E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı Basın Açıklaması

Ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı 15 Temmuz 2016’da TSK içine sızmış kalleş FETÖ güruhu tarafından elim bir darbe girişimi gerçekleştirilmek istenmiş, ancak Türk Milletinin ferasetiyle askerinden polisine, memurundan siviline, yedisinden yetmişine birlik ve bütünlük içerisinde bu hain girişim tez zamanda bertaraf edilmiştir.

Öncelikle Türk milletinin en büyük sermeyesi olan Ülkü Ocakları olarak bu menfur girişimi yıl dönümünde anadan, serden ve yardan geçerek canını bu cennet vatan uğruna feda edip o gece teyakkuza geçen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Türk devlet varlığına kastedebilecek olası bir durumda da tıpkı o gece olduğu gibi tüm Ülkücülerin vatan, millet, bayrak aşkına şehadet şerbetini nasıl ecelsizce içebileceğini, gül bahçesine nasıl koşarcasına girebileceğini yedi düvele ilan ederiz.

Bu alçak girişim, her ne kadar canlarımıza mal olmuş olsa da bizlere devletimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk'ten, Başbuğ Alparslan Türkeş'e uzanan Milliyetçi felsefesinin, damarlarında dolaşan asil kana sahip Türk milletinde mevcut olduğunu göstermiştir. Yıllardan beri devletimizi yıkmaya yönelik o kadar karalamaya, aleyhte propagandaya ve kalleşliğe rağmen bu vatanperver ruh, milli bir atmosferle tüm vatan sathını çepeçevre sararak salalara karışıp Türk varlığının mevcudiyetini yedi düvele haykırmıştır. Böylelikle istikbalimize kasteden düşmanlara karşı Türk istiklal ve Cumhuriyeti muhafaza ve müdafaa edilmiştir.

​Şimdilerde malum olayı unutmamak ve milli şuuru vatanımızın dört bir yanında diri tutmak adına birbirinden değerli envai çeşit etkinlikler yapılmaktadır. Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla dolu olan yurdumuzun varlığına ve bölünmez bütünlüğüne kastedilebilecek olası bir durumda Türk milletinin nasıl birlik ve bütünlük içerisinde bulunacağı meydanlarımızda tatbik edilmektedir. Hatta bu destansı direnişin devlet yöneticilerimiz aracılığıyla devlet politikası haline getirilmek istenmesi tarafımızca takdire şayan olmakla birlikte 19 Mayıs’ı, Sakarya’yı, Dumlupınar’ı unutarak milli şuurun ancak bir gün ile sınırlı tutulması vefasızlığını göstermemeye dikkat edilmelidir.

Bu alçak girişimin gecesinde, Türk milleti yediden yetmişe, canla başla sokaklarda bu maskeli hainlerle mücadele ederken, devletimizin kurucu felsefesine sırt dönerek köşe bucak saklanacak yer arayan şahsi menfaat sahiplerini, kavurmacıları, baklavacıları aklama derdine değil; Ömer Halis Demirlerin hatırasını yaşatarak tüm şehit ailelerimizle empati kurmanın gerekli olduğuna inanıyoruz.

Gerek Devletimizin yetkilileri gerekse de milletimiz fertleri; ordu gücümüzü temel aldığımızda devede kulak kalan bir avuç hainin faturasını, gerideki milli varlık sebebimiz olan tüm TSK personeline mal edecek ifadeleri kullanmaktan kaçınıp yıkıcı değil, yapıcı afişler ve sloganlar ile seslenerek devleti ebed müddet inancı için calismalidirlar.

Ayrıca siyasi iktidar sahiplerini 15 Temmuz darbe girişimden ders alarak bir daha mezhep ve tarikat ayrımı yapmadan, yaratmadan Atatürk’ün kurduğu hukuk devleti temeline sahip olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek politikalar üretmeye ve alemin maliki yüce Allah'ın bizlere " İşi ehline bırakınız" ayeti ile bildirdiği üzere liyakat anlayışına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Neticede milli şuurumuz, Mısır’dakine benzer ithal/ dışardan alma işaretleri meydanlara dikmekle değil; Bozkurtların milli şahlanışıyla diri kalacaktır. Bir daha böyle elim ve daha vahim hadiseler yaşamamak temennisiyle, Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Emre Karagülle
Sinop Ülkü Ocakları İl Başkanı

Tarih:14 07 2017 23:40(177) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Müşerref Uçar Hanımefendi Vefat Etti Dikmen'de Çıkan Yangın Güçlükle Kontrol Bu ameliyat Sinop'ta ilk kez yapıldı Boyabat Panayırı 18 Ekimde Başlıyor Sinop MHP'den kahvaltı programı Fatma İnan hanımefendi vefat etti 364 oda ve borsanın seçimi ertelendi Polis Zehir Tacirlerine Aman Vermiyor Astım Hastası Vatandaş Fenalaştı Bunlar resmen bizim! Kayseri Mantısı ile Sinop Mantısı Karşıl 2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması S Sinop Hayaller Tiyatrosu’ndan Yeni Sezon Sinop'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Çalışmalar Devam Ediyor Fatih Özçelik güven tazeledi Emre Gökmen'in durumu ciddiyetini koruyo Birinci Sınıf Öğrencilerine Yönelik Uyum Boyabat Belediyesi Nereye Taşınacak? O sektörde çalışanlar için flaş talep! Albay Çetinkaya serbest! O Artık Çok İyi Boyabat Orman İşletmesi Aynı Zamanda 2 Y Boyabat’ta 2’si Tutuklu 42 S Polisin Yürüttüğü Operasyonda Yakalananl Kerkük Türk'tür, Türk Kalacaktır! Şehri Dündar hanımefendi vefat etti Sinop Taşmanlı Göletinde balık ölümleri Sinop Üniversitesinden URAP Başarısı Boyabat'ta Karasinek İstilası "Bundan böyle AKP'ye oy vermeyeceğiz" Gaziantep GapPlast Plastik, Hammedde ve Dikmen-Durağan Yolu Tamamlanıyor Sinop Emniyet Müdürlüğü Boyabat’ta Sinop Üniversitesinden Uluslararası Alan Müjde, 46 İşçi Alınacak Meclis Tuvaletlerine gelen yasağa tepki Sinopspor 3-0 mağlup oldu Lise Mezunlarına Yönelik DYK Başlıyor Sizin Reklamlarınız mı, Vatandaşın Can v "Kim bana FETÖ'cü diyorsa; oğlu, damadı CHP'den erken seçim açıklaması Başkan Aral’dan Alaçam Belediye Başkanın Türk Ocağı Basın açıklaması Tümü

Halk Uyutulurken Ajanlar Savaşı


Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:719037
DtGaNi


* ANASAYFA *