E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Milli Ruh) -1

Bu yazı dizisi bazılarında yan etki yapabilir Çünkü içeriğinde Vatan, Bayrak, Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi var.

Japonya, hani tıknaz boylu, çekik gözlü insanların üzerine yaşadığı ülke. Severim bu ülkenin insanlarını, dürüst, çalışkan ve milliyetçi bir toplumdur.

Bundan 30 yıl kadar önce eğitim sistemini incelemek için Türkiye'ye bir Japon heyeti gelir. Dönemin başbakanını da ziyaret eden heyet ile Türk yetkililer arasında ilginç bir diyalog geçer. Japon heyeti, Türk eğitim sistemi ile ilgili düşüncelerini anlatmaya soğuk bir cümle ile başlar.

İlk cümlelerden biri şu olur:

"Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok!"

Türk yetkililerde şok etkisi yapan bu cümleden sonra, karşılıklı soru ve cevaplar devam eder. Heyet, daha sonra kendi eğitim sistemini anlatmaya başlar.

Japon heyeti der ki;

"Biz, eğitime şok testler uygulayarak başlarız. Önce çocukları uçak kadar hızlı giden trenlere bindirir ve çok katlı yollardan geçiririz. En üstün teknolojiyi gösterir, robotlarla çalışan dev fabrikalarımızı gezdiririz. Bu baş döndürücü teknoloji karşısında sarsılan ve şoke olan çocuklarımıza deriz ki: 

-İşte gördüğünüz bu hızlı trenleri ve üstün teknolojiyi sizin atalarınız yaptı. Eğer siz daha çok çalışırsanız daha hızlı giden ulaşım araçları yapar, daha üstün teknoloji meydana getirir, daha modern fabrikalar kurarsınız... Sonra çocuklarımızı Hiroşima ve Nagazaki'ye götürüp düşmanın harap ettiği bölgelerimizi gezdirir ve bu defa da deriz ki: Bakın, eğer siz birlik beraberlik içinde çalışmazsanız, işte düşmanlar sizin ülkenizi yakar, yıkar, bu hale getirirler. Ama birlik beraberlik içinde çalışırsanız, güçlü olursunuz, düşmanlarınız size saldırmaya cesaret edemezler. Artık birlik beraberlik içinde çalışmak ve çalışmamak konusunda kararınızı siz verin... 

Bu örneklerle çocuklarımız kendilerine gelerek iyi ve çalışan bir Japon genci olma yolunda milli bir şuur ve heyecanla okumalarını sürdürür"

Sonra, Japon heyetine bir soru yöneltilir:

"İyi de bizim Hiroşimamız, Nagazakimiz yok ki?"

Verilen cevap nettir?

"Sizin Çanakkaleniz var!"

Sayın okuyucularım

Evet bizim de Çanakkale'miz var. Fakat 30 yıl önce Japon heyetinin söylediğiği gibi bizde Milli Ruh tükenmiş. Bu sözlerimin aksini ispat edenlere belgelerle işte gerçekler diyorum.

Unutturulmak istenen Kut-ül Amare zaferi

Kut'ül Ammare, Dicle Nehri kıyısında Şattülarap kanalı ile birleşen Basra Körfezi'nin 350 km kuzeyinde, Bağdat'ın 170 km güneyinde bulunan bir kasabadır. 1915 yılı nüfus sayımına göre 6500 kişi bulunmaktaydı.

Irak petrollerini ele geçirmeyi amaçlayan İngilizler, 6 Kasım 1914 tarihinde Basra Körfezinden Şattülarap ağzındaki Fav mevkiine asker çıkararak saldırıya geçmişler, ilerleyen aylarda bu saldırılarını kuzeye doğru genişletmişlerdir. İngilizler, 3 Haziran 1915 tarihinde Kut'ül-Ammare'yi, Temmuz ayı sonlarına doğru da Nasıriye'yi işgal etmişlerdir.

İşgalin akabinde 29 Nisan 1916 tarihinde Halil Paşa (Enver Paşanın amcası, Sanatcı Burak Kut'un dedesi) komutasındaki Osmanlı Ordusu İngilizleri hezimete uğratarak büyük bir zafer kazanmıştır. Kutul Amare'de 13 bin 300 İngiliz askeri ile 13 general 481 subay esir alınmış ve 40 bini aşkın İngiliz askeri öldürülmüştür. Osmanlı ordusuda 10.000 şehit vermiştir.

Bu zafer (Kut-ül Amare zaferi) Türkiye'de 1952 yılına kadar Kut Bayramı olarak kutlandı. Kut'ul Amare zaferinin bayram olarak kutlanmasından rahatsız olan İngilizler, Türkiye'nin NATO'ya üye olmasının ardından bayramın kaldırılması için baskı yaptı. Baskılar üzerine Türkiye, bayram kutlamasına son verirken şanlı bir zafer yad edilemez hale geldi. Öte yandan İngilizlerin baskısı o kadar yoğundu ki Kut-ül Amare zaferi ve Kut Bayramı'na yönelik tarihi bilgiler, okullardaki tarih kitaplarından bile silindi. Unutturulmak istendi. (Bu başarının kahramanı dönemin Başbakanı Adnan Menderes'dir.

Günümüzde ise daha vahim olaylarla karşı karşıya geldik

* İstiklal Caddesi'nde bayrak satarak geçimini sağlayan Ali Sarıçiçek mahkeme tarafından 'isyana teşvik' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bayraklara da 'suç delili' gerekçesiyle el konuldu.

*Ay­dı­n'­ın Di­dim İl­çe­si­'ne bağ­lı Ak­bük Bel­de­si­'n­de haf­ta so­nu oğ­lu­na dü­ğün yap­mak is­te­yen ba­ba Meh­met Ail Öz­de­mir izin için bel­de­de­ki jan­dar­ma karakoluna baş­vur­duğunda burada 'İ­zin­siz Türk Bay­ra­ğı ası­la­ma­z' ya­zı­lı bir bel­ge imzalatıldı.

*Araçlarına bayrak astıkları için para cezası yiyenlerde işin cabası

*Boyabat Belediyesinde halen bayrak direği yok.

*Uşak'ta  'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' yazısı nedeniyle minibüslere para cezası kesildi

*Batman Cumhuriyet Meydanı'nda bir süre önce Atatürk Anıtı'ndan kaldırılan 'Ne mutlu Türküm diyene' yazısı, kimliği belirsiz bir kişi tarafından sprey boya ile tekrar yazıldı. Polis, yazıyı yazan şüphelinin peşine düştü.

*İlkokullarda Andımız'ın artık okutulmaması yönündeki karar İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla resmileşti. Karar Resmi Gazete'de '27/8/2003 tarihli ve 25212 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 12'nci maddesi yürürlükten kaldırılmıştır. ifadeleriyle belirtildi.

*Resmi kurum tabelalarından T.C. ibaresi kaldırıldı. Bu fırsat kaçmaz diyen Boyabat Belediyesi yetkilileri de bir gecede logodan T.C' yi kaldırıverdi.

Milli ruhun tükenişi ve gelinen son nokta

TRT Türk kanalında 10 Temmuz 2015 Cuma günü yayınlanan 'Kendi Gökkubbemiz' belgeselde, Osman Yüksel Serdengeçti'nin Samsun konuşmasının bir bölümünde.

"Tepeden inme dışarıdan gelme yapılan birçok inkılaplar milleti allak bullak etmişti. Paris sokaklarında yetişenler! Hukuk-u beşer beyannamesini ezbere bilenler! Laiklik ve inkılapçılık perdesi altında yoksul Anadolu halkının imanını, vicdanını, hak ve hukukunu pervasızca çiğnediler. Kıtalara hükmeden, 3 kıtada asırlarca dimdik duran ecdadımızı, şurada, burada, halkevlerinde türlü kuyruklara sokarak tahkir ve tehvil ettiler. Onlar kendilerini yarı ilah sayıyorlardı. Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Altta kalanın canı çıksın. Altta kalan halktı, milletti, köylüydü. Amma nutuklarda, amma afişlerde 'Köylü milletin efendisidir' diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü efendimiz sensin, efendimiz sensin diye soydular."

*Ege'nin Sesi/ Eski Manken Tuğçe Kazaz Milat Gazetesi'ne verdiği röportajda "Artık putlaştırdığımız her şey yıkılmalıdır. Dolayısıyla putlaştırılmış Atatürk de yıkılmalıdır. Osmanlı geri gelmiyor, Osmanlı'nın ruhu yeniden diriliyor" ifadelerini kullandı.

*KANAL A'da 22 Eylül'de yayınlanan 'Resmi Tarihten Gerçek Tarihe' isimli programın daimi konuğu Sait Alpsoy'un 'Allahsız Atatürk' sözüne RTÜK ceza vermedi.

*Zaman gazetesinde yıllarca yazarlık yapan Hemşehrimiz Mümtaz'er Türköne 'Atatürkçü olmayı hakaret sayarım', 'Atatürk ideolojisi bir darbeler ideolojisidir', Atatürk ideolojisi faşist bir ideolojidir', Atatürk şiirleri bir rezalettir', '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Spor ve Gençlik Bayramı İtalya'nın faşist kutlamalarının Türkiye'deki bir uygulamasıdır' sözlerini her daim dile getirmiştir.

*A Haber televizyon kanalında yaptığı tarih programlarıyla bilinen İslamcı yazar Kadir Mısıroğlu, 10 Kasım nedeniyle paylaştığı bir mesajda Atatürk'e hakaret etti. Mısıroğlu'nun resmi Facebook sayfasından paylaşılan afişte; "10 Kasım'da saat 09:05'te kenefe (tuvalete) gidin" diye yazıldı. Ayrıca Osmanlıyı Atatürk Yıktı Diyen Kadir Mısıroğlu 'nun DELİ Raporu vardır. 1983 'te Vatan hainliğinden Türk vatandaşlığından atılmıştır.1991 yılındaki yasayla tekrar Türkiye 'ye gelmiştir. Bu sözlerle yetinmeyen Mısıroğlu Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım hakkında da ağır ithamlarda bulunmuştur. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakın bir zamanda bu kişiyi Ak-saray'da konuk etmiştir.

Atatürk'çü ve Cumhuriyet'çi askerlerimizi Balyoz ve Ergenekon soruşturmaları adı altında düzmece evraklarla yargılayarak vatan haini damgası vurduk. Gerçek suçlulara çanak tuttuk ve alkışladık. Hatta dönemin Başbakanı bu dosyanın hakimi savcısı da benim diyerek milyonlar önünde haykırmadımı..

Devletin üst kademesindeki yetkili (R.T.E.) Cumhuriyeti kuran Atatürk ve İnönü için iki ayyaş diyerek ifade etti.

Devletin Başbakanı şehitlerimiz için kelle diyor

Barbaros Şansal'ın Twitter hesabında 31 Temmuz 2015 tarihinde şehitlerle ilgili olarak yazdığı, "Hala şehit diyorlar b.. yoluna gitti niyazi lafını bilmiyorlar" mesajı

Twitter'dan, "iktidarı ayakta tutmak için ölene şehit değil 'b.. yoluna giden Niyazi' denir" paylaşımı yapan Devlet Sanatcısı Tuncer Yığcı

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, sakandal bir tasalağa imza attı. Kurul, 2016-2017 ders yılından başlamak üzere okutulacak Tarih derslerinin programını taslak olarak yayınladı. Ulusal Kanal'dan İlyas Gümrükçü'nün haberine göre taslakta, 9, 10,11 ve 12'nci sınıflarda okutulacak tarih derslerinin konu başlıkları ve içerikleri yer aldı. Yeni programda "Kurtuluş Savaşı" ifadeleri yer almıyor. Atatürk'ün adı, "önemli tarihi şahsiyetler" arasında dahi geçmiyor. Yani anlayacağınız Atatürk ders kitaplarından çıkartıldı.

15 Temmuz gecesi T.C. ye karşı darbe girişiminde bulunan F.G cemaatine 'Ne istedinizde vermedik' diyerek yardım ve yataklık yaptığını itiraf eden ülkemizin başbakanıdır. Askeriyenin kozmik odasındaki sırları deşifre ettiren yine dönemin başbakanı değil miydi?

Sayın okuyucularım

Yukarıda bazı belgelerden kesitler aktardım. İnanıyorum ki bu belgeler Japon heyetinin sizde Milli Ruh yok sözlerini kanıtlar gibi. Aziz Nesin bir zamanlar 'Türk halkının % 60 ı aptal' demişti. Kendine bu sözünden ötürü hakaret etmiştim. Şimdi ise huzurlarınızda kendinden özür diliyorum. Mekanı cennet olsun.

NOT: İçerisinde halen Milli Ruh'u olanlar beni izlemeye devam etsin. Çünkü haftaya Anıtkabir ziyaretimiz var

GÜNÜN SÖZÜ: Kim ki Milli ruhunu kaybetmiş ise belki bedenen insandır, ama içerisi boş bir çuvaldır. (Hüseyin Cömert)

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:27 08 2016 20:23(1740) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
12. Yorum: katılıyorum 31 08 2016 07:58
sahi arkadaşlar, 7.yorumcu arkadaşın değindiği konuda, yani boyabatın kalbi diye tanir edilen o yüksek binaların olduğu yeri kimler ne şartlarda almıştı bir bileniniz varmı? varsa bir bilen bildiğini yazaın bizde öğrenelim. orası hangi kuruma aitti ve hangi kurum hangi şartlarda kimlere verdi orayı? bir bilen yazsın da bizlerde bilgi sahibi olalım.
sayın cömert, yazılarınızda boyabatımız ile ilgili tarihi konulara değinirseniz çok memnun oluruz. malum yeni nesil tarihten bihaber.

11. Yorum: garipsinnniz 31 08 2016 07:49
şunuda anlamak mümkün deilki cömert eleştirye açık birisi asla olmadı olamadı olamayacakta nerde görülmüş yazdığı bir yazının altına yorum yapan kişilerle yazarın kavga ettiğii değerli boyabat gazetesi mensupları böyle şeylere nasıl izin veriyorsunuz anlamıyorum

10. Yorum: tabiki anlayana 31 08 2016 00:23
hüseyin bey onlar anlamaz atatürk ruhundan kıskananlar çatlasın

9. Yorum: boyabatlı 30 08 2016 17:15
bilmiyorum bu yorumu yayınlarla mı ama " gurbet kuşu " kardeşim ne zaman cömert e muhalif yorum yapılsa veya o park konusu aćılsa hemen hakarete başlıyor kuyruk açısı olmayan neden hakaret etsin anlamış değilim bir de kendisini çok önemli bir köşe yazarı zannetmiyor mu ışte ona çok gülüyorum bir atasözü var cömert atasözleri bayılır " deve ye sormuşlar sırtına eğri , nere'm doğru ki demiş " misali önce kendi sırtını düzeltip sonra millete akıl verse daha iyi olacak.

8. Yorum: gubet kuşu 30 08 2016 08:37
5 yorumuna aynen sana iletiyorum sen gazeteci olamazsın biryerlerine dokundumu sana yazdığım yazılarda hiç böyle sözler sarfetmedik yimiyosa burada bi daha yazı yayınlama kendin sütten çıkmış ak kaşıkmışın

7. Yorum: vay arkadaş..! 30 08 2016 08:17
vay arkadaş..!
ben çok iyi hatırlayamasam da her iki lafın biri ne oldu dediğiniz o kaymakamlığın karşısında ki ucube ayyaş yuvası parkı hatırlıyorum ve hatırladığım kadarıyla da (hatırlayamama sebebim boyabattan ayrı oluşumdur) çok kötü bir görüntüydü ve o binanın oraya yapılması da temizlik ve güzellik olmuş.
halen o parkın davasını güden arkadaşlara sormak isterim;
1- emniyetin karşısındaki o yüksek binalar diye geçen yerin arsasını kim kimlere sattı..?
2- o arsayı kimler kaç liraya aldı
3- o arsanın ihalesi nerede yapıldı ve ihale ilanı hangi basın yayın organlarında verildi..?
4- bir sorum da şelale diye tabir edilen o malum yerde bulunan o malum büfeyi kim yıllarca işletti ve o büfenin o şahsa verilme sebebi neydi..?
boyabatımıza ve boyabatlımıza saygı ve sevgilerimle

6. Yorum: gurbet kuşu 29 08 2016 21:25
sayın cömert yazdığın yazılardan anlaşılıyorki olayı harmanlama yapıyorsun o tepeyi bend biliyorum ben tepenin karşısındaki protkolun oturup proğramın izlendiği mekan olan yeşil alanı ve orada bulunan atatürk büstünü soruyorum benzinliğin yanını değil anlamzdan gelme yaşımda ufak değil mazlum hoca bizim resim dersine girdi rahmetli ismail zeytünlü okul müdürümüzdü ucuz gazetecilik yapma

5. Yorum: hüseyin cömert 29 08 2016 13:39
atatürk büstünün etrafı resmen çöplüktü.iki yıla yakın zaman, gazoz ve bira şişeleri, poşetler kâğıtlar bu parka, yani atatürk büstünün bulunduğu alana atıldı. evet, o tarihte kaymakamlık makamının karşısında, belediye başkanı, emniyet amiri ve diğer mülki amirlerin yolu üzerinde mezbelelik gibi iki yıla yakın bir zaman öylece bekletildi.sonra, bu ülkenin bir vatandaşı olarak getirdim fotoğrafçıyı, “çek kardeşim buraların resimlerini” dedim! “ne yapacaksın bunları” dedi. “hiç” dedim. asıl maksadımı söylemedim. asıl maksadım: bu resimleri doğrudan içişleri bakanlığına göndermekti. ama bu fırsatı bana vermediler ve ertesi günü bütün mülki amirler atatürkçü oldular! belediye işçileri almışlar ellerini balyozu atamızın büstünü ve oradaki diğer aksamı param parça ettiler. anladım ki istihbarat uyumuyor!
3.yorumcu....zaman olarak ali erol haberdar.kendisinden konu hakkında bilgi alabilirsin. son sözüm sana şu...şerefsiz oğlu şerefsiz

4. Yorum: hüseyin cömert 29 08 2016 13:25
3.yorumcu gurbet kuşu.....hükümet konağı karşısındaki yeşil alanı sormuşsun. şimdiki yazacaklarım bahane amaçlı olmayıp sadece seni bilgilendirmektir.1.çiftc
i petrolün yanındaki eski halı sahayı hatırlarsın orayı imha ederek yerine kim beton bina yaptı. şimdi yeni yapılmakta olan halin orası yeşil alan olduğunu biliyor musun. meşhur şu 11 katlı binaların bulunduğu alanı biliyor musun. eskiden bayramları orada kutlardık demişsin. anlaşılıyor ki yaşın ufak. o alanda koskoca bir tepe vardı.şimdi o tepenin yerinde bahsettiğin hükümet binası ile adliye sarayı var. millet o tepeye oturur bayramı seyrederdi.eteklerine doğruda öğrenciler dizilirdi. söz konusu yerdede atatürk büstü vardı şimdi sana boyabatta ikamet eden ali erol'un bizim karadeniz gazetesinde daha sonrrada boyabat gazetesinde yayımlanan söz konusu yer ile ilgili yazıyı aktarıyorum.

3. Yorum: gubet kuşu 29 08 2016 09:21
sayın hocam mazlum cin beyefendi hüseyin cömerte bir sorsanız acaba ne kadar atatürkçü zaman zaman yazıyorum ama bazen yayımlanmıyor hükümet konağı
karşısında bulunan yeşil alan nasıl imara açıldı oraya ne yapıldı ve orada bulunan atatürk büstü nereye kondu bizler değerli hocam sizin zamanınzda 29 ekim 23 nisan ve diğer milli günleri orada kutlardık.saygılarımla

2. Yorum: garipsin boyabat 29 08 2016 07:55
ne zamandan beri köşe yazarlığının adı alıntı yazarlığı oldu googleden kopyala yapıştır hoş deil

1. Yorum: mazlum cin 28 08 2016 19:55
kalemine, ruhuna sağlık sevgili öğrencim hüseyin. milli ruhu yoketmeye çalışanlar, elbet bir gün hakettiklerini yaşayacaklar. % 50 ler de atatürkçülük ve cumhuriyetçilik ruhu varoldukça...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anl ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin. Haftanın Konusu Adalet'in Bayan İsmi Oluşunun Kanıtı.. Bayramınızı Kutlarım..... Bugün de Maziden Gidelim Dedik... Çok Önemli Bir Konu Halyerine Roma Tarzı Tuvalet Açıldı Osmanlı Devleti Diyerek Dönüş Yapmak İst Atatürk Yine Yok Hüseyin Cömert; Bugünden itibaren "EVET" Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtla Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Ad Gel Vatandaş Gel !..... Rabia'cı İmam "Köroğlu" Haydi Gözünüz Aydın Ayranı Yok İçmeye Taht-ı Revanla Gider.. Allah Cezanızı Versin Ben Bir Başsavcısı Olsaydım Siz Yapamıyorsanız, Ben Yapıvereyim İşte Bu Yaa! Şefik Çakıcı, Sen Önce Kendini Temizle ! Yol Parası Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Anıt Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Mill Hülagü Han Bu Masalı Mutlaka Ama Mutlaka Okuyunuz Bukalemun Tipli İnsanlar Her Gece Demokrasi Nöbeti Tutanlar !!!.. Neyin Kutlaması Yapılıyor Anlamış Değili Bana Hakkını Helal Etmiyormuş AKP ve Terör Şefik Çakıcı Milletvekili Olacakmış! Açık Mektup İlçemizde ki Hakim ve Savcıların Tayinle Barış Karadeniz’e Bir Çift Sözüm Var 11 Katlılardaki İşyerinin Açılması Yasal Ben Vatan Haini miyim Yoksa? Rezalet!....Hem de Binlerce Kez….. Bu Cinayetin Sorumlusu Kim? Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri Belediye Borç Batağında mı? Çiviyi Söker Gibi Söke Söke Alacağım M.D. Belediyede Ne İş Yapar Acaba? Tümü

Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:572263
DtGaNi


* ANASAYFA *