E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

AKP’li yıllarda, ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağımlı hale geldiyse…

Eski Türkiye’de dünyanın 192 ülkesi arasında tarım ve gıda da kendi kendine yeten 8’nci ülkesi AKP’nin Yeni Türkiye’sinde tarım ve gıda ithalatında yüzde 65 bağımlı hale geldi. Bir Trakya büyüklüğündeki tarım alanları neden ekilmiyor. Dünyanın en büyük projesi, 150 milyon insanın tarım ve gıda ihtiyacını karşılayacak potansiyeli olan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kaderine terk edilmiş.

GAP Şanlı Urfa Deneme İstasyonu’nda, Türk Ziraat Mühendislerinin 20 çeşit buğday, meyve, sebze türü geliştirmesine rağmen, İsrail’den bir kere kullanılan sebze tohumları neden ithal edilir?

AKP’nin 15 yıllık iktidarında Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük ithalatını İsrail AKP’nin 15 yıllık iktidarında yapmış olması düşündürücü değil mi?

Başta, AKP kurucularından rahmetli Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, AKP’nin İsrail, ABD kuruluşu olduğunu söylemiş olması İsrail ile sıkı fıkı işbirliğini doğrulamıyor mu?

Hatta, çok sayıda kişi AKP’nin Fetö kuruluşu olduğunu, 2 bin yılında ABD’de, partinin kuruluş çalışmaları sırasında Fetö’nün AKP’ye 300 milyon dolar bağışta bulunduğunu iddia etmeleri…

Doğruluk derecesine gelirsek, “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz”

Kuran-ı Kerim’de İsrail oğullarından (Yahudi) uzak durun demesine rağmen, sözde kendilerini Müslüman zanneden, söze gelince İsrail düşmanı AKP’ye oy verenler bilmiyor mu?

Türkiye’nin yarısı AKP’nin ABD, İsrail kuruluşu olduğunu biliyor. Gün gelecek, devran dönecek Milli, manevi,dini duygularını fani dünya menfeaatleri için kiraya verenler, AKP’de bakanlık, milletvekilliği yapanlar bile AKP’li olmadıklarını söyleyecekler.

Nasıl ki, bugün Fetö’cü olmadıklarını söyledikleri gibi…

Neyse gelelim tarım konumuza;

Örneğin dünyadaki 27 buğday türünden 20’si Türkiye’de bulunmaktadır.

Ülkeye katmadeğer sağlayan, üreten çiftçinin traktörüne mazot … gemilere, yatlara…

AKP’li yıllarda sulama yatırımları ciddi anlamda ihmal edilmiştir. 1991-2002 arasındaki 12 yıllık dönemde 714 bin hektar arazinin sulamaya açılmış olmasına karşılık, 2003-2014 yıllarını kapsayan AKP döneminde ancak 595 bin hektar alan sulamaya açılabilmiştir. Başka bir ifadeyle, AKP döneminde yılda ortalama 50 bin hektar arazi sulamaya açılırken; AKP’den önceki dönemde yılda 60 bin hektar alan sulamaya açılmıştır.

Sonuç olarak ithalatı değil, üretimi hedefleyen, emekten yana, küçük ve orta ölçekli çiftçileri destekleyen tarım politikaları uygulanmalı, sürdürülebilir ve planlı bir tarımsal üretim politikası izlenmelidir.

Tarih:21 06 2017 14:14(659) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: tarafsız 22 06 2017 16:56
yazara yalancı diyen misafir, bu mübarek ramazan gününde yazara iftira atmak hangi insana, hangi müslüman'a yakışır. 15 yıldır yalan söyleyen kim? linkini attığım bu yazıyı oku...
http://www.gundeminiz.com/?p=29309

2. Yorum: misafir 22 06 2017 08:57
yalan haber yapmayın yalan haber yapmayın chpnin sözcüsü gazete bu adam yalancı

1. Yorum: maltepeli 22 06 2017 01:26
sayın yazar anlamazlar kendini yorma.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Uyuşturucu Bölüm Bir AKP iktidarı 16 yılda, madde bağımlısını Erdoğan Bahçeli Partisi Sloganı “D Yavuz hırsız ev sahibini bastırır RTE, Yeni bir KHK ile yerel ve genel seç Yoksulluk 5 bin 238, açlık sınırı 1.608, Yoksulluk sınırı bir ayda 133 lira artar Sağlık mı, devleti, milleti soydurma ref AKP siyasi iktidarı 7 yıl önce hangi vaa AKP’nin Yeni Türkiye’sinde, İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP em Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Tümü

Ümit


Devlet Ciddiyeti İçte ve Dışta Sarsılırken


Uyuşturucu Bölüm Bir


Emeklinin Söylediği Türkü


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar İşçi


Dünya Çalışan Gazeteciler Günü


Verem (Tüberküloz) Haftası


Var mı benden bahtiyarı?!


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Ağlayan Kudüs


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:877994 DtGaNi

* ANASAYFA *