E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında ne işi var?

Suriye Başkanı Esad ile, tatil yapan, Gaziantep’te miting düzenleyen ,Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) eş başkanına Türkiye’nin Suriye’de olmaktan çıkarı nedir? Büyük İsrail Projesi mi ülkeyi Ortadoğu bataklığına sürükledi? Suriye’deki savaşı körüklemeseydik harcadığımız parayla neler yapılırdı?

Cumhurbaşkanımız Suriyeli sığınmacılara 25 milyar dolar harcadığımızı söylüyor. Suriye’de savaşan Türk Ordusu’nun maliyeti belli değil. Suriye bataklığında verdiğimiz Şehitsayısı 19…

Türkiye nereye gidiyor?

BOP Projesinin mimarları, yarattığı terör örgütü PKK yıllarca mücedele ettik binlerce şehit verdik. Baktılar ki Türkiye’yi bölemiyorlar, 1960’lı yılardan itibaren büyüttüğü hain Fetö örgütünü aktif hale getirdiler. Baktılar ki yine olmuyor IŞİD terör örgütünü devreye soktular.

Hiç düşündünüz mü?

Bu terör örgütleri neden İsrail’e hiç dokunmaz?

Çünkü, İsrail’in güvenliği için, İsrail’e karşı olan bütün Ortadoğu ülkelerinde savaş, göz yaşı kaos olmalıdır ki, İsrail tehdit altında olmasın. Vaad edilmiş topraklar olan Güneydoğu’da amacına ulaşsın.

…….

Bu Suriye savaşı bizim savaşımız değildir. İsrail’in güvenliğini sağlama ve amacına ulaşması savaşıdır.

………..

Sıradan bir vatandaş olarak siz saygı değer okuyucularıma soruyorum;

Terör örgütü PKK, FETÖ, IŞİD, Suriye ve ekonomi ile savaşan Türkiye’yi bu hale kim getirdi?

15 yıldır iktidar da kim vardı?

Bu hain projeyi BOP eş başkanı görmedi mi? Veya neden görmedi !...

………

Suriye yıllarca terrorist başı Öcalan’ı besledi. O dönemin hükümetleri Suriye’ye savaş açamaz mıydı?

……

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya ÖNDER, TBMM kürsüsünden AKP milletvekillerinin gözlerinin içine bakarak, Çözüm sürecinde, AKP siyasi iktidarının isteği ile İmralı sakini terrörist başı Öcalan ile 117 kez görüşüldüğünü, dönemin Başbakanı Erdoğan’ın da katıldığı Diyarbakır mitinginde Öcalan’ın mektubunun okuduğunu söyledi.

Peki,bu durumda, PKK terör örgütene yardım ve yataklık yapan kim oluyor?

Güneydoğu’da hendekler kazılırken AKP iktidar da değil miydi?

Başbakan Binali YILDIRIM, 2017 yılının tasarruf yılı olacağını söylüyor. Peki, Saray’da tasarruf yapacak mı?

Devlet, Lüks milyarlık ithal araçları satıp daha mütevazi otomobiller alacak mı?

……..

Ekonomisi, ihracatı, kişi başı milli geliri 40 bin doların üzerinde bulunan ülkelerdeki makam araçları şöyle:

FRANSA: 9 BİN

JAPONYA:10 BİN

ALMANYA 11 BİN

32 milyon insanı yoksulluk sınırı altında yaşayan Türkiye’de makam aracı 125 bin !...

……..

AKP siyasi iktidarı yakın bir tarihe kadar dünyanın sayılı ekonomisiyiz diyorlardı.

Ya bugün!...

Vatandaşının döviz tasarrufuna göz diken siyasi iktidar…

Atalarımız, “Taşıma suyla değirmen dönmez” diye boşuna dememiş.

………

Eski adı İMKB yeni adı BİST Borsa İstanbul’un ilk gazetecilerinden biri olarak, tecrübelerime dayanarak yazıyorum.

Bu döviz bozdurma şovun dışında birilerine para kazandırma operasyonudur.

Dövizin düşmesi, çıkması, borsacıların deyimi ile doldur boşalttan başka bir şey değildir.

……

Doları 3.60 çıkardılar, kısa bir süre sonra .3.30’lara kadar düşürdüler.

Aradaki 30 kuruşu kim kazandı spekülatörler, döviz baronları, yabancı fonlar…

30 kuruş deyipde geçmeyin, dövizin bir kuruş artması ülkeye maliyeti 2 milyar 100 milyon lira…

Bu dövize yapılan operasyon Merkez Bankası’nın döviz rezervini eritme değil de nedir?

Dövizin yükselişi nereye kadar derseniz? Ekonomist olmanıza gerek yok.

İhracatınız, turizm dibe vurmuş. Üretim yerine sürekli tüketim körükleniyor. İşsizlik yüzde 11’I geçmiş, Ülkenin Suriye’de savaşması bunların hepsi dövizi etkileyici bir faktördür.

Özet olarak, daha önce bir yazımda yazdığım gibi ülkenin siyasi,ekonomik, durumu böyle giderse, 2017 yılında 4 lirayı geçer.

Tarih:10 12 2016 23:06(585) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
9. Yorum: aslan 15 12 2016 12:04
eeeeeyyyyy sanal yigitleriiimmm,,, kim tutar sizi beeee!!!

8. Yorum: milat 13 12 2016 14:46
teşekkürler hüseyin korkan çok güzel demişsiniz hedefinde iki duble olanlar şamda namaz kılmayı hayal edemezler, bu gibiler zamanında çanakkalede,kurtuluş savaşında cepheden kaçıp savaş bitince kendilerini kahraman cepheye gidenleri hain ilan eden zihniyet. burda yazılan iftira ve yalanlara tepki göstermeyip susanları da kınıyorum

7. Yorum: hüseyin korkan 13 12 2016 08:36
osmanlı tarihindeyim.tarihim bana ufka bakmada cesaret veriyor.ama sen ve senin gibiler bunu anlayamaz anlamanızı da beklemiyorum.osmanlının kaybetmesinden keyif alanlar, ırakta abd şerefsizinin askerlerini çiçeklerle karşılayanlarda anlayamamıştı.biz sınırları mazlumun olduğu her yere kadar uzatırız.biz sınırları düşman nerdeyse oraya kadar uzatırız.mazlumun yanında olmak için düşmanın alnının çatına sıkmak için.

seferberlik çıkmadı korkma sen sıcak sobanın başında kal.sana git diyen yok.
benim soyadım korkan senin adın mı soyadın mı rumuzcuğun mu ne bilemedim aslan. sen sana yakışanı yap ben bana yakışanı yaparım.tasalan ma aslanım

büyük kurtlar

biz büyüğü de güccüğüde biliriz.

adamın hedefi var pariste iki duble atarım demedi ki namaz kılacağım dedi.

6. Yorum: aslan 12 12 2016 20:24
kendisini hala osmanli doneminde sanan "korkan" isimli vatandasi tutabilene askolsun! vatandasimizin dunya haritasi ve tarihi olaylar konusunda hicbir bilgisi olmadigini dusunuyorum. osmanli’ya en son tokadi vuranlarin petrol zengini araplar oldugunun farkinda degil sevgili vatandasimiz. biz turkiye cumhuriyeti sinirlari icinde kalmak istiyoruz hemsehrim, senin de istedigin yere gitmeni engellemeyiz. sana gule gule! ancak, buyuk kurtlar oralari sana yedirmiyorlar,,, yedirmezler... hani 5 yil once, "iki hafta sonra emevi camisinde cuma namazi kilacagiz" diyordu adamin birisi?

5. Yorum: hüseyin korkan 12 12 2016 11:19
aslan olduğunu söyleyen

işe yaramadığını söylediğin kelimeler senin son nefeste ve ahirette hiç işine yaramasın inşaallah.söylemek sana ve senin gibilere nasib olmasın.

suriyede ve diğer islam beldelerinde ne işimiz olduğunu merak edenlere

oralar zaten bizim adı suriyede olsa bizim adı arakan da olsa bizim çünkü tüm müslümanlar tarağın dişleri gibidir bütündür ayrı düşünülemez.müslüman türk milleti olarak nerede bir mazlum varsa acısını paylaşır gücümüz yeterse de acısına merhem oluruz.gerekirse bizler ölür onları yaşatırız.biz şerefli müslüman türk milletiyiz.şerefi olmayanlar bunu ne anlayacak imana sahiptirler ne de akıl edebilecek beyine.

vatan sevgisi imandandır hadisi şerifini kendisine şiar edinmiş vatan sevdalısı amirinden memuruna dağdaki çobanından en etkili ve yetkilisine kadar herkesin ellerinden ve de gözlerinden öper onları yetiştiren ana babaları başta olmak üzere eğiten herkese saygılarımı sunarım

4. Yorum: usta 12 12 2016 10:12
bunlar cephede kazandığımız savaşı masada kaybettiren ....lar yalanmı?

3. Yorum: aslan 11 12 2016 19:33
umarim, halkimizin buyuk cogunlugu aktrol "usta" ve "milat gibi cildirmamistir? bunlar dediklerine kendileri de inanmiyor olmalilar? trump ne dedi? "suriye'nin kuzeyinde olusturulan kurt koridoru, turkiye'nin diger ortadogu ulkelerindendeki sii, sunni, vs,,, kavgalarindan etkilenmemesini saglayacaktir. yani kavgalar duvarin otesinde kalacaktir" anlaminda birseyler mirildandi. yani siz karismayin isin o tarafina demis oldu bu yeni zat... oyle ulkenin kosesinde patlayan bombalardan hemen sonra, "kanlari yerde kalmayacaktir!" "sehitler olmez" "allahuekber" unlemelerinin pek ise yaramadigini yonetenler dahil, herkesin anlamis olmasi gerekmektedir. biz acil care,,, diyoruz, bazilari ise "baskanlik" ve "yeni anayasa" meraki icindeler...

2. Yorum: usta 11 12 2016 12:54
kadınlar gibi oturup sınırları otoban haline getirip boyabatın dağlarına varana kadar pkk mı teslim etseydik çok bilmiș!!
edirnenin savunmasının halepden mümbicten elbabtan bașladığını neren bilecek ama dogru avrupalı dostları sınır güvenligi garantisi veriyorya

1. Yorum: milat 11 12 2016 02:09
ışid değil deaş bilinçli olarak islam devleti tanımlaması kullanıyorsunuz teröristler için,düşmanın müslümanları terörist gibi göstermek için verdikleri bu ismi kullanmanız sizinde onlarla aynı kulvarda olduğunuzun göstergesi. türkiyenin orda ne işi var ne yapacaktık bu zulme seyircimi kalacaktık,rte o günlerde katil esede defalarca uyardı ama o ne yaptı halkına kimyasal silahla katletti. ehli sünnet düşmanları şia sapık mezhebi sunni kıyım yaparken susacak mıydık. kimse mezhepcilik yapıyorsun demesin asıl mezhepciliği şia denilen bu sapıklar sunni müslümanları katlederek yapıyor. küffara tek kurşun sıkmayan şia iran ve orta doğudaki uzantıları terör estiriken ve sınırlarımızda bu tehlikeler varken ne yapacaktık sayın yazar. biz bu çoğrafyada bin yıllardır varız ve hep olacağız, sizin gibilerden medet uman yok, orada ne işimiz ver diyen şanlı tarihimizi bilmeyendir ve damarlarında müslüman türk kanı yoktur


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl Tümü

Korkusuz Boyabatlı


Hani referandumda “EVET” çıkınca şehit gelmeyecekti?


Herkesin Bir Kediye Sahip Olması Gerektiğinin 25 Sihirli Kanıtı


Bunalım, Arayışlar


Dünya Aşı Haftası


Referandum değerlendirmesi


Referandumdan Önce Ne Demiştik?


Atatürk Yine Yok


Sevr, Nur, Hira


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Devlet Hastanesi, Nisan 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:923188
DtGaNi


* ANASAYFA *