E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

2001 ekonomi krizinde...

2001 ekonomi krizinde bankaların hortumladığı para, AKP’nin devletin kasasından ABD’deki Yahudi lobisine verdiği 67 milyon dolar bile değildi. 40 milyon dolardı. 2001 yılında dünya piyasalarında petrolün varili 110 dolar iken Türkiye’de benzin bir doların altındaydı.

Bugün dünya piyasalarında petrol 45-50 dolar arasındayken benzin iki dolara yaklaştı. Dolar ise aldı başıın gidiyor. Ülkemizin ekonomi verilerine göre, doların 4 lirayı geçeceği iddia ediliyor.

2001 ekonomi krizinin olduğu yıl, bir televizyon kanalının ekonomi editörüydüm, finans piyasalarını yakından takip ediyordum. Vatandaşlar arasında şöyle bir düşünce vardı, “Türk halkı, birbirileri ile dayanışma içerisinde ekonomi yaralarını kendi arasında çözer düşüncesi hakimdi”

O tarihte, 52 milyon vatandaşımız bankalara borçlu değildi.

Ülke nüfusunun yüzde 20’si yoksulluk sınırın altında yaşamıyordu.

Bugünkü gibi ülkenin cari açığı 200 bin dolar değil 18 bin dolar dı.

145 kamu kuruluşu satılmamıştı.

Ege’deki 18 Türk Adası Yunanistan’na verilmemişti.

Saman, nohut gibi gıda ürünleri ithal edilmiyordu.

Kişi başı milli gelir 10 bin dolar iken, 25 bin dolar olacağını vaad eden, AKP siyasi iktidarı, 7 bin 500 dolar seviyelerinde…

Bir yandan işsizlik kriz dönemlerini aratırcasına artarken, diğer yandan dolar, her kuruş arttığında, milletçe yoksullaşıyoruz. Siyasi İktidar millete çare üreteceğine, Başkanlıkla, tecavüzcülere af yasası çıkarmak ile meşgul.

Özet olarak; Kapımıza dayanan ekonomik kriz, ne 1994, ne 2001, ne 2009 krizine benzemeyecek.

Tarih:22 11 2016 19:19(715) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: ümit 24 11 2016 18:17
9,köylü. valla ben köylüyüm benim değil bu ülkenin akpsi depremde duble yollar yapılmış kabul edlim sayın yazarımızın dediği tarihde ne yapılmış onu yazda sapla saman zaten ayrılır uğraşmaya gerek yok 2000..de akp duble yol yaptıysa valla kimsenin akpye laf söz etmeye hakkı yo he demek o tarihdede akp varmış helal olsun bende diyedum akp gelene kadar duble yol varmıymış diye saygılar

7. Yorum: ümit 24 11 2016 17:20
demi ya paralar duble yollaramı gittiydi o zaman erdoğan vardı unutmuşum çünkü o zaman duble yol yapılıyomuyduki acaba milleti beş kuruşa muhtaç edenler para için kapı kapı gezip diz çökenler borç bile alamaz hale getirenlerdenmi bahsediyon sap ile samanı da ayıramıyosanız ben neydeyim .onuda biliyom kafayı felanda bulmadım bir gecede ülkeyi çökertenleride siz iyi bilirsiniz o sevmediğiniz daha doğrusu işinize gelmeyen akp olmasa bizide muhtaç olurduk sayın yazarın övdüğü bizi her fırsatta yerden yere vuran terörist dostlsrına yemiş içmişler bu ülkeye hitmet etmemişler demi o senin dediğin akp yesede vatana hizmetten geri kalmıyo diz çòkmüyo diz çöktürüyo eğilmiyo dik duruyo ayrıca benim değil yüzde 52.nin akp si anladın yani deprem paralarıyla yol yaptılar diyonya öncekilerin ne yaptığını yazmayı unutmuşsun bu işinize geldiği gibi yazma alışkanlığınız zaten çokda görmüyom saygılar

6. Yorum: 9.köy 24 11 2016 10:23
ümit: sapla samanı ne güzel karıştırmışsın.ne içiyorsun veya çekiyorsun,kafayı tam bulmuşsun.işin sırrını ver millet nasiplensin bari.
şu kadarının bilsen sana yeter de artar bile :deprem paralarının tamamı senin akepeli dostların tarafından duble yollar için iç edildi,haberin olsun tosuncuk!!!

5. Yorum: ümit 23 11 2016 21:33
doğru konuşuyosun heygidi o günler hey 99-2000-demi sayın yazar arasanda geri gelmez artık neydersin diz çöküpde imf,den alamadığımız borç para türkiyede bulamayıpda yurt dışından yalvar yakar gelen bakan demi ya bir gecede bankaları boşaltanlar milleti sizin istediğiniz gibi batıya muhtaç edenler o yahudilere giden paralar kaçanlar sır olan cinayetler gizemli ölümler demi ya sayın yazar maaşları ödeyemeyenler deprem paralarının nereye gittiğini iyi bilirsiniz o övdüğünüz pkk dostu batılılar demi hala utsnmadan bunları yazabiliyosa ve oturduğu yerden gördüğù rùyalarını ve birilerinin piyonluğunu yapıyosa vatan elden giderken hala erdoğan yaptırmış diyobiliyosa hainlikten başka bişey değildir ve bu vatandan yediğin içdiğiniz bir gün sizinde boğazınızda kalacaktır.yazıklar olsun seningibilere yahudi dostları

4. Yorum: akşamdan kalma 23 11 2016 10:04
biz halimizden memnunuz. ülkeyi beğenmiyorsan değiştirebilir sin. ortalık bulandırma .

3. Yorum: misafir57 23 11 2016 09:56
mesajlarımı yayınlayın boyabat gazetesi yazarın yalan yanlış bilgilerle insanları kandırmasına müsade etmeyeceğim.

2. Yorum: misafir57 23 11 2016 09:27
yazar efendi geç bunları yazdığın bilgilerin hepsi yalan ve yanlış insanları cahil yerine koyma dolar ve benzin fiyatlarını biraz araştır istersen petrolün varil fiyatı 2001 yılında 24 usd dolar ile benzin fiyatları hemen hemen aynı. petrol varil fiyatı artıkça benzinin lt fiyatıda artmış. kısa yazar miileti kandırmayı bırak doğru ve dürüsüt bilgileri burda paylaş.

1. Yorum: foçalı 23 11 2016 09:24
kendini yorma sayın yazar kriz falan yok her şey yolunda altta kalanın canı çıksın düzeni devam ediyor.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Darbeler ve 15 Temmuz


ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:749761
DtGaNi


* ANASAYFA *