E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

“Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekti? 59 günde 59 şehit !

Referandumun üzerinden tam 59 gün geçti. 16 Nisan tarihinden bugüne kadar geçen 59 günde 59 şehit verdik. “Evet” çıkarsa şehit gelmeyecek demiyorlar mıy dı? Dağlara taşlara dev afişlere yazmadılar mı? Sloganlara, yalanlara, riyakarlıklara oy verenler sormayacak mısınız? Ey, “evet” diyenler vicdanınız rahat mı?

“Referandumdan ‘Evet’ çıkarsa terör örgütlerinin hiçbirinin sesi çıkmayacak diye vatandaşa söz verip oy istediler. Bu anayasa değişikliği geçerse terör kesin bitecek dediler. Gelinen noktada bunun bir palavradan öteye geçmediğini görmüyormusunuz?

Referandumun üzerinden 59 gün geçti ve 59 günde 59 şehit verdik. O sözleri verenlerin yüzü hiç mi kızarmıyor? Ya oy verenler !...

15 yıldır iktidarda olan AKP terörü bitirmek istedi de size kim engel oldu? Elini, kolunu bağlayan mı vardı diye sormayacak mısınız?

Yalanlara, sloganlara, riyakarlıklara oy verenlere soruyorum;

‘Teröre destek verenler terörü bitirir mi? Teröristlerin arkasını sıvazlayanlar, terörü bitirir mi ? Caddeler, sokaklar kazılırken valilere, kaymakamlara talimat verip ‘bunlara dokunmayın’ diyenler, terörü önleyebilir mi?… ‘

Terör neden bitmedi?’ diye şimdi sizin elinizi vicdanınıza koyup, bu soruyu AKP siyasi iktidarına sormayacak mısınız?

….

İlkeli, inançlı insanlar için siyaset ülkesine, milletine hizmet etmektir. İktidar olmak için halkına yalan söylemek, seçim vaadlerini ve sözlerini yerine getirmemek değildir.

Referandumsırasında ne dediler, ‘Evetoyu verin. Terör bitecek’. Bütün billboard yazılıydı. Çıktılar televizyonlarda sabah, akşam bu propaganda yaptılar. Referandum bitti, terör başladı. On beş yıldır iktidar olanlar, terörü bitiremeyenler nasıl bitirecekler diye sormak aklınıza gelmedi mi?

Teröre destek verenler terörü bitirir mi? Teröristlerin arkasını sıvazlayanlar, terörü bitirir mi ? Caddeler, sokaklar kazılırken valilere, kaymakamlara talimat verip ‘bunlara dokunmayın’ diyenler, terörü önleyebilir mi?

Hayıroyu kullananlar terörün bitmeyeceğini biliyorlardı. Onların teröre destek verdiğini de çok iyi biliyorlardı.

Tarih:15 06 2017 15:17(384) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
5. Yorum: cemal 14 07 2017 15:44
utanmadan yazıyorsun deyilmi terörü kullanarak belki birşeyler çıkar buralardan diye yazıklar olsun sana yazar efendi

4. Yorum: salih 19 06 2017 00:35
bitmez bu mesele sayın yazar bitmez çünkü bunlar her yerde silahsızlar var kalemi silahtan daha tehlikeli kullananlar var bunu en iyi sen anlarsın 15 temmuzu anlatmak yerine bunların dilinden yazan öve öve bitiremediğiniz avrupa varken bir olaydan ötürü fıransada ohal hala devam ederken bizim milletimizi çocukları ve bu ülkenin cumhurbaşkanına saldırı yapılırken eliniz kalem tutupda bunlara karşı sessiz kalan senin gibi değerli yazarlar varken ülkede ohal var diye dert yanan fıransaya ses çıkarmayan bakanlarımızı ülkelerine almayan sizin demokrasi özgürlükler diye basettiğiniz ülkeler varken bitmez.bunları dile kalemine alamayacak ve hala ülkesini demiyorum türkiyeyi eleştiren siz değerli kalemi zehir saçan yazarlar varken silahlar bitsede kalemler devam edecek yazmaya taki sıra onlara gelene kadar unutma herşeyin bir sırası var.saygılar.

3. Yorum: hayırcı 17 06 2017 17:53
şehit lere allahtan rahmet diliyorum bu hükümetin bu sorunu çözemeyeceği zaten en basyan belliydi. hangi sorunu cozduki .

2. Yorum: boyabatlı 16 06 2017 10:06
teşekkürler hocam çok doğru güzel bir yazı olmuş tabiki anlayanlara .bu arada ateş düştüğü yeri yakıyor ? saygılar.

1. Yorum: evet 16 06 2017 03:17
sayın yazar,seni kimse okumuyor bırak artık şu yazı işlerini.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Tümü

Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


Haydi Kılıçdaroğlu, şimdi de Sinop'a ADALET için yürü...


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Mehter


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:469269
DtGaNi


* ANASAYFA *