E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ceddi İçin Yürüdüler!

Sinop Valiliği’nin himayesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı yüzlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Yoğun kar yağışı altında gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma yürüyüşüne, Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şefaattin Serten ve eşi Gül Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İskele meydanından başlayıp, Şahin Tepesi mevkiinde son bulan Yürüyüş parkurunun tamamlanmasının ardından Şahin Tepesi mevkiinde  Sarıkamış Şehitlerini Anma töreni gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşma yapan Sinop AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, “Sarıkamış Harekatı’nın üstünden 102 yıl geçti. Ancak geçen bu 102 yıla rağmen Sarıkamış ruhunu yaşatmak için bugün burada hep birlikte o tarihi anı yaşamak üzere bir aradayız. Bundan 100 yıl önce bu ülkeyi köleliğe mahkum etmek isteyen güçler bugün yine devrede. Dün boynumuza tasma takmak, ayağımıza zincir vurmak isteyenler 100 yıl sonra yeniden bu milletin boynuna tasma geçirmek, ayağına zincir vurmak için türlü oyunları ortaya koyuyorlar. İşte bugün bizim burada yaptığımız bu yürüyüş 100 yıl sonra yeniden köleliği kabul etmediğimizin, 100 yıl sonra yeniden esareti kabul etmediğimizin en önemli göstergelerinden biridir. Geçtiğimiz bir ay içerisinde aynen Sarıkamış şehitlerimiz gibi, Çanakkale şehitlerimiz gibi bedenlerini bu topraklar için, bu vatan için toprağa veren 4 tane Sinop’lu şehidimizi buradan minnetle yad ederek sözlerime son veriyorum.” dedi.

Sinop Valisi Hasan İpek konuşmasında "100 yıl önce Rusların Doğu Anadolu’da ki saldırılarına karşı ülkesini savunmak için şehit olan Sarıkamış şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bir tek peygamberler ve şehitler kıyamet gününde ailesi için şefaatçi olabilirler. Bu anlamda dua ediyoruz ki, onlarda bizlere şefaatçi olsunlar.

102 yıl öncesine sizleri götürmek istiyorum. 102 yıl önceki Türkiye'nin haritasına bakın. 102 yıl önce  bugün başka bir ülkede gördüğümüz Batum ülkemiz sınırları içerisinde miydi, değil miydi. 102 yıl önce  Erivan Ermenistan dediğimiz devlet acaba Türkiye'nin sınırları içerisinde miydi değil miydi. Yine  102 yıl önce Suriye denilen ve  Esat zaliminin milyonlarca insanını katlettiği devlet acaba Türkiye sınırları içerisinde miydi değil miydi. Bugün Başika'da, burada Türk askerinin ne işi var diye sürekli bağıranlar var. 102 yıl önce Sarıkamış şehitlerimizin şehit olduğu zaman acaba Başika, Musul, Kerkük hangi ülkenin sınırları içerisindeydi. Peki 102 yıl önce Kıbrıs o gün hangi ülkenin sınırları içerisindeydi.102 yıl önce Kırım hangi ülkenin sınırları içerisindeydi. Sinop bugün Türkiye'nin en kuzey ili diyoruz. Peki, Sinop 102 yıl önce Türkiye'nin en kuzeyinde miydi yoksa Türkiye'nin orta noktasında mıydı. İşte bugün bize Suriye'de ne işiniz var, Başika'da ne işiniz var diyenlere 102 yıl önce ne için şehitler verdiğimizi tüm dünyaya Sinop'tan haykırmak istiyoruz. Bu gençler bugün bunun için burada. Ayrıca son günlerde Sinop’tan şehitler verdik. Sizin gibi üniversitede okuyan Mustafa Berkay Akbaş kardeşim. Erfelek ilçemizden Kenan Döngel kardeşimizi şehit verdik.Geçen yıl Hakkari’de Bahattin Dolma kardeşimizi şehit verdik.Durağan ilçemizden Hakan Tanrıkulu kardeşimizi şehit verdik. 15 Temmuzda Sinoplu Ömer Can Açıkgöz kardeşimizi şehit verdik.Tüm şehitlerimizin ruhları  şad olsun. Nasıl ki, Sarıkamış’ta Ruslarla mücadele edilirken şehitler verildiyse yine bizim kardeşlerimizi bize vurdurarak Yemen’de şehitler verdik. Bunları unutmayalım. Yemen dediğimiz yer çok uzak gibi görünebilir ama 100 yıl önce Yemen hangi ülkeye aitmiş lütfen haritaya bakmanızı istiyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun diyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiir dinletisi sunuldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardından katılımcılara çorba ikram edilmesiyle tören programı sona erdi.

Kaynak: Ajans Sinop

Tarih:08 01 2017 20:18(143) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Makbule Uzunoğlu hanımefendi vefat etti Nevzat Günal vefat etti CHP’li Milletvekilleri Ayağa Kalkt ŞEGAL'de Hüsn-i Hat sergisi açıldı Şerafettin Çatak vefat etti Saraydüzü Kaymakamına Hayırlı Olsun Ziya Kastamonu’da Kongre ve Fuar Yöneti İl Müftüsü Çelik’ten Vali İpekR Sinop‘ta gençler, PÖH olabilmek iç Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Gerze'de Kaza: Yan Yoldan Caddeye Fırlad Doğa harikası Akgöl dondu! Esnaf Kefalet Genel Kurul İlanı CHP’li Karadeniz'den Asgari Ücretl Sinop'ta Otomobil şarampole uçtu; 1 yara Yaşlı Adam Feci Şekilde Yanarak Öldü Ayancık-Türkeli Yolunda Otomobil Takla A Özdağ'dan "ilk 4 madde değişebilir" diye Ben kediyim! Sinop Sikkeleri Boydef Gençlik Kolları Olagan Aylık Topl Döndü Taşçı hanımefendi vefat etti Safiye Tekin hanımefendi vefat etti Boyabat Kar Manzaraları -2 Hüseyin Cömert'ten Cumhurbaşkanımıza Tam Gençler Şarampole Yuvarlandı Kemik Dansitometrisi Boyabat’ta MHP Teşkilatından Medya Ziyareti Tarihi iskele yol çalışması nedeniyle yı Emine Dallı hanımefendi vefat etti Metin Aytekin vefat etti Okul Sporları Futsal Yıldızlar Kız/Erkek Şefik Çakıcı, Marangozlar Odasına Teşekk Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden LÖSEV Okul Sporları Badminton Gençler Kız/Erke Okul Sporları Voleybol Yıldız Kızlar İl Okul Sporları Futsal Gençler Kız/Erkek İ Ayancıklıların Yol Çilesi Meclis Gündemi Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencilerinden Muh İl Müftüsü Ali Hayri Çelik Görevine Başl Saime Balcı hanımefendi vefat etti Fadime Akbudak hanımefendi vefat etti Dudu Şimşek hanımefendi vefat etti Osman Koca vefat etti Tümü

Boyabat Şeref Kuru Temizlemeden, 34. Hizmet Yılında Kampanya


Verem (Tüberküloz) Hastalığı


Dönmeler, Dönekler ve Siyaset


Boyabat Barajı'ndan Kış Fotoğrafları


Boyabat Turizme Hazır mı?


Gel Vatandaş Gel !.....


2016 Raporu


Cep Telefonu


2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 lira olacak iddiası


Hal-i Pür Melal


Mustafa Meral Çörtü Hocamız da Hakk’a Yürüdü


Mustafa Meral Çörtü, Cumhurbaşkanını sevmişti


DNA Testi


Biz insanoğlu insanız kısaca


Travel Turkey İzmir Fuarı


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-3


Yaşar Topçu YBO'nun Öğretmenler gününe özgü hazırlamış olduğu klip


Topal Osman Sinop’ta


AK Parti’de erken seçim sinyali var (mı?)


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Teşrik tekbiri başladı


Neden Tuğla Kullanmalıyız


2015 Yılı Milletvekili Erken Genel Seçim Sonuçları (1 Kasım 2015)


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:632679
DtGaNi


* ANASAYFA *