E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Köprüden Önce Son Çıkış; ’’Anayasa değil Banayasa’’

Her şey geçen yıl ekim ayı içinde bir garip adamın uyuyamadığı bir gecenin sabahında yatağından kalkmasıyla başladı. Cumhurbaşkanının anayasaya uymadığını, anayasayı çiğnediğini, mevcut durumun anayasaya uygun hale getirilmesi gerektiğini söyleyerek 15 temmuz kalkışmasıyla ülkenin gündeminden tamamen çıkan başkanlık heves ve tartışmalarının yeniden alevlenmesine yol açmış oldu.Aslında başkanlık heveslilerinin hevesi 15 temmuz kalkışmasıyla kursaklarında kalmış, bu niyetlerini akıllarının ucuna dahi getirmekten kaçınır hale gelmişlerdi.

Bu garip adam cumhurbaşkanını ettiği yemine sadık kalmaya ve anayasal sınırları içinde davranmaya davet etmek yerine, ona uygun yeni anayasa yapılması için ilk işaret fişeğini ateşlemeyi uygun bulmuştu. Yani cumhurbaşkanı yasa ve anayasalara uymuyorsa; anayasa ve yasalar cumhurbaşkanına uygun hale getirilecekti.Bir zamanlar başkanlık ateşiyle yanıp tutuşanlar, elbette bu teklife hemen atladılar. Gökte aradıklarını yerde bulmuşlardı, böyle bir fırsat kaçırılır mıydı hiç. Kısa zaman içinde nerede, ne zaman ve kimin hazırladığı belli olmayan bir anayasa değişikliği TBMM ne sunuldu. Anayasa değişikliği mecliste yeterince tartışılmadan hatta kapalı oy kullanma şartına dahi saygı gösterilmeden apar topar adeta yangından mal kaçırırcasına TBMM den referanduma taşındı.

Referandum sürecinde tek kale bir maç oynanıyor. Referandumda evet çıkmasını isteyen kesim yani hükümet ve destekçisi küçük muhalefet partisi devletin tüm imkanlarını seferber etmiş durumda, canla başla istediği sonucu almak için uğraş vermekte. Cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, bakan yardımcıları, devletin valisi, kaymakamı, emniyet teşkilatı, diyanet işleri başkanı, belediye başkanları, imamlar, muhtarlar aklınıza kim gelirse evet için çalışmaktalar. Evet için 1 nisandan 16 nisana kadar 90 milyon TL lık bütçe tahsis edildi, 1 nisandan önce ne kadar tahsisat ayrıldı bilmiyoruz. Devlet uçağı, helikopteri, topu, tüfeği neyi varsa bu yola tahsis etmiş durumda.Şehir meydanlarında, caddelerde, başbakanın, cumhurbaşkanın resminin asılmadığı, sallandırılmadığı tek bir bina yok. Tek kale maç dedik ama aslında kalede kaleci dahi yok. Kaleci yerine top toplayıcı çocuklardan birisini kaleye geçirmişler adeta gelen vuruyor giden vuruyor. Esas kaleci olmadığından yediği goller kalede duranın umurunda değil. Orantısız bir güç kullanımı var. Devletin karşısında sessiz bir halk var. Nasıl sessiz olmasın ki; hayır diyeceklerin ne teröristliği, ne PKK lığı, ne fetöcülüğü, ne çukurluğu, ne hainliği kaldı. Tüm bunlara karşın evetçiler halka neden evet demeleri gerektiğini bir türlü anlatamıyor.

Sabah kalkıyorlar ‘’Kılıçdar’’, akşamı ediyorlar ‘’Kılıçdar’’. Son günlerde ‘’Kılıçdar’’ın yanında 15.cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e ve bunlara kişiye özgü yasa değişikliklerine öncülük ederek iktidar yolunu açan Deniz Baykal’a da hücum ediyorlar. Kılıçdar’ın SSK genel müdürlüğünden giriyorlar, 8 seçim kaybettiğinden çıkıyorlar. Kılıçdar’ı her gün parça pinçik ediyorlar ama anayasa değişikliğine neden evet denmesi gerektiğini bir türlü açıklayamıyorlar.

İçinde bulunduğumuz tüm olumsuzlukları 15 yıldır ülkeyi kimin yönettiğini unutarak, bundan 25 yıl önce SSK Genel Müdürlüğü gibi son derece sıradan, bürokraside kaçıncı sırada olduğunu bile kimsenin bilmediği bir pozisyonda 3-5 yıl görev yapmış olan Kılıçdar’a ciro ediyorlar. Şaşkın ördek göle kıçtan dalarmış. Oynadığı tüm maçları farklı bir şekilde kaybeden rakibe kızılır mı hiç? Başarısız rakibin başkanından veya teknik direktöründen şikayetçi olunur mu? Bu gitsin de yerine adam gibi birisi gelsin ve artık bize karşı maç kazansınlar, biz kazanmayalım diye mi düşünüyorlar acaba?

Yoksa bunlar gizli HAYIRcı mı? Aslında Kılıçdar’ın yerinde ben olsaydım; çoktan istifa etmiştim. Eğer bunu yapsaydı evetçi takımının elinden en büyük koz alınmış olurdu. Biz de o zaman neden evet dememiz gerektiğini öğrenirdik, ‘’Kılıçdar’’ yüzünden bundan mahrum kaldık.

Neden evet dememiz gerektiğini anlatmıyorlar, anlatamıyorlar. Ancak son günlerde neden evet demememiz gerektiğini çok güzel anlatıyorlar. Cumhurbaşkanı başdanışmanı eski komünist akil adam Mehmet Uçum iki gün önce ‘’halk gümbür, gümbür devrim yapıyor, devletini kuruyor, 16 nisan kutlu olsun’’ dedi. Bu arkadaşın daha önce Türk Bayrağı ve Türk dili ile ilgili ilginç görüşleri vardı.

Eski komünist ve akil adam başdanışman Mehmet Uçum bunları söyler de eski Kayseri Belediye başkanı 10 kasımlarda hazımsızlık yaşamasıyla ünlü bir başka cumhurbaşkanı başdanışmanı Şükrü Karatepe boş geçer mi?

O da bize evet çıkarsa Çin gibi eyalet sistemine geçileceğinin müjdesini(!) verdi. Bir başka başdanışman emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ise bu açıklamalardan daha önce eyalet sistemine geçilerek Kürtçenin de resmi dil olmasını, doğu ve güneydoğuda ise Türkçenin okullarda 2.dil olarak okutulması yönünde değişikliklere gidilmesi gerektiğini duyurmuştu.

Bu tür açıklamalar sadece cumhurbaşkanı başdanışmanları ile sınırlı değil. İstanbul BB başkanı K.Topbaş da İstanbul için özerklik istemişti. Anayasa değişikliği görüşmelerinde 16.01.2017 de Bursa AKP milletvekili İsmail Aydın ‘’Hedefimiz anayasanın değiştirilemez ilk dört maddesinin değiştirilmesidir’’ diyerek çok önceden işareti vermişti. Bunların başı kapalı kalemşörlerinden Hilal Kaplan isimli bir yazıcı ‘’Türk Bayrağı demeyelim Türkiye Bayrağı diyelim’’ diye önermemiş miydi?

Cumhurbaşkanı da Diyarbakır’da daha 3-4 gün önce ‘’Türk Milleti demiyorum’’ demedi mi?

Yazarından başdanışmanına, milletvekilinden belediye başkanına bunların niyeti belli: Türkiye Cumhuriyetini ve Türklüğü ortadan kaldırmak. 15 yılda bunu beceremediler. TSK ve Yargıyı hallettiler. Şimdi önlerinde kalan tek engel TBMM ni ortadan kaldırarak tüm yetkiyi bir kişide toplayarak Türkiye Cumhuriyetini parçalamak ve Türklüğü mezara gömmek.

Bu kişiyi tüm yetersizliklerine karşın Türk insanı belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı yaptı. Yetmedi, şimdi başkanlık istiyor. Haydi şeytana uyduk başkan yaptık diyelim. İnanın bu da kesmeyecektir. Bir kaç sene içinde başka makam ve taht isteyecektir kendisi için. Bu başkanlıkta (adına ne denirse densin) demokrasi, erkler/güçler ayrılığı, parlamento, hükümet yoktur. Her şey tek adama bağlı olacak, her şeye tek adam karar verecek. Nahiye(!) müdürüne kadar herkes tek adam tarafından atanacaktır. Tek adama hesap sormak için önce 300, daha sonra 360 ve sonunda 400 milletvekilinin biraraya gelmesi gerekmektedir. Bunun dışında hesap 5 yılın sonunda yapılacak seçimde sorulabilecek, orada da verilecek en büyük ceza bellidir; başkanı bir daha seçmemek.

‘’Bad-el harab-ül Basra’’ Basra harap olduktan sonra başkanın yeniden seçilmesi veya seçilmemesi ne işe yarayacaktır?

On daireli bir apartmanda bile bir yönetici, bir muhasip, bir de denetçi vardır. Türk tarihinde Osmanlı ve B.Selçuklu imparatorluklarında padişah veya hükümdarlardan daha çok bilinen vezir ve sadrazamlar yani 2. Adamlar vardı. Örneğin Selçuklu veziri Nizamülmülk’ü herkes tanır ama o devrin hükümdarıdaha az bilinir. Tıpkı Sokullu Mehmet Paşanın sadrazamlığının yaygın olarak bilindiği halde o dönemin üç padişahının adları nadiren bilinir.

Başkanlık sistemi bir hastane başhekiminin tüm hastaları muayene etmesi, tüm tahlilleri yapması, tüm ameliyatları ve cerrahi müdahaleyi yapması demektir. Kalp ameliyatını, ortopedik ,jinekolojik, göz, mide ve diğer bütün operasyonları aynı adamın yani hastane başhekiminin yapmasını ister misiniz?

Böyle bir operasyona siz hasta olsanız izin verir misiniz?

Son söz: Bizim gelecekten bir beklentimiz olamaz. Endişemiz çocuklarımız, torunlarımız adınadır. Hedefimiz onlara yaşanacak bir ülke,y aşanacak bir dünya bırakmaktır. Hafta sonunda sandıkta bize demokrasiyi isteyip/istemediğimizi soracaklar. Söz sırası halkımızda.

Bekir Kayık - 12.04.2017

Tarih:13 04 2017 22:55(8381) Facebook'ta Paylaş

15. Yorum: foçalı 02 12 2018 09:13
başkanlık sistemiyle türkiye uçacak demişlerdi terör bitmedi göçmen çok sayıda var ekonomi gittikçe kötüye gidiyor alim gücümüz iyice azaldı işsizlik almış başını gitmiş.insanların çoğu borçlu yaşıyor. yabancılara konut satışı adı altında istanbul artık bir arap şehri oldu eyy halkım allah rızası için uyanın artık derin uykudan.sonra çok geç olmasın.

14. Yorum: bekir kayık 29 11 2018 14:19
son günlerde federasyon ve yeni çözüm süreci söylentileri gündemi meşgul etmeye başladı,hatta 81 ile ayrı ayrı anayasa yapılacagindan dahi söz edilmektedir.bu yazının son bölümü o konuyu incelemektedir, hakki bey bu nedenle bu yazıyı yeniden yayınlamis olmali....

13. Yorum: karaçaylı 20 04 2017 17:21
bekir bey kalemine sağlık. her şeyi dost doğru anlatmışsın ama hayırcılara terörist diyenler, vatan haini diyenler, bu referandumun akp ile chp arasında yapılan bir seçim zannedenler anlamamışlar. yorumların bir kısmını okudum evet diyenler yorumlarına hakaret ile başlıyorlar. neden evet dememiz gerektiğini anlatmıyorlar, anlatamıyorlar. bu kadar baskıya, yandaş medyanın ve devlet malının hoyratça kullanılmasına rağmen kazandıklarını zannedenler, eğer bu yanlış düzeltilmezse hepimiz kaybedeceğiz bilmiyorlar.

12. Yorum: milat 15 04 2017 09:32
sayın bekir kayık bakın bana yadığınız yorumda ne güzel kimseye hakaret etmeden düşüncelerinizi açıklamışsınız ve ben buna saygı duyarım. lakin "evet diyenler haindir,alçaktır,satılmıştır" derseniz ne saygı duyarım,ne beni ikna edebilirsiniz ikna etmeyi bırak hayır diyenleri bile inadına evet demeye sevk edersiniz.yorumunuzdaki düzgün üslüpla gönülleri fetih edersiniz hakaretle değil. ayrıca "nankör boyabat lılar adam olsaydı orayı tıka basa doldururdu.yazıklar olsun...." sözünüz den dolayı bir boyabatlı olarak özür dilemenizi bekliyorum. saygılarımla

11. Yorum: aslan 14 04 2017 20:45
sevgili "9.köy" rumuzlu arkadas; aynen videolarda yuzumuzu burusturarak gordugumuz malum bazi siyasiler gibi, avuçlarina doldurduklari çamurlari etrafa siçratmak gayreti içindeki "aktroll"ler dogru soyleyeni "fetö"culukle, vatan hainligiyle, "çukur"culukla, teroristlikle,vs. vs.,,, suçlamaktan geri durmuyorlar. halbuki sümüklü cahilin pesinden kosan ve "fethullah gülen hocaefendi" diye methiyeler düzenlerin kendileri oldugunu unutarak... feto diye alay etmeye çalistigimizda amirler tarafindan azarlanan bizleri bile haksiz yere "fetö"lükle suçlamalaya çalisarak... umarim halkimiz mantik çerçevesinde oylarini kullanirlar da 16 nisan aksami arkalarindan kendilerine, gicik aldiklari "izmir marsi"ni daha kuvvetle haykiririz! umarim halkimiz "egemenligini" bir kisinin iki dudagi arasina teslim etmez!

10. Yorum: bekir kayık 14 04 2017 20:39
milat kardeşim evet milyon kere müslüman türk milletiyiz ama bu referandumdan sonra türk diye bir şey kalmayacak çünkü türkiye eyaletlere bölünecek.bir zamanlar fetöcü olmayanlar müslüman kabul edilmiyordu.ne çabuk unuttun?bir ak-trol gerçeği var.bunu sağır sultan bile duydu ve herkes biliyor.sen allah rızası için akepe/evet destekçisi isen hem kendine hem millete,hem de ülkeye yazık ediyorsun.yani kullanılıyorsun.tıpkı a.şener,b.arınç,c.çiçek,e .yalçınbayır,a.gül ve diğerleri gibi.sen eğer milli görüşcü isen işte saadet partisi aslan gibi hayır diyor.saadet partisi de mi fetöcü,pkklı,dhkp ci?yoksa rahmetli n.erbakan'da pkk lı ve haindi?.

9. Yorum: bekir kayık 14 04 2017 16:23
bu yazıyı bu site ile birlikte 55 yıldır tarafsız ve ilkeli yayın yaptığını söyleyen diğer gazete ve başyazarına da göndermiştim.ancak 2 gündür yayınlama cesaretini bulamadılar.fakat hayır denmemesi gerektiğini dayatan ankara kaynaklı bir yazıyı anında sitelerine koydular.
bu medeni davranışı ve cesareti için sayın h.küçükbaş'ı tebrik ederim.

8. Yorum: hayırullah 14 04 2017 18:31
milat adamın yazdıkları tarih tarih hepsinin delili varmkılıçtaroğlunun ssk müdürlüğü ile ilgili açıklamalarını aç izle ondan sonra bak 15 yıldır kim ne kadar açık vermiş.senin salya sümük savunduğun liderin en az 20 mitingine gityim hiç birinde değişecek anayasa ile ne olacağını anlatmıyor.varsa yoksa kılıçtaroğlu o olmasa neyapardı acaba.artı c.başkanının parti lideri gibi mevcut anayasa ile devletin imkanlarını kullanarak ordan oraya gitmesi kul hakkına girer müslüman birine bunu yapmakda savunmakda yakışmaz.o bize kanla beslenenler,mankurtlar dedikten sonra bitmiştir.ben aday değilim gel sen başkan ol desede oy moy yok.birde halkın anlamadığı ve muhtemelen seçim günü oy pusulasında parti logosunu göremeyince kafasının dahada karışacağı bir durum var.anayasa değiştiriyoruz parti değil bunu anlasalar bari....

7. Yorum: milat 14 04 2017 13:19
biz müslüman türk milletiyiz eğer anlamadıysanız bir daha tekrar ediyorum biz müslüman türk milletiyiz. pkk fetö dhkp-c hayır diyor onlarmı hain olmayanlar mı ki hala evet diyenlere tehditler hakaretler, iftiralar atıyorsunuz. bu zamana kadar ak partiyle ne bir işim olmuştur nede bir menfaatim öyle iftira atmakla olmuyor, sizin gibilerin yalan iftiralarını ortaya çıkardık diye attığınız iftiralar eğer doğruysa,ak partiden bir para alıyor isek haram zıkkım olsun lakin sizin bu hezeyanlarınız bu iftiralarınızı,hakaretlerinizi size iade ediyorum. 16 nisan akşamı göreceğiz bekleyin az kaldı ,sabredin

6. Yorum: 9.köy 14 04 2017 13:16
misafir aslanın aslan gibi fikirleri var.trol ararsan milata bak.bu trollere ayda 3 ile 6 bin tl arası maaş ödeniyor ve bunların sayısı şu ara 50 binlere çıkmış durumda.örtülü ödenekten saniyede 1800 dolar harcanıyor yani saniyede 6000 tl senin vergilerinden toplanan paralardan.bu da yetmiyor bu imansızlar hayır diyenlerin kadınlarına kızlarına,analarına tecavüz helaldir diyorlar.canın,malın,namusun tehlike altında gözünü aç!!!

5. Yorum: 9.köy 14 04 2017 11:41
milat efendi hangi milletten bahsediyorsun?adı ne bu milletin,hele bi söyle de bilelim!!!
ancak hainler,alçaklar,satılmışlar evet der.yazar doğru söylemiş!!!
17 nisandan sonra gönlübolun hüsranını yazarlar.
yazık aktrollerin ekmek kapıları kapanıyor.hepsi açlıktan dağa çıkacak.
hemşehrisine sahip çıkmayanlara ancak nankör denir,bunun neresi yanlış ak-troller .
yazdıkları saçma sapan yorumlar için 30.000 den fazla ak-trol ayda 3000 ila 6000 tl aylık alıyorlar bizim vergilerimizle oluşturulan örtülü ödenekten.hiç utanmaz mısınız haram yemekten ve küffara hizmet etmekten?

4. Yorum: misafir57 14 04 2017 11:38
aslan sen kimsin ortalığı kızıştıran bir trolmusün herkese trol trol ne ayaksın her yerde bir yorumun var aslında yorum dememek gerek muhalefet olsunda birilerine küfretsin hepsini destekliyorsun sanırım senin düşüncen veya fikrin yok birileri birşey yazsada desteklesem kuyruk olsan diyorsun.

3. Yorum: aslan 14 04 2017 10:47
tebrikler bekir bey! yazinizin tümünü okumadan size saldiran aktroller bu metni dikkatlice okuyup anlarlarsa, onlarin da bu halkoylamasinda "hayir" oyu kullanacaklarini düsünüyorum ve iyi de ederler!

2. Yorum: gönlübol 14 04 2017 09:55
bir sen eksiktin şimdi tamam oldu epeyce saçmalık yazmışsın yarında yaz 17 nisandan sonra ne yazacaksınız bakalım

1. Yorum: milat 14 04 2017 08:37
3 mart 2017 de bakın bu yazıyı yazan köşe yazarı sosyal medyada ne demiş "evet diyenler haindir,alçaktır,satılmıştır" yine bu yazar efendi bunlada yetinmiyor 8 nisan 2017 de "nankör boyabat lılar adam olsaydı orayı tıka basa doldururdu.yazıklar olsun...." şimdi bu şahıs kalkmış akıl veriyor. neden evet dediğimizi biz anlatıyoruzda siz anlamıyorsanız biz ne yapalım. biz sonuna kadar evet 17 nisan sabahı bu hakaretlerinize millet sandıkta en iyi cevabı verecek


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Karaman ilinden selamlıyorum İnsan Kime Kırılır, Dost Bildiğine... Boyabat Belediyesi'ne yeni TEAM!!! Gölge Adam; Sosyal Hayata Bakışta Eğitim Boyabat Sırık Kebabı'nın Tescili ve Coğr TÜRK KİMDİR ? Hayatımdan Bir Kesit ve Bugünlere Dair Yumurta mı Tavuktan, Tavuk mu Yumurtadan Gölge Adam:Anlayana Sivrisinek Saz, Anla Varmıyız? Hasan Boğuldu Lider ve Dava Üzerinde Düşünceler… Mete Çağdaş Yazdı HİS Corona Sonrası Ekonomi, Siyaset Müslümanlar İçin En Büyük Tehlike Tevhid 23 Nisan'ın,TBMM'nin Yani Türkiye Cumhur Mal Sahibi, Mülk Sahibi Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koro Arkadaş mı, Dost mu? 36 şehit yada bir kaç tane şehidimiz Yaşı 50/70 Arası Olanlar Mutlaka Okuyun İlim ve Samimiyet Doğu Türkistan... Boyabat Belediyesi! Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER? Sinop Üniversitesi ve STK’lar(ı) Azar Azar Oldu Osmanlı’da hayvan sevgisi Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum.. İnancın gereği, temelleri, kriterleri Köprüden Önce Son Çıkış; ’’A İbretle Okuyunuz! Ortaçağ Türk Devletlerinde Cinsel Saldır Sinop gezisi izlenimlerim Ümit Ettiklerimiz Gelecek Yine bir 24 Kasım ve 23 yıl sonra bir 24 Haykırış -II Sinop'ta Kaç Tane Böyle Belediye Başkanı Tevekkül.! Dün-Bugün-Yarın..! Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevic Haykırış..! Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Re Gerçek sivil toplum anlayışı Baybars'tan Günümüze İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtara İtirazım Var..! Ülkücüler MHP’ye Oy Vermelidir (!? Sen Ne Ayaksın Be Karga ? Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *