E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Cengiz Tokmak 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısı ile Mesaj Yayımladı

Değerli kardeşlerim,

Çanakkale’de Destan yazan, İstiklal Savaşında yedi düvele karşı yokluk ve yoksulluk içinde dimdik durarak Vatanı işgal kuvvetlerinin postallarından kurtaran Yüce Türk Milleti 15 temmuz 2016 da bu kez kendi içinden çıkmış hainlere karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş yeni bir destan yazmıştır.

15 temmuz ; Yurt savunması amacı ile kendisine emanet edilmiş uçağı, tankı, tüfeği kendi ikbali için, kendi halkına doğrultan soysuz vatan hainlerinin gözlerini kan bürüdüğü tarihtir.

15 temmuz; kendilerini  ‘hizmet ve hoşgörü hareketi ’ adı altında maskeleyenlerin maskelerinin düştüğü, vatan hainliklerinin hiçbir şüpheye yer kalmaksızın tescillendiği tarihtir.

Ve yine 15 temmuz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı dizelerinde  “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım / Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! / Kükremiş sel gibiyim: Bendimi çiğner, aşarım; / Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.” Dediği gibi, Yüce Türk Milletinin kendisine zincir vurulamayacağının bir kez daha ispatlandığı tarihtir.

Değerli Kardeşlerim;

Bir yıl önce 15 temmuz akşamı Pensilvanya merkezli olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini ele geçirmek için hain planlarını devreye sokan FETÖ / PDY terör örgütü bu emellerine ulaşamamışlardır. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm halkımızı meydanlarda toplanma ve bu hain kalkışmaya direnmeleri konusundaki çağrısı 80 milyonun canını ortaya koyarak direnmeleri  ile cevap bulmuştur. İşte bu direniştir ki, Yüce Türk Milleti Çanakkale ve İstiklal Savaşından sonra üçüncü Destanını yazmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz geçmişte bir çok darbe ya da muhtıralarla karşı karşıya kalmıştır. 1960-1971-1980-28 şubat süreci gibi bir çok süreçlerden geçtik.  Darbeci zihniyetin bunlarda kısmen ya da tamamen başarılı olduklarını da görmekteyiz.Ancak bu kez böyle olmamıştır. İşte bunu çok iyi tahlil etmemiz gerekmektedir. Ülkemizin 15 temmuz hain kalkışması dışındaki darbeleri incelediğimizde siyaset kurumunun sustuğunu görüyoruz. Haliyle basın ve halkımız da susmak zorunda bırakılmışlardır.15 temmuz hain kalkışmasında ise siyaset kurumu susmamıştır. Bu da bir devlet yönetiminde Siyaset kurumunun ve liderliğin ne derece önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımızın gözünde tartışılmaz LİDERLİĞİ ve O’nun halkımıza çağrısı tüm basınımızı da arkasından sürüklemiş, netice olarak halkımız ihtiyacı olan özgüvene kavuşmuş ve hainlere geçit vermemiştir. 15 temmuz bu yönü ile darbeler tarihimizin en önemli noktasında yerini almış ve bir daha bu topraklarda darbe girişimine son noktayı koymuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisini, Genel Kurmay Başkanlığını, Milli İstihbarat Teşkilatı binasını, Emniyet Genel Müdürlüğü ve bir çok kamu binasını bombalayan, Halkımızın üzerine tanklarla ve her türlü zırhlı araçlarla saldıran, kurşun yağdıran hainlere,  81 ilimizde 80 milyon vatansever birlik ve beraberlik ruhuyla tek vücut olarak attıkları tokat tüm dünya   devletlerine ve halklarına örnek olmuştur.

Ayrıca;  Cumhuriyetimize, demokrasimize ve geleceğimize göz diken Hem FETÖ hem de FETÖ dışındaki tüm terör örgütleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde kötü emelleri olan tüm devletler bu destan ile “ bu bayrağın inmeyeceğini, bu ezanın dinmeyeceğini bir kez daha anlamışlardır.

Değerli Kardeşlerim;

Evet , bir kez daha 80 milyon olarak haykırıyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde bu bayrak inmez, bu ezan dinmez. Çünkü; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  “ söz konusu vatan ise gerisi teferruattır “ sözündeki gibi 15 temmuzda SÖZ KONUSU VATAN olmuştur.  Söz konusu vatan olduğunda  CANINI BİLE BİR TEFERRUAT olarak gören bir başka millet yoktur. Bu tek tek her birimiz için geçerlidir. VATAN KARŞISINDA CANIMIZ BİR TEFERRUATTIR.

Ömer Halis Demir gibi, Ayancıklı 22 yaşındaki genç kardeşimiz Ömer Can Açıkgöz gibi her yaş ve cinsiyetten 248 vatandaşımız canlarını teferruat olarak görüp şahadet şerbetini içtiler şehitlik mertebesine ulaştılar. Her yaş gurubundan 2196 vatandaşımız ise yine canlarını hiçe sayarak gazilik mertebesine ulaştılar. Tüm şehitlerimizi Rahmetle anıyorum. Tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha tekrarlıyorum ki, dünya var oldukça bu topraklarda bu bayrak inmeyecek, bu ezan sesi dinmeyecektir. VE, 15 Temmuz Destanını UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ…

Tarih:14 07 2017 22:20(167) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat Sinop Yolunda Kaza: 4 Yaralı Okulun Çatısında Mahsur Kalan Kedi’ Kamile Aydın hanımefendi vefat etti Sinop; Soner, Öner ve Güneş'i Unutmadı Ayancıklı Genç Kız hayatını kaybetti Sinop'ta Yılın Düğünü Sinop İl Jandarma Komutanlığına atama Muharrem Eşin vefat etti Şadi Kabal vefat etti CHP’li Karadeniz Gazeteciler İçin Boyabata atanan kızını getiriyordu 2018 Yılı İçin 'Emlak Vergisi Rayiç Değe İsrail'i Telin ve Kudus'e Destek İçin Ba Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Temmuz 2 Yaşlı Adam Kendini İple Asarak İntihar E CHP’li Karadeniz: Nükleer Santrall Mezarı açılan kadının öldürüldüğü belirl Durağanlı Genç Balkondan Düşerek Hayatın Karadeniz: Deprem Kendini Bir Kez Daha H Kaymakamlardan İl Müftüsü Çelik’e Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Canını Kurtaran Vatandaşa Böyle Sarıldı Öğrencilerimizi Türkiye’nin En Mut "Deve sidiği şifadır" diyen ilahiyatçıya Atatürk’ü Silemezsiniz! Sinop'ta Tarihi Sıva İle Sansürlediler! Durağan Meslek Yüksekokulu’nun Tab Otomobil Bariyerlerde Durdu, Sürücü Kaza Kamyonla Taksi Çarpıştı, Aynı Aileden 1 Sinop'ta Yaşlı Kadın Ölü Bulundu Türkeli Gaziler köyünde ev yangını Üniversite, Sinoplu Kıbrıs Barış Harekât Satılmış Aksoy vefat etti Boyabat Ekinören Köyünde Yangın, Bir Ev Başkan Kılıçaslan'dan Düğüne Davet Aziz Başdemir vefat etti Boyabat Belediyesi Cevap Verdi Şimşirgil’in “Otağ”ı e Sinop Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleşti Boyabat Kalesi ve Çırabozan Dehlizi kita Sinop Taşmanlı Köyü'nde Kaza: 1 Yaralı Boyabat Devlet Hastanesi Temmuz Ayı Mesa Ayancık’ta Şehitlerimiz Rahmet ve CHP'li Altay: Kimsenin devlete meydan ok Tümü

Sinop'u Marka Şehir Yaparsa Vekil Maviş Yapar


Darbeler ve 15 Temmuz


ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:778333
DtGaNi


* ANASAYFA *