E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Daire Başkanı Gümüşsoy İftarda Sinoplular İle Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Abdullah Gümüşsoy iftarda Sinoplular ile buluştu.

Türkiye Diyanet Vakfı Sinop Şubesi organizasyonunda Alaaddin Camii bahçesinde geçekleştirilen iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Abdullah Gümüşsoy, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Dr. İsmail Erşahin, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Emin Kaplan, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar davetine icabet ettikleri için katılanlara teşekkür eden İl Müftüsü Çelik “Rasülüllah (sav) efendimizin bir Hadisi Şeriflerinde “Bir oruçluya iftar veren o kişinin sevabı kadar sevap elde eder. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez” buyurmaktadır. Bizlerde bu mübarek ayın bereketinden istifade etmek için bu iftarı tertip ettik katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Abdullah Gümüşsoy ise “Diyanet İşleri Başkanlığımızın Ramazan-ı şerif programları kapsamında, sizlerle buluşmak üzere Sinop’a görevlendirildik. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Göremez hocamızın selamlarını getirdik. Bu Mübarek ayın feyzinden bereketinden çokça istifade edebilmek için muhakkak bu günlerde Cenab-ı Hakk’ın bizlere farz kılmış olduğu oruç ibadetini yerine getirmenin yanı sıra Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bu mübarek ayda çok çok Kur’an-ı Kerim okumamız gerekmektedir. Bunlar ile birlikte Rezzak-ı âlem olan Rabbimizin bizlere vermiş olduğu rızıkları kardeşlerimiz ile paylaşarak, Halil İbrahim bereketini umduğumuz sofralarımızda buluşmak bizlere manevi ecirler kazandıracaktır. Bu gibi mükafatların çok olduğu bu mübarek Ramazan-ı Şerif Ayının kıymetini bilerek feyzinden bereketinden istifade etmeye çalışmamız gerekmektedir” diye konuştu.

Kılınan akşam namazı ile iftar programı sona erdi.

Tarih:16 06 2017 14:37(169) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Kurban İbadeti ve Vekalet Yoluyla Kurban İnaltı Mağarası Sinop'un Gözdesi Spor Bilimleri Fakültesi Sportif Perform Ak Sevda 16 Yaşında Kredi kartı kullananlar için önemli duyu Süheyla Taş Toprağa Verildi Boyabat Domatesi Tanıtım Etkinliği Yapıl Tüp Yüklü Kamyonet ile Otomobil Çarpıştı 2017 Sonunda 1000 Haneye Doğalgaz Geliyo Türkeli'de bir günde iki kaza; 6 yaralı MÜSİAD Heyetinden Kudüs'e Anlamlı Ziyare İdari tatil nedir? İdari izin kimleri ka Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren k Süheyla Taş hanımefendi vefat etti Aysun Kandemir hanımefendi vefat etti Boyabat Şehir Mezarlığı'nda Yangın Çıktı Ramazan Özkaya vefat etti Yangın Binerli’yi Seferber Etti Sinop'un Çekirdekçi Teyzesi hayatını kay Ada başında yangın çıktı Sinop Üniversitesi'nde Kayıt Heyecanı Ba En İyi Yönetmen Ödülü Enes Cangül'ün Old Cengiz Tokmak'ın Ak Parti'nin 16. Kurulu Cansu ve Hüseyin Küçük'ün Nikah ile Düğü Susuyorlar, Söyleyemiyorlar CHP'li Karadeniz'den ÖSYM'ye Tepki J. Uzm. Çvş. Şahan Sezer’in Naaşı Sinop Şelale Yolu mu, Eziyet Yolu mu? Doğalgaz Hattı Döşeme Çalışmaları Başlad Seyyid Bilal Hazretleri anıldı ‘FETÖ’nün darbe yapacağını A Kontrolden Çıkan Otomobil Beton Aydınlat Başsavcı Mermerci Görevine Başladı Düğünde Atılan Havai Fişekler Yangına Ne Hacıçaylılar, CHP’li Barış Karadeniz'e Y CHP İlçe Başkanlığı, Yeni İmar Revizyonu Vali İpek, “Tuzak Radarları Bize İ Sorkun Şelaleleri Tescillendi Çatak Şelaleleri ve Kanyonu, Tabiat Park Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Ağustos İmam hatip mezunları üniversitede çakıld Bakan Eroğlu'dan "piknik ve çöp" uyarısı Jandarma ve Polis Birlikte Denetlediler Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 13 Persone Tümü

Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


Haydi Kılıçdaroğlu, şimdi de Sinop'a ADALET için yürü...


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Mehter


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:469214
DtGaNi


* ANASAYFA *