E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Devlet, FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan gazetecileri bilmiyor mu?

FETÖ, sosyal, kültürel, dini her alana el attığı gibi kurduğu Gazeteciler Vakfı sayesinde işsiz, ihtiyaç sahibi gazetecilere de aylık maddi yardım da bulunuyordu. Bu yardım alanların listesi devlet de yok mu? Veya devlet bilmiyor mu?

İşsiz gezdiğim, sigara parasına dahi muhtaç olduğum günlerde, bir gazeteci ağabeyim ile karşılaştım. Bana ne yaptığımı bir yerde çalışıp çalışmadığımı sordu.

Bir iş yaptığım yok. İşi kim kaybetmişte ben bulayım. Manav, elektrik tesisatçısı, oto tamircisinin gazeteci olduğu bir ülkede bizi adam yerine kim koyar da iş verir.

Sizde biliyorsunuz ki, gazeteci a,c, b demeden siyasi parti iktidarını, aşağılamadan, hakaret etmeden, kişi haklarına saygılı olarak eleştirir, ülkenin çıkarları doğrultusunda sorgular. Biz siz büyüklerimizden böyle gördük. Evrensel anlamda da gazetecilik böyledir.

Gülerek haklısın demişti.

O sırada, Fetullah Gülen’in Gazeteciler Vakfı işsiz, ihtiyaç sahibi gazetecilere aylık maddi yardım da bulunduğunu duydum istersen sende başvur, akmasa da damlar diye öneri de bulunmuştu.

….

Ağbi, 91 yılında Gülen’in bir video kasetini izlemiştim hatırım da kaldığı kadar o kasette “ Devletin kılcal damarlarına kadar gireceksiniz. Hakim, savcı, subay, general olacaksınız” diyordu.

O kasetten sonra, Fetullah yapılanmasını araştırdım. Amacının devleti ele geçirmek ve Amerikan projesi olduğunu anladım.

Devleti ele geçirmek isteyen bir hainin parasını çocuklarıma yedirmem, helal parama ihanet parası karıştırmam. Alanlar alsın…

Belki bugün işsizim, sigara parasına dahi ihtiyacım olabilir ama Allah-ü teala rızkımızı kestiyse ailecek bizim canımızı alır demiştim. Allah-ü teala büyüktür. Can verdiği kulunu aç bırakmaz demiştim.

Bunun üzerine, Celil senin ilkeli, dürüst, geleneklerine bağlı olduğunu biliyordum ama bu kadar inançlı olduğunu bilmiyordum. Kutlarım seni.

Ağbi, İnsanlar inançlarından güç alır, onların maneviyatıdır.Allah-ü teala Kuran-ı kerim’i biz insanlara öğüt olarak gönderdik. Rahman ve rahim olan Allah adı ile oku ve anla diyor ilk sözü. Benim rehberim Kuran-ı Kerim’dir. Benim, namaz kılmam, oruç tutmam kimseyi ilgilendirmediği gibi başkalarının nasıl ibadet ettiği de beni ilgilendirmez. Hasbel kader, okuyan, araştıran biri olarak benim insan olarak görevim doğruları insanlara bir kere söylemektir. Çünkü, bizim gibi insanlar için vebaldir. Söylediklerime inanmazlarsa, en azından söylediklerimi sorgularlar. Sohbet ettiğim vatandaşlara, benim söylediklerimi ve iddialarımı doğru olarak kabul etme, sende araştır ve kararını ver derim.

……

AKP’nin büyük iktidar ortağı, beraber yürüdükleri yıllarda, FETÖ’ye vatan haini, PKK gibi FETÖ’nün de ABD projesi dediğim yıllarda, bugün FETÖ’ye hain diyenler bana hain, dinsiz, kominist vatan haini diyorlardı.

Ben buradan, bana o yakıştırmaları yapanlara hakkımı helal etmiyorum.

Aynı şekilde, AKP’nin de ABD, İsrail, Fetö kuruluşu olduğunu söylediğimde, en yakınlarım dahil olmak üzere selamını kesenler de birgün gerçekler ortaya çıkınca onlara da hakkımı helal etmiyorum. Şayet ben iftira atıyorsam, yalan yazıyorsam onlarda bana aihrette ve 7 cihanda haklarını helal etmesin.

Tarih:04 08 2017 11:22(498) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kiralık Daire


Panayıra Götürmedi


Ne mutlu Türküm diyene...


Hüseyin Cömert Farkı


AKP Genel Başkanı sen kim misin ?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Sinopta Kilise-Haç Sembolü-Diyojen Sevicileri..!


Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Maskeli Fırıldaklar


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:690057
DtGaNi


* ANASAYFA *