E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Daire Başkanı Gümüşsoy İftarda Sinoplular İle Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Abdullah Gümüşsoy iftarda Sinoplular ile buluştu.

Türkiye Diyanet Vakfı Sinop Şubesi organizasyonunda Alaaddin Camii bahçesinde geçekleştirilen iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Abdullah Gümüşsoy, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Dr. İsmail Erşahin, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Emin Kaplan, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar davetine icabet ettikleri için katılanlara teşekkür eden İl Müftüsü Çelik “Rasülüllah (sav) efendimizin bir Hadisi Şeriflerinde “Bir oruçluya iftar veren o kişinin sevabı kadar sevap elde eder. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez” buyurmaktadır. Bizlerde bu mübarek ayın bereketinden istifade etmek için bu iftarı tertip ettik katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Abdullah Gümüşsoy ise “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Ramazan-ı şerif programları kapsamında, sizlerle buluşmak üzere Sinop’a görevlendirildik. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Göremez hocamızın selamlarını getirdik. Bu Mübarek ayın feyzinden bereketinden çokça istifade edebilmek için muhakkak bu günlerde Cenab-ı Hakk’ın bizlere farz kılmış olduğu oruç ibadetini yerine getirmenin yanı sıra Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bu mübarek ayda çok çok Kur’an-ı Kerim okumamız gerekmektedir. Bunlar ile birlikte Rezzak-ı âlem olan Rabbimizin bizlere vermiş olduğu rızıkları kardeşlerimiz ile paylaşarak, Halil İbrahim bereketini umduğumuz sofralarımızda buluşmak bizlere manevi ecirler kazandıracaktır. Bu gibi mükafatların çok olduğu bu mübarek Ramazan-ı Şerif Ayının kıymetini bilerek feyzinden bereketinden istifade etmeye çalışmamız gerekmektedir” diye konuştu.

Kılınan akşam namazı ile iftar programı sona erdi.

Tarih:16 06 2017 14:37(81) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Haziran CHP'li Karadeniz Terörü Lenetledi Dikmenli Üstteğmen Şehit Oldu! CHP’li Karadeniz'den Atatürk’ İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Rama Başkan Kılıçaslan'ın Ramazan Bayramı Mes TDV Sinop Şubesi İhtiyaç Sahiplerini Unu CHP Sinop Milletvekili Karadeniz: Esnafı Sakarya Caddesi trafiğe açıldı Makbule Genç hanımefendi vefat etti Boyabat Ayancık Kavşağında Trafik Kazası Virajı Alamayan Araç Kaza Yaptı: 4 Yaral Dut Ağacından Düştü, Hastanelik OlduR Boyabat’a Gelmekte Olan Otomobil K Sinop'tan Adalet Yürüyüşüne Büyük Katılı CHP’li Karadenzi: KÖYDES Ödeneğini Hentbolculardan Büyük Başarı….. CHP Milletvekili Karadeniz, Sinop'taki İ Tüm Karadeniz İlleri Kültür Turizm Derne ANSSİAD yeni bir döneme perde açıyor YEDAŞ Ramazan Bayramı’nda da Görev Sinop Gençlik Merkezinde Kod Adı 2023 Pr Yıldız Mahallesinde Kaza Yapan Otomobil Alanna İslamiyeti seçti 13 yaşındaki çocuk elektrik akımına kapı Şaşırtan İddia! CHP Milletvekili Karadeniz, Bakan Yardım Ramazan Bayramı Hava Durumu Raporu Bayram öncesi emekli maaşı müjdesi Sinoplu Profesör son yolculuğuna uğurlan CHP’li Karadeniz: Adalet Yürüyüşüm Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencilerine Ulusl Gerzeli Doğacılar Boyabat'tan Geçti “İnşallah hapiste ölür “ Sinop en uzun gününü yaşayacak Mehmet Ersoy İçişleri Bakanlığı Bakan Ya CHP’li Karadeniz'den Rabia Heykeli Gerze'ye Gelen Tatilciler Kaza Yaptı CHP’li Karadeniz: OHAL, İşe Başlay SİAD Sinop'a çıkarma yapacak İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Kadi Sündüs Demirel hanımefendi vefat etti Ayancıklı Prof. Dr. Sedat Demircan Hayat Sıddıka Türksever hanımefendi vefat etti Tümü

Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dünya lideri


Günlük Olaylar


Uyanmak için okumaya mecburuz!


Dilek Güzellik Salonu Yeni Yerine Taşındı


Çığırtkanlar, Güven ve Umut


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Adalet Damatların Temelidir


Sultan Aziz Nasıl Katledildi?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Bugün de Maziden Gidelim Dedik...


Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM


78 Yıllık 23 Nisan Fotoğrafı


Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Sinop İli 2015 Yılı Vergi Rekortmenleri


Eyvah ! Stres mi ?


2016 Raporu


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Neden Tuğla Kullanmalıyız


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:759088
DtGaNi


* ANASAYFA *