E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Uyarıyor

Boyabat'ın imar planı katlediliyor. Sayın kaymakamım, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları, bilhassa çorak-daylı-karacaören-akyörük köyü muhtarları.

Boyabatın imar planı değişiyormuş değiştirmişler boyabat halkını ilgilendiren bu konuda halkın haberi yok arsasına mülküne el konuluyor hakları kasbediliyor. Şöyle ki,

Önceki belediye yönetimi imar planınıiller bankasına ihale bağış yolu ile ihaleye vermişler. İller bankasının yetkilileri veya görevlendirdikleri kişiler boyabat gelmeden masa başında imar planı yapıyorlar. Mevcut belediye yönetimide kimseye sormadam halka danışmadan ilana çıkarıyorla bir ay itiraz süresi veriyorlar oysa imar planı şehir plancılarının işidir. İhale yoluyla şehir plancılarına verilir. Bu kuruluş boyabat gelir 1-3-5 sene sokak sokak cadde cadde mahalle mahalle yerinde görerek inceleyerek emsalleri dikkate alarak şehrin on yıllarca yıllık planlarını yaparlar. Belediye meclisi onayına sunar belediye mecliside tartışarak itirazları göz nüne alarak şehrin imar planına son şeklini verir.

Şu an askıya çıkmış olan imar planı sanki boş bir yerleşim yerine yeni bir şehir kuruluyormuş gibi halkın hakkını gasbeden bir plan sunulmuştur. Örnekleri,

KAKS, TAKS (kat alanı katsayısı-taban alanı kat sayısı) önceden beş kat ruhsat verilen herhangi bir inşaatta bu katsılarla 4 kata hatta 3 kata inebiliyor. Vatandaş yeni bir inşaata başladığında mevcut binalarla asla uyumlu olmayacak önceki imar planındaki bitişik nizam vaya ayrık nizam ortadan tamamen kalkacak, dolayısıyla vatandaş komşuları ile kavga edecek yada mahkeme yolu görünecek. Yüzölçümü küçük arsalarla 100 m2 olan bir daire 40-50 metrekarelik dairelere dönüşecek.

Bir de ada sistemi geliyor. Yüksek katlı binalar siteler yapılacakmış. Bunun ilk uygulaması çorak köyü sınırları içerisinde yapılacakmış. Boyabat birinci derece deprem bölgersi, ikincisi bizde ki yerleşim yerleri ekseriyetle tapular hisseli olduğunda çok kişinin hakkı vardır. Deprem ve hisseli tapular başlı başına bir sorun bu uygulama muhtemelen 11 katlı binaları kutarmak için emsal gösterilicek, ben itiraz ediyorum, kanuna ve vicdana sığmaz. Birilerine sıkıntı yaratır.

Son söz; sayın belediye yöneticileri size sesleniyorum, sizin fen işleri müdürünüz, imar müdürünüz yerli (Boyabatlı) olmadığı için memuriyetgörevleri gereği size uygun olduğunu falan anlatırlar inanmayın. Bu boyabatımızın imar planını katleden vatandaşı birbirine düşüren vatandaşla belediyeyi karşı karşıya düşürecek bir plandır. Gelin bu planı geri çekin.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

not: önceden sizlere önerdiğim içme suyu-boyabatın hava kirliliği konusundaki uyarımı teknik detay ve projeleriyle boyabat halkına ve sizler sunacağım.

Tarih:17 05 2017 21:22(1603) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: akparti 17 05 2017 21:46
belediye ye yapacağınız başvurular çok dikkate alınmayabilir. parti genel merkezine yaprağınız dilekçeler daha etkili olacaktır. bu arada mutlaka yapılan imarda eskiye göre değişiklikler yapılmış olabilit. bu da arsa sahiplerinin bir kısmı icin avantaj bir kısmı icin dezavantaj olabilir. herkes iyi kontrol etsin bag bahçe arsasını. herşey yapabilirler


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Temmuz 2 Yaşlı Adam Kendini İple Asarak İntihar E CHP’li Karadeniz: Nükleer Santrall Mezarı açılan kadının öldürüldüğü belirl Durağanlı Genç Balkondan Düşerek Hayatın Karadeniz: Deprem Kendini Bir Kez Daha H Kaymakamlardan İl Müftüsü Çelik’e Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Canını Kurtaran Vatandaşa Böyle Sarıldı Öğrencilerimizi Türkiye’nin En Mut "Deve sidiği şifadır" diyen ilahiyatçıya Atatürk’ü Silemezsiniz! Sinop'ta Tarihi Sıva İle Sansürlediler! Durağan Meslek Yüksekokulu’nun Tab Otomobil Bariyerlerde Durdu, Sürücü Kaza Kamyonla Taksi Çarpıştı, Aynı Aileden 1 Sinop'ta Yaşlı Kadın Ölü Bulundu Türkeli Gaziler köyünde ev yangını Üniversite, Sinoplu Kıbrıs Barış Harekât Satılmış Aksoy vefat etti Boyabat Ekinören Köyünde Yangın, Bir Ev Başkan Kılıçaslan'dan Düğüne Davet Aziz Başdemir vefat etti Boyabat Belediyesi Cevap Verdi Şimşirgil’in “Otağ”ı e Sinop Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleşti Boyabat Kalesi ve Çırabozan Dehlizi kita Sinop Taşmanlı Köyü'nde Kaza: 1 Yaralı Boyabat Devlet Hastanesi Temmuz Ayı Mesa Ayancık’ta Şehitlerimiz Rahmet ve CHP'li Altay: Kimsenin devlete meydan ok Ayancıklı Zeki Özünlü Kırkpınar ağalığın Otomobil, toprak yığınına çarptı: 1 yara Durağan-Vezirköprü Arasında Maddi Hasarl Yeni Mahalle Çamlık Seyir Tepesi Et Mang Şehri Muslu hanımefendi vefat etti Feyzioğlu: Aladağ Davasının Peşini Bırak Sarıağaççayı Yaylasına Bu Mevsimde Dolu 15 Temmuz Haftası Anma Programı Gerçekle Festivalde Onur Akın Rüzgârı 2017 Yılı Teknik Destek Programı 3. Döne İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Yurt Konu 15 Temmuz Nöbeti Sabah Namazı ve Çorba İ Boyabat 15 Temmuz'u İşte Böyle Geçirdi Tümü

ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Gerçek sivil toplum anlayışı


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi ve Küçükbaş Ailesi


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:711670
DtGaNi


* ANASAYFA *