E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Çatak Şelaleleri ve Kanyonu, Tabiat Parkı ilan edildi

Türkeli'nin Çatakörencik köyünde bulunan çok sayıda şelalenin ve kanyonun bulunduğu alan, Tabiat Parkı ilan edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilimize yaptığı ziyarette, Türkeli'ne de müjdeli haberi verdi. Bakan Eroğlu, Çatak Şelaleleri ve Çatak Kanyonu'nun Tabiat Parkı ilan edildiğini açıkladı.

Uzun yıllar Sinop turizmine kazandırılması için uğraşılan Çatak Şelaleleri ve Çatak Kanyonu, Tabiat Parkı ilan edilmesiyle ulaşım, konaklama ve daha birçok hizmet için düğmeye basılacak. Şelalelere ve kanyona ulaşımın kolaylıkla sağlanabilmesi için birçok yatırım da beraberinde gelecek.

2009 yılında Türkeli Kültür Turizm Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı aynı zamanda AK Parti eski Sinop İl Başkanı Dursun Demirel, fotoğraf sanatçısı Şevket Maviş ve bir grup araştırmacı tarafından Çatak Şelaleleri ve Kanyonu için 9 yıldır büyük çaba gösterildi.

Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Türkeli'nin tanıtıldığı birçok fuarda, Çatak Şelaleleri ve kanyonunun gezilmesi ve görülmesi gereken turistik alanlar olduğunu anlatarak, yetkili makamları Çatak Şelaleleri ve Çatak Kanyonu'na davet etti ve ağırladı. Bürokraside birçok kapı aşındırıldı, Çatak Şelaleleri ve kanyonunun Sinop turizminin geleceği olduğu birçok platformda anlatıldı, duyuruldu.

9 yıl boyunca süren çalışmaların ardından Türkeli Belediyesi'nin yapmış olduğu başvuru sonucunda Çatak Şelaleleri ve Çatak Kanyonu, Tabiat Parkı ilan edilmiş oldu.

Kaynak: Türkeli Haber

Tarih:10 08 2017 22:37(573) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Belediye Hamamı Halkımızın Hizmetinde Boyabat Emniyeti uyuşturucu yakaladı Rektör Nihat Dalgın İlahiyat Fakültesi Ö Hedef; Deplasmanda Galip Gelmek Boyabatlı Ülkücüler Gençlik Şöleninde Co Partimize teveccüh her geçen gün artmakt Samsun'da Kamyonetin Çarptığı 3 Kişi Ölü Takla Atan Otomobilin içinden burnu bile Sinop'ta otomobil takla attı 1 yaralı Sinop'ta Korkutan Ev Yangını Son 10 yılın en kapsamlı operasyonu Sinope ve Karadeniz Arkeolojisi Sempozyu Sinop Saraydüzü Barajı Kapsamında 22 Bin Özhan; “Galibiyeti KoruyamadıkR T.C. Ziraat Bankası'nın Bahçecinde Çam A Sürücü Uyuyunca Otomobil Şarampole Girdi Av Tüfeği İle Vuruldu Otomobil bahçeye uçtu Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapat Yılda 100 Bin Kişi Kalbine Yenik Düşüyor Sınav Sistemi ile İlgili Basın Açıklamas Otomobil Takla Attı 5 Yaralı Belediye Başkanı Olarak Bu Sorulara Ceva Taşmanlı'da kaza 1 ölü, Vatandaş yolu ka Otomobilde Eroin Yakalandı Suçtan Korunma ve Kişisel Güvenlik Sinop'ta bir ev tamamen yandı Motorsiklet denetiminde rekor ceza Bu Sempozyum Sinop Tarihine Işık Tutacak Nail Pektaş Emekli Oldu Saraydüzünde Tarım Arazilerinde Toplulaş Tümü

Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Türkiye insan görünümlü robot milletvekili icat ederek tarihe geçti


Maskeli Fırıldaklar


Devl’et


Haykırış..!


Boyabat Dörtyol Sürücü Kursu Yeni Dönem Kayıtları Başlamıştır


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Yaşayacak


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Öküze Gâh Dedim


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:559344
DtGaNi


* ANASAYFA *