E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinirli Tüccar

Haşmet Civelek… Boyabatlı kereste tüccarı… Öfkeli ve asabi bir yapıya sahip… Her işte de iddialı ve tırnakçı denecek kadar da iddiacı… Gözünü budaktan esirgemeyecek kadar cesaretli, kabadayı ruhlu ve tabii ki kavgacı…

Haşmet Civelek’in amansız bir münazaracı olduğunu da belirtmekte fayda var. Yunus Emre’yle ilgili yapılan bir sohbette bile; kıpkırmızı iri gözlerini döndüre döndüre, ağzından köpükler saçarak konuşması masadaki arkadaşlarını ürkütmeye yetiyor.

Aynı zamanda sıkı bir MHP üyesi de olan elli dokuz yaşındaki Haşmet Civelek özellikle son günlerde olağanüstü bir şekilde kızgın ve sinirlidir:

-Yok arkadaş!.. Bu böyle olmaz!.. Bu Devlet Bahçeli’nin yüzünden sırtımız çayırdan kalkmıyor!.. Yenile yenile bıktık be!.. Ulan bu kaçıncı seçim kaybedişimiz?! Yahu elli yıldır bu davanın içindeyim… Bir kere bile iktidara gelemedik!.. Niye? Hep bu Devlet Bahçeli’nin yüzünden!.. Bu iş böyle olmaz arkadaş!.. Bu kervan böyle yürümez!.. İt ürür kervan yürür diyor Devlet Bahçeli!.. Hani nerede yürüyor?! Kervan hani kervan? Ulan ortada kervan bile yok be!.. Darmadağın olduk arkadaş!.. Birimiz ala dağda birimiz kara dağda!.. Ha!.. İt ürüyor!.. Hem de sabahlara kadar ürüyor!.. Ama kervanımız yürümüyor ki!.. Niye? Hep bu Devlet Bahçeli’nin yüzünden!.. Devlet Bahçeli gitmeli arkadaş!.. Genel Başkan değişmeli!.. Ulan kim gelirse gelsin bundan daha kötüsü olmaz be!.. Dipteyiz dipte!.. Hem de kuyunun tam dibinde!.. Şerefsizim… Şu adı geçen adayların hangisi seçilirse seçilsin… Tek başımıza iktidar olamazsak bile kurulacak hükümetin güçlü bir ortağı oluruz!.. Bıktık lan muhalefetlikten!.. Elli yıldır muhalefetlik yapılır mı? Ulan ölmeden bir kere de biz iktidar olalım!.. Gözlerimiz açık gideceğiz be!..

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde de başarısız oldu MHP. Burnundan soluyan Haşmet Civelek'i teskin etmek mümkün değildi. MHP, ana muhalefet partisinin; gel beraber hükümet kuralım, teklifini de kabul etmeyince; çıldırmak üzere olan Haşmet Civelek’in imdadına 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri yetişti. Ama ne yazık ki MHP 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinden de yenik çıktı. Tabii ki MHP her zaman olduğu gibi; en yüksek oy alan partinin de, ana muhalefet partisinin de beraber hükümet kuralım tekliflerini elinin tersiyle itince… Otuz yaşlarını geçmelerine rağmen, üniversite mezunu olmalarına karşın; sırf ülkücü oldukları için yıllardır bir işe giremeyen iki genç de karşısına çıkarak; “Bizim halimiz ne olacak Haşmet Başkan?” diye yakınınca Haşmet Civelek iyice çileden çıktı. Akşam yatağına yatarken, kahvede çay ısmarladığı ülkücü gençlerin perişan halini gözlerinin önüne getiren Haşmet Civelek, üzüntüsünden bir türlü uykuya dalamadı. Sabaha kadar bir sağa, bir sola dönerek ülkücü gençleri düşünen Haşmet Civelek; sabah ezanı okunurken-biraz da saba makamının etkisiyle-tamamen hedefine kitlenmişti. Haşmet Civelek; çatık kaşlarla, darmadağın olmuş saçlarla, dişlerini sıkarak masanın üzerindeki tükenmez kalemle beyaz kâğıda uzanırken; domuz kurşununu namluya süren namlı bir avcıdan farksızdı. 2015 yılında, Aralık ayının son haftasında büyük bir öfke ile-MHP ve özellikle Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi eleştiren-yazmış olduğu makalesini Boyabat’ta bir internet sitesinde yayınlar. Haşmet Civelek’in makalesi Boyabat ve çevrelerinde; hatta yurt çapında büyük bir gürültü koparır. Daha doğrusu bomba etkisi yapar Haşmet Civelek’in makalesi:

-İşte bu!

-Helal olsun!

-Helal sana Haşmet Reis!

-Duygularımıza tercüman oldun Haşmet Reis!

-Devlet Bahçeli gitmeli kardeşim!

-Kalemine sağlık Haşmet Bey!

-Aynen katılıyoruz Haşmet Reis!

-Süpersin Haşmet abi!

-Ağzına sağlık kardeşim!

Gördüğü bu büyük ilgi karşısında-zaten özgüveni tavanda olan Haşmet Civelek-bulutların başköşesindeki koltuğuna oturarak bir yazı daha döşer.

2016 yılına girilirken Haşmet Civelek’in yazmış olduğu ikinci makale bir önceki yazısından da daha büyük bir gürültü kopartır.

Daha sonraki günlerde Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığını bırakması yönünde bir yazı daha yazan Haşmet Civelek; artık, Boyabat ve Sinop çevrelerinde, parti içi muhalefetin-neredeyse-simgesi haline gelmiştir.

Tarih:06 04 2017 22:04(536) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Ramazan ayının manevi iklimi


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağımlı hale geldiyse…


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Kan Davası


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Bugün de Maziden Gidelim Dedik...


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:689439
DtGaNi


* ANASAYFA *