E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Uyarıyor

Boyabat'ın imar planı katlediliyor. Sayın kaymakamım, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları, bilhassa çorak-daylı-karacaören-akyörük köyü muhtarları.

Boyabatın imar planı değişiyormuş değiştirmişler boyabat halkını ilgilendiren bu konuda halkın haberi yok arsasına mülküne el konuluyor hakları kasbediliyor. Şöyle ki,

Önceki belediye yönetimi imar planınıiller bankasına ihale bağış yolu ile ihaleye vermişler. İller bankasının yetkilileri veya görevlendirdikleri kişiler boyabat gelmeden masa başında imar planı yapıyorlar. Mevcut belediye yönetimide kimseye sormadam halka danışmadan ilana çıkarıyorla bir ay itiraz süresi veriyorlar oysa imar planı şehir plancılarının işidir. İhale yoluyla şehir plancılarına verilir. Bu kuruluş boyabat gelir 1-3-5 sene sokak sokak cadde cadde mahalle mahalle yerinde görerek inceleyerek emsalleri dikkate alarak şehrin on yıllarca yıllık planlarını yaparlar. Belediye meclisi onayına sunar belediye mecliside tartışarak itirazları göz nüne alarak şehrin imar planına son şeklini verir.

Şu an askıya çıkmış olan imar planı sanki boş bir yerleşim yerine yeni bir şehir kuruluyormuş gibi halkın hakkını gasbeden bir plan sunulmuştur. Örnekleri,

KAKS, TAKS (kat alanı katsayısı-taban alanı kat sayısı) önceden beş kat ruhsat verilen herhangi bir inşaatta bu katsılarla 4 kata hatta 3 kata inebiliyor. Vatandaş yeni bir inşaata başladığında mevcut binalarla asla uyumlu olmayacak önceki imar planındaki bitişik nizam vaya ayrık nizam ortadan tamamen kalkacak, dolayısıyla vatandaş komşuları ile kavga edecek yada mahkeme yolu görünecek. Yüzölçümü küçük arsalarla 100 m2 olan bir daire 40-50 metrekarelik dairelere dönüşecek.

Bir de ada sistemi geliyor. Yüksek katlı binalar siteler yapılacakmış. Bunun ilk uygulaması çorak köyü sınırları içerisinde yapılacakmış. Boyabat birinci derece deprem bölgersi, ikincisi bizde ki yerleşim yerleri ekseriyetle tapular hisseli olduğunda çok kişinin hakkı vardır. Deprem ve hisseli tapular başlı başına bir sorun bu uygulama muhtemelen 11 katlı binaları kutarmak için emsal gösterilicek, ben itiraz ediyorum, kanuna ve vicdana sığmaz. Birilerine sıkıntı yaratır.

Son söz; sayın belediye yöneticileri size sesleniyorum, sizin fen işleri müdürünüz, imar müdürünüz yerli (Boyabatlı) olmadığı için memuriyetgörevleri gereği size uygun olduğunu falan anlatırlar inanmayın. Bu boyabatımızın imar planını katleden vatandaşı birbirine düşüren vatandaşla belediyeyi karşı karşıya düşürecek bir plandır. Gelin bu planı geri çekin.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

not: önceden sizlere önerdiğim içme suyu-boyabatın hava kirliliği konusundaki uyarımı teknik detay ve projeleriyle boyabat halkına ve sizler sunacağım.

Tarih:17 05 2017 21:22(1739) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: akparti 17 05 2017 21:46
belediye ye yapacağınız başvurular çok dikkate alınmayabilir. parti genel merkezine yaprağınız dilekçeler daha etkili olacaktır. bu arada mutlaka yapılan imarda eskiye göre değişiklikler yapılmış olabilit. bu da arsa sahiplerinin bir kısmı icin avantaj bir kısmı icin dezavantaj olabilir. herkes iyi kontrol etsin bag bahçe arsasını. herşey yapabilirler


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Bunlar resmen bizim! Kayseri Mantısı ile Sinop Mantısı Karşıl 2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması S Sinop Hayaller Tiyatrosu Sezona Hazır Sinop'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Çalışmalar Devam Ediyor Fatih Özçelik güven tazeledi Emre Gökmen'in durumu ciddiyetini koruyo Birinci Sınıf Öğrencilerine Yönelik Uyum Boyabat Belediyesi Nereye Taşınacak? O sektörde çalışanlar için flaş talep! Albay Çetinkaya serbest! O Artık Çok İyi Boyabat Orman İşletmesi Aynı Zamanda 2 Y Boyabat’ta 2’si Tutuklu 42 S Polisin Yürüttüğü Operasyonda Yakalananl Kerkük Türk'tür, Türk Kalacaktır! Şehri Dündar hanımefendi vefat etti Sinop Taşmanlı Göletinde balık ölümleri Sinop Üniversitesinden URAP Başarısı Boyabat'ta Karasinek İstilası "Bundan böyle AKP'ye oy vermeyeceğiz" Gaziantep GapPlast Plastik, Hammedde ve Dikmen-Durağan Yolu Tamamlanıyor Sinop Emniyet Müdürlüğü Boyabat’ta Sinop Üniversitesinden Uluslararası Alan Müjde, 46 İşçi Alınacak Meclis Tuvaletlerine gelen yasağa tepki Sinopspor 3-0 mağlup oldu Lise Mezunlarına Yönelik DYK Başlıyor Sizin Reklamlarınız mı, Vatandaşın Can v "Kim bana FETÖ'cü diyorsa; oğlu, damadı CHP'den erken seçim açıklaması Başkan Aral’dan Alaçam Belediye Başkanın Türk Ocağı Basın açıklaması Her Dört Üniversite Mezunundan Biri İşsi 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.. Hep var !!! Minik Karatecilerden Büyük Başarı Altay: Cumhurbaşkanı’nın genel lis CHP’li Barış Karadeniz Mor Beyazlı Olur mu olur !!! Yeni Eğitim Öğretim Yılını Ağır Tehdit v Özel Boyabat Duru Anaokulu Açıldı Tümü

Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Diplomalı Cahiller, Diplomasız Muktedirler


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:673736
DtGaNi


* ANASAYFA *