E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Komünistler, dinsizler, Müslüman iktidarın oy çalmalarını korudu ama, YSK’yı koruyamadı !...

16 Nisan referandumu tarihe şaibeli olarak geçecek. 2 buçuk milyon mühürsüz oy’u YSK AKP’li bir üyenin talebi üzerine geçerli sayıyor !. Diğer usulsüzlükler saymakla bitmiyor.

…..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Anayasa Değişikliğini siz TBMM’den geçirin gerisini bana bırakın” dememiş miydi.

Demek ki planı buymuş?...

….

Oy zarfı, oy pusulası mühürsüz 2 buçuk milyon oy’un yüzdesi 5’tir. Bu bağlamda, sandıktan yüzde 53 “HAYIR” çıkmıştır.

Gerçi, bu hileli oyların yüzde kaçı evet, yüzde kaçı hayır oy’udur. Yüksek Seçim Kurulu’da tesbit edemiyor olması!...

…….

2014 Yerel Seçimlerinde Bitlis’in Gürpınar ilçesinde mühürsüz zarfla oy kullandığını belirleyen Yüksek Seçim Kurulu, bir oy için seçimi iptal etmişti.

Aynı YSK, aynı başkan, 2017 Referandumun da 2 buçuk milyon mühürsüz zarf ve oyları geçerli sayıyor !...

YSK’nın bu kararı çifte standart değil de nedir?

….

Türkiye Büyük Millet Meclis’inden referandum kararı alındığı günün akşamı, çok eski bir borsacı, ekonomist bir arkadaşım bana telefonda, “Bu referandum tam bir tiyatro oyunu. Sana şimdiden söylüyorum, öyle bir ayarlama yapacaklar ki, yüzde 48 HAYIR, yüzde 51 EVET çıkacak sandıktan. Bu Anayasa da bu şekilde kabul edilmiş olacak” dediğinde, olur mu öyle bir şey diye kendisine tepki göstermiştim. Şimdi, buradan kendisinden özür diliyorum.

……

Dindar, Müslüman, alınları secdeye varan, rabbiyeli siyasi iktidarın, seçim sandıklarındaki hileleri oy hırsızlığını korumak için var gücü ile sandıkları koruyan, ülkenin ataisti, kominisi ve dinsizleri Yüksek Seçim Kurulu’nu koruyamadı.

….

Bu ülkenin sözde hacıları, hocaları, ilahiyatçıları, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet Mustafa’nın Medine Sözleşmesi’ne rağmen, topluma EVET fetvası verenler, hadi bu dünyanızı kararttınız, insanları aldattınız ya Allah-ü Teala’yı da mı aldatacağınızı mı zannediyorsunuz?

Son köşe yazımda, Hayır oylarının yüzde 56’nın üzerinde olacağını , dürüst, demokratik, sandıklarda hilesiz bir seçim yapılacağını düşünerek iddia etmiştim. Dünyanın en büyük, anket araştırma şirketi bile hile yapılan bir seçimi nasıl tahmin edebilir veya böyle bir durumda yanılamaz mı?

….

Özet olarak, 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandum’u tarihe şaibeli ve kara bir leke olarak geçecektir.

Tarih:18 04 2017 21:01(432) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: evet evet evet sonsuza de ... 20 04 2017 12:01
müdür taksiciler referanduma gitmedi herhalde senin tüm tespitler cortladı.sen böyle devammmmm hadi bakalım zevkle ve gülerek okuyoruz :))

6. Yorum: memati 20 04 2017 07:33
hadi ordan yazar efendi

5. Yorum: cengiz 19 04 2017 17:58
söyledikleri ne kendin inanıyor musun. sen nasıl gazetecilik yapıyorsun anlamadım.

4. Yorum: insaf 19 04 2017 16:25
yakup efendi, vatandaşın ilaca, muayeneye katkı payı ödemesine rağmen
sgk'nın zararından haberin var mı? 80 milyarı geçti. gerçi sizler de biliyorsunuz ülke gerçeklerini. allah birgün, yaptığınız iftira ve yalanlardan dolayı sizi çarpacak.

3. Yorum: aslan 19 04 2017 13:29
"milat"; seni "çamur atma sampiyonu" olarak ilan etmek gerekir? ysk baskani usulsuzlugu kabul ettigi halde sen hala neyi savunuyorsun; anlamak mumkun degil.

2. Yorum: yakup 19 04 2017 08:24
senin kominist dinsiz dediğin sgk yı 2,5 milyar dolar batırdı.haddini bilde konuş..

1. Yorum: milat 19 04 2017 07:55
seçimleri kaybedeceklerini anlayınca daha önceden planladıkları mühürsüz oy safsatası ile milleti kandıracaklarınımı sanıyorlar.her sandıkta her partinin onlarca temsilcisi gözü önünde oy kullanan ve sayımı yapılan bir ortamda hile nasıl olur. bu olay tam bir kurgulanmış durumdur,seçimi kaybedeceklerini anlayınca bilinçli olarak seçmene mühürsüz oy pusulası dağıtıldı ve ak parti görevlileri buna itiraz etti, sorarım size mühürsüz oy dağıtılırken hayır cephesinin temsilcileri o anda niye itiraz etmediler etmediler çünki oyunu kendileri kurmuşlardı.seçimlere gölge düşürmek için kurulmuş kendi tezgahlarıydı.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Türkiye ' Başkanlık' sistemine geçtiğind 2017 Sonbahar’ında ABD Doları 8 li Başbakan Yıldırım, TBMM’deki oy sa Ülkeyi yönetenlerin derdi ‘başkanlık’ !. Bir garip Darbe Araştırma Komisyon rapor AKP’deki Fetö’cü vekiller yu Ülke sırlarının ele geçmesine izin veren “Kasabımızda İslami usullerle kesi PKK ile 19 müzakere yapan CHP'mi AKP' mi Türkiye’nin Ortadoğu bataklığında Vatandaş dolarını 78 milyon dolara uçak Cumhurbaşkanımız israf mı dedi? Eyy, rabbiyesiz, alınları secdeye varmay 2001 ekonomi krizinde... Doların yükselmesine seviniyorum !... Tümü

Orucu Bozan 10 "Yemek"


Hasta Bezlerine Para Vermeye Son!


Boyabatlının Futbol Aşkı


Hipertansiyon Nedir?


Revize İmar Planı ve Düşündürdükleri


Duyarlı Olmak Ama Neden, Nelere?


İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtaranlara minnet duyar


Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?


Çok Önemli Bir Konu


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Alamancı Öğretmen Yılmaz Yavuz


Erdoğan sandıkla değil, böyle gidecek!


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:844683
DtGaNi


* ANASAYFA *