kopuk,kolpa varsa onlara verdiniz oraları

6. Yorum: dünya 20 06 2016 12:40
dürüst insanlarda cesur olmalı ve sizin gibi insanlara ihtiyaç var.

5. Yorum: halk tanesi 20 06 2016 08:28
kültür merkezinin oraya açılan yerler ile alakalı da yazsaydınız. esnaf değilim ama üst geçitten aşağısı(lisenin oradaki) bitmiş. yol boyundaki orta çarşıdaki şehitlik tarafındaki emniyetin oradaki esnafa da yazık koskoca dükkanlar boş adamlar vergi kira veriyor eleman tutuyor masraf yapıyor. diğer tarafta kirasız şartsız şurtsuz işi gücü olan adamlar ikinci iş tutuyor. arkadaş doğru söylüyor çay ocağı nedir yolun kenarında nerde tuhaf kişi varsa toplanıyor. ellerde cigara insanın yüzüne baka baka çekiyor, kaldırımda bile yürünmüyor. hüseyin bey doğru söylüyor halka hizmet adına sunulan işlerin bir de arka yüzü var. rant her yerde.

4. Yorum: boyabatlı 20 06 2016 08:27
hüseyin abi helal olsun sana kimileri diyorki hüseyin çökertti boyabat gazetesinde ğörmek istemiyorum diye işte bunun için seni ğörmek istemiyorlar çünkü sen yalakalık yapmıyorsun sen yaz abi işine ğelmeyen okumasın kaymakamım bu ilçede yaptığınız iyilik de konuşulur yalnız şunu unutmayın hüseyin çömertin dedikleri doğruysa hep bu ilçe seni yıllarça konuşur ama nasıl konuşur

3. Yorum: fuatavni 20 06 2016 08:17
sayın cömert bey bu ülkede kaymakamın görevi başbakaının ve cumhurbaşkanının ilçedeki temsilcisidir ç.b ile çay toplamaya giden bir yargı başkanları varken ve anayasayı yargıtayı tanımayan bir amiri olan kaymakamlık makamı aynı üst amirleri gibi yapar ve görevi suistimal eder
sen boşuna cene yorma sayın cömert bey bu ülke herşeyin sahibi ümmetin lideri yonetirken siz kullara dua etmek düşer gerisi fasa fiso

2. Yorum: bu memleketin çocuğuyum 20 06 2016 08:16
sayın kaymakamım ben bir vatandaş olarak sadece şunu söylemek istiyorum bir insan tahini çıkınca yaptığı iyiliğiyle yıllardır hep adı çok güzel anılır ener ğerçekden hüseyin çömert haklıysa nasıl anılır açılan 11 katlı binaların önündeki açılan tükkan kimin olduğunu boyabatlı bir vatandaş olarak bilmek hakkımız değilmi sayın kaymakamım sizin tarafsız olduğunuza inanıyorum

1. Yorum: evet 19 06 2016 21:50
cömert teşekkürler sorunlar çok ama şefik başgan y... bunu görmüyor sadece gazeteyi suçluyor eskiden belediyenin elemanları saldırırdı yetmedi başkanın bayan hayranlarıda sosyal medyadan saldırıya geçti bunuda geçtik ramazan eğlencesi adı altında açılan yere kahve yapılmış tabiki beylere artık ordan geçen hanımefendilerin halini siz düşünün ne diyelim sonumuz hayır olsun..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:673913
DtGaNi


* ANASAYFA *