E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Devlet, FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan gazetecileri bilmiyor mu?

FETÖ, sosyal, kültürel, dini her alana el attığı gibi kurduğu Gazeteciler Vakfı sayesinde işsiz, ihtiyaç sahibi gazetecilere de aylık maddi yardım da bulunuyordu. Bu yardım alanların listesi devlet de yok mu? Veya devlet bilmiyor mu?

İşsiz gezdiğim, sigara parasına dahi muhtaç olduğum günlerde, bir gazeteci ağabeyim ile karşılaştım. Bana ne yaptığımı bir yerde çalışıp çalışmadığımı sordu.

Bir iş yaptığım yok. İşi kim kaybetmişte ben bulayım. Manav, elektrik tesisatçısı, oto tamircisinin gazeteci olduğu bir ülkede bizi adam yerine kim koyar da iş verir.

Sizde biliyorsunuz ki, gazeteci a,c, b demeden siyasi parti iktidarını, aşağılamadan, hakaret etmeden, kişi haklarına saygılı olarak eleştirir, ülkenin çıkarları doğrultusunda sorgular. Biz siz büyüklerimizden böyle gördük. Evrensel anlamda da gazetecilik böyledir.

Gülerek haklısın demişti.

O sırada, Fetullah Gülen’in Gazeteciler Vakfı işsiz, ihtiyaç sahibi gazetecilere aylık maddi yardım da bulunduğunu duydum istersen sende başvur, akmasa da damlar diye öneri de bulunmuştu.

….

Ağbi, 91 yılında Gülen’in bir video kasetini izlemiştim hatırım da kaldığı kadar o kasette “ Devletin kılcal damarlarına kadar gireceksiniz. Hakim, savcı, subay, general olacaksınız” diyordu.

O kasetten sonra, Fetullah yapılanmasını araştırdım. Amacının devleti ele geçirmek ve Amerikan projesi olduğunu anladım.

Devleti ele geçirmek isteyen bir hainin parasını çocuklarıma yedirmem, helal parama ihanet parası karıştırmam. Alanlar alsın…

Belki bugün işsizim, sigara parasına dahi ihtiyacım olabilir ama Allah-ü teala rızkımızı kestiyse ailecek bizim canımızı alır demiştim. Allah-ü teala büyüktür. Can verdiği kulunu aç bırakmaz demiştim.

Bunun üzerine, Celil senin ilkeli, dürüst, geleneklerine bağlı olduğunu biliyordum ama bu kadar inançlı olduğunu bilmiyordum. Kutlarım seni.

Ağbi, İnsanlar inançlarından güç alır, onların maneviyatıdır.Allah-ü teala Kuran-ı kerim’i biz insanlara öğüt olarak gönderdik. Rahman ve rahim olan Allah adı ile oku ve anla diyor ilk sözü. Benim rehberim Kuran-ı Kerim’dir. Benim, namaz kılmam, oruç tutmam kimseyi ilgilendirmediği gibi başkalarının nasıl ibadet ettiği de beni ilgilendirmez. Hasbel kader, okuyan, araştıran biri olarak benim insan olarak görevim doğruları insanlara bir kere söylemektir. Çünkü, bizim gibi insanlar için vebaldir. Söylediklerime inanmazlarsa, en azından söylediklerimi sorgularlar. Sohbet ettiğim vatandaşlara, benim söylediklerimi ve iddialarımı doğru olarak kabul etme, sende araştır ve kararını ver derim.

……

AKP’nin büyük iktidar ortağı, beraber yürüdükleri yıllarda, FETÖ’ye vatan haini, PKK gibi FETÖ’nün de ABD projesi dediğim yıllarda, bugün FETÖ’ye hain diyenler bana hain, dinsiz, kominist vatan haini diyorlardı.

Ben buradan, bana o yakıştırmaları yapanlara hakkımı helal etmiyorum.

Aynı şekilde, AKP’nin de ABD, İsrail, Fetö kuruluşu olduğunu söylediğimde, en yakınlarım dahil olmak üzere selamını kesenler de birgün gerçekler ortaya çıkınca onlara da hakkımı helal etmiyorum. Şayet ben iftira atıyorsam, yalan yazıyorsam onlarda bana aihrette ve 7 cihanda haklarını helal etmesin.

Tarih:04 08 2017 11:22(289) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CH FETÖ Gazeteciler Vakfı’ndan yardım alan Kılıçdaroğlu, Nobel Ödülü’ne aday Kılıçdaroğlu, adaların işgaline daha ne Adaların işgaline göz yumduğu için mi At 360 gün geçti.. FETÖ iade edilmedi, siya Dünya tarihine geçen “Adalet Yürüy Akparti Kılıçdaroğlu’nu protesto için mi “Adalet Yürüyüşü”ne katılan Dünyaya kafa tuttuğunu zannettiğimiz dün Ülke gıda ve tarım da yüzde 65 dışa bağı “Evet” çıktığında hani şehit gelmeyecekt Vatan haini kim? SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğlu, SGK iflas Yeni Türkiye’de gazetecilik… Motorunu yapamayan nasıl uçak, tank yapa Bu mu vatanseverlik? Eyy Türkiye’yi, sözde şahlandıran Sinop kökenli AKP İstanbul Milletvekili Sinop kökenli AKP Milletvekili Şirin Üna Hani referandumda “EVET” çık Eyy 15 yıldır ülkeyi yöneten Kılıçdaroğl Sandıktan “Hayır” çıksaydı&# İktidarın oy çalmalarını korudu ama YSK’ “EVET” Oy’u vererek ülkenin felaketine o Adalarının işgaline göz yuman, Türkiye’n Türk milleti olup olmadığına seçmen kara Saman, Buğday, Angus ithal eden güçlü Tü Sayın Cumhurbaşkanım, şahsınıza ve makam Kılıçdaroğlu, yalan söylüyorsa, liderler Anayasa değişikliğindeki tuzakları bilse Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile TV̵ Osman'ın keçi ve koyunları da referandum OHAL’de referanduma giden Türkiye& Başkanlık sistemi ülkeyi uçuracaksa, İş Fetö’nün “Başkanlık” p AKParti, seçmen tabanın kafası karışık ‘HAYIR’cıların cumhurbaşkanı, başbakanı AKP Hükümeti, Fetö ile barış görüşmeleri Referandumda “HAYIR” diyenler, gerekçel Erdoğan, Yeni Anayasa Değişikliği’ni Mec 18 maddenin tek bir maddesi ile beni ikn AKP'liyim ama oyum HAYIR… Yüzde 35 Tehdit… tehdit… yeter artık& Tümü

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:530469
DtGaNi


* ANASAYFA *