E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

“Hak, Hukuk, Adalet!”

15 Haziran 2017’de sabah saatlerin de Ankara Güven Park’ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ADALET yürüyüşü yol boyunca katılımcı on binlerle 25. Günün sonunda 9 Temmuz 2017’de İstanbul Maltepe’de milyonlarla meydanda buluşarak “HAK HUKUK ADALET” söylemiyle inledi…

25 gün onbinlere 450 km yüründü Milyonlarla Adalet arayışçılarla Maltepe’de buluşuldu. Kılıçdaroğlu meydanda buluştuğu milyonlara, “Deliksiz ecza verme dönemi başlamıştır. 20 Temmuz sivil darbesinin ardından, bunu her ortamda herkese anlatmak bu meydanın görevidir ve Türkiye’nin görevidir” demiştir.

Neden yürüdüğünüzü; “Olmayan ADALET için yürüdük, mazlumun ahı için yürüdük, hapishanedeki gazeteciler için yürüdük, Üniversitelerden atılan hocalar için yürüdük. Haksız yere kamudan atılanlar için yürüdük, çocuklar için yürüdük, taşören işçiler için yürüdük, mevsimsiz işçiler için yürüdük, orman köylüleri için yürüdük, linç edilen askerler için yürüdük, hapisteki öğrenciler için yürüdük. Tek Adam rejimine, FETÖ’ye karşı olduğumuz, 20 Temmuz’a karşı olduğumuz için yürüdük. İŞİD, PKK, El Nusra’ya karşı olduğumuz için yürüdük.

15 yılda 13 kez üniversite ve KPSS soruları çalındı, bunun için yürüdük. Mavi Marmara şehitleri için yürüdük. Korku iklimi içinde konuşmayan iş dünyası için yürüdük. 249 şehidimiz ve gazilerimiz için yürüdük. Şehitler ve gaziler arasında ayırım yapılamaz, ayırım yapılmasın diye yürüdük” demiştir.

Yürüyüş boyunca kullandığı barışçı dil, seçtiği kelimeler, toplumun farklı kesimlerine değer mesajları ve yürüyüşü tek bir siyasi partinin eylemi olarak değilde ülke yaşayanının insan gibi yaşam mücadelesi olarak görülmesi… Yol boyunca yürüyen yol arkadaşlarının kimliğinin, inancının, mezhebinin ve görüşünün ne olduğuna bakılmaksızın bir araya gelmeleri çok kıymetlidir, umuttur.

Ülkemizde özellikle son yıllarda kurulan baskılar, insanlarımızın üzerindeki dayatılan çaresizlik duygusu, hayatlarımızdan alınan özgürlükler ve her gün daha ağır hissettiğimiz eşitsizlik ve adaletsizliği yaratanların karşısında dikilip bize buradayız dediler Maltepe meydanında milyonlar.

Türkiye’nin yeni sloganı, “Hak, hukuk, Adalet!” olmuştur. Kılıçdaroğlu, Maltepe Meydanını dolduran milyonlara seslenirken soluk almak için sessiz kaldığında, Meydandaki milyonlar hep bir ağızdan “HAK, HUKUK, ADALET!” sloganını söylediler.

Tarih:11 07 2017 22:11(1145) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: 11.köy 20 07 2017 13:14
milat senin kadar gerçekleri saptıran bir kişi daha görmedim o günleri yaşamasaydım şüphe edecektim.sen hakikaten ders diye okutulması gereken bir adamsın gerçekler nasıl saptırılır bu konuda uzmansın.

4. Yorum: milat 13 07 2017 08:50
2. yorumcu arkadaş fetö cemaat görünümünde olduğu yıllar olan konular ile devletin milli güvenlik kurulunda terörist olarak girdiği zamandan sonraki durumlar çok farklı.insanların bir kısmı dini bir cemaat olduğu için,kimileri çocuklarının eğitimi için bu yapıyla ilişkileri olmuştur ne zamana kadar milli güvenlik kurulun terörist dediği zamana kadar.bundan öncesi mazur görülebilir çünki terörist bir faliyetleri görünürde yoktu lakin terörst olduğu devletce ilan edildikten sonra bu yapıyla ilişkilerini sürdürenler müstesna.bank asya demişsiniz netde bir araştırın mahmut tanal,eren erdem bank asya diye.bakın m.tanal bank asyayı kurtarmak için sıraya girmiş para yatırıyor.fetönün siyasi ayağı deniliyor fetönün kaset kumpasıyla kılıçdaroğlu gen. başk.olmadımı,yrd. baylokcu,vekili enis fetönün mit kumpasıda aracı.bir enise dokunuldu feryadı figan edildi fetönün chp deki siyasi ayağına dokunulunca kıyamati kopar sonra siyaset ayağına niye dokunulmadı de,nasıl bir tezattır bu

3. Yorum: gönlübol 12 07 2017 19:33
hangi milyonlardan bahsediyorsunuz toru topu 175.000 kişi boşuna kendinizi kandırmayın

2. Yorum: 11 köy 12 07 2017 13:53
milat efendi bank asyanın kurdelasını kesenleri biliyoruz biz yorma kendini

1. Yorum: milat 12 07 2017 08:32
darbe olsun ilk tankın önüne ben yatarım deyip terleklerini giyip televizyonun karşısına geçen kılıçdaroğlumu hak hukuk arayacak.fötönün kasetiyle genel müdürü olan kılıçdaroğlunun bir sözü diğerini tutmuyor,yasa dışı örgütlerin militanlığını yapan öğretim görevliler için yürü,pkk siyasi uzantısı hdp yi koluna tak sonrada pkk ya karşı yürüyorum de.darbe gecesi tankların önüne çıkmak yerine baş selamı ver belediye baş,evine git tv den izle,sonra yürüyüşte fetocu ablaları koluna tak 249 şehit için yürüdüğünü söyle.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Ben Çocuğum… Haklarımı Korumak Siz TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişe O’nu Anıyoruz, O’nu Arıyoruz Biz ona Cumhuriyet diyoruz Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim Tümü

Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Çıktı


Sıladan Mektup Var-7


Engelden uzak erişilebilir hayat mümkün


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Köprüden Önce Son Çıkış; ’’Anayasa değil Banayasa’’


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:302209 DtGaNi

* ANASAYFA *