E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Adaletin Kalktığı Yerde Zulüm Oturur

Bir devletin yönetiminde Adalet oldukça önemlidir. Bu nedenle devlet yönetiminde söz sahibi kişilerin adaletli olması önemli ve gereklidir. Eğer bir toplumda adalet yer almıyorsa huzursuzluk vardır. İnsanlar mutlu değildir ve devlete karşı güven duymazlar. Güven duygusu olmayan toplumlarda huzur hakim olamaz ve gelişmiş bir toplum ortaya çıkamaz.

Bir milletin sahip olabileceği en kutsal değer sahip oldukları Adalet sistemidir. O ülkede yaşayan insanlar haklarını bu sayede korur ve savunurlar. Bir ülkenin ülke olabilmesi halkın hak ve özgürlüklerini savunabilmesi için  gereklidir.

İnsanlar arasındaki ADALET, eşitlik ancak yasalarla olur. Toplumun her kesimini ilgilendiren bu yasalar herkes için geçerlidir. Toplumun tamamının güvenliğini ve eşitliğini sağlar. Adaletin olması için yasaların doğru şekilde işlenmesi gerekir. Adalet isteyenler yasalara güvenmeli ve yasaları uygulayan kişilere onun dışında adalet sağlanamaz. Torbalıkla sağlanan adalette adalet değildir.

Oysa Anayasal Demokrasidir, tüm birey hak ve özgürlüklerinin korunması için gerekli özeni gösteren vatandaşların arasında hiçbir ayırım yapmayan ve hiçbir kesime ayrıcalık tanımayan tüm devlet organlarının hukuk devleti ilkesine uygun olarak faliyet gösterdiği rejimdir.

2017 Türkiye’sine baktığımızda utanç verici bir tabloyla karşı karşıyayız. Türkiye’de ADALET çökmüştür. Türkiye’de yargı bağımsızlığı kalmamıştır. Yargı adaletten yoksun, adalet dağıtan değil, zulüm dağıtan bir yargı. Son yıllarda adalet değil zulüm ve adaletsizlik dağıtılmaktadır. Bu ülkede çoğunluk “Yargı Bağımsızdır” ve “Türk Adaletine güveniyoruz” demiyorlar yollarda adalet arıyorlar.

Adaletin çöktüğü ülkede her şey çökmüştür. Köprüler, karayolları, tüneller, gökdelenler kanal İstanbul yapsanız adalet yoksa ülke bitmiştir. Gazeteciler, üniversite öğretim üyeleri, yazarlar özgürlüklerinden, işlerinden oluyorlarsa, ciddi gayri ciddi ayırım yapılmaksızın ihbarlar değerlendiriliyorsa Hiç mi vicdanları sızlatmıyor? Türkiye Askeri dönemlerde ve bu dönem de dibe vurmuştur. Şu bilinmelidir  Mirabeau’nun söylemi gibi “Adalet topaldır, ağır yürür fakat gideceği yere er geç varır.”

Tarih:04 07 2017 23:27(470) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: aslan 06 07 2017 18:51
"milat" mahlasiyla yazan kisinin "fetocu" dedikleriyle senelerden beri kolkola gezerken suçu uzerinden atmak ve kendisini temize çikarmak için devamli konuyu saptirmasi ve en garibi de yazdiklarindan az da olsa yuzunun kizarmamasi çok az insanda bulunan bir meziyet olmali??? az rastlanir bir kisilige sahip oldugu için "bravo" diye haykirmak geliyor içimden...

3. Yorum: 11 koy 05 07 2017 10:03
milat efendi saga sola çamur atma bank asyanin kurdelesini kesenleri ne istediler de vermedik diyenleri biliyoruz biz.

2. Yorum: veli 05 07 2017 09:50
adalet!!!. bu kavramı torpil anlayan bir yandaş kitlesi var. adalet hak edene hak ettiğini vermek demektir. suç işleyene ceza, suçsuz olana beraat kararı vermek suçsuz insanları lüzumsuz yere rahatsız etmemektir adalet. o yüzden adalet herkese lazımdır! adalet pkklı, fetöcü, akpli vs. ayrımı yapılmaksızın sağlanmalıdır. pkklıyı hapse atmak da adalettir masum birini hapse atmamak da adalet! adalet kavramı içinde kin, nefret, torpil ve kayırma olamaz. torpil ve kayırmaya alışmış insanların bunu adalet sanması acı olandır. yapmayın. adaleti isteyin. şüphesiz allah adaleti emreder.

1. Yorum: milat 05 07 2017 00:02
kime adalet teröristlere mi, hdp ve fetöcü hainleremi. kılıçdaroğlu nun yardımcı sı baylokcu fetö'cü danışmanınamı, soner yalçın ın sen fetö nün elemanı sın dedi ği berberoğluamı adalet siz davranılyor yoksa fetö'cü ve hdp pkk şımarma. medyanın gözü önünde bilimum fetö cüler hdp lilerle kol kolasınız kimin için ne adaleti istiyorsunuz. eren erdeminizin de foyası çıktı ortaya, fotoğraf lara iyi bakın ekrem dumanlı için enis le eren neden destek çıkıyor


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Halk Uyutulurken Ajanlar Savaşı


Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:719092
DtGaNi


* ANASAYFA *