E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Türkiye, bağırsaklarını temizlemek için darbe girişimi mi yapılması gerekiyordu?

Türkiye'yi tarihinin en büyük ayakta kalma mücadelesi noktasına getiren kim? Ülkeye, masum insanlarına yapılan bu ihanetin bedelini kim ödeyecek? AKP, 15 yıllık iktidarı döneminde yargıda, emniyette, TSK'da ne yapmak istedi de yapamadı? Önünde engel mi vardı? Bütün güç ellerinde değilmiydi?

Yargıdan eğitime hemen hemen ülkenin bütün kamu kurumlarında 50 binin üzerinde insan göz altına alındı.

Peki,

Türkiye bağırsaklarını temizlemek için hain darbe girişimi mi yapılması gerekiyordu?

Herkes, hain darbe girişiminin detaylarına odaklandı.

Ülke ekonomisine verilen zararın vahametinden kimse bahsetmiyor?

Gün geçtikçe, ülke ekonomisine verdiği zarar ortaya çıkacaktır.

Türkiye ekonomik, sosyal olarak 40 yıl altından kalkamaz !...

Bu hain darbe girişimi AKP iktidarına yapılmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ne Türk milletine yapılmıştır.

Vatanını , milletini seven sıradan bir vatandaş olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nı ya ölü, ya diri getirin demek sözleri benim kanıma dokunuyor.

Diğer bir konu ise,

Nasıl ki, bugün Fetö terör örgütü hain bir darbe girişiminde bulunduysa, yarında cadde ve sokaklarda terör örgütü IŞİD vari, ellerinde kamalarla, sarıklı, şalvarlı din tücçarlarının tekbir getirerek sözde darbeyi protesto edenlerin yarın hain darbe girişiminde bulunmayacaklarını kim garanti edebilir?

Çünkü, AKP iktidarı döneminde ekonomik bağımsızlıklarını kazanan tarikatlar darbe girişimini fırsat bilerek, meydanlarda şeriat, şeriat diye bağırmaları tehlikenin habercisi değil midir?

Diyebilirsiniz ki, böyle bir kanıya nereden vardın?

Bir genç yakın akrabamla sohbet ediyoruz. Önce Müslüman’ım sonra Türk’üm demesi karşısında kan beynime sıçramıştı. Kendisine, İnsanlar, dini inancını değiştirebilir ama, etnik kökenini nasıl değiştirebilir? Diye sorduğumda sessiz kalmıştı. Çünkü, ev sohbetleri adı altında Müslüman’lıkla alakası olmayan irticacı cemaatlerin hurafelerle gençlerin beyinlerini yıkadıkları bir gerçektir.

Bir okuyucum bana şöyle bir mesaj atmış, "Sürekli AKP'yi eleştiriyorsun. Vatan hainisin. Kanı bozuk. Paralelci” sözleri ile bana ağır ithamlarda bulunması toplumun sapla samanı karıştırdığının göstergesi değildir nedir?

Sayın okuyucuma, buradan cevap veriyorum; "15 yıldır ülkeyi yöneteni değil de muhalefeti mi eleştireceğiz."

Geçmişte, Fetö’nün PKK terör örgütünden daha tehlikeli olduğunu söylediğimde üzerime yürüyen bazı akıl tutulmasına yakalanmış zavallı AKP’lilerin hala daha beni Fetöcü ilan etmelerine ile söyleyecek söz bulamıyorum.

17-25 Aralık yolsuzluk iddiaları, darbe girişiminden sonra Fetö’nün düşmanı olduklarını hatırlatmak istiyorum beyinlerinin yüzde birini kullanan bu zavallılara.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na, Bakanlarına, milletvekillerine, yapılacak en küçük şiddetin karşısında, demokrasiye, Cumhuriyet, Atatürk ilkelerine bağlı, dini, insani inancım gereği, benim gibi düşünen milyonlar göğsünü siper edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Siyasi düşüncesi, ideolojisi, dünya görüşü, inancı ne olursa olsun cumhurbaşkanı da, bakanı da, milletvekili de hepimizindir.

Bu böyle biline…

Bugün nasıl ki, meydanları, sokak ve caddeleri siyasi görüş ayırımı yapmaksızın vatan millet aşkı ile doldurabiliyorsak yarında dolduracağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Tarih:22 07 2016 10:57(684) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl AKP en büyük Kürt Partisidir İtibar mı, israf Saray’ı mı? Borcunu cami satarak ödeyen AKP'li Beled Kızılkaya, askerin görevi ölmek. Bunun i İnsanlık tarihinin en büyük devrimcisi H Ülkenin yeraltı kaynaklarını satmak zafe Lozan'ı bırak, 17 adayı Yunanistan'a nas Neyiniz yerli ve milli? AKP’nin Türkiye’sinde 18 milyon yoksul, İslam'da kadın erkek eşit değilmiş !... Tümü

Gençlere mektup


Evet mi? Hayır mı?


Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Adaletin Bakanı Geldi


Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse milletin yüzde 99'u “hayır”


Şimdilik Kötüler güçlüdür. Neden?


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Yaşlılara Saygı Haftası


Deli Mustafa Z


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Tıkandı Baba


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Devlet Hastanesi, Mart 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:773968
DtGaNi


* ANASAYFA *