E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ey, Arap özentisi Türk kadınları, iki memeli hayvan olmayı kabul ediyor musunuz?

Suudi bilim adamları: kadınlar insan değil iki memeli hayvandır diyor!... Hala daha sapık Arap’ların rahibe kıyafetlerine , sizi hayvan yerine koyan bu zihniyete özenecek misiniz? Memeli hayvan olmayı kabul ediyorsanız!... Tercih sizin !...

Bu ülkenin çağdaş kadınları, sivil toplum kuruluşları üzerinize ölü toprağı mı serildi?

Bu haber yaklaşık bir hafta önce, internet haber sitesinde yayınlandı. Takip ettim, hiç bir kadın kuruluşunun bu rezalete tepki göstermemesi Beni ziyadesi ile düşündürüyor.

Demekki, siz kadınları düşündürmüyor.

Ben siz Türk kadınları adına soruyorum;

Bu sapık, ahlaksız sözde Suuidi bilim adamlarının anneleri de mi iki memeli hayvan?

İşlerine gelince cennet anaların ayağının altındadır diyen bu sahtekarlar hakkında yorumu sizlere bırakıyorum...

Kuran-ı Kerim, insanlara öğüt olarak gönderilmiştir. Hiç bir ayeti kerimesinde, kadın erkek ayırımı yokken, bu ahlaksız Suud bilim adamlarına tepki göstermek yanlızca kadınların değil bütün erkeklerin de göstermesi gerekmez mi?

Hangi Türk insanı, annesinin, kız kardeşinin, ablasının iki memeli hayvan olmasını kabul eder?

Ne yazık ki, Türkiye’de çeşitli tarikatlara biat etmiş, her geçen gün sayıları artan binlerce Arap özentisi bu sapık sözde bilim adamlarını kendilerine rehber eden kadınlar, iki memeli hayvan olmayı kabul ediyorsanız...

Özet olarak; TÜRK KADINI YÜCEDİR. KAHRAMANDIR. ANADIR. MERTTİR. TÜRK KADINI BAŞKA ÜLKELERİN KADINLARINA BENZEMEZ. SON NOKTAYI ONLAR KOYAR. Bu böyle biline...

Gelelim habere; İnternethaber.com sitesinde yayınlanan, noktasına, virgülüne dokunmadan haber şöyle;

Bilim adamlarınca alınan bu karar, bazı uzmanlar ve kadın hakları savunucuları tarafından "tarihi" olarak adlandırıldı.

Suudi bilim adamları: kadınlar insan değil memeli hayvan!

Women’s Liberation Action Network (Kadının Özgürleşmesi Hareketi Ağı) konuşmacısı, Suudi Arabistan'da kadın hakları için büyük bir ileri adım olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Bu çok geç alınmış, önemsiz bir karar gibi görünebilir ama bölgedeki bütün kadınlar için gerçekten çok önemli bir durum. Bundan sonra kadınlar en azından diğer memelilerle aynı statüde sayılabilecekler. Bu çok güzel bir gelişme, çünkü kadınlar bundan önce bir eşya muamelesi görüyorlardı."

Tarih:30 08 2016 21:20(1566) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
10. Yorum: inci 05 09 2016 23:16
acaba size yazılan bu yorumları okuyup değerlendiriyor musunuz celil çolak ? yorumdakilerin dediği üzere doğruluğu net olmayan ayrıca kaynak belirtmeden yazmış olduğunuz bu haber için acaba hiç bir rahatsızlık duyuyor musunuz ? çünkü bu bir zan'dır .
zan olduğunu bildiğinizi düşünüyorum.ayrıca bu yazıyı tesettürlü kadınları ve kızları hakaret etmek için yazdığınız çok aşikar ve nettir.. ben sizin eğitim düzeyinizden ve ayrıca ailenizin size vermiş olduğu terbiyeden şüphe ediyorum.kuran'ı kerim'in mealini lütfen açıp okuyun.bilhassa ahzap suresi 53.ayet . boyabat gazetesi'ndeki görevlilerin böyle iğrenç bir yazıyı yayınlamasına nasıl izin verdiği de merak edilen bir sorudur . vesselam ....

9. Yorum: misafir57 01 09 2016 09:24
sayın 8. yorumcu yorumuna güzel başlamışsın ve bazı cümlelerine katılıyorum ama sonunu yine döndürüp akp ye bağlamışsın şunu anlamak gerek akp bazı şeyleri diğerlerinden daha iyi yaptığı için insanlar ona oy veriyor ama ben bugüne kadar hiç bir akp linin çarşaf giyeceksiniz dediğini duymadım elma ile armutu karıştırmayın konu ile partinin bir alakası yok ayrıca kim ne isterse giyer demokrasi özgürlük böyle bir şey çarşaf giyince gericilik mini etek giyince mordenizim olmaz her ikiside varsa özgür olursun modern olursun ve kimse de buna karışamaz.

8. Yorum: aslan 31 08 2016 17:03
kadinin iki memeli hayvanlar sinifindan sayilmasi arap erkeklerini ve kadinlarini ilgilendiren bir konu olsa gerek sayin colak. demek ki bu irk insan-hayvan sosyal iliskisi icinde? zaten koktendinciligin cok kati olarak uygulandigi arap insanlarinda kadinin yuzu dahil tepeden asagi siyah çuvala burunmus olarak, yanindaki erkeginin ise sort-atlet icinde birlikte gezebilmelerini baska turlu açiklamak mumkun degil. bu resmi kabul edebilen turk insanina diyecek soz bulmak mumkun degil. bir dini kiyafet sekline indirgemeyi, kim ne derse desin, anlamak gercekten zor. ulkemizde de siyasetin merkezine oturtulan kadin kiyafetinin prim yapmasi ve yillarca bir siyasi partiyi iktidarda tutabilmesi ayrica incelenmeye deger sosyolojik bir konudur.

7. Yorum: ismail 31 08 2016 16:09
velev ki haber doğru, peki bunu neden (benimde türkiye'de giyilmesini doğru bulmadığım) kara çarşafla bağlantı kurarak, giyenlere kininizi kusmak için kullanıyorsunuz?
kara çarşafta bir giysi çeşidi, türbanda, mayoda, bikinide... kim neyi isterse giysin size ne! herkesin günahı da sevabı da kendine... hani özgür bir ülkede yaşıyorduk? hani demokrasi çok önemliydi. nerede adalet?
siz, bikini giyenlere günah diyen birisine, size ne kardeşim, günahsa günaha giren o değil mi derken, çarşaf giyenlere gerici zihniyet dediğiniz de çok mu adaletli olmuş oluyorsunuz sayın çolak! artık herkes birbirine karışmayı bıraksın. o çarşaf giysin, diğeri bikini. bize ne! bu ülke s

6. Yorum: ismail 31 08 2016 16:08
birincisi bu haberi dünyaya yayanın kimler olduğunu biliyor musunuz? adlarını biliyor musunuz? biliyorsanız bir tanesinin ismini açıklar mısınız lütfen!
ikincisi bu bilim adamları gerçekten böyle bir açıklama yapmış mı?
üçüncüsü böyle bir açıklama varsa bu açıklamayı yapan kişiler gerçekten suudi mi? ya da gerçekten müslüman mı? bunu araştırdınız mı?
bu, pekala dinsizlerin veya yahudilerin ya da hristiyanların bir çarpıtma haberi de olabilir bunu araştırdınız mı?
izin gibi ayrımcılar yüzünden bir yerlere maalesef ki hiç gelemeyecek!

5. Yorum: datçalı 31 08 2016 15:25
hayvan olmak iyidir...

4. Yorum: gerçek 31 08 2016 07:36
aslında arap özentisinden kastınız nedir?yazınızın içeriğinde buna değinmemişsiniz. eğer değinmiş olsa idiniz ona göre yorumlarımız olurdu. arap özentisinden kastınız kapanmak ise yanlış sulardasınız. :)

3. Yorum: önemli olan allah ın emri ... 31 08 2016 07:03
önemli olan kitabımızın neyi emrettiği. kim ne derse desin gerisi teferruat dan öteye gitmez...

2. Yorum: yaş olmuş 40 30 08 2016 22:06
"world news daily report" kaynağıyla verilen haberin gerçek dışı olduğu belirtildi. "parodi bir haber" gazeteci mehmet atakan foça, twitter adresi üzerinden haberin parodi olduğunu ve paylaşılan görüntülerinde şubat ayında düzenlenen bir etkinlikten alındığını belirtti.

1. Yorum: boyabat 30 08 2016 21:58
sayın yazar,hiç bir müslüman bu ifadeleri kullanmaz,ister arap olsun ister türk olsun.kadınlar hakkında bu ifadeleri kullanan dinsiz ataistlerdir.araplar böyle söyledi diye genellme yapmayın.söyleyene bakın.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop'u Marka Şehir Yaparsa Vekil Maviş Yapar


Darbeler ve 15 Temmuz


ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:778393
DtGaNi


* ANASAYFA *