E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Uyarıyor

Boyabat'ın imar planı katlediliyor. Sayın kaymakamım, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları, bilhassa çorak-daylı-karacaören-akyörük köyü muhtarları.

Boyabatın imar planı değişiyormuş değiştirmişler boyabat halkını ilgilendiren bu konuda halkın haberi yok arsasına mülküne el konuluyor hakları kasbediliyor. Şöyle ki,

Önceki belediye yönetimi imar planınıiller bankasına ihale bağış yolu ile ihaleye vermişler. İller bankasının yetkilileri veya görevlendirdikleri kişiler boyabat gelmeden masa başında imar planı yapıyorlar. Mevcut belediye yönetimide kimseye sormadam halka danışmadan ilana çıkarıyorla bir ay itiraz süresi veriyorlar oysa imar planı şehir plancılarının işidir. İhale yoluyla şehir plancılarına verilir. Bu kuruluş boyabat gelir 1-3-5 sene sokak sokak cadde cadde mahalle mahalle yerinde görerek inceleyerek emsalleri dikkate alarak şehrin on yıllarca yıllık planlarını yaparlar. Belediye meclisi onayına sunar belediye mecliside tartışarak itirazları göz nüne alarak şehrin imar planına son şeklini verir.

Şu an askıya çıkmış olan imar planı sanki boş bir yerleşim yerine yeni bir şehir kuruluyormuş gibi halkın hakkını gasbeden bir plan sunulmuştur. Örnekleri,

KAKS, TAKS (kat alanı katsayısı-taban alanı kat sayısı) önceden beş kat ruhsat verilen herhangi bir inşaatta bu katsılarla 4 kata hatta 3 kata inebiliyor. Vatandaş yeni bir inşaata başladığında mevcut binalarla asla uyumlu olmayacak önceki imar planındaki bitişik nizam vaya ayrık nizam ortadan tamamen kalkacak, dolayısıyla vatandaş komşuları ile kavga edecek yada mahkeme yolu görünecek. Yüzölçümü küçük arsalarla 100 m2 olan bir daire 40-50 metrekarelik dairelere dönüşecek.

Bir de ada sistemi geliyor. Yüksek katlı binalar siteler yapılacakmış. Bunun ilk uygulaması çorak köyü sınırları içerisinde yapılacakmış. Boyabat birinci derece deprem bölgersi, ikincisi bizde ki yerleşim yerleri ekseriyetle tapular hisseli olduğunda çok kişinin hakkı vardır. Deprem ve hisseli tapular başlı başına bir sorun bu uygulama muhtemelen 11 katlı binaları kutarmak için emsal gösterilicek, ben itiraz ediyorum, kanuna ve vicdana sığmaz. Birilerine sıkıntı yaratır.

Son söz; sayın belediye yöneticileri size sesleniyorum, sizin fen işleri müdürünüz, imar müdürünüz yerli (Boyabatlı) olmadığı için memuriyetgörevleri gereği size uygun olduğunu falan anlatırlar inanmayın. Bu boyabatımızın imar planını katleden vatandaşı birbirine düşüren vatandaşla belediyeyi karşı karşıya düşürecek bir plandır. Gelin bu planı geri çekin.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

not: önceden sizlere önerdiğim içme suyu-boyabatın hava kirliliği konusundaki uyarımı teknik detay ve projeleriyle boyabat halkına ve sizler sunacağım.

Tarih:17 05 2017 21:22(1475) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: akparti 17 05 2017 21:46
belediye ye yapacağınız başvurular çok dikkate alınmayabilir. parti genel merkezine yaprağınız dilekçeler daha etkili olacaktır. bu arada mutlaka yapılan imarda eskiye göre değişiklikler yapılmış olabilit. bu da arsa sahiplerinin bir kısmı icin avantaj bir kısmı icin dezavantaj olabilir. herkes iyi kontrol etsin bag bahçe arsasını. herşey yapabilirler


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Faik Tosunoğlu vefat etti Diyanet'ten hükümeti zor durumda bırakac Gerze Yaykıl'da Trafik Kazası Boyabat'a Şiddetli Yağmur Yağdı Hamide Maden hanımefendi vefat etti Vasfiye Kılıç hanımefendi vefat etti Muharrem Büyükkayıkçı'dan Hatigrafi Serg CHP'li Karadeniz'den Ramazan Ayı Mesajı Boyabat'ta Elektrik Kesintileri İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Rama Okul Sporları Geleneksel Çocuk Oyunları CHP’li Karadeniz, AKP’nin &# Osman Belovacıklı “Yeniden Adayım& Sabah Saatlerinde Kamyon Otobüse Çarptı Ramazan Gökçe vefat etti Şuayip Demirtaş vefat etti 10. Yıl Dönümü “Akademik Yükseltme Sinop'lu Mübadiller Ata Topraklarını Ziy Esnaf Sanatkarlar ile Medical Park Arası Kadın Sürücü Komşusunu Ezdi! Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğ Engin Altay Yerli Otomobil Soru Önergesi Boyabat’ta Ramazan Pidesine Zam Yo Ahşap Yakma ve Hat Kaligrafi sanat sergi Cengiztopel İlkokulu Şiir Dinletisi Sinop MHP'de görev dağılımı yapıldı Halk Eğitim Merkezi Kermesi Ayancık'ta Yeşil Alan Düzenleme Çalışmal Kim Bunlar ? Hentbol Yıldızlar (Kız / Erkek) Yarı Fin 249 Şehidimiz Anısına, 249 Fidan Torakla KUZKA’nın 100. Yönetim Kurulu Topl Boyabat'ta Revize İmar Planı Yapılıyor “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” CHP'li Karadeniz Bakan Sayan'a Engelli M Ali Gör vefat etti Şehri Çetin hanımefendi vefat etti Mehmet Çerik vefat etti Tır ile Hafriyat Kamyonu Çarpıştı Ayrancıoğlu'nun Öğrencileri Karikatürde Yıllar Sonra Buluştular "Sürgün ve Cezalara Karşı" Basın Açıklam Okul Sporları Futbol Yıldız Kız / Erkek U–14 Kızlar Basketbol 3. Bölge Şampiyona Tümü

Orucu Bozan 10 "Yemek"


Hasta Bezlerine Para Vermeye Son!


Boyabatlının Futbol Aşkı


Hipertansiyon Nedir?


Revize İmar Planı ve Düşündürdükleri


Duyarlı Olmak Ama Neden, Nelere?


İnsan olan, namusunu ve şerefini kurtaranlara minnet duyar


Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?


Çok Önemli Bir Konu


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Alamancı Öğretmen Yılmaz Yavuz


Erdoğan sandıkla değil, böyle gidecek!


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Kılıçdaroğlu Teketek'te Boyabat'ı Övdü


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


SİYAD kendini değişimle geleceğe taşıyacak!


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:844734
DtGaNi


* ANASAYFA *