E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Devlet, FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan gazetecileri bilmiyor mu?

FETÖ, sosyal, kültürel, dini her alana el attığı gibi kurduğu Gazeteciler Vakfı sayesinde işsiz, ihtiyaç sahibi gazetecilere de aylık maddi yardım da bulunuyordu. Bu yardım alanların listesi devlet de yok mu? Veya devlet bilmiyor mu?

İşsiz gezdiğim, sigara parasına dahi muhtaç olduğum günlerde, bir gazeteci ağabeyim ile karşılaştım. Bana ne yaptığımı bir yerde çalışıp çalışmadığımı sordu.

Bir iş yaptığım yok. İşi kim kaybetmişte ben bulayım. Manav, elektrik tesisatçısı, oto tamircisinin gazeteci olduğu bir ülkede bizi adam yerine kim koyar da iş verir.

Sizde biliyorsunuz ki, gazeteci a,c, b demeden siyasi parti iktidarını, aşağılamadan, hakaret etmeden, kişi haklarına saygılı olarak eleştirir, ülkenin çıkarları doğrultusunda sorgular. Biz siz büyüklerimizden böyle gördük. Evrensel anlamda da gazetecilik böyledir.

Gülerek haklısın demişti.

O sırada, Fetullah Gülen’in Gazeteciler Vakfı işsiz, ihtiyaç sahibi gazetecilere aylık maddi yardım da bulunduğunu duydum istersen sende başvur, akmasa da damlar diye öneri de bulunmuştu.

….

Ağbi, 91 yılında Gülen’in bir video kasetini izlemiştim hatırım da kaldığı kadar o kasette “ Devletin kılcal damarlarına kadar gireceksiniz. Hakim, savcı, subay, general olacaksınız” diyordu.

O kasetten sonra, Fetullah yapılanmasını araştırdım. Amacının devleti ele geçirmek ve Amerikan projesi olduğunu anladım.

Devleti ele geçirmek isteyen bir hainin parasını çocuklarıma yedirmem, helal parama ihanet parası karıştırmam. Alanlar alsın…

Belki bugün işsizim, sigara parasına dahi ihtiyacım olabilir ama Allah-ü teala rızkımızı kestiyse ailecek bizim canımızı alır demiştim. Allah-ü teala büyüktür. Can verdiği kulunu aç bırakmaz demiştim.

Bunun üzerine, Celil senin ilkeli, dürüst, geleneklerine bağlı olduğunu biliyordum ama bu kadar inançlı olduğunu bilmiyordum. Kutlarım seni.

Ağbi, İnsanlar inançlarından güç alır, onların maneviyatıdır.Allah-ü teala Kuran-ı kerim’i biz insanlara öğüt olarak gönderdik. Rahman ve rahim olan Allah adı ile oku ve anla diyor ilk sözü. Benim rehberim Kuran-ı Kerim’dir. Benim, namaz kılmam, oruç tutmam kimseyi ilgilendirmediği gibi başkalarının nasıl ibadet ettiği de beni ilgilendirmez. Hasbel kader, okuyan, araştıran biri olarak benim insan olarak görevim doğruları insanlara bir kere söylemektir. Çünkü, bizim gibi insanlar için vebaldir. Söylediklerime inanmazlarsa, en azından söylediklerimi sorgularlar. Sohbet ettiğim vatandaşlara, benim söylediklerimi ve iddialarımı doğru olarak kabul etme, sende araştır ve kararını ver derim.

……

AKP’nin büyük iktidar ortağı, beraber yürüdükleri yıllarda, FETÖ’ye vatan haini, PKK gibi FETÖ’nün de ABD projesi dediğim yıllarda, bugün FETÖ’ye hain diyenler bana hain, dinsiz, kominist vatan haini diyorlardı.

Ben buradan, bana o yakıştırmaları yapanlara hakkımı helal etmiyorum.

Aynı şekilde, AKP’nin de ABD, İsrail, Fetö kuruluşu olduğunu söylediğimde, en yakınlarım dahil olmak üzere selamını kesenler de birgün gerçekler ortaya çıkınca onlara da hakkımı helal etmiyorum. Şayet ben iftira atıyorsam, yalan yazıyorsam onlarda bana aihrette ve 7 cihanda haklarını helal etmesin.

Tarih:04 08 2017 11:22(621) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail Önce siz Kudüs’ü İsrail’in b AKP’nin Yeni Türkiye’sinde i Yunanistan’ın işgal ettiği adalard Yoksulluk sınırı 5 bin 500 lira Zarrab için ABD’ye iki nota veren Ey.. Kemal Kılıçdaroğlu Romayı yakan, de AKP’nin yerli otomobil, uçak üretiyoruz MGK Raporu’na rağmen, FET֒ye göz yumanl Yunanistan’a uyarı yaparak adaların işga Yazar kasa atma dönemi bitti öyle mi, ya 60 milyar dolarlık arsa tahsis yapan AKP AKP iktidarının sözde FETÖ ile mücadeles AKP Genel Başkanı’nı eleştirmek su “Türkçülük bölücülüktür”diyen AKP lideri AKP Genel Başkanı sen kim misin ? Türkiye insan görünümlü robot milletveki 15 yılda AKP’nin unutturmak istedi Emekli, işçi, köylü, memur milletin adam Türkiye’yi 15 yılda 100 yıl geriye getir CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Tümü

Yahudilerin Üstün Cesaret Nişanı, İsrail’in kaderini değiştirdi …!


Her İnsan Bir Engelli Adayıdır


Övülenler, Eleştirenler, Suçlananlar Kim ne?


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Osman Çakır’dan kandil mesajı


Olmasa iyi ama, olmuş işte...


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


17-25 Aralık da Sen Ne Yaptın?


Kazanmak Risk Almakla Mümkündür


Hisar İşçi


Cehaletin de bir sınırı var! İdam fetvalarını Dürrizâde vermiştir!


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:361467 DtGaNi

* ANASAYFA *