E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

CHP’li Karadeniz Gazeteciler İçin Adalet İstedi

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, gazetecilik mesleğini layıkıyla ve onuruyla yapmanın AKP iktidarında suç sayıldığını belirterek, “AKP iktidarında, muhalif oldukları için gazeteciler mahkum ediliyor.  Düşüncelerini korkusuzca dile getirdikleri için cezaevlerinde tutulan gazeteciler oldukça demokrasiden, adaletten, haktan, hukuktan söz etmek asla mümkün değildir” dedi.

CHP’li Barış Karadeniz, 24 Temmuz Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada,  basının özgür misyonunu gölgeleyen, özgür düşüncenin gelişmesini engelleyen sansürün kaldırıldığı gün olan 24 Temmuz’un yıldönümünde haksız yere suçlanıp hapse atılan gazeteciler için adalet istedi. Hayatları boyunca FETÖ’yle mücadele eden gazetecilerin hapse atıldığını vurgulayan Karadeniz, “AKP iktidarı, kol kola yürüdüğü ortağı FETÖ’nün ipliğini pazara çıkaran muhalif gazetecileri hapsediyor” dedi.

24 Temmuz Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı’nda, uzun süredir tutuklu bulunan ilk kez mahkemeye çıkacak Cumhuriyet gazetesinin yazar, çizer, muhabir ve yöneticileri ile Sözcü gazetesine 19 Mayıs’ta yapılan operasyon sonrası tutuklu bulunan gazeteciler için adalet ve özgürlük istediklerini dile getiren Karadeniz, “gazetecilik görevini yaptıkları için tutuklanamaz, haksız yere hapse atılamaz” ifadesinde bulundu.

Anayasa Mahkemesi’nin, "MİT TIR'ları" davasına ilişkin "casusluk değil, gazetecilik faaliyeti" kararına rağmen gazeteci CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanarak cezaevine konulmasının basın özgürlüğüne, adalete, hukuka vurulan en büyük darbenin göstergesi olduğunu belirten Barış Karadeniz, “Baskıya, sansür ve kısıtlamalara maruz kalmadan basının ve gazetecilerin görevini yerine getirmesi demokrasinin temel ve hukuk devletinin gereği ise sırf muhalif oldukları için cezaevlerinde tutulan gazeteciler serbest bırakılmalıdır. Basın Bayramından ne yazık ki söz edemediğimiz bu günde muhalif sesleri, çok sesliliği yok etme aracı haline dönüştürülen uygulamalardan vazgeçilmelidir. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumlulukla toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini fedakarca yerine getiren basın emekçilerimiz için mücadelemiz sürecektir” diye konuştu.

Tarih:22 07 2017 11:10(283) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
1. Yorum: memati 25 07 2017 09:38
sayın vekil neden bu vatan haini gazetecileri savuyorsunuz bunlar suçlu durup dururken kimse kimseyi hapse atmıyor biraz da ülkemiz için iyi olacak şeylere kafa yorsanız nerde bir karışıklık orda sizin parti nerden huzursuzluk çıkarırız diye aranıp duruyorlar kendi menfaatleri için ülkemizi utanmadan avrupadaki soysuz lara şikayet etme terbiyesizlini bile yapıyorsunuz hdp ile beraber yürüyorsunuz unutmayın bizim bizden başka dostumuz yok


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Başsavcı İsmail Mermerci Emniyet Müdürü Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyoruz 17 Yıllık Hasret Sona Eriyor Bu kaçıncı kaza? Sinop Üniversitesi Büyümeye Devam Ediyor Barış Karadeniz: “Sinop, Kimsenin Karaca Milli parklara teslim edildi AK Parti Türkeli 6. Olağan Kongresi yapı El freni çekilmeyen otomobil denize düşt Büyükler Develere, Küçükler Midilli Atla Başkan Özhan, TASKK Yönetim Kurulu üyeli Boyabat Yağlı Güreşleri Birincisi Başpeh Rasim Aslan vefat etti Hemşehrimiz Elçin Muslu, Ümmü Sibyan-Zif Halk Güreşlere Yoğun İlgi Gösterdi Boyabatlı Hemşehrimiz Ela Yörüklü, Best Turhalspor, Sinopspor'a Fark Attı: 3-1 Sinop Ülkü Ocaklarından Vitrin Haber gaz Sinop dağlarında görülen canlının ismi o Cumartesi Panayır İzlenimleri-2 Cumartesi Panayır İzlenimleri-1 Cemal Ekiz, Sağlıklı Yaşam İçin Alkol ve Yerel Basın Destek Bekliyor Boyabat Marangozlar küçük sanayi sitesin Boyabat Askerlik Şubesinin Duyurusu YEDAŞ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Panayırı Bir Senegalinin Vazgeçi Haber57 Gazetesine Anlamlı Ziyaret Zor Anlar Yaşattılar Kadın Kolları İmza Topladı Boyabat Panayırı Devam Ediyor Örnek vatandaş! Aynı yerde bir günde iki kaza Büyükkızık Köyü'ndeki Mezar Türk Tarihin Ayşe Şahin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ol Suna Ekiz Boyabat Adliye Personeli ile Y Mutlu Şehrin Mutlu İneği! Boyabat Haber Gazetesi Okuyucu Rekoruna Açık Öğretim Lisesi 2017/1 Ders Seçme İş Fair Play Kervanı Sinop’tan Geçti Haberden Sonra Atatürk Büstü Hemen Yerin Aşkın Ayrancıoğlu'nun Eserleri Her Yerde Sokak Hayvanlarına Duyarlı Davranış Vandallar İşbaşında Tümü

Kiralık Daire


Oligarşi, Demokrasi, Hukuk Devleti


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Dün-Bugün-Yarın..!


Türk, Türkler ve Türklük Üzerine


21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun!


“Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri suç sende değil


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:775651
DtGaNi


* ANASAYFA *