E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Şelale Yolu mu, Eziyet Yolu mu?

CHP Sinop Milletvekili Karadeniz Erfelek Tatlıca Şelaleler yolunda yerli ve yabancı turistlerin “yol eziyeti” yaşamasını hükümetin ayıbı olarak değerlendirdi. Karadeniz, “Sinop’a gelen Bakanlar şov değil, yol yapmalı” dedi.

Sinop Erfelek’te Tatlıca Şelaleleri önemli bir turizm merkezi olmasına rağmen turistlerin şelalelere ulaşması bozuk ve bakımsız yol nedeniyle sıkıntılı oluyor. Sinop’a gelip Erfelek Tatlıca Şelalelerine uğramadan gitmek istemeyen yerli ve yabancı turistler, bu doğa harikasını görmek için “yol eziyet”i çekmek zorunda kalıyorlar.

Erfelek Tatlıca köyü sınırları içinde 28 adet şelaleden oluşan ve ülkemizin saklı cennetlerinden biri olan Tatlıca Şelaleleri görülmesi gereken bir doğa harikası. Aynı vadi üzerine ardı ardına sıralanmış irili ufaklı şelalelerden oluşan Tatlıca Şelaleleri, dünyanın başka bir yerinde bulunmayan bir özelliğe sahip. Doğal sit alanı olan bölgede çeşitli turizm aktiviteleri gerçekleştirilebiliyor. Ancak, bu doğa harikası manzarayı görmek ve tadını çıkarmak için çok çileli, bakımsız ve bozuk bir yolda seyahat etmek zorunda kalınıyor.

2015 yılı Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca “Turizm Yolu” olarak ilan edilen Erfelek Tatlıca Şelalelerinin yolu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihmal edilen bir yol olarak Sinop turizmine darbe vuruyor. Görev alanına girmese de Erfelek Belediyesi yol çilesini turistlere yaşatmamak için gayretli çalışmalar yapıyor. Fakat Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ilgisizliği turistleri çileden çıkartıyor. Karayollarının daha önce 2016 yılı Global Projeler yatırımlarında yer alan 8 kilometre uzunluğunda ve 2A standardında olan Şelale Yolu’nun toplam proje bedeli 10 milyon 294 bin olarak belirlenmiş durumda. 2017 yılı yatırımı için bir milyon lira ayrılan 8 kilometrelik yolun bitiş tarihi için Karayolları Genel Müdürlüğü 2020 yılını öngörüyor. 8 kilometrelik turizm yolunun bu kadar uzun sürede bitirilecek olması tepkilere yol açıyor.

CHP’li Karadeniz: Bu Eziyete Son Verilmeli, Şov Değil Yol Yapmalı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, sadece Sinop’un değil dünyanın doğa harikası şelaleleri görmek için her yıl 100 bine yakın insanın akın ettiği Tatlıca Şelalelerinde yol sorunu yaşanıyor olmasını hükümetin ayıbı olarak değerlendirdi. Karadeniz, “8 kilometrelik bir turizm yolu, dünyanın en önemli doğa harikalarından biri olan şelaleleri görmek için gelen turistlere eziyet oluyor. ‘Şelale yolu mu eziyet yolu mu’ diye isyan ediyorlar. Bu yol için de sözler verildi. Hükümet bir an önce bu ayıba, bu eziyete bir son vermeli. Hem Erfelek için hem buraya ziyarete gelenler için bu yol derhal bitirilmeli. Sinop’a gelen Bakanlar, şov değil yol yapmalı” diye konuştu.    ​ 

Tarih:12 08 2017 11:55(512) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: pişmanım 19 08 2017 05:45
arkadaşa katılıyorum geçen pazar ordaydım ve 4 adet köfteye 20 tl verdim ve 1 plastik bardak cay 2.5 tl ayıptır birde işletmeler şelaleye çok yakın birdaha gidecemi sanmıyorum kimseye tavsiye etmıyecem çok pişmanım çok.....

1. Yorum: halk 14 08 2017 08:19
yol ayrı bir sorun bir başka sorunda şelaleledeki işletmenin sattığı ürünler aşırı pahalı markette 3,50 satılan ürün orda 10 tl insanları soyup soğana çeviriyorlar.oraya gelen yabancı turistlere yazık günah bunun bi sıtandardı olması lazım


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut
Boyabat Kıran Yaylasında Yangın Çıktı Kazım Burtgil vefat etti Balkan ve Rumeli Derneklerinden Sağlık B 8 Kilo Altın Çaldılar! Kirlenmeyi göze alın: Domates Festivali Boyabat Domates Tanıtım Etkinliği Yapıld 2 bin 300 yıllık tarih gün yüzüne çıkıyo İşitme Engellileri “Umre” İç Kaza ucuz atlatıldı Daylı Köyü Mevkinde 2 Araç Yoldan Çıktı: Ayağını ot biçme makinesine kaptırdı Topalçam’da Tesis Rezaleti Devam Edecek Kurban İbadeti ve Vekalet Yoluyla Kurban İnaltı Mağarası Sinop'un Gözdesi Spor Bilimleri Fakültesi Sportif Perform Ak Sevda 16 Yaşında Kredi kartı kullananlar için önemli duyu Süheyla Taş Toprağa Verildi Boyabat Domatesi Tanıtım Etkinliği Yapıl Tüp Yüklü Kamyonet ile Otomobil Çarpıştı 2017 Sonunda 1000 Haneye Doğalgaz Geliyo Türkeli'de bir günde iki kaza; 6 yaralı MÜSİAD Heyetinden Kudüs'e Anlamlı Ziyare İdari tatil nedir? İdari izin kimleri ka Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren k Süheyla Taş hanımefendi vefat etti Aysun Kandemir hanımefendi vefat etti Boyabat Şehir Mezarlığı'nda Yangın Çıktı Ramazan Özkaya vefat etti Yangın Binerli’yi Seferber Etti Sinop'un Çekirdekçi Teyzesi hayatını kay Ada başında yangın çıktı Sinop Üniversitesi'nde Kayıt Heyecanı Ba En İyi Yönetmen Ödülü Enes Cangül'ün Old Cengiz Tokmak'ın Ak Parti'nin 16. Kurulu Cansu ve Hüseyin Küçük'ün Nikah ile Düğü Susuyorlar, Söyleyemiyorlar CHP'li Karadeniz'den ÖSYM'ye Tepki J. Uzm. Çvş. Şahan Sezer’in Naaşı Sinop Şelale Yolu mu, Eziyet Yolu mu? Doğalgaz Hattı Döşeme Çalışmaları Başlad Seyyid Bilal Hazretleri anıldı ‘FETÖ’nün darbe yapacağını A Kontrolden Çıkan Otomobil Beton Aydınlat Tümü

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?


Baba şehit, dede şehit, torun gazi…


Boyabat İlave Revize İmar Değişikliği ile İlgili İddialarım Soyutmuş


Sinop Belediyesinin çok masum olduğu anlamına gelmez.....


Sahibinden Satılık 3+1 Daire - Şükrü Akman


Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız


Egemenlik Duygusu Stratejik Aldatma ve Yanıltma


CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve CHP Sinop İl Başkanı…


İstiklal Marşı okunurken dik durulur, konuşulmaz, saygı duyulurdu


Toplumların gelişmişliği..


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Bazı Haramlar -1


Ağla memleketim!


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Boyabat Gazetesi 12. Yaşında


Öküze Gâh Dedim


Canım babam benim... Çok özledim çook.


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Ramazan ayı, sigaradan kurtulup özgürlüğe kavuşmak için fırsat


Geçim öncelikli eylem planı


2010 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (12 Eylül 2010)


Ortaya Karışık


Eyvah ! Stres mi ?


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Agustos ayı ziyaretci sayısı:530589
DtGaNi


* ANASAYFA *