E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Neyin Kutlaması Yapılıyor Anlamış Değilim

Üç-beş gün önce vahim bir tablo ile karşı karşıya gelerek, ülkem adına üzüntü duyduğumuz uzun bir gece yaşadık.

Fakat birkaç gündür neyin kutlaması yapılıyor onuda anlamış değilim.

Niçin mi?

Yıl 1914-1918 I. DÜNYA SAVAŞI

Trakya bölgesi ile İzmir ve çevre illeri Yunanlıların olmuştur. İlk başta İngilizler alsa da sonradan Yunanlılara bırakılmıştır.

İstanbul İngilizler işgali altında.

Sarıkamış’ta 90.000 askerimizin donarak şehit olması Rus savaşları.

Adana ve çevre iller Fransızlar tarafından işgal edilmiştir.

Musul, Antep, Maraş, Urfa, Eskişehir, Bartın, Samsun, İzmir illeri İngilizlerin olmuştur.

Konya ve Antalya ile çevre bölgeler İtalyanlara bırakılmıştır.

Erzurum ve çevresi Ermeni işgali altına girmiştir. Amaçları Ermenistan’ı kurmaktır.

Bugün Recep Tayyip Erdoğan nidalarıyla sokaklarda çığırtkanlık yapanlar ne hikmetse Çanakkale’de tarih yazan Türk ordusunun komutanı olan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü anmadıkları gibi adeta yermekten de zevk alıyorlar.

Her günün anısı olarak yıllarca kutlanan Milli Bayramlarımız kapalı kapılar ardında kutlanmaya başladığı gibi, ne hikmetse değerli büyüklerimizde bu kutlamalara dahi katılmıyor.

Düne kadar amiri oldukları kurumlara bayrak takmayan ve T.C ibaresini kurumdan sökenler bugün ise iletişim üzerinden T.C devleti diyerek mesaj atmak suretiyle milleti bayrak ellerinde sokağa dökmek ne kadar inandırıcı olabilir ki…

Yıl 1974 KIBRIS SAVAŞI

Bülent Ecevit’in Başbakan olduğu bir dönemde Koalisyon hükümetinin aldığı bir karar üzerine Türk ordusunun Yunan ordusuna karşı kazanılmış bir zaferidir. Bu dönemde kazanılmış olan bu zaferden rahatsız olan ABD Türk ordusunun Kıbrıs’tan çekilmesini söyler. Bu söz üzerine dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ABD’ye karşı aynen şöyle der. "Ben oraya haşhaş ekeceğim."

Bu sözün akabinde ABD Türkiye’ye karşı bir ambargo uyguladı. Ülkede satışı yapılan bazı maddeler kısıtlandı. Takriben bu süreç 3-5 ay kadar sürdü, sonra herşey normale dönüştü. Geçmişteki bugünü siyasi şova dönüştürenler, ne hikmetse bugün ABD’nin oyunlarının üzerine soğuk su içiyorlar.

Demek istediğim şu ki!.....

Gerçek zaferlerin üzerini balçıkla sıvamak isteyenler bugün ise 3-5 kişinin ayaklanmasına karşı kazanılmış bir başarıyı ayyuka çıkartanlar neyin kutlamasını yapıyorlar anlamış değilim.

Bir zamanlar balkon konuşmalarında

*Okyanus ötesine saygılar sevgiler,

*Bizleri kendine özlettin hasret ateşiyle yanıyoruz gel,

*Ne istedinizde vermedik.

Diyen de ben değilim. Bugün ise neler oldu da bu hallere geldik.

Atalarımızın "Atlar tepişirken arada eşekler ezilir." sözünü teyit edercesine yine masum binlerce ailenin ocağına ateş düştü.

GÜNÜN SÖZÜ:…………………………………………………………………………..

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:17 07 2016 17:12(2833) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
36. Yorum: 31ve32.yorumcuya-3 20 07 2016 07:42
değerli hemşerim;
her kim ki bu vatanın bir karış toprağında gözü varsa, amerikaya israile ingilizlere uşaklık yapıyorsa, her ne sebepten olursa olsun teröre destek olmuşsa, bu halkımın 1kuruşunu kendi çıkarları için kullanıp mal varlığını çoğaltmışsa, ülkemin halkımın huzurunu refahını birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışmışsa, kendi şahsi menfaati ve kazancı için halkı ayrıştırmışsa allah inşallah onun cezasını ahirete bırakmayıp bu dünyada verir ve ondan sonra geleceklere ibret olur.
sen bu dileklerime katılacak kadartemizmisin..? bu konuda hemfikirmiyiz..? hadi buna amin de..!
kardeşim bu sana yazdığım son yorumdu... sürç-i lisan ettiysem affola saygılar kardeşim. (ama yinede oku diyorum. :) )

35. Yorum: 31ve32.yorumcuya-2 20 07 2016 07:31
benim için ingiliz veya yahudi cümlesi kullanmışsın işte bu cümlede bile din den bihabersin çünkü bir müslümana gayrımüslim yaftası yapıştırmak çok günahtır ve sen bınun bilincinde bile değilsin çünkü senin için din;
cuma günleri eş dost görsün diye camiye 500metre kala kolları sıvamaktan ibarettir.
cumhuriyet kurulduktan sonra sen ve senin gibi dini bilgisi olmayıp dini çıkarları için kullananları engellemek ve halkı bu din tüccarlarının sömürüsünden kurtarmak adına laiklik ilan edildi ve kılık kıyafet devrimi yapıldı.
ama sarık ta cübbe de şalvar da yasaklanmadı ve halen isteyen giyebiliyor.
değerli hemşerim;
mustafa kemal dünyanın taktir ettiği büyük bir komutandı ve sermayesi din olanın kılavuzunun da şeytan olduğunu bildiği için dini hiçbir işiyle karıştırmadı ve sizler kabul etmek istemeseniz de cephede cuma namazına hocalık yapacak kadar da dini bilgisi vardı.
kardeş bak sen saf ve temiz birine benziyosun gel yol yakınken gerçekleri okumayı öğren.

34. Yorum: 30ve31.yorumcuya 20 07 2016 06:45
değerli hemşerim
kanımca zeka seviyen düşük olduğu için herşeye gülebilirsin azına çoğuna bakmaksızın.
lakin ben ilk okulu bitireli yıllaaar oldu ama belli ki sen daha zeka seviyesi olarak ilk okuldan çıkamamışsın. padişah o emri ve bandırma gemisini yani arkadaşım emir komutayı mustafakemale verdi ve her ne sebepten olursa olsun dönüş yok dönme dedi çünkü o çok sevdiğiniz padişahınız ingilizlerin esiriydi ve bu olay ingilizlerden habersiz yapılmıştı..!
şimdi benim zeka sebiyesi yerlerde gezen ve cinali kitapları okuyan hemşerim;
ben sana tarihi oku derken sen yanlış anlayıp ingiliz tarihini okumuşsun çünkü onlarda mustafakemalin önderliğinde yüce türk milletine kaybettikleri savaşı halen hazmedemeyip, senin gibi saf ve temiz halkımızı kullanarak masa da almaya çalışıyorlar.
ayrıca hayırdır israil tanklarının önünemi yattın ne yaptın boyabatta ne tankı var...
allah sana akıl fikir versin hemşerimsin sonuçta ne diim

33. Yorum: fazıl samsa 19 07 2016 23:26
huseyin comert ben burda akp den bahsetmiyorum ha surda haklisin ak parti ilce binasinin onunde yapilmissa bana gorede yanlis bu memleket meselesi benim sana kizdigim sarhoslar sokaktaydilar diyorsun seni ayipladigim bu dedigim gibi ayni yastayim dememdeki maksadimda sudur seni ve cevrenide iyi bilirim senin akraninim zamaninda orman deposu arsa satisi ihalesinde bende ordaydim seni orda daha iyi tanidim senin gibi adamlarin devri bitti bana ve benimgibilere makarnaci diyorsun sukur makarna alacak paramda var malimda sukur allaha allahtan baska kimseye muhtac degilim senin kasap dukkanindanda borcuna etde almadim adamim senin gibi gozum cok yukseklerde degil seni boyabatli belediye baskani yapmaz aha beni dedi demedi deme

32. Yorum: burak 19 07 2016 15:13
benim hakkımdaki düşünce yanılgılarını da kendine sakla. yıllardır okuyorum okumaya da devam edeceğim.dedim ya sen de bırak artık o okuduğun ilkokul kitaplarını başka kaynaklara da geç.nasıl bu çıkarımı yaptın bilmiyorum ama bana suriyeli diyorsan;sen de taksim pera'da ingiliz askerlerine alkış tutan ermeni yada yahudi olmalısın. ve yine söylüyorum ben tankın önünde dururken sen evinde çekirdek çitliyordun.

31. Yorum: burak 19 07 2016 15:13
29 ve 30 yorumları yapan arkadaş sözlerinde hakaretten ileriye gidememişsin yazık.isme değil sözlere odaklanırsan daha az gülerim sana. ben gayet iyi biliyorum o emri paşanın verdiğini.ve sadece m.kemale değil bir çok paşaya.sen sadece onu bilirsin. öncesini sonrasını da okusaydın keşke.çıkar at gözlüklerini ve işgal yıllarında ingilizlerin oyunlarını biraz tarafsız düşün. zafer onların olduğunda milletin dinini, dilini, kılığını kıyafetini ve benliğini almayı başardıklarında çekildiler ülkeden.zafer kazanmadık biz o yıllarda meselesef.paşamız boynu bükük ülkeden giderken bize yalnızca aşılanan tek bir kahraman ve heykelleri kaldı.

30. Yorum: 28.yorumcuya 19 07 2016 14:10
kardeş sen suriyeli olup suriyeden falan mı bahsediyorsun..? ln bu söylediklerine kendin inanıyormusun..? valla seni yönlenfirenler senin bu yazdıkların karşısında gt. leriyle gülüyorlar sana "bu slk lan baksana inanmış" diye. şaka bir yana o beğenmediğin başkumandana çok beğendiğimiz ingilizlere teslim olmuş pafişahın yol verdiğini ve her ne pahasına plursa olsun yolundan dönme dediğini biliyormuydun. filistinden biz kaçmadık o çok beğenip gtünü yaladığınız araplar ingilizlerle birlik olup tezgahı kurdular. okuyunnkardeşim okuyun tarih okuyun iyin çakalın laflarını satmayın okuyun.

29. Yorum: 26.yorumcuya 19 07 2016 13:59
dostum sen sapla samanı karıştırıyor ve kendinle çelişiyorsun..!
o kadar lafın içinden işinize geleni alıp işimize geldiği gibi yorumlamada üstünüze yok bunu biliyoruz ama elhamdülillah çok şükür müslümanız ve sermayesi din olanın klavuzununda şeytan olduğunu biliyoruz..
değerli hemşehrim internet konusuna gelince seni bilgide internete boğarım da esasen ben neyin nerde kimin nerde ne konuştuğunu kiminle nelerin pazarlığının yapıldığını inan senden iyi biliyorum da sen boşver anlamazsın bunları..
27ve28. yorumcu burak a
arkadaşım sen ya 15/20 yaşlarında tarih bilgisi olmayan genç bir kardeşimizsin ve malum partiden nemalanan bir babanın oğlusun yada yine tarih bilgisi sıgır olan zırvahil birisin çünkü bu söylediklerin malum şahısların köy toplantılarında konuştuğu laflar.
az tarih oku kardeşim yanlış bilgilenip yazık etme kendine...

28. Yorum: burak 19 07 2016 11:27
sen şimdi başkomutanı anmadınız diyorsun.sen artık bırak o yıllardır okuduğun ilkokul kitaplarındaki avrupalıların senaryosu kahramanlık yalanlarını da,tek bir kişi yerine şehit düşmüş atalarımızı an.çünkü onlarda düzmece yok,ingilizlerle gizliden anlaşmalar yok,yalandan kahramanlaştırma yok, filistin cephesinde kaçan da değil onlar...senin kazandık dediğin şeylerle uyutulduk biz 100 yıldır, eğitim sisteminden askeri sistemimize kadar...uyan artık! bu hükümet senin düşüncelerin kadar basit değil.yıllarca erbakan izinde ilerlemiş ve stratejik olarak hedeflerine adım adım ilerleyen bir hükümettir.emin olun sizden iyi biliyorduk feto denen kansızın aslında hain olduğunu. siyonistlerin 100 yıllık planları varsa hükümet kuranların de planı var...şimdi vakit diriliş vakti

27. Yorum: burak 19 07 2016 11:26
hüsnü cömert beyfendi,bugün sen evinde rahatça uyuyabiliyorsan ve rahatça yazabiliyorsan;zamanında koyun dediğininiz 160 şehit vermiş ve günlerdir sokaklarda size göre kutlama yapan bize göre demokrasiye sahip çıkan bu aziz millet sayesindedir.aynı milleti biz çanakkalede de şehit verdik ve hepsini dualarımızda anıyoruz.

26. Yorum: milat 19 07 2016 11:10
19. yorumcu ecevit, demirel,çiller,rahmetli türkeş hepsi zamanında bu fettullah la birlikte hareket etmediler mi. milletin zekasıyla alaymı ediyorsun internete yaz başbuğ alparslan türkeş fethullah gülen tarihi görüntüler bak orada rahmetli gülenin fatih okulunun açılışında, yada bülent ecevit fethullah gülen aşkı yaz ve izle. bu hain sadece rte değil herkez le zamanında teşrifi mesaide bulunmuş. bugün bu darbeyi yapan komutanlar rte zamanında askeriye girmiş insanlar değil 15 senede bi asker tuğgeneral olmuyor.o yüzden bunları sadece rte palazlandırdı gibi yalanlarla insanları kandıracağını sanıyorsan yanılıyorsun

25. Yorum: hüseyin cömert 19 07 2016 10:17
fazıl samsaya....delikanlılıktan bahsetmişsin fakat delikanlılığın krıterlerini yazmamışsın. fakat sana kısaca şunu arz edeyim. akp ye muhalefet olmak delikanlılığın kralıdır.bunun izahıda pansilvanyaya hitaben ''ne istedinizde vermedik''demek yetmezmi. atalarımız ''besle kargayı oysun gözünü'' demiş.yalnız burada karga kim onu anlamış değilim.sonra aynı yaştayız demişsin,kusura bakma akıl yaşta değil başta...beni ve benim gibileri anlayabilmen için daha çok somun yemen gerekir.tabi bu arada makarnadan da uzak durman gerekir.

24. Yorum: 19.yorumcuya-2 19 07 2016 07:41
değerli hemşehrim artı bir parantez daha açmak isterim;
vatan sevgisi nedir..?
cvp: vatan sevgisi yüksekova mordağlarda yarım metre karda botu yırtılmış olmasına rağmen karakolda 1tane kalan 41numara botu askere verip kendi ayağına sualmasını önlemek için poşet gecirip yırtık botu giyen komutanın sevgisidir.
operasyona giderken uçuruma uçan araçtan kurtulup 3ay yoğun bakımda komada kalmasına rağmen tazminatı ve maaşı devletime yük değil askerim deyip reddden askerin sevgisidir.
vatan sevgisi devletin tüm imkanlarını kullanıp kasayı doldurup beyaz passatlarla gezip saf ve temiz halka reis sevgisi ile vatan sevgisini birnirine katmak değildir.
gelin yol yakınken at gözlüklerini çıkarıp kafanızı kaldırıp etrafınıza bir bakın.

23. Yorum: 19.yorumcuya 19 07 2016 07:29
ben hiçkimsenin maşası olmadım işte o yüzden kimse için gt.nünkılıyım, ümmetinlideri vb. sözlerde bulunup kendi çıkarlarım doğrultusunda kimsenin lafıyla hareket etmedim. evet ben ve benim gibiler 20-25 yıldır feto teröristtir ülkenin milli birliğine beraberliğine kastı vardır derken;
siz menfaatçi cahil cühela takımı bizlere dindiz muamelesi yapıyordunuz ne zaman çıkarlarınız çelişip 17 aralık patladı işte o zaman feto itine terör demeye başladınız.
onu yıllarca taşıdınız ve o terörse sizlerinde yardım ve yataklıktsn yargılanmanız lazım çünkü ona " gel özletme, ne istedinde vermedik, okyanuslar ötesine saygılar" diyen sizlerdiniz.
at iziyle it izinin karıştığı ve menfaatçilik ve çıkarcılığın hat safhaya ulaştığı bir ortamda ne konuşsak boş bununda farkındayız ama yinede bir ihtimal senin gibi halkı çıkarları doğrultusunda yönlendiren insanlara bir nebze olsun vatan sevgisini aşılarız diye uğraşıyoruz.

22. Yorum: fazil samsa 18 07 2016 23:25
huseyin comert dostum yine soyluyorum biraz olsun delikanli ol 80 darbesini bu memlekette sende gordun bende yasimizda ayni yaslardayiz seninle akrabayiz hisimiz yazilarini zaman zaman okuyorum kardes seni iyi tanirim sen beni fazla tanimazsin ama ben seni iyi tanirim bak yine soyluyorum sov yapiyorsun bugun sov zamani degil siyaset zamani degil sen boyabata bakarak yazi yazma gel umraniyeye burayi gor bir tane ak parti bayragi yok veya herhangi bir siyasi partinin bayragi var birde cumhurbaskanimizin resmi var ha senin cumhurbaskanimiza veya akp ye gicikligin varsa yada ilerde boyabat belediye baskanligina adayligini icinden geciriyorsan kusura bakma bu kafayla o hevesinde kursaginda kalir bu is kasap dukkaninda et satmaya benzemez adamim fazil hoca eski camlica cami imami

21. Yorum: boyabatlı 18 07 2016 15:11
şaşırmadık bekliyorduk zaten
milletinin halkının her zaman karşısında duran birin darbeye kol kanat germesi çok doğal

20. Yorum: hüseyin cömert 18 07 2016 14:02
ilk gecesi malum şahsın biri birkaç taksi ile birlikte kurumun birine giderek hadi beni alsanıza lan demiş. o şahısa buradan sesleniyorum. belki ağa babaların sayesine kanunlar önünde hesap vermeyebilirsin şunu unutmaki allahın adaletinden asla kaçamayacaksın. efendim demokrasi nöbetiymiş....o gece orada toplananların bir kısmı sarhoştu. ayrıca akp ilçe binasının önünde toplanmalarıda bir handikaptı. çünkü birlik ve beraberlik için çağrı yapılıyor fakat ne hikmetse akp şovuna dönüştürülüyor.şovmenlik sanatımda yoktur. ayrıca bendeki vatan ve bayrak sevgisi birilerinin yaptığı gibi bir geceye mahsus değildir.bunun ispatıda akp ye muhalif olmamdır. nedenlerinide yukarıda izah ettim. aleyhimde yorum yazanlarada gelince ben sizler gibi mevsimlik ve taşören işçi değilim.adamlık meselesine gelince....öptüm sizleri

19. Yorum: milat 18 07 2016 13:59
14 yorumcu şehid edilen asker polis ve bu vatanın evlatlarını ellerinde ne silah nede molotof olmadığı halde katledenlere tek kelime edemeyip onlara ateş edip tanklarla ezenlere küçük menfur bir olayı bahane edip sahip çıkman seninde onların maşası olduğunun kanıtıdır. olaydan habersiz erlere o anki öfkeyle verilen tepki elbettde daha itidalli olunmalıydı ama diğer taraftan kurşunlanarak tanklarla ezilerek şehid düşenlerinin katillerine tek kelime etmeyip hala insanlara hakaret ediyorsun.askerin başı kesildi, yaralı askeri ambulansa getiren sakallı vatandaşları işiddci diye attığınız yalanlar ortaya çıkınca elinizde bu malzememi kaldı

18. Yorum: galip 18 07 2016 13:16
boyabatta toplanan kalabalık, akılları sıra demokrasi nöbeti tutuyolar . tamamen yalan onların derdi kendi menfaatleri.akp sayesine biryerlere gelmiş olanlar. akp giderdese bende giderim derdindeler. demokrasi nöbeti değil kendi menfaatlerinin nöbeti.

17. Yorum: kaçın demokrasi geliyor 18 07 2016 13:16
çağ mı atlıyoruz ne? fatih'teki malum cemaatin malum kılıklı adamları bile demokrasi naraları atıyor bugünlerde. hani demokrasi kâfir işiydi? biz onların demokrasiden ne anladığını biliyoruz ya neyse. :))

16. Yorum: yeni moda 18 07 2016 13:10
bundan sonra suriyelilere vatandaşlık verilmesin, fiyatlar yüksek, ürünümüz para etmiyor, işimiz yok, vergiler ağır vs. diye hükümetten dert yananlar hem paralelci hem darbeci yaftalanır artık. yaşasın demokrasi

15. Yorum: darbeciler 18 07 2016 13:06
gerçekten bu kadar vatanseverseniz bu darbeci hainleri hak etmedikleri halde terfi ettirenlere de bir çift sözünüz olmalı. bu adamların çoğu ordudan atılacakken malum şahsın şerhiyle orduda kalmakla kalmayıp rütbesi yükseltilen subaylar. sizin için parti ve onun aracılığıyla sağladığınız çeşitli menfaatler vatandan da bayraktan da önde geliyor. bu kavramlar sadece işin kılıfı.pkk tahrik oluyor diye bayrağı yasaklayanlardan milliyetçi çıkmaz.

14. Yorum: dengesizyorumlar 18 07 2016 12:57
1.noluyorumcuya;
hüseyin cömert herzaman doğru tespitlerde bulunmuş. sen ve senin gibiler kahramanlığın ne anlama geldiğini bilmediğiniz için, bayılmayı ölme sanıyorsunuz ve esasen sen ve senin hibilerine cevap vermek bile doğru değildir.
milat adlı yorumcuya;
belliki sen bu oluşumdan bayağı nemalanıyorsun, feto terör örhütü dediğiniz itleri bu ülkenin başına musallat eden sizsiniz evet zamanında "ne isteginizde vermedik neden gelmiyorsun' diyende sizsiniz, sizin terör demeye hakkınız yok o terörse onu siz büyüttünüz.
2.konu mhp ile ilgili yorum yapma mhp konusu şeref konusudur, sen ondan anlamazsın senin zihniyetin 20yaşındaki anakuzusu askerlerimizi yerlere yatırıp kemerle dövme zihniyetidir.
ama unutulmasın ki hesabın döneceği gün de olacaktır.
bütün şerefli boyabatlı hemşehrilerime saygılarımla

13. Yorum: melih 18 07 2016 10:39
ya ne kadar akıldan,izandan yoksunlar var. adamlar basarsalardi şakşakciliga mi çıkacaksınız? senin genelkurmay başkanını boğazına kemer takip suruklu-yorlar siz neyin kafasindasiniz. akıllı ve mantıklı olun.

12. Yorum: bir bilen 18 07 2016 10:10
darbeci yanlısı mısın sen?

11. Yorum: milat 18 07 2016 09:48
darbenin ilk etabında devlet bahçeli operasyonla indirilip yerine akşener geçirelecek ve sonra darbe yapılıp rte asılacak ve akşener başbakan yapılacaktı.boşuna kocasını azarlayıp git burdan ben başbakan olacağım demiyordu. akşenerle boy boy resim çektirenler darbe girişimi boşa çıkınca böyle üzüntüden kahrolup saçma sapan yazılar yazıyorlar işte, kaale almamak gerek

10. Yorum: fazil samsa 18 07 2016 09:31
huseyin kardesim yazini okumaya calistim okumaya bile gerek gormedim bu gun siyaset zamani degil bu gun birlik zamani birlik . birlik mesajlarinin verilecegi zamandir sokaklarda olanlar kutlama yapmiyor cuntanin darbe girisimini protesto yapiyorbunu siyaset malzemesi yapmani sahsen fazil kardesin olarak senide boyabat gazetesinide protesto ediyorum beni boyabat iyi bilir sizin gibileride ben cok iyi bilirim yapmayin adam olun ufak sahsi menfaatler icin siyaset yapmayin adim gibi biliyorum benim yazimida yayinlamayacaksiniz banada bu sinrle boyabatta gazete kurduracaksiniz ona buna kizarak siyaset yapilmaz gercek milliyetci olun gercek ulkuculuk bugun lafla ulkuculuk olmaz

9. Yorum: doğruya doğru... 18 07 2016 07:45
bir siyasi parti 14 yıldır tek başına iktidarda!
ülkemizde yaşanan bu gibi durumların ilk sorumlusu acaba kimlerdir!
maddi yönden kaybedilen değerler tekrar yerine getirilebilir.
fakat giden canlar nasıl geri gelebilir?
insanlıktan çıkmış, gözleri dönmüş, beyinlerini kin ve nefret sarmış kimilerinin yaptıkları vahşeti, katliamı gördükçe bu ülke nasıl böyle hale geldi, sorgulanması gerekmiyor mu!
olayların en acı tarafı ise, içinde sevgi, barış, kardeşlik değerlerini taşıyan dinimizi kullanılarak yapılması!
bu ülke insanları, böyle kaos bir ortamda yaşamayı hak etmiyor!
bol soslu söylemlerle bir ülkede demokrasi gelişmez!
demokrasi ilkelerini işletirseniz, o ülkede demokrasi olur!
gece geç saatlerde, başta uyuyan çocuklar, hastalar, yaşlılar olmak üzere, kimilerinin araçlarında korna sesleri ile ilçe halkını rahatsız etmeye hakkı var mıdır?
sonra neyin nöbeti bu?
anlaşılan o ki;
nöbetlerde hep kaytardınız ve onun için ülke bu hale geldi!
yok mu haklılık yönü?

8. Yorum: evet 18 07 2016 07:41
sayın hüseyin cömert
senin o kocaman yüreğine sağlık, sorsan demokrasinin anlamını bilmeyen şerefsizler demokrasi aşığı çıktı;
20 yaşında emirkulu askerlerimizi koyun sürüdü gibi yere yatırıp kemerlerle döven sakallı şerrefsizler ve bunlara göz yuman polisler hangi vatanın demokrasisinden bahsediyorlar..!
bu askerler bizim evlatlarımız, hepimiz askerlik yaptık ve hangimiz hangi emre itaatsizlik yapabildik o kemerli şerrefsizlere sorun bakalım gt korkusundan aceba hiç hakkariye şırnağa mordağlara cudiye çıkabilmişlermi..? o kemerle dövdükleri vatan evlatları hergün o dağlarda şehit oluyorlar şehit..!
keser döner sap döner gün gelir hesap döner... kurban olduğum allah hepimizin allah'ı... siz anladınız onu..!
allah fetonunda destek vereninde belasını versin vesselam..!

7. Yorum: nedim 18 07 2016 07:28
hainler ergeç cezalarını bulacaklar

6. Yorum: haha 18 07 2016 00:13
şov şov şov.. camii ler iktidarın ofisi olmuş, camii avluları oy toplama kampı olmuş,protestolar akp mitingi olmuş gram samimiyetiniz yok

5. Yorum: k 17 07 2016 23:26
yorum yok.korku var.herkesi iceri tikiyorlar.

4. Yorum: milat 2 17 07 2016 22:40
tankların önune yatan 160 vatan evladını anlayamazlar. berkin elvan için sokakları ateşe verenler ne kurban eti dağıtırken şehit olan yasini, bu ülkede fetöcüler darbe yapmasın diye şehit düşen 17 özel haraket polisimizi, tankların paletleriyle vucudları param parça olan vatan evlatlarının kahramanlıklarını anlayamazlar. karlı dağlarda şehit düşen, namlusunu millete çeviren tanklara selam durmam diyen muhsin yazıcıoğlunun helikopterinin cihazlarını söken hainin fettullahcı çetenin darbe girişiminde de olması rahmetliyi kimin şehid ettiğininde isbatı.hal böyleyken tüm bunları görmeyenler bu darbeyi basit gösterenlerde bu darbenin suç ortaklarıdır

3. Yorum: aslan 17 07 2016 22:20
evet, darbeler ulkemizde gina getirdi. ancak, insanlari "demokrasi" adina sokaklara dokerek gercek mi, sahte mi oldugu henuz tartisilan girisim ulkemizi karisikliga garketmesi hepimizi derinden yaralamistir. "demokrasi"nin olmazsa olmazlarindan 3y, (yasama, yargi, yurutme), ulkemizde yok olmak uzeredir. demokrasi sadece sandiga oy pusulasi atmak demek degildir. insanlarimizin bu konuda dusunmesi gerekmektedir...

2. Yorum: evet 17 07 2016 22:04
neyin kutlaması bir sürü ölü var siz korna çalıyor millete saygısızlık yapıyorsunuz dün bütün gece beyaz kamyonunda korna çalan saygısız hasta var yaşlı var bunu düşünmeni senden beklemek yanlışta tek suçu seni doğurmak olan anneniz hanfendinin kulakları çok çınladı bilginize..

1. Yorum: mustafa 17 07 2016 21:01
vay vay vay. hüseyin cömert darbe girişimine üzülmüş. bizde yedik her fırsatta aşağıladığın makarnaci kömürcü dediğin insanların gösterdiği kahramanlığa üzülmüssündür. seni bu hainlerin başarısız olması üzmüştür.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Halk Uyutulurken Ajanlar Savaşı


Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:718982
DtGaNi


* ANASAYFA *