E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin....

Son dönemlerde din görevlileri öyle bir çuvallıyor ki...

Adeta sirk hokkabazları ile yarış içerisindeler.

Gecen cuma günü Çanakkale Savaşı'nın kazanılmasını yeşil sarıklılara bağlayan imam efendi, bu hafta ise Mesci̇d-i̇ Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatıldığını hüzünlü sözlerle ifade etti.

Bu sözleri duyunca insanın içinden, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diyesi geliyor...

Konuya geçmeden evvel öncelikle ALLAH'ın 99 sıfatına, kitaplarına, meleklerine, peygamberlerine, ahiret gününe ve kader ile kazaya inandığımı zikretmek istiyorum

Ayrıca Kur'an-ı Kerim'de, Fil Suresi'nde, Kabe'yi fillerle yıkmaya gelen Ebrehe'nin koca ordusunu da Ebabil kuşlarınn darmadağın ettiğini de biliyoruz.

Ama... savaşmanında, yani cihatında helal kılındığını da unutmayalım.

Nitekim Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) ellerini semaya kaldırarak ''Yarabbim insanlığı yok et'' dese, insanlık yok olacakken. ALLAH'ın, Resulü savaşmayı tercih etti.

Hatta Bedir Savaşı'nda da melekleri̇n yardım ettiğini, Uhut Savaşı'nda ise yenildiğini bilen biri olarak soruyorum.

ALLAH'ın, Resulü olan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV), Uhut Savaşı'nda niçin yenildi veya melekler niçin yardım  etmedi?

Cevabı söylüyorum... Ordudaki askerin Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)'in emrine itaatsizliğinden...

Bu vaka şunu gösteriyor ki. Çanakkale'de komutan Mustafa Kemal Atatürk ve ona inanmış bir ordu olmasayd, biz o zaferi rüyamızda ancak görürdük...

Ama sizler, Nasrettin Hoca'nın ''Parayı veren, düdüğü çalar'' dediği gibi birilerinin bo...... olmuşsunuz.

O nedenle de Güneşi balçıkla sıvama yarışı içerisindesiniz,

Neyse, bugün hutbede Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatıldığını anlattınız..

Ya arkadaş, cemaat olarak bizler ne yapabiliriz ki, bunları bize niye  anlatıyorsunuz?

Bırakın demogoji yapmayı.

Ülkenin cumhurbaşkanı var, İsrail'e bir van minüt çeker, açılır Mescid-i Aksa'nın kapıları.

Ayrıca cumhurbaşkanımızn gönüllü bir ordusu var.... Birr ıslıkla dökülürler yollara, ver elini İsrail....

Bir tane okkalı Osmanlı şamarı, İsrail nakavt.

Son sözüm..

Ey i̇mamlar..

Sizler bu mantıkla gittikçe, daha çok kötülükler ve dertler başımıza musallat olur.

ALLAH siz ve sizin gibileri ıslah etsin....

Ami̇n.......

Hüseyin Cömert

Tarih:21 07 2017 23:41(1070) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
11. Yorum: selim yılmaz 26 07 2017 07:55
sayın hüsnü ağabey yazılarını sürekli okuyorum. yalnız şu soruyu sormak istiyorum size. neden sende her yazının sonunda amacının siyaset, bir parti, veya o partinin kurucu başkanına yönelik karalama yazıları olduğunun farkına varmıyorsun, eğer siyasetse mesele seninde zamanında neler yaptığını duyuyor ve dinliyoruz, neden sürekli bi etrafa saldırmalar, bu hazımsızlık niye, sırf meraktan soruyorum görüşün hangi parti bilmem ama senin görüşünde olduğun bir x parti diyelim başageçmiş olsa, bu kadar adalet peşinde koşar mısın, yoksa susarmısın, geçmişte sustuğun gibi beni bi aydınlatır mısınız ???? saygılar

10. Yorum: boyabatlar 25 07 2017 12:04
cömerte bravo dostlar. daima ,boyabat ve boyabatlı için cabalıyor. helal olsun.

9. Yorum: gökbörü 24 07 2017 15:52
bu israıl nıye obama zamanında bunu yapamadı da bırden yıne kabadayı olduda trump başa gecınce hemen kapatma kararı alıverdı -nedenı şu neocanlar yıne iş başında, adam başa geçti korfez ve ortadoğu karıştı daha fazla -asıl hedef iran -nıye israılın güvenliği açısından ırak -surıye dağıtıldı -tek iran kaldı - makro bazda olayları anlamaz isek akıllı olmaz isek ancak dua eder dururuz muslumanlar aklıllı olmalı -bilimi on plana çıkarmalı yoksa zaten dünyanın efendılerı siyonıstler nıye -enerji -finans -tohum -genetık -bilişim vs tum sektorler elınde

8. Yorum: 11 köy 24 07 2017 14:06
arabin peşinden gidenlere allah akıl fikir versin.amin

7. Yorum: aslan 23 07 2017 13:46
6. yorumcu misafir,,, mescid-i aksa ve bolgedeki hz.ibrahim'in çocuklari ismail ve ishak'in atalarinin kavgasi binlerce seneden beri devam ediyor. daha da devam edecege benzer? ulkemiz sinirlari içinde olmayan bir sorunu çözme gucunuz varsa buyurun gidin ve çözun; kim tutar sizi??? konuyu degistirmeye kalkip savunmanizi daha dune kadar akilsizca pesinden gidilen sümüklü fg'ye getirmeyin ikide bir! ulkemizde ona benzer daha çok "cemaat" denen zararlilar var? halkimiz once onlarla mucadele etmeli ki bu belalar yine basimiza gelmesin!! bence 1923'de kurulan cumhuriyetimiz degerlerine/ayarlarina donulmedikçe dunyayi yoneten ekonomisi guçlu ulkelerin yorungesine giren bu güruhlardan bir an once kurtulmak gerekir!

6. Yorum: misafir 22 07 2017 23:05
yorumcu aslan yinemi sen arkadaşım sen mescidi aksanın neresi ve islam dinindeki yerini bilmiyor musun eğer bilmiyorsan yorum yapma öğren ondan sonra yap. bu arada peşine takıldığın hüseyin cömertin akp ile kuyruk acısı olduğu için ve 15 temmuz da sokaklara çıkan tankların önüne atanlar saygısı olmadığı için bu tür yaılar yazıyor sende onun peşinden gitme. hüseyin cömert elinde adelet yazısı ile pkk yandaşları ile adelet aradı.

5. Yorum: uzaklar 22 07 2017 21:29
adam mescidi aksa için dua edilmesinden bile rahatsız olmuş.allahüteala kimsenin kalbini mühürlemeye görsün.böyle içindekini adama dışına vurdurur.

4. Yorum: aslan 22 07 2017 20:08
yorumcu vatandaslarim,,, ortadogu'nun 6 asir sahibi olan osmanli o bolgeden arap kardeslerimiz tarafindan kovulali bir asir geçti! siz hala bolgenin muhtarliginin devam edecegini mi saniyorsunuz? dunyada tsunami yaratacak kadar petrol zenginligi olan islam alemi nerelerde acaba? iç politika malzemesi olarak kullanmak istiyorsak yaniliyoruz!!! ortadogu'nun jandarmaligini araplara birakip kendi ulkemiz sorunlarini çözmeye bakalim biz...

3. Yorum: melih57 22 07 2017 08:34
demogojinin kralını yapıyorsunuz.ne,nasıl,kim
,kimden,nereden olursa olsun bütün müslümanları bir arada tutacak değerlerden biri olan mescid-i aksa için duyarsız mı olalım ? müslümanların dışında herkesin bir olmaya çalıştığı dünyada biz bencil mi olalım ? siz allah (c.c.) korusun yarın kabe içinde bir şey olsa muhakkak bize ne diyeceksinizdir. hüseyin bey, bu ülkede olanlar gerçekten rahatsız ediyorsa şunu bilin ki, allah (c.c) bu dünyada müslümanlara zulme karşı elle olmadı dille olmadı buğz ile karşı durmayı emretmiş. işinize gelirse.

2. Yorum: boyabat 22 07 2017 07:58
dua dua dua sadece dua bunu bilenin bu yazıyı yazması normal mi

1. Yorum: hüsnügil 22 07 2017 00:27
cenabı allah kimi ıslah edeceğini bilir sana sormaz


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anl ALLAH Siz ve Sizin Gibileri Islah Etsin. Haftanın Konusu Adalet'in Bayan İsmi Oluşunun Kanıtı.. Bayramınızı Kutlarım..... Bugün de Maziden Gidelim Dedik... Çok Önemli Bir Konu Halyerine Roma Tarzı Tuvalet Açıldı Osmanlı Devleti Diyerek Dönüş Yapmak İst Atatürk Yine Yok Hüseyin Cömert; Bugünden itibaren "EVET" Büyük Adam Olduğumu Bir Kez Daha Kanıtla Bugün 22 Mart 2017.. İlçemize Olmayan Ad Gel Vatandaş Gel !..... Rabia'cı İmam "Köroğlu" Haydi Gözünüz Aydın Ayranı Yok İçmeye Taht-ı Revanla Gider.. Allah Cezanızı Versin Ben Bir Başsavcısı Olsaydım Siz Yapamıyorsanız, Ben Yapıvereyim İşte Bu Yaa! Şefik Çakıcı, Sen Önce Kendini Temizle ! Yol Parası Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Anıt Torunum Beren ile Çanakkale Gezisi (Mill Hülagü Han Bu Masalı Mutlaka Ama Mutlaka Okuyunuz Bukalemun Tipli İnsanlar Her Gece Demokrasi Nöbeti Tutanlar !!!.. Neyin Kutlaması Yapılıyor Anlamış Değili Bana Hakkını Helal Etmiyormuş AKP ve Terör Şefik Çakıcı Milletvekili Olacakmış! Açık Mektup İlçemizde ki Hakim ve Savcıların Tayinle Barış Karadeniz’e Bir Çift Sözüm Var 11 Katlılardaki İşyerinin Açılması Yasal Ben Vatan Haini miyim Yoksa? Rezalet!....Hem de Binlerce Kez….. Bu Cinayetin Sorumlusu Kim? Kültür Sarayı İnşaatında Alarm Sesleri Belediye Borç Batağında mı? Çiviyi Söker Gibi Söke Söke Alacağım M.D. Belediyede Ne İş Yapar Acaba? Tümü

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:530329
DtGaNi


* ANASAYFA *