E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“Kasabımızda İslami usullerle kesilen DOMUZ eti satılır”

AKP iktidarı, 500 ton domuz eti ithal ederek Müslüman mahallesinde domuz eti…

“Kasabımızda İslami usullerle kesilen DOMUZ eti satılır”

Şaka gibi... tasarruf domuz eti ithal edilerek mi yapılacak? Buna Müslüman mahallesinde domuz eti satmak denmez de ne denir? Sözde, rabbiyeli, alınları secdeye varan, dini bütün, Müslüman'ların yönettiği ülke de domuz eti de ithal ediliyor. Hayaldi gerçek oldu !...

Durmak yok…

Bir kasabın vitrin camında boydan boya, “Kasabımızda etler İslami usullere göre kesilir” yazısı yazıyordu. Her halde bundan sonra, KASABIMIZDA DOMUZ ETLERİ İSLAMİ USÜLLERE GÖRE KESİLİR” yazılır !...

Şayet başka bir iktidar döneminde, domuz ithal edilmiş olsaydı eskiden olduğu gibi her Cuma namazı çıkışında, cami önlerinde, tekbir getirerek protesto edilirdi.

Geçmişte cami önlerinde protesto edenler nerede?...

6 milyon canlı arasında kendi pisliğini yiyen tek canlı domuzdur.

Bizim dinimizde domuz eti bu yüzden yasaklandığını bilmiyor mu bu ülkeyi yöneten dini bütün yöneticiler?

Resmi gazetede yayımlanan tebliğiyle Et ve Süt kurumu’na Moldova Cumhuriyeti’nden 500 ton domuz eti ithal etme yetkisi verildi. Yayımlanan tebliğ üzerine CHP milletvelili Fikri Sağlar, Başbakana ‘ 500 ton domuz etini ne yapacaksınız?’ diye sordu.

Fikri Sağlar’ın Başbakan Binali Yıldırım’a verdiği soru önergesi şu şekilde:

Dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip olduğu iddiasında bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin 4 milyon nüfuslu Moldava’dan domuz eti, süt ve süt ürünleri, tereyağı, yumurta, reçel, pasta, meyve suyu ve çakal eriği ithal edeceğine dair karar 7.12.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştır.

Tarım sektöründe ithalat artık alışageldiğimiz bir duruma dönüşmüştür. Seçim bölgem Mersin’de bile narenciye 20-30 kuruşa satılırken; sebze ve meyve ithalatı devam etmektedir. Ayrıca yalnızca tarım değil hayvancılık alanında da benzeri durum yaşanmakta, damızlık büyükbaş hayvan ithalatı artarak devam etmektedir. Gerekçesi de kırmızı et arzının talebi karşılamaması sonucunda fiyatlardaki yüksek seyir olarak açıklanmaktadır.

Türkiye hayvancılık bakımından elverişli bir konuma sahipken, et ithal etmesine anlam vermek mümkün değildir. Hele ki domuz avı yasağını kaldırmak yerine, domuz etinin ithal edilmesi açıklanamayacak kadar gülünçtür.

Bu çerçevede:

‘Ülke Sevr şartlarına geri döndü’ ‘Ülke Sevr şartlarına geri döndü’

Türkiye, Moldova’dan 500 ton domuz eti ithal edecek mi? Edecekse hangi talep doğrultusunda edecek? Böyle bir ihtiyaç nereden doğdu?

Eğer ithalat söz konusu olmayacaksa tebliğde neden böyle bir ürün yer alıyor?

Ürün Türkiye’de kim tarafından, nerede ve nasıl kullanılacak?

Neden Türkiye’de domuz avı yasağını kaldırmak yerine, Moldova’dan domuz eti ithal edeceksiniz?

Özet olarak şaka gibi değil mi?

Bakalım, aklını kiraya veren, söze gelince alınlaır secdeye varan, rabbiyeli, dini bütün, namazında niyazında olduklarını söyleyen partililer domuz eti ithalatına ne diyecekler, ne yalanlar, iftiralar atacaklar çok merak ediyorum.

Bu arada, AKP'nin yolsuzluklarına fetva veren, titri İlahiyat Prof. olan Karaman, nasıl bir fetva verecektir? Merak ediyorum.

Tarih:16 12 2016 20:03(759) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: milat 22 12 2016 10:18
moldovya ile türkiye cumhuriyeti karşılıklı ithal edilecek ürünler ve bu ürünlere ait vergi oranlarını belirleyen tarife kontenjanı belirlemişler. moldavyanın bu tarife kontenjanı içerisinde ihraç listesinde moldavyanın ihraç ettiği diğer ürünler olduğu gibi domuz eti de bu listede vardır.tarife kontenjanı listesi kloz bir listedir adamlar neyi ihraç edebileceklerni bu listeye yazmışlar tabi türkiyede kendi ihraç listelerini ve bir anlaşma sağlanmış. bu demek değildirki türkiye moldavyanın tarife kontenjanı listesinde bulunan domuz etini ithal edecek. moldavya bize bir tarife listesi göndermiş ve biz oradaki ürünlerden işimize geleni ithal ederiz,bizde onlara bir liste vermişiz onlarda bakarlar ihtiyacı olan bir ürün işlerine gelirse ithal ederler. sayın yazar böyle algı operasyonu yaparak insanları karalamak her zaman olduğu gibi ancak size yakışan bir tutum.

3. Yorum: gerçekçi ses 20 12 2016 16:03
domuz etine gelince islamcı, iktidarı eleştirince yazar oluyorsunuz ya terôre karşı vatansever milliyetçi bayrak temasına niye yazılarınız da yer vermiyorsunuz? keşke bôyle absürt şeyler yazmak yerine daha faydalı eleştiriyse eleştiri iktidarı ister eleştir ister elesstirme buna saygı duymak zorundayız lakin devletimizin zor donemden gectigi bu zamanda celme takma cabaniz nedir hele ki dini buna alet ederek??? yanıt vermeyeceksiniz ki bunu dusunerek yazmadim aynen sizin gibi yazan okarak yazmak istedim. saygilar.

2. Yorum: mustafa gürleyen 19 12 2016 15:51
bizim köyde domuzlar köyün icine kadar içiyorlar. dağlarımizda avlanmayi müsadere etsinler. ülkede de kazansın çevre koylulrimizde. yine de sormadan geçemeyeceğim. ital edilen domuz eti ne olacak?

1. Yorum: evet 18 12 2016 17:34
sayın yazar çok merak ettinizse söyleyim islami usullere göre yapılan ithalat günah değildir der geçer helede iki yandaş varsa o kadar güzel anlatırlarki domuz eti yemenin iffetine kapılır gidersiniz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tarihin en büyük ekonomik krizi kapıda! Rakka, Musul’u bırak girebiliyorsa IŞİD'in sattığı petrol Erdoğan ailesine Halkın yüzde 70’i başkanlık istiyo Başkanlık işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzl AKP en büyük Kürt Partisidir İtibar mı, israf Saray’ı mı? Borcunu cami satarak ödeyen AKP'li Beled Kızılkaya, askerin görevi ölmek. Bunun i İnsanlık tarihinin en büyük devrimcisi H Ülkenin yeraltı kaynaklarını satmak zafe Lozan'ı bırak, 17 adayı Yunanistan'a nas Neyiniz yerli ve milli? Tümü

Çocuk donundaki seçim sandığı!..


Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtladım


Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makamınıza hiç yakışmadı !..


Kime Kimlere Güvenilir?


Kızılderililerden 20 Şeref Yasası


Dil Kırma


Evet mi? Hayır mı?


Çanakkale Destanı - Boyabatlı Mustafa


Çanakkale Şehitlerine Mektup


Yaşlılara Saygı Haftası


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


En içli türkülerdi ıssız köye doğru yayılan…


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


Devlet Hastanesi, Mart 2016 Mesai Dışı Çalışma Saatleri


Boyabat'tan Kar Görüntüleri


Fal ve Fala Baktırmak


2016 Raporu


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:904507
DtGaNi


* ANASAYFA *