E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Ey SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas ediyor haberin var mı?

CHP lideri KILIÇDAROĞLU'nu SGK'yı iflas ettirmekle suçlayan ERDOĞAN, DAVUTOĞLU, Binali YILDIRIM, AKP ve AKP'li yazarlardan ses yok. Böyle giderse emekli maaşları da tehlikeye girerse yine suçlu Kılıçdaroğlu’mu olacaktır?

AKP 15 yıldır çamur at izi kalsın siyasetiyle bugünlere getiren seçmenler hala daha savunarak oy veriyorlarsa, seçmenlerin sosyolojik profilleri araştırılmalıdır.

Gerçi, ihtiyaç sahibi olmayan, evi, arabası, ek geliri olanlara sosyal yardım adı altında 19 milyon vatandaş yardım alıyorsa, bunun oy yüzdesi 38 !...

Peki, devletten yardım almayı kendisine ar eden dürüst, vatanın milletinin çıkarlarını düşünen insanlar ne yapsın?

…..

Eski yıllarda adını “Sosyal Sigortalar Kurumu”- SSK olarak hatırlıyoruz. Sonradan yeni katılımlarla adını “Sosyal Güvenlik Kurumu” -SGK olarak değiştirdi.

Kısaca Türkiye’nin sosyal güvenlik sistemi açığı azalmıyor, tersine artıyor. Mesela, 2003 yılında 15 milyar 884 milyon lira olan bütçeden SGK’ya aktarılan destek, 2016 yılında 108 milyar 73 milyon liraya yükseldi.2017 iki ayında ise bütçeden SGK’ya aktarılan kaynak tam 24 milyar 552 milyon liraya ulaştı.

2003 yılında ülkemizde 12 milyon 542 bin çalışana karşılık, 6 milyon 849 bin kişi de emekli maaşı almaktaydı.

Aradan 13 yıl geçti.

Ülkemizin ekonomisi hızla büyüdü ve GSYH’mız 314 milyar dolardan 857 milyar dolara yükseldi. Çalışan sayısı artık 21 milyon 132 bin kişi... Buna karşılık emekli maaşı alanların sayısı ise 11 milyon 755 bin kişi.

Nerede bu SGK genel müdürü?

Tanıyan var mı?

SGK’yı iflas noktasına kim getirdi?

Tarih:02 06 2017 22:53(617) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: cabir solak 06 06 2017 15:18
değerli yazar,haberin ilk parağrağından anlaşılacağı üzere güzel bir sosyal demokrat olduğunuz kesin.vatandaş gecenin bir yarısı gidip sabahlara kadar muayene sıra kuyruğu beklemiyorsa sebebi kesinlikle chp dir kemal kılıçdaroğlu demenize ramak kalmış neredeyse.ciddi olun,güldürmeyin insanları.gözlük çerçevesini ağza almakla yazarlık olmaz

2. Yorum: kavaklı 06 06 2017 10:15
sağlık hizmetleri güya ücretsiz sağlık ocağına gidiyorum hepatit aşısı yok cebinizden alın deniyor altmış lira verdim aşı aldım eyy kılıçdaroğlu batırdın bizi.

1. Yorum: karaçaylı 04 06 2017 10:38
ben bir sağlık kurumundan emekliyim. 12 yıl oldu emekli olalı. o zamanlar sağlık için hiç bir ek ödeme yapmıyordum. şimdi ise katkı payı olarak muayene olduğum zaman bile bir ücret ödüyorum. yeni eşim ameliyat oldu. doktoru bir alet var eğer bu aleti alırsanız yan etki % 90 daha az olur. daha çabuk iyileşir dedi. ben ve aynı gün ameliyat olan diğer 5 hasta yakını da bu aleti aldık. fiyatı 1.300 tl. bu şartlarda sgk batıyorsa 15 yıldır bizi yöneten eyyy chp demek gerekir. akp nin suçu ne?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Tümü

Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


Haydi Kılıçdaroğlu, şimdi de Sinop'a ADALET için yürü...


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Mehter


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:469115
DtGaNi


* ANASAYFA *