E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Her Gece Demokrasi Nöbeti Tutanlar !!!......

Kumpas sonucu Boyabatlı iki öz evladımızı Balyoz sanığı olarak kodese tıkarlarken sizler nerelerdeydiniz acaba?

Kurmay Albay Kemal Dinçer ve Albay Refik Hakan Tufan, bu iki komutanımızın vebalini nasıl ödeyeceksiniz?

Şunu açıkça ikrar edebilirim ki yapılan darbeye kesinlikle karşıyım. Fakat Demokrasi adı altında AKP propagandası yapan kişilerinde samimi olduklarına inanmıyorum. "On gündür yapılan toplantı mekanında mevcut bulunan HAKİMİYET MİLLETİNDİR" sözü altına MUSTAFA KEMAL ATATÜRK yazamayacak kadar art niyetli olan kişilere inanmak mı, sadece gülüp geçerim..

Fazla yorum yapmadan sizlere öz evladımız olan iki komutanımızın kısa hayat hikayesini aktarıyorum.

KEMAL DİNÇER

Şahin bey ve Hayriye hanımın çocuğu, 12 Nisan 1960 doğumlu. Boyabat / Zincirlikuyu mah. nüfusuna kayıtlı. Kurmay Albay- Emekli- Kumpas sonucu balyoz sanığı olarak yargılandı, 11 Şubat 2011 tarihinde tutuklandı. Yaklaşık dört yıl tutuklu kaldıktan sonra aklanarak özgürlüğüne kavuştu. Silivri Cezaevi'nde yatmaktayken Suriye ile yaşanan gerilimden sonra 'sefer görev emri' çıkarıldı ve en kısa sürede Askerlik Şube Başkanlığına başvurup askeri birliğe gitmesi istendi. Esas soyadı Dinsever’dir. Komutanının talebi üzere Dinçer soyadını almıştır.


REFİK HAKAN TUFAN

24 Mayıs 1962 Boyabat doğumlu Hayrettin bey ve Emine hanımın çocuğu Zincirlikuyu mah. 9 cilt, 33 aile sıra no, 10'da nüfusa kayıtlı Beşiktaş/İstanbul’da ikamet etmektedir. Emekli Albay. Kumpas sonucu balyoz sanığı olarak yargılandı, 32 ay tutuklu kaldı, akabinde aklandı. Açmış olduğu dava neticesinde 440.000 TL tazminatı hak kazandı.Yorum sizlerin……

GÜNÜN SÖZÜ:……………………………………………………………………..

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:24 07 2016 20:47(3969) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
26. Yorum: .... 03 08 2016 12:02
bir sonraki yazıyı neden yayından kaldırdınız hayırdır?

25. Yorum: hazımsızlık 28 07 2016 23:20
sizin gibiler bi bitmedi gitti... milletin her akşam meydanlara çıkması sizi ve sizin gibileri neden rahatsız ediyor ve bu hazımsızlık neden acaba ?

24. Yorum: şerifegelsin 28 07 2016 15:40
şeriiiiif bak tosunum, sen avcı ile çakalın hikayesini bilirmisin..? hani o ger seferinde avcıya pusu kurup, yakalandıktan sonrada beni öldürme ne istersen yaparım deyip her seferinde avcıya vurulan çakal. 93 yıldır sen ve senin gibi atatürk düşmanları bu içinde bulunduğumuz durumlardan nemalanmaya çalışsada akibetiniz her seferinde çakalın akibeti gibi olur ve olacaktır. asıl üzücü olan şey ise senin tarihi öğrendiğim dediğin cahil profların halen var olduğunu sayende görmemizdir. nacizane sana ve sen gibi zihniyete söyleyeceğim şe; mhplisiyle chplisiyle akpartilisiyle bu milletin birliğine beraberliğine atatürk'ü bahane ederek nifak dokmaya çalışmayın o nifak gölünde boğulursunuz. anladığını sanırım. o profta ertemşener gibi üni. kazanıp prof olmuştur. (ln senin yüzünden tanımadığımız profun günahınada girmiş olabiliriz)

23. Yorum: doğru olan 28 07 2016 10:04
butür fitnelerden mustafa kemal atatürk un gösterdiği yoldan gidilerek başedilebilir bukalemunlar gibi renkten renge girerek değil taabiiki.tekyol laik cumhuriyetin korunması olmalıdır sahip çıkmalıyız

22. Yorum: halk tanesi 28 07 2016 07:46
şerif akıllı geçinen şerif zamanında dini de gerçek dincilerden vaazlardan öğreniyoruz diyen onun din anlayışı haricindekileri müslüman bile görmediğiniz şerif allah büyük kimseyi hakir görme yine yamulursun. senin o tarih profu dediğin vatan millet sevgisi hak getire tek amacı cumhuriyete atatürke saldırmak olan hainlerin de bir gün foyası çıkacaktır ortaya. yine yamulacaksın şerif. yine en önde sen duracaksın. atatürkü 100 değil 1000 yıl geçse atatürk demedi atatürk yapmadı diye safsatalarınızla öldüremeyeceksiniz. afedersiniz ama eşşekler gibi atatürkün laikliğini demokrasisini koruyacaksın bu ülkede. sana da lazım oluyor çünkü şerif.

21. Yorum: tabiki anlayana 28 07 2016 01:02
şerif bilgini kendine saklasan iyi olur hüseyin bey sana hakkı yenen subaylarımızın içeri atıldıgında balyoz diyordunuz yani öbür dünyaya inanırsan seni bekleyecekler onu hatırlatıyor tabiki inanırsan

20. Yorum: atatürk'ün askeri 27 07 2016 15:48
islamcılar önce atatürkçü, ulusalcı subayları yalanlarla görevlerinden aldılar ve yerlerine başka islamcıları atadılar. atanan islamcılar atayanların hırsız olduklarını gösterdiler ve nihayetinde türk milletine ihanet ettiler, vatan hainliği yaptılar. şimdi ise atayan islamcılar zamanında atadıkları için idam istiyorlar. demek ki hainlerin kumpaslarında savcılık yapmayacaksın, kendi zırhlı aracını emirlerine vermeyeceksin. yoksa adama ya aptal ya hain derler.

19. Yorum: sevmezlerdi 27 07 2016 14:53
ermeniler atatürk'ü sevmezlerdi çünkü;
atatürk, hoca ve dinsavunucudu kisvesi sltındaki bütün ermeni ajanlarını öldürmüştü ve o dönem yine bu tür insanlar mustafa kemal din sdamlarını öldürüyor din elden gidiyor diye yaygara koparmışlar ve kin beslemişlerdi.
aynı durumları şimdi de yaşıyoruz yıllarca asala ile mücadele edip kazanan bizler şimdide başka bir hoca kisvedi altındaki fetö ile mücadele ediyoruz.
işte bu sebeptendir profesörlerden tarih eğitimi gördüğünü iddaa edenlerin atatürk düşmanlığı.
bizler sağcısıyla solcusuyla biliriz ki;
konu vatan olunca gerisi teferruattır.
bizi atatürk'ü din'i bahane ederek tekrardan birbirimize düşüremezsiniz, bizler her ne kadar sizin gibi profesörlerden eğitim alfığımızı iddaa etmesekte atatürk'ünde iyi bir dindar olduğunu bilecek kadar tarihi bilgiye sahibiz.
anladın mı tarih ğrofesörlerinden ders almış cahil..!

18. Yorum: boyabatlar 27 07 2016 11:57
cömerte bravo be dostlar. döktürmüş gene. bizi aydınlatıp uyandırıyor. cömert daima hak için hukuk için cabalıyor. helal olsun.

17. Yorum: 13ve15.yorumcuya 27 07 2016 11:22
hocam sen ve senin gibilerinin özünde yatan atatürk düşmanlığını anlayabilmiş değilim lakin aklıma şu da gelmiıor değil;
hani ermini ve ermeni kökenliler de atatürkü katliam yaptı diye sevmezler ve yine bunlar saf ve temiz halkımızın arasına hoca ve dinsavunucusu rolünde işbirlikçi ajan yerleştirirler tıpkı feto ve fetocüler gibi.
şimdi sen hangi tarih profesörünün neyini okudun biliyorum ama hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir sözü atatürk'ündür.
sen ve senin gibilerin asıl derdi ise şu darboğazda olduğumuz günleri birlik ve beraberlik içinde atmaya çalışmamızı sindiremeyişinizdir öyleki her akşam nöbrte chp liside mhp liside akp lisi de tek yürek olarak vatan millet aşkı için gidiyorlar işte bu durum sen ve sen gibilerinin memnuniyetsizliğini arttırmaya yetiyor.
atatürkü tartışma konusu yapıp milletin birlik ve beraberliğine nifak tohumu ekmekten seni men ederim akıllı ol..!
vesselam...!

16. Yorum: gölbezin tarlasından 12. ... 27 07 2016 08:31
o sözünü ettiğin hocayı madem görmüşsün söyleseydin de arada camisinede uğrayıversin. neredeyse bir haftadır doğru dürüst görünmüyor buralarda.

15. Yorum: şerif 27 07 2016 07:56
cömert haaaaa diyelim başlayalım senin gibi herşeyi googldan öğrenmedim biz tarihi ünv.proflardan öğrendik onun için birşeyler yazıyorsun yaa insanları salak yerine koyuyorsun günümüze kadar gelen atatürk sözleri diye söylenenleri çoğu atatürke ait değildir.senin gibi çok bilen çok yanılır,her gece demokrasi nöbeti tutanlar diye başlık atmışsın!!! ve birşeyler yazıp insanları dışarıdan dışarı çıkmaları konusunda tenkit ediyorsun bu suçtur.akp felan demişsin sen veya senin gibiler bu yaşananları siyasi olarak gördükçe hani yazmışsın ya en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır diye neden elinde türk bayrağı yokk sizin gibiler oldukca tarikatlara gerek mi var?

14. Yorum: hüseyin cömert 26 07 2016 15:35
şerif..... hakimiyet milletindir sözü atatürkün değil fransız düşünür jean jacques rousseau’ya aittir :))) demişsin... atatürkün aynı ifadeyi içeren ''egemenlik kayıtsız şartsız milletindir''sözü varken öyle bir alana fransız düşünürün sözünün asılması ne ala demek istedim. ayrıca yazıda tehdit unsuru var boyabatta gözaltılar var demişsin... şerif senin bu yazdıklarına gözdağı derler. bende sana şunu diyorum pilavdan dönenin kaşığı kırılsın emi....ayrıca atatürk konusundaki samimiyete geline...hiçbir tarikat ve cemaat mensubu olmamam bunun en belirgin örneği olamaz mı? atatürk... efendiler ve ey ulus biliniz ki,türkiye cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.en doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır demiş.. doğru söze ne denirki

13. Yorum: şerif 26 07 2016 09:57
cömert böyle bir haberi neden boyabat gazetesinde yayımlıyorsun türkiye genelinde bir haber yapsana neden yapamıyorsun...? mustafa kemal atatürkten bahssetmişsin ne kadar samimisin onun ilkelerini uyguluyormusun ? birde yorumunda tehdit unsuru oluşturacak birşeyler yazmışşsın 2935 sayılı ohal kanununu hiç okudunmu ? bu bir suçtur.birde boyabat a bir takım gözaltılar oluyor haberin varmı sen gazetecisin ya hatırlatayım dedim ... günün sözü : hakimiyet milletindir sözü atatürkün değil fransız düşünür jean jacques rousseau’ya aittir :))) saygılar

12. Yorum: bayatlı 25 07 2016 20:14
bu meselenin asıl gayesinden çıkarıldığı kabul edelim ki bir gerçek.bu kadar kahraman insanın hayatını kaybettiği bir hadisenin ardından davullu zurnalı kornalı havai fişekli eğlence yapmak bize yakışmıyor.
ordumuzun içine sızan amerikan uşağı hainleri milletçe bertaraf ettik ve artık biz bize kaldık. bundan sonra hukukun ve demokrasinin işletilmesi lazım. bazı arkadaşların bu olayı parti davasına çevirip siyaset aracı olarak kullandıklarını görüyoruz bu hoş değil. bu hepimizin davasıdır.
memurun biri (rabiacı)epey zaman sonra arabasını yine seçim arabasına çevirmiş. başkası yapsa başına neler gelirdi? kimse bu olayı kullanarak işi siyasete çevirmemeli.

11. Yorum: vatansever 25 07 2016 20:00
yaşasın büyük türk milleti. yaşasın al yıldızlı bayrağımız.inadına yaşasın cumhuriyet..allahım sen bu yüce millete bi daha bu kahpelikleri yaşatma..kahrolsun bölücübaşı fetö ve onun kahpe yandaşları...

10. Yorum: ank.boyobatlı 25 07 2016 12:32
atatürk gerçekten büyük bir lidermiş günümüzün çakmalarını görünce onu daha iyi anladım.

9. Yorum: aslan 25 07 2016 10:38
55-60 yildan bu yana yok edilmeye calisilan, ancak temelleri saglam atildigi icin yikilamayan ataturk turkiye'sine geri donulurse tum sorunlar cozume kavusur. yeter ki milletimiz gelecek secimlerde dogru karar versin...

8. Yorum: vatandaş 25 07 2016 08:11
darbe yapıldığından bu yana neden vatanına sahip çıkanlar seni ve senin gibi leri rahatsız ediyor... bir kere olsun at gözlüklerini çıkarda etrafına tarafsızca bak... tarafsız olmayı bırakamıyorsan şayet türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını eleştirmeyi bırak...

7. Yorum: zamanında..! 25 07 2016 07:58
zamanında ulu önderimiz mustafa kemal atatürk
hoca kisvesi altında ingiliz ajanlığı yapan sahte hocaları astığında;
din elden gidiyor mustafa kemal hocaları asıyor diyen zihniyet şimdi amerikan ajanı olan başka bir hocanın asılmasını istiyorlar..!
ne garip değilmi..!
demek ki sizin zihniyetinizin mustafa kemal'i anlayabilmesi için 93 senenin geçmesi lazımmış...
lider;
kandırılan değil
lider;
93yıl 100yıl ilerisini görebilendir.
anlayana.......

6. Yorum: çok iyi 25 07 2016 07:48
hüseyin bey...
size böyle unutulmaya yüz tutmuş yada herkesin bilmediği değerlerimize yani boyabatımızın yetitirdiği vatan evlatlarını tekrardan bizlere hatırlattığınız ve bilmeyenleri de bilgilendirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır.
evet balyoz yalanlarının syyuka çıktığı dönemler bizler bu kumpastır ordudaki şerefli evlatlarımızı bitirip itibarsızızlaştırma operasyonudur dediğimizde, vatan elden gidiyor bunlar kadrolaştı başa bela olacaklar dediğimizde;
1-ordu temşzleniyor 2-mübarek hoca yapmaz başı secde görmüş... deniliyordu. diyenler de o gün mübarek dedikleri hocaya karşı vatan millet sskarya nöbetindeler...
eeee ne oldu o günden bu güne;
__kandırıldık..!
hadi ya..! siz devletsiniz askeriniz polisiniz ve istihbaratınız var ama kandırılıyorsunuz..!
sahtekar hocanın biri koskoca başbakanı kandırıyor..!
eee açılımcılar da kandırmıştı..!

5. Yorum: ilahi adalet 25 07 2016 00:14
söylenecek birşey bulamıyorum saygılar

4. Yorum: akp li 25 07 2016 00:12
ya şu olay yı bile hazmedemiyorsun ya akp ve akp liyi böyle yazılarla yıpratamazsın dahada yüceltirsin türkiye bir lider sözüyle darbeyi önledi boyabat da vatanına başkanına memleketine sonuna kadar sahip çıktı senin haberine laf salatası denir şuanki darbe ve foto örgütü ile yazdıkların ne alaka sen bizlere makarnacı dersin ama onların sayesine bir darbe önlendi insanlar tanklarda reis bu can vatana sana feda olsun diye haykırdı bu parti bu lider ve bu halkı küçümseme artık silkin kendine gel

3. Yorum: lobetci 24 07 2016 23:51
nöbet değil lobet tutuyorlar.... siyasi propaganda yapmanin anlami yok mesele vatan as ay yildizli bayragimizi ve mustafa kemal ataturk posterini baskasina gerek yok sarkiya mehtere gerek yok...

2. Yorum: hüseyin cömert 24 07 2016 22:13
yakında basıma girecek olan dünden günümüze boyabat isimli kitabımdan alıntı...ayrıca her gece millete laf sokarak güya demokrasi çığlıkları atan zata buradan sesleniyorum.. boyabatta esas f.g. ci kimmiş göreceksin çok yakında....

1. Yorum: salih ermiş 24 07 2016 21:14
onların dertlerinin ne olduğunu biliyoruz. bu askerlere bakış açıları değişti mi sanıyorsunuz?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Halk Uyutulurken Ajanlar Savaşı


Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:719080
DtGaNi


* ANASAYFA *