E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine ortak olmam

Yeni Anayasa Değişikliği’ni uzun uzun anlatmaya gerek yok. Birince maddesi, “ BAŞKAN HAKLIDIR, ikinci maddesi, BAŞKANIN HAKSIZ OLDUĞU YERDE BİRİNCE MADDE GEÇERLİDİR” Milletvekili yaşını 25’e düşüren AKP’nin 316 vekil arasında neden 25 yaşında vekili niye yok diye 18 yaşındaki gençler sormayacak mı? Yüzde 56’nın üstünde HAYIR çıkacak.

###

Ülkenin önde gelen Anayasa Profösorleri, bilim adamları, aklı selim düşünen herkes, Yeni Anayasa Değişikliğine “HAYIR” diyor. “Evet” diyenler ise Anayasa değişikliğini anlatmak yerine saha kenarında top çeviriyor.

Oy vermek kefil olmaktır. Dini, insani olarak vebali vardır. Bu nedenle ben böyle bir Anayasa’ya kefil olmam.

Yaşamım süresince , eşim, çocuklarım dahil olmak üzere bugüne kadar şu siyasi partiye oy verin demedim. Kuran-ı Kerim’in 12 yerinde aklınızı kullanın diyor. Her bireyin kendi özgür iradesine saygı duyarım.

Ama bu 16 Nisan referandumunda özelikle AKP’ye oy veren, bütün akrabalarımı arkadaşlarımı arayarak, ülkenin, çocuklarının geleceğini düşünüyorsanız “Hayır” oyu verilmesinin gerektiğini söyledim.

Çünkü, dini inancım gereği, okuyan, araştıran, sorgulayan bir sıradan vatandaş olarak, bir kere kendilerine tebliğ etmem gerektiğini belirttim. Karar sizlerin. Bu dünyada hepimiz birer faniyiz. Yarın ahirette, melekler, şehitlerimiz, ya Celil, sana ilim verdik. Ülkenin vergileri ile okudun. Neden akrabalarına ülkenin felakete gidişini anlatmadın diye soracaklarını inancı ile uzun uzun anlattım.

En doğru kararı sizler okuyarak, araştırarak verirseniz, ülkenize, milletinize, çocuklarınızın geleceğine iyilik yapmış olursunuz dedim.

####

Bu vesile ile, vebal altında kalmamak için siz saygı değer okuyucularıma, sesleniyorum;

Bu referandum , a, b, c siyasi partisine oy vermek değildir. Ülkenin kaderini belirleyici oylamadır. Her, inan insan, referandum maddelerini çok iyi okuyarak, sorgulamalısınız.

###

Sizlere, AKP’li hacı yakın bir akrabam ile referandum hakkında aramızda geçen konuşma, aynen şöyle; Anayasa maddeleri üzerine konuşmak, tartışmak yerine, oradan, buradan konuşmaya başladı. Yani anlayacağınız. Tv maymunları gibi demogoji yapmaya başladı. Bir süre dinledim. Anlattıklarının hiç birinin dayanağı yoktu. Papağan gibi aynı kelimeleri tekrarlıyor ve yalan söylüyordu. Dayanamadım, bak hacı Allah-ü Teala sana o kutsal topraklara gitmeyi nasip etti. Yalan söylemek, hiçbir insana, Müslüman’a hele de bir hacıya hiç yakışmaz dedim.

Öyle söylüyorlar…

Hacı, okur yazar olmasan bile bir bilene sorarak, araştırarak konuşman gerekmez mi?

Siyaseten de olsa yalan söylemek, iftira atmak mübah değildir. Günahtır, günahtır hacı dedim. Yakın akrabam olduğun için sana da bir tebliğ ediyorum. Bu Anayasa değişikliği, Madde bir Başkan haklıdır, haksız olduğu yerde birinci madde geçerlidir.Bir başka söylemle, bütün maddeler Roma’ya başkana çıkıyor. Karar senin dedim.

###

AKP’nin yaptığı aldatmaca, samimiyetsizlik “ AKP iktidarı milletvekili yaşını 25’e düşürdü. Son yapılan genel seçimde, AKP’nin 316 milletvekili arasında bir tane 25 yaşında milletvekili yok. 26 yaşında bir milletvekili var.

Bu nedenle, 18 yaş milletvekili gençlerin oy’unu almak için bir tuzak aldatmacadır.

###

“Hayır” a kefil misin diye sorarsanız?

Anayasa profösörlerinin, eski 550 milletvekilinin, deneyimli siyasetçilerin hatta AKP kurucularının da “hayır” diyorsa neden kefil olayım.

Anket şirketlerinin araştırmalarının, anket sonuçlarının hiç birine inanmıyorum. 16 Nisan’dan sonra şirketlerini kapatıp, simit veya limon satacaklar.

Benim anketim halktır, taksi şoförleridir. Mesleki olarak geçmişte, seçim araştırmalarını taksi şoförleri ile görüşerek yapardım. Bugünde taksi şoförleri ile görüştüm. Sonuç, yüzde 56’nın üstünde “HAYIR” çıkacaktır.

Karar sizlerin…

Tarih:11 04 2017 23:19(680) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
8. Yorum: adaletli 14 07 2017 15:49
senin oyundan haır gelmez işine bak

7. Yorum: vatandaş 14 04 2017 20:38
sayın yazar yaşına başına bakıyorumda hayır için canla başla calışıyosun anlamadığım bişey var neden yürümeyen bir sistemi savunuyosun 90 yıldır denenmiş ve ülkeye krizlerden darbelerden başka bişey getirmemiş ve siz savunmaya devam ediyosunuz

ve sizde çok iyi biliyosunuzki evet gelirse bu ülke güçlenecek dünyada en gelişmiş ülkelerin içinde ön saflarda olacak siz türkiyeden yanımı yoksa başkasından yanamısınız

6. Yorum: aslan 12 04 2017 11:52
haydi bakalim "aktroller"! birkaç gun daha para kazanin... ondan sonra yuzunuze kimse bakmayacak nasil olsa...

5. Yorum: nec 12 04 2017 10:36
taksi şöferleriyle anket yaparsan kayseri
konya yozgata git evet lerin %85 çıktığını
görürsün bu kafayla yazmayı bırak bana
sorarsan ama sormazsın zira sizin gibiler
kendi aklını üstün gören egoist tiplerdir

4. Yorum: nec 12 04 2017 10:25
türk milletinin aklıyla dalga geçmeyi bırakın
bu aklı nereden aldığınızı nereye kimlere
hizmet ettiğinizi yazın %58 le bu yüce millet
sizlere ve hizmet ettiklerinize gerekli cevabı
verecektir

3. Yorum: gurbet kuşu 12 04 2017 10:01
sayın celil bey eğer dediğin rakam çıkmazsa yazarlığı bırakabilirmisin
neye dayanarak rakam telafuz ediyorsun ya tersi olursa niçin bu kadar rahatsız oluyorsunuz yazar dediğin biraz objektif olur böyle sallama ile yazar olunmaz.saygılarımla

2. Yorum: gönlübol 12 04 2017 09:15
biz seni zaten ortaklığa kabul etmiyoruzki sen neyin kafasını yaşıyorsun

1. Yorum: evetevetevet 12 04 2017 08:15
belli bir gettonun taksicileriyle görüştüğünüz pek aşikar.sonuç sizleri hüsrana uğratacak.taraflı yorumlarınız objektif olamayan düşüncelerinizin hüsrana uğramasına da sadece 4 gün kaldı...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn Tümü

Academic House Kız Öğrenci Yurtları (www.kizyurdum.com)


Kimler Neleri Tartışıyor


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:685103
DtGaNi


* ANASAYFA *