E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Yurt Konusunda diyor ki;

1971 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde okumaya başladım, ancak yurt bulamadığım için iki ay devam ettiğim okulu bırakmak zorunda kaldım.

Daha sonra İstanbul'da barınma imkanı buldum ve İnşaat Mühendisliğini okuyarak, inşaat mühendisi oldum.

Benim başımdan geçenlerin aynısını bugün Boyabat'a okumaya gelenlerin başına geldiğini görüyorum.

Sayın ilçe belediye başkanım, İl genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Şoför Odası Başkanı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Boyabatı temsil edenler toplantılarda boy, boy gösteriş yapıyorsunuz. Yaşadığımız şehir Boyabat için vicdanınıza sesleniyorum.

İktidar milletvekili sayın Nazım Maviş, Sinop ilini üniversite şehri yapacaklarını söylemişti. Çok güzel ama ailesinden uzakta eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin sorunlarının başında barınma gelmektedir. Özellikle Boyabat'ta ve Sinop'ta üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu öğrenim için ailesinin bulunduğu şehirden ayrılarak, ilimize gelmekte ve bu da barınma yeri arayışını beraberinde getirmektedir.

Bildiğiniz gibi özellikle büyük şehirlerde öğrenciler genellikle devlet veya özek sektöre ait yurtlarda, özel pansiyonlarda, apart otellerde, kiralık evlerde, akrabalarının yanında ve öğrenci evlerinde kalarak barınma ihtiyacını karşılarlar.

Ancak ilimizde bizim bu imkanlarımızın olmadığını hepimiz biliyoruz.

Dolayısıyla hem ilimiz, hem de ilçelerimiz, özellikle Boyabat için yurt ihtiyacı olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir. bu konuyla ilgili yukarıda saydığım değerli yetkililere, iktidar ve muhalefet milletvekillerimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu önemli problemi dikkatlerinize sunari kamu vicdanının da duyarlı olmasını temenni ederim.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

Tarih:16 07 2017 19:22(815) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: mehmet büyükkayikci 19 07 2017 10:50
degerli metin abi yüreginize saglik cok önemli konuya dile getirmissinizdir allah razi olsun, bu vesile ile ilgililerin duyarli olup geregini yapacaklarini umut ediyorum , tüm güzel boyabat imin guzel insanlarini saygi ve sevgiyle selamliyorum, calismalarinizda basarilar dilerim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Müşerref Uçar Hanımefendi Vefat Etti Dikmen'de Çıkan Yangın Güçlükle Kontrol Bu ameliyat Sinop'ta ilk kez yapıldı Boyabat Panayırı 18 Ekimde Başlıyor Sinop MHP'den kahvaltı programı Fatma İnan hanımefendi vefat etti 364 oda ve borsanın seçimi ertelendi Polis Zehir Tacirlerine Aman Vermiyor Astım Hastası Vatandaş Fenalaştı Bunlar resmen bizim! Kayseri Mantısı ile Sinop Mantısı Karşıl 2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması S Sinop Hayaller Tiyatrosu’ndan Yeni Sezon Sinop'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı Çalışmalar Devam Ediyor Fatih Özçelik güven tazeledi Emre Gökmen'in durumu ciddiyetini koruyo Birinci Sınıf Öğrencilerine Yönelik Uyum Boyabat Belediyesi Nereye Taşınacak? O sektörde çalışanlar için flaş talep! Albay Çetinkaya serbest! O Artık Çok İyi Boyabat Orman İşletmesi Aynı Zamanda 2 Y Boyabat’ta 2’si Tutuklu 42 S Polisin Yürüttüğü Operasyonda Yakalananl Kerkük Türk'tür, Türk Kalacaktır! Şehri Dündar hanımefendi vefat etti Sinop Taşmanlı Göletinde balık ölümleri Sinop Üniversitesinden URAP Başarısı Boyabat'ta Karasinek İstilası "Bundan böyle AKP'ye oy vermeyeceğiz" Gaziantep GapPlast Plastik, Hammedde ve Dikmen-Durağan Yolu Tamamlanıyor Sinop Emniyet Müdürlüğü Boyabat’ta Sinop Üniversitesinden Uluslararası Alan Müjde, 46 İşçi Alınacak Meclis Tuvaletlerine gelen yasağa tepki Sinopspor 3-0 mağlup oldu Lise Mezunlarına Yönelik DYK Başlıyor Sizin Reklamlarınız mı, Vatandaşın Can v "Kim bana FETÖ'cü diyorsa; oğlu, damadı CHP'den erken seçim açıklaması Başkan Aral’dan Alaçam Belediye Başkanın Türk Ocağı Basın açıklaması Tümü

Halk Uyutulurken Ajanlar Savaşı


Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesidir


Boyabat Nasıl Soyuluyor


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği Rezaleti


“Selam” üzerine bir derleme


İlber Ortaylı:Türkiyeli diye bir ırk yoktur, Türk vardır


Sonbaharın Sesi…


Yaylaoğlu Tuğla Eleman


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:718996
DtGaNi


* ANASAYFA *