E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Fetö devlet, T.C. paralel olmuş !...

Yıllardır paralel paralel dediler T. C . parelel, Fetö devlet olmuş. ? Fetö’nün serveti iddialara göre 335 milyar dolar. 2 bin 356 şirketin yanı sıra holding, banka, vakıflar... Fetö ne kadar devlet teşviği kullandı? Kim soktu bunları devletin en mahrem yerlerine?!...

Yıllarca Paralel-paralel deyip durdunuz. TSK’ya, Yargıya, Emniyete, iş alemine, Fetö sahipmiş ! FETÖ’nün devlet, T.C’nin paralel devlet olurken, devleti yönetenler neredeydi diye sormazlar mı insana?...

Peki,

Fötö’nün bu kadar servetinin olduğuna siz inanıyormusunuz diye soracak olursanız;

1991 yılında İstanbul Etiler’de himmet toplantısında bir gece de 4 daire alabilecek kadar 250 bin liranın toplandığını duyduğumda şaşırmıştım.

Yine, hayırsever, herkesin yardımına koşan, gerçek anlamda İslami’yetin gereklerini yerine getirmeye çalışan bir tanıdıığıma gecenin geç bir saatinde rastladım. Nereden geliyorsun diye sordum. Himmet toplantısından geliyorum dediğinde kaç para bağışta bulundun diye sormadan 150 bin lira demişti.

Benim verdiğim bir kaç örnek…

Oysa, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde her hafta yüzlerce himmet toplantısından toplanan paraları düşünebiliyormusunuz?

Hadi geçmiş iktidarlar Fetö’nün farkına varamadıklarını Kabul edelim.

AKP’nin yaklaşık 15 yıllık iktidarın da Fetö’nün devleti ele geçirmek olduğunun farkına varamamış olması sizce de düşündürücü değil mi?

Fetö’nün itirafçıları, günlerdir, Demirel, Özal, Çiller, Ecevit’dönemlerin de Fetö’nün onları nasıl kullandığını saatlerce anlatıyorlar. Ama, her nedense Fetö itirafçıları AKP’nin yaklaşık 15 yıllık iktidarı dönemini nasıl kullandıklarından hiç söz etmiyorlar sizce düşündürücü değil mi?

Ankara Başsavcılığı’na göre Fetö’nün gelir kaynakları:

FETÖ, 2 bin 356 şirket ve 347 kişi firması üzerinden” ekonomik faaliyet yürütmekteydi. İddianamede örgütün gelir kaynakları şöyle sıralanıyordu:

1- Kamu kaynaklarından elde edilen gelirler (Borsa spekülasyonları, devlet ihaleleri, teşvik ve hibeler).

2- İşadamlarından sağlanan gelirler (Şantaj, tehdit, himmet vb.)

3- Gönüllülük esaslı gelirler (Himmet, kurban, zekât, burs).

4- Şirket, holding, banka, vakıf ve dernek faaliyetlerinin gelirleri.

5-Eğitim faaliyet gelirleri (Dershaneler, özel okullar, öğrenci yurtları).

6- Basın ve yayın organlarının reklam ve abonelik gelirleri.

7- STK’lerden sağlanan gelirler Cemaat sermayesi “ihracatta kolaylık ve öncelik sağlama, kamu destek ve teşviklerini yönlendirme, mali denetim faaliyetlerinden haberdar olma ve denetimleri yönlendirme, kamu ihalelerini bağlantılı şirketlere verme, kamusal bilişim altyapı ve kurum arşivini şirketlerin menfaatine kullanma” gibi yöntemleri kullanıyordu.

“FETÖ'nün temsilcilerinin ve ana şirketlerinin kullanmış olduğu devlet destekli teşvik veya hibe kredilerinin miktarının hükümet tarafından açıklanması gerekmez mi?

Devlet, Fetö’yü cezalandırmış.

Nasıl mı?

Emekli maaşına el koymuş.

Türkiye’deki mal varlıklarına el koymuş.

Sizce, mizah gibi cezalandırma değil mi?

Fetö’nün Türkiye’deki ve dünyanın her hangi bir ülkesindeki mal varlıklarının kendi üzerine olmadığını çocuklar bile biliyor.

Ama ne hikmetse devlet bilmiyor?

İnsanların akılları ile alay etmek değil de nedir?

Diğer bir konu ise, FETÖ mensubu olmaktan Diyanet İşleri Başkanlığı çoğu imam kadrosunda bulunan 3 bin 672 kişinin görevden uzaklaştırıldığını belirtiyor.

Peki, bunların yüzde 99’u İmam-Hatip mezunu değil mi?

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mantığı ile, o zaman İmam-Hatip’lerde kapatılması mı gerekir?

Tarih:18 08 2016 13:01(910) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: aslan 18 08 2016 22:12
her yonden, derinligine kadar arastirilmasi gereken bir konu... ayrica, yazarimizin onceki bir yazisinda tek tek siraladigi diger "cemaat"lerin de, bir gun ayni sekilde palazlanarak devleti ele gecirmesi olasiligina karsi arastirilarak kaynaklarina el konulmasi ve vakit gecirmeksizin cumhuriyetimizin 1923 fabrika ayarlarina geri dondurulmesi gerekmektedir. aksi takdirde, diger askeri darbelerden farkli olan bu felaket her zaman tekrarlanabilir. mevcut iktidarin ve cumhurbaskaninin cok derin dusunerek 15 yildan beri yaptiklari yanlisliklar hususunda ozelestiride bulunmalari elzemdir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl AKP en büyük Kürt Partisidir İtibar mı, israf Saray’ı mı? Tümü

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


Kraliçe Duysa Ödül Verir


Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?


Referandum değerlendirmesi


Referandumdan Önce Ne Demiştik?


Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembol Olarak Seçti?


Atatürk Yine Yok


Sevr, Nur, Hira


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


1-7 Nisan Kanser Haftası


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:775076
DtGaNi


* ANASAYFA *