E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Bukalemun Tipli İnsanlar

Yani yanardöner, her ortama uyum sağlayan, bir anda şekilden şekle giren insanlar demek istedim. Peki bu tip insanlar gerçekten var mı? Mesela biri var ki yayımladığı yazılarında üzerine toz kondurmaz Kim mi bu arkadaş?

Kendini şahsen tanımam, asla bir araya gelmişliğimde yoktur. Allah nasipte etmesin… Amin… Bir iki yıl önce Atatürk’ü aşağılayıcı ifadeleri içeren yayımladığı bir yazısından ötürüde kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştum. Sonuç mu? Yargı Takipsizlik Kararı verdi.

Biliyorum çok merak ettiniz kim bu kişi diye… Sizlere bu kişinin ismini vermeden önce Bizim Karadeniz Gazetesinde 08 Aralık 2012, Cumartesi 13:18:26.. da yayımlanan yazısını aktarmak istiyorum

BEĞENMEDİKLERİMİZE SÖVMEK!...

Hani bana zaman yetmiyor diye bir laf vardır ya, benim durumum aynen öyle. Nedenini bilmiyorum, ama ömür boyu işlerimde hep bir yoğunluk oldu. Genelde akşam saatlerinde bir saat kadar okuma programı uygulamaya çalışırım. Hiç bir gün programladığım gibi yaşayamam ve başladığım kitabı düzenli olarak okuyup bitirme becerisini gösteremem. Bir de okurken ilgimi çeken yerleri not almaya gayret ederim, böylece evin her tarafı kâğıt yığını haline gelir. Bu durum da refikamın canını sıkar ama alışkanlıklarımı bildiği için “güya” bana anlatmadan yutkunur geçer.

Tabi düzenli bir çalışma sistemi oluşturamadığımı ben biliyorum. Arşivimin de bayağı zengin olduğunu düşünüyorum. Ama sanıyorum arşivi oluşturanın düzensizliğinden oluşan arşiv düzenini beğenmiyorum. Yinede “zekâmdan olabilir” aradığımı çoğunlukla bulabiliyorum. Okurken 5-10 sayfa okuduğum da mutlaka başka kitapları karıştırmak istiyorum. Belki de “iş değiştirmek bir nevi dinlenmektir” diyen dedemin sözden etkileniyorum. Ama realite de bu.

Ayrıca “İlim tekrarla daim olur” sözüne inanıyorum. Böylece gece/gündüz koşturmaca bir hayat sürüyorum. Âdem (AVS)’a atfedilen bir söz vardır “dünyada 900 yıl yaşadın ne anladın” diye sorulduğunda “dünya bir han bir kapısından girdim diğer kapısından çıktım” demiş derler. Şahsım üzerinde tüm insanları düşünüyorum, bu soruya üç aşağı beş yukarı herkesin cevabı aynidir diye düşünüyorum. Kişisel olarak yaptıklarımdan hiçbir şey anlamış değilim. Anladığım sadece insanlara faydalı olma gayretimdir.

Boş durmayıp üretmeye çalışmama rağmen yine de bişey yapamadım. Sadece işe yarayıp yaramayacağını bilemediğim şekilde kayıtlı yaşamaya çalıştım, yaptığım her iş ve olayları kaydettim. Çevremdeki insanların portrelerini çıkartmaya çalıştım. İleride belki! Neslimden sanat ruhlu biri çıkar da inceleme yaparsa diye düşündüm. Çünkü ben atalarımın geçmişte nasıl yaşadıklarını merak ediyorum. Ola ki bizim neslimiz de bizleri merak edebilir. Belki de yazılanlar bizimle ilgili onlara ipuçları verebilir. Belki de bizim toprakla buluşmamızdan itibaren bir çöplüğe atılmış ta olabilir. Bizim görevimiz kendimize düşeni yapmaktır.

Niyetim sizleri geçmiş ve gelecekle meşgul etme değil. Ama Şadi Şirazi’nin  “Hüner sahipleri, cefa gördükleri halde muhabbet gösterirler” sözünü, kıstas alarak “kargadan başka kuş görmemiş” bazı insanlara bir şeyler demek istiyorum.

Mesela;“gazetemize” gönderilen yorumları yaklaşık iki saat inceledim. Özellikle Mümtaz’er Türköne’nin Boyabat’a geliş haberine yapılan yorumlar, ağırlıklı olarak hakaret içerikli. Buda Boyabatlıya yakışır türden değil. Mümtaz’er Türköne’nin babası Ahmet Amcayı yakinen tanırım. Boyabat’tan uzak kalmış iyi bir Boyabat severdi.

Mümtaz’er bey de 5-10 yıl önce bir televizyon programında “ben Boyabat kırsalından gelmiş bir babanın oğluyum” demiş ve bendenizin gönlünü fethetmişti.

Yorumlarda ne adamın Atatürk düşmanlığı kalmış nede dönekliği, hemşehrilerim bu yorumlar yanlıştır ve memleketimize katkısı yoktur. Kabul edersiniz veya etmezsiniz birçoğumuzun ulaşamayacağı mertebe de bir adamdır. Boyabat’ımıza da konferans vermek için gelmektedir. Fikirlerini beğenmeye bilirsiniz ama gider dinler sorularınız varsa kendine sorarsınız.

Hiçbir şekilde hakaret etme hakkımız olamaz ve hakaret bize yakışmaz. Kişisel olarak bendenizin yazılarına da bazı “adamlar” ağır ithamlarda bulunuyor ve ben onlarla ilgilenmeyip “kendilerine ait diyorum.”

Beğenmediklerimize “sövmek” bizim işimiz olamaz. Olmamalıdır ve ayıptır.

Yazıda adı geçen Mümtazer Türköne kimdir?

Kendisi Boyabat’ın Yörük köyündendir. Zaman gazetesinde yıllarca yazarlık yaptı. Atatürk düşmanıdır. Atatürkçü olmayı hakaret sayarım”, “Atatürk ideolojisi bir darbeler ideolojisidir”, Atatürk ideolojisi faşist bir ideolojidir”, Atatürk şiirleri bir rezalettir”, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Spor ve Gençlik Bayramı İtalya’nın faşist kutlamalarının Türkiye’deki bir uygulamasıdır” sözlerini her daim dile getirmiştir.

Yani anlayacağınız yukarıdaki metnin yazarı Atatürk düşmanı olan bir kişiyi övmekten kaçınmıyor, hatta methini ediyor. Niçin acaba?

Şimdi bu metni yazan arkadaş hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.Kendisi hemşehrimiz olur, Atatürk karşıtı birisidir. Koyu bir AKP lidir. Üst kademede memurdur. Memur olduğu halde siyasi yazılar yazmaktan asla çekinmez. Şimdi huzurlarınızda bu arkadaşa ismi ile buradan hitap etmek istiyorum….

Ey Nezih Yıldırım….

Yazdıklarının arkasındamısın? Yoksa küfürün biri geliyor biri gidiyor mu? Mümtazer Türköne’ye karşı olan sevgi ve hürmetlerin halen devam ediyor mu? Hani Atasözü vardır ‘’Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın’’ diye.. Ben seni çok iyi bilirim. Sen erkek adamsındır. Asla yazdıklarından ödün vermezsin. Yoksa…………

Sayın okuyucularım..

Yazımın başlığının ne anlama geldiğini tahmin ediyorum ki anladınız. Yani bazı insanlar varki aynen bukalemun gibidir…

GÜNÜN SÖZÜ: Erkek adam tükürdüğünü yalamaz… (Atasözü)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:08 08 2016 21:08(2933) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
10. Yorum: evet 15 08 2016 10:31
hormonlu yiyecekler yemekten sizin beyin artık hata veririyor.çukurdan çıkıcam diye uğraşırken hala batıyorsunuz.geçmişinize bir bakın sonra bugünleri yorumlayın.gidin bir bahçeye domates biber felan ekin doğal beslenin...

9. Yorum: nejla 10 08 2016 21:58
cömert bey şu akp li fetöcüleri de yayınlasanız ya nede olsa reisi cumhur halk bildiği fetöcüleri ihbar etsin diye çağrıda bulundu

8. Yorum: üzülüyorum 10 08 2016 00:23
boyabatlı olduğum için üzüldüğüm zamanlar oluyor. hele ülkede 240 şehit verilen bir gece dombrayla halay çekenleri gördükçe... koca beyaz tırla boyabatı korna sesiyle geze geze dolaşan tırcıyı gördükçe. her gün beni belediyeden atarlar mı, yada beni işe sokarlar mı düşüncesiyle nöbetlerde fotoğraf koymaya çalışan insanları gördükçe... insanımız, bu kafadan çıkıp da gavur sinop gibi olabilse keşke..

7. Yorum: yazi 09 08 2016 21:22
sayın comert peki geçen haftaki yazınız
neden şimdi site de yok

6. Yorum: ... 09 08 2016 15:49
"günün sözü: erkek adam tükürdüğünü yalamaz… (atasözü)" demişsiniz ya niye bir önceki yazınızı yayından çektiniz...kamuoyu merak ediyor...ne oldu o belediyede çalışan arkadaşla ilgili bir sıkıntı mı oldu?

5. Yorum: boyabat'lı 09 08 2016 11:38
kıvırıverir.

4. Yorum: seyfisayar 09 08 2016 09:53
şimdi ak ile karanın belli olacağı yerdeyiz.
şimdi zamanında yenilen hurmaların kimleri tırmaladığını göreceğimiz yedeyiz.
şimdi asıl hak ve hukukun işlediği, işleyeceği yerdeyiz.
eyy zamanında arkasına sözde cemaat adı altında şerefsizleri alıp benim halkımı sömüren, milletin iradesini hiçe sayıp krallık kurmaya çalışanlar ve onların yandakçıları;
"keser döner sap döner gün gelir hesap döner" dediğimiz gün, bugün dür. her yaptığınızın hesabını yüce türk adaleti karşısında vereceksiniz ve bu milletin bölünmez birliği beraberliği karşısında ezileceksiniz..!
edirneden karsa, sinoptan batmana yaşasın birlik beraberliğimiz...
kurban olduğum yaradan inşallah bu birlik beraberliğimizi ilelebet daim eder.
tokattan boyabata sevgilerimle...

3. Yorum: vatandaş 09 08 2016 09:03
hüseyin dayı sürekli biryerleri eleştirmek, rencide etmek,gidişatı kötülemek, karamsarlık tablosu çizmek, insanları yargılamak vs. yapıyorsun, artık böyle şeyleryazma,gınaa geldik, şu üç günlük dünyada bu kadar ağır şeyler yazma, senin yazdığın yazılar yüzünden hayattan zevk almaz oldum, metabolizmam bozuldu, boş ver artık güzel şeyler yaz da sevinelim

2. Yorum: boyabatlı 09 08 2016 08:29
bir insan zamanında yanılıp gerçeği gördükten sonra ne yapmalı, hatasında ısrarmı etmeli, hala aynı yanlışa devammı etmeli.peygamberler bile tenzih iken siz ömrünüzde hiç yanılmadınızmı ? zamanıda abdüllatif şenerciydiniz,daha öncesi chp şimdi m.akşenerci, yarın birgün m.akşener cemaatin mhp ye yurtta sulh cihanda sulh komitesinin mhp yi bölmek için bir elemanı ortaya çıkarsa ne yapacaksınız. belliki cemaat 15 temmuzda devlet tarafından canına okununca sizinde mhp üzerindeki hayallerinizi kaybettiniz.siz ister düşman olun ne olursanız olun,her yaptığınız hamle rte yi bu halkın gözünde dahada büyütüyor. sahi isim yerine ... koyduğunuz son yazınızı neden siteden kaldırdınız sayın cömert bir açıklaması varmı ?

1. Yorum: kuseyri 08 08 2016 21:52
sayın cömert iyi bir noktaya temas etmişsiniz.konu yanar dönerlik yani bukalemunluk yani yalama ve yalakalık olunca iki kelemda benden olsun..bundan takribi 20 gün önce bir şaşana boyabat gazetesinde bir video bildiri yayınladı.aşk ile dinledim.dedimki yahu çanakkale savaşını istiklal savaşını bu zat kazandı herhalde helal olsun dedim ama işin aslı öyle değilmiş.zat daralınca renk değiştirmiş meğer..belli olmayım diye herhalde..olduğu gibi görünmesi lazım insanın.halk adamı cömert helal sana..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:674064
DtGaNi


* ANASAYFA *