E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Şelale Yolu mu, Eziyet Yolu mu?

CHP Sinop Milletvekili Karadeniz Erfelek Tatlıca Şelaleler yolunda yerli ve yabancı turistlerin “yol eziyeti” yaşamasını hükümetin ayıbı olarak değerlendirdi. Karadeniz, “Sinop’a gelen Bakanlar şov değil, yol yapmalı” dedi.

Sinop Erfelek’te Tatlıca Şelaleleri önemli bir turizm merkezi olmasına rağmen turistlerin şelalelere ulaşması bozuk ve bakımsız yol nedeniyle sıkıntılı oluyor. Sinop’a gelip Erfelek Tatlıca Şelalelerine uğramadan gitmek istemeyen yerli ve yabancı turistler, bu doğa harikasını görmek için “yol eziyet”i çekmek zorunda kalıyorlar.

Erfelek Tatlıca köyü sınırları içinde 28 adet şelaleden oluşan ve ülkemizin saklı cennetlerinden biri olan Tatlıca Şelaleleri görülmesi gereken bir doğa harikası. Aynı vadi üzerine ardı ardına sıralanmış irili ufaklı şelalelerden oluşan Tatlıca Şelaleleri, dünyanın başka bir yerinde bulunmayan bir özelliğe sahip. Doğal sit alanı olan bölgede çeşitli turizm aktiviteleri gerçekleştirilebiliyor. Ancak, bu doğa harikası manzarayı görmek ve tadını çıkarmak için çok çileli, bakımsız ve bozuk bir yolda seyahat etmek zorunda kalınıyor.

2015 yılı Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca “Turizm Yolu” olarak ilan edilen Erfelek Tatlıca Şelalelerinin yolu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihmal edilen bir yol olarak Sinop turizmine darbe vuruyor. Görev alanına girmese de Erfelek Belediyesi yol çilesini turistlere yaşatmamak için gayretli çalışmalar yapıyor. Fakat Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ilgisizliği turistleri çileden çıkartıyor. Karayollarının daha önce 2016 yılı Global Projeler yatırımlarında yer alan 8 kilometre uzunluğunda ve 2A standardında olan Şelale Yolu’nun toplam proje bedeli 10 milyon 294 bin olarak belirlenmiş durumda. 2017 yılı yatırımı için bir milyon lira ayrılan 8 kilometrelik yolun bitiş tarihi için Karayolları Genel Müdürlüğü 2020 yılını öngörüyor. 8 kilometrelik turizm yolunun bu kadar uzun sürede bitirilecek olması tepkilere yol açıyor.

CHP’li Karadeniz: Bu Eziyete Son Verilmeli, Şov Değil Yol Yapmalı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, sadece Sinop’un değil dünyanın doğa harikası şelaleleri görmek için her yıl 100 bine yakın insanın akın ettiği Tatlıca Şelalelerinde yol sorunu yaşanıyor olmasını hükümetin ayıbı olarak değerlendirdi. Karadeniz, “8 kilometrelik bir turizm yolu, dünyanın en önemli doğa harikalarından biri olan şelaleleri görmek için gelen turistlere eziyet oluyor. ‘Şelale yolu mu eziyet yolu mu’ diye isyan ediyorlar. Bu yol için de sözler verildi. Hükümet bir an önce bu ayıba, bu eziyete bir son vermeli. Hem Erfelek için hem buraya ziyarete gelenler için bu yol derhal bitirilmeli. Sinop’a gelen Bakanlar, şov değil yol yapmalı” diye konuştu.    ​ 

Tarih:12 08 2017 11:55(669) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
2. Yorum: pişmanım 19 08 2017 05:45
arkadaşa katılıyorum geçen pazar ordaydım ve 4 adet köfteye 20 tl verdim ve 1 plastik bardak cay 2.5 tl ayıptır birde işletmeler şelaleye çok yakın birdaha gidecemi sanmıyorum kimseye tavsiye etmıyecem çok pişmanım çok.....

1. Yorum: halk 14 08 2017 08:19
yol ayrı bir sorun bir başka sorunda şelaleledeki işletmenin sattığı ürünler aşırı pahalı markette 3,50 satılan ürün orda 10 tl insanları soyup soğana çeviriyorlar.oraya gelen yabancı turistlere yazık günah bunun bi sıtandardı olması lazım


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Belediye Hamamı Halkımızın Hizmetinde Boyabat Emniyeti uyuşturucu yakaladı Rektör Nihat Dalgın İlahiyat Fakültesi Ö Hedef; Deplasmanda Galip Gelmek Boyabatlı Ülkücüler Gençlik Şöleninde Co Partimize teveccüh her geçen gün artmakt Samsun'da Kamyonetin Çarptığı 3 Kişi Ölü Takla Atan Otomobilin içinden burnu bile Sinop'ta otomobil takla attı 1 yaralı Sinop'ta Korkutan Ev Yangını Son 10 yılın en kapsamlı operasyonu Sinope ve Karadeniz Arkeolojisi Sempozyu Sinop Saraydüzü Barajı Kapsamında 22 Bin Özhan; “Galibiyeti KoruyamadıkR T.C. Ziraat Bankası'nın Bahçecinde Çam A Sürücü Uyuyunca Otomobil Şarampole Girdi Av Tüfeği İle Vuruldu Otomobil bahçeye uçtu Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapat Yılda 100 Bin Kişi Kalbine Yenik Düşüyor Sınav Sistemi ile İlgili Basın Açıklamas Otomobil Takla Attı 5 Yaralı Belediye Başkanı Olarak Bu Sorulara Ceva Taşmanlı'da kaza 1 ölü, Vatandaş yolu ka Otomobilde Eroin Yakalandı Suçtan Korunma ve Kişisel Güvenlik Sinop'ta bir ev tamamen yandı Motorsiklet denetiminde rekor ceza Bu Sempozyum Sinop Tarihine Işık Tutacak Nail Pektaş Emekli Oldu Saraydüzünde Tarım Arazilerinde Toplulaş Tümü

Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Türkiye insan görünümlü robot milletvekili icat ederek tarihe geçti


Maskeli Fırıldaklar


Devl’et


Haykırış..!


Boyabat Dörtyol Sürücü Kursu Yeni Dönem Kayıtları Başlamıştır


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Yaşayacak


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Öküze Gâh Dedim


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:559889
DtGaNi


* ANASAYFA *