E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

İnşaat Mühendisi Metin Bozkurt Yurt Konusunda diyor ki;

1971 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde okumaya başladım, ancak yurt bulamadığım için iki ay devam ettiğim okulu bırakmak zorunda kaldım.

Daha sonra İstanbul'da barınma imkanı buldum ve İnşaat Mühendisliğini okuyarak, inşaat mühendisi oldum.

Benim başımdan geçenlerin aynısını bugün Boyabat'a okumaya gelenlerin başına geldiğini görüyorum.

Sayın ilçe belediye başkanım, İl genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Şoför Odası Başkanı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Boyabatı temsil edenler toplantılarda boy, boy gösteriş yapıyorsunuz. Yaşadığımız şehir Boyabat için vicdanınıza sesleniyorum.

İktidar milletvekili sayın Nazım Maviş, Sinop ilini üniversite şehri yapacaklarını söylemişti. Çok güzel ama ailesinden uzakta eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin sorunlarının başında barınma gelmektedir. Özellikle Boyabat'ta ve Sinop'ta üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu öğrenim için ailesinin bulunduğu şehirden ayrılarak, ilimize gelmekte ve bu da barınma yeri arayışını beraberinde getirmektedir.

Bildiğiniz gibi özellikle büyük şehirlerde öğrenciler genellikle devlet veya özek sektöre ait yurtlarda, özel pansiyonlarda, apart otellerde, kiralık evlerde, akrabalarının yanında ve öğrenci evlerinde kalarak barınma ihtiyacını karşılarlar.

Ancak ilimizde bizim bu imkanlarımızın olmadığını hepimiz biliyoruz.

Dolayısıyla hem ilimiz, hem de ilçelerimiz, özellikle Boyabat için yurt ihtiyacı olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir. bu konuyla ilgili yukarıda saydığım değerli yetkililere, iktidar ve muhalefet milletvekillerimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu önemli problemi dikkatlerinize sunari kamu vicdanının da duyarlı olmasını temenni ederim.

Metin Bozkurt

İnşaat Mühendisi

Tarih:16 07 2017 19:22(682) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: mehmet büyükkayikci 19 07 2017 10:50
degerli metin abi yüreginize saglik cok önemli konuya dile getirmissinizdir allah razi olsun, bu vesile ile ilgililerin duyarli olup geregini yapacaklarini umut ediyorum , tüm güzel boyabat imin guzel insanlarini saygi ve sevgiyle selamliyorum, calismalarinizda basarilar dilerim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat Sinop Yolunda Kaza: 4 Yaralı Okulun Çatısında Mahsur Kalan Kedi’ Kamile Aydın hanımefendi vefat etti Sinop; Soner, Öner ve Güneş'i Unutmadı Ayancıklı Genç Kız hayatını kaybetti Sinop'ta Yılın Düğünü Sinop İl Jandarma Komutanlığına atama Muharrem Eşin vefat etti Şadi Kabal vefat etti CHP’li Karadeniz Gazeteciler İçin Boyabata atanan kızını getiriyordu 2018 Yılı İçin 'Emlak Vergisi Rayiç Değe İsrail'i Telin ve Kudus'e Destek İçin Ba Boyabat'ta Elektrik Kesintileri Temmuz 2 Yaşlı Adam Kendini İple Asarak İntihar E CHP’li Karadeniz: Nükleer Santrall Mezarı açılan kadının öldürüldüğü belirl Durağanlı Genç Balkondan Düşerek Hayatın Karadeniz: Deprem Kendini Bir Kez Daha H Kaymakamlardan İl Müftüsü Çelik’e Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Canını Kurtaran Vatandaşa Böyle Sarıldı Öğrencilerimizi Türkiye’nin En Mut "Deve sidiği şifadır" diyen ilahiyatçıya Atatürk’ü Silemezsiniz! Sinop'ta Tarihi Sıva İle Sansürlediler! Durağan Meslek Yüksekokulu’nun Tab Otomobil Bariyerlerde Durdu, Sürücü Kaza Kamyonla Taksi Çarpıştı, Aynı Aileden 1 Sinop'ta Yaşlı Kadın Ölü Bulundu Türkeli Gaziler köyünde ev yangını Üniversite, Sinoplu Kıbrıs Barış Harekât Satılmış Aksoy vefat etti Boyabat Ekinören Köyünde Yangın, Bir Ev Başkan Kılıçaslan'dan Düğüne Davet Aziz Başdemir vefat etti Boyabat Belediyesi Cevap Verdi Şimşirgil’in “Otağ”ı e Sinop Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleşti Boyabat Kalesi ve Çırabozan Dehlizi kita Sinop Taşmanlı Köyü'nde Kaza: 1 Yaralı Boyabat Devlet Hastanesi Temmuz Ayı Mesa Ayancık’ta Şehitlerimiz Rahmet ve CHP'li Altay: Kimsenin devlete meydan ok Tümü

Sinop'u Marka Şehir Yaparsa Vekil Maviş Yapar


Darbeler ve 15 Temmuz


ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....


Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne kadar sessiz kalacaksın?


Doğup Büyüdüğüm Evimi Satıyorum


Rant ve Oy, İstanbul Sular Altında


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


15 Temmuz gecesi (II)


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


‘Yerim sizin ‘Milli Mücadele’nizi’ demek serbest mi?


Ders Almasını Bilmek


Doğruysa Çok Büyük Ayıp!


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Hacıçayı Köyünden Görüntüler


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


Bazı Hurafeler


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:778313
DtGaNi


* ANASAYFA *