E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

İslam'da kadın erkek eşit değilmiş !...

Aklı evvel tarikat muridleri İslam’da kadın ve erkeklerin eşit olmadığını iddia ediyor !... Ülkenin cahil, üç kâğıtçı, şahsi çıkarları için kendi muridlerinin dolandırmasına göz yuman sahte tarikat liderine biat eden bu muridler bonzai, haş haş, uyuşturucu içseler bu kadar beyinleri uyuşmazdı.

Mübarek Kurban Bayramı’nda İstanbul dışındaydım. Türkiye’nin sayısız tarikatlarından birinin müridi ile İSLAM’da KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ” üzerineydi.

Bay murid Kadın erkeğin islam’da eşit olmadığını ısrarla iddia ediyordu.

Kendisine, Kuran-ı Kerim’in hangi ayetinde eşit olmadığını var dediğimde, hadis olduğunu söylemez mi?

Sizde biliyorsunuz ki, Yıllardır, sahtekar sözde, riyakar tarikat liderleri Kuran-ı Kerim ayetlerini değiştiremedikleri için hadislere dayandırıyorlardı.

Peki sevgili kardeşim; murid, Allah-ü Teala Kuran-ı Kerim’i insanlara öğüt olarak gönderdik demiyor mu?

Ayetlerinde, kadın, erkek ayırımı var mı?

Nisa Süresini hiç mi okumadın?

Hadi siz okumadınız sizin biat ettiğiniz riyakar tarikat lideriniz de mi okumamış?

Söze gelince, cennet anaların ayağının altında diyorsunuz. Bu riyakarlık değil de nedir?

Kadın erkek eşitliğini kabul etmeyenlere göre, kadının şahitliği kabul edilmez, kestiği hayvan yenmez, kadın 4 adım geriden erkeğini takip eder. Söz söyleme hakkı yoktur.

Beyinlerini tarikat liderlerine kiraya vermiş bu insanlar, kendisini 9 ay karnında taşıyan, yemeyip yediren, içmeyip içiren analarını erkekle eşit görmeyen böyle bir zihniyet…

Ne üzücüdür ki, tarikat liderlerine biat etmiş, üniversite mezunu kadınların da erkeklerle eşit olmadıklarını inanmaları ise !...

İslam adına sapıklığın zirve yaptığı günümüzde, uzun yıllar tarikatın içinde bulunmuş biri ile sohbet ediyorduk. “Bey efendi siz neden bahsediyorsunuz. Ülke tarihinin ne büyük ahlak çöküntüsünü yaşıyor. Tarikat, lideri, kocasının bilgisi dahilinde anası, kızı ile cinsel ilişkiye girmesinin sevap olduğunu düşünen bir toplum haline geldik.”

Ey, akıllarını tarikat liderlerine kiraya verenler, Kadın ile Erkeğin eşit olduğunu Kuran-ı Kerim’in NİSA süresi ne diyor?

Kuran-ı Kerim’in NİSA Süresi, İslam’da kadının yüceliğini, kutsallığını anlatmasına rağmen, kadın, erkek eşitliğine inanmayan beyinlerini tarikat liderlerine kiraya veriyorlarsa bunun sorumlusu vatandaşlar değildir. Tarikat liderlerine meydanı teslim edenlerdir.

“ Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür. ”

Bu ayete rağmen “ İslam kadını yüceltir ” diyebiliyorsunuz. İslam hukuku ile yönetilen ülkelere bir bakin.

- Afganistan'da kız çocuklarının okula gitmesi yasaktır.

- Sudan'da pantolon giyen kadınlar tutuklanır.

- Pakistan'da namus cinayeti suç değildir.

- Somali'de tecavüze uğrayan kadınlar tecavüzcüleriyle evlenmek zorundadır.

- İran'da kadınların örtüsüz sokağa çıkması, yolda koşması yasaktır.

- Suudi Arabistan'da kadınların araba kullanması yasaktır.

Tarih:20 09 2016 22:12(603) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: idris 22 09 2016 11:04
eeee, noldu şimdi, dünki yazı yine yok. çifte standarmı yani

3. Yorum: idris 22 09 2016 07:21
sayın boyabat gazetesi yönecileri; dün (21/09/2016) sabah saatlerinde, yazarın dinle alakalı ele almış olduğu yazıya bi yorum yazdım ancak yayımlanmadı, tabiiki art niyetli olunduğunu düşünmüyorum, ancak köşe yazısını destekleyenlerin yorumlarına gösterilen hassasiyetin muhalif yorumcularada gösterilmesi gerekir. kaldıki ben konya'da ikamet eden ve doğduğu yer haberlerini sürekli olarak gazetenizden takip etmeye çalışan birisiyim, sizde ricam bu hevesimi kırmayın. saygılar sevgiler.

2. Yorum: evet 21 09 2016 19:32
sonuç şudurki biz atatürkün kurduğu cumhuriyetimizde medenice insanca yaşamak istiyoruz siz birine üçüncü dördüncü hanım olmak isterseniz yada başka türlü ezilmekse niyetiniz gider bu hayalinizi gerçekleştirir sakallı kocalarınızla kumalarınızla gezersiniz biz engel olmayalım biz özgür yaşamaya alıştık sizde istediğinizi yapın yeterki bu ülkeyi rahat bırakın.

1. Yorum: aslan 21 09 2016 17:27
gunun sôzü: ömer hayyam diyor ki: "uyan ey millet! uyumak icin önünde sonsuzluk var!"


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl AKP en büyük Kürt Partisidir İtibar mı, israf Saray’ı mı? Tümü

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı


Kraliçe Duysa Ödül Verir


Sandıktan “Hayır” çıksaydı… Ey YSK 25 milyon boş oy nerede?


Referandum değerlendirmesi


Referandumdan Önce Ne Demiştik?


Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembol Olarak Seçti?


Atatürk Yine Yok


Sevr, Nur, Hira


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


1-7 Nisan Kanser Haftası


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:775214
DtGaNi


* ANASAYFA *