E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapacak?

2007 Genel Seçimlerinde AKP’nin tanıtım broşür ve afişlerinde yerli uçağımızı yaptık. Havada dev bir uçak fotoğrafı !... O uçak aradan yaklaşık on yıl geçti bir türlü piste inemedi. Türkiye 22 yılda faize 135 milyar lira öderken, AKP 15 yıllık iktidarında 707 milyar 200 milyon lira ödedi. Hani Faiz Haramdı?

….

Uçağımızı, tankımızı helikopterimizi, kendi gemimizi kendimiz inşa ediyoruz diye aldatılıyor. Tankımızın motorunu Ukrayna'da bulmuşuz. Uçaklarımızın İngiltere ile yapılacağına ilişkin bir takım anlaşmalara imza atmışız.

Siz Türkiye'de daha kendi arabanızın motorunu inşa edemezken, bu projeleri gündeme getirmek ve inanmak!..

Türkiye güçlenmeli, lafla değil. Lafla peynir gemisi yürümez.

Bu iktidarın 15 yıldır lafla peynir gemisi yürütmekteki başarısına haksızlık etmeyelim!

….

Millettin vergileri ile bin bir emekle okuyan, yetiştirilen gençlerimiz Türkiye’de iş veya iyi çalışma ortamı bulamadıkları için yurtdışına kaçıyor. ABD’nin önde gelen bilgisayar şirketleri Türk bilgisayar mühendislerini kapıyor. Sayıları binleri aşıyor. Uçakların yazılım programlarını ABD ve İsrail yapıyor !..

Sosyal medyada aktroller, yabancı ülkelerin tank, uçak, gemi fotoğraflarını Türkiye yapıyor diye övünerek paylaşmaları ne kadar ahlakidir?

AKP siyasi iktidarı, 2003-2016 döneminde yapılan toplam faiz ödemesi 707 milyar 200 milyon lira…

Hani faiz haramdı?

“1980-2002 arası Türkiye’nin ödediği faiz 135 milyar lira.

Hadi kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan damı korkmuyorsunuz?

Ülkeyi yönetenlerin, milletin gözlerinin içine bakarak, yalan söylemesi, vatandaşını aldatması, dini ve insani olarak ne kadar doğru olduğunu sizlerin yorumuna bırakıyorum.

Tarih:20 05 2017 13:17(735) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: aslan 23 05 2017 12:02
"emrah"; onlarca yildan beri, siyasi propaganda diye saçma-sapan sloganlarla halki kandirmaya yonelik cumleler ve vaadler sunanlari kinamak neden "zevk almak" olsun ki? mevcut iktidarin 16 yilda yabanci ulkelere yap-islet sistemiyle yol, kopru, havalimani,,, yaptirtip kaymagini onlara yedirmeyi basari sayiyorsak bravo inananlara!!! peki, toplanan vergiler ve "yap-islet"i gerceklestirenlerden alinan rantlar nereye gitti? onlari biliyor muyuz? devlet harcamalarinin kontrolunu yapmasi gereken "sayistay" gorevini yapabiliyor mu???

6. Yorum: emrah 21 05 2017 21:54
senin gibi yazarlar türkiyenin yoksulluğundan zevk alıyorsunuz herhalde hangi partili olursan ol lütfen ülkemizi küçük düşürecek yazılar yazmayın akp yi sevmeyebilirsin ama lütfen bu vatanada ihanet etmeyin

5. Yorum: arif 21 05 2017 09:41
motora ne gerek var lafla peynir gemisi yürüyor o zaman tankda yürür uçakta uçar ver mehteri....

4. Yorum: milat 20 05 2017 17:54
sizin küreselleşmeden haberiniz yok sayın yazar,dünyada artık bir çok ürün başka ülkelerde üretilen ürünlerin bir araya getirilmesi ile yapılıyor. örneğin mercedes bursada üretilen renault motoru kullanıyor,bmv peugeot motoru kullandığı gibi range rover evoque ve jaguar ford motoru kullanıyor.lakin ana beyin yazılımlar aselsan tübitak gibi ve milli kurumlar tarafından yapılıyor.f16 bile artık kendi yazılımımız,dünyada silahlı iha yapabilen sayılı ülkelerdeniz.200 km som füzesi,umtas tanjsavar füzesi,yerli silahımız mke üretimi mpt-76,keskin nişan tüfeği bora-12,fırtına obüsler,donanımlarının yüzde 80 yazılımın tamamı yerli göktürk 2,milgem milli gemimiz,kirpi,kobra,ida insansız deniz aracı. en son sinopta denen fakat sizin gibilerin göremediği bora milli füzemiz. kendi devletini böyle hakir gören küçümseyen sizin gibiler bu aşağılık kompleksinden ne zaman kurtulacak merak ediyorum

3. Yorum: hasan 20 05 2017 17:30
ayrıca bu faiz ödendiyse bile şu anda ne kadar ödüyoruz. bu yaşa gelmiş adamsın, ecevitin oldugu, kenan evrenin olduğu, süleyman demirelin olduğu günleri mi bize övüyorsun. millet hastanelerden parası olmadığı için cenazelerini alamıyordu, neyin kafasındasın sen celıl çolak ????????

2. Yorum: hasan 20 05 2017 17:24
celil efendi ak parti döneminde 707 milyar dolar faize ödemişiz, 1980 den 2002 ye kadar da 135 milyar dolar ödemişiz ıspatla bakalım. lafla peynir gemisi yürümez, ispat gerekir

1. Yorum: evet 20 05 2017 15:38
doğru diyon hiç put yapmadıya zorunuza gidiyo dimi.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Tümü

Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


Haydi Kılıçdaroğlu, şimdi de Sinop'a ADALET için yürü...


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Mehter


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:469130
DtGaNi


* ANASAYFA *