E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Yurt Konusunda diyor ki;

1971 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde okumaya başladım, ancak yurt bulamadığım için iki ay devam ettiğim okulu bırakmak zorunda kaldım.

Daha sonra İstanbul'da barınma imkanı buldum ve İnşaat Mühendisliğini okuyarak, inşaat mühendisi oldum.

Benim başımdan geçenlerin aynısını bugün Boyabat'a okumaya gelenlerin başına geldiğini görüyorum.

Sayın ilçe belediye başkanım, İl genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Şoför Odası Başkanı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Boyabatı temsil edenler toplantılarda boy, boy gösteriş yapıyorsunuz. Yaşadığımız şehir Boyabat için vicdanınıza sesleniyorum.

İktidar milletvekili sayın Nazım Maviş, Sinop ilini üniversite şehri yapacaklarını söylemişti. Çok güzel ama ailesinden uzakta eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin sorunlarının başında barınma gelmektedir. Özellikle Boyabat'ta ve Sinop'ta üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu öğrenim için ailesinin bulunduğu şehirden ayrılarak, ilimize gelmekte ve bu da barınma yeri arayışını beraberinde getirmektedir.

Bildiğiniz gibi özellikle büyük şehirlerde öğrenciler genellikle devlet veya özek sektöre ait yurtlarda, özel pansiyonlarda, apart otellerde, kiralık evlerde, akrabalarının yanında ve öğrenci evlerinde kalarak barınma ihtiyacını karşılarlar.

Ancak ilimizde bizim bu imkanlarımızın olmadığını hepimiz biliyoruz.

Dolayısıyla hem ilimiz, hem de ilçelerimiz, özellikle Boyabat için yurt ihtiyacı olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir. bu konuyla ilgili yukarıda saydığım değerli yetkililere, iktidar ve muhalefet milletvekillerimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu önemli problemi dikkatlerinize sunari kamu vicdanının da duyarlı olmasını temenni ederim.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

Tarih:16 07 2017 19:22(848) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: mehmet büyükkayikci 19 07 2017 10:50
degerli metin abi yüreginize saglik cok önemli konuya dile getirmissinizdir allah razi olsun, bu vesile ile ilgililerin duyarli olup geregini yapacaklarini umut ediyorum , tüm güzel boyabat imin guzel insanlarini saygi ve sevgiyle selamliyorum, calismalarinizda basarilar dilerim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Belediye Hamamı Halkımızın Hizmetinde Boyabat Emniyeti uyuşturucu yakaladı Rektör Nihat Dalgın İlahiyat Fakültesi Ö Hedef; Deplasmanda Galip Gelmek Boyabatlı Ülkücüler Gençlik Şöleninde Co Partimize teveccüh her geçen gün artmakt Samsun'da Kamyonetin Çarptığı 3 Kişi Ölü Takla Atan Otomobilin içinden burnu bile Sinop'ta otomobil takla attı 1 yaralı Sinop'ta Korkutan Ev Yangını Son 10 yılın en kapsamlı operasyonu Sinope ve Karadeniz Arkeolojisi Sempozyu Sinop Saraydüzü Barajı Kapsamında 22 Bin Özhan; “Galibiyeti KoruyamadıkR T.C. Ziraat Bankası'nın Bahçecinde Çam A Sürücü Uyuyunca Otomobil Şarampole Girdi Av Tüfeği İle Vuruldu Otomobil bahçeye uçtu Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapat Yılda 100 Bin Kişi Kalbine Yenik Düşüyor Sınav Sistemi ile İlgili Basın Açıklamas Otomobil Takla Attı 5 Yaralı Belediye Başkanı Olarak Bu Sorulara Ceva Taşmanlı'da kaza 1 ölü, Vatandaş yolu ka Otomobilde Eroin Yakalandı Suçtan Korunma ve Kişisel Güvenlik Sinop'ta bir ev tamamen yandı Motorsiklet denetiminde rekor ceza Bu Sempozyum Sinop Tarihine Işık Tutacak Nail Pektaş Emekli Oldu Saraydüzünde Tarım Arazilerinde Toplulaş Nedim Ünlü vefat etti Faruk Türkoğlu vefat etti Sinop Boyabat Yolunda Trafik Kazası: 2 Ö Piyasaya sahte para sürerken yakalanan 2 'Bu yol benim' dedi, trafiğe kapattı Forum’a TBMM’den tam destek Bu Köpekler Neden Öldü? Tümü

Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Türkiye insan görünümlü robot milletvekili icat ederek tarihe geçti


Maskeli Fırıldaklar


Devl’et


Haykırış..!


Boyabat Dörtyol Sürücü Kursu Yeni Dönem Kayıtları Başlamıştır


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Yaşayacak


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Öküze Gâh Dedim


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:553709
DtGaNi


* ANASAYFA *